Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2014 -Ιανουαριος 2015


Recommended Posts

Μαρια ανυπομονω να παω κ εγω τελη Μαιου να την κανω.. δεν ηξερα καν οτι ειναι τοση πολυ ωρα.. τωρα που μου τοπ ες αυτο ανυπομονω ακομη περισσοτερο..!!!!!
Εμας ο γιατρος απο τους σφυγμους του μας ειχε πει οτι κατα 60% ειναι αγορακι αλαλ θα δειξει καλυτερα η αυχενικη...!!! 
Μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες για τις γαμοβαφτισεις γιατι δεν γινεται αλλιως...!!!
Να σε ρωτησω οσο αναφορα το χρηματικο της αυχενικης? Χρεωνεται σαν απλως υπερηχος?Για την β επιπεδου ξερω οτι ειναι ακριβη..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

όσο για το φαγητό είναι πολύ δύσκολο γιατί είναι πολύ λίγα αυτά που δεν με ανακατεύουν

Σήμερα η πεθερά μου οργάνωσε μπιφτεκάκι πάρτι γιατί ξέρει ότι μόνο κρέας τρώω.

θα πάω απο πάνω να δω τι γίνετε με τα μπιφτεκάκια και θα τα πουμε αργότερα.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμείς πληρώσαμε 160 περίπου εκει παίζουν η τιμές αν πας σε γιατρό που ασχολείται μόνο με αυχενικές την κάνει και ο γιατρός σου αλαλάζει η τιμή αλλα δεν θα σου το συρμάτινα γιατί είναι καλύτερα στον εξειδικευμένο λόγο εμπειρίας . Είναι πολύ σημαντική εξέταση και πρέπει να προσέξεις που θα πας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως η αυχενική κρατάει περισσότερο και στοιχίζει και περισσότερο...

εγώ πέρυσι (σε δίδυμα με έναν πλακούντα-δύσκολη περίπτωση) την έκανα στον γιατρό μου που έχει υπέρηχο που να μπορεί να κάνει και αυτήν την εξέταση αλλα δεν κράτησε τόση πολύ ώρα. σίγουρα περισσότερη από έναν απλό υπέρηχο.. και με χρέωσε 20 με 30 ευρώ παραπάνω από ότι κάθε φορά.

 

εγώ είμαι της άποψης να γίνονται οι εξετάσεις σε όποιον εμπιστευόμαστε (φυσικά να είναι και ειδήμων)....

όταν έκανα τον β υπέρηχο σε γιατρό που εξειδικεύεται στους β υπερήχους και σε εγκυμοσύνες με μονοχοριακά δίδυμα

αυτό που εκανε ήταν να μου δημιουργήσει ανασφάλειες ότι πρέπει να πάω σε γιατρό που μελετά τις καρδιες των εμβρίων (που μόνο ένας ή δύο υπάρχουν στην ελλαδα, σκεφτειτε το κόστος της επίσκεψης) και όταν το ρωτούσα γιατί είδες κάτι ανησυχιτικό; μου έλεγε όχι τιποτα δεν ειδα αλλά πάντα σε δίδυμα αυτό κανουμε...

τότε πήρα τον γιατρό μου, μου είπε μην ανησυχείς θα τον παρω εγω τηλ και μετά μου είπε όχι δεν χρειαζεται να πας πουθενά....άρα καταλαβαίνετε.....

 

μπράβο βρε μαράκι, ευχάριστα τα νέα σου....

 

εμένα δε θέλησε να μου κάνει καμία δήλωση για το φύλλο, ουτε από σφηγμους, αλλά μου είπε σε κανέναν μήνα θα μπορώ να σου πω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω βρε κοριτσια μου δεν ξερω.. Εγω στον γιατρο μου θα παω..  Εχει μηχανημα υπερηχου κανονικα... 
Αλλα να σας πω και την αληθεια ειναι αυτο που ειπε η κατερινα να πας καπου που εμπιστευεσαι.. Πιστευω οτι ο γιατρος μου θα μου πει τα παντα αναλυτικα οπως εχει κανει τσες φορες με οτι θεματα ειχα.. δεν ξερω τι να πω...!!! 
Απλα ανυπομονω για την αυχενικη...Εσυ κατερινα εχεις κανει αυχενικη η οχι ακομη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγουρα μόνο το γιατρό σου να εμπιστεύεσαι....η κάθε μία εδω μέσα θα πει τη γνώμη της αλλά μόνο ο γιατρός της ξέρει,, αφού και η κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή και μοναδική....

αύτός θα σου πει τι είναι το καλύτερο στην περιπτωσή σου....

εγώ θα πάω στις 28 μαίου που θα είμαι και στη 12 εβδομάδα, συνήθως οι περισσότεροι τότε ζητάνε να σε δουν....

