Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν ξέρω τι να κάνω..


Recommended Posts

Κορίτσια η γνωστή άγνωστη ξαναχτυπά..δεν ξέρω τι να κάνω και θέλω τη συμβουλή σας..

Λοιπόν τα πράγματα έχουν ως εξής, αδιαθέτησα τελευταία φορά 28-10 μετά από αγωγή με clomiphene ωωρηξία είχα 16-11 πήγα στον γυναικολόγο όπου μου είπε να κάνω τεστ 8-12, έκανα αλλά ήταν αρνητικό...

Στο μεταξύ από τις 17-11 μου έδωσε να πίνω κάτι χαπάκια divina μόνο τα άσπρα για να φτιάξει το ενδομήτριο , τα οποία τα παίρνω μέχρι και σήμερα..Αυτά τα χάπια ήταν ή για να αδιαθετήσω κανονικά ή για να στηρίξουν μια ενδεχόμενη εγκυμοσύνη...

Χτες το πρωί είχα όλη μέρα ναυτία απίστευτη και χάρηκα νομίζοντας ότι κάτι καλό γίνεται , έκανα λοιπόν χοριακή αλλά το αποτέλεσμα αρνητικό..

Μίλησα με τον γυναικολόγο πριν λίγα λεπτά και μου είπε να ξανακάνω χοριακή τη Δευτέρα και όταν του είπα να πάρω primolut για να αδιαθετήσω ήταν πολύ αρνητικός (τον προηγούμενο μήνα είχα πάρει primolut κατόπιν δικιάς του προτροπής)

Το θέμα είναι ότι από τα πολλά χάπια έχω πάρει πολλά κιλά , η κοιλιά μου έχει πρηστεί τόσο πολύ σαν να είμαι έγκυος...και τα νεύρα τσατάλια...

Δεν έχω καμία εμπιστοσύνη πλέον σε κανέναν γιατρό..θέλω να αδιαθετήσω να τελειώνουμε...

Αν ήμουν δε θα φαινόταν στη χτεσινή χοριακή;

Παρακαλώ τη γνώμη σας..:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!! Exeis pithanonites...

Skepsou thetika!

Den anixneuetai panta toooooso nwris,

kai ws tin deutera pote den ksereis!

Kane ypomoni loipon kai min apogoiteuesai

adika! Oti kai an ginei, me tin farmakeutiki

agwgi pou akoloutheis kai me thetiki energeia

syntoma tha fouskwsei i koilitsa

((kai oxi apo xapia))!!!

Anamenoume nea... Kalo s/k!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστώ αλλά δε νομίζω, δεν είμαι απαισιόδοξη αλλά από τις 16-11 που είχα ωωρηξία έχει περάσει σχεδόν 1 μήνας...δε θα φαινόταν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JULIE ΚΑΙ ΓΩ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΡΑΒΗΞΑ.ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ 29/9 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΚΑΝΑ 2 ΤΕΣΤ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ 2 ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ.ΦΟΥΣΚΩΣΑ ΣΑΝ ΤΟ ΜΠΑΛΟΝΙ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΜΕΣ ΤΗ ΓΚΡΙΝΙΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΑ 20/11 TA PRIMOLUT ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΕΡΑΣΑΝ 15 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΗΡΑ.ΑΣΕ ΦΡΙΚΗ.ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΓΩ TA CLOMIPHAINE ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ.ΑΦΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΑΣ ΕΙΜΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΥΓΙΗΣ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΜΟΥΡΜΟΥΡΗΣΩ ΠΟΥ ΑΡΓΕΙ Ο ΠΕΛΑΡΓΟΣ..ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ.ΚΑΙ ΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΘΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙΣ ΜΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΓΩ ΕΤΣΙ ΗΛΠΙΖΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ :( ΦΙΛΙΑ.ΣΕ ΝΙΩΘΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Mardio με νιώθεις! και εγώ τα ίδια παρακαλάω να έχω κάθε μήνα περίοδο και ωωρηξία, ζητάω πολλά; Το θέμα είναι ότι το ξέρω ότι δεν είμαι, είναι σενάριο φαντασίας, θα έχει γίνει θαύμα αν είμαι...κάθε φορά που πηγαίνω στο μπάνιο παρακαλάω πλέον να δω αίμα..κατάντια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά το ένστικτό μου βγήκε σωστό..ο γυναικολόγος που με παρακολουθούσε μέχρι τώρα είναι μαλ..ας!!! Πήρα έναν άλλο γιατρό στρατιωτικό και διευθυντή στο 424 και φρίκαρε με όλα αυτά τα χάπια που παίρνω, έχω επείγον ραντεβού μαζί του σήμερα. Ο άνθρωπος με ρωτούσε το όνομά του για καταγγελία...

Τόσο καιρό δεν είχα αδιαθετήσει γιατί τα χάπια που μου έδινε ήταν σαν αντισυλληπτικά απ ότι κατάλαβα και εγώ μέχρι τώρα πήρα 7 κουτιά!!!

Κορίτσια θα τα κάνω όλα λαμπόγυαλο στο ιατρείο του...παίζει με την υγεία μου, με τα όνειρα και τις ελπίδες μου ο μα..κας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Julie ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΒΛΕΠΕΙΣ.ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 15 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΑ ΠΡΙΜΟΛΟΥΤ ΓΙΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ.ΔΕΝ ΤΑ ΠΗΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΗΡΕΜΗΣΑ ΤΗΝ 17 ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΤΡΑΒΑΜΕ ΟΙ ΚΑΗΜΕΝΕΣ:( :( :( .ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΕΓΚΥΟΥΛΑ:P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην σου ευχομαι να ειναι θετικη η χοριακη σου.Εγω ειχα πολυκυστικες .Δεν το ηξερα ομως.Πηγα πρωτα σε γυναικα γυναικολογο γιατι ντρεπομουν τους αντρες.Πολυ βλακας η γυναικα ομως.Μου ειπε οτι δεν εχω τιποτα και να προσπαθησω για μωρο.2 μηνες τιποτα.Παω να μου κανει παλι υπερηχο αλλα ελειπε σε διακοπες.Πηγα σε αλλον γυναικολογο γιατι ειχα καθυστερηση να δω τι γινεται.Μου βρηκε τις πολυκυστικες αλλα μου εδωσε λαθος θεραπεια.Αλλοι 3 μηνες στο κενο.Τελικα πηγα στο γιατρο που εχω θεο μου.Σε δυο μηνες εμεινα εγκυος.Μου εδωσε τα σερπαφαρ για να κανω σιγουρα ωορρηξια.Μου εκανε υπερηχο για να δει ποτε ειναι οι μερες μου.Τελικα εμεινα και τωρα εχω στην αγκαλια μου ενα υπεροχο πλασματακι.Ακολουθησε τις οδηγιες του γιατρου σου.Πρεπει να του εχεις εμπιστοσυνη.Μην το βαλεις κατω.φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χωρίς να θέλω να το παίξω ειδικός, αυτό που γνωρίζω από το γιατρό μου είναι ότι η ναυτία και οι αναγούλες προέρχονται πάντα από τον ενδομήτριο που δυναμώνει (η αδερφή μου σε μία αποτυχημένη εγκυμοσύνη της είχε σταματήσει το μωρό να μεγαλώνει αλλά η ναυτία συνεχιζόταν γιατί το ενδομήτριο ήταν ακόμα παχύ). Άρα ίσως η ναυτία σου ήταν από τα χάπια για την ενδυνάμωση του ενδομήτριου. Παρόλα αυτά, κάνε άλλη μία χωριακή, δεν έχεις να χάσεις τίποτα και κυρίως βρες ένα γιατρό που να τον εμπιστεύεσαι γιατί θα τον έχεις και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης σου και είναι το πιο σημαντικό... Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάθεστε;;; Χτες το βράδυ πήγα στον άλλον γυναικολόγο και αφού μου πήρε λεπτομερώς το ιστορικό μου , κάτι που ο άλλος δεν είχε κάνει, με εξέτασε και μου είπε τα εξής... ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΩΘΗΚΕΣ έκανε ο πρώτος γυναικολόγος λάθος εκτίμηση και όλοι οι άλλοι ακολούθησαν για να μη σε χάσουν από πελάτισσα!!!!

Μου είπε ότι δεν είμαι έγκυος και μάλιστα όπου να ναι θα κάνω ωωρηξία γιατί έχω ωάριο!!! Όλα αυτά τα χάπια που έπινα μου είπε ότι είναι τελείως ηλίθιο...και με ρώταγε ξανά ποιός γιατρός πήρε τέτοια απόφαση...

Μου εξήγησε ότι το Αμερικάνικο και το βασιλικό κολλέγιο της Αγγλίας έχουν δώσει οδηγίες σε όλους τους γιατρούς του ιατρικού συλλόγου αυτά τα χάπια να τα παίρνουν γυναίκες που έχουν κάνει μια σειρά εξετάσεων , εγώ δεν είχα κάνει καμία, γιατί προκαλούν καρκίνο ωωθηκών - μαστών κτλ....

Τώρα λοιπόν θα περιμένω να μου έρθουν , αν μου έρθουν , και θα κάνω οπωσδήποτε ορμονικές εξετάσεις και σαλπιγγογραφία!

Ο συγκεκριμένος είναι στρατιωτικός γιατρός στη Θεσσαλονίκη και διευθυντής στο 424, στο ιατρείο του γινόταν χαμός από τον κόσμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Julie μου τουλάχιστον τώρα βρήκες μια άκρη;) Σου εύχομαι απο δω και στο εξής όλα να πάνε καλά και γρήγορα ένα μωράκι!:P Είμαι σίγουρη πως ο πελαργός βρήκε το σωστό δρόμο:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΝΑ ΑΦΩΝΗ!!!!!!!!!!! ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ??????????? ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΧΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΙΣΣΑ? ΤΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ? ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΑΜΑ ΣΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΤΟΤΕ ΘΑ ΣΕ ΚΕΡΔΙΖΑΝΕ ΓΙΑ ΠΕΛΑΤΙΣΣΑ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΕΞΑΛΛΗ ΤΩΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ να δεις Ρίτα μου πόσο έξαλλη είμαι η μητέρα μου λέει να πάω να τον βρίσω το ίδιο και η κουνιάδα μου.. Ελπίζω ο Θεός να βλέπει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ? ΕΓΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΤΗ ΑΠΟ ΤΟ ΙΑΤΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝΤΑΙ ΤΟΣΩ ΑΔΙΚΑ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για αυτό το ανέλαβε σίγουρα ο γυναικολόγος μου, είδε τα στοιχεία του από τους υπερηχους και απ ότι κατάλαβα θα το αναλάβει αυτός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΛΗ ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΟΤΙ ΔΙΑΓΡΑΦΤΗΚΕ .ΟΣΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΖΟΥΛΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΑΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Julie απιστευτο ολο αυτο που περασες!

να δεις που απο εδω και περα θα πανε ολα καλα!

απο εδω και περα το μωρακι σου θα βρει τον δρομο να ερθει ! δεν θα συναντα απαγορευτικα χαπια μπροστα του!

ευχομαι γρηγορα με ενα καλο αποτελεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολύ σπουδαίο το ότι βρήκες άκρη

(αν και πολύ λυπηρό που είχες πέσει σε μαλάκα γιατρό...)

Θα σου πρότεινα να αφήσεις ΄΄πίσω΄΄ σου το παρελθόν

και να φροντίσεις τον εαυτό σου πλέον, με τις σωστές οδηγίες

του νέου σου γιατρού!

Εκμεταλεύσου τα ΄΄αυγουλάκια΄΄ σου,

ευχαριστήσου τον έρωτα και σύντομα θα έχουμε και

τα εύχαριστα νέα!!!

Πράγματι είναι καινούργια αρχή για

σένα και κοίτα να το εκμεταλευτείς καταλλήλος!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια για το ενδιαφέρον σας! Να είστε καλά! Ελπίζω και εγώ με τη σειρά μου να πέφτουμε μόνο σε γιατρούς και όχι σε γιατρουδάκια...

φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα μιλαμε για βλακες.Εγω ειχα πολυκυστικες αλλα δεν μου τις εβρισκαν.Μια ηλιθια γιατρος τις ειδε για ωοθηλακια.αν ειναι δυνατον...Τωρα που βρηκες καλο γιατρο θα δεις οτι ολα θα πανε καλα.Εγω σε τρεις μηνες αφου βρηκα το γιατρο μου,τον θεο μου ,εμεινα εγκυος και εχω ενα αγορακι 20 μηνων.Σου ευχομαι να αποκτησεις συντομα ενα μπεμπε...:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!!!! Καλα εκανες και το ανεφερες γιατι πρεπει παντα να παιρνουμε γνωμη και δευτερου και τριτου γιατρου.Τελικα στο βωμο του χρηματος καποιοι ανθρωποι θυσιαζουν τα παντα και το πιο λυπηρο ειναι οτι αυτοι οι ανθρωποι εχουν δωσει εναν ορκο που δυστυχως δεν τον τηρουν,προσφατα ακουσα για μια κοπελα που πεθανε το μωρο τησ στον 9ο μηνα απο λαθος του γιατρου εσκασε μεσα στην κοιλιτσα της ειναι φρικτο να θελουν να ονομαζονται γιατροι...Χαιρομαι που εσυ βρηκες τον καταλληλο γιατρο και ευχομαι απο εδω και στο εξης ολα να ερθουν οπως τα εχεις ονειρευτει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pwpw vre julie mou ti travouses

toso kairo me ton anideo k ili8io

plasma pou to epaize giatros!!!

eleos !!!!!!!!!!!!

pali kala pou de sou prokalese kammia zhmia !!!!!!

o 8eos htan mazi sou k se etseile ston stratiwtiko giatro!!!

euxomai na akoulou8hseis ta vhmata tou k na apokthsete

syntoma to mwraki pou epi8umeite!!

kalh epituxia!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...