Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

ναι ναι Μαρια και εγω ετσι νοιωθω! Αλλα πλεον η γιατρος μου ειπε οτι αυτες τις συσπασεις που δεν συνοδευονται απο πονους δεν τις φοβομαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ακριβως αυτο νιωθω κι εγω,ειδικα οταν ειμαι ξαπλωμενη.Του ειχε φανει περιεργο του γιατρου νομιζω οταν του το ειπα,οτι ενιωθα σφιξιμο.Ευτυχως που το ειπατε,ανησυχουσα οτι η καρδια μου τα παιζει!

Συσπασεις εχω συνεχεια προπαρασκευαστικες.Στις συσπασεις τοκετου μου ειπε θα νιωθεις σαν να απλωνεται η συσπαση και ο πονος προς τα πισω στη μεση και θαρχονται συνεχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ'οσο ξερω απο συγγενη που γεννησε προσφατα,της ειχαν πει μετα απο 3 μηνες νομιζω.κ εκεινη παρ'ολο που ειναι 3 μηνων ηδη το μωρο βαζει πετσετα ρολο στην καμπυλη που κανει το ριλαξ για να ειναι πιο ξαπλωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια κάναμε και το τελευταιο doppler,2740kg το μωρακι μας,μας ειπαν οτι είναι λίγο μικρουλι,επίσεις πανω στο χαρτί γράφει οτι η κοιλιά βρίσκεται στην 20η εκατοστιαία θέση,τι να σημαίνει αυτό? Απο εδώ και πέρα περιμενουμε μας είπε ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια?αρχισα χτες ναχω δυσφοριες να σκληραινει η κοιλια πιο συχνα κ να μην μπορω να κοιμηθω παλι.ο γιατρος προχτες μουπε να συνεχισω καμ βδομ ακομα μαγνησιο.natalia καλο 9!σιγα σιγα να παιρνουμε σειρα κ μεις,ημουν κ στην αγορα σημερα 2ωρες ορθια κ περπατημα δεν το καταλαβα τοτε μετα το μεσημερι ειχα πονακια.oneoraki γιατι μικρουλι περιπου τοσο διαβασα πρεπει ναναι σαυτη τη βδομ.δηλ ανα πασα στιγμη εισαι κ συ ετοιμη!!αυτο δεν ξερω τι ειναι με τη θεση της κοιλιας εγω δεν εχω κανει ντοπλερ.ολη τη βδομ βροχες μουχλιασαμε κ εχω ακομα να πλενω καποια πραγματακια.το στρωματακι του πορτ μπεμπε το πλενατε?

τελικα aurora ουτεγω μπορεσα να βρω το craco κ το θελα σε γκρι. βεβ εγω hθελα το duo χωρις το πορτ βεβε.

katerina υπομονη με την μετακομοιση κ κυριως οχι κουραση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.τι κανετε?kryst πακετο παμε?κ εγω χθες το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω.πετρωνε συνεχεια η κοιλια μου,πονακια περιοδου,συχνοουρια καθε μιση ωρα.δεν μπορουσα να παρω ανασα.τα παιξα καποια στιγμη.μετα τις 3.30 καταφερα να κοιμηθω λιγο.λετε να βιαζεται η μπεμπα μας?κ δεν εχουμε πλυνει τιποτα ακομα.προσπαθουμε με την μαμα μου να καθαρισουμε το σπιτι πρωτα.ξεστρωσαμε,βγαλαμε κ τα καλοκαιρινα να ειναι ετοιμα.πολλες δουλειες κοριτσια κ δεν εχω το κουραγιο.κουραζομαι πολυ ευκολα πια.εντωμεταξυ εχουμε κατι βαφτισια κ δεν θελω να παω γιατι δεν εχω τι να βαλω:-)αυτα τα λιγα.

Ονειρακι εμενα στο ντοπλερ ειχε 15,7 αν θυμαμαι καλα εκατοστιαια θεση.αυτο ειναι μια κλιμακα σχετικα με το βαρος.απ'οτι μου ειπαν ξειναει απο 5η εως 95η εκατοστιαια θεση.κατω απο την 10η δεν ειναι φυσιολογικο.κ εμας μικρουλα ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ONEIRAKI μια χαρά είναι το μωρό σου, φυσιολογικότατο για την εβδομάδα που είσαι. Σκέψου πόσα μωράκια γεννιούνται στα ίδια κιλά (που είστε εσείς τώρα) στις 40 εβδομάδες και πάλι υγειέστατα είναι. Η εκατοστιαία θέση έχει να κάνει με το πόσο μικρο ή μεγαλο είναι το μωρό. KRYST και εγώ συνεχίζω το μαγνήσιο και λογικά θα το συνεχίσω. Προσπάθησε να μην κουράζεσαι πολύ γιατί σίγουρα τα πονάκια και οι συσπάσεις επιβαρύνονται με την κουραση. MARIA μόνο που άκουσα τι δουλειές κάνατε κουράστηκα. Μην πιέζεσαι με τις δουλειές, να κάνεις ότι μπορείς στην φάση που είσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! Oneiraki μια χαρά είναι το βάρος του μωρού σου!!! Μην ανησυχείς!!!! Kryst το στρωματάκι του port-bebe το έπλυνα.... Όσο για τους πόνους κορίτσια εγώ έχω πολλύς κ έντονους!!!! Μιλάμε η μέση μου με πεθαίνει ώρες-ώρες!!! Κ η κοιλιά φυσικά με πονάει λες κ περιμένω περίοδο!! Άντε να δω πότε θα σκάσει μύτη ο μπέμπης μας!!!!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stalitsa ερχεται ο μπεμπης!!σε προετοιμαζει!!maria μαλλον συγχρονιζομαστε σε 3 μερες αλλωστε μπαινουμε κ μεις στον μηνα μας!!κ γω εχω να πλυνω ακομα μιας κ ασχοληθηκα ως τωρα με αναδιαταξη του χωρου ωστε ναναι πιο λειτουργικος αφου δεν εχουμε αλλο υπνοδωματιο για τη μπεμπα.εμενα με φανηκε λιγο περιεργο natalia με το μαγνησιο γιατι στο τελος του 8 λεν το σταματας για να αρχισουν οι φυσιολογικες συσπασεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Δεν προλαβαίνω να σας γράφω αυτές τις μέρες διότι έχουμε τρεξίματα. Έχουμε ξεκινήσει το μάζεμα του σπιτιού από χθες. Θα μας βοηθήσει η μαμά μου, οι κουμπάρες και μία κοπέλα που θα πληρώσουμε. Ελπίζω να καταφέρουμε να τα μαζέψουμε γρήγορα. Χθες έκανα το καρδιοτοκογράφημα και ο γιατρός μου είπε πως ακόμα δεν έχουν ξεκινήσει συσπάσεις και πως όλα είναι μια χαρά. Η μικρή κουνιέται συνέχεια το μαναράκι μου! Ελπίζω να περιμένει καμιά δεκαριά μέρες για να ξεμπερδέψουμε με το σπίτι. Χαίρομαι που όλες είστε καλά και διαβάζω να νέα σας! Να προσέχετε και όταν βρω χρόνο θα σας ξαναγράψω! Πολλά φιλιά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες, ομορφες κοιλιτσες και υπεροχα μπεμπακια

Εχω κατι προβληματα με τον υπολογιστη τελευταια αλλα διαβαζω τα νεα σας οταν βρω ευκαιρια..

Χαιρομαι που ολα πανε καλα για ολες μας

Εγω πλεον ειμαι στην 38η εβδομαδα και περιμενω  :)

Εχω ραντεβου με τον γιατρο την Παρασκευη εκτος ειπε και αν μας προλαβει η μπεμπα

Και εγω παιρνω ακομα μαγνησιο παρολα αυτα εχω και συσπασεις

Εδω και 3 μερες επισης εχουν πρηστει τα ποδια μου και η κοιλια μου αισθανομαι πως ακουμπαει στα ποδια μου

Να μην μιλησω και για το στομαχι που σχεδον εξαφανιστηκε  χαχαχαχαχχα

Θα τα ξαναπουμε συντομα

Φιλακιαααααααααααα   σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Τι κανετε;; Εμενα γιορταζε ο αντρας μου σημερα κ ειχαμε λιγο κοσμο αλλα παλι καλα ειχα την μαμα μου κ τα ετοίμασε ολα!! Σημερα νιωθω πιο πολλους πονους κ εχω πρηστει λιγο! Αυριο το απόγευμα θα πάμε στη γιατρό να δούμε τον μπέμπη μας!! Να δούμε κ τι θα μας πει η γιατρος για το ποτε θα γεννησω.. Ελπίζω να πανε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!! Ησυχία βασιλευει στο φορουμ!!

Κατερινάκι με το καλό να ξεμπερδέψετε με τη μετακόμιση!!!!!

Σταλίτσα να χαίρεσαι τον αντρούλη σου, να είναι γερός να σας προσέχει!! Αντε περιμένουμε νέα από τον γιατρό σου!

Μαράκι εμένα μου το σταμάτησε το μαγνήσιο για να ενεργοποιηθεί η μήτρα!

 

Εγώ κορίτσια την Τετάρτη το πρωί έχω γιατρό να δούμε τι θα μου πει!! ελπίζω να μεγάλωσε ο μικρούλης μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και μπεμπακια εγω γεννησα την πεμπτη στισ 24 4.:15 το μεσημερι την ομορφη μπεμπουλα μου 2720 και 49 ποντουσ μια μινιατουριτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεκινησε ο τοκετοσ με αιμα και βλεννη και διαστολη 2 γεννησα σε 20λεπτα αφου με επιασαν οι δυνατοι πονοι και σχεδον αμεσωσ σηκωθηκα ουτε ραμματα δεν χρειαστηκα σασ ευχομαι με ενα πονο και να ειναι πανω απο ολα γερα σασ φιλω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεκινησε ο τοκετοσ με αιμα και βλεννη και διαστολη 2 γεννησα σε 20λεπτα αφου με επιασαν οι δυνατοι πονοι και σχεδον αμεσωσ σηκωθηκα ουτε ραμματα δεν χρειαστηκα σασ ευχομαι με ενα πονο και να ειναι πανω απο ολα γερα σασ φιλω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και μπεμπακια εγω γεννησα την πεμπτη στισ 24 4.:15 το μεσημερι την ομορφη μπεμπουλα μου 2720 και 49 ποντουσ μια μινιατουριτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στισ ποσες εβδομαδες γεννησες Ιωαννα μου?

Εγω τωρα ειμαι 37+2 η κοιλιτσα μου εχει κατεβει και εχω παραγωγη γαλακτος με το κιλο..  χαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα να σου ζήσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να είναι καλότυχη κι ευλογημένη η μινιατουρίτσα σου!!

Τι καλά να έχουμε όλες έναν εύκολο τοκετό!

Άντε να παίρνουμε σειρά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα μου να σου ζήσει το αστεράκι σου! Θα είναι μια γερή και καλότυχη Ταυρίνα! :-) Αν θυμάμαι καλά είχατε την ίδια ΠΗΤ με την Thagia σωστά? Κορίτσια και στα δικά μας, με έναν πόνο όπως και η Ιωάννα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Λυπάμαι κορίτσι μου. Για να έρθει περιοδος και να μην προχωρησει σημαινει πως δεν θα ηταν βιωσιμη ετσι κι αλλιως. Καλυτερα ετσι! Και την επομενη φορα να είναι ολα οπως πρεπει 🫶🌻 Καπου ειχα διαβασει πως καλυτερα να νην μπαινουμε στη διαδικασια να κανουμε τεστ πριν την καθυστερηση, δηλαδη οσο πιο αργα τοσο το καλυτερο γιατι πολλες φορες μπορει να γινει συλληψη και να μην προχωρησει. Αν ομως δεν εχει προηγηθει τεστ και απλως καθυστερησει 1-2 μερες η περιοδος δεν ξερεις αν εγινε συλληψη η οχι. Για το ψυχολογικο κομματι το ελεγε.   Όπως και να χει εσυ να εισαι καλα τωρα και με το καλο την επομενη φορα 🙏🏼  
    • @marinamanoulitsaκοριτσακι μου λυπαμαι πολύ και για εσενα😢 πάλι βιοχημικη βρε κορίτσι μου πφφφφ! Δεν ξερω τι να πω πραγματικά! Μη το βάζεις κατω κορίτσι μου γτ είναι πολύ σημαντικό που κανεις συλληψη φυσιολογικά και δεν χρειάζεσαι άλλες μεθόδους! Θα έρθει το μπεμπακι σου είμαι σιγουρη🙏
    • Κορίτσι μου λυπαμαι πολύ😢 ήταν βιοχημικη κορίτσι μου ότι και να έπαιρνες δεν θα βοηθούσε! Πέρασα και εγώ μια βιοχημικη τον Δεκέμβρη που μας πέρασε ακριβώς όπως εσυ η πρώτη χοριακη νου ήταν 9,9 και η δεύτερη αρνητικη  και έπειτα πολύ αίμα και πόνοι δυνατοί ! Ξεκινά καινούργιος κύκλος όποτε σφίξει δοντια σήκωσε ανάστημα και ξεκινά τις προσπάθειες και το μωρακι είναι στο δρομοοοοο❤️🙏
    • Με τίποτα κορίτσι μου δεν θα ήθελα να παρω την απόφαση ! Ούτε να το σκέφτομαι άλλωστε παρακάλεσα τον άγιο Εