Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Αννα μαρια εμεις εχουμε μαζεψει το χριστουγεννιατικο δεντρο, αλλα εχει μεινει στο μπαλκονι ακομα ενας κρεμασμενος εξω απο τα καγκελα αι βασιλης, δεν τον αναβουμε φυσικα αλλα παραμενει εκει!!!

Και τωρα που ειπα καγκελα μου λεει η Αγγελικη πριν κανα δυο μερες

Να σου πω τι θα γινω οταν μεγαλωσω, τι?? της λεω

Ζωγραφος, θα ζωγραφιζω καγκελα!!!! Ντοιν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Σήμερα πήγα τον Πάνο στο σινεμά μαζί με την αδερφούλα μου και την ανιψιά μου. Ήρθαν μαζί μας και 4 φίλες της ανιψιάς μου (έκτη δημοτικού πηγαίνουν) και ο Πάνος ήταν πανευτυχής! Η Αλεξάνδρα κάθισε με τον άντρα μου στο σπίτι. Μετά γυρίσαμε και έπαιξα μαζί με τα παιδάκια μου στο δωμάτιό τους μέχρι που ήρθε η ώρα για ύπνο. Ο Πάνος ήθελε να κοιμηθεί στην μαμά μου. Αφού κοίμισα την Αλεξάνδρα, ήρθε η αδερφή μου στο σπίτι και καθίσαμε. Τώρα ήρθε η ώρα του υπολογιστή.

 

Κατερινάκι μου, ο καιρός περνά πολύ γρήγορα και θα ξεπεταχτεί και ο Γιωργάκης σου. Είσαι αξιέπαινη μανούλα και θαυμάζω την υπομονή σου! Ο Θεός δίνει δύναμη στις μανούλες με πολλά παιδάκια και τα καταφέρνουν! Ευτυχώς που έχεις την μανούλα σου και σε βοηθάει. Το βράδυ κάθε πόσες ώρες ξυπνάει ο μικρός; Ξυπνά και ο Νικόλας τη νύχτα για να θηλάσει;

 

Άννα Μαρία, όλο και αυξάνονται οι πιθανότητες για κοριτσάκι!!!! Είναι σκέτη τρέλα τα κοριτσάκια! Εγώ είχα χαρεί τόσο πολύ όταν μου είπαν ΜΑΛΛΟΝ κορίτσι που σκεφτόμουν ότι αν μου το αλλάξουν θα πάθω κατάθλιψη. Βέβαια και ο γιος έχει άλλες χάρες! Μου είπε ο Πάνος προχτές ότι είμαι πολύ όμορφη και μου έκλεισε το μάτι. Πέθανα μιλάμε. Έλιωσα! Είναι ο άντρας της ζωής μου!

Ο δάσκαλος που είχες στη Β Δημοτικού ΠΟΛΥ ΨΥΧΑΚΙΑΣ. Ανωμαλάρα. Αν μάθαινα από το παιδί μου ότι ο δάσκαλος τους κάνει τέτοια πράγματα θα έκανα καταγγελία. Χρόνια πολλά και για τον αντρούλη σου- αν και ελαφρώς καθυστερημένα.... Οι γιορτές του σχολείου είναι πλέον συνυφασμένες με το πρόσωπό σου!

 

Μαγδούλα, πολύ περήφανη μανούλα σε κάνει το αγοράκι σου! Τίποτα, όμως, δεν είναι τυχαίο. Κάνεις καλή δουλειά εσύ και ο αντρούλης σου! Κρίμα που πρέπει να αλλάξεις εργασιακό περιβάλλον, αλλά από την άλλη είναι πολύ θετικό που θα είσαι δίπλα στο σπίτι σου και στο σχολείο του Βασιλάκη! Με γεια τα ρουχαλάκια που του αγόρασες! Πόσο σου στοίχισε η λέιζερ και πόσο καιρό σου πήρε μέχρι να βλέπεις τέλεια; Με το που τελειώνει η επέμβαση βλέπεις αμέσως τέλεια ή χρειάζεται χρόνος;

 

Χριστινάκι, τραγικό αυτό με τους λιμενικούς... Απάνθρωποι. Πήρες οχτώ κιλάκια;; Δύο μήνες υπόθεση είναι να χαθούν και το περπάτημα θα σε βοηθήσει να τα χάσεις πολύ πιο γρήγορα! Περαστικά και εύχομαι να μην κολλήσει ο Δημητράκης σου!

 

Βασούλα, όλα καλά θα πάνε με τη σαλπιγγογραφία και θα δεις που μετά θα έρθει και το δεύτερο νινί! Να μην ανησυχείς καθόλου!

 

Αλεξάνδρα, μου άνοιξες την όρεξη με την πίτσα! Ξυπνάει ευτυχισμένη η Κωνσταντίνα σου ε; Πώς να μην ξυπνάει έτσι όταν ακούει τη φωνή της μανούλας που της έχει και αδυναμία; Πολύ όμορφα πράγματα τους κάνουν στον παιδικό.

Μάλλον ο άντρας σου θα έβαλε 100 ευρώ λιγότερα στον φάκελο. Δεν νομίζω να έγινε λάθος από την τράπεζα.

Με είχες ρωτήσει αν σκέφτομαι για τρίτο. Η απάντηση είναι ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ !!!!!!!! Με πιάνει ταχυκαρδία και μόνο που το σκέφτομαι...Σπίτι, δουλειά, δυο παιδιά, άπειρη διόρθωση στο σπίτι, καμία βοήθεια (μόνο για να πάω δουλειά με βοηθάνε, με το που γυρνάω εξαφανίζονται και πριν φύγω πάντα μόνη) και μέσα σε όλα αυτά δεν παίζουν και άδειες από τη δουλειά. Θυμάσαι που όταν γέννησα την Αλεξάνδρα γύρισα μετά από 38 ημέρες στη δουλειά; Και έπρεπε να θηλάζω και να φτιάχνω τράπεζα γάλακτος και να ξυπνάω το βράδυ για αντλήσεις και να γυρνάω από τη δουλειά ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ για να κάνω άντληση και μετά να πρέπει να διορθώσω και να τελειώνω στις 3 τα ξημερώματα και να έχω την μικρή να ξυπνά συνέχεια και το πρωί να πρέπει να μαγειρέψω και να κάνω δουλειές και να είμαι με την ψυχή στο στόμα μέχρι να φύγω για τη δουλειά και να γυρνάω 9.30 το βράδυ και να με περιμένουν ξανά όοοολα αυτά. ΤΡΙΤΟ ΠΑΙΔΙ;;;; ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ....Θα με κλείσουν στο ψυχιατρείο.

 

Κατερινάκι, σε ποια τάξη είναι τώρα ο Νίκος; Ο άντρας σου έχει μυωπία;; Αφού το πήρε καλά πάντως, όλα ΟΚ! Εγώ έχω 5 βαθμούς μυωπία (μπορεί και παραπάνω) και ο άντρας μου έχει 3.5.. Πού να την γλιτώσουν τα παιδάκια μου;; Τα σιχαίνομαι τα γυαλιά και πραγματικά στεναχωριέμαι. Να σκεφτείς ότι μια μέρα έπαθα επιπεφυκίτιδα βαριάς μορφής και δεν έπρεπε να φορέσω φακούς. Παρόλ' αυτά πήγα στη δουλειά με φακούς. Δεν υπήρχε περίπτωση να φορέσω γυαλιά. Φοβερό κόμπλεξ έχω...

Πέρασαν 2 μήνες δουλειάς ε; Θα περάσει πολύ γρήγορα το 5μηνο. Με την διευθύντρια όλα καλά; Με την άλλη την ηλίθια που είχε ασκήσει κριτική στην μαγειρική σου; Εννοώ την μαμά με τα άπειρα κόμπλεξ. Λογικά θα κατάλαβες ποια εννοώ.

 

Μαρίνα κι εγώ προσπαθώ να σκέφτομαι την Κατερίνα όταν χάνω την ψυχραιμία μου αλλά δυστυχώς δεν πιάνει πάντα. Είναι και θέμα χαρακτήρα δυστυχώς.. Πώς τα περάσατε οι δυο σας τελικά;

 

Αυτά και για σήμερα κοριτσάκια μου. Δεν λέω να γίνω καλά. Με έχει πιάσει πάλι κρίση βήχα. ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ !!!!!!!

 

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΑΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΙΟΝΙΣΜΕΝΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ ΜΕ ΧΙΟΝΙΙΙ!!!ΑΛΛΑ ΕΧΘΕΣ ΕΙΧΕ ΓΚΡΙΝΙΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΑΙ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ!ΜΥΞΟΥΛΕΣ....

ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ.Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΟΥ 36,8!ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΑΤΑ??

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΕΙ Η ΒΟΛΤΑ...ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΝΑ ΧΑΖΕΥΟΥΜΕ ΤΟ ΧΙΟΝΑΚΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!ΑΥΡΙΟ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΠΑΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ???

ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΑΞΙΔΙ ΓΙΑΝΝΕΝΑ!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥΥΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ...ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΚΟΜΑΡΕΣ ΑΝΕΞΗΓΗΤΕΣ!ΛΕΣ ΚΑΙΙ  ΔΟΥΛΕΥΩ 15 ΩΡΕΣ!

ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ!ΦΟΡΤΩΘΗΚΑ!!!

ΠΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ...ΘΑ ΣΑΣ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΟ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ!ΦΙΛΙΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εμείς καλά, οι γονείς μου πάλι ήταν άρρωστοι και πήγαν στο νοσοκομείο, αλλά ευτυχώς δεν ήταν κάτι σοβαρό και τους άφησαν!

Καγκουράκι μια χαρά με τα κιλά! Κι εγώ τα είχα χάσει πάρα πολύ εύκολα και γρήγορα, λόγω του θηλασμού! 

Εμάς το σπίτι είναι μονίμως ακατάστατο. Δηλαδή όχι όλο το σπίτι, μόνο το σαλόνι που παίζει συνέχεια το Αντρέας. Τώρα π.χ. στα δύο τραπεζάκια και στον καναπέ έχει σκόρπιες ζωγραφιές και στο ένα απ' αυτά έχει και χαρτομάντηλα που τα έβγαζε ο Αντρέας απ' το κουτί και τα έκανε μπαλίτσες, στον άλλο καναπέ έχει κάτι παιχνίδια και το σκάκι απλωμένα όλα, και στο πάτωμα μερικά παιχνίδια και ζωγραφιές. Α, και το χριστουγεννιάτικο δέντρο στη γωνία, μην το ξεχνάμε! Για να μην πω για το μύλο πιπεριού στην πολυθρόνα! Το σαλόνι υπήρξε και σε πολύυυ χειρότερα χάλια! Εγώ όταν μαζεύω, αφήνω τα παιχνίδια που ξέρω ότι θέλει ο Αντρέας και παίζει μ' αυτά, γιατί ούτως ή άλλως, θα τα ξαναφέρει την επομένη. Ο άντρας μου πάλι, απλά τα μαζεύει όλα απ' το πάτωμα και τα βάζει στους καναπέδες, κι αυτό είναι το συγύρισμά του... 

Ο Αντρέας είναι μια χαρά τώρα, απλά έχει λίγες μυξούλες. Χτες βράδι έβηχε συνέχεια, οπότε φωνάζω τον άντρα μου που δεν είχε ξαπλώσει ακόμα, και του λέω να του βάλουμε ορό στη μύτη. Ε, πώς έγινε, κι ενώ δεν ξυπνά ποτέ από ομιλίες και θορύβους, μόλις το άκουσε αυτό άρχισε να φωνάζει "όχι! Όχι!!!!!" και να κλαίει! Τελικά του βάλαμε, και ο βήχας κόπηκε μαχαίρι!

Τα συμπτώματα δεν έχουν υποχωρήσει, έχω ακόμα αναγούλες, ξινίλες και ζαλάδες... 

Η κοιλίτσα φαίνεται κάπως! 

Καλά, πολύ γέλασα με την Αγγελική! Άκου "κάγκελα"!!!

Ανθή μια χαρά περάσατε στο σινεμά! Ποια ταινία είδατε;

Ωχ, πάω να τον κοιμήσω και επανέρχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, καλά, τούμπες ήθελε να κάνει ο κύριος, όχι να κοιμηθεί...

Ανθή κι ο Αντρέας μου λέει "ωωωω, τι όμοφη μαμά που είσαι", αλλά είναι μια ατάκα που ξεσήκωσε από την Πέππα το γουρουνάκι!

Καλέ, έτσι όπως περιέγραψες τη ζωή σου κουράστηκα και μόνο που τα διάβασα!

Ο δάσκαλος ήταν όντως ψυχάκιας, αλλά γενικότερα τότε έπεφτε ξύλο, στα Δημοτικά τουλάχιστον. Μάλλον πετύχαμε τη μεταβατική περίοδο που το ξύλο είχε καταργηθεί, αλλά δεν είχαν προσαρμοστεί όλοι οι δάσκαλοι. Πάντως, ακόμα και νεαροί δάσκαλοι ρίχνανε σφαλιάρες. Θυμάμαι μια φορά στη γ' δημοτικού, κάτι είχε γίνει στην τάξη, και η δασκάλα μας έβαλε να ανοίξουμε όλοι τα χέρια μας, και πέρασε και μας έδωσε από μία με τη βέργα. Αυτό έγινε τελευταία ώρα, και όταν σχολάσαμε, το είπα μυξοκλαίγοντας στη μάνα μου, η οποία έπαθε ένα μίνι εγκεφαλικό και φώναζε "τιιιι;;;; Σας χτύπησε με τη βέργαααα;;;; Πωπωωωωω... Το χέρι σου φούσκωσεεεεεε". Στην πραγματικότητα, όμως, μας είχε ακουμπήσει με τη βέργα, δε μας είχε χτυπήσει. Με την ίδια δασκάλα, όμως, συνέβη ένα πάρα πολύ σοβαρό περιστατικό με τον αδελφό μου. Είχε γυρίσει πίσω του την ώρα του μαθήματος, και η δασκάλα έπαθε παράκρουση, πέταξε το θρανίο μακριά, τον έριξε στο πάτωμα, και τον έσυρε μέχρι το γραφείο του διευθυντή. Εννοείται πήγε η μάνα μου και έκανε φασαρία, κι αυτή "συγγνώμη" και "συγγνώμη" και "ήταν η κακιά η ώρα".

Μαρίνα κάνε αναλύσεις να δεις το σίδηρό σου πού βρίσκεται. Προσπάθησε να βάλεις πρόγραμμα στις δουλειές, και μην τρελαίνεσαι αν δεν είναι και όλα στην εντέλεια. Δεν έγινε και τίποτα!

Ουφ, πάλι κλείστηκε στο γραφείο και μου άφησε το μωρό, κι εγώ δεν μπορώ κάθε λίγο να σηκώνομαι... Του λέω να τον αναλάβει και μου κάνει "άντε από δω, έχω δικαίωμα να καθίσω λίγο". Εγώ δηλαδή πότε θα καθίσω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΝΑΙ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΡΟΛΑΒΑ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΟΡΜΗΣΕΙ...και τωρα γραφω γρηγορα πριν καταληξει το πληκτρολογιο στο πατωμα!!!

Βασω με το καλο να ερθει γρηγορα το σπορακι σας!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ και εσενα μυξουλες ο Αντρεας ε?περαστικα!κι εμας...τον βαζω ορο και παιρνει τον τοποοο!!!τσιριζει με σκουντα!τα παντα!!!ειδα οτι το σπορακι μεγαλωσε!τι καλα εχει και τρισδιαστατο υπερηχο ο γιατρος?τελεια!!

Μαγδα λυπαμαι που κλεινει το καταστημα σας...ευχομαι να πανε ολα καλα!

Ανθη τελεια να πηγαινεις σινεμα ε??αντε να μεγαλωσει λιγο ακομη και να πηγαινουμε κι εμεις σε παιδικες ταινιες!

