Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια!!! Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας για το δίπλωμα!! :-) Ελισάβετ καλώς ήρθες στην παρέα μας κ να σου ζήσει το παιδάκι σου!! Ο δικός μου είναι 7,5 μηνών, κάθεται στο ποπό του, δίνει τα χεράκια του για να τον σηκώσουμε όρθιο, λέει μπαμπά, κάνει κουπεπέ, προσπαθεί να κάνει παλαμάκια κ γελάει συνέχεια!!! Όσο για τον ύπνο ξυπνάει ανά 3 ώρες περίπου...ίσως επειδή κοιμάται μαζί μου στο κρεβάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς σας βρήκα! να σου ζήσει κι εσένα το αγγελούδι σου!τι καλά που γελάει! κι εμένα τα ίδια κάνει!! είναι άλλο πράγμα τα παιδιά! Τα δικά σας βάζουν αντικείμενα στο στόμα; εμένα τα πάντα! την έχουμε αφήσει τελείως ελεύθερη βέβαια, είναι όλη μέρα στο χαλί κ εξερευνει τα παντα με τα χέρια κ το στόμα. κ δε θέλει κ πιπίλα. δεν επέμενα βέβαια κ πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?ελισαβετ καλωσηρθες στην παρεα μας κ να σου ζησει το μωρακι σου.ο υπνος κ εγω πιστευω ειναι θεμα παιδιου.εμενα μεχρι 3 μηνων κοιμοταν ολη μερα κ ολο το βραδυ ξυπνια κ κλαμα.μεχρι που το αλλαξε απο μονη της εντελως.τωρα σχεδον κοιμαται 1 με 2 ωρες συνολικα ολη την μερα κ το βραδυ συνεχομενα απο τις 6 η 7 η 8.με τα φαγητα δοξα τω Θεο τα παμε καλα αν κ καποιες φορες θελουμε παιχνιδι.την πιπιλα ουτε κ εμενα την επαιρνε γιατι βαζουμε τα χερακια κ οτι βρουμε μπροστα μας στο στοματακι μας.τωρα τελευταια την παιρνει κ την χαλαρωνει που.δοκιμασε το βραδυ να της δωσεις λιγο χαμομηλι μηπως την χαλαρωσει κ κοιμηθει.εμεις λεμε μα κ μπα οποτε το θυμηθουμε.λεμε κ το ναι.δινουμε φιλακια κ ρουφαμε μαγουλακια.κανουμε κουπεπε,παλαμακια κ μετραμε δαχτυλακια.αλλα δεν μπορουμε να καθησουμε ακομα στον ποπουδακι μας κ να μπουσουλησουμε.καθεται μπρουμυτα στρυφογυρναει ανασκελα αλλα δεν μπορει να μπουσουλησει.τι μπορω να κανω κοριτσια για να της μαθω να καθεται κ να μπουσουλαει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! να σου ζήσει και σένΑ κ να είναι γερό κ τυχερό!!! για το μπουσουλιμα βοηθάει πολύ αυτό που έκανα. ακολουθούμΕ μοντεσοριανο τύπο Αγωγής. έτσι, έστρωσα με χαλιά όλο το καθιστικό όπου πατάμε μόνο με κάλτσες κ την έχω αφήσει κάτω. έχω βάλει μαξιλάρια γύρω γύρω κ τα λίγα παιχνίδια της τα τοποθέτησα έτσι ώστε να τα βλέπει όλα κ να μπορεί να διαλέξει ανάλογα με την όψη τους. με αυτόν τον τρόπο μπούσουλαει από τους 4,5 μήνες. βέβαια, είναι έτσι κι αλλιώς πολύ κινητική. Ευχαριστω παρά πολύ για τις λεπτομέρειες! ελπίζω να βοηθήσω κι εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και μπεμπάκια!Τί κάνετε; Ελισάβετ καλώς ήρθες στην παρεούλα μας και να χαίρεσαι και το ζουζουνάκι σου!!Η μπεμπούλα μου τα Χριστούγεννα γίνεται 7 μηνών.Τρώει φρούτα, λαχανικά και κρεατάκι και θηλάζουμε.Κοιμάται μέσα στην ημέρα 2 φορές και το βράδυ ξυπνάει 2-3 φορές για να φάει και άλλες τόσες γιατί της έπεσε η πιπίλα την οποία και λατρεύει!Κάθεται, όχι όμως για πολύ ώρα, δεν μπουσουλάει ακόμα αλλά στηρίζεται στα γονατάκια της και πάει προς τα πίσω.Από δοντάκια τίποτα ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, Δεν ξυπνάει μόνο η δικιά μου.. να σου ζήσει το αγγελούδι σου κι ας.ξυπνάει οπότε θέλει! Κονεμένος έχουμε ακόμα δρόμο για.δοντάκια. μες τη μέρα τρώει καλά η δική σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μας ζήσουν Ελισάβετ μου!! Να είναι γερά και καλότυχα όλα τα μωράκια!Η αλήθεια είναι ότι την ημέρα δεν τρώει και πολύ καλά!Και στο στήθος κάθεται με το ζόρι !Δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο αυτό ή αν είναι θέμα παιδιού που ξυπνάει το βράδυ!!Από δοντάκια κι εσείς τίποτα ακόμη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elisavet καλωςηρθες στην παρεα μας. Εγω εχω μια μπουμπου που σημερα κλεινει τους 7 μηνες. Θηλαζει απολειστικα τρωει λιγο μεσα στη μερα και το βραδυ ξυπναει καθε μιση με μια ωρα.. δεν παιρνει πιπιλα η μπιμπερο δυστυχως και γιαυτο παντα δεν κοιμοταν πολλες ωρες σερι. Πλεον για τα μισαωρα νομιζω οτι φταει το αγχος αποχωρισμου γιατι κ μεσα στη μερα μολις με χασει απο το οπτικο πεδιο της σπαραζει στο κλαμα. Κατα αλλα καθεται μονη της γελαει παιζει συνεχεια χορευει κανει παλαμακια και κρατιεται και σηκωνεται ορθια μονη της και οταν την κραταω περπαταει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα! να σου ζήσει κι εσένα!! αχ με τους υπνους τι θα κάνουμε! Από την άλλη βέβαια, πόσο θα κρατήσει;σύντομα θα έρθει η μέρα που θα τα τραβάμε να σηκωθούν να πάνε σχολείο..fun μόνο αυτό το σύμπτωμα έχει το μωράκι σου ή έχεις δει κ κάτι άλλο κ συμπεράνες άγχος αποχωρισμού; ή δική μου Δεν ξέρω αν το περνάει. εχω παρατηρήσει μια πιο έντονη προσκόλληση αλλά μέχρι εκεί. όταν είναι να φύγω για δουλειά, την αποχαιρετω, μου γελάει και όλα καλα..χτες ξύπνησε τη νύχτα κ αντί για Γαλ, την πήρα αγκαλιά κ κοιμήθηκε σύντομα. δοκιμάστε κι αυτο, Ίσως πιάσει. κ αυτά που λένε ότι καλοκαιρινούς με την αγκαλιά, καλύτερα να μην το σχολιάσω..

από δοντάκια έχουμε δρόμο λέει ο γιατρός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποια αλλα ειναι τα συμπφωματα? Η δικια μου κλαιει οτςν δεν με βλεπει και υπαρχουν στιγμες που δεν καθεται ουτε στην αγκαλια του μπαμπα της και κλαιει σπαρακτικα και ηρεμει μονο οταν την παρω εγω. Με τον υπνο εχω δοκιμασει τα παντα , αγκαλιες τραγουδια κουνημα στηθος τα παντα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω Ποια άλλα Μπορεί να ειναι τα συμπτώματα. Έχω μπερδευτεί κι εγώ με τη δικιά μου. από Ο,τι έχω δει πάντως, στον ύπνο δεν υπάρχει μάλλον συγκεκριμένη λύση. ακολουθώ πάντα την ίδια ρουτίνα κ άλλοτε κοιμάται σερί κ άλλοτε όχι. Μάλλον δεν είναι στο χέρι μας. με τόσα ξυπνηματα όμως βρε παιδιά, πως θα βγάλουμε το παιδί από το δωμάτιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!το θήλαστρο είναι απαραίτητο σε περίπτωση απουσίας της μαμάς, οπότε συλλέγει το γάλα για να δοθεί στο μωρό. επίσης εγώ το χρησιμοποιούσα ώστε να άδειαωω το στήθος όταν το παιδι Δεν ήθελε άλλο, προκειμένου να αποφύγω της μαστιτιδες. ακόμα, χρειάζεται αν το γάλα είναι παρά πολύ κ περισσεύει. Υπάρχουν Κ αυτές οι μαμάδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Ελισάβετ είναι 7,5 μηνών!Δεν πέρασε άγχος αποχωρισμού νομίζω. Εύκολα πήγε στο δωματιο της. Thagia μια χαρά! Χρειάζεται και λίγη διασκέδαση και σε μας! Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελισάβετ εμείς την αφήνουμε συχνά για να βγούμε αλλά όχι όλη τη νύχτα. Μέχρι της 11 την έχουμε αφήσει. Και μεις όλη μέρα στο πάτωμα την έχουμε να παίζει! Μπουσουλάει, σηκώνεται και παίζει!Μαράκι μην αγχώνεσαι όλα θα τα κάνει απλά να παίζετε μαζί της πολύ!Petaloudaki και Fun θα βγάλουν και οι δικές σας δοντάκια όπου ναναι!Φεγγαράκι εγώ το θήλαστρο το χρησιμοποίησα ελάχιστες φορές. Μην το αγοράσεις από τώρα. Αν το χρειαστείς στην πορεία στέλνεις κάποιον να στο πάρει. Το πιο καλό είναι το ηλεκτρικό της medela είναι όμως ακριβό γιαυτό πάρτο μόνο εφόσον πρέπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?εμεις καλα δοξα τω Θεο.για το θηλαστρο κ εγω της medela χρησιμοποιησα κ ειναι καλο.ελισσαβετ εμενα κοιταζει τα χερακια εδω κ μηνες.παιζει κ κανει κουπεπε.επισης εχουμε τρελο ερωτα με τα ποδαρακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου η διαφορα φαινετε! Μεγάλη διαφορα θα βλεπεις κάθε δυο μέρες που αυξάνεται η χοριακη❤️ ειπαμεεεε ηρθεεεε για να μεινει αυτή τη φοραααααα❤️👶🏻
    • Ναι ναι αυτό μου είπε και ο γιατρός! Έπρεπε να φύγει ! Επίσης μου είπε ότι γεννιουνται τέτοια κοριτσάκια και έχουν πολλα προβλήματα εκτός το ότι είναι στείρα έχουν και αναπτυξιακά προβλήματα και νοητικά αλλά και παθολογικά όποτε καλύτερα που εφυγε😢 Θα μου στείλει το πιστεύω και εγώ αυτό! Και είμαι σιγουρη ότι είναι καλά εκεί πάνω με τα υπόλοιπα αγγελάκια👼 σε όλες μας θα μας στειλει το ουράνιο τόξο μας🌈 Θα μου το στείλει το ουράνιο τόξο και σε έμενα και σε εσενα και σε όλες μας🌈 Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω ! Κορίτσι μου έτσι νοιωθω και εγώ μια σκέφτομαι θετικα μια με ποιανού τα κλάμματα! Μη δίνεις σημασία καθόλου στα σχόλια και στις ερωτήσεις αυτές απαντά με θράσος! Το ουράνιο τόξο είναι κοντα να το θυμασαι🌈 Μακάρι η επόμενη να είναι η τυχερη 🙏🙏🙏 θα έρθει σε όλες μας κάποια στιγμή που θα παειιιιιι❤️ ανταποδίδω την αγκαλια🫂   Σφίξει τα δοντια κοριτσάκι μου! Η καταιγίδα θα σταματήσει και θα βγει το ουράνιο τόξο! Κάθε εμπόδιο για καλό ! Δεν έχουν βγει τυχαία αυτές οι φράσεις και είναι βγαλμένες από την ζωή! Το μωρακι μας είναι στο δρομοοοο❤️🥰🌈 Ήθελα από την πρώτη στιγμή που απέβαλα να μάθω το φύλο ! Ηταν δυσκολο όταν μου το ανακοίνωσε καθώς ξεκίνησε με αυτό αλλά στη συνέχεια που μου είπε ότι είχε το σύνδρομο αυτό και ότι τα κοριτσάκια αυτά γεννιουνται και θα ήταν στείρο αλλά θα είχε και πολλα προβλήματα κάπως απάλυνε ο πόνος ! Το πήραν ψηλά ο θεος και όλοι οι άγιοι για να μη ταλαιπωριόνταν και είμαι σιγουρη ότι είναι καλά εκεί πάνω μαζί με τα υπόλοιπα αγγελούδια 👼 εκτός ότι θα το έχω στην καρδιά μου μαζί με το άλλο αγγελούδι μου που εφυγε πολύ νωρίς θα τα αποτυπωσω και στο σώμα μου για να τα βλέπω καθημερινά και να κοιτάω ψηλά με χαμόγελο πλέον! 👼👼 καποια στιγμή θα μου φέρουν το αδερφάκι τους που θα είναι υγιης και θα το προσέχουν από εκεί ψηλά 🌈🤍🤍
    • Χρόνια πολλά κορίτσι μου! Είναι πολύ νωρίς ακόμα, είσαι ουσιαστικά 8 μέρες από την εμβρυομεταφορα και είναι με τεστ ούρων που η συγκέντρωση της χοριακης απ όσο γνωρίζω δεν είναι το ίδιο με το αίμα. Που και αίματος να έκανες τωρα είναι νωρίς ακόμα. Μην απογοητευεσαι καθόλου!
    • Καλημέρα και Χριστός Ανέστη. Έκανα έμβρυομεταφορά  3 ημερών έμβρυο με φυσικό κύκλο  2/05  και έχω χοριακη να κάνω την Δευτέρα 13/05.Απλα έκανα  ένα τέστ στο σπίτι σήμερα αλλά βγήκε αρνητικο.😔😏Δεν ξέρω τι να πω. Το έκανα νωρίς? Η θα πάρω αρνητική χοριακη την Δευτέρα. Είχατε τέτοιες περιπτώσεις και έγινε η ανατροπή?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...