Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά! Ευτυχισμένα Χριστούγεννα! Φέτος για όλες μας είναι τόσο ξεχωριστά με τα μπεμπάκια μας να μας δίνουν χαρά! Να περάσετε όλες υπέροχα!Ελισάβετ τα κοιτούσε πριν καιρό. Τώρα τα χρησιμοποιεί πολύ για να παίζει! Μαράκι μου και η δική μου ρουφάει το μεγάλο δάκτυλο του ποδιού!Φεγγαράκι μην τρελαίνεσε με τις πάνες και τα επιθέματα! Δοκίμασε όποια πάνα θες και αν το παιδί δεν κάνει κοκκινίλες δεν θαχεις θέμα! Εγώ χρησιμοποιώ babylino. Επιθέματα όποια ναναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά και ευτυχισμένα σε όλες τις μανούλες και τα μωράκια!Να είμαστε καλά και να χαιρόμαστε τα ζουζουνάκια μας.....!!!!Καλά Χριστούγεννα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά σε όλες!! να ζούμε κάθε χρόνο μαγικά Χριστούγεννα με τις οικογένειες μας! feggaraki αν μπορώ να βοηθήσω, μετά χαρας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου Χρονια Πολλα με υγεια και ευτυχια για τα μωρακια σας κι εσας!

Ελισαβετ και Φεγγαρακι καλως ηρθατε!

Χρωματισμενα υγρα στο τελος της εγκυμοσυνης θα μπορουσαν ναναι μηκωνιο,ελπιζω να μην ηταν και ολα ναναι καλα.

Εμεις βγαλαμε τριτο και τεταρτο δοντακι αυτες τις μερες και ειχαμε γκρινια και ξυπνημα συνεχεια ψαχνοντας το στηθος της μαμας.

Εχουμε κοψει το ξενο γαλα και θηλαζει μονο,σπανια βαζω θηλαστρο,αλλα επειδη εχω μικρη παραγωγη ζηταει συνεχεια στηθος,δε χορταινει.Περιπου δεκα φορες τη μερα απο λιγα λεπτα.Αγχωνομαι πολυ αν πινει οσο πρεπει... Τη νυχτα 21.00-8.00 που κοιμαται ξυπναει 5 φορες,πινει γουλιες και ξανα υπνο.Σαν νεογεννητο δηλαδη.

Καθεται μονη της αλλα καποια στιγμη πεφτει και ολο λεω μην πεσει με το κεφαλι και καθομαι κοντα.Αργησαμε να τη βαλουμε κατω ναναι ελευθερη οποτε ακομα δε μπουσουλαει,προσπαθει.

Χαλαρωσα την αποχη απο τροφες γιατι πηγαινε καλα και ξαφνικα ξανα βλεννες... Τωρα ξαναψαχνω τι φταιει...

Πριν 20 μερες μετρηθηκαμε 71εκ. και 8 κιλα.

Εγω εχω σκασει στο σπιτι,μονο στους γονεις μου παμε.Και οταν ειμαστε για ψωνια κτλ και χανει θηλασμους γκρινιαζει και νυσταζει και τεμπελιαζει και το στηθος.Ελπιζω να μην μειωθει κι αλλο το γαλα μου... :-(

Χαρηκα πολυ που ξεθαρρεψαν τοσο τα μωρακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου, χρόνια πολλά με υγέία να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας! Καλως ήρθατε στην παρέα μας elesvet και feggaraki! Φεγγαράκι όσο αναφορά το θήλαστρο, θα συμφωνήσω απόλυτα με την Κατερινα μην το πάρεις ακόμα, εάν το χρειαστείς το παίρνεις. Ελισαβετ και εμένα τα χεράκια τα κοιταζε αρκετα όταν ήταν 3 μηνων, τώρα πιανει ότι βρει μπροστα του και αλλάζει από το ένα χερι στο άλλο το αντικείμενο που κρατάει. Φεγγαράκι μηπως είναι ρήξη θυλακίου? Εάν είναι ρήξη θυλακίου λογικα θα έχεις γεννήσει τώρα... Περιμένουμε τα νέα σου! Aurora εσεις σε λίγο θα έχετε όλα τα δοντάκια, εμείς ακόμα είμαστε φαφουτάκια!! χαχαχα Αγώνα κάνεις για τον θηλασμό, μπράβο για την προσπαθεια σου και χαρας το κουράγιο σου! Σούπερ η μικρή από βάρος και ύψος! Και εμεις πριν μια εβδομαδα που κλείσαμε τον 7ο 8 κιλά και 73 πόντους. Κορίτσια εμείς πηραμε τα βουνά για μια εβδομαδούλα και περασαμε πολύ ωραία, λιγο ταλαιπωρηθήκαμε στο πηγαινε-ελα αλλα κατά τ'άλλα ο μικρος ξεκίνησε να κοιμάται σερυ 7-8 ώρες. Επίσης συνεχώς όρθιος βρίσκετε, πιάνετε από έπιπλα και γενικός από ότι βρει προκειμενου να βρίσκεται όρθιος, έχει πολύ πλακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia k xronia polla! ! Xthes eixame ligo aima. Eimaste stin 38 evdomada. Mallon apo ton traxilo Itan alla oute sispaseis oute tipota. K to moro psila akoma. Pos to blepete eseis poy kserete? Argoume?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι αιματακι και υγρα...ερχεται το πρωτοχρονιατικο δωρο!Να σε βλεπει καθε μια δυο μερες ο γιατρος μην δυσφορησει το μωρο!Καλη λευτερια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

feggaraki εγώ γέννησα 39η μέρα. είχα πάει για εξέταση το ίδιο πρωί κ ο γιατρός με έδιωξε επειδή ήταν ψηλά το παιδί. μου είπε ότι έχουμε χρόνο ακόμα. γέννησα το ίδιο βράδυ. το μωρό δεν είχε κατέβει γιατί είχε κοντό ομφάλιο λώρο. όλα τέλεια πήγαν.μην κρίνεις από τη θέση του παιδιού. οκά θα πάνε τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε; Εμείς μια χαρά! Η μπέμπα μας κάθε μέρα κάνει καινούργια πράγματα κ μας αφήνει με ανοιχτό το στόμα. Χθες βγάλαμε κ το δεύτερο δοντάκι! Κατά τα άλλα είναι συνέχεια όρθια, μπουσουλάει γρήγορα και πάει απτον ένα στον άλλο, γελάει, πίνει νερό μόνη της,παίζει και είναι πολύ ζωηρό παιδάκι. Ανυπομονώ για την πρώτη Πρωτοχρονιά μαζί της! Νιώθω τόσο ερωτευμένη με την μικρή κάθε μέρα περισσότερο!Aurora μου μην αγχώνεσαι πια με το θηλασμό έκανες το καλύτερο που μπορούσες! Συνέχισε να της δίνεις όσο έχεις και δεν πειράζει έτσι και αλλιώς τρώει και φαγητό. Συγχαρητήρια για τα δοντάκια! Να την αφήνετε κάτω και θα μπουσουλήσει γρήγορα!Ναταλία σούπερ ο μπεμπούλης και πραγματικά είναι κούκλος! Έχει ιδιαίτερη ομορφιά και φοβερό βλέμμα το μανάρι μου! Φτου φτου! Καλά κάνατε και πήγατε εκδρομή! Μακάρι να μπορούσαμε και μεις αλλά άμα έχεις μαγαζί δεν πολυκαταλαβαίνεις γιορτές! Φεγγαράκι μην αγχώνεσε, χαλάρωσε και το μπεμπάκι θα έρθει όποτε είναι η ώρα του! Όλα θα πάνε καλά! Εύχομαι σε όλες σας καλή αλλαγή να έχετε με τις οικογένειές σας και το 2015 να φέρει στα σπίτια σας υγεία και αγάπη! Κυρίως εύχομαι να είναι καλά τα παιδάκια μας και μεις για να τα μεγαλώνουμε και να τα καμαρώνουμε! Να περάσετε υπέροχα!♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά μανούλες και μωράκια!!!!!!! Χαίρομαι που είστε όλες καλά!!!!!!!

Φεγγαράκι κι εγώ 39 κ 2 γέννησα, πήγα στο γιατρό, με έδιωξε και μου είπε να ξαναπάω σε τρεις μέρες, το μωρό ήταν ψηλά κτλ... Μόλις πήγα σπίτι, έσπασαν τα νερά μου κι ως το βραδάκι είχα τον μπεμπούλη μου αγκαλίτσα!! 

Βγάλαμε κι εμείς τρίτο δοντάκι και άλλα τρία είναι έτοιμα να σκάσουν από μέρα σε μέρα! Ξεκίνησε μπουσούλημα αλλά δεν σηκώνει ακόμη τη μεσούλα του, σέρνεται σαν το φίδι... Έχουμε πολικό ψύχος και περιμένουμε πολύ χιόνι κορίτσια!

Aurora συγχαρητήρια για το θηλασμο!!!!!!!!!!!!!! Ειναι τοσο μεγαλο δωρο για τα παιδάκια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα.ευχομαι οτι επιθυμειτε να γινει γρηγορα αληθινο.να χαιρεστε τα μωρακια σας να'ναι γερα κ παντα ευτυχισμενα.καλη πρωτοχρονια.φεγγαρακι με ενα πονο να γεννησεις ενα γερο μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά και καλά σε όλες τις μανούλες και τα μωράκια!!!Να χαιρόμαστε τα ζουζούνια μας, να είναι όλα τους γερά και καλότυχα!!!!!Καλή πρωτοχρονιά κορίτσια, να περάσετε καλά και εύχομαι ο καινούριος χρόνος να φέρει στην καθεμιά μας ότι πραγματικά επιθυμεί!!!Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?χρονια πολλα,καλη χρονια με υγεια πανω απ'ολα,αγαπη κ ευτυχια.να χαιρομαστε τα μωρακια μας πανω απ'ολα κ τις οικογενειες μας.πως περασατε?εμεις ηρεμα κ οικογενειακα.το τριημερο των Χριστουγεννων καναμε μια αποδρασουλα μαζι με την μπεμπουλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά και ευτυχισμένο το νέο έτος!!! Μαράκι καλά κάνατε! Και του χρόνου με υγεία! Feggaraki η μπέμπα μου στο υπερηχογράφημα φαινόταν 3,500 και γεννήθηκε 3,070.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!!τι κανετε?τα μωρακια σας?καλη χρονια σε ολους μας να μαστε ολοι καλα με τα μωρακια μας κ την οικογενεια μας!!εχω καιρο να γραψω αλλα σας διαβαζω συχνα κ χαιρομαι που ολα πανε καλα με τα μωρακια σας!μεγαλωνουν κ ολο  κανουν καινουρια πραγματα κ μεις τα αγαπαμε ολο κ περισσοτερο!!αυτες τις μερες μπορω να πω γεμισα μπαταριες ημουν ολη μερα με τη μπεμπα μου!!ευτυχως ηταν ετσι οι γιορτες που ειχαμε μερες αν κ ποτε δεν ειναι αρκετες οταν εχεις παιδακι.εμεις δεν πηγαμε πουθενα μονο χτες με τον αντρα μου στη βαπτιστικια μας χωρις την μπεμπουλα μας ομως κ μετανιωσα που δεν την πηρα.επισης η κουμπαρα μου ειναι εγκυος θυμηθηκα  κ γω την περιοδο εγκυμοσυνης κ δεν σας κρυβω πως αρχισα να το σκεφτομαι για δευτερο! :) κ απο αυριο παλι δουλεια.. elisavet k feggaraki καλως ηρθατε!feggaraki με το καλο σου ευχομαι!εμας μας ειπαν γυρω στα 3500 κ γεννηθηκε 3300.κοριτσια τα μπεμπακια σας ειναι σουπερ αρχισατε να καθεστε να σηκωνεστε!!εμεις προς το παρον προσπαθουμε να καθησουμε μονοι μας.ειμαστε 8600 κ 72,5 κ εχουμε 2 κατω δοντακια.την προηγουμενη βδομ πηγαμε παιδιατρο μας ειπε να αρχισουμε κ γαλακτοκομικα.νωρις δεν ειναι??μπραβο βρε κοριτσια παντως που ακομα επιμενετε με το θηλασμο!κριμα που δεν τα καταφερα κ γω ισως τα παρατησα πολυ νωρις.καταλλα ολα καλα λεμε για βαπτιση φεβρουαριο.αχ τη λατρευω!!  [smilie=love4.gif] φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
    • Έχεις απόλυτο δίκιο, δεν είσαι μόνη σου όμως! Όλες ε΄δω είμαστε με τα ίδια όνειρα, τις ίδιες αγωνίες και τους ίδιους φόβους. Θα το δεις στο τέλος όλα θα είναι μια κακή ανάμνηση. 🌈 Όχι δεν στενεύουν τα περιθώρια. Είσαι ακόμα 38! Το ποτήρι είναι μισογεμάτο❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...