απο ποτε καθονται???επισης οπως περιεγραψες την καθημερινοτητα σου ετσι ακριβως κι εγω...καθολου βοηθεια απο κανενα...τωρα που μενω μονη τα παιζω τελειως...κι εγω μολις ερχομαι απο τη δουλεια εξαφανιζολ ολοι...ασε ασε!πικρα!!

εμεις σημερα κοριτσια πηγαμε fridays...αν τα ξερετε τα εστιατορια!ειχε και καθισματακια και παιδικα μενου...τον εβαλα στο καθισμα του πηρα πενες με σαλτσα και χυμο1!!και ναι εκατσεεε!!!!πολυ τον χαρηκα!αρπαζε βεβαια και πατατατες απο μενα!!!οχι πως το φαγε το πιατο του...αλλα τουλαχιστον ασχολιοταν

ειχαν και μπαλονια!ανοιγε τη κετσαπ τη μουσταρδα και εκανε πως ριχνει στο πιατο!!

 

εδω ΧΙΟΝΙΖΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!

αυριο αν ειναι στρωμενο δε προκειται να παω στη δουλεια..!

ο αντρας μου ομως παλι πρεπει να παει ταξιδι....

Κατερινα μουυ μπραβοο!!!μα τι λες τωρα!τι τυψεις??με 3 παιδια και να μη φωναξεις καθολου δε γινεται!!! η Αγγελικη καταλαβαινει τουλαχιστον...ο Νικολας ασε ξερω σε τι φαση ειναι..ΤΡΕΛΑ!!!οπως ο δικος μου!

 

φιλιααααααααααααααα πολλαααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια κολλημενος με τον υπολογιστη ο αντρας σου!οκ ασχολειται αλλα πρεπει να καταλαβει κιολας οτι θελεις και συ να ξεκουραστεις και οτι δεν μπορεις να ταλαιπωρεισαι!πας και δουλεια, και το μωρο, και οι δουλειες, και η εγκυμοσυνη!λογικο ειναι να κουραζεσαι κιολας πιο ευκολα τωρα!

Μαρινα παλι ταξιδι ο αντρας σου?ειναι η δουλεια του τετοια φαινεται. . . με τι ασχολειται?και γω θελω να την παρω σινεμα ή θεατρο αλλα ξερω πως δεν θα κατσει και πολυ και θα την τρεχω!

Καγκουρακι μη νιωθεις τυψεις!Με 3 παιδια σιγουρα δεν προλαβαινεις και φτανεις στα ορια σου!εγω καποτε το παθαινω και ενα μωρο εχω!χαχα!αν ειχα 3 νομιζω δεν θα προλαβαινα με τιποτα!ο μικρος βρηκε ετοιμο γαλα και δεν ζοριζεται ε?Τι ωραια!εγω δεν καταφερα να θηλασω και πολυ αλλα τουλαχιστον προσπαθησα!

Ανθη δεν σκεφτεσαι για τριτο λοιπον σιγουρα ε?χαχα!καλα να τα χει Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ και 2 μωρα μια χαρα ειναι!

Αννα Μαρια και γω συγκλονισμενη ειμαι με την περιπτωση της Ρουμανας!σιγουρα φαινοταν απ το σπιτι οτι με κατι επασχε!κι οντως μετα αποδειχτηκε οτι ειχε καταναγκαστικη αποθησαυριση!στην Κυπρο αλλα και γενικοτερα δυστυχως γιναμε λιγο αδιαφοροι!οχι οτι δεν προσφερουμε οταν μας ζητηθει αλλα γιναμε πιο δυσπιστοι!γι αυτο ισως και δεν ενδιαφερτηκε κανεις να δει τι συμβαινει μεσα στο σπιτι της συγκεκριμενης κοπελας!αλλα αυτο που με ανησυχει περισσοτερο ειναι οτι ειναι μια κατασταση που δεν εγινε απ τη μια στιγμη στην αλλη!για χρονια πρεπει να ζουσε ετσι μεσα σ αυτο το σκυβαλοτοπο!κι οι κρατικες υπηρεσιες κοιμοντουσαν τον υπνο του δικαιου!οσο για την αλλη που βγηκε σητν εκπομπη και ανεφερε οτι ειναι ξενη και τι μας νοιαζει κλπ. . . ασχολιαστη πραγματικα!αν ειναι δυνατον!πεθανε ενας ανθρωπος με ενα 5χρονο μωρο που κι αυτο στην ουσια κινδυνευε και δεν πηρε ειδηση κανενας!

Η μικρη εμας ειχε εντονο βηχα και την πηγα χθες στο γιατρο, τελικα ειναι ο λαιμος κοκκινος και εντονο βηχα και λιγα δεκατα!μας εδωσε σιροπι οπως και την προηγουμενη φορα και αρχισαμε μασκες!εψες ειχε παλι βηχα αρκετο και αναγουλιαζε κιολας και ξαπλωσα διπλα της και την ηρεμουσα καθε φορα που εβηχε!δεν κοιμηθηκε καλα ψες αλλα σημερα ηταν ευδιαθετη, ουτε πως ξυπνουσε καθε λιγο και λιγακι!εγω παλι ειμαι οπως το ζομπι!ειμαι και αδιαθετη, Σαββατο βραδυ ξενυχτησαμε (και δεν ειμαι συνηθισμενη) γιατι ειχαμε γενεθλια ενος ζευγαριου φιλων μας και το βραδυ ειχε βηχα η μικρη, ξυπνουσα συνεχεια, ξυπνησαμε και πρωι και πηγαμε Εκκλησια, μετα την πηγα γιατρο, ηρθαμε σπιτι την ταισα και την κοιμισα!οταν ξυπνησαμε την πηραμε με τον αντρα μου παιχνιδοτοπο και της αρεσε παρα πολυ!πηγαμε σε ενα καινουριο παιγνιδοτοπο οχι και τοσο πολυσυχναστο και ετσι το διασκεδασε γιατι βγηκε και στο φουσκωτο μιας και δεν ειχε καθολου μωρα πανω, ηταν σε αλλα παιγνιδια τα αλλα μωρα, και ειχε και κοπελες και τα προσεχαν!μετα πηγαμε στη γιαγια μου και την ωρα που φευγαμε την εβαλα στο αυτοκινητο και μπηκα κι εγω για να την βαλω στο καθισμα και την ωρα που εκλεισα την πορτα εβαλε τα χερια της μεσα και δεν τα ειδα και εκλεισα την πορτα!ευτυχως τα ειχε εκει στο λαστιχο της πορτας και δεν τα επιασε μεσα!αλλα πονεσε κι εκλαψε λιγο!ουφ πλεον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

Πολλή βροχή σήμερα! Ευτυχώς γιατί τη χρειαζόμασταν!

Μαρίνα ο άντρας σου τι δουλειά κάνει και πρέπει να ταξιδεύει συνέχεια; 

Εμάς ο Αντρέας στην ηλικία που είναι τώρα ο Αντωνάκης δεν καθόταν και πολλή ώρα σε καθισματάκι. Το πολύ πέντε λεπτά, και μετά σηκωνόταν όρθιος, ακόμα κι αν ήταν δεμένος, και ήθελε βόλτες. Φαγητό απ' έξω δεν του είχα δώσει, μέχρι πρόσφατα, μετά τα δύο δηλαδή. Προηγουμένως έπαιρνα μαζί μου το φαγητό του και τον τάιζα. 

Βάσω περαστικά στην Ιωαννούλα! Καλά, φρίκαρα που της έκλεισες το χέρι στην πόρτα. Ευτυχώς που δε χτύπησε!

Εγώ αν πάω τον Αντρέα θέατρο ή σινεμά, μάλλον θα μας διώξουν. Δεν υπάρχει περίπτωση να καθίσει περισσότερο από δέκα λεπτά.

Για τη Ρουμάνα, απ' ό,τι είπαν στις ειδήσεις, η γυναίκα αυτή δεν άφηνε κανέναν να μπαίνει στο σπίτι της, εξαιτίας του προβλήματός της. Οι γείτονες, ενώ είχαν σχέσεις, δεν είχαν μπει ποτέ μέσα στο σπίτι της, ενώ το παιδί της πήγαινε στο σχολείο πάντα καθαρό και χαρούμενο, οπότε δεν υποψιάστηκε κανείς τίποτα. Δηλαδή, αν δεν υπάρχουν δείγματα προβλήματος, δε θα μπει το Γραφείο Ευημερίας στο σπίτι σου στο άσχετο για να κάνει έλεγχο. 

Σας αφήνω κορίτσια, θέλει να του ζωγραφίσω εκκλησία! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, ακούστε φάση ο Αντρέας: ζωγράφιζε όρθιος στο τραπεζάκι του καθιστικού και σε κάποια φάση, όπως στεκόταν, έγειρε στο τραπέζι και κοιμήθηκε όρθιος!!!!! 

Προηγουμένως έπαιζε με ζυμαράκι και μου κάνει "βοήσεια, κόλλησαν χεάκια μου" (βοήθεια, κόλλησαν τα χεράκια μου). 

Έχει πολλή πλάκα αυτό το μωρό!

 

Ααααα, ξέχασα να σας πω και το άλλο: επιτέλους ο άντρας μου μάζεψε το χριστουγεννιάτικο δέντρο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νυσταζω....χθες το βραδυ εχω την εντυπωση οτι κοιμομουν ανα τεταρτα μισαωρα ξυπνουσα με ξαναπερνε ο υπνος καποια στιγμη ηταν 5:30 μολις ειχα θηλαςει τον μπεμπουλη και λεω ωραια θα κοιμηθω ενα διωρο μεχρι τις 7:30 αμ δε μετα απο λιγο ηρθε και ο Ν ικολας.

Τελικα κοιμηθηκα σιγουρα 7:30-8:00, ετοιμασα την αγγελικη για τον παιδικο και ξανακοιμηθηκα 8:30-9:30.

Παω να την πεσω τωρα που κοιμουνται τα μικρα μου αντρακια

Αννα μαρια ειδα οτι μαζεψατε το δεντρο, εμας ο Αι Βασιλης ακομα εξω, στειλε τον αντρα σου απο δω να μαζεψει και τον δικο μου, χαχχαχα

Τα υπολοιπα το βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!
 
Μαρινα τι ωραια που χιονισε!!!Ωραιο λιγο χιονακι,Βεβαια με τοσο κοσμο που θα ξεπαγιασει καλυτερα να κανει καλες μερες!!36,8 νομιζω οτι ειναι μια χαρα θερμοκρασια.οι κομμαρες λες να ειναι απο τιποτα αλλο;;;; Μια χαρα ο Αντωνης στα fridays,εμενα ευτυχως η Κωνσταντινα ηταν και ειναι ησυχη στις βολτες,δεν ηταν απο τα παιδια που τα κυνηγας παντου,εκτος αν ημασταν με αλλα παιδακια που ηταν ζω ηρα και παρασυροταν!
 
Μαγδουλι για την δουλεια τα ειπαμε..Καθε εμποδιο για καλο,εσυ που εισαι και αισιοδοξο ατομο σιγουρα θα βρεις πολλα καλα!!!Ειδες ο Βασιλης μας ε;υποδειγμα!!Μπραβο και σε σενα!!
 
Κατερινα γιατι σας εβλεπαν σαν εξωγηινους που θηλαζε ο Νικολας;δεν ειναι και τοσο μεγαλος πια!!!Αληθεια στο δωματιο πως και αφησαν τα παιδια;ησουν μονη;Πως πας κατα τα αλλα;κοιμασαι καθολου;αχ με κανεις κι εχω εγω τυψεις που με ενα παιδι με πιανει ωρες ωρες εκνευρισμος και την μαλωνω..Εισαι πολυ αξια,μην στεναχωριεσαι καθολου!!η μαμα σου δεν βολευει να ερχεται εκεινη την ωρα μεχρι να σχολασει και ο αντρας σου;αν και διαβαζω βρισκεται σιγα σιγα τους ρυθμους σας!!πολυ γελασα με την Αγγελικουλα που θελει να ζωγραφιζει καγκελα!~!χαχα
 
Αννα Μαρια τι να πω για τον δασκαλο..τα ειπαν και τα κοριτσια!!εμεινα και με την πονηρια του αλλα και με τους γονεις που το επετρεπαν!!!Υποτιθεται εχουν σπουδασει αυτοι οι ανθρωποι και εχουν μαθει να χειριζονται καποιες καταστασεις με λογια!τι να πω...ελπιζω να μην ζησουμε καμια τετοια κατασταση με τα παιδια μας!!Δεν το θελει ο Αντρεας τον ορο ε;δεν τον αδικω...το δοκιμασα μια φορα και δεν αντεξα....χαχα Η Κωνσταντινα κλεινει την μυτη της με τα χερια της και δεν με αφηνει,τελευταια ομως μου λεει απο μονη της οτι εχει μυξες και παει φερνει τα συνεργα και το βαζει και μονη της...Παλι γιορτη ανελαβες;;;μα και ο θεολογος...λιγη βοηθεια δεν μπορουσε να δωσει;;Μια ειναι η λυση με τον αντρα σου!να κοψετε το ιντερνετ!!πες οτι χαλασε..χαχα αλλα αφου μαζεψε το δεντρο ,δως του μια ευκαιρια..χαχα Τι γλυκουλης ο Αντρεας..κι εμενα εχει κοιμηθει πανω στο τραπεζακι της..χαχα 
 
 
 
Κατερινα κα με γεια τα γυαλακια του Νικου,ενταξει ενας βαθμος δεν ειναι τιποτα,κι εγω τοσο εχω,ειχα 1,5 αλλα επεσε τωρα στον 1.Με τα λεφτα μαλλον ο αντρας μου εκανε λαθος,τι να πω..δεν μπορω να φανταστω οτι μας εφαγαν λεφτα,να πω οτι ειχαμε κανεναν τεραστιο λογαριασμο και δεν θατο καταλαβαιναμε...ομως ειπαμε,απο εδω και περα θα ειμαστε πιο προσεχτικοι!!
 
Χριστινα ελπιζω η ιωση να περασε και να μην ακουμπησε!!Κατι εχεις ξεχασει παλι εσυ!!!!οι αναγνωστες σου περιμενουν να ξερεις!!Πολυ καλα κανεις με το περπατημα..περα απο την διατροφη χρειαζεται και η ασκηση!!Για το αλλο με τους λιμενικους δεν ξερω ρε συ..διαβαζω διαφορα.η αληθεια ειναι οτι μου φαινεται απιστευτο να αφηνουν μωρα παιδια να πνιγουν,τοσες φορες εχουν μαζεψει λαθρομετανάστες που τους στελνουν εδω οι Τουρκοι και τους βουλιαζουν..
 
Ανθη τι ωραια που πηγατε σινεμα,τι ειδατε;ο Πανος με τοσα κοριτσια πως να μην ει ναι πανευτυχης!!ειναι που δεν μπορεις να παρεις και μια αδεια βρε παιδι μου να κανεις ενα μωρακι και να το χαρεις..με τετοιο τρεξιμο πως να κανεις και αλλο,αν δεν θες να αφησεις και την δουλεια σου βεβαια!!κι εγω ετσι λεω για την τραπεζα,ο συζυγος επιμενει σε σεναρια συνωμοσιας!!!
 
Βασω αρρωστουλα η Ιωαννα;περαστικα!!!Αντε λιγο εμεινε ακομα να φυγει ο χειμωνας να ηρεμησουμε!!!Ευτυχως δεν πιαστηκαν τα χερακια της κανονικα στην πορτα και την γλυτωσε ελαφρια!!!το εχω αγχος κι εγω οταν την βαζω στο αμαξι...εμενα βαζει το ποδι στο πλαι του καθισματος αλλα ευτυχως περα απο λιγο ζουληγμα αν δεν την δω δεν εχουμε τιποτα αλλο!!
 
Εμεις ησυχα..δεν καναμε και τιποτα αυτο το σκ.. Κατσαμε σπιτακι,παιξαμε,χουχουλιασαμε στο τζακακι,καλα ηταν..Το αλλο πσκ θα δουλεψω σε ενα συνεδριο!!μετα απο 3,5 χρονια!!!Το Σαββατο θα ειναι κουραστικο 9-9!!τις αλλες μερες 9-2 και 2-9. Εφτιαξα και ενα ωραιο κεικ με πατζαρι,δεν φαινεται καθολου και ηταν νοστιμοτατο!!Αρεσε και στο Κωνσταντινακι!!να τρωει και κανενα λαχανικο!!χαχα 
μου εφερε τωρα μια τουρτα (και καλα) και μου τραγουδαει και το τραγουδακι!!απο τα γενεθλια της ολο παρτυ κανουμε...σε μενα,στον μπαμπα,σε κουκλες...
 
φιλιααααααα
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδιτςες μου Αννα μαρια για τον αντρα σου κ το πισι δυο λυσεις θα εγω μια σατανικη κ μια ξεκαθαρη η θα του εξηγουσα ποσο χαλια κουρασμενη κ ολα οσα νιωθεις κ θα απαιτουσα βοηθεια κ θα καναμε συμφωνια πχ τοσες ωρες υπολογιστη να χει μες τη μερα ναι καλα ακουσες πως κανουμε στα παιδακια γιατι μερικες φορες οι αντρες μας ειναι χειροτεροι απο παιδακια η η σατανικη λυση θα χαλαγα το πισι αν κ αυτο με ανησυχει γιατι μετα δε θα μπορεις να μπαινεις κ συ αρα κανε το πρωτο,

Εγω ετσι κ τον δω πανω απο 20 λεπτα στο πισι η θα γκρινιαξω η θα του αποσπασω την προσοχη στανταρ παντως πολυ ωρα αν τον δω θα μου αναψουν τα λαμπακια αλλα ουτε εγω καθομαι πανω απο 15 ισοτητα λοιπον!!!

Καγκουρακι μου θα ξεπεταχτει κ ο σπορος κ ποιος σε πιανει με τρια παιδακια δεν υπαρχει μεγαλυτερη ευτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο τλσι την βλεπω κ εγω αυτη την εκπομπη αννα μαρια μου αυτο που μου κανει τρελη εντυπωση ειναι οτι ειναι ανθρωποι που εχουν παιδια η συντροφους μα καλα πως τους αφηνουν να φτασουν σε αυτο το σημειο!!!!

Καγκουρακι ελιωσα στα γελια με το επαγγελμα της κορασιδας σου εμενα που μου πε θα γινει μπατ μαν για να σωσει στον κοσμο τι να του πω τωρα οεο!!!

Λοιπον κατασταση σαλονιου μια απλωστρα με ρουχα απλωσα μεσα μη βρεξει μια σιδερωστρα μιας κ σιδερωνα ως τωρα μια τεραστια λουτρινη τιγρη του βασιλη μες στη μεση που την εχει κ καλα αλογο μικρα αυτοκινητα ισον θανατος διασπαρτα σε ολο το σπιτι τα πατας ξεραινεσαι στον πονο κ φευγεις κ πατινι

Μια κουβερτουλα πανω στον καναπε για να χουζουρευω κ χιλια δυο αλλα αρα τελειομανη δε με λες χαχα που με λεει η πεθερα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι μου καπως ετσι ειμαι κ εγω μονο που χω ενα για τον βασιλη δεν εχω καθολου βοηθεια παρα μονο οταν δουλευω αρα προσωπικος χρονος μηδεν μιλαμε κ μπανιο να θελω με τα φαντασματα κανω.. Για το τριτο που λες μονο που σε διαβασα κουραστηκα οχι να θες κ τριτο κοριτσακι μου

Πιτσα θα κανω κ εγω το βραδυ εχει γεννεθλια ο αντρας μου του πηρα μια φανταστικη τουρτα σιγα μην προλαβαινα να κανω αν κ κανω μια πολυ ωραια σοκολατενια που τρελαινεται αλλα γυρησα 4 κ νιωθω πτωμα νομιζω η οτι παιρναω καποια αρρωστια ελαφρια η θα αρρωστησω συντομα πονανε κοκαλα αυχενας εχω ελαχιστο συναχι γενικα ειμαι σα πατημενο συκο

Τον βασιλη τον κρατησα η πεθερα μου χτες πηγαμε στη μαμα μου βολτα απο το πρωι ως το βραδυ ηρθε κ η ινα ηρθε κ ο στρατος σουπερ ηταν αλλα οταν γυρησαμε εκανε πυρετο σε συνδιασμο με μυξα κ βηχα ειπα σημερα να τον κρατησω μονο δεκατα κ βηχα εχει αλλα λεω κ αυριο μπας κ τον κρατησω σπιτι θα δω πως θα παει σημερα μην ειναι ιωση κ κολησουμε κ τα παιδακια στο σχολει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια μου join the club of the dead mams χαχα εσενα ειναι κ σε ζορικη ηληκια κ αμα εισαι κ μοναχουλα ζορικο

Χιονια ακουω μονο αυτα κ το τζακι μου αρεσουν απο το χειμωνα κ αυτα για λιγο σκεψου..

36.8 δεν το λες πυρετο ουτε καν δεκατα ειναι πιστευω εγω γενικα αν δεν κανει ενα 38 κ νομιζω οτι ειμαστε οκ στο 38 κ βαλε εγω δινω κ σιροπακι σημερα με δεκατα τον εχω αφησει να το παλεψει χωρις καθολου αντιπυρετικο εντωμεταξυ ειναι ολοζωντανος κ ορεξατος κ τρωει κανονικοτατα ελπιζω να γινει γρηγορα καλα γιατι αμα αρρωσταινει ειμαι να σκασω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου ξεσκατε κ εσεις τελεια

Της αρεσε κ στον παιδοτοπο κ ο βασιλακος αμα δει πολλα παιδια δεν θελει ενω ειναι κοινωνικος δεν μπορω να πω οτι του αρεσουν αυτα τα φουσκωτα η μονη φορα που τρελαθηκε ηταν τωρα τα χριστουγεννα που τον πηγα κ ειχεε ρθει κ μια μανουλα απο δω απο το μαμυ μαζι με τις δυδιμουλες εκει ο βασιλης τρελαθηκε γενικα αλλου ομως δεν εχει παει..για τη ρουμανα κριμα για την ψυχουλα της κ το παιδακι της που μεινε ορφανο..

Ολοι γεννηθηκαμε κατω απο τον ιδιο ουρανο στην ιδια κ ολη εχουμε εξισου ισα δικαιωματα αυτο θα το βαλω πολυ καλα στην ψυχη του βασιλη..

Δεν παιζει ρολο το χρωμα η θρησκεια μα μονο η ψυχη ενος ανθρωπου.

Εμας σημερα ηρθε ενας αστεγος κ με επιασε το στομαχι μου απο τη στεναχωρια ειχε οικογενεια εχασε την δουλεια του τον εγκατελειψε η γυναικα με το παιδι του πηραν κ το σπιτι κ ζει στο αμαξι που μας καταντησαν πια αυτος αξιοπρεπεστατος δε ζηταγε βοηθεια απλα ηθελε να κοψει ενα τηλ που ειχε καποτε του πα αν θελει βοηθεια αλλα δεν ηθελε τιποτα ο καημενος

Αννα μαρια κ ναι το μαζεψατε το δεντρο αντε κ του χρονου να στε καλα να το ξαναστολισετε!!-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα παλι καλα δεν πιαστηκαν στην πορτα τα δαχτυλακια της κ εγω το εχω αγχος με το β γιατι εμενα θελει να κλεινει κ μονος την πορτα του βλεπεις εμενα το παιζει μεγαλος κ θελει να κανει τα παντα μονος ποτε θα κλεισει κ αυτος το δικο του χερι δε ξερω

Εγω καποτε ειχα κλεισει της αδερφης μου ειμασταν να παρουμε παγωτο κ εγω πηρα αυτη ειχε ακομα το χερακι στο ψυγειο των παγωτων εγω δε το δα η μαμα μιλαγε με την περιπτερου αλλωστε ειμασταν μεγαλα κ μπορουσαμε να παρουμε κατι μονα απο το ψυγειο κ τσακ το κλεινω ακουω στριγκλια της ινας ανοιγω κ της ειχε βγει κ το μεσαιο νυχακι ολο σκεψου πονο που τραβηξε το καψερο με τον καιρο της φυτρωσε ολοκαινουριο κ ουτε γατα ουτε ζημια αλλα ακομα μου το κοπαναει οτι για χαρη μου αμα κ νυχι εχει βγαλει χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξακο μου τα πΑμε εμεισκ αναλυτικα αναμενω συνταγη παντροκεικ μου αρεσουν κατι τετοια κ με καροτο που χα κανει ειχε βγει πολυ νοστιμο

Για σινεμα κ για βολτες νομιζω ειναι αναλογα στο παιδι εμενα ο βασιλης ειναι πολυ της βολτας ειχε να μοιασει το καμαρι μου οποτε με το που πεις για βολτα ειναι τοσο ησυχος που χαμπαρι δε το παιρνω το πουλακι μου ειχε μαθει βεβαια κ απο μωρο παντου τον επαιρνα μαζι μου κ του ελεγα παντα εμεις οι δυο θα μαστε αχωριστοι αρκει κ εσυ να με ακους κ να μη με δυσκολευεις κ τωρα αμα ντυθω λεει εμεις οι δυο ειμαστε αχωριστοι μαμακα θα μαι φρονιμος

Μη μου πειτε οτι δε σας ζαλησα εκανα μια μερα να μπω αλλα νομιζω τα θυμηθηκα ολα

Παω να κανω καμια δουλεια πριν ερθει η κατακουζινα μου κ παθει εγκεφαλικο χιχιχι

....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Μόλις επέστρεψα απ' το σχολείο, ο Αντρέας κοιμάται, έτσι κάθισα να σας διαβάσω. Ευτυχώς αυτό το τετράμηνο είναι πιο ξεκούραστο, γιατί έφυγε μία ώρα μαθήματος κι έτσι έχω τρία τρίωρα και μόνο δύο τετράωρα.

Καγκουράκι κι εγώ το παθαίνω αυτό, να νομίζω ότι ξυπνάω κάθε τέταρτο. Τελικά το πρωί έχω την εντύπωση ότι δεν έχω κοιμηθεί καθόλου... 

Αλεξάνδρα κι εγώ έβαλα μια-δυο φορές ορό και πήγα να πεθάνω. Και ελάχιστη ποσότητα μιλάμε έτσι; Τώρα που ήμουν άρρωστη μου έδωσε ο γιατρός ένα σπρέι, ήταν αλατόνερο με ευκάλυπτο, και ήταν πολύ καλύτερο απ' τον ορό. 

Καλά, ο δάσκαλος που λέω εγώ είχε σπουδάσει τη δεκαετία του '50 ή μπορεί και νωρίτερα, αφού όταν μου έκανε μάθημα το 1987 ήταν πάνω από πενήντα χρονών.

Με τη μυωπία, εγώ ξεκίνησα με μισό στο ένα μάτι και 0.75 στο άλλο, και κατέληξα να έχω γύρω στους εννιά βαθμούς... Μπρρρ...

Στο συνέδριο τι θα κάνεις;

Για δώσε τη συνταγή του παντζαροκέικ! 

Καλά, κι ο Αντρέας από τα γενέθλιά του, λέει συνέχεια το τραγουδάκι που λέμε όταν σβήνει το κεράκι: "Να ζήσεις Αντέα και χόνια πολλά, μεγάλος α γίνεις, άπτα μαλλιά. Παντού συνώμη το φως (αντί "της γνώσης") και κανένας σοφός"!!! Εδώ και μερικές μέρες, θυμήθηκε ότι στο πάρτι γενεθλίων του, πριν δύο μήνες δηλαδή, ανέβηκε στη σκάλα και έπεσε, και λέει "έκανες φου (ότι έσβησε το κεράκι), πίτι παππού γιαγιά (στο σπίτι του παππού και της γιαγιάς) έπεσες κάλα, πίπησες (έπεσες από τη σκάλα και χτύπησες)"! Α, για τον εαυτό του μιλάει στο β' ενικό πάντα!

Μάγδα ωραίες οι λύσεις που δίνεις για τον υπολογιστή, και η σατανική και η ξεκάθαρη, αλλά δυστυχώς δεν παίρνει από λόγια. Το ίντερνετ το χρειάζομαι κι εγώ, και για τη δουλειά μου, και για το Κατηχητικό, και για οτιδήποτε άλλο, αλλά και για να μιλάω μαζί σας, να μπαίνω σκάιπ να μιλάω με τον αδελφό μου, κ.λπ. Οπότε να το χαλάσω ή να το κόψω (που μπορώ, αφού είναι στο όνομά μου), δεν παίζει, αν και, τον έχω απειλήσει πολλές φορές. Τώρα να κάνουμε συμφωνία, επίσης δεν παίζει, γιατί όποτε του πω να κάνει κάτι, π.χ. να παίξει με τον Αντρέα, μου λέει "θα μου πεις εσύ τι θα κάνω; Τι σε νοιάζει εσένα τι κάνω;" κ.λπ., κ.λπ., κ.λπ. Όσο κι αν του εξηγώ ότι, από τη στιγμή που ζούμε μαζί φυσικά και με νοιάζει τι κάνει, και ό,τι κάνει επηρεάζει κι εμένα, δεν το καταλαβαίνει. Φοβάμαι ότι ίσως βρίσκεται στα προστάδια της κατάθλιψης, γιατί δεν κάνει τίποτα. Είναι όλη μέρα στο σπίτι, βγαίνει για να πάει για ψώνια και να πληρώσει λογαριασμούς, και στο σπίτι ή κάθεται στον υπολογιστή, ή κάνει κάποιες δουλειές, ή ασχολείται με το μωρό. Ε τώρα, αυτό δεν είναι ζωή, εγώ θα είχα πάθει κατάθλιψη πολύ νωρίτερα. 

Στο TLC έχει πολλές κουφές εκπομπές, όπως αυτή που λέγαμε με τον αποθησαυρισμό ή μια παραλλαγή της, που βάζουν ένα άτομο με καταναγκαστικό αποθησαυρισμό και ένα άτομο με εμμονή στην καθαριότητα και την τάξη. Τις προάλλες έδειχνε έναν κομμωτή 22 χρονών, που είχε ψυχαναγκασμό με την τάξη. Αφιέρωνε μία ώρα κάθε μέρα για να εναρμονίζει όλα τα αντικείμενα του σπιτιού του, π.χ. το βούλωμα του νεροχύτη έπρεπε να είναι σε συγκεκριμένο σημείο του νεροχύτη, και το τριγωνικό σιδεράκι πάνω σ' αυτό, έπρεπε να κοιτάει το σιφόνι, κι όχι απ' την άλλη. Κι αυτόν τον τύπο τον έβαλαν στο σπίτι μιας 54χρονης, που είχε να καθαρίσει δεκαετίες, όλο το σπίτι ήταν καλυμμένο από τρίχες από τα κατοικίδια, και φυσικά, υπήρχαν παντού πράγματα, μέσα σε κούτες, σε στοίβες, κ.λπ. Τελικά την έπεισε και πέταξαν τα περισσότερα πράγματα, ενώ καθάρισαν και το σπίτι, κι αυτός ηρέμησε λίγο και δεν ήθελε να είναι όλες οι γραμμές εναρμονισμένες! 

Έχει κι άλλες εκπομπές με κουλά άτομα, π.χ. μία που δείχνει άτομα, κυρίως γυναίκες που μαζεύουν εκπτωτικά κουπόνια, πηγαίνουν στο σούπερ μάρκετ, αγοράζουν απίστευτες ποσότητες προϊόντων και μετά τα αποθηκεύουν σε τεράστιες αποθήκες στο σπίτι τους, και καταλήγουν να έχουν ράφια ολόκληρα με πράγματα, τα οποία κρατάνε κλειδωμένα και τα προσέχουν σαν τα μάτια τους. Μια άλλη εκπομπή είναι το "I didn't know I was pregnant" και παρουσιάζει ιστορίες γυναικών που πήγαν στο νοσοκομείο με πόνους και νόμιζαν ότι έπαθαν τροφική δηλητηρίαση ή κολικό των νεφρών και έμαθαν ότι γεννάνε, ενώ δεν είχαν ιδέα ότι κυοφορούν! 

Εμάς όλως περιέργως το σαλόνι δεν είναι σε άθλια κατάσταση τώρα! Είναι απλά λίγο ακατάστατο!

Α, καλέ, να σου ζήσει ο σύζυγος! Εγώ πέρσι είχα φτιάξει μια τέλεια τούρτα με νουτέλα, φέτος αναγκαστικά ζαχαροπλαστείο.

Περαστικά και στο Βασιλάκη. Καλά, πολύ γέλασα με την αυτοπεριγραφή σου! Άκου πατημένο σύκο!!!

Ούτε κι ο Αντρέας τρελαίνεται για τα φουσκωτά.

Καλά, εσύ έκλεισες το χέρι της αδελφής σου στο ψυγείο, εγώ είχα αφήσει έναν καναπέ πάνω στο κεφάλι του αδελφού μου. Κάτι ψάχναμε μάλλον, πήγα εγώ πίσω από τον καναπέ και τον σήκωσα απ' τη μία πλευρά για να κοιτάξει ο αδελφός μου από κάτω, βάζει αυτός από κάτω το κεφάλι του, κι εγώ άφησα (επίτηδες) τον καναπέ να πέσει πάνω στο κεφάλι του. Στο σβέρκο του για την ακρίβεια. Τρέχουν οι γονείς μου, ευτυχώς δεν είχε πάθει τίποτα, αλλά μετά με μάλωναν και μου έλεγαν ότι θα μπορούσα να του είχα κόψει το κεφάλι, κι εγώ να σκέφτομαι ότι, αν κοβόταν το κεφάλι του, θα του βάζαμε ένα κέρινο...

Πάνω σ' αυτό που λες ότι έλεγες στο Βασίλη ότι θα είστε αχώριστοι, εγώ του έφτιαξα σήμερα μια καρδιά, τον ρωτάω τι είναι, "καγιά" μου απαντά. Φτιάχνω κι ένα τόξο "τι είναι αυτό;" "τότσο". Μετά γράφω απ' τη μία ένα Α και του λέω αυτό είσαι εσύ, κι απ' την άλλη γράφω Μ και του λέω, αυτό είμαι εγώ, μαμά, επειδή αγαπιόμαστε και μου λέει "και ο μπαμπάς;" "α, ναι" του λέω "αυτόν τον ξέχασα τελείως". :P

Σας αφήνω κόρες, σεντόναρο έγραψα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, καλέ, σας είπα ότι θα βαφτίσουμε το παιδί του κουνιάδου μου; Το Πάσχα θα γίνει η βάφτιση, στην Πάτρα, εγώ δε θα πάω, αλλά θα πάει ο άντρας μου να το βαφτίσει! 

Δεν έβρισκαν νονό, και ίσως θα το βάφτιζε κάποιος δεύτερος ξάδελφός τους, που τον βλέπουν το πολύ κάθε δεκαπέντε χρόνια, έτσι, κι αφού εγώ το είχα προτείνει από το καλοκαίρι, είπαμε να το βαφτίσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα α ρε Αννα Μαρια πολυ γελασα με τον καναπε και το πως σκεφτοσουν αν και μπορουσε να ειχε χτυπησει ο αδερφος σου!!αλλα ολα τα αδερφια εχουμε να θυμομαστε τετοια ωραια σκηνικα!!!Λοιπον συνταγη πατζαροκεικ http://www.entertv.gr/article/320241/i-themis-kardiolaka-ftiahnei-keik-pantzarioy-video

καλε δεν ειπαμε να τον χαλασεις τελειως κι εσυ το ιντερνετ..αλλα βγαλε κανενα καλωδιακι...τι να κανεις...κι εμενα παιζει ενα παιχνιδι,παλια ηταν πιο κολλημενος,τωρα που περασε λιγακι αλλα αμα καθεται πολυ παω κι εγω και τον ξεκολλαω.εσενα τι κανει στον υπολογιστη;παιζει;Με δουλεια δεν παιζει τιποτα ε;καπου που μας ειχες πει οτι πηγαινε;το συνεδριο θα ειναι ιατρικο,θα σκαναρω εναν κωδικο που θα εχουν οι γιατροι,μαλλον για να φαινεται οτι ηρθαν φανταζομαι και μετα που θα εχουν γευμα να πανε στην θεση τους.Η Κωνσταντινα εκει που ελεγε ολοσωστα το τραγουδακι,τωρα εκει που λεει ΄΄παντου να σκορπιζεις'' λεει ΄΄παντου να σαπιζεις''με καθε φορα γελαω !!!πως της κολλησε και δεν μπορει να το πει παλι σωστα..δεν ξερω!!!Αυτες τις εκμπομπες ποθυ λες,εχω δει καποιες αλλα μεσα απο καποια σαιτ..ειδικα αυτο που δεν ηξεραν οτι ειναι εγκυες...απιστευτο!!το TLC ειναι συνδρομητικο;

Με το καλο να βαφτισετε και το μωρακι!!Πως και δεν το αργουνε λιγακι να μπορεις να πας κι εσυ; αλλα και με το νεογεννητο δεν θα μπορεις συντομα να κανεις ταξιδι...

 

Μαγδα μου πονο που θα τραβηξε η αδερφουλα....μια φορα εχω κοπανησει ετσι το δαχτυλο και μαυρισε ,ευτυχως δεν επεσε και ο πονος ηταν αβασταχτος,...Ο βασιλακης-μπατμαν ελπιζω να ειναι καλυτερα !!! Πρεπει να κατεβω Αθηνα να παρω μαυρη τσοχα γιατι δεν θα μοπυ φτασει και θα του φτιαξω την μασκα του!!

 

Το Κωνσταντινακι κοιμαται..να δουμε τι ωρα θα μου ερθει...Εν τω μεταξυ δεν ηθελε να παει γαι υπνο,πηγαινα να της βαλω πιτζαμες και φωναζε ΄΄μπαμπα η μαμα με πειραζει...΄΄ θεατρο μεγαλο!!Την πηγε τελικα ο μπαμπας στο κρεβατι της και επειδη δεν εκλεινε τα ματια σηκωθηκε να φυγει,εβαλε τα κλαμματα και οταν πηγα εγω μου ελεγε''ο μπαμπας με μαλωσε και με χτυπησε..'' and the oscar goes to....Konstantina!!!! χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hallo εδω θηλαζουμε και για να μην με παρει ο υπνος ειπα να κατσω να σας διαβασω.

Ανθη τι ειδατε στο σινεμα? του αρεσε? θα ηθελα οταν θα ειναι πιο ευκολες οι μετακινησεις μου να τα πηγαιναμε κανενα θεατρο μαζι....μαλλον για του χρονο το βλεπω. ο μικρος δεν θυμαμαι ποσες φορες ξυπναει, ο νικολας ευτυχως απο τοτε που γεννησα ξυπναει μια φορα κατα τις 5-6 το πρωι οποτε τον θηλαζω και ξανακοιμαται. Αχ αυτο που εγραψες οτι μολις επιστρεφεις εξαφανιζονται μου χει τυχει και μενα, να γυρναω με την Αγγελικη απο το κολυμβητηριο και εγκυος εγω και πριν προλαβω να βγαλω παπουτσια να εχει φυγει.

Μαρινα το 36,8 δεν ειναι πυρετος ουτεν καν δεκατα σε αυτες τις ηλικιες. Και εγω οπως και η μαγδα απο το 38,5 δινω αντιπυρετικο. Νιωθεις κουρασμενη ε, νομιζω πολλες φορες ειναι και ψυχολογικο ολο αυτο οταν ξερεις οτι δεν θα εχεις βοηθεια αγχωνεσαι περισσοτερο αλλα τελικα ολα γινονται. Τρελα και ο Αντωνακης, ειναι η ηλικια σε κανα χρονο θα ηρεμησουν, ελπιζω!!!!

Βασω περαστικα στην ιωαννουλα για τον βηχα, ταλαιπωρουνται πολυ ειδικα στον υπνο και κανει και μερες να τους περασει ο ατιμος, αλλα αφου την βλεπεις ευδιαθετη το πρωι σημαινει οτι παει καλα. Αχ ποσο θα πονεσε με το κλεισιμο της πορτας ευτυχως ηταν το λαστιχο, θελουν πολυ προσοχη τοσο απροβλεπτα που ειναι.

Αλεξανδρα τυχερη που ηταν και ειναι ησυχη η κωσταντινα στις βολτες σας, και μπορειτε να πιειτε εναν καφε με την ησυχια σας, εμενα απο πολυ μικρα δεν καθοντουσαν πολυ ώρα και αν τα εβγαζες απο το καροτσι ακολουθουσε το αναλογο κυνηγητο, οποτε για καφε μονο σε παιδοτοπο. θηλασα τον Νικολα στο σαλονακι του οροφου, και εκει παλι δεν επιτρεπουν απλα ηταν και αλλα παιδακια και τα ανεβασε ο αντρας μου, οποτε μολις με ειδε ο Νικολας ετρεξε πανω μου και θηλασε. Ενδιαφερον αυτο το πατζαροκεικ, εχει εντονη γευση πανταριου?

Μαγδα και μενα το σαλονι ετσι ειναι, δεν εχω απλωστρα βεβαια και η σιδερωστρα θα ειναι σιγουρα αυριο αλλα κατα τ αλλα αυτοκινητακια παντου και μικρα και μεγαλα φορτηγα και τετοια και ενας λουτρινος κροκοδειλος για την ιδια χρηση, χαχαχα. Την κυριακη το σαλονι ειχε σκορπισμενα ενα κουτι τουβλακια lego απο τη μια πλευρα και ενα κουτι με κουκλες barbie και ολα τα συναφη μικροπραγματακια τους απο την αλλη. Περαστικα στον μικρο και σε σενα, το να νιωθεις οτι εισαι ενα τσακ πριν αρρωστησεις το χειροτερο μου. Μπατμαν ε? τι σκαρφιζονται αυτα τα παιδια μας!

Αννα Μαρια μου αρεσει να διαβαζω τις ατακες του αντρεα. Με το καλο να βαφτισετε και το ανηψακι σας. Γιατι δεν την κανουν αργοτερα την βαπτιση να μπορεις να πας και εσυ? αυτες τις εκπομπες που λετε δεν τις εχω δει ποτε ουτε καν ηξερα οτι υπηρχαν.

Λοιπον μετα απο δυο νυχτερινους θηλασμους σας διαβασα, καλο ξημερωμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια ειδες τον Αντρεα ολα τα ξερει!χαχα!κι εσυ ξεχασες τον μπαμπα, αν ειναι δυνατον!χεχε!κι η Ιωαννα η γλωσσα της τρεχει ροδανι πλεον!αμαν, οτι πεις το αρπαζει!συνεννοαται ανετα απ το τηλεφωνο και ξερει ποτε τελειωνει η συζητηση και λεει και bye!θα βαφτισετε?τι ωραια!ναι οντως αν το αφησετε λιγο πιο μετα θα μπορεις να πας και εσυ!αλλα θα ειναι και το νεογεννητο και ετσι θα ναι λιγο δυσκολο!

Aλεξανδρα η Κωσταντινα ηθοποιος . . .χεχε!ολα το ιδιο κανουν!εμας προχθες που της κτυπησα τα δακτυλακια επειδη φευγαμε απ τη γιαγια μου τρεξαμε μεσα στη γιαγια για να βαλουμε παγο!εκει ηταν και ο θειος μου που ειναι γιατρος και της εβαλε παγο, την ηρεμησε και φυγαμε!οταν ηρθαμε σπιτι λεει στον μπαμπα μου 'παππου Ακη τυπησε χεγια μου ποτα τοκινητο' δηλαδη παππου ο Λακης (ο θειος μου) χτυπησε τα χερια μου στην πορτα του αυτοκινητου!δεν το πιστευα!μου λεει ο μπαμπας μου ποιος της χτυπησε?και του εξηγησα!χαχα!τι τυχεροι που ειστε που καθεται το Κωσταντινακι στην καρεκλιτσα οταν πατε για καφε!εμενα με τιποτα να κατσει πανω απο 10 δευτερολεπτα!ειλικρινα την τρεχουμε παντου!ακομα και στην Εκκλησια την τρεχω απο πισω πραγματικα!τρεχει, ανεβαινει στα καθισματα, τρεχει στην αυλη, θελει να μπει στο ιερο!αστα!

Καγκουρακι πραγματικα σε θαυμαζω που καθε μερα βρισκεις εστω και λιγο χρονο να μπαινεις να μας λες τα νεα σου!εγω ειμαι σιγουρη πως θα ειχα πελαγωσει!μη σου πω οτι θα ημουν κι ολη μερα αγχωμενη!ειμαι σιγουρη οτι γεννηθηκα με αγχος!

Μαγδα μου κι εμενα το σαλονι μου κατι τετοιο ειναι. . . τραπεζακι και καρεκλιτσες της μικρης, χρωματα, τετραδια, κουκλες, μπαλες!το σαλονι συγυριζεται μετα τις 9 που κοιμαται η μικρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια μου παλι καλα που αυτο το εξαμηνο θα βαι πιο ευκολο εσυ εχεις κ την εγκυμοσυνη σιγουρα θα πρεπει να το προσαρμοσουν αναλογα με την κατασταση σου

Αυτες τις εκπομπες που λες τις βλεπω κ εγω γενικοτερα αυτο το καναλι εχει πολλα τετοια

Εγω αυτο το καναλι το χω λογω δορυφορικου μου το παρεχει ο οτε το φουλ πακετο στη μιση τιμη η αληθεια ειναι οτι μονο τετοια τιβι βλεπω γιατι τα αλλα καναλια τα κανονικα δε βλεπονται με τιποτα ειναι αισχος!!!

Με τις ατακες του αντρεακου λιωνω μιλαμε

Για τον αντρουλη οντως χωρις δουλεια πολυ ζορικο αν βρει καποιο χομπι κατι να τον ευχαριστει εκτος σπιτιου για λιγο

Σιγουρα να καιει το κεφαλακι του στο πισι κ να κανει τα νευρα σου κροσια δεν ειναι κ οτι καλυτερο εσυ λεγε λεγε καποτε θα πειστει πιστευω.,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο να γινεται κ νονουληδες τη σημερον ημερα ουτε να βαφτισεις σε αφηνουν με τοσο δυσκολα οικονομικα πολλους ακουω δυσκολευονται νΑ βρουν νονους..

Α ειχαμε βλεπω εγκληματικες διαθεσεις μικρα εσυ αποκεφαλισμο εγω αποδαχτυλωση μια ομορφια ακου κερινο κεφαλι χαχα

Εγω σημερα σπιτακι ενιωθα ετοιμη για καταρευση κ εβαλα αναρωτικη αν κ τελθκα πιο πολυ κουραστικα σπιτι ο βασιλης περδικι μονο λιγα δεκατα εκανε κ τελος εχει βηχα ακομα αλλα βηχα εχει απο τοτε που παει σχολειο κ τον εχουμε ακροαστει απειρες φορες ειναι μια χαρα

Τον κρατησα κ σημερα προληπτικα πΑντως μιας κ εχει ψοφοκρυο κ βροχη μη ξανακυλησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...