Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

φραουλιτσα μου και εγω δεν ξερω για την κατατμιση αλλα την εχουν κανει παρα πολλα ζευγαρια και σε ενα αλλο φορουμ που μιλαω!

 

diazaki 13 αυγουλακια!!πολυ καλο νουμερο!!ευχομαι να γονιμοποιηθουν ολα!!θα ηταν ρισκο να κανεις αυτη τη διαδικασια χωρις να ξερεις αν θα τα καταφερει στην αποψυξη! 

 

capy μου περιμενουμε τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις!πρεπει ομως να το πεις στο γιατρο σου αν δεν αισθανεσαι καλα και θελεις να αλλαξεις κεντρο!

 

katerinaki και εγω φοραω το σκοινακι της Αγιας Ειρηνης και βαζω λαδακι!καλο ειναι να αντλεις απο καπου δυναμη και να πιστευεις!

 

Αρτεμις για τα νκ ψαχνει και μια φιλη μου!αν μαθω κατι θα σου πω!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κατερινάκι ... σήμερα το απόγευμα θα πάω ... για να δούμε ...  :-w  :-w  :ympray:  :ympray: 

εσύ το είχες ανοίξει το θέμα;;;; ουαου!!!!!!!!!!!!  \:D/  \:D/ 

δαφνουλα ... ξεκούρασε και χαλαρότητα! όλα καλά θα πάνε!!!  [smilie=icon_thumri:  [smilie=icon_thumri: 

σανταλοχιλο ... εγώ θα σου έλεγα να πας σε ένα εξειδικευμένο κέντρο όπου τα κάνουν οοοοολα αυτά που λες. το κατερινάκι ξέρω δε συμφωνεί με το κέντρο που πήγα εγώ. ίσως να έχει και δίκιο, ίσως να ήμουν τυχερή, ίσως να ηρέμησα ψυχολογικά και έτσι να τα κατάφερα, σημασία πάντως έχει πως έχω ένα αγοράκι που είναι όλη μου η ζωή!!!

κοριτσάκι μου ... δε θέλω να σου βάζω αέρα στα μυαλά, αλλά ο γιος μου με κατατρόμαξε και ακούσαμε καρδιά 5 μέρες μετά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   :-bd  :-bd 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλησπέρα!!!!!!!!! Την τριτη τελικα εκανα την Β επιπεδου! Όλα καλα με τα μπεμπακια μας , αλλα από εδώ και πιω εξαρτάται από μενα ποσο ξεκουραη και προσοχη θα δειξω για να τα κρατησω οσο περισσοτερο γινεται.Κιλα δεν πηρα τιποτα και αισθανομαι δικαιομενη με τοση καλη διατροφή που κανω!!!!!!! Κάθε 15 μερες θα με βλεπει τωρα ο γιατρος .Κοριτσακι μου ακουσατε καρδουλα ε? Μακαρι στον επεομενο υπεροχο να ακουστει κ η δευτερη καρδουλα! Δαφνη αιματακι ισον καμπανακι για περισσοτερη προσοχη!!!Σανταλοξυλο βαλε τον καλο σου κατω και απολαυσε το Σ/Κ!!!!!!!! Αγαπακι συγχαρητηριαααααααααααααααααααααα! Μια υπεροχη, τελειομηνη εγκυμοσυνη κ ένα γερο μωρο!!!!!!Στελλινα καλη αρχη και καλη επιτυχια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αρτεμις και Diaz τι κανετε? ....Κατερινακι .... γλυκο καλως ηρθες στα παλια σου λημέρια!!!!!!Εμεις τα λεμε και από Face!Με το καλο να αποκτησετε αδερφακι για τον Αλεξανδρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Candycrash που εισαι εκανες Β επιπεδου?

Η Μωρουλι θα εχει κανει την αμνιο κ τη Β επιπεδου. Πολη θετικη ενεργεια κ πολλα φιλια!

Rose γλυκια μανουλα θα μπειτε σε μια σειρα σιγα-σιγα! Ξεκινησε χαμογελακια? Τρελενομαι!!!!!!!!!!!! Φιλια στα μπουτακια της!

Capy που εισαι?

Με τη Νατασα δεν εχει επικοινωνια καμια ουτε στο Facebook? Μηπως να γεννησε?

Ξεκουραζομαι τωρα αρκετα ειχα κουραστεί σημερα....φιλια σε ολες και να περνατε καλα!!!!!!!!!!!!!!! Συγνωμη εάν ξεχασα καμια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικουλα μου τελεια νεα!!!!!!(το δεν πηρα κιλα δεν το σχολιαζω δεν με συμφερει γιατι εγω ουτε ενα μωρο δεν κυοφορω και παιρνω κιλα...μπας και τα αφηνεις καπου εσυ και τα μαζευω εγω;;;τι να πω χαχαχαχαχαχα παντως πολυ χαιρομαι που ολα ειναι καλα...ηρεμια και θα μεινουν οσο τους χρειαζεται εκει μεσα...ενεργει η φυση αλλα θελει και τη δικη σου συμβολη..πολλα πολλα φιλια σε ολες

υγ αν η οωρυξια γινει Κυριακη ποτε λετε να τον βαλλω κατω;;;και ποσο συχνα;;;ακουω συμβουλες χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Daphne μου ακούσατε καρδούλα!!!πόσο χάρηκα!όλα καλα θα πάνε,αρκεί να ξεκουραζεσαι!

Koritsaki mou μακάρι να ακούσετε κ την 2η καρδούλα!κ εσύ ξεκουρασου!

ΜΙΚΑ μου καλή πάει κ η β επιπέδου!μπράβο κοριτσι μου!φαντάζομαι χαρά που κάνατε!

santaloxilo μου μην αγχώνεσαι κ κάνε αγκαλίτσες!κάνε βόλτες,φτιάξε το σπιτάκι σας κ χαλάρωσε!

rose δώσε πολλά φιλάκια στην μπεμπουλα!!

Prasini τι κάνεις?MARDIO?Φράουλα?

Εγώ αύριο θα πάρω τα αποτελεσματα κ θα μιλήσω με τον γιατρό.η περίοδος μου έχει πάει περίπατο...

Σας φιλώ οοοολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γλωσσουδες!!! Μου αρεσει katerina που χαρηκες που υπαρχει ακομα και πληθαιναι το postaki σου!!! Εγω παλι ευχομαι κανενα ζευγαρι να μη δυςκολευεται και καταφευγει στη ψυχοφθορα υποβοηθουμενη αναπαραγωγη κι ας εξαλειφθει το θεματακι....θα βρισκαμε καλε εμεις να ανοιγαμε αλλα!!! Απο γλωσσοκοπανιαση οι γυναικες...ουου θα χαμε θεματα σωρο να ςυζητησουμε!!αστειευομαι φυσικα...

Rose στη φαςη που εισαι τωρα ημουν με τη φωτογραφικη στο χερι πανω απο τη κουνια και περιμενα ποια θα χαμογελασει να τραβηξω στιγμιοτυπο...

Daphne για τα εργασιακα ενα θα σου πω...μη περιμενεις αναγνωριση ποτε απο εργοδοτη οσο σωστος και να ναι μπραβο δε θα ακουσεις...προεχει η προσπαθεια σου και η ηρεμια σου.εγω τους αφησα 6 μηνων λογω της αιμορραγιας και τοτε συνειδητοποιησα τι λαθος εκανα να μη ξεκουραζομαι και να μαι σε ολα απικι ως τοτε.ευτυχως δε το πληρωσα ακριβα.απολαυσε νταντεμα μανουλας...πως το πηραν αληθεια γονεις- πεθερικα; για πες αντιδραση; ειπατε και για εξωσωματικη η οχι;

Santaloxilaki δε θα συμφωνησω με ολα οσα σου πε το team γιατρων περι 15% πχ που δε θα κανουν ποτε παιδι η περι πληθωρας εξετασεων που υπαρχουν και θα μπορουσαμε να κανουμε προληπτικα και αυτο και εκεινο συμφωνω ομως στο να βαλεις ενα dead line ςτο κεφαλι σου πχ μεχρι Οκτωβρη προσπαθω ετσι κι αν δεν το επομενο βημα.εγω ετσι εκανα και μεβοηθουσε.

Που ειναι η prasinoula μου η ομοιοπαθουσα με τις κωλοπολυκυστικες;;;

Μικακι τα παμε εμεις..

Capy τι επαθε η κυρα Αλεκα;;; δε της φτανει το τρεξιμο που τραβας με τα αιματολογικα σου κανει και ναζια;;

Koritsaki mou εγω απο την αρχη στο λεω οτι ειναι να γινει να γινει για τη καλυτερη δυνατη εκβαση της εγκυμοσυνης.θυμησε μου στη προηγουμενη η διακοπη της κυησης που οφειλοταν; sory θυμαμαι οτι ησουν σε προχωρημενη εγκυμοσυνη αλλα δε θυμαμαι το λογο της διακοπης.

Φιλια στα υπολοιπα κοριτσια...σιγουρα πολλα ξεχασα να σχολιασω αλλα εγιναμεν πολλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σανταλοξυλο καλημέρα!!!!!!!!! Τουλάχιστον και αυτά τα κιλα που πηρα δεν μπηκαν στα μπουτακια όλα. που είναι το ευαισθητο σημειο μου. Προσεχω αρκετα τωρα με το φαγητο.Δεν θυμαμαι ποσο συχνα πρεπει να είναι οι επεαφες , θυμομουν μερα παρα μερα αλλα ας σου που κ οι πιο φρεσκες στο σπορ!!!!!

Capy σε ευχαρισστω πολύ!!!!!!! Ευχομαι συντομα να εισαι στη θεση μου όπως και όλα τα κορίτσια που είναι στην προσπαθεια.

Φαγητο εχω ψαροσουπα από χθες και θα τη φαμε και σημερα, σιγα μην πεταξω ψαρια. Και να κουραστω να μαγιρευω. Θα ασχοληθώ με άλλες δουλειες!Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Καινουρια στο φορουμ και γενικοτερα καινούρια στο θέμα της μητρότητας, εξωσωματικής... Μέχρι πριν από λίγο καιρό όλες αυτές οι λέξεις εξωσωματική, ωοληψία, εμβρυομεταφορά ήταν τουλάχιστον εξωγήινες σε μένα όπως πιστεύω και στις περισσότερες κοπέλες που έχουν υποβληθεί σ αυτή τη διαδικασία. Η δικιά μου ιστορία κοντολογίς:

Τον Δεκέμβριο του 2013 μάθαμε οτι δεν μπορούμε να κάνουμε παιδάκι με τον ''παραδοσιακό'' τρόπο και αμέσως ξεκίνησαν οι διαδικασίες εξωσωματικής.. Τον Ιανουάριο έγινε η ωοληψία αλλά λόγω υπερδιέγερσης δεν προχωρήσαμε στην εμβρυομεταφορα. 

Στις 24 Μαρτίου έγινε τελικά η εμβρυομεταφορά με 3 πολύ καλά εμβρυα, συγκεκριμένα το 1 ήταν άριστο με 10 κύτταρα και τα άλλα δυο πολύ καλά με 8 και 6 κύτταρα αντίστοιχα. 

Εντέκατη μέρα σήμερα αναμονής με πολύ πόνο σε μέση και κάτω μέρος κοιλιάς και κυρίως με περίεργη ψυχολογία πράγμα για στο οποίο σίγουρα συνέβαλαν και οι αγαπητές ορμόνες! Τα αποτελέσματα Δευτέρα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα,

σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια και τις συμβουλές, είστε πολύ γλυκιές!! εύχομαι τα πιο ευχάριστα νέα σύντομα για όλες σας!!

 

Agapaki συγχαρητήρια!!! με το καλό μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!

 

Koritsaki mou, εύχομαι το καλύτερο και για σένα, να ακούσεις σύντομα δεύτερη καρδούλα και να πάει πολύ καλά η εγκυμοσύνη σου!!

 

Santaloxylo, με το καλό το σπιτάκι σας και να γεμίσει μωράκια, όπως είπαν και τα κορίτσια!!

 

Daphne μην ανησυχείς, θα πάνε ΟΛΑ ΚΑΛΑ, αφού το είπε και ο γιατρός σου!!!

 

Sylvie καλωσήρθες, και με το καλό τη Δευτέρα να μάθεις τα πιο ευχάριστα νέα!!

 

Εγώ πήγα στον αιματολόγο μου και επέμεινα να μου δώσει πιο μεγάλη δόση κορτιζόνης, για να ρίξουμε κάτι αντισώματα, μην τυχόν ευθύνονται αυτά.. Είναι πολύ γλυκός και συμφώνησε, μου είπε 3 μέρες 40mg,  (πριν έπαιρνα καθημερινα 5mg), 3 μέρες 30mg, 3 μέρες 20, και μετά να το σταθεροποιήσω στα 10 mg. στο τέλος μου είπε πόσο με καταλαβαίνει που αγχώνομαι και ψάχνω να βρω τι φταίει και τέτοια και ευχήθηκε να πάνε όλα καλά. φοβάμαι ότι ο γυναικολόγος μου θα με βρίσει, αλλά προτιμώ να πάρω τσάμπα λίγα παραπάνω φάρμακα παρά να ρισκάρω αν δεν πάρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diaz καλή επιτυχία για αυτό το μήνα!!!

 

stellina μπράβο σου κορίτσι μου που το κάνεις αυτό για την αδερφή σου! είσαι πραγματικά αξιοθαύμαστη!! η ζωή σίγουρα θα σε ανταμείψει γιἀυτό!!!

 

να είστε όλες καλά και υπομονή μέχρι να έχουμε στην αγκαλιά μας το ή τα μωράκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!

 

Sylvie ... καλώς μας ήρθες καλή συνέχεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!!!!

 

τα δικά μου νέα και παρακαλώ ... βοηθήστε!!!!

εχθές πήγαμε στη γυναικολόγο και μας προγραμμάτισε τη δευτέρα για την σπερ/ση

επειδή στο παρελθόν είχαμε θέμα με το ουρεόπλασμα ζήτησα να κάνουμε μια καλλιέργεια.

η γυναικολόγος δε θέλει να χάσουμε τον κύκλο για αυτόν τον λόγο

η καλλιέργεια θα είναι έτοιμη την Τετάρτη

η γυναικολόγος λέει και πως να υπάρχει ουρεόπλασμα μπορώ ακίνδυνα να πάρω αντιβίωση

ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός

έχω ένα και πολύ καλό ωάριο 

πολυ καλό ενδομήτριο 

το ερώτημα είναι; τον χάνω τον κύκλο ή όχι;;;;;;

 

θέλω γνώμες!

 

υ.γ.: για τα αιματολογικά μου είπε να κάνω ένα θρομβοβλαστόγραμμα μετά την επιτυχία και βάση αυτού θα κινηθούμε. βασικά θα κινηθούμε βάση της προηγούμενης μου εγκυμοσύνης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημερα!

mardio το μωρο που δεν προχωρησε το εχασα περιπου στην 9η εβδομαδα.το κοριτσακι μου το εχασα στην 22η εβδομαδα απο ολικη ριξη υμενων!ελπιζω και ευχομαι οπως λες και εσυ οτι ειναι να γινει να γινει για καλο!!

μικα μου μπραβο που καταφερες να μην παρεις κιλα γιατι εγω τα παιρνω πολυ ευκολα και πρεπει να προσεχω πολυ!

sylvie καλως μας ηρθες και ευχομαι να ειναι η πρωτη σας φορα  και η τυχερη!σου ευχομαι μια τριψηφια χοριακη!

anemoni κοριτσακι μου λες ο γιατρος να ακουσε εσενα και σου εδωσε παραπανω δοση  ενω δε χρειαζοταν?εννοω οτι για να στα δωσει θα επρεπε να το κανει!

 

κοριτσακια μου πρεπει να φυγω!θα τα πουμε το μεσημερακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια, καναμε εχτες την Β και ολα πηγαν καλα!! Μετα καναμε και την αμνιο και περιμενουμε τα αποτελεσματα τα οποια και πιστευω και θελω και θα ειναι πολυ καλα!!!

Εγω κοριτσια περα του οτι δεν εχω μικρη κοιλια εχω βαλει μεχρι σημερα 4-5 κιλα. Και οσο ημουν τοσα χρονια στην διαδικασια τα εβαζα τα κιλα σαν νερο. Απο τοτε που ξεκινησα εβαλα 10 κιλα με ορμονες και φαρμακα και τωρα δεν τα παιρνω... Για να διυμε μεχρι το τελος!

Ανεμονη οπως και να χει ολα θα πανε καλα! Μην ανησυχεις!!

Santaloxilo μια χαρα τα ακουω ολα αυτα, ξερω οτι νιωθεις λιγο ανσφαλεια γενικα οποτε θα σου ελεγα με τους γιατρους που ακους να ακους και το ενστικτο σου φυσικα! Σου ευχομαι και εγω συντομα αυτο το σπιτικο να γεμισει με μικρα φατσακια, χερακια γελακια

Αρτεμις , κατερινα, δαφνη, mardio, koritsaki, rose,mika, melina, stelina,capt, candycrash, ααααααααααα πια ξεχασα φιλιαααααααααα πολλααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτεμης

το ουρεοπλασμα επιρρεαζει τις τιμες του σπερματος...δεν θυμαμαι αν ειχες ξανακανει σπερματεγχυση αλλα πριν απο αυτη βελπτιωνουν πολυ το σπερμα και κυριως εχεις τις τιμες σε χαρτι...αν δεις πως ειναι χαμηλες και σε συνενοηση με το γιατρο σου βλεπειες και πρατεις αναλογα..τωρα ως αναφορα τη δικη μου θεση ειναι πως η σπερματεγχυση ειναι θεμα τυχης...εμεις τα ειχαμε ολα τελεια βλεπαν οι γιατροι πριν μπω το σπερμοδιαγραμμα και διναν συγχαρητηρια στον αντρα μου και του λεγαν να γινει δωρητης κι ομως εγκυος δεν εμεινα...ειναι αρκετα θεμα τυχης....επειδη γενικα μετα την τελευταια εχω χασει επεισοδια και δεν θυμαμαι γιατι να μη χασεις τον κυκλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες μου,τι κάνετε; Εγώ έχω ξετρελαθεί με αυτό τον τέλειο καιρό που έχει και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα καλύτερη διάθεση και σχεδόν καθόλου άγχος [smilie=toothy4.gif]  [smilie=toothy4.gif]

 

Ξεκινάω γιατί έχουμε γίνει πολλές και δε μας προλαβαίνω,κάθε φορά που μπαίνω έχουμε και νέες αφίξεις!!!!

 

Αγαπάκι μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ είσαι εγκυούλα!!!!!!!!!!!!! [smilie=wav.gif]  [smilie=wav.gif] Σου εύχομαι η χοριακή σου να τριπλασιαστεί το συντομότερο!!!!Είτε ένα είτε δύο είτε και τρία μωράκια,γερά να είναι και ας είναι όσα θέλουν!Ξεκούραση όμως ε; Μην ξεθαρρεύεις και να ακούς το γιατρό σου!Πώς και σου έκανε τόσο νωρίς χοριακή; Είναι αξιόπιστα τα αποτελέσματα από τόσο νωρίς; Νόμιζα ότι πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 12 μέρες για τη χοριακή από τη μέρα της εμβρυομεταφοράς.

 

...Κατερινάκι... ξέχασα να σε καλωσορίσω την προηγούμενη φορά που έγραψα αλλά όχι εσκεμμένα!!!Βέβαια πού να σε καλωσορίσω,στο δικό σου ποστάκι;;;;χαχαχαχα.Καλώς ήρθες και πάλι και καλή αρχή στην προσπάθειά σου!!!!Σύντομα με μωρουδέλι/α στην κοιλίτσα!!!!

 

Δάφνη το έγραψαν και οι άλλες κοπέλες θα το γράψω κι εγώ: ξεκούραση,ξεκούραση,ξεκούραση.Αφού ο γιατρός σου λέει ότι είναι από την προσπάθεια του εμβρύου να γαντζωθεί μάλλον θεωρείται φυσιολογικό ε; Κι εγώ θα φρίκαρα στη θέση σου γι αυτό προσπάθησε να μη ζορίζεις τον εαυτό σου.Στη δουλειά σου έχεις μιλήσει; Μη σε βάζουν να χτυπάς υπερωρίες αν είναι...

 

Κοριτσάκι μου εύχομαι το καλύτερο για σένα και τα μωράκια σου και στον επόμενο υπέρηχο να ακούσετε και την άλλη καρδούλα να ηρεμήσεις.Πότε ξαναπάς για υπέρηχο;

 

Μικάκι έφυγε και η β επιπέδου ποιος σας πιάνει τώρα τώρα με το μωρούλι!!!Πάτε και παρέα εσείς,τι ωραία!!!!Όλα καλά και για τις δυο να πάνε και να έχετε μόνο καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σας!!!!Μωρούλι το θέμα των κιλών είναι μεγάλο,εγώ αγχώνομαι από τώρα με τόσες ορμόνες που θα πάρω και έχω σκοπό να ακουλουθήσω ακόμη πιο αυστηρή διατροφή αν δω ότι ξεφεύγει η ζυγαριά.

 

Ανεμώνη σ΄ευχαριστούμε η αδερφή μου κι εγώ για τα καλά σου λόγια!!!Ελπίζω να ανταποκριθεί καλά ο οργανισμός σου στην κορτιζόνη και να διώξετε τα αντισώματα όπως γράφεις για να μπορέσετε να συνεχίσετε τις προσπάθειές σας!!!Πότε τελειώνεις τη θεραπεία σου;

 

Σιλβύ καλώς μας ήρθες και καλά αποτελέσματα τη Δευτέρα!!!!!Πολλά +++++++++++++++++++ εύχομαι!!!!Και εννοείται περιμένουμε να μας πεις τα αποτελέσματα από βδομάδα.Εμπρός στο δρόμο που χάραξε το αγαπάκι αυτό το μήνα!!!!Θέλουμε κι άλλες θετικές χοριακές λέμε!!!!!!!!!

 

Άρτεμις δεν ξέρω να σου πω τι απόφαση να πάρεις γιατί δεν έχω ιδέα από τέτοια πράγματα...Αν ξεκινήσετε όμως τη Δευτέρα καλή σας επιτυχία!!!!!Ναι κορίτσι μου καλά κατάλαβες,θα γίνω παρένθετη στο παιδί της αδερφής μου.

 

Κάπυ μου μίλα με το γιατρό σου να δεις τι θα κάνετε,εκείνος ξέρει καλύτερα.

 

Τέλος ευχαριστώ όλα τα κορίτσια για τις ευχές σας, σε αυτή τη φάση έχουμε ανάγκη και οι δυο μας να ακούμε αισιόδοξα λόγια.Εγώ Δευτέρα ή Τρίτη περιμένω να αδιαθετήσω και ανάλογα με τα αποτελέσματα της Ε2 της αδερφής μου ξεκινάω Cyclacur & Arvekap.

 

 

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wave:  :wave:  :wave:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Sylvie καλωσόρισες. Συμπτωματα εγκυμοσύνης μου ακούγονται! 

 

Να στε καλά για τις ευχές!!! Λοιπόν έκανα πάλι σήμερα το πρωί χοριακή και έδειξε 111 από 43 που ήταν την Τετάρτη. Σήμερα είναι η 9η μέρα από την εμβρυομεταφορά των βλαστοκύστεων. Λέτε να πάμε για ένα ή δύο? Ουφ νομίζω θα σκάσω μέχρι να πάω στο γιατρό να το δω. Μου είπε τουλάχιστον σε μία εβδομάδα να πάμε. 

 

Πολλά φιλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τι ξεχασα η χαζηηηηηηη

Αγαπακι συγχαρητηριααααααααααααααααα!!!!!

Μπορει και να στο ειπα δεν θυμαμαιιι αλλα και οαλι μπραβοοοοοοοιοοο

Silvi καλως ηρθες και ενς μεγαλο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ απο τον μπεμπη μου και μια χοριακη ++++++++++++++++++++++++++++++

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες σας τόσο μα τόσο πολύ!!!!!! Τις καλύτερες ευχές μου στις εγκυούλες και σε αυτές που τώρα αρχίζουν την προσπάθεια...

Είμαι σίγουρη οτι όλες σας όπως κι εγώ έχετε ανθρώπους δίπλα σας να σας στηρίζουν αλλά νομίζω οτι σε αυτό το φόρουμ άγνωστοι και άγνωστες ίσως καταλαβαίνουν καλύτερα κάποιες πτυχές αυτής της ιδιαίτερης και αρκετα ψυχοφθόρας διαδικασίας της εξωσωματικής..

Γι αυτό θα ήθελα και πάλι να σας ευχαριστήσω διότι αν και αγνωστη μεταξύ αγνώστων, για πρώτη φορά μετά από μήνες που άρχισα με την όλη διαδικασία, ένιωσα οτι κάποιοι άνθρωποι κατάλαβαν ακριβώς τί περνάω, τί νιώθω ακόμα και γιατί έχω την ανάγκη να γκρινιάξω!!

Εύχομαι ένα υπέροχο Σαββατοκύριακο σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο morouli παει και η αμνιο που σε ειχε αγχωσει! Καλα αποτελεσματα...

Agapaki τελεια η χοριακη...τωρα για 1 η 2 εμενα 13η μερα απο την εμβρυομεταφορα ηταν με βλαστοκυστες 167 μοναδες.

Οποτε τιποτα δεν ειναι απιθανο....

Stellina καλη αρχη!

Sorry δε σχολιαζω για ολες γινατε πολλες...

Daphne πως πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxylo..θρομβοφιλια εκανα τη πρωτη φορα στο ιπποκρατειο κ μου εβγαλαν οτι δ εχω..κ ξανακανα στο Αρεταιειο γιατι οταν τις ειδε ο Οικονομου εκει που αυτος ασχολειτε κ βαση οικ ιστορικου που με ρωτησε ηταν βεβαιος οτι θα ειχα..και δικαιωθηκε..εχω θρομβοφιλια..πληρωσαμε 650 ευρω κ πηραμε πισω το 85% σχεδον!!

Οπωσδηποτε να κανεις θρομβοφιλιας εξετασεις..διοτι δ ειναι απειλη μονο σε εγκυμοσυνη αλλα κ σε συλληψη!!

Μικακι μου να προσεχεις οσο μπορεις!!

Να σας πω οτι η επιτροπη δ απαντα σε τηλ καθολου..πφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Καινουρια στο φορουμ και γενικοτερα καινούρια στο θέμα της μητρότητας, εξωσωματικής... Μέχρι πριν από λίγο καιρό όλες αυτές οι λέξεις εξωσωματική, ωοληψία, εμβρυομεταφορά ήταν τουλάχιστον εξωγήινες σε μένα όπως πιστεύω και στις περισσότερες κοπέλες που έχουν υποβληθεί σ αυτή τη διαδικασία. Η δικιά μου ιστορία κοντολογίς:

Τον Δεκέμβριο του 2013 μάθαμε οτι δεν μπορούμε να κάνουμε παιδάκι με τον ''παραδοσιακό'' τρόπο και αμέσως ξεκίνησαν οι διαδικασίες εξωσωματικής.. Τον Ιανουάριο έγινε η ωοληψία αλλά λόγω υπερδιέγερσης δεν προχωρήσαμε στην εμβρυομεταφορα. 

Στις 24 Μαρτίου έγινε τελικά η εμβρυομεταφορά με 3 πολύ καλά εμβρυα, συγκεκριμένα το 1 ήταν άριστο με 10 κύτταρα και τα άλλα δυο πολύ καλά με 8 και 6 κύτταρα αντίστοιχα. 

Εντέκατη μέρα σήμερα αναμονής με πολύ πόνο σε μέση και κάτω μέρος κοιλιάς και κυρίως με περίεργη ψυχολογία πράγμα για στο οποίο σίγουρα συνέβαλαν και οι αγαπητές ορμόνες! Τα αποτελέσματα Δευτέρα....

Καλωσορισες κοριτσακι!!!

Ευχομαι να χεις μια θετικοτατη χοριακη τη Δευτερα!!! Αν κ γω στη 12η μερα εκανα με εντολη του γιατρου φυσικα!!

Αλλα ο καθενας οτι να ναι!!

Μη ψαχνεις συμπτωματα..θετικη σκεψη κ χαμογελα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γλωσσουδες!!! Μου αρεσει katerina που χαρηκες που υπαρχει ακομα και πληθαιναι το postaki σου!!! Εγω παλι ευχομαι κανενα ζευγαρι να μη δυςκολευεται και καταφευγει στη ψυχοφθορα υποβοηθουμενη αναπαραγωγη κι ας εξαλειφθει το θεματακι....θα βρισκαμε καλε εμεις να ανοιγαμε αλλα!!! Απο γλωσσοκοπανιαση οι γυναικες...ουου θα χαμε θεματα σωρο να ςυζητησουμε!

Χαχα Μαρντιο..δεν εννοουσα αυτο καλε..απλα εδω εχουν αλληλοστηριχτει πολλες κοπελες εχουν γεννηθει πολλα μωρακια κ πολλες φιλιες..

Αυτο εννοουσα..εννοειτε μακαρι να μη χρειαζοταν σε καμια..αλλα δυστυχωςαυτο δ ισχυει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...