εγώ θέλω να πάω για να το ξαναδώ...μπορεί να πάω και πιο νωρίς για να το δω...εξάλλου έχω το ελευθερο από το γιατρό (λογω του παρελθόντος) να πηγαίνω όποτε μου καπνίσει, απλά δε θέλω να μου γίνει έμμονη ιδέα...

πότε πήγες  τονίνι μου τελευταία φορά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γιατρός που έχω εκτός νοσοκομείου έχει τον υπέρηχο για την αυχενική άλλα με έστειλε σε εξειδικευμένο γιατί λέει οτι πρέπει να έχεις κάποιες πιστοποίησης για να κάνεις την αυχενική νόμιμα και να κάνεις και μια ειδίκευση. η γιατρός μου δυο μέρες πριν την αυχενική μου έκανε της γενικές μέτρησης του μωρού και μου ειπε οτι η αυχενική θα ειναι καλή και δεν μου πήρε καθόλου χρήματα αλλα επέμενε οτι πρέπει να πάω στων ιδικό περισσότερο για της μετρήσεις της καρδιάς. στα 160 τα 50 ειναι για αιματολογικες PAPP.A β χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαζι θα παμε για αυχενικη... και εμενα 28 Μαιου μου πε να παω....!!!
τελευταια φορα που την τεταρτη για νατ ου δειξω τα αποτελεσματα απο τον προγενετικο και μου εκανε εναν υπερηχο να δουμε οτι το μωρακι μας ειναι καλα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 κάθε μία εδω μέσα θα πει τη γνώμη της αλλά μόνο ο γιατρός της ξέρει,, αφού και η κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή και μοναδική.... 

Συμφωνώ απολυτά Κατερίνα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωστε μαζί τονίνι θα περιμένουμε....χιχι

 

δεν το ήξερα αυτό μαράκι μου, δεν έτυχε να μου αναφέρει ότι θα μου το κάνει αυτός επειδή έχει εξειδύκευση...να πω την αλήθεια δεν το έψαξα κι όλας γιατί μου φάνηκε λογικό να μου το κάνει αυτός αφού όλες οι γνωστές μου στο γιατρό τους το έκαναν και δεν έίχα και εμπειρία από προηγούμενη εγκυμοσύνη...

 

μαράκι μου συγνώμη αν ειπα κατι και σε ενόχλησε...πάντα ο γραπτός λόγος δεν μπορεί να δείχνει τον τρόπο που εκφραζόμαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγκυουλες μου σας αποχαιρετω.. πρεπει να παω για δουλεια.. τα φιλια μου σε ολες... και στην απογευματινη βαρδια που θα μπει κ εγω θα λειπω...!!! Καλη συνεχειααα!!! τα λεμε το βραδακιι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα πάω αυτήν την τετάρτη στον γιατρό του Νοσοκομείου για να δει την Αυχενική και ελπίζω να μου κάνει και ένα υπέρηχο για να το ξανά δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θέμα ειναι οτι η Εξωτερική γιατρός μου που είναι και φίλη μου εδω και 4 χρονιά που με παρακολουθεί  ειναι υπεραναλυτική και υπερ προστατευτικη και θέλει κάθε <Γυναίκα της> οπός μας αποκαλεί να είναι ενημερωμένοι για τα πάντα.

Ίσος αυτό με κάνει να φαίνομαι σαν ξερόλας.

Συγνώμη αν φάνηκα κάπως δεν ήταν πρόθεση μου.

Και έχεις απολυτό δίκιο κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και μοναδική.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες εγκυουλες!Κατερινα μου μπαινω πολυ συχνα στο φορουμ,κοιταω διαφορα στο ιντερνετ,διαβαζω κανα βιβλιο της σχολης(ετσι ωστε αν δεν μεινω να γραψω καλα στην εξεταστικη),κοιμαμαι....αυτα.Αληθεια τοση ωρα ειναι η αυχενικη;Δεν το ηξερα..Τι ωραια θα χορτασουμε τα μπουμπουκια μας!Κι εμενα δεν μου ειπε κατι για το φυλο ο γιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία σε έμενα ο γιατρός που πήγα εκανε 1 ωρα υπέρηχο και 30 λεπτα ενημέρωση για τους κινδύνους και κανένα τεταρτακη για αιμοληψία και πίεση συνολικά 1 ωρα και 45 λεπτα . άλλα κάθε γιατρός ειναι διαφορετικός σε μια φιλι μου ο γιατρός της έκανε 30 λεπτα . Ελπίζω να σου κάνει 1 ωρα σαν και έμενα, εγω δεν ήθελα να φύγω και η μια ωρα μου φάνηκε λίγο.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να το το κοριτσι μου...καθομαι στην αυλη μας με τα ποδια στην αλλη καρεκλα και πεταω τη μπαλα στονσκυλο μου και μου την φερνει....ακουω και μουσικουλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...