Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Νατασα δεν εχω τοσο πολυ αγχος τωρα οσο με πιανουν ομως τα συμπτωματα αρχιζω και ανησυχω...ο αντρας μου το εχει δηλωσει απο τωρα οτι μεσα αποκλειεται να ειναι και να δει που θα γενναω...τον ξερω δεν θα αντεξει και απο το να ανησυχω και για εκεινον καλυτερα να ειναι εξω...βεβαια ειπαμε θα δουμε πως θα ειναι εκεινη την ωρα!διαβασα που λες αλλες 6 εβδομαδες να αντεξεις και μετα ειδα το τικερ σου,καλε ποτε περασε ο καιρος?εμπιστευσου τον γιατρο σου και εκεινος ξερει ποτε πρεπει να τις κανει,κανε οτι σου ειπε και ειμαι σιγουρη πως ολα θα πανε υπεροχα!!!

κοριτσακι μου εδω δεν θα αντεξει να βλεπει σιγα μην τραβηξει και βιντεο εμενα χιχιχι ασε που ουτε εγω το θελω αυτο...απλα να ειναι διπλα μου οσο αντεξει και μπορει θελω!

ετσι ακριβως mardio ας μην εχω και εκεινον εννοια....βασικα πιστευω ειναι πως θα ειναι η γεννα οποτε δεν μπορω να πω απο τωρα τι θα γινει...εμεις θα παμε ψυχραιμα μεσα να γεννησουμε και βλεπουμε :P δεν το πιστευω οτι σε λιγες μερες θα εχω το κοριτσακι μου αγκαλια,ειναι απιστευτο πως περασε ο καιρος!!!

επιτελους θα αντικρυσω αυτο το πλασματακι που εχω μεσα μου τοσους μηνες....πιστευω οτι μετα θα με ψαχνετε στα τρελοκομεια γιατι σιγουρα θα εχω τρελαθει εντελως :P

σανταλοξυλο τι εγινε?ευχομαι να ειναι θετικα περιμενουμε νεα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας και απο μενα, Rose ξεκινησατε την αντιστροφη μετρηση κουκλιτσα μου, αχ τι καλα, ποτε σου εχει δωσει ΠΗΤ; Ολα να πανε κατ ευχην κοπελα μου, με εναν πονο που λεγανε και οι γιαγιαδες μας!

Natasa αααααα ετοιμαζεσαι και εσυ με το καλο αχ τι καλα!!!!! Λιγο υπομονη ακομη και τσουπ τα γερα μωρακια στην αγκαλιτσα της μανουλας!!! Ολα καλα θα πανε και στις δυο σας κοριτσια, ολα καλα!

Κοριτσακι, fifoulina θα ερθει η στιγμη που θα ειναι τοσο πισω ολο αυτο, πιστεψτε το!!!!

Candycrash εχεις δει τι ειναι το μωρακι σου σορυ δεν θυμαμαι αν το εχεις γραψει ειμαστε τοσσε; Εδω ζωη να εχουμε. Παντως τοσσες εγγυουλες μαζι δεν θυμαμαι να εχω ξαναδει σε συρο το ποστ της εξωσωματικης ρε κοριτσια, οι παλιες ας με διορθωσουν , αλλα οπως και να εχει το θεωρω τυχερο!

Για βαφη μαλιων μου ειπε μετα την 14η εβδομαδα οποτε θεωρω οτι και τα νυχακια καπου εκει πανε νομιζω.

Mardio φυσιολογικο τοκετο εκανες; Ειμαι περιεργη πως γινετε; Πονας και σφιγγεσαι δυο φορες η γινεται τοσο γρηγορα και δεν καταλαβαινεις περισσοτερο πονο; Απορια που την εχω ε;

Santaloxilo τι εγινε;

Εγω σημερα κανω την αυχενικη αλλα δεν εχω αγχος αφου και αυτο το ειδαμε εχω ομως αγωνια να δω παλιμτο μπεμπακι μας!

Σιγουρα παλι καποια ξεχασα ας με συγχωρεσει! Φιλια σε ολες ομως μα σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!

Έχω καιρό να γράψω γιατί στο σπίτι Internet-τηλέφωνο καπουτ, λόγω βλάβης του καλωδίου του ΟΤΕ!! γκρρρρ!!!

Κάναμε το χειρουργείο κιρσοκύλης την Πέμπτη, όλα καλά, βγήκαμε το βραδάκι και πήρα και την Παρασκευή άδεια να βοηθάω το σύζυγο αλλά δεν ήθελε και πολύ βοήθεια τελικά :) τίποτα δεν είναι και το σκεφτόμασταν (αυτός δηλαδή..) τι να πω.. θα δούμε τι ψάρια πιάσαμε σε κάνα 4μηνο...

Εγώ έχω τα κατεψυγμένα μου να με περιμένουν εντωμεταξύ και θέλω να τα βάλω σε αυτόν τον κύκλο που έρχεται. Την Πέμπτη "πήγα" να αδιαθετήσω αλλα δεν.. περίμενα , περίμενα, τελικά πήρα τηλ τον γιατρό να ρωτήσω αν αυτά τα ίχνη που είχα δει ήταν περίοδος, μου είπε όχι και συνεχίζω να περιμένω... (και να κάνω ενέσεις arvecap, 14 μέχρι τώρα... έλεος! τέσπα..)

Έχω διαβάσει τα νέα σας αλλά μόλις αποκτησω σύνδεση από το σπίτι θα ..σχολιάσω αναλυτικά :)

Ένα έχω να πω μόνο rose γερά με τσαμπουκά! έφτασες μέχρι εδώ, πέρασες τόσα, ήρθα η ώρα για τη μπουμπού να σκάσει μύτη και μη φοβάσαι τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια μου

morouli φυλο δεν εχουμε δει ακομα. Να σου πω και την αληθεια ημασταν τοσο αποροφημενοι στην αυχενικη να κοιταμε το εμβρυακι που δεν το σκεφτηκαμε καν να ρωτήσουμε. Λογικα την άλλη Πεμπτη που θα παμε για υπερηχο ισως παρουμε μια ιδεα. Εσεις μαθατε;

 

daphne_b τι ωραια που είναι καλα ο αντρούλης σου.Εχω ακουσει πολλες περιπτώσεις που μετα από επεμβαση κυρσοκηλης το σπερμα εγινε πιο δυνατο κι από αυτους που δεν ειχαν οποτε ευχομαι το ιδιο να ισχυει και για σας. Αλλα να πανε όλα καλα και με τα κατεψυγμένα σας και να γεμισετε μωράκια!

 

natasa όλα μου ακουγονται πολύ καλα! Εχουν παρει και θεση για να μην ταλαιπωρηθείς και στη γεννα. Ακολουθησε τις οδηγιες του γιατρου σου και θα περασουν οι 6 εβδομάδες χωρις να το καταλάβεις!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσιαααα!!!!

Μετα απο σχεδόν 1 εβδομάδα καθυστέρηση κ 2 αρνητικα τεστ πηγα στον γιατρο μου χθες το βράδυ για εξέταση κ μου είπε πως μάλλον εχω κρυώσει ή έχω αγχωθεί,γι αυτο κ δεν μου ερχεται περίοδος!Μόλις μου ερθει την πρωτη μερα μου ειπε να κανω αιματολογικες κ την δευτερη αν ολα ειναι οκ να παω για τον υπερηχο κ να ξεκινησουμε ενεσουλες!

natasa ευχαριστω για τις ευχες σου!να σαι καλα εσυ κ τα ζουζουνια σου!

ΜΙΚΑ μου τι κανεις?

daphne περαστικα στον αντρούλη σου!

natasa χαιρομαι που τα μωρακια σ ειναι καλα!!!Τι ενεσούλες ειναι αυτες που θα κάνεις?(ειμαι ασχετη)... :blush:

Rose όλες λένε πως με τα φάρμακα που υπάρχουνε σήμερα δεν προλαβαινουν να πονέσουνε!οπότε μη φοβάσαι τπτ!!!πριν καλα καλα το καταλάβεις θα αγκαλιάσεις την μπουμπού σου!Ο άντρας μου είναι σαν τον δικό σου...φοβούνται λιγουλάκι!!!!!!χαχαχα!!!ο δικός μου βλέπει αίμα ή εμένα να πονάω κ πανικοβάλλεται!

santaloxylo μου περιμένουμε τα νέα σου!

morouli με το καλό η αυχενική!

fifoulina μου καλές "τρελίτσες"!!!!επικεντρώσου σε αυτό!

koritsaki mou ευχαριστω πολυ που με "ταρακουνησες"...!!!η διάθεσή μου εχει γίνει ασανσέρ...μια πάνω μια κάτω...κ εσύ πάτησες το κουμπί για να ανέβω!

Συγχωρέστε με αν ξέχασα κάποια!!!

Να στε όλες καλα!!!! [smilie=icon_flower: [smilie=icon_flower: [smilie=icon_flower:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Morouli ναι φυσιολογικά γέννησα ήταν οι προϋποθέσεις καλές.Τα σπρωξίματα τα πολλά ήταν στο πρώτο μωρό μετά το δεύτερο βρίσκει τη δίοδο ανοιχτή και το φτύνεις κυριολεκτικά....χα χα.Αφού θυμάμαι όταν βγήκε η πρώτη λέω στους γιατρούς έντρομη:Τώρα άλλη τόση ώρα για το άλλο;;;;Όχι μου λέει είναι πιο εύκολο.3 φορές έσπρωξα και βγήκε.Αφού όταν βγήκε η πρώτη το ρολόι απέναντι μου έδειχνε 09,57 και όταν βγήκε η δεύτερη 10,00.σε 3 λεπτά...Αυτό το ρολόι ήταν σύμμαχος,επικεντρωνόμουν εκεί....

 

Η Μίκα δυστυχώς δεν έχει καλά νέα,η μαμά της πέθανε τελικά το πρωί σήμερα.Μιλήσαμε πολύ στεναχωρημένη προσπαθεί να βρει πως να το διαχειριστεί.Φαντάζομαι όταν περάσει το πρώτο σοκ θα μπει να σας τα πει.Απλά σας το γραψα να μη τη ψάχνετε.

 

daphne περαστικά στον άντρα σου και μακάρι να χει αποτελέσματα η επέμβαση στο άμεσο μέλλον!

capy αυτό το άγχος ανασταλτικός παράγοντας όταν περιμένεις περίοδο και προσπαθείς για παιδί.Εγω τράβηξα μεγάλες καθυστερήσεις έκανα κάθε μήνα ένα σωρό τεστ χοριακές έπινα βότανα για να μου έρθουν.Δε το νιώθεις εκείνη τη στιγμή ότι είσαι αγχωμένη μετά όταν τελειώσει όλο αυτό θα το καταλάβεις.Και μένα μου λεγαν μην αγχώνεσαι και τους έλεγα μα δεν είμαι αγχωμένη χαλαρή είμαι....αφού κάναμε σεξ και κάθε φορά έλεγα να αυτή είναι η τυχερή μας...δεν απολάμβανα καθόλου τη διαδικασία.Σκέψου αυτό να γίνεται επί 2 χρόνια....θες δε θες άγχος το χεις....

θα ρθει....Καλή αρχή....κοντεύεις στη πηγή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!ειμαι στη δουλεια και κανει κρυοοο!!!

natasaki  χαιρομαι που τα μωρουλια σου ειναι μια χαρα και εχουν παρει θεση!δεν το πιστευω ποσο γρηγορα περναει ο καιρος που εσυ και το rosaki σε λιγο θα κρατατε τα μωρουλια σας αγκαλια!εμενα η αδελφη μου γεννησε 36+1 και ο γιατρος πριν απο λιγες μερες της ειχα κανει τις βελονες για τα πνευμονακια τους!θα σε παρακολουθει και θα κρινει αυτος ποτε θα τις κανεις!

morouli  μου δε θα τα παρατησω αν δεν κρατησω αγκαλια το μωρακι μου!με το καλο η αυχενικη αν και ξερουμε οτι θα ειναι!!

daphne μου ειδες που πηγαν ολα καλα?παντα μας φοβιζει οτι εχει να κανει με χειρουργεια αλλα στο τελος δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα!

capy χαιρομαι αν ειπα κατι και σε φοηθησα να ανεβεις ψυχολογικα!μην αγχωνεσαι τοσο γιατι ο οργανισμος μας αντριδραει και διαμαρτυρεται με το δικο του τροπο!

ΜΙΚΑ μου συληπητηρια κοριτσακι μου!δεν ξερω τι να σου πω γιατι το να χανεις τη μανουλα σου ειναι πολυ δυσκολο πραγμα.και εγω εχω χασει τον μπαμπα μου οταν ημου 12 χρονων αλλα η μαμα ειναι κατι το διαφορετικο!παντα θα θυμασαι τη μανουλα σου και θα την κουβαλας μεσα σου αλλα τωρα κουβαλας και δυο πλασματακια που σε εχουν πολυ αναγκη!και η Μαρια σου σε εχει αναγκη!οποτε εισαι ετοιμη μπορεις να μας ανοιξεις την καρδουλα σου!εμεις ειμαστε εδω για σενα!μια μεγαλη αγκαλια απο μενα! 

 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

Μη με βρισει καμια αλλα δεν εκανα ακομα...ειχα κανει το Σαββατο ενα δευτερο τεστ και βγηκε αρνητικο...ειχα πει θα παρω το γιατρο να του πω 2 αρνητικα αλλα τελικα ειπα να περιμενω ως τη Δευτερα...γυρισα απο τη δουλεια ποναγα ποναγα οποτε λεω ερχεται κατσε να ρθει να παρω να κλεισω ραντεβου για τη δευτερη μερα που θα θελει να με δει μια και μια...δεν ηρθε...ξυπνησα σημερα το πρωι πονος κακο παλι τιποτα γυρισα απο τη δουλεια και παλι τιποτα...αν μεχρι αυριο δεν ερθει θα κανω..εκανα pregnyl 10/1 δεν επρεπε να ερθει;;απο την αλλη σκεφτομαι μηπως παει με το δευτερο ωαριο(13/1 που εκανα τη δευτερη σπερματεγχυση ειχα ενα ωαριο που οπως μου πε οπου να ναι θα σπασει)μηπως απο εκεινο και μετα επρεπε να μετραω 14-16 μερες ;;;2 τεστ λαθος αποκλειεται και μαλιστα το ενα το Σαββατο..προγεστερονη σταματησα απο μερες κοντευει εβδομαδα αρα δεν ειναι απο αυτό...το αγχος μου ειναι μην εγινε κυστη....κατα τα αλλα πονος που παει κι ερχεται ασπρα υγρα και στηθος τουμπανο..οπως ακριβως παντα πριν ερθει....αυτα απο μενα για νεοτερα οταν ερθουν...φιλια σε ολεςςςςςςςςςςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!ειχα μερες να γραψω.

 

ΜΙΚΑ - συλληπητηρια και κουραγιο ! τιποτα απο οτι σου πουμε δε θα βοηθησει και θα απαλυνει τον πονο σου.αλλα να ξερεις οτι ειμαστε εδω για σενα.

 

santaloxylo - δεν πειραζει - πρωτη φορα ηταν! παμε για αλλα -  τα επομενα!!!!!!!! να πας στο γιατρο για να σου πει τα επομενα βηματα!

 

Νατασα - ευχαριστω για τα καλα σου λογια  - με ανεβασες και με τη δικη σου αποψη (με τους στενομυαλους που ολο ρωτανε λες και με ξερανε και απο χθες).

ακολουθω το δικο σου παραδειγμα προς στιγμην

 

Φιφουλινα - χαρηκαμε που σε ξαναακουσαμε - παμε γερα και κοιτα το μελλον.περαστικα να ναι ολα.

 

μωρουλι - καλα αποτελεσματα στην αυχενικη!

 

δαφνη - καλη ανναρρωση στον αντρα σου κ μετα βουρ στο ψητο

 

capy  - ασε το αγχος στην ακρη(και στα λεω για να τα ακουω και εγω) και θα αδιαθετησεις συντομα

 

συγνωμη αν ξεχασα καμια.

 

εγω θα περιμενω μεχρι την αλλη βδομαδα που λογικα θα αδιαθετησω (αν δεν εχει γινει το θαυμα να εχω μεινει εγκυος) και κλεινω ραντεβου την τεταρτη με το γιατρο να μου πει τη διαδικασια για την αποξεση λογικα.

 

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MIKA Συγγνωμη που μεσα στον πανικο μου δεν προσεξα τι γραψατε..τα θερμα μου συλληπητηρια..οτι κι αν πω θα ναι λιγο...ειναι η μεγαλυτερη ισως απωλεια της ζωης μας..ομως οι ανθρωποι φευγουν οταν τους ξεχνάμε...οσο την κουβαλας στη σκεψη και στην καρδια σου θα ναι εδω και θα σε καμαρωνει ...θα σου στελνει ολη τη θετικη της ενεργεια..ο θεος σου χαρισε ηδη ενα θαυματακι για να μπορεις να σταθεις πιο ευκολα στα ποδια σου..οσο κι αν σου φανει περιεργο σ αγαπω πολυ κι ας μη σε ξερω γιατι μου εχεις σταθει στα πολυ δυσκολα κι εσυ κι ολα τα κοριτσια....

 

 

prasini εμενα στο δευτερο μηνα παντρεμενη μου διναν χαρτακια γιατρων για εξωσωματικη...δεν αξιζει να χαλιωμαστε για τριτους ανεγγεφαλους ειλικρινα...δεν θα πω τιποτα αλλο να μη τα θυμηθω και νευριασω....

 

Πολλα πολλα φιλια σε ολες....επνιξα τον πονο μου με ψωνια...ρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι οσες πηρατε φαρμακα ορμονες κτλ...παχθνατε;;;ρωταω γιατι εγω εδω και 4-5 μηνες με τα χαπια παχυνα αρκετα για τα δικα μου δεδομενα και σκεφτομαι τι να κανω....τρωω οπως ετρωγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

santaloxilo και εγω οταν σκεφτομαι τον καθε ενα βλακα που ρωταει,με πιανουν τα νευρα μου!

καλα εκανες και πηγες για ψωνια - να ξεχαστεις κιολας.

 

και εγω εχω παχυνει λογω των χαπιων ενω τρωω το ιδιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αλλα για το ονειρο ολα τα υπομενω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxilo τουλαχιστον δε σε παιδεψε με περισσοτερη αναμονη η κακουργα!

Σου πα εγω αυτη τη σπερματεγχυση ποτε δε τη χωνεψα...

Οσο για κιλα και γω εβαλα 4 τη περιοδο που επαιρνα ορμονες αλλα τις ενεσιμες ορμονες οχι με τα serpafar.εσυ αν δε κανω λαθος μονο serpafar pregnyl και μετα ultro δε παιρνεις;

Προσθεσε τα κι αυτα σε αυτα της εγκυμοσυνης τα κιλακια και θα τα χασεις μια και καλη μετα.Για μενα το τελευταιο που θα πρεπει να σε απασχολει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κριμα Σανταλοξυλο..λυπαμαι. Δες τι θες να κανεις..δεν πιανει παντα με την πρωτη καθως ειναι μεγαλος και ο παραγοντας αγχους και φυσικα ολα. καθως εχει απλα λιγο παραπανω πιθανοτητες απο μια απλη φυσικη συλληψη,δεν ειναι μαγικο που πιανει με τη μια..τουλαχιστον ναι δεν σε παιδεψε με παραπανω αναμονη.Μικα μεγαλη απωλεια η μαμα και ειδικα μια τετοια στιγμη..δεν εχω λογια..καλη συνεχεια σε ολες κοριτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε;;

 

Mardio μαλλον και εμενα καπου εκει εχει σκοπο να μου τις κανει τις ενεσουλες απλα αγχωνομαι γιατι απο την Παρασκευη ολο πονους και πονακια εχω ειτε ανεχτους ειτε δυνατοτερους χαμηλα στην κοιλια και τη μεση και φοβαμαι.. Αν και ο γιατρος ειπε οτι ειναι γιατι αναγκαζεται η μητρα να μεγαλωσει βιαια..Το ελπιζω..Εσυ στις ποσες βδομαδες γεννησες; μπηκαν καθολου σε θερμοκοιτιδα οι μικρες σου;;

Rose χαιρομαι που εχεις ηρεμησει!Ετσι πρεπει να εισαι ηρεμη να μην αγχωνεσαι και ολα θα πανε τελεια!! Σε λιγακι θα κρατας την μπεμπουλα σου στην αγκαλιτσα σου!! Εγω παλι επειδη υπολογιζα 2 εβδομαδες αργοτερα για να γεννησω εχω ψιλοαγχωθει γιατι ανησυχω πολυ και για τα μπεμπεδακια.. Θα ηθελα να κανουμε οτι μπορουμε για να αποφυγουν την θερμοκοιτιδα..

Moraki σε ευχαριστω και ευχομαι καλη αυχενικη αν και απο οτι διαβασα ολα ειναι τελεια!! Οπως και να εχει ομως η χαρα ειναι μεγαλη ειδατε και το μπεμπεδακι σας παλι! Τελεια!!

Candycrash τι κανεις κοπελα μου καλα εισαι; Το μπεμπε;; Δεν εχω μιλησει ακομα με το γιατρο για το πως προτεινει να γινει η γεννα φυσιολογικα η καισαρικη.. Ισως μεχρι τοτε να μην ειναι πια με το κεφαλακι κατω.. Μπορει να αλλαξει αυτο ετσι δεν ειναι;; 10 Φεβρουαριου θα τον δω παλι και εχω ενα αγχος..

Capy σε ευχαριστω και εγω για τις ευχες σου!!Ολα να πανε τελεια και για σενα ευχομαι ολοψυχα! Οι ενεσουλες που λεω οτι θελω να κανω απ οτι καταλαβα απο αυτα που μου ειπε ο γιατρος ειναι για να βοηθησουν τους πνευμονες των μωρων να ωριμασουν πιο γρηγορα ετσι ωστε οταν γεννηθουν να μην εχουν προβλημα με το αναπνευστικο τους.. Ελπιζω να τα λεω σωστα αν κατι κανω λαθος διορθωστε με κοριτσια!

Prasini να εισαι καλα κοπελα μου και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου συντομα να κρατας στα χερια σου μια τεραστια χοριακη και να εχεις το σπορακι σου στην κοιλιτσα σου!

Koritsaki mou τι κανεις πως εισαι;; Σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια με τις ενεσουλες γιατι αγχωθηκα αρκετα.. Νομιζα οτι οσο πιο νωρις τις κανεις τοσο καλυτερα..!

Santaloxylo μην το βαλεις κατω και συνεχισε να εισαι θετικη οπως τοσο καιρο! Ολα θα γινουν θα δεις και θα ερθει και το μπεμπεδακι με το καλο! Πολυ καλα εκανες και πηγες για ψωνια να χαλαρωσεις και να ξεφυγεις λιγακι.. Μιλησε με το γιατρο σου για να δειτε πως θα συνεχισετε απο εδω και περα..

Μικα συλληπητηρια κοπελα μου.. καταλαβαινω πως οτι και να πουμε ειναι λιγο.. Εσυ θα εχεις παντα τη μανουλα σου στην καρδια σου και να εισαι σιγουρη πως και εκεινη θα ειναι παντα κοντα σου και θα σε προσεχει απο εκει ψηλα..

 

Φιλια πολλα σε ολα τα κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

Μικα εισαι στο μυαλο μου!!!!!!!

Καταρχας σας ευχαριστω για αλλη μια φορα για τα παρηγορα λογια σας!!Μιλησα χτες με το γιατρο!!Στεναχωρεθηκε κοριτσια το ειχε σιγουρο πως θα επιανε..τι να πω...τον ρωτησα αν μπορω να παω αυτο το μηνα για σπερματεγχυση και απορησε...δεν ξερω γιατι ισως πιστευε οτι θα με επερνε απο κατω..το μονο που μου ειπε ειναι οτι αυτο το μηνα θα παμε χωρις χαπια σε φυσικο κυκλο για να ξεκουραστει ο οργανισμός...εχει κανει καμια σας σε φυσικό κυκλο;;;λογικα οι πιθανοτητες παλι θα ναι ιδιες...τι να πω...ειπα θα δοκιμασω 3 φορες και θα δοκιμασω τρεις..κι ο θεος βοηθος...με τα χαπια παιδια εγω εχω πρηστει...νομιζω πως μεγαλυτερη ζημια κανουν τα ουτροτζεσταν....αλλα και τα σερπαφαρ πετανε μια κοιλια εξω λες κι εισαι 3 μηνων..και εγω ξεκινησα 53 κιλα τη θεραπεια...(μην πω που εφτασα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

santaloxilo Μια πολύ καλή μου φίλη αφού παιδεύονταν 1 χρόνο μόνοι τους, άλλο ένα 6μηνο και βάλε συστηματικά (με παρακολούθηση ωορρηξίας από το γιατρό τους) έκανε 2 σπερματεγχύσεις χωρίς φάρμακα και η 2 η πέτυχε! τώρα κλείνει τον 4ο! μην το βάζεις κάτω.. αφού κάνεις κανονικά ωορρηξία άστα τα φάρμακα, και υπομονή να πέσει η σωστή μέρα για σπερματέγχυση.. αν δεν πέσει, δεν πειράζει.. μην την κάνεις και περίμενε τον επόμενο μήνα.. αφού δε θα έχεις πάρει και φάρμακα δε θα είναι τόσο τραγικό να περιμένεις λίγο...

Όσο για τα κιλά σ'αυτή τη διαδικασία, είναι ανάλογα στον οργανισμό, αλλά θέλει και λίγο προσοχή.. σκεφτείτε ότι είμαστε και αρκετό διάστημα σε..καταστολή ;) ( εννοώ ξάπλα περιμένοντας) εγώ είχα κόψει τελείως ζάχαρη-αλάτι (λίγο μόνο κατά το μαγείρεμα) και τις 3 φορές δεν πήρα κιλό ( έπαιρνα 1-2 μετά όταν δεν πετύχαινα :) )

 

ΥΓ.Ακόμη χωρίς Internet σπίτι! γκρρρ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε;;

 

Mardio .Εσυ στις ποσες βδομαδες γεννησες; μπηκαν καθολου σε θερμοκοιτιδα οι μικρες σου;;

 Οι ενεσουλες που λεω οτι θελω να κανω απ οτι καταλαβα απο αυτα που μου ειπε ο γιατρος ειναι για να βοηθησουν τους πνευμονες των μωρων να ωριμασουν πιο γρηγορα ετσι ωστε οταν γεννηθουν να μην εχουν προβλημα με το αναπνευστικο τους.. Ελπιζω να τα λεω σωστα αν κατι κανω λαθος διορθωστε με κοριτσια!

 

 

Πολύ σωστά τα κατάλαβες Νατασα.Οι ενέσεις είναι κορτιζόνη για να ωριμάσουν τα πνευμονάκια γρηγορότερα όταν υπάρχει πιθανότητα να γεννήσεις πριν μπεις στο μήνα σου όπως σε μια πολύδυμη κύηση δηλαδή.

Εγώ γέννησα 36 εβδομάδων από 2,300 το κάθε μωράκι.Όχι δε χρειάστηκε να μπουν θερμοκοιτίδα.Απλά επειδή έχαναν βάρος στην αρχή δε μας άφηναν να φύγουμε από νοσοκομείο αν δε σταθεροποιόντουσαν στα κιλάκια και έτσι κάτσαμε 11 μέρες μέσα ευτυχώς σε μονόκλινο δωμάτιο (δημόσιο νοσοκομείο) εγώ τα μπεμπάκια μας δίπλα στα πυρεξάκια και ο μπαμπάς μας έμενε το βράδι.Κακώς βέβαια μας κρατούσαν γιατί σπίτι μετά παίρναν πιο γρήγορα βάρος και είχαμε και την άνεση μας.Εγω από τη πρώτη μέρα ήμουν σαν να μην είχε συμβεί τίποτα σωματικά δε πονούσα.Εμενα για τα μπεμπάκια.Στα δημόσια νοσοκομεία δε σε αφήνουν να φύγεις χωρίς το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσιαα!!!

Μορουλι ναι ξεκινησαμε να δουμε ποτε θα θελει η μπουμπου τωρα να βγει,πητ εχω 25/2 οποτε ισως παμε μεχρι τοτε!εκανες την αυχενικη?πως πηγε?ειμαι σιγουρη πως θα ειναι ολα σουπερ....

Δαφνη μπραβο ολα καλα με την επεμβαση τωρα ξερετε βουρ στο ψητο ;) καλη αναρρωση να εχει!εμενα παλι ο αντρας μου δεν μπορουσε να περπατησει για λιγες μερες και χρειαζοταν βοηθεια οπωσδηποτε...βασικα ειναι αναλογος τον οργανισμο!ετσι οπως τα λες γερα με τσαμπουκα να βγαλω την μικρη μου που τοοσο πολυ θελω επιτελους να δω :)

capy ολοι οι αντρες πιστευω λιγο πολυ τον εχουν τον φοβο πιο εντονο απο εμας,εμεις ειμαστε απο την φυση μας πιο δυνατες!χαλαρωσε και εσυ για να μπορεσει να λειτουργησει σωστα ο οργανισμος σου με το να αγχωνεσαι δεν βγαζεις κατι....ευχομαι ολα να σου πανε καλα!!!

MARDIO φυσιολογικα τις εκανες τις τσουπρες?δεν το ηξερα!μπραβο ρε θηριο αξια!!!!!!

αχ πολυ λυπηθηκα για την μαμα της ΜΙΚΑ μας :( τι να πω συλληπητηρια Μικα δυναμη και κουραγιο τωρα για τις ψυχουλες που εχεις μεσα σου,ειναι πολυ δυσκολη η περιοδος αυτη....

σανταλοξυλο δεν πειραζει δεν το βαζεις κατω παμε δυνατα για την επομενη προσπαθεια...εγω στην σπερματεγχυση ειχα παρει σερπαφαρ και την πρεγκνυλ αλλα δεν ειχα παρει κιλα ουτε ειχα πρηστει...γιατι δεν το ρωτας γι αυτο?μηπως σε πειραξαν τα χαπια?μονο στην εξωσωματικη ειχα γινει τουμπανο αλλα γιατι ειχα "προβλημα"....

Νατασα εμπιστευσου τον γιατρο σου για να μην εχεις τοσο πολυ αγχος...ετσι κανω και εγω και εχω προς το παρον ηρεμησει αρκετα!εκεινοι ξερουν τι και ποτε χρειαζεται να γινει το οτιδηποτε για το καλο των μωρων οποτε ολα καλα θα πανε!

 

λοιπον τα δικα μου νεα ειναι ευχαριστα πηγαμε χθες γιατρο η μπεμπουλα ειναι μια χαρα μεγαλωνει...εχει παρει κανονικα θεση απο τους προηγουμενους μηνες και ζυγιζει περιπου 2.300!θα ξαναπαω την Τριτη αυτη αλλα ΙΑΣΩ για να μου κανει καρδιοτακογραφο να δουμε πως ειναι το παιδι και ισως μου ειπε μπορει να υπολογισει και ποτε περιπου θα γεννησω...

αυτα απο εμας πολλα φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

santaloxylo μου συνεχιζουμε δυναμικά!Εγώ έχω κάνει σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο κ το καταχάρηκα που δεν θα έπερνα φάρμακα.Δεν πέτυχε αλλά μάλλον χάσαμε την ωορρηξία γτ ενώ παρακολουθουσαμε με υπερηχους το αυγουλακι αργουσε να μεγαλωσει στην αρχη κ ειχαμε ραντεβου μετα απο 2 μερες να το δούμε ξαφνικά ήτανε έτοιμο κ τρέχαμε πανικόβλητοι.εφοσον εχεις αυγουλακι καλο ειναι να αποφυγεις τα φαρμακα,τουλάχιστον για την δικη μου περιπτωση ισχυει αυτο γτ εχω πολλα ιναδενωματα κ κυστες στο στηθος μ κ κανω υπερηχους μαστου καθε 6μηνο

prasini καλή επιτυχία κ ό,τι κ να γίνει όλα να πάνε καλά!

natasa μου σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!

MARDIO ευχαριστω πολυ για την συμπαράσταση!

Γενικότερα σας ευχαριστώ πολύ όλες σας!Χαίρομαι πολύ που μπορώ να συζητήσω με ανθρώπους που με καταλαβαίνουν γτ οτι κ να λέμε κανείς δεν μπορεί να μας καταλάβει αν δεν έχει βιώσει την αγωνία κ τη λαχτάρα μας για μωράκι/ια!!!!

Όσον αφορά τα κιλα....είναι πονεμένη ιστορία για μένα γτ γενικα είμαι εύσωμη κ όταν αγχώνομαι τρώω...τον Ιούνιο πήγαινα σε έναν απαράδεκτο (για πολλους λογους) γυναικολόγο κ ενώ δεν είχα προβληματα με την ωορρηξια μ με φορτωσε με κλομιφένη,pregnyl κ ουτροτζεσταν κ το προσπαθησαμε με απλες επαφές.εκείνον τον μηνα ειχα 8 ωάρια κ 7 κιλάκια παραπάνω!!!Έκανα διατροφη αλλά κατάφερα να χάσω τα 5 γτ μετά ξεκινήσανε οι διακοπές..μετα απο αυτο εξετάσεις,αγχος απίστευτη όρεξη για γλυκα(ενω στη ζωη μου δεν ηθελα ουτε να τα δω) ,1 σπερματεγχυση σε φυσικο κυκλο με ουτροτζεσταν κ να μαι σημερα με 15 κιλά παραπάνω!Έκλεισα ραντεβού με διατροφολόγο γτ μόνη μου δεν μπορώ να το προσπαθησω!θα σας πω την Δευτέρα!

MIKA μου δεν σε ξέχασα,λυπάμαι πολυ για την απώλεια σου.κουράγιο κοπέλα μου καλή κ πάλεψέ το για την Μαρία σου κ τα μωράκια που έχεις στην κοιλίτσα σου...

Συγνώμη αν σας κούρασα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

 

rose τι καλα που είναι καλα η μπεμπουλα σου. Και μου φαινεται ότι και το βαρος της είναι πολύ καλο, δε νομιζω να βγει πολλα κιλα οποτε θα ταλαιπωρηθείς ΄λιγοτερο και ισως να μην χρειαστείς καν ραμματα.

 

santaloxylo καλυτερα να δοκιμασετε κι έναν κυκλο χωρις φαρμακα για να ξεκουραστεί κι οργανισμος σου. Εγω απ τις ενεσεις δεν ειχα πρηστει καθολου. Μετα την εμβρυομεταφορα όμως ειχα γινει τουμπανο λογω υπερδιεργεσης αλλα δε νομιζω να ειχαν σχεση τα φαρμακα. Το μονο πρόβλημα που μου ειχαν δημιουργησει ηταν τα utro που μου προκαλουσαν τρελες ζαλαδες και γι αυτό τα πηρα μονο 2 μερες απ το στομα κι άλλες 5 κολπικα και μετα τα σταματησα.

 

mardio εχω την εντυπωση ότι αν γυρισουν με το κεφαλι προς τα κατω δεν ξαναγυρνάνε παλι γιατι δε χωρανε αλλα δεν είμαι και σιγουρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικά το τελευταίο καιρό δε γυρνάνε πολύ δεν έχουν χώρο.Εμένα πάντα εγκάρσια(οριζόντια) ήταν σε όλους τους υπερήχους μέχρι 32-33 εβδομάδων μετά γύρησε με το κεφάλι κάτω η μια που ήταν πιο χαμηλά και όταν βγήκε πίεσαν την κοιλιά έγινε χώρος και γύρησε με το κεφάλι και η άλλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.

 

Μικα λυπάμαι πολύ για τον χαμό της μητέρας σου και πίστεψέ με ξέρω πως και τι νιώθεις. Σου εύχομαι ήρεμο πένθος και γρήγορη ανάρρωση από αυτό το βαρύ και ασήκωτο συναίσθημα που κουβαλάς. Πρόσεχε την κοιλίτσα σου κοπέλα μου!!! Είναι δύσκολο αυτό σίγουρα δεν το έχω περάσει αλλα πρόσεχε όσο μπορείς!!!!

 

Santaloxilo δεν πειράζει κοπέλα μου, δυναμικά για την επόμενη!!!!!!!!! Καλή επιτυχία.

 

Βρε συ Rosaki μου, με όλα αυτα τα πονάκια κοπέλα μου, με άγχωσες, λες να θέλει να βγεί νωρίτερα η μπέμπα? 

 

Capy μην αχγωνεσαι, αστο να κυλήσει με την βοηθειά σου φυσικά αλλά όχι βιαστηκά και με πίεση.

 

Candycrash  καλά είσαι κοπέλα μου? κυνηγάς τον άντρα σου? 

 

Daphne  όρμα τώρα, δώς του να καταλάβει τώρα.

 

Εγώ πήγα εχτές και την κάναμε την αυχενική, φυσικά δεν είχα άγχος στην αρχή αλλά μετά όταν είδα οτι κοιτούσε και άλλα άρχισα να αγχώνομαι μήπως και κάτι δεν είναι καλα. Είδαμε τόσα πολλά και περίμενα κάθε φορά να πεί ότι και αυτό εντάξει και εκείνο εντάξει οπότε καταλαβαίνετε τι έπαθα. Αλλά δόξα σι ο Θεός όλα όλα καλά. Περιμένουμε την Β΄επιπέδου μετα και ξέρω γω κάπως θα ηρεμήσουμε. ε?

 

σας φιλώ, Νατάσσααα, Mardio, koritsaki, fifoulina, ααααα ποια ξέχασα?

 

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου γλκα!

rosaki συγκινουμαι οταν θυμαμαι οταν μας ανακοινωσες τη θετικη χοριακη και μετα την περιπετεια σου με την υπερδιεγερση και τωρα η μπουμπου σου ειναι 2300 και οπου να ναι θα ερθει η ωρα που θα την κρατησεις αγκαλιτσα!να εισαι παντα καλα κοριτσι μου και εσυ και ολη η οικογενεια σου!

santalοxilo παμε μπροστα και τιποτα δε μας σταματα!καλα κανεις και εχεις βαλει ενα αριθμο στο μυαλο σου!για μενα η σπερματαγχυση δε δουλεψε(4 στο συνολο)αλλα υπαρχουν πολλες κοπελες που εμειναν εγκυες με αυτη τη μεθοδο!εγω πιστευω οτι ειναι και θεμα τυχης!

natasaki το ιδιο ισχυει και για σενα!ποτε μαθαμε οτι εισαι εγκυος και σε λιγο καιρο θα γεννησεις τα διδυμακια σου! μπραβο κοριτσια μου γιατι εσεις οι εγκυουλες μας δινετε δυναμη!

morouli παντα σε αυτες τις εξετασεις κρεμεσαι απο τα χειλη του γιατρου μεχρι να σου πει τα ευχαριστα!χαιρομαι που ολα ειναι τελεια!

mardio και μενα η αδελφη μου γεννησε τα διδυμα στις 36+1 και το ενα γεννηθηκε 2260γρ και το αλλο 2270.εμειναν στη θερμοκοιτιδα 1 μερα προληπτικα.εχασαν βεβαια λιγο αλλα ολα καλα.ο γιατρος δε το ρισκαρε για φυσιολογικη γεννα και εκανε καισαρικη. 

prasini αντε κοριτσι μου να κανεις την αποξεση να ηρεμησεις απο αυτο το εμποδιο και μετα προχωρας δυναμικα!

capy μου καλα κανεις και θα πας σε διαιτολογο γιατι μπορει να σε βοηθησει να χασεις τα κιλα ευκολοτερα!καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος!την πρωτη φορα πηρα δυο κιλα και τη δευτερη που προσεχα εχασα και ενα που το ξαναπηρα διπλο τις γιορτες!και εγω εχω ταλαιπωρηθει απο τα κιλα της (γεννας )που μου αφησε 8 κιλα!προσπαθησε και θα τα καταφερεις!το ιδιο λεω και στον εαυτο μου!

candycrash τι κανεις κοριτσακι μου?

συγνωμη αν ξεχασα καποια κοπελα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε;;;

Σας εχει τυχει να ξυπνησετε και να σας φταινε ολα;;εγω σε μια τετοια κατασταση ειμαι..πηγαμε με το σχολειο εκκλησια και μετα ο καλος μου μου ειπε να παμε για καφε..μονο που δεν σκοτωθηκαμε...σημερα ολα μου φταινε..οτι κι αν μου λεγε μου εφταιγε...δεν μπορουσα να συγκρατηθω..το στομαχι κομπος απο το πρωι...διαθεση μηδεν και απορω...απο ποτε εγω εγινα κυκλοθυμικη;;;ποτε δεν ημουν...με ολα αυτα και με αλλα τοσα αρχιζω να χανω τον εαυτο μου...εχω ενα καρο υποχρεωσεις δουλεια πανεπιστημιο ενα σπιτι που φτιαχνουμε κι δεν εχω διαθεση για τιποτα...μου ερχεται να μπω κατω απο την κουβερτα και να κλαιω ειλικρινα..χωρις λογο....σκεφτομαουν πριν πως ποτε δεν θα γινω μαμα ..κλασικα ηλιθια πραγματα που μπαινουν στο νου μου...ψυχοπλακωμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...