Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Εδω παλι ξυπνησαμε και τρωμε.

Μαγδα καιεγω για πολιτικα δεν εχω ορεξη να ακουω και να μιλαω, εγω εχω βαρεθει τα ιδια και τα ιδια και αποτελεσμα κανενα. Οταν κανεις και δευτερο παιδακι θα δεις θα το αγαπησεις το ιδιο, η αγαπη σου θα πολλαπλασιαστει. Χαχαχα ειδα εχεις και τα τυχερα σου στη δουλεια, μα καλα τι ειπε ο παππους!!!!

Αλεξανδρα κριμα για τα σκυλακια, αχ σα να περιγραφεις το σπιτι μου και μενα τα σκορπανε παιζουν για λιγο και μετα παραμενουν κατω. Στην Αγγελιη ολο λεω οταν θελει να παιξει με κατι αλλο να μαχευει το προηγουμενο αλλα συνηθως εγω το λεω εγω τ ακουω.

Αννα Μαρια ειναι φορες που μαζευει η Αγγελικη και τα μαζευει και καλα, αλλα τις πιο πολλες φορες τα μαζευω εγω οταν πινει γαλα για πιο γρηγορα. Θελει λιγο υπομονη με το καλαμακι και μαλλον καποιος να του το κραταει γιΤι ειναι μικρουλης ακομα. Οσα εγραψες για τις ηλικιες των γονιων συμφωνω, τα ιδια θα ελεγα και εγω, η μαμα μου μας εκανε μικρη αλλα ο μπαμπας μου ηταν. 40 οποτε και μενα μου φαινοταν πολυ αυτη η διαφορα. Και εγω την Αγγελικη την εκανα στα 32 και ηρθε αφου ειχα κανει και εγω τις σπουδες μου, το διδακτορικο μου και ημουν ολοκληρωμενη απο εκεινη την πλευρα.

Ανθη τι να πω για τις μαμαδες, εγω δεν λεω και τιποτα γιατι δεν υπαρχει καμια αλλη βοηθεια δεν ξερω αν εχει μεγαλυτερη αδυναμια στην αδερφη μου αλλα τωρα τελευται βλεπω να της εχει. Εγω αυτη τη στιγμη εχω τρια παιδια και χρειαζομαι λιγη βοηθεια και σημερα ηρθε 12:25 με 14:15 ισα ισα για να οαω την Αγγελικη πισινα, εφυγα δηλαδη απο το σπιτι 12:30 και δυο παρα δεκα ειχα γυρισει, ενω ολο το πρωι ηταν στην αδερφη μου για να της μαγειρεψει που ουτε παιδια εχει και μενει και πανω κατω με τα πεθερικα της. Τελος παντων δεν θελω να γκρινιαζω γιατι νιωθω οτι γινομαι κακια και δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος απλα με πιανει το παραπονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα τελεια νεα απο τη δουλεια οποτε και πιο κοντα και με τους συναδελφους που ησουν , ειδες τελικα καθε εμποδιο για καλο που λενε.

Βασω εχεις περασει μεγαλη ταλαιπωρια μεχρι να ερθει η Ιωαννα τωρα ευχομαι πολυ γρηγορα να ερθει το αδερφακι της, σημαντικο να εισαι σε γιατρο σωστον και που εμπιστευεσαι.

Ανθη περαστικα στα κουκλακια σου, τι να πω εχουν ταλαιπωρηθει πολυ φετος. Καλα εντυπωση μου κανει και αυτο με την συναδελφο σου, μηπως το κανει για οικονομικους λογους δηλαδη αν σταματησει μηπως δεν πληρωνεται και γιαυτο. Παντως και εγω στην αγγελικη στον 5ο το ειχα πει στην δουλεια, οσο δεν φαινοταν δεν ελεγα τιποτα. Καλη διορθωση σημερα.

Αλεξανδρα κριμα για τα σκυλακια.

Αυτα φιλες μου και φυσικα ξυπνησε ο νικολας και ο μικρος μαζι, τα θηλασα ταυτοχρονα αλλα ο ταλιμπαν αρχισε να αναβει φωτα, τωρα τον εβαλα στην κουνια του αλλα τον ακουω

Νομιζω δεν θα κοιμηθω αλλο για σημερα γκρρρρ εκτος αν τα κρατησει λιγο ο αντρας μου και κοιμηθω το πρωι

Καλη μερες σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...δεν προλαβα να σας διαβασω ολα οσα γραψατε...

ποσα ειπατε παλι??αχαχα

ειμαι ΚΟΜΜΑΤΙΑ νιωθω οπως οταν ηταν νεογεννητο....ειπα ΣΚ να ξεκουραστω απο τη δουλεια και μονο αυτο δεν εγινε τι το θελα πια???? καλυτερα να μασαω παρα να μιλαω!!

κατι εχει..εχει μυξες ..συνεχεια και Παρασκευη και Σαββατο βραδυ κλαιειιι οληηη την ωρα το βραδυ και θελει να ειναι ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ πανω μου οοολο το βραδυ...!!!!και μαλιστα να ακουμπαει το μαγουλο του στο δικο μου και τραβα και το χερι μου πανω του να τον αγκαλιαζω..οπως καταλαβαινετε δε ξεκουραστηκα καθολου...φυσιολογικο ορο τον εβαλα και απο εχθες τρωει ελαχιστα....και το γαλα του το αραιωνω με νερακι και καπως πινει πιο πολυ....

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ειδα οτι ειπες πως δεν το πινει και σενα το γαλα...το κολπο ειναι να βαζεις μισο γαλα μισο νερο...και μενα μονο κατσικισιο πινει...φαινεται τους πεφτει βαρυ!!! πως παει η εγκυμοσυνη?

Κατερινακι μου χαμος κι εσυ ε???ποπο και ταντεμ?μηπως να σκεφτεις να το κοψεις στον Νικολα?αν θες φυσικα... γιατι εμενα μου ακουγεται βουνο ολο αυτο...επισης αυτο με τα τσιμπηματα ναι συμβαινει συχνα...εμενα μου τυχαινε...οταν αργουσα να θηλασω ή απο υπεπαραγωγη!!!

Μαγδα μου φιλια και σε σενα...δε προλαβα να σε διαβασω...

τωρα ειμαι κομματια παω γιατι γκρινιαζει αααααααααααα και ειμαι ΠΑΛΙ μονη μου σημερα...δουλευει και Κυριακη!!!ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΕΛΕΟΣ

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΟΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! Τι κάνετε; 

Καλά, πόσα γράψατε; Τι να πρωτοπρολάβω; 

Εμείς χτες ήμασταν όλη μέρα Λευκωσία. Είχε γενέθλια το μωρό ενός φίλου του άντρα μου, έκλεινε ενός, και μας κάλεσαν στο πάρτι, μας κάλεσαν και για φαγητό το μεσημέρι. Εγώ λέω, "καλά, αυτοί θα έχουν τρεχάματα, ετοιμασίες για το πάρτι και τέτοια, και θα πάμε να τους κατσικωθούμε και για φαγητό;". Τους ρωτήσαμε, βέβαια, και είπαν ότι δε θα τους δυσκολέψουμε καθόλου. Τελικά αυτό είχε μια εξήγηση: τούρτα από ζαχαροπλαστείο, δύο πίτσες από πιτσαρία και όλα εντάξει! 

Ο Αντρέας ήταν πολύ ζωηρός και άτακτος. Κατ' αρχήν, δεν άφηνε το μωρό να παίρνει παιχνίδια, του τα έπαιρνε και έλεγε "όχι είναι ζικό μου" και μετά τα έκρυβε για να μην τα πάρει το μωρό. Άλλες φορές, όμως, πήγαινε και του τα έδινε από μόνος του, ενώ επίσης, του έδινε και το μπιμπερό με το νερό του. Ο μικρός δεν περπατάει ακόμα, αλλά πιάνεται από κάποια παιχνίδια με ρόδες, ειδικά γι' αυτόν το σκοπό, και περπατά μ' αυτόν τον τρόπο. Ο Αντρέας ήθελε να πάρει κι αυτός τα παιχνίδια, και μια-δυο φορές πήγε και του τράβηξε το παιχνίδι με κίνδυνο να πέσει το μωρό κάτω. 

Όταν ήρθαν και τα άλλα παιδάκια, όχι πολλά, ένα αγοράκι κι ένα κοριτσάκι 18 μηνών, ένα αγοράκι τριών χρονών κι ένα μικρούλι έξι μηνών που δεν πιάνεται, έπαιξε πολύ με τα δύο μικρά, γιατί ο μεγάλος δεν τους έδινε σημασία κι έπαιζε μόνος του, αλλά έκανε πάλι τα ίδια, τους έπαιρνε τα παιχνίδια, τα μπαλόνια, κ.λπ. Άλλες φορές τους τα έδινε όμως. Σε κάποια φάση το κοριτσάκι τον κυνηγούσε και του τραβούσε τα μαλλιά, κι ο Αντρέας φοβήθηκε και έτρεξε πάνω μου. Μετά το αγοράκι τον στρίμωξε στο γραφείο και παραλίγο να χτυπήσει το κεφάλι του στο ξύλο, και πάλι τρόμαξε, έτρεξε στον μπαμπά του, και έχυσε και τους καφέδες. 

Η μεγάλη αταξία που έκανε ήταν όταν πήγε σε δύο ποτήρια με χυμό κι είπε "χυμός, μπιάξ, πτου". Ευτυχώς δεν έφτυσε, τον απομάκρυνα, και μετά ξαναπηγαίνει, λέει το ίδιο, και φτύνει κανονικά...!!! Εκεί τον μαλώσαμε, άλλαξε ο άντρας μου το ποτήρι με το χυμό, και σήμερα το πρωί του λέει "είδα χτες κάτι που δε μου άρεσε. Έφτυνες στα ποτά των άλλων;" και ο Αντρέας του απαντά με κάθε φυσικότητα "ναι". Του εξήγησε ότι αυτό είναι κακό και δεν πρέπει να το κάνει. Πρώτη φορά το έκανε, ελπίζω να μην το ξανακάνει. 

Γυρίσαμε κατά τις εννιά, πτώμα ήμουν, ο μικρός κοιμήθηκε στο αμάξι, μετά τον ξυπνήσαμε, τον άλλαξε ο άντρας μου και του φόρεσε φορμάκι, ήπιε γάλα και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις οκτώ παρά τέταρτο το πρωί.

Το γάλα τώρα το πίνει στο μπιμπερό, ίσως εκείνες τις μέρες να μην το πολυήθελε. Με το καλαμάκι δεν έχει πρόβλημα, πίνει κανονικά και το νερό, και το χυμό. Ειδικά αυτόν, τον κατεβάζει μονορούφι! Το πρόβλημα ήταν με το γάλα, γιατί το πίνει στον καναπέ πριν κοιμηθεί, και στο κρεβάτι πριν ξυπνήσει, οπότε θα τα έχυνε. Το ποτήρι με καπάκι είναι καλή ιδέα, αλλά αφού τώρα το πίνει με το μπιμπερό, το αναβάλλουμε για λίγο. 

Πάω να σας ξαναδιαβάσω και να σας σχολιάσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή περαστικά στα παιδάκια σου!

Όντως κουφή η φάση με τη συνάδελφό σου! Άκου "δε θα έρθω επειδή γέννησα" χαχαχαχα! Πάντως, και η νονά μου κάπως έτσι ήταν. Μέχρι τελευταία στιγμή μια χαρά, γεννάει, και σε μια βδομάδα επιστρέφει στο μαγαζί (μας), επειδή βαριόταν σπίτι! Ήταν μια χαρά, δεν είχε καμία απολύτως ενόχληση από τη γέννα, και άφηνε το μωρό με τη μάνα της. Δε θήλασε εννοείται, και με τα μωρά δεν τα πολυκατάφερνε. Η μάνα της τα άλλαζε (μετά έκαναν και δεύτερο), τα έντυνε, τα έκανε μπάνιο. Η νονά μου άσχετη, και το λέει κιόλας. Και η πλάκα ήταν ότι είχαν περάσει πολλά για να κάνουν αυτά τα παιδιά, δέκα χρόνια προσπαθειών, ένα σωρό αποτυχημένες εξωσωματικές, αποβολές, και τελικά όταν τα έκανε, δεν πολυασχολούνταν. 

Πάντως, είναι κάποιοι άνθρωποι που εγχειρήσεις, γέννες, επεμβάσεις, κ.λπ., τα ξεπερνάνε για πλάκα. Η νονά μου πάλι, πριν μερικά χρόνια, είχε κάνει αφαίρεση πολύποδα. Το πρωί η επέμβαση, πάω το απόγευμα στο σπίτι τους, και τη βρήκα μια χαρά, ντυμένη κανονικά, όχι με πυτζάμες, να σιδερώνει και να μαγειρεύει. Της λέω "καλά, σήμερα δεν έκανες την επέμβαση;". "Οουουουου" μου λέει "αυτό; Αυτό πάει, πέρασε". 

Τα σχόλια στις εκθέσεις οι πιο πολλοί τα διαβάζουν. Απλά έτυχε μ' εκείνο το μαθητή και δεν τα διάβασε. 

Το κέικ βγήκε τέλειο! Μοσχοβολάει μπανάνα.

Καγκουράκι για τα τσιμπήματα δεν ξέρω, ίσως να μου έχει τύχει και να μην το θυμάμαι.

Εμείς με τον Αντρέα βρήκαμε τη λύση για το πρωινό ξύπνημα, τον κοιμίζουμε πιο αργά. Αλλά φαντάζομαι ότι για σένα θα είναι πάρα πολύ δύσκολο να τον έχει άλλες μία-δύο ώρες να κάνει ταρζανιές, και να έχεις και το μωρό.

Το γάλα του Αντρέα συνήθως το φτιάχνει ο άντρας μου. Δεν το ζεσταίνει και πάρα πολύ, αλλά είναι πιο ζεστό από χλιαρό. Τώρα το χειμώνα δηλαδή, γιατί το καλοκαίρι το πίνει χλιαρό.

Η μάνα σου μήπως δε θέλει να παίρνει το Νικόλα επειδή είναι πολύ άτακτος και δεν μπορεί να τον κυνηγά; 

Μάγδα μεγάλο σοκ το ατύχημα, κι εγώ είχα ένα ατύχημα μια μέρα όπως επέστρεφα απ' το σχολείο μόνη μου, την πρώτη χρονιά. Μου ξέφυγε το αμάξι και παραλίγο να το χτυπήσω στο διαχωριστικό τοίχο, προσπάθησα να το φέρω στην πορεία του, αλλά έκανε κύκλους και χτυπούσε στα διαχωριστικά. Μιλάμε, το αμάξι διαλύθηκε, αλλά εγώ δεν έπαθα τίποτα, κι ευτυχώς εκείνη την ώρα δεν είχε άλλο αμάξι εκεί κοντά. 

Αλεξάνδρα καλά, πολύ γέλασα με τα "παιδάκια" που ψήσατε!!!!! 

Κρίμα για τα σκυλάκια... 

Ο Αντρέας στο φαγητό αρχικά θέλει να παίζει και να τρώει διάφορα (γιαούρτι, τυρί, φαγητό απ' τα δικά μας πιάτα), και μετά το τρώει όλο ή σχεδόν όλο.

Αυτό με το "παιδιά δεν ήθελες;" ή το "θες και δεύτερο παιδί μετά;" είναι ό,τι πιο σπαστικό. Δηλαδή επειδή έκανα παιδί πρέπει να είμαι μονίμως μες στην τρελή χαρά και να λέω "α, τι ωραία που χτες βράδι δεν κοιμήθηκα ούτε ένα δίωρο" ή "γουάου, μόλις σφουγγάρισα αλλά ο μικρός έχυσε στο πάτωμα όλο το αλεύρι, γουστάρωωωωω!!!!!".

Μαρίνα περαστικά στον Αντωνάκη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειΑ σας γεια σας τσουπριτσες μου καλε λεω λιγο δεν μπηκα κ εχετε γραψει κατεβατα ολοκληρα

ανθουλι μου καταρχην περαστικα ξανακυλησατε ρε γαμωτο μιλαμε φετος τον μισησα τον χειμωνα κ νεγω τωρα επιασα το βασιλακο σαν ζεστος 

μου φανηκε εβαλα θερμομετρο 37,3 πυρετο δεν το λες κ αυτος απο ορεξη για παιχνιδι κ φαι αλλο τιποτα αλλα πολυ φοβαμαι πως κ εμεις θα ξανακυλησουμε..

αλεξ μου ομορφα περασατε κ εσεις μα καλα μεθυσε μωρε ο αντρουλης κ ξερνοβολαγε ο καψερος...

κ εμενα οταν εχει παρεα ο β το δωματιο ατομικη βομβα κ βαλε σημερα ειχα κ τις ξαδερφες του το πρωι κανανε ενα χαμο τα τερατακια..

καγκουρακι μου ε οχι κ ναμην παραπονεθεις εσυ με τρια κ η αδερφουλα ελευθερη απο παιδια κ θελει κ βοηθεια οσο για τη μερα που σε επιασαν οι πονοι με επιασαν τα γελια με την μανουλα σου δεν υπηρχε η συμπεριφορα της πραγματικα

κ εγω επαψα να μαζευω τα παιχνιδια παρα μονο το βραδυ κ ηδη νιωθω πιο ξεκουραστη  βασικα εμενα τα μαζευει μονος του απλα οπως λες κ εσυ κ εγω για πιο γρηγορα τα  βουταω κ τα μαζευω αλλιως ο βασιλακος ολα τα μαζευει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανθουλι μου εχει εξαψη την περιεργια η συναδελφος θελω οταν ερθει με το καλο να δω τι θα σας πει αν σας πει..

ναι με το καπνισμα δεν εχω καθολου καλη σχεση στο παρελθον με οσους εκανα παρεα επειδη ολο γκρινιαζα σταδιακα το κοβαν το χουν κοψει κ 

αλλοι φιλοι κ πρωην χιχιχι

δεν ξερω αν καποια απο σας καπνιζει αλλα εμενα μου φαινεται ακρως απωθητικο αλλα  κ για την υγεια κανει ενα καρο κακα αρα ειναι κατι που το απεχθανομαι προσωπικα

δεν θα πω σε καποιον μην καπνισεις επειδη ειμαι εγω αλλα οταν μπορω να το αποφυγω θα το κανω τωρα γκρινιαζω στον προισταμενο που θα παει καποτε θα τον καταφερω κ αυτον απλα ειναι σκληρο καρυδι αυτος κ θα μου παρει πολυ χρονο..

για το ατυχημα ειχα παρει τρελη τρομαρα που λες γιατι εκτος οτι εγινε κονσερβα το αμαξι επιασε φωτια οι αλλοι δυο βγηκαν κακην κακως αλλα επιδη ηταν διπορτο δυσκολευτκαν πολυ να βγαλουν εμενα ειχα παθει φοβαι για πολυ καιρο δεν ηθελα να μπω η να οδηγησω..

μωρουδενια μου κολιτσιδας ο μικρος ε...κ εμενα ο βασιλακος ολο μαμακα ελα εδω μαμακα ελα εκει ελα να κανουμε αυτο μιλαμε δεν εχω ουτε ενα δευτερολεπτο προσωπικου χρονου οταν ειναι ξυπνιο το καμαρι μου αν μπορουσε να κολησει με κολα πανω μου στανταρ θα το κανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια πολυ γελασα με τον αντρεουλι που κανε τοσες ζουζουνιες στο παρτυ

κ πιτσουλα κ ετοιμη τουρτα μια χαρα ειναι παντως σημασια ειναι να ναι νοστιμα περιποιημενα κ να περασατε καλα.

πηρες κ εσυ λαχταρα βλεπω με τροχαιο α παπα παναγια μου ..

για πες την συνταγη με μπανανοκεικ  αννα μαρια

γιατι ρε αλεξ εκανα την δικη σου κ του βασιλη δεν του αρεσε η που εκανα λαθος την συνταγη η που δεν του αρεσε αυτουνου ο συνδιασμος..χαχαχα κ ελεγα να σε παρω μπας κ κατι εκαΝΑ λαθος αλλα μετα ξεχαστηκα..

εμενα ευτυχως δεν εχει πει ακομα κατι παιδια δεν ηθελες κ τετοια αλλα μαλλον ξερει οτι θα παθω κριση κ δεν το ρισκαρει χαχαχα

κατα αλλα εγω νεα παιδια δουλεια χτες σπιτι λιωσιμο χουζουρι στο τζακι κ δουλειτσες κ ειδαμε κ μια ταινιουλα επιτελους γιατι μια βδομαδα το λεγαμε κ ολο κοιμομουν εγω χαχχαχα

κ σημερα χαλαρα ηρθαν οι μικρες το πρωι μετα μια θεια του αντρα μου αυτη που σας ελεγα οτι εκανε αφαιρεση στηθους ευτυχως ολα πανε πολυ καλα..

δουλειες κ τιποτα αλλο

ισως ξαναμπω φιλια για την ωρα

 

 

 

.....!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

πολλη κινηση ειχαμε!χαχα!εγω το σαβκο δεν βρισκω πολλη χρονο να σας σχολιασω αλλα σας διαβαζω και σχολιαζω δευτερα απ τη δουλεια!

Μαγδουλα αμαν τρομαξα με το ατυχημα που ειχες!και γω ειχα ατυχηματα με το αυτοκινητο τα 1-2 σοβαρα κιολας αλλα τελος καλο ολα καλα!Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία!οκ 37.3 δεν το λες πυρετο κι αμα εχει και ορεξη δεν νομιζω να ειναι τιποτα!ουφ και μενα με εκνευριζει ο χειμωνας πλεον!κι ακομα εντονα καιρικα φαινομενα δεν εχουμε ουτε Ελλαδα αλλα ουτε και Κυπρο αλλα παλι οι αρρωστιες και τα συναχια δινουν και παιρνουν!

Καγκουρακι κι εγω αυτο σκεφτηκα οταν ειπες για τη μαμα σου οτι ειναι αρνητικη να κρατησει τον Νικολα!επειδη ειναι πιο ζωηρος για να μην τον τρεχει!καλα εσενα δεν εχει καν παιδακια η αδερφη σου και νιωθει η μαμα σου οτι χρειαζεται βοηθεια και εσυ εισαι με 3 παιδια?ουφ θα φτασουμε και μεις σε τετοια ηλικια, ετσι θα συμπεριφερομαστε λετε?

Ανθη μου παλι αρρωστουλια τα μικρα?σημερα πως ειναι?καλυτερα?οταν τα ακουω να βηχουν αγχωνομαι κι εγω!τα καημενα φετος ζοριστηκαν  πολυ με αυτο τον παλιοχειμωνα!

Μαρινα κι ο δικος σου αρρωστος?αυτο με το βραδινο ξυπνημα το κανει και μενα ξυπνα ψευτοκλαιει, παω και θελει να βαζει το μαγουλο της στο δικο μου, να κοιμαται πανω μου κυριολεκτικα!δεν κοιμηθηκα και εγω ενα βραδυ σερι και να πω αχ ξεκουραστηκα!δεν πειραζει ομως!υγεια να χουν και να τα χουν Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ καλα!

Αλεξανδρα και εμενα καποτε χανοταν η υπομονη μου με το ταισμα της μικρης!ειδικα με αυτες τις χορτοσουπες στις αρχες που ουτε να δοκιμασει ηθελε!εσπαζαν τα νευρα μου!

Αννα μαρια ολο ταρζανιες ο Αντρεας!Ολα τα παιχνιδια δικα του!χαχα!το κανει και μενα αυτο!αλλα εμαθε και οταν παρει ενα παιγνιδι και ειναι δικο της να το μοιραζεται μεν αλλα αν δεν της επιστραφει το διεκδικει!γαλα ουτε και μενα πινει αρκετο αλλα τρωει γιαουρτι και φαριν λακτε!τα περισσοτερα παιδικα παρτυ στην Κυπρο εχουν πιτσα και ετοιμη τουρτα και τελειωνουν!χεχε!

Εμεις το Σαββατο πηγαμε τζαμπο το πρωι να πιασω κατι πραγματα που ηθελα, αγορασα και στολη για τη μικρη για το καρναβαλιστικο παρτυ που θα κανουν στο σχολειο!θα την ντυσω πειρατινα και ο φιλος της πειρατης!τις πηραμε μαζι τις στολες με τη μαμα του μικρου!το απογευμα πηγαμε Καλοπαναγιωτη (Αννα Μαρια ξερεις που ειναι, ετσι?) στον κουνιαδο μου να δουμε τη δευτερη τους κορη που ειχε γενεθλια, επαιξαν πολυ τα κοριτσια (εχουν 3 κοριτσια, η μεγαλη κορη 13, η δευτερη 9 και η τριτη 3μιση)!επιστρεψαμε πισω στις 9 το βραδυ και η μικρη επειδη δεν κοιμηθηκε καλα μεσημερι, λιγο μονο μεσα στο αυτοκινητο καθως πηγαιναμε, κοιμηθηκε στην επιστροφη!

Χτες την πηρα το πρωι Εκκλησια, μετα ηρθαμε την ταισα και πηγαμε λιγο παιγνιδοτοπο για να αφησω τον αντρα μου να κοιμηθει λιγο παραπανω μιας και ξυπνα απ τις 5 καθημερινα για τη δουλεια!γυρισαμε γυρω στις 12μιση, και ετοιμαστηκαμε πηγαμε mall, καθισαμε στα fridays φαγαμε και μετα βολταραμε στα καταστηματα, πηρα ενα ζευγαρι παπουτσακια για τη μικρη!μετα φυγαμε απο mall και πηγαμε παιγνιδοτοπο και εδειχνε και ποδοσφαιρο την ομαδα του αντρα μου και μειναμε μεχρι να τελειωσει!γυρισαμε 7μιση στο σπιτι αλλα κουραστηκα πολυ γιατι και στον παιγνιδοτοπο επειδη ειχε και μεγαλα μωρα μπηκα μεσα μαζι της γιατι πραγματικα κινδυνευε να της χτυπησουν!ειχε ξεχωριστο τοπο για τα μεγαλα μωρα αλλα παλι αυτα ερχονταν στον τοπο που ηταν τα μικρα!η μικρη δεν εκλεισε ματι απ τις 7 παρα ξυπνια, ηρθαμε σπιτι 7μιση και ηθελε τον παππου να την παρει διπλα στις νονες της!την πηρα και την εφεραν πισω 9 παρα και ουτε ιδεα για υπνο!τελικα την πηρε ο αντρας μου στο κρεβατι της και μολις την εβαλε κοιμηθηκε απευθειας!αλλα ο υπνος της δεν ειναι βαρυς, ξυπνα, γυριζει μεσα στο κρεβατι, ψευτοκλαιει, σπανια να παει σερι μεχρι το πρωι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΕΔΩ ΚΙ ΕΓΩ...ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΔΕΙΛΑ ΔΕΙΛΑ [smilie=laughing7.g: ...ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΚΑΤΩ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ...ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΑΡΟΣ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ.ΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ ΛΕΤΕ?? ΑΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ...ΟΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΕΤΡΤΗ ΜΕΤΡΑΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ...ΠΑΝΤΩΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΡΟΛΟΙ...28 ΜΕ 30 ΗΜΕΡΕΣ...ΠΟΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..ΑΡΑ ΑΝ ΑΡΓΗΣΕΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΔΩ ΣΥΝΤΟΜΑ!!ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ...ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!

ΑΑΑΑΑΑΑΑ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΟΥ ΟΠΟΥ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΤΑΚΙ...ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΟΤΟ????ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑ!!!

Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΕΔΩ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ ΛΙΓΟΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,,,ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΟΡΟ ΚΑΙ ΟΤΡΙΒΙΝ...ΚΛΑΙΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ!!

ΣΗΜΕΡΑ ΨΟΦΙΣΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ... ΠΟΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!

ΒΑΣΩ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΠΕΙΡΑΤΗ ΣΤΟΛΗ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΖΑΜΠΟ!!!!!!!!!!!ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ ΠΟΥ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΘΗΡΙΑ ΠΑΝΕ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΝΩ??ΑΜΑΝ ΠΙΑ!!!ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΤΡΕΜΕΙ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΠΑΩ!!ΣΑΝ ΜΥΓΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ!!!ΛΕΩ ΠΑΕΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΤΗΣΟΥΝ!!!ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

 

ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΝΤΥΣΕΤΕ???ΑΧ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ Η ΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΤΗ!!!

ΜΑΓΔΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ...ΔΕΚΑΤΑ ΕΧΕΙ Ε?ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ???

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΠΑΡΤΥ Ο ΑΝΤΡΙΚΟΣ...ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΕ..ΑΛΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΑΛΩΝΕΤΕ...ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ...ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΜΑΛΩΝΩ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΖΗΜΙΑ...  ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?ΣΤΑ ΚΟΙΛΑΚΙΑ ΤΙ ΛΕΕΙ?ΕΒΑΛΕΣ?ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΑΛΛΑ ΛΕΩ...ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΗ!!!ΕΓΩ ΑΚΟΜΗ ΠΑΛΕΥΩ ΓΙΑ ΤΑ 4 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ...ΑΝ ΔΕΝ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΣΠΟΡΙ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΦΕΡΜΟΥΑΡ!!!ΜΕ ΜΕΤΡΟ...ΓΙΑΤΙ ΤΑ 30 ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΗΤΑΝ ΤΡΑΓΙΚΟ ΛΑΘΟΣ...

ΑΥΤΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ...ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; Ησυχίες σήμερα βλέπω... 

Εμείς καλά, είχα λίγο τρέξιμο σήμερα, το πρωί πήγα στην τράπεζα για κάτι δουλειές και μετά στο δημόσιο Νηπιαγωγείο της περιοχής μας για να ρωτήσω αν μπορούμε να κάνουμε αίτηση για να πάρουν του χρόνου τον Αντρέα, επειδή κάτι μου έλεγε η μάνα μου, ότι και καλά από του χρόνου θα αρχίσουν να παίρνουν παιδιά από δύο ετών και οκτώ μηνών στα δημόσια. Τελικά μου είπαν ότι, πρώτον, οι αιτήσεις ήταν το Γενάρη και έχουν λήξει, και δεύτερο, και βασικότερο, έχουν προτεραιότητα τα πεντάχρονα, μετά τα τετράχρονα και μετά όλα τ' άλλα, κι ότι, στο δικό τους έχουν σχεδόν αποκλειστικά πεντάχρονα και ελάχιστα τετράχρονα, άρα δεν τίθεται θέμα για του χρόνου. 

Γύρισα σπίτι, έφτιαξα μακαρονάδα, και λίγο αργότερα μας έφεραν το κρεβάτι του Αντρέα. Εκείνη την ώρα ο μικρός κοιμόταν, αλλά όταν ξύπνησε και το είδε, είπε ότι του άρεσε, αλλά ότι δε θέλει να κοιμάται εκεί. Τώρα το βράδι που γύρισα, τον βρήκα με το φορμάκι, να έχει πιεί το γάλα του και να με περιμένει. Τον ρώτησα αν θέλει να κοιμηθεί στο καινούριο του κρεβάτι (που δεν υπήρχε περίπτωση, γιατί ακόμα δεν έχουμε αγοράσει σεντόνια, ούτε και προστατευτικό κάγκελο) και είπε "όχι, μόνο το κεβάτι της μαμάς". Για να δούμε πώς θα το πάρει σιγά-σιγά. Μάλλον θα τον κοιμίζω στο κρεβάτι μας στην αρχή και θα τον μεταφέρουμε μετά στο δικό του. 

Στο σχολείο όλα μια χαρά ευτυχώς, αλλά ρε κορίτσια, δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο με τρέλαναν στο αμάξι. Ξανάρχισαν τις πολιτικές συζητήσεις, κι όχι απλά πολιτικές, αλλά και προφητικές. Ο καθένας είναι σίγουρος ότι γνωρίζει τι πρόκειται να συμβεί, και με λεπτομέρειες κιόλας. Ξέρουν τι να κάνουν οι Αμερικάνοι, οι Εβραίοι, οι Τούρκοι, οι Άγγλοι, οι Γάλλοι, οι Πορτογάλλοι, τι θα πούμε εμείς, τι θα ψηφίσουμε, κ.λπ. ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! Είναι απελπιστικό@@@@@@@@@@@@@@@@@@ Το κορυφαίο ήταν ότι, όταν φτάσαμε στο σχολείο, με ακουμπάει στον ώμο ο πλέον φαφλατάς απ' όλους, και μου κάνει "είδες τι ωραία που φτάνουμε στο σχολείο χωρίς να το καταλάβουμε με την κουβεντούλα μας;". "Ναι, είδες;" του λέω κι εγώ... Και στο γυρισμό το ίδιο, αγόρευε συνέχεια αυτός... Τα νεύρα μου............. Ευτυχώς αυτός έρχεται μόνο δύο φορές την εβδομάδα.

Μάγδα τι έγινε, είναι καλά ο Βασιλάκης; Σήμερα το πρωί που ξύπνησε ο Αντρέας, μου φάνηκε ότι είχε μυξούλες και τον ρωτάω "Αντρέα, έχεις μυξούλες;". "Όχι" μου απαντά "είμαι καλά"!!!

Κι εγώ δεν έχω καλή σχέση με το κάπνισμα, δεν ασχολήθηκα να πείσω κάποιον να το κόψει, γιατί είναι δικαίωμα του καθένα να καπνίζει, φτάνει να μην καπνίζει μες στα μούτρα μου. Σήμερα εκνευρίστηκα, γιατί στην είσοδο μιας τάξης, σχηματίζεται ένα κλειστό διαδρομάκι, και μαζεύονται εκεί διάφοροι μαθητές, εκ τω οποίων ένας ή και κανένας είναι μαθητές της συγκεκριμένης τάξης, και καπνίζουν. Πήγα να μπω στην τάξη, και μόνο που πέρασα από 'κει, μύρισαν τα μαλλιά μου. Μου παραπονέθηκαν κι οι μαθητές της τάξης, και μετά το είπα στο διευθυντή, εκ μέρους της τάξης, μια που είμαι και υπεύθυνή τους, αλλά και εκ μέρους μου, για να τους μιλήσει, να μη μαζεύονται εκεί.

Εγώ στο ατύχημα δεν είχα τρομάξει και τόσο, γιατί εκείνη την ώρα τα πάντα έγιναν πάρα πολύ γρήγορα και δεν πρόλαβα να φοβηθώ. Μετά κατέβηκα και συνειδητοποίησα τι έγινε, αλλά και πάλι, κρατούσα απόλυτα την ψυχραιμία μου. Δύο μέρες μετά ξαναοδήγησα, για να μην το πάρω από φόβο. Το πιο κορυφαίο είναι που γλίτωσα από τέτοιο ατύχημα με κάτι μώλωπες, και ένα μήνα μετά, όπως περπατούσα σε ίσιο πάτωμα, γλίστρισα, έπεσα και χτύπησα το χέρι μου!

Βάσω πολυάσχολο το σαββατοκύριακό σας! Και στον παιδότοπο που πηγαίνουμε εμείς έχει τύχει να μπουν μεγάλα παιδάκια στο χώρο των μικρών, αλλά τα διώχνει ευγενικά η κοπέλα που είναι μέσα για να προσέχει τα παιδάκια. Ο Αντρέας, όμως, πλέον, βαριέται μέσα στο χώρο των μικρών, και θέλει να παίζει με άλλα παιχνίδια. Τα φουσκωτά δεν του κινούν το ενδιαφέρον, προτιμά διάφορα παιχνίδια όπως μια κουζινούλα, και άλλα με μουσική, κ.λπ., όπως επίσης και το μίνι μπάσκετ.

Ο Αντρέας μέχρι τώρα μοιραζόταν και δεν ήξερε καν τη φράση "δικό μου". Τώρα δεν ξέρω πώς του ήρθε, φαντάζομαι είναι της ηλικίας. Όπως επίσης και το ότι φτύνει στα ποτήρια, νομίζω είναι μια φάση που θα ξεπεραστεί πολύ γρήγορα, όπως ξεπεράστηκε και η φάση του να ρίχνει πράγματα στα ποτήρια και τις κούπες. 

Σε πάρτι με έτοιμη τούρτα έχω ξαναπάει, βέβαια, γιατί δεν μπορούν όλοι να φτιάξουν τούρτα, αλλά και έτοιμη πίτσα ρε παιδιά; Ξέρω 'γω, μου φάνηκε λίγο κάπως. Βέβαια, η κοπέλα τα έχει παίξει, γιατί δουλεύει νοσοκόμα, ο άντρας της δουλεύει μόνο βράδι, και δεν έχει βοήθεια από πουθενά. Φέρνει μόνο μια κοπέλα να της κρατάει το μωρό όταν δουλεύουν και οι δύο. Αλλά, στο κάτω-κάτω, θα μπορούσε να μη μας καλέσει για φαγητό το μεσημέρι, και να φτιάξει αυτή μια πίτσα. Όπως επίσης, θα μπορούσε να ντυθεί κάπως καλύτερα και να μην είναι με τις παντόφλες στο πάρτι. Δεν ξέρω, είναι λίγο περίεργη αυτή η κοπέλα. Δεν είναι κακιά, νομίζω είναι πολύ ντροπαλή και συχνά δεν ξέρει πώς πρέπει να φερθεί. 

Αυτό με το μάγουλο στον ύπνο, το κάνω εγώ στον Αντρέα, χιχι! Βάζω το μάγουλό μου πάνω στο δικό του, και του λέω ότι είναι το μαξιλάρι μου. Φυσικά ο Αντρέας γυρίζει από την άλλη...!

Μαρίνα μακάρι να έχεις θετικό τεστάκι!

Εγώ το πρωί έχω κοιλίτσα, το μεσημέρι κοιλιά και το βράδι κοίλαρο! Από χτες, όμως, προσέχω λίγο, γιατί το παράκανα αυτές τις μέρες, έτσι απόψε έχω κοιλιά. Έπεσα κατά ένα νούμερο (όχι κοίλαρος, χεχε)! Στο πάρτι προχτές έφαγα τρία κομμάτια πίτσα και ένα κομμάτι τούρτα (αν και, τη σαντιγύ την άφησα όλη, μπλιάχ!), και την Κυριακή το πρωί η ζυγαριά έδειξε 58 κιλά. Σήμερα το πρωί, αφού πρόσεξα λίγο χτες, ήμουν 57.5. Αύριο πάλι, δεν ξέρω... 

Δεν έχω πάρει κιλά, όμως, αφού ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 59 κιλά, κι έχασα τρία κιλά από τις αναγούλες, και ξαναέβαλα μόνο το ένα κιλό που είχα χάσει.

Εν τω μεταξύ ρε κορίτσια, είναι απίστευτες οι ατάκες του Αντρέα! Χτες το βράδι τον βάζει ο άντρας μου στο κρεβάτι, και παίζανε, έκαναν αγκαλίτσες, κ.λπ., οπότε σε κάποια φάση του λέει ο άντρας μου "είσαι δυνατός;". Ο Αντρέας τότε, όπως ήταν με το φορμάκι, σηκώνεται όρθιος στο κρεβάτι και του λέει "Είμαι ζυζαζός" (δυνατός". Κάνει έναν πήδο στον αέρα, κάθεται με τον κώλο και συνεχίζει "και μικιούλης"!!!! Δεν είναι αφόρητα γλύκας;;; :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Καλά είστε; Σήμερα ο Πανούλης ήταν όλη μέρα απύρετος .Εννοείται πως δεν πήγε σχολείο. Αύριο θα τον πάω και στο σχολείο και στο ποδόσφαιρό -μια που θα κάνει καλό καιρό. Ελπίζω να μην ξανακυλήσει. Η Αλεξάνδρα όλη μέρα δεν βήχει αλλά το βράδυ με το που την ακουμπάω στο κρεβάτι δίνει ρέστα. Μετά ηρεμεί. Σήμερα μου είπε μια μαθήτριά μου ότι η θεία της έχει 3 παιδάκια. Το ένα 7 μηνών είναι στο νοσοκομείο με πνευμονία και τα άλλα δύο (3 και 5 χρονών) με πυρετό 39 ακατέβατο - στο σπίτι. Με έπιασε η ψυχή μου. Μακάρι να γίνουν γρήγορα καλά τα παιδάκια. Ο Φλεβάρης και ο Μάρτης είναι οι χειρότεροι μήνες. Φουλ στις ιώσεις και μάλιστα βαριές. Ο Θεός να βάλει το χέρι του.

 

Άννα Μαρία, ήταν η μέρα της αταξίας για τον Αντρέα! Είχε ρέντα που λέμε. Καλά κάνατε και τον μαλώσετε για να καταλάβει ότι δεν είναι σωστό να φτύνει στα ποτήρια των άλλων. Είναι σε ηλικία που μπορεί να καταλάβει πια. Πάντως έχεις δίκιο ότι περνούν διάφορες φάσεις. Όσο για τα φαγητά που έβγαλε η κοπέλα δεν μπορώ να πω τίποτα.. Στα γενέθλια των παιδιών παίρνω πάντα έτοιμη τούρτα. Στις Αλεξάνδρας τα πρώτα γενέθλια έφτιαξα εγώ μία, αλλά όταν έκανα το πάρτυ της τον Σεπτέμβρη πήρα έτοιμη. Όσο για τα φαγητά, έχει τύχει να φτιάξω της Παναγιάς τα μάτια και έχει τύχει να παραγγείλω πίτσα και να φτιάξω καμιά σαλάτα. Αυτό εξαρτάται από την κούρασή μου και το πόσο φορτωμένο είναι το πρόγραμμά μου. Δεν ξέρω αν τις φορές που κέρασα πίτσα με παρεξήγησαν, αλλά και να με παρεξήγησαν δεν με ενδιαφέρει και πολύ. Ό,τι μπορώ κάνω. Η διαδρομή για το σχολείο και από το σχολείο πρέπει να είναι εφιαλτική πραγματικά..

 

Κατερινάκι, έχεις δίκιο για τα παραπονάκια που κάνεις. Εσύ έχεις περισσότερη ανάγκη από βοήθεια.. Οι μαμάδες όμως δεν σκέφτονται πάντα έτσι και θέλουν να προσφέρουν τα ίδια σε όλα τους τα παιδιά. Η αδερφή σου είναι παντρεμένη; Πάντως δεν θέλει μάλλον να μένει με τον Νικόλα γιατί είναι ζωηρούλης και θέλει κυνήγι.

Στο φροντιστήριο είμαστε ωρομίσθιοι και η κοπέλα δεν θα πληρώνεται τον καιρό που θα κάτσει στο σπίτι της. Σκέφτηκα κι εγώ ότι χρειάζεται τα λεφτά, αλλά η συμπεριφορά της είναι γενικά πολύ περίεργη. Πρώτη φορά συνάντησα έγκυο να μην θέλει να μιλάει ΚΑΘΟΛΟΥ για την εγκυμοσύνη της. Ξέχασα να σας πω και κάτι άλλο. Όταν τελικά μαθεύτηκε πως είναι έγκυος της είπε η γραμματέας : "Ωραία, πολλά ευχάριστα έχουμε φέτος στο φροντιστήριο". Αυτό το είπε γιατί έμεινε έγκυος και μια άλλη συνάδελφος. Ξέρετε τι απάντησε;; "Ευχάριστα τα θεωρείς αυτά;;". Κόκαλο έμεινε η γραμματέας..

 

Βασούλα, γεμάτο το ΣΚ σας και περάσατε όμορφα κι εσείς και η Ιωαννούλα! Ωραία στολή της διάλεξες! Μια κούκλα θα είναι!

 

Μάγδούλα, πώς είναι ο Βασιλάκος σου; Ελπίζω όλα να είναι ΟΚ και τα δέκατα να ήταν τυχαίο γεγονός. Λογικό είναι που πανικοβλήθηκες τόσο με το ατύχημα. Όσο για το τσιγάρο, εγώ καπνίζω 3 με 5 τσιγάρα το πολύ την ημέρα. Αυτά τα κάνω στη δουλειά ή άμα βγω βόλτα. Παρόλο που δεν καπνίζω πολύ, περίμενα πως και πως να σταματήσω και τον θηλασμό για να το ξαναρχίσω. Το καλό είναι ότι καπνίζω λίγο και δεν δυσκολεύτηκα καθόλου να το κόψω κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ή του θηλασμού. Πάντως -για να είμαι ειλικρινής- αν κάποιος από την παρέα έκανε πουφ και πουφ κάθε φορά που άναβα ένα τσιγάρο, πιο πιθανό θα ήταν να εκνευριστώ παρά να το κόψω.. ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ όμως δεν καπνίζω όταν στην παρέα  βρίσκονται παιδάκια.  Όταν είμαι με τα παιδιά μου πηγαίνω πάντα σε χώρους μη καπνιστών. Αυτά. Ερώτηση: Όταν πάμε για καφεδάκι ελπίζω να μην με στραβοκοιτάς αν κάνω κανένα τσιγαράκι :ymblushing:....

 

Μαρίνα, εύχομαι να είσαι έγκυος και να μας πεις σε λίγες μέρες τα ευχάριστα!!!!

 

Αυτά! Καλό βράδυ σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Αννα Μαρια αυτο που στην Κυπρο ειναι ολοι προφητες δεν το καταλαβα ποτε!και παντα προφητευουν χιλια μυρια κακα!οταν εγινε το κουρεμα το τι ακουγα καθημερινα εδω στη δουλεια που μπαινοβγαινει κοσμος δεν λεγεται!ελεγα θα παρω τον αντρα μου και το μωρο και να μεταναστευσω!οχι πως δεν ειναι ολα χαλια εδω στην Κυπρο αλλα δεν φτανει αυτο αντι ολοι οι πολιτικοι να προσπαθησουν να βρουν λυσεις για ολα αυτα τα προβληματα, κυριως οικονομικα, που συνεπαγονται μετα και τα κοινωνικα, ηθικα, πληθυσμιακα, και χιλια αλλα, καθονται και φτιαχνουν αντιπαραθεσεις μεταξυ τους!τους βαρεθηκα! θα του παρει λιγο χρονο του Αντρεα να συνηθισει στο καινουριο κρεβατι!φτανει να γινει η αρχη και μερα με τη μερα θα συνηθιζει!

Ανθη καλυτερα τα παιδια, μπραβο!να αναρρωσουν τελειως!παντως εμας στην Κυπρο εχει απ την Κυριακη λες και ειναι η αρχη του καλοκαιριου!εχουμε το πρωι προς μεσημερι γυρω στους 18 με 19 βαθμους!ποσο μ αρεσει να φυγει αυτη η μουντιλα του χειμωνα!

Μαρινακι αντε ευχομαι να μας ανακοινωσεις ευχαριστα νεα!Να κανεις αδελφακι στον Αντωνακη!

Εμεις την Παρασκευη θα παμε για φαγητο σε ταβερνουλα με μουσικη με αλλα 2 ζευγαρια, βασικα με τη πρωτοκουμερα μου και τον αντρα της και την πρωτοκουμερα τη δικη της με τον αντρα της που κανουμε πολλη παρεα! το Σαββατο θα παμε Αγια Ναπα να δουμε τη βαφτιστικια μου και θα μεινουμε σε ξενοδοχειο της περιοχης και Κυριακη θα παμε σε μια Εκκλησια να προσκυνησουμε που εταξε ο μηχανικος που συνεργαζεται ο αντρας μου τη μικρη τοτε που κτυπησε!και μετα θα παμε για φαγητο με το μηχανικο και τη γυναικα του και τα 2 κοριτσακια τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εγώ φτιάχνω μαρμελάδα μήλο με τον Αντρέα. Δηλαδή ο Αντρέας κοιτούσε, και μύριζε τα μήλα όταν τα έκοβα. Έχωνε τη μούρη του στη λεκάνη, έπαιρνε πολλές και βαθιές ανάσες και στο τέλος έλεγε "μμμμμ"! 

Το μαγείρεμα το γλίτωσα, γιατί θα φάμε στη μάνα μου, μια που σήμερα έχει τη γιορτή της.

Ανθή εύχομαι να μην ξαναρρωστήσουν τα παιδάκια σου!

Ο Αντρέας ήδη έχει αρχίσει να ξεπερνά τη φάση "φτύνω στα ποτήρια". Ευτυχώς δηλαδή!!! 

Την κοπέλα δεν την κρίνω για τις έτοιμες πίτσες, άλλωστε, όπως είπα, τα έχει παίξει, αφού δεν έχει βοήθεια. Είναι γενικώς περίεργη φάση αυτή η κοπέλα, όμως, π.χ. όταν μπήκαμε στο σπίτι της, τάιζε το μωρό με γυρισμένη την πλάτη προς την πόρτα, και δε γύρισε καν το κεφάλι να μας πει ένα "γεια σας". Γι' αυτό είπα ότι σε πολλές περιπτώσεις δεν ξέρει πώς να φερθεί, δεν αναφερόμουν στην πίτσα!!!

Η κοπέλα που γέννησε δε δικαιούται επιδόματα, κ.λπ.; Είμαι περίεργη να μάθω τι απέγινε το μωράκι...

Βάσω έλα ντε, όλοι προφήτες έγιναν! Η φάση είναι ότι αγορεύουν και λένε ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ! Πόσες φορές να τα ακούσω; Σκέφτομαι να κάνω το ίδιο που έκανα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, όταν πηγαίναμε σχολείο με την απαράδεκτη πρώην διευθύντρια: να πάρω μαζί μου το ipod ή πώς αλλιώς το λένε και ν' ακούω μουσική με τα ακουστικά. Κι αν αυτό είναι αγένεια, μεγαλύτερη αγένεια είναι να μιλάς ασταμάτητα χωρίς να ρωτάς τον άλλον αν θέλει να σε ακούσει. 

Καλά, πέρσι με το κούρεμα προφήτευαν τις δέκα πληγές του Φαραώ. Μη σου πω τις εκατόν δέκα. Ήταν κάτι το απίστευτο. Με διαβεβαίωναν ότι σε ένα χρόνο θα ήμαστε πολύ τυχεροί αν παίρνουμε το μισό μισθό που παίρναμε τότε. Ε, για μάντεψε, τώρα κλείνει χρόνος, οι περικοπές είναι οι προβλεπόμενες, και οι μισθοί μας ακόμα αρκετά μεγάλοι. Δε νομίζω ότι τα 1750 ευρώ που παίρνω θεωρούνται μικρός μισθός... Εννοείται ότι κι εγώ σκεφτόμουν να μεταναστεύσω!

Σε ποια εκκλησία θα πάτε στην Αγία Νάπα; 

Σας φιλώ κορίτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια μου αρεσουν πολυ οι μαρμελαδες αλλα μηλο δεν ξαναδοκιμασα!ειναι ωραια?

Στο Ξυλοφαγου ειναι η Εκκλησια απο οτι μου ειπε ο αντρας μου!δεν ξερω ομως ποια Εκκλησια ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω εγώ δεν τρελαίνομαι για μαρμελάδες, αλλά τις τρώω, οκ! Το μήλο είναι πολύ ωραίο, μυρίζει όπως η μηλόπιτα, αλλά χωρίς τη ζύμη! Ο Αντρέας τρελαίνεται για μαρμελάδες πάντως! Σήμερα του είπα ότι θα φτιάξουμε μαρμελάδα μήλο και μου λέει "και φάουλα"! 

Α, από το Ξυλοφάγου έχω πάρα πολλούς μαθητές! Από εκκλησίες, όμως, δεν ξέρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!ευχαριστω για τις ευχουλες..θα κανω ενα τεστακι του αγιου βαλεντινου το πρωι αν βγει θετικο θα του κανω ωραιο δωρο...αλλα και να ειμαι δε νομιζω να δειξει...στο προηγουμενο μετα απο 10 ημερες καθυστερηση φανηκε...μεχρι και η χοριακη αρνητικη ηταν την ημερα που περιμενα...οτι να ναι!αχααχχα

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ποσο σε καταλαβαινωωωω!!!τις βαριεμαι τις πολιτικες συζητησεις!!! ο Αντρεας απο ποτε αρχισε να μιλαει καλα ??εμενα ακομη 4 λεξουλες λεει...αλλα καταλαβαινω οτι κι αν θελει...με τραβαει να με δειξει πραγματα!!δε μαφηνει καθολου...επισης ζωγραφιζουμε πλεον...αχ ανυπομονω να μιλησει!!!βρε φαε μια χαρα εισαι!!!αδυνατουλα!!

ΑΝθη περαστικα και σε εσας!!!

Βασω μου τελεια και εσεις θα το γλέντησετε του αγιου βαλεντινου!!!και τι ωραια εκδρομουλα!!!να περασετε καλα!κι εσυ κουκλα μου με το καλο το σπορακι σας!!

 

 

φιλια κορες παω να παιξουμε με τα τουβλακια μας...τα οποια οταν γκρεμιζονται γιατι τα χτιζει πανυψηλα νευριαζει και τα πεταει με νευρα και γκρινιαζει!!!αχχαχαχ και εγω κανω πως κλαιω και νευριαζει πιο πολυ γιατι στεναχωριεμαι νομιζει!!!τρελαινομαι να τον πειραζω!!αχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλο ζουζουνες χαλαρη μερα σημερα στη δουλειτσα κ εκανα κ μια μικρη αναζωωγονθτικη βολτιτσα απο τη θαλασσα καθως γυρναγα..

Γιαυτες τις στιγμες απολυτης χαλαρωσης ζω..

Το παπακι μου αρρωστουλικο με δεκατακια σπιτι τον εχω ευτυχως δε μου κανει ναζακια κ αν εξαιρεσεις τον πυρετουλι φαινεται μια χαρα απο ζωντανια αλλο τιποτα χτες ειχε ενα 39 τα χαραματα κοιμοταν αλλα στην ιδεα οτι ψηνεται ξαγρυπνησα καθως του χαιδευα τα μαλλακια παρολαυτα τωρα το μεσημερι δε καταφερα να κοιμηθω κ ας κοιμηθηκα χτες 3ωρο κ ουτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια μου ευχομαι το τεστακι να ναι θετικο οντως για δωρο ακουγεται το καλυτερο ever!!!

Χα χα κ στο β αρεσουν τα τουβλακια

Θα μιλησει κ θα λες ουφφ καλα ηταν η νοηματικη χαχα το τι ατακα ακουω απο β πλεον δεν υπαρχει μιλαμε καραφλη θα με αφησει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα μου αρεσουν πολυ οι μαρμελαδες ειδικα σε παν κεικ μμμμ

Μου βαζεις ιδεες μια μερα καθομαι κ σκεφτομαι τι θα φτιαξω δε παω σπαστο αυτη τη βδομαδα κ ηδη νιωθω λες κ δε παω δουλεια μακαρι κ στο αλλο καταστημα να βγαινει μονο μια βαρδια θα ναι ονειροοοοο

Αννα μαρια μου φαε καλε μοντελακι εισαι δεν εχεις αναγκη τα γουοκ μαν στο αμαξι ακουγεται τελεια ιδεα εγω χαλαρα θα το κανα κ θα λεγα με ζαλιζει το αμαξι κ με μουσικη στα αυτια χαλαρωνω κ ξεχνιεμαι χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου τι ομορφο σκ κ γεματο

Κ εγω σε παιδοτοπο αποφευγω πρωτον δε μπορω τη κλεισουρα κ δευτερον αγχωνομαι μη το χτυπησουν γιατι αυτος παιζει ηρεμα αλλα βλεπω καποια που κανουν σα παλαβα κ ειναι βιαια.

Σαββατο λεω κ εγω για τηνο αι να δω θα μαστε καλα να παμε αραγε;;εκανα ταμα για τη δουλειτσα..

Αχ κ εδω εχει ηλιακο κ ειμαι μες την τρελη χαρα μιλαμε το μυαλο μου μονιμα στη βολτα χαχαχα

Αντε να γινει καλα κ ο ανθρωπουλης μου εχει μπαφιασει κ αυτος ολο θαλασσα ζητα δικο μου παιδι χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι μου κ εγω εχει τυχει να κανω τραπεζι με την αρτα κ γιανενα κ αλλη φορα ολα ετοιμα πιτσα σουβλακια κ τετοια παντα περναμε απιστευτα παντως οτι κ αν πεσει στην κοιλιτσα τελικα

Η συμπεριφορα της κοπελας αννα μαριΑ μου οντως παραξενη

Παντοφλα φοραγα κ εγω μια χρονια οταν ο β εγινε ενος ειχα ξεκινηςει με μαυρο φορεμα αλλα μεριλιν μονρο κ κοκκινη γοβα στης 3 ειχα βαλει παντοφλα γιατι ειχαν βγαλει φωτια οι πατουσες με πηγαινε ελα σε 12ποντα χιχι

Ανθουλι ποτε δε θα λεγα σε καποιον να μην καπνισει ουτε θα τον εφερνα σε δυσκολη θεση στους πολυ δικους μου γκρινιαζω απο αγαπη κ μονο άπο φοβο μη μου παθουν κακο αρα δε θυμωμουν με ξερουν πια

Εσενα θα σε αφησω ας παμε τον καφε κ εγω απο χαρα μαζι σου θα κανω πουρο χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eδω ειμαι κοριτσια τοσες μερες προσπαθω να γραψω και δεν μπορω εκει που αρχιζω να σας διαβαζω τσουπ κατι γινεται,σταματημο δεν εχω αυτες τις μερες την Παρασκευη ειχα κοσμο,το Σαββατο ολη μερα εκανα δουλειες και το απογευμα πηγα σινεμα με τα παιδια ειδαμε το ψυχρα κι αναποδα πολυ ωραιο ηταν,την Κυριακη πηγαμε εκκλησια και μετα φαγαμε στην πεθερα ,το απογευμα γυρισαμε σπιτι,σιδερωσα κι εφτιαξα κεικ και κατι σαν τυροψωμο,χθες πηγα τα παιδια για κουρεμα και σημερα πηγαμε σε μια φιλη για καφε ,συν μαγειρεματα καθε απογευμα για την αλλη μερα και συν τα διαβασματα δεν σταματαω σας λεω ......εχω μεινει πισω δεν θυμαμαι να σχολιασω και πολλα θα προσπαθησω να διαβασω τα τελευταια που γραψατε...

 

Μαγδα μου ακομα δεν εφτιαξα το δεμα σου σορυ αυριο που θα γυρισω απο τη δουλεια αυτο θα κανω πρωτα ,καλε τι γρια θα εισαι οταν μεγαλωσει ο Βασιλης μια χαρα νεα θα εισαι ακου τι μας ειπε χαχαχα παντως δεν ξενοιαζει ποτε μια μανα να ξερετε οσες φιλες εχω που εχουν μεγαλα παιδια δεν βλεπω να εχουν ησυχια μικρα παιδια μικρα βασανα μεγαλα παιδια μεγαλα βασανα αυτος που το ειπε κατι ξερει ,μια χαρα τα εχουμε τωρα μικρα και τα εχουμε μαζι μας και τα ελεγχουμε για σκεφτειτε σε λιγα χρονια που θα θελουν να βγουν μας βλεπω να ξεροσταλιαζουμε ολη νυχτα στα παραθυρα καλυτερα ειναι μικρα,περαστικα στον κουκλο σου..

 

Ανθη μου γκρινιαξε ελευθερα κι εμενα ολα απο τα χερια μου περνανε ,παλι καλα τελευταια που η πεθερα μου ,μου απλωνει κανενα ρουχο και τους βαζει να αρχισουν διαβασμα ,ενταξει κι ο αντρας μου βοηθαει αλλα τα περισσοτερα τα κανω εγω σκεψου σκηνικο να λεω ορθογραφια ταυτοχρονα και στους δυο και να παιζω και με τον Δημητρη ενα παιχνιδι μνημης με καρτες και αλλα διαφορα τετοια που γινομαι χιλια κομματια για να τα προλαβω ολα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ χαλαρά στο σχολείο σήμερα. Ευτυχώς τώρα που πέρασαν τα βαρειά συμπτώματα, νιώθω πολύ καλύτερα και δεν κουράζομαι τόσο εύκολα. Ευτυχώς σήμερα, παρ' όλο που πηγαίνουμε πάλι πέντε άτομα, ο φαφλατάς λείπει, αφού έρχεται μόνο Δευτέρα και Παρασκευή, και ο πέμπτος σήμερα είναι ένας που πάλι μιλάει πολύ, αλλά είναι διαφορετικός. Δηλαδή δεν αγορεύει, συζητά, είναι μετριοπαθής, και, παρ' όλο που κι αυτός πολιτικά μιλάει, εντούτοις δεν δυσανασχέτησα καθόλου. Είναι στον άνθρωπο τελικά. Τις Δευτέρες και τις Παρασκευές θα έχω πρόβλημα τελικά. Μαρίνα ο Αντρέας έλεγε λεξούλες από νωρίς σχετικά, αλλά η γλώσσα του άνοιξε το καλοκαίρι, όταν ήταν περίπου 19-20 μηνών. Είναι στο παιδί, όμως, αυτό. Πάντως, όπως λέει κι η Μάγδα, από κάποια φάση και μετά δε βάζουν γλώσσα μέσα τους. Χτες το πρωί ο Αντρέας ξύπνησε νωρίς, και μόλις ξύπνησε άρχισε την πάρλα. Πίνει γάλα, και μετά πάλι μπλαμπλά, για μία ώρα σχεδόν, γιατί ο άντρας μου ξανακοιμήθηκε και δε σηκωνόταν. Αν φάω θα πάψω να είμαι αδυνατούλα, έτσι πάει συνήθως! Και του Αντρέα του αρέσουν τα τουβλάκια, αλλά τώρα τα έχει ψιλοβαρεθεί. Μάγδα περαστικά στο Βασιλάκη. Ωραία που πήγες και τη βόλτα σου! Η κοπέλα που λέω, πιστεύω είναι πολύ ντροπαλή και συμπεριφέρεται κάπως αντικοινωνικά. Καλά, εγώ γόβα δωδεκάποντη δε θα φορούσα στον αιώνα τον άπαντα! Και κυρίως ποτέ σε παιδικά γενέθλια! Πέρσι στα γενέθλια του Αντρέα φόρεσα γόβες μεν, αλλά με πολύ χαμηλό τακουνάκι, και φέτος μπαλαρίνες! Η κοπέλα που λέω πάντως, την είχε πατήσει έτσι στη βάφτιση του μικρού της. Είχε φορέσει κάτι άβολες γόβες, και όταν φεύγαμε από την εκκλησία, δεν μπορούσε να περπατήσει και την κρατούσαν κι απ' τις δύο πλευρές, και πήγαινε σημειωτόν. Τελικά στο κέντρο δε φόρεσε παντόφλα, αλλά κάτι άλλες γόβες που δεν πήγαιναν καθόλου με το φόρεμα, αλλά τουλάχιστον, δεν την έκαναν να νιώθει ανάπηρη! Κατερίνα πολλά τρεχάματα!!! Βλέπω είχε γενέθλια ο Δημητράκης; Να τον χαίρεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...