Μετάβαση σε περιεχόμενο

αυχενικη διαφανεια


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 183
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΒΑΣΙΚΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΕΓΩ ΠΑΩ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΙΚΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΕΚΕΙ ΜΕ ΠΗΡΕ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΠ 100 ΑΛΛΑ ΚΟΙΤΑΞΕ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

ειμαι νέο μέλος στο forum και σας ευχομαι τα καλυτερα

Εγω έκανα αυχενική διαφανεια πρίν 1 1/2 μήνα περίπου (σημερα μπαινω στο 5ο μήνα)στον γυναικολόγο μου ο οποιος ανηκε στην ομάδα του Νικολαιδη επισης μου πηρε ο ιδιος αιμα και το εστειλε στο εργαστηριο για το Papp-a και πηρωσα 120 euros .

η εξέταση κρατησε τουλαχιστον 40-50 λεπτα τα κοιταξε ολα λεπτομερως και μου εξηγουσε παραλληλα τι θα σημαινε η απουσια καποιων ευρηματων απο τον υπερηχο δηλαδια απουσια ρινικου οστου κλπ και απο τοτε ειδε οτι εχουμε αγορακι πραγμα που επιβεβαιωθηκε αργοτερα σε αλλο υπερηχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 23/3/09 ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ PAPP-A ΣΤΗ ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ ΣΤΟΝ ΑΛΙΜΟ.ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΓΙΑ ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΗΣΥΧΗ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΚΑΛΑ?ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! Έκανα πρόσφατα την αυχενική διαφάνεια στο Ιασώ, στις 31 Ιανουαρίου 2009! Λοιπόν, είναι μια από τις ωραιότερες εξετάσεις! Εμάς μας είχαν κάνα 20λεπτο μέσα και μας έκαναν υπέρηχω, μας είπαν το φύλο του μωρού κατά 95 % όπου φαινόταν σταθήκαμε τυχεροί!! Και μετά πήγα και μου πήραν αίμα, μια πολύ καλή κοπέλα τίποτα δεν κατάλαβα...

Όλο το πακέτο της εξέτασης είχε 150 Ευρώ! Στο Ιασώ, τουλάχιστον! Τώρα αλλού δεν ξέρω! Οι τιμές παίζονται!! Μην αγχώνεσαι! Είναι μια εξέταση ρουτίνας!! Για αρνητικό αποτέλεσμα παίζει ανάλογα την ηλικία μας αν είμαστε πάνω από 35!! Καλή επιτυχία και με το καλό το μπεμπάκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΞΕΡΕΙ.Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΡΙΝΙΚΟ ΟΣΤΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΗΤΑΝ ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΕΝΑ 1,7 Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ PAPP-A ΤΟ ΟΠΟΙΟ Η ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 1:250 ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ 1:21 ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΓΕΝΕΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΕΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΡΟΦΟΒΛΑΣΤΗ Η ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΙΣΗ.ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΙΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΗ Η ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΧΡΟΜΩΣΩΜΙΚΕΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ Η ΑΠΛΑ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΗ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρακια καλημερα!Νομιζω πως επειδη ολα ειναι θεμα πιθανοτητων γι'αυτο πρεπει να κανεις τις εξετασεις που σου λεει ο γιατρος.Η τιμη αυτη δε σημαινει απαραιτητα κατι κακο ομως ο περαιτερω ελεγχος θα δειξει παραπανω πραγματα!

Σου ευχομαι ολοψυχα να ειναι ολα καλα με το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"mwrakia" kalimera...

Den exw parapanw gnwseis gia ta apotelesmata

alla symfwnw me tin Anastacia....

..... kane tis eksetaseis pou eipe o giatros

k min anysixeis....... Thema pithanotitwn einai!!!

Kala apotelesmata, kali epityxia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...