Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

ελα ρε.. σα ραντεβου στα τυφλα!!! πηγατε τελικα;;;; για πες λεπτομεριες..

 

εμεις χθες ψωφισαμε.. πρωι δουλεια, μετα να ετοιμασω φαγητο, μετα σκακι, μετα τα ετοιμασα και πηγαν μονα στο παρτυ, στην ιδια αυλη ηταν για να κανω ενα μπανιο!!! μετα πηγαμε και εμεις με τον αντρα.

το πρωι με το ζορι ξυπνησε ο Σπυρος. ετοιμαστηκαμε και 10 φυγαμε, πηραμε και την απο κατω γειτονοπουλα και συναντηθηκαμε στο δρομο με μια συναδελφο  και τη κορη της, μπηκαμε ολοι στο δικο μου που εχει αεριο, για πιο φθηνα και πηγαμε στο θεατρο... καλα που πηγαμε νωρις γιατι το θετρακι ηταν μικρο και τιγκαρε!!! ειμασταν καμια 100 ατομα σιγουρα. καλο το εργο, με συμμετοχη των παιδιων, αλλα ηταν μερικα που φωναζαν συνεχεια και παραεπαιρναν μερος στην παρασταση. ηταν η φρονιμουλα και ο ζαβολιαρης που μιλουσαν στο μυαλο των παιδιων που τα αφησε η μαμα τους μονα στο σπιτι γιατι μια μερα δεν ειχαν σχολειο, αυτη επρεπε να παει στη δουλεια, και η γιαγια περιμενε στην ουρα στο ικα. τα παιδια αλλοτε ακουγαν τον εναν και εκαναν το σπιτι ...χαλια και αλλοτε ακουγαν τη φρονιμουλα και ηταν καλα παιδια.

μετα πηγαμε και φαγαμε γκουντις και γυρισαμε σπιτι στις 3! ψωφια!

 

καλα που κοιμηθηκαμε το μεσημερι... αυριο σχολειο!!

καλη βδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα!

 

βαγκ, μην το σκέφτεσαι!

γενέθλια στην πίτσα δαγκωτό!

και θα σας βγει και τζάμπα!!!

 

κι ο δικός μου το κάνει αυτό.

επαναλαμβάνει κοροϊδευτικά αυτά που λέμε ή αν του πούμε καμιά αρνητική συνέπεια, μας λέει "ε, τι με κόφτει" (ε, τι με νοιάζει)...

 

ο δικός μου λέει όλα τα γράμματα καθαρά αλλά δυσκολεύεται σε κάποιες λέξεις.

πχ λέει ξίστης αντί για χτίστης.

ή δικοκάμπινο αντί για διπλοκάμπινο.

αλλά πώς να τον αξιολογήσει κάποιος λογοθεραπευτής αφού δεν πρόκειται να του μιλήσει του ανθρώπου...

 

μαρντ, πήγατε τελικά;

πες νέα.

 

εμείς ξεκινάμε δραστηριότητες αυτήν τη βδομάδα.

για να δούμε πώς θα τα πάει το καμάρι μου...

σήμερα έχουμε μαθήματα μαθηματικών και επιστήμης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε πηγαμε κοριτσια στα γενεθλια της αγνωστης συμμαθητριας.Πηγαμε εξω για φαγητο μακρια σε ενα χωριουδακι γυρηςαμε 16.00 και εγραφε 17.00 τα γενεθλια ημασταν ψωφιοι να ξαναβγουμε απο το πρωι εξω.

Και σημερα ρωτησα να μαθω ποια ηταν η εορταζουσα αλλα δεν ηρθε λεει.

Με πονανε οι αμυγδαλες νιωθω και λιγο ζεστη.Χεσε μεςα Πολυχρονη....ελπιζω μη κολλησει καμια τσαπερδονα εχουμε και την επεμβαση...

Νανα τα διπλα συμφωνα μπ φτ χτ γκ ντ κλ πλ στ τσ τα μαθαινουν τελευταια στις λογοθεραπειες αρα φανταζομαι και χωρις αυτες αργει ενα παιδακι να εκφερει λεξουλες με αυτα.

Και ντροπαλος να ναι εχουν οι ειδικοι τον τροπο να τα προσεγγισουν.

Θυμαμαι ενα κοριτσακι 2.5 που εχει μαθημα πριν απο μας που ενω καταλαβαινε τα παντα αρνιοταν να μιλησει μονο εδειχνε οταν ξεκινησε και για κανα διμηνο οι στριγγλιες της που δεν ηθελε να συνεργαστει ακουγοταν απο οταν παρκαρα το αυτοκινητο.Αμα τη δεις τωρα αλλο παιδακι...Με τη σταση της λογοθεραπευτριας της εφυγε και το πεισμα κι ελυσε και το γλωσσι.

Για πες Vag νεα απο σκακι;ειμαι περιεργη επειδη δεν εχω ιδεα απο σκακι τι μπορει να μαθει ενα πενταχρονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε συ, γιατι να μην του μιλησει του λογοθεραπευτη...

εδω ο Σπυρος ουτε μεσα δεν ηθελε να μπει και τωρα θελει να πηγαινει καθε μερα!

εχουν τον τροπο τους. τι σκατα σπουδασαν.

εμεις αυριο περναμε επιτροπη να γραψουν τις λογοθεραπειες

 

τωρα τα πηρα με εναν συναδελφο που μενει σε χωριο και ερχεται με αστικο για οικονομια και ενω παντα προσεχω να τον καβαντζωνω να εχει υπηρεσιες στο τμημα και να μην πηγαινει στην πολη κλπ γκρινιαξε επιδη τον εβαλα παραπανω φορες κρατητηρια! αν ειναι ας φυγει αντι 5:30, στις 5:10 απο το σπιτι του τα χαραματα για να ειναι σε αλλο ποστο πιο μακρυα!

οταν γκρινιαζουν οι καβαντζομενοι τρελαινομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παλι με προλαβες!!!

σκακι κανονικα μαθαινουν.

πρωτο μαθημα μαθανε να στηνουν τα κομματια, 2ο μαθανε πως κινουνται και πως τρωνε τα στρατιωτακια και προχθες, στο 3ο, πως κινουνται οι πυργοι και παει λεγοντας... κριμα που θα χασουμε το επομενο μαθημα, μαλλον την κινηση των αξιωματικων γιατι θελω να κοιμηθουν πριν το παρτυ μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

πχ το χτίζω το λέει κανονικά.

σε κάποιες λέξεις έχει μόνο θεματάκι.

παιδιά, δε μιλάει σε άγνωστο κόσμο ο γιος μου.

 

ωραίο το σκάκι. ήρεμο παιχνίδι που ακονίζει και το μυαλό.

 

εμείς ξεκινήσαμε χθες το μάθημα μαθηματικών και επιστήμης.

που πήγα να τον πάρω ήταν χαρούμενος.

για αρχή, παίζανε μόνο.

αύριο θα έχει tae kwo do.

σ' αυτό το μάθημα δε θα είναι ο φίλος του.

είμαι περίεργη να δω τι θα κάνει.

 

το σαβ έχουμε κι εμείς γενέθλια.

θα τα κάνουν σπίτι τους.

μετά έχουμε και γάμο αλλά δεν ξέρω αν θα προλάβουμε να πάμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις πάλι έχουμε τραπέζωμα το Σάββατο γιορτάζει ο μπαμπάς μου και βάπτιση τη Κυριακή μιας φίλης μου το αγοράκι.

Να δούμε πως θα μαστε βέβαια γιατί είναι ο λαιμός μου χάλια.... σα σάπιο έχω μια γεύση στο στόμα....μπλιαχ και πόνο.....έτσι μου ρχεται μαζί με της Χρυσάνθης να ζητήσω από το γιατρό να αξιολογήσει και τις δικές μου αμυγδαλές!! Από το να με πιάνουν κάθε δυο και λίγο χίλιες φορές να απαλλαγώ από δαύτες....

Νανά ενώ οι δικές μου κόρες είναι σούπερ ντούπερ κοινωνικές τι να σου πω....άντε να μοιραστούν το όνομα τους με έναν γνωστό που τους μιλάει....κουβέντα παραπάνω....

Εδώ το χω καημό που τα παιδάκια στο σχολείο φεύγουν το μεσημέρι και αγκαλιάζουν φιλάνε τη δασκάλα χαιρετάνε μεγαλόφωνα τους συμμαθητές, οι δικές μου μουντρούχες....βρε πείτε ένα καλό μεσημέρι μια καλημέρα ....τίποτα αντικοινωνικές...η μαμά μου λέει έτσι ήμασταν και γω με την αδερφή μου μικρές και σε χειρότερο βαθμό...μπορεί να μας μιλούσε ξένος και να βάζαμε τα κλάμματα!!!

Αφού μας το λέει ακόμα....θα αλλάξουν...και ο Ανθιμούλης και οι σουσουράδες μου ελπίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

 

σημερα θα ειχα μποτε αλλα αρρωστησε η μποτου μου χαχαχα

τα αγορια περασαν μια κριση το μεσημερι αλλα κατα τα αλλα καλα

σημερα ειχε ποδοσφαιρο το μενου και περασαν παρα πολυ καλα

θα ειναι με 2 συμμαθητες τους και περασαν καλα

αν και ο γκρινιονικος κλασικα δεν περασε λεει ωραια γιατι ο δασκαλος δεν τους εβαλε κορινες να τρεξουν που το ειχε δει να το κανει αλλος γυμναστης -τι θα ακουσω αλλο 

ο αγγελο ημερα δεν κοιμηθηκε μεσημερι και ετρεχα να τον κοιμησω γιατι το μαθημα ηταν εως τις 7 μετα πινουσε μπανιο δεν τον προλαβα χαμος γενικα

κατα τα αλλα στη δουλεια θα γινει χαμος

εα προγραμμα γμησε τα μην πω

ο αλλος θελει να πηδηξει μια καθηγητρια καινουρια και την εχει φτιαει και εμεις οι παλιοι για πεταμε 

τα εχω παρει αγρια

 

ειδες βαγκ εμ δεν ας να τον παρεις και απο το σπιτι του με το περιπολικο να μην κουραζετε 

βρε αηντε απο εδω πες του -να παρετηθει να την παρει αλλος τη θεση εαν κακοπερναει

μραβο για το σκακι ακουεται ωραιο 

 

οι λογοθεραπειες κανουν πολυ καλο κοριτσια 

και θεμα να μην εχει το παιδι - του δινυον αλλον αερα

μπραβο που πατε

 

θα επανελθω 

ηρθαν τα σουβλακια μου χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ σουβλακια ακουω και ουτε το σαλιο μου δε μπορω να καταπιω....εχω ενα φαρυγγα κατακοκκινο....

Εμεινα σπιτι και χθες που πηγα δουλεια δε τη παλευα πολυ πονο μιλαμε.

Και τρεμω μη κολλησουν τα μικρα...

Ξεκινησα αντιβιωση 3ων ημερων.Το ξερατε οτι υπαρχει;

Γιατι εγω παντα επαιρνα για 10 μερες ενω στις 3 ημουν καλα.

Και υπαρχει μαλιστα και για παιδια.Αζυθρομικυνη η δραστικη ουσια.Ποτε δε μας το χε πει κανενας παιδιατρος.

Μου πε βεβαια η φαρμακοποιος μπορει να μη σε πιασει και να συμπληρωσεις τις επομενες 7 μερες με zinadol.

Για να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

 

πωπω... θέλω κι εγώ γύρο!!!

 

ε όχι ρε μάκρερ, με την μποτού... χαχαχα!!!

αλλά πότε θα το προλάβαινες κι αυτό;

 

μαρντ, έτσι είναι κι ο δικός μου.

σήμερα ξαναρώτησα τη πρώην δασκάλα του και μου ίπε ότι ακόμη είναι συνεσταλμένος.

στο σπίτι, όμως, είναι πολύ χαρούμενος.

ξυπνάει τραγουδώντας, λέει διάφορα πράγματα που τους μαξθαίνουν... προχθές "είπε" και το Πάτερ Ημών.

κάναμε και την πρώτη μας εργασία.

να σημειώσουν πάνω στο χάρτη της Κύπρου από πού κατάγονται οι γονείς...

εμείς προσθέσαμε και τον χάρτη της Ελλάδας... χαχαχα!

και να κάνουμε κολλητική διάφορες φωτογραφίες από τους τόπους τους.

το έκανε με καλή διάθεση.

διαμαρτυρήθηκε σε κάποια φάση ότι κουράστηκε να κόβει τις φωτογραφίες, αλλά δεν ήθελε βοήθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολες πολυ τρεξιμο κοπελιες βλεπω...

ΜΑρντιο περαστικα! ξερω για τις 3ημερες αντιβιωσεις. τις δινει η αδερφη μου στα παιδια της αλλα ειναι αρκετα μεγαλυτερα. δεν ξερω αν κανει γι αμικρα.

 

Νανα και εμενα με αρεσουν οι εργασιες για τα σχολεια!

το εχω αποθυμενο που τοοοτε στο σχολειο μας βαζανε σπανια κατι εκτος βιβλιων...

 

ΜΑρντιο ανυπαντρος ο διευθυντης σας και θελει να κανονισει την καινουρια;;

 

εμεις χθες πηγαμε το Σπυρο επιτροπη. τον εξετασε λογοθεραπευτρια, παιδοψυχολογες και εργοθεραπευτρια. κουραστηκε ο δολιος.  τελικα μαλλον θα μας γραψουν να κανουμε και λιγες εργοθεραπιες για να κραταει σωστα το μολυβι. η νηπιαγωγος το θεωρει περιττο, αλλα δεν πειραζει. κακο δε θα του κανει.

χθες δεν κοιμηθηκα μεσημερι, το βραδυ ψωφια κοιμομουν στον καναπε μεχρι να ερθει η ωρα να σηκωσω για κατουρημα ...

σημερα παλι δεν κοιμηθηκαμε ολοι, αυτη τη φορα...τους αφησαμε στον παιδοτοπο του ικεα και πηγαμε μονοι μας τακα τακα για ψωνια κοσμος, τζαμπο και μουστακα! με αυτους δουλεια δε θα καναμε!

παλι κομματια ειμαι...και το πρωι ειναι να ερθει ο υποδιευθυντης της διευθυνσησ για ελεγχο... βαριεμαι τρελα!

 

καλο βραδυ!

 

Χαρα!!! σε φιλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια!

τι κάνετε;

 

ο δικός μου δεν έκανε ταε κβο ντο.

καθότανε στο παγκάκι και κοιτούσε.

ο δάσκαλος ήταν πολύ καλός.

το κακό είναι ότι δεν ξέρω τι είναι αυτό που δεν του αρέσει...

δεν του άρεσε το άθλημα ή απλά δεν έκανε από την ντροπή του;

μου είπε ότι δε θέλει να ξαναπάει.

 

βαγκ, αφού θα πάρετε πίσω τα λεφτά σας, καλά θα κάνεις και θα τον πας και εργοθεραπείες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!

 

Πω πω γλώσσα δεν βάζετε μέσα ε; Τί να θυμηθώ να σχολιάσω; 

 

Μάρντιο περαστικούλια σου! Εγώ 1η φορά ακούω για 3ημερη αντιβίωση. Αν κάνει δουλειά είναι σούπερ! Λογικά όμως θα είναι και πολύ πιο δυνατή.... Πλησιάζει και το χειρουργείο της κουκλίτσας σου ε; Την Τρίτη είναι αν δεν κάνω λάθος; Εύχομαι καλή επιτυχία και θα δεις οτι θα ανακουφιστείτε όλοι και κυρίως δεν θα ταλαιπωρείται το παιδί με τις αρρώστιες. 

 

Βαγκ καλά θα κάνετε και με τις εργοθεραπείες. Κακό δεν πρόκειται να του κάνουν. Και αφού σας εγκρίνανε κιόλας ούτε του παπά! 

Ακόμα σηκώνεσαι για το κατούρημα του Σπύρου ε; Υπομονή..... θα δεις πως ένα βράδυ θα σηκωθεί μόνος του να πάει περίπου την ίδια ώρα που τον σηκώνεις εσύ και θα το συνεχίσει έτσι! Και μετά από λίγο καιρό δεν θα ξυπνάει καθόλου! Εύχομαι να είναι σύντομα γιατί το περάσαμε και εμείς αυτό το στάδιο που είστε και μας κράτησε πολύ καιρό.... σχεδόν 6 μήνες μέχρι να μην ξυπνάει καθόλου. Αν και ακόμα καμιά φορά μπορεί να σηκωθεί αλλά πηγαίνει μόνος του και το καταλαβαίνω από το καζανάκι μου με ξυπνάει. 

Συγνώμη τα αφήσατε μόνα στον παιδότοπο και φύγατε;;;;; Είναι στο ίδιο κτίριο τα μαγαζιά που πήγατε ή αλλού; 

 

Νανούκα μου μπράβο για τις εργασίες! Μου αρέσει όμως που παρόλο που δυσανασχέτησε δεν ήθελε και βοήθεια! Μπράβο του παιδιού! Και εγώ ανυπομονώ την επόμενη χρονιά να έρθει για να κάνουμε και εμείς! 

 

Μαρκεράκο σου την έκανε η μποτού ε; Απαππα! Ντροπή της! χαχα! 

Μπράβο με το ποδόσφαιρο. Θα στρώσει και ο Νικολής μωρέ μην το αποπαίρνεις! Ειδικά τώρα που θα έχουν και φίλους μαζί θα στρώσει η κατάσταση. 

 

Τελικά τα πάρτι σε παιδότοπο και γενικότερα έξω είναι τα ιδανικότερα. Και γλυτώνεις τόσο κόπο, άγχος και κούραση και αφού τα χρήματα βγαίνουν σχεδόν τα ίδια και το βασικότερο τα παιδιά περνάνε πολύ καλύτερα! Ο άντρας μου δεν συμφωνεί..... βέβαια δεν καθαρίζει ούτε συμμετέχει καθόλου στην προετοιμασία ούτε εννοείται και στο μετά του πάρτι. Ακόμα και το δικό του πιάτο θα το αφήσει όπου βρει. Το μόνο που κάνει λίγες ώρες πριν το  πάρτι είναι να πάει τα παιδιά βόλτα για κανένα 2ωρο για να μην τα έχω στα πόδια μου και να κάνω της τελευταίας στιγμής ότι χρειάζεται. Γι' αυτό το λέει έτσι άνετα.

 

Η αλήθεια είναι βέβαια πως στην πιτσαρία θα φας 2-3 κομμάτια πίτσα και τέλος ή στον παιδότοπο κανένα τοστάκι με χυμό ή μπουφέ στην καλύτερη περίπτωση και οι γονείς την βγάζουν με 1 καφέ. Ενώ στο σπίτι με τα ίδια χρήματα κάνεις ένα σωρό φαγητά και τρώνε όλοι. Άσε που στον παιδότοπο δεν μπορείς να καλέσεις παππουδογιαγιάδες και στην ουσία τους απορρίπτεις έτσι απλά. Αυτά τα λόγια του άντρα.... σε όλα συμφωνώ αλλά για να γλιτώσω την ταλαιπωρία χίλιες φορές έξω! 

 

Και η Σωσώ ετοιμάζεται για τα γενέθλια της Μάρθας! Θα έχει καμιά 40αρία καλεσμένους. Είναι σε 2 εβδομάδες και θα τα κάνει σε παιδότοπο. Καφέ για τους μεγάλους και ατομικό πιάτο με τοστάκι, πίτσα κλπ. για το κάθε παιδάκι. Στον συγκεκριμένο παιδότοπο, έχουμε και το ελεύθερο να πάμε και εμείς το κατιτίς μας αρκεί να μην υπάρχει στον κατάλογο του μαγαζιού. Οπότε όλα καλά! 

 

Εγώ καλά είμαι αλλά έχω αρχίσει να πρήζομαι πολύ. Το χειρότερο είναι πως με έχει πιάσει το αριστερό χέρι σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα.... το είχα πάθει στο δεξί χέρι στην εγκυμοσύνη του Χριστόφορου και πέθαινα στον πόνο και συνεχίστηκε και μετά τη γέννα και μετά το θηλασμό χειρουργήθηκα. Τώρα ευτυχώς μόνο μουδιάζει το χέρι από τον ώμο ως τα δάχτυλα. Αν με πιάσει και πόνος θα είναι δράμα πάλι οι τελευταίοι μήνες γιατί δεν μπορώ να πάρω τίποτα. Πόνοι που σου προκαλούν πολύ κλάμα.... Αυτό μόνο που μπορεί να γίνει αλλά μετά την 31η εβδομάδα είναι ένεση στον καρπό με μισή δόση κορτιζόνης και φεύγει ο πόνος αλλά μένει το μούδιασμα.  Ελπίζω να μην χρειαστώ και εκεί εγχείρηση. 

 

Τα παιδάκια μου στο σχολείο τα πάνε καλά. Ο μικρός έχει διορθωθεί πάρα πολύ! Είναι πολύ συνεργάσιμος και συνεννοήσιμος. Έχει φρονιμέψει αρκετά. Ο μεγάλος παρασύρεται πολύ και είναι ζωηρός στο σχολείο αλλά μετά από καθημερινή κουβέντα έχει αρχίσει να στρώνει τις τελευταίες μέρες. Η δασκάλα μου είχε πει πως θα τον τσεκάρει περισσότερο και αν δει και συνεχίζει την ίδια συμπεριφορά ίσως χρειαστεί να πάμε σε κάποιον ειδικό για ένα έλεγχο για διάσπαση προσοχής και υπερκινητικότητα. Μακάρι να ήταν απλά μια φάση και να μην έχουμε θεματάκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas 

 

την 3ημερη ναι την ξερω και εγω γιατι μας την ειχε δωσει στον Αγγελο σαν 2η οταν ειχε πνευμονια

ειναι σουπερ

αυτη του εκανε δουλεια τσακ μπαμ

ειναι πουλ δυνατη

περαστικα σου 

μακαρι να μην κολλησουν τιποτα τα κοριτσια

 

νανα και εμας μας βαζει καθε σκ

μας δεινει απο ενα βιβλιο να διαβασουμε και μετα να ζωγραφισουν οτι τους αρεσε

καλα κατι μουτζουρες κανουν ακομα 

γιατι πχ το ενα βιβλιο ηταν ενα κουνελι κουρεας με ενα λιονταρι

ο μηνοταυρος

κατι με θεους

και ενα τζιτζικι με μια ονειροπαγιδα

ουτε εγω εν θα τα ζωγραφιζα αχαχα

αλλα τους αρεσει μεχρι στιγμης

 

βαγκ οκ με τον ελεγχο;

καλα αυτο με τις δουλειες 

μην το συζητας εννοειτε

οταν μπορουν να τους κρατησουν τ πεθερια το σαββατο τους αφηνουμε για να παμε σουπερ 

οχι οτι ενοχλουν πολυ πλεον

αλλα αντε ο ενας να κατσει ο αλλος κατι να παρει 

ο αγγελος να ανεβοκατεβει

θελουμε 5 ωρες 

 

και να τις κανεις τις εργοθεραπειες - μονο καλο θα του κανει οπως λες

 

μπραβο πυο ολα ειναι καλα βρε μαριλου

γιατι να μην καλεσεις παπουδες στον παιδοτοπο; 

εμεις μια χαρα καλουμε και μια χαρα περνανε και αυτοι

απλως στον παιδοτοπο δεν υπαρχει αυτο το γουτσου γουτσου οικογνειακο

αλλα τα παιδακια περνανε τελεια

εμεις παρτυ στο σπιτι μονο με κλοουν πια οποτε ειναι σαν παιδοτοπος

 

τα σκ μας τα γεμιζουμε με δραστηριοτητες πια οικογενειακες

το σαββατο θα παμε σε αλλο μουσειο

και την κυριακη θα παμε θεατρο με την φιλεναδα του νικου και την ξαδερφουλα μας

ο κως με τον αγγελο οι δυο τους

 

κατα τα αλλα απο υγεια καλα

σημερα εχω ενδοκρινολογο για τις εξετασεις που λεγαμε βαγκ

και μετα αθηνα να ψηφισουμε για το σωματειο μλκιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε εγκυουλα.... πως την πατησες ετσι με το χερι;;;

θα σε παιδεψει και η κορη....

να του πεις του αντρα οτι και οι παππουδες μια χαρα θα περασουν στον παιδοτοπο.

θα κανουν και μια βολτα εκτος σπιτιου στο κατω κατω...

 

ΝΑνα μηπως του φανηκε βιαιο το καρατε του Α; αν ειδε οτι κλωτσουσανε και κανανε καρατιες μηπως φοβαται οτι θα τα χρησινοποιουν και το ενα στο αλλο...

 

ΜΑρκερ εσεις εχετε ποιο πολλα παιδικα θεατρα κατω... εχετε επιλογες...αλλα παρόλα αυτα ελεγες οτι ειναι πιο ακριβα απο δω; δε βγαζουν τα σάιτ τιποτα προσφορες;

 

εμεις εδω τα κλασσικα... εχουν ζωηρεψει παρα πολυ ρε κοριτσια...

η ΜΑριαννα εδει μονιμως νευρα και τα παιρνει κρανιο με το παραμικρο.

παιζουν λιγο αγρια, παλευουν κανονικα αλλα γελανε σαν τρελα και δειχνουν να το διασκεδαζουν... αλλα εγω δεν το μπορω αυτο. εκτος απο την επικινδυνοτητα.

καλα που τα πηρε εξω ο αντρας για ενα 2ωρο και μπορεσα να σιδερωσω.

τα τελειωσα ευτυχως.

 

Μαριλου να δωσεις χαιρετισματα στη Σωσω και πες τουλαχιστον να μασ στειλει καμια φωτο απο το παρτυ... σφου δε μπαινει εδω πια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

ρε μαριλού, γιατί να μην έρθουν οι παππουδογιαγιάδες στον παιδότοπο;

σ' εμάς έρχονται και περνάνε και μια χαρά!

 

βαγκ, χθες που τον πέτυχα λίγο στις καλές του και μου μιλούσε για το σχολείο, τον ρώτησα και για το τάε κβο ντο.

μου είπε ότι δεν του άρεσε που φωνάζανε και κλωτσούσανε.

δεν ξέρω, όμως, αν αυτή είναι η πραγματική αιτία...

σήμερα θα πάει χορούς χιπ χοπ.

αν δεν κάνει ούτε και σήμερα, θα σημαίνει ότι δεν του αρέσει που είναι μόνος του.

 

μάρκερ, μπράβο που τους πηγαίνετε μουσεία και θέατρα.

θέλω κι εγώ να πάω σε ένα θέατρο που έχει πολλή καλή ομάδα.

πριν από δύο χρόνια είχαμε ξαναπάει σε παράστασή τους και ο Α ακόμη τη θυμάται.

θέλω να επιχειρήσω να πάρω και τον Μ μαζί μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

Μαριλού για τον καρπιαιο τι να σου πω , μακάρι να είμασταν κοντά να σου ρβαζε ο πως τις ταινίες του. Θα εβλεπες διαφορα. Τώρα κορτιζόνη τι να κανεις; σιγά μην έχει διάσπαση καλέ. Γιατι του μιλάει και κάνει τα δικα του; ή δεν κάθετε σε ομαδικά;

όσο για τα όπλα που λέγατε , εγώ δεν μαζεύω τίποτα. Γενικως ζητάνε και πολλές φορές τους παίρνω. Αλλα δεν έχω παρατηρήσει κάτι κουλό που να με πονηρέψει.

θέατρα ναι έχουμε πολλά αλλα ασύμφορα,όπως είπα. Στα κουπονοτετοια δεν κοιτάω , καλή ιδέα. Την Κυριακή θα πάμε σε ένα που έχει 10 € το ατομο και οι μεγάλοι έξτρα. Αλλιως οι μεγάλοι δεν μπαίνουν και τα βάζουν να κάτσουν μπροστά με μια κυρία νομίζω , είπαμε πτι αφου θα είναι 4 να κάτσουν μόνα τους για πρώτη φορά , μικρό θεατράκι με εσωτερική σκάλα που τα βλεπεις εαν θες. Τι να πω βλεπουμε.

εαν εγώ κι συνεργάσιμος,γιατι να μην τον πάρεις. Αλλα τσάμπα ισητηριο μου φαίνεται εκτός και εαν δεν ν πληρώσε

βαγκ και εμάς έτσι πλακώνονται με,τη διαφορα ότι ουρλιάζουν και απο λακωνονται στην κυριολεξία με,κλάματα . Οπότε,και εγώ προσπθω να το αποφευγω

εμείς μια χαρα

μας κάλεσε η ντομ στα γενεθλιακια τους αυριο αλλα α δουλευει ο κως , κρίμα μωρε και ήταν ευκαιρία να τα πούμε.

σήμερα χω κρανιστει με τη μάνα μου που δε λέγετε.

ήθελα να έρθει να τ δει στον πηλό.

πόση ώρα είναι μου λέει

μια της λεω

και τι θα περιμένουμε εδώ;βαριεμαι μου λεει

φυγε της,λεω

μετά αποβλιγο

πως έχεις γίνει έτσι μου λεει

τι έχω της λεω

έχει κάνει καράφλα και πίσω μου λεει

και τι να κάνω της λεω

μα πως καταντήσατε έτσι και συ και η αδερφη σου

γονίδια της λεω

ότι μπρω κάνω

και το μαλλί,σου είνα άθλιο μου λεει

άλουστο ειναι της λεω

να πάς να βαφτεις και να κουρυτεις μου λεει

δεν προλαβαίνω της λέω τωρα

μα ισαι αθλια μου λεει

δεν πειράζει της λεω

και στη δουλεια τσι χάλια θα πας δν ντρέπεσαι;

όχι θα έχω λουστεί της λεω

να πας το απογευμα,κομμωτήριο

που τα αγόρια τελειωναν 5:30 , φυγαμε 6

πήγα φαρμακιοωκαι γύρισα 6:30 τα έκανα μπάνιο

και πάω να βαλω νερό να πιώ και είχε βουλώσει ι ο νεροχητης

να πάω να αγορασω τουμποφλο να γυρισω να κθαρισω απο κάτω το νεροχύτη και να ρίξω τ φαρμακα

παράλληλα να ντύνω τα αγόρια και να έχω και τον αγγελο συ πόδι μου να ουρλιαζει

βρε παρτον απο εδώ

βρίσκεται. Φυγετε απο πάνω μου

ε αφου δ εκεί

μα το βρισκεις λογικό να ρίχνω φάρμακα και να είναι απο κατω

ούτως η αλλιως στον ίδιο χώρο είναι μου λεει

βρε,παρτον απο εδω

μου τα απο 1 λεπτό λέω καστε να σου δωσω ένα γιαούρτι να του δωσιε

τον είχε όρθιο στο καρεκλι χώρος σαλιάρα και μόλις του είχα βάλει καινούριε,μπιτζαμες

τον λέρωσε και ξενιστή πάλι

και μου απαντα δεν φτάνει που σε βοηθαω

δεν τον ταΐζει τελικα

γω παράλληλα ξεβουλώνω ε

και μου λέει πόλο νεύρα,έχει

παροτς,και τους και. Μέσα της λέω και τι κάνει;

είχα. Βαλει οπεθρερος,μου ένα χαλκι παιδικό,στο,σαλινο το οποίο μαδάει του,κέρατα και το σηκώνει το τινάζει μες τη μέση στο σλονι και το πει μεσα

εγώ ξεβουλώνω εμολις το βλεπω με τα 800 απραξία κάτω κρανιαζομαι β

μα καλά βρ χριστιανή τι τινάζει κιόλας; δεν φτνει που ξένους λωνω και όλη μέρα κοιμάμαι 4 ώρες πρέπει να κάνω και δουλειες που δεν είναι στο πρόγραμμα ;

ε αστο να το κάνω εγώ μου λέει. Ποτέ,της λέω όσο ξεβουλώνω αστο

έλεος,θέλω να ξεκουραστώ.

ε όχι κυρια μου μου λέει με υφομε 3 παιδιά που ήθελες δεν έχεις δικαίωμα να ξεκουραστείς.

κορίτσια την έδιωξα απο το σπίτι , αλλιως θα την έπιανα απο το μαλλί.

5χονων τα αγορι και για την ακριβια έχει ερεθ 2 φορές να καθαρίσουμε το σπίτι , μια φορά να ετοιμασουμε,το φαγητό για τα γενέθλια και 5φορες έχει σιδερώσει μισό καλάθι ρούχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκερ συγνωμη που θα το πω αλλα εχω λυθει στα γελια...λες και ακουγα το Σταθη Ψαλτη σε μονολογο ησουν.....ετσι που ηταν και κομμενα αλαμπουρνεζικα....

Πω πω η μανα σου...απιστευτη...αντι να σου πει μια καλη κουβεντα με τοση κουραση που τραβας να σε τονωσει σου λεγε εισαι αθλια;;;; μα λεγονται αυτα;στο παιδι σου;;;εγω θα ξινιζα και θα το δειχνα και αναγκη να την ειχα.

Περιμενω εντυπωσεις απο το θεατρο.Θα ανεβουμε Χριστουγεννα και ψαχνω κατι καλο παιδικο να τις παω.

Νανα κι ο Ανθιμος απροθυμια για δραστηριοτητες ε; τι τα πιανει ηθελα να ξερα...εμενα ξεκινησαν μες τον ενθουσιασμο ρυθμικη και τη δευτερη βδομαδα ουτε να ακουσουν!!

Πιο καλα περνανε σπιτι λενε θελουν εδω μαζι μου...εγω το απεδωσα στην αλλαγη σχολειου απο το παιδικο στο νηπιο μεσα ςτο ζορι της προσαρμογης ηταν κι αυτη η παραξενια του τυπου θελω τη μαμα μου δε θελω νεες παρεες νεα περιβαλλοντα.

Εσενα κανει ωρες σχολειου με τους συμμαθητες του;γνωστα ατομα;

Μαριλου με το μενου που ετοιμαζεις εσυ στα παιδικα γενεθλια με το οφτο και τις μακαρουνες πως να συγκριθει το ταπεινο πιτσακι;;;;;

Για το χερι βαλε επιδεσμο με μεταλο να ακινητοποιεις την κινηση.οσο μπορεις.το χω και γω απο το computer.

Τη Τριτη θα παμε για τις εξετασεις και Τεταρτη το χειρουργειο.

Και εκει που ολοι μου λεγανε το χρειαζεται το παιδι και καντε το θα ανακουφιστει τωρα αρχισαν: θα το κανετε τελικα ε και ειναι τοσο αναγκαιο;;;; γκρρρρρ

Vag οι εργοθεραπειες ειναι ακομα πιο ευχαριστες για το παιδι γιατι ειναι ολα μεσα απο παιχνιδι.καλα εκανες και γραψατε κι απο αυτες.

Κορυφη η τριημερη αντιβιωση την καθιερωνω.Περδικι οι αμυγδαλες.Μονο αφθες εβγαλα στο στομα γλωσσα απο την αντιβιωση ειπε η φαρμακοποιος αλλα μου δωσε ενα διαλυμα γιαπλυσεις και στη δευτερη φορα υποχωρησαν.

Σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκεράκο μου χαράς το κουράγιο σου με την μαμά σου! Καλέ τι φρούτο είναι; χαχα! Από την μια γελούσα έτσι όπως τα έγραψες αλλά από την άλλη αν μου τα έλεγε εμένα η δική μου δεν θα την έδιωχνα απλά, θα βριζόμασταν και δεν θα την ξανάβαζα σπίτι μου! Καλέ τι ταινίες είναι αυτές για τον καρπιαίο; Πες μου να το ψάξω! Αν και την περασμένη φορά είχα κάνει αρκετές φυσικοθεραπείες που απλά με ανακούφιζαν μόνο για εκείνη την ημέρα. Μόνο όταν έκανα την κορτιζόνη ηρέμησα. Οπότε δεν μπήκα καν στον κόπο να ξανακάνω τώρα φυσικοθεραπεία. 

Επίσης, την Σωσώ κοροϊδεύαμε με τα αλαμπουρνέζικα που έγραφε αλλά έχει και άλλοθι την δυσλεξία. Εσύ τί έχεις πάθει τώρα τελευταία και τα λες κορακίστικα;;; χαχα!  

 

Μαρντιό μου έχω νάρθηκες και για τα 2 χέρια αλλά όταν μουδιάζει μου την βιδώνει να το έχω ακίνητο.... πρέπει κατευθείαν να το μασαζάρω να στανιάρει. 

Όσο για τις μικρές.... τι να πω; Ίσως είναι αυτό που λες, οτι τους έπεσαν μαζεμένα και γι' αυτό προτιμούν το σπίτι. Καλή επιτυχία στην ζουζούνα σου για το χειρουργείο!

 

Νανά μου μακάρι να σου κάτσει και ο μικρός στο θέατρο. Εγώ δεν έχω τολμήσει ακόμα ούτε στον μεγάλο όχι μόνο θέατρο (που δεν έχουμε, αλλά έρχονται περιοδεία κάθε καλοκαίρι) αλλά ούτε σινεμά..... 

Μωρέ θα τρόμαξε το παιδάκι με τα χα - χου που κάνουν εκεί. 

Όσο για τον παιδότοπο και τους παππούδες.... χμμμμ αποκλείεται να τους αρέσει! Είναι άνω των 70 ετών  όλοι (εκτός την πεθερά μου που είναι 60) και μόνο η φασαρία των δικών μας παιδιών τους είναι βασανιστήριο κάθε φορά, όχι να ακούνε και τα εκτός πάρτι παιδάκια που θα υπάρχουν τριγύρω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου γεια σας

Γραφω απο ταμπλετ και μου ειναι λιγο πρωτογνωρο το γραψιμο...δεν βλεπω κανενα τικερακι' ουτε δικο μου ουτε δικο σας...μηπως εχει να κανει με το ταμπλετ;;;δε ξερω...

Σας φιλω ολες...εχω χασει πολλα επεισοδια και πως να ενταχθω...

Η μαριλου εγκυος στο τριτο!!! Με το καλο ευχομαι!

Και να ειναι η πολυποθητη κορη...που ψιλιαζομαι θα ειναι αφου ελειπα και δεν εριξα τσουτσουνοσκονη...

Να ζησουν τα παιδακια σας τα οκτωβριανα...καλη σχολικη χρονια!

Σημερα γιορτασα τα 5 γενεθλια του Βασιλη...τα εκανα σε παιδοτοπο...

Και λεω τι μαλακια εκανα και δεν το εκανα αυτο και τις αλλες χρονιες...ξεκουραστα!

Μπορεσα να πω δυο κουβεντες με τους καλεσμενους...οχι να τρεχω σαν παλαβη περα δωθε...

Ασε το συμμαζεμα μετα η το μαγειρεμα πριν και το καθαρισμα...

Μαρκερακο παρα λιγο να τα λεγαμε...η Χαρα ηρθε, την ευχαριστω...

Δεν ξερω πως προλαβαινετε κοριτσια, εγω οπως λεει η μαρκερ το 24ωρο δεν ειναι αρκετο...

Αρχες γεναρη περιπου επιστρεφω δουλεια και ειναι η μονη περιπτωση να μπορω να μαινω μαμυ να τα λεμε...ελπιζω τοτε να σας χαρω...

Βαφτισα και τον Ερμη...

Το ονομα το διαλεξε ο Βασιλης παρακαλω...

Ειχε ενα συμμαθητη ερμη στον παιδικονσταθμο περυσι και μας το προτεινε

Και μου αρεσει παρα πολυ οφειλω να πω...και εκανε πολλη εντυπωση στον κοσμο...

Ειναι λιγο πιο ασυνηθιστοναποναλλα πολυφορεμενα αρχαιοελληνικα

Και τελικα ειναι και επικαιρος, ειναι στο ψηφιδωτο της αμφιπολης χεχε

Ειναι γλυκουλης, με μπουκλες!μαλλι δαχτυλιδια...

Περπαταει απο 12,5 μηνων το καλο ειναι ομως που περπατα προσεχτικα, μαλλον η αναγκη τον εκανε..

Οταν ερχονται κατα πανω σου δυο θωρηκτα...πρεπει να μαθεις να προσεχεις...

Με το Φανη αγκωμαχησα οσο δε φανταζεστε με το θεμα της πανας...

Ακομα ενα θεμα με τα κακα το εχουμε...για τη νυχτερινη πανα δεν το συζητω...φοραμε ακομα...

Τελικα αποδειχτηκε οτι ψυχολογικα του στοιχισε η ελευση του μωρου και αντιδρουσε ετσι...

Νομιζαμε οτι ηταν γραψαρχιδας αλλα τα κραταγε μεσα του και ζητουσε την προσοχη μου...

Οταν κλωνοποιηθω νομιζω θα ειναι και οι τρεις ευχαριστημενοι...

Αυτα εν συντομια τα νεα μου...

Σας φιλω ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ωρε μανα με τους 3 τους γιους!!!

Και τον τριτο κουκλο σαν τους αλλους δυο τον βγαλατε δηλαδη ε;

Καλοφωτιστος και ετσι ανεξαρτητος να συνεχισει ναμεγαλωνει να ανασαινει λιγο κι η μανουλα!

Υπομονη ο Γεναρης ειναι κοντα.....

Πολυ μου αρεσε το σχολιο με τη κλωνοποιηση!!!

Και το νηπιο σου να χαιρεσαι βεβαιως βεβαιως...δε το συζητω για τα γενεθλια σε παιδοτοπο...για τη μανα τουλαχιστον πρεπει να ναι ξελαφρωμα...

Εμενα γιορταζει ο μπαμπας μου σημερα καλεσε μερικους φιλους στο εξοχικο και πηγαμε τωρα το βραδι ψησαμε ωραια ηταν...οι κορες μου βεβαια περιμεναν τουρτα με σουπερμαν και κερι να σβησει ο παππους για να φυγουν...βρε δεν ειναι γενεθλια ειναι γιορτη...μπα αυτες...

Αυριο εχουμε βαπτιση...αγορακι...

Καλο βραδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε σαν τα χιονια!!!!!

να τους χαιρεσαι Ντομ!!

Ερμης!!!! οντως πρωτοτυπο αλλα επικαιρο.... και αφου ειναι και διαλεγμενο απο τον μεγαλο αδερφο !

αντε να ερθει Ιανουαριος να σε καναεχουμε παρεα!

 

Μαρκερ τι πινει η μανα σου και δε σε δινει;

με ολα οσα εχουν γινει χαρα στο κουραγιο σου να δινεις τοπο στη οργη και ξαναμιλιεστε.

οσο για εισητηρια θεατρου κλπ μην τα αγοραζεις ποτε κανονικα. ολο και καπου θα τα δινουν προσφορα μισοτιμη.

 

Νανα λες να κατσει ο μικρος στο θεατρο; εγω πρωτη φορα τα πηγα 3χρ γιατι για το Σπυρο πιο πολυ φοβομουν οτι θα τρομαξει απο το σκοταδι ή τους δυναοτυς θορυβους. ευτυχως ομως ηταν τοσο στα μετρα του το εργο, Πητερ Παν, που ενθουσιαστηκε!

τι εγινε με το χιπ χοπ;

 

ΜΑρντιο να χαιρεσαι το μπαμπα σου!!

πως τον λενε;

και φυσικα μην ξεχασετε τα γεννεθλια του να σβησει κερακια σε τουρτα Σπάιντερ μαν!!!

να΄ναι καλα ο ανθρωπος!

και γιατι ετσι με τη ρυθμικη;

 

εγω ειχα μερες να μπω γιατι ημουν ψωφια και κοιμομουν ορθια στον καναπε μεχρι να ερθει η ωρα να τον ξυπνησω για κατουρημα... Ντομινικ μην αγχωνεσαι... και εμεις τη βραδινη πανα του Σπυρου την κοψαμε τον Αυγουστο και ακομη ξενιχταω για να τον σηκωνω.... εχουμε μελλον....

 

εμεις.... ΠΑρασκευη 2ο μαθημα λογοθεραπια... οκ.... ΣΑββατο ξεκινησαμε δημοτικους χορους και.... το απογευμα ειχαμε το παρτυ μας!!!!

ποσο δικιο εχετε!!!!

γιατι τα προηγουμενα τα καναμε σπιτι!!!!!!!

εστω και τοσα λιγα ατομα που ειμασταν..

φετος τελικα μαζευτηκαμε 28 στο συνολο, μεγαλοι και παιδια...

φαγαμε περισσοτερες πιτσες απο το μινιμουμ του μαγαζιου, σαλατες, αναψυκτικα και μπυρες και πληρωσαμε..... 150Ε!!!!! καλο;;;; βαλε και 50Ε οι 2 πεντανοστημες, κατα γενικη ομολογια, τουρτες.....

και ο αντρας ξετρελαθηκε που γλυτωσε το καθαρισμα και το συμμαζεμα πριν και κυριως μετα... καθως και τα εγκεφαλικα αν εβλεπε τα παιδια να πιανουν τοιχους με λερωμενα χερια κλπ!!!!

το μονο που ξεχασαμε μεσα στην αναμπουμπουλα και κανενας δε μας το θυμησε... να βγουμε εμεις και οι παππουδες φωτο με τα παιδια και τις τουρτες! το θυμηθηκα οταν τους εκανα μετα μπανιο στο σπιτι!

μεχρι να ανοιξουν δωρα πηγε 12 και μετα εγω υποσχεθηκα στη ΜΑριαννα να της ετοιμασω ενα βραχιολι με τα φλεξυ πλεξυ που της εκαναν δωρο.... το οτι 1 τη νυχτα εκανα βραχιολακι....

 

αντε και του χρονου με υγεια...

ηρθε και ο αντρας..... ηταν μετρα στην Τουμπα... Παοκ - Ατρομητος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορτισάκια μου!

 

άρκερ, θυμώνω τόσο πολύ με τη μαμά σου!!!

αρνούμαι να δεχτώ ότι υπάρχουν μάνες που συμπεριφέρονται έτσι στα παιδιά τους.

το ότι την έδιωξες από το σπίτι ήταν το λιγότερο που μπορούσες να κάνεις...

 

μαρντ, δεν είναι απροθυμία για δραστηριότητες... είναι ντροπή.

μαθήματα μαθηματικών και επιστήμης και αγγλικά μια χαρά πηγαίνει που είναι μαζί με τον φίλο του...

πχ στο σπίτι, μια χαρά έκανε τις ασκήσεις του τάε κβο ντο.

έβαλα και τον αδερφό να του πει ότι κι αυτός έκανε που ήταν μικρός και γι' αυτό έγινε τόσο δυνατός τώρα...

τον θαυμάζει πολύ τον αδερφό μου...

 

ντομάκι μου γλυκό!!!

να χαίρεσαι και το μικρό σου αντράκι!!!

τι όμορφο όνομα!!!

γέλσα πολύ με το επίκαιρο... τι τρελοκομείο που είσαι...

άντε, ξεκίνα δουλειά να σε έχουμε και πάλι κοντά μας!!!

 

βαγκ, τον Α τον πηγαίνω θέατρα από 1 έτους και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

παρακολουθούσε με τρομερή υπομονή αρκεί και το έργο να είχε ενδιαφέρουσες εικόνες.

 

βαγκ, είδες τι τέλεια που είναι τα γενέθλια σε παιδότοπο;

το Σαβ είμασταν καλεσμένοι σε γενέθλια σε σπίτι.

αγχώθηκα εγώ που ήμουν καλεσμένη.

η μαμά μου είπε ότι είχε πάρει άδεια 2 μέρες και ετοίμαζε το σπίτι και τα φαγητά.

βάλε και άλλες 2 μέρες καθαριότητα μετά...

 

εμείς πήγαμε πρώτες βοήθειες χθες το απόγευμα.

ο Μ άνοιξε το κεφάλι του...

κορίτισα, έπαθα σοκ!!!

αλλά το παιδάκι μου ήταν πολύ γεναίο!

έκλαψε για 5 λεπτά κι αυτό ήταν.

ήρθε ο νοσοκόμος, το καθάρισε...

ήρθε η γιατρός να το δει και δε διαμαρτυρήθηκε καθόλου!!!

τον παινεύανε όλοι!!!

δεν τον ράψανε γιατί ήταν ψηλά στο μέτωπο, δίπλα στα μαλλιά.

απλά τον κολλήσανε.

μετά που πήγμαε στο σπίτι, ήταν πολύ χαρούμενος!

 

και ποιος έφταιξε πάλι;

εγώ που ήμουν πάνω και καθάριζα το μπάνιο...

αν μπορείτε, βρείτε το γιατί...

γιατί εγώ διάλλεξα σιδερένιο καναπέ για την κουζίνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α πα πα ντροπη κακούργα μάνα...δε πρόβλεψες πριν 6-7 χρονια που αγόραζες τον καναπέ ότι θα κάνεις και μικρά παιδιά;;;;;τστστστστστσ...και καθόσουν και ανέμελη και έβαφες το νύχι....αυτό που το πας;;;;ποιος σε κατηγόρησε καλέ ο άντρας;;;Ατυχήματα μπορεί να συμβούν από το τίποτα.....Περαστικά του.

 

Vag να τα χαίρεσαι τα καμάρια σου..αχ μακάρι να χαμε και δω πιτσαρίες με παιδότοπο με τα χίλια θα τον επέλεγα για τα επόμενα γενέθλια μας....πήρατε και ωραία δώρα....χιλιόχρονα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

βαγκ μου

να τα,χαίρεσαι χιλιόχρονα, να έχουν αγάπη , υγεία και ευτυχία σε,όλη τη ζωή τους.

ποτέ είχαν κανονικά γενέθλια;

ναι καλέ έξω είναι πάντα καλύτερα.

ακομα,τον ξυπνάς ε;

αμα τον βοηθεί καλά κανεις.

εμάς ο Στέλιος κακού κάπου κατουριεται οτν κοιμάται πολυ βαριά

Μαριλού

kinesotaping λέγεται

βοηθαει πολυ , δε θεραπεύει αλλα απαλύνει τον πόνο.

τα αλαμπουρνέζικα είναι γιατι γρφω γρηγορα στο κιν και πατιούνται πολλά γραμμτα ταυτόχρονα χαχα

περαστικά σας νανα μου

τι να κάνεις συμβαίνουν

ε που να ήξερες

όλα καλά τωρ

φαντάζομαι την τρομάρα σου

εγώ ούρλιαζα σαν την τρελλη όταν είχε πέσει το φωτιστικό στο κεφάλι του Στέλιου

θσυμισει φνταχομαι στο ταεκ βοντο.

η μάνα μου πάντα έτσι ήταν. Την έχω συνηθίσει πια αλλα η κακια της ώρες ώρες ξεπερνάει τα όρια. Μετά αφήνει να περάσουν 2 εβδ και παίρνει τάχαμου να δει τι κάνουμε.

εμείς μια χαρα

σήμερα δουλεια

τα αγόρια,πιο ηρεμα

γενικως καλά,τίποτα το τρομερο

πήγαμε,την Κυριακή θέατρο με τη φίλη μας

μπήκαν μόνο τα παιδιά μέσα

εφτιξαν κούκλες μετά

περάσαμε πολυ ωραια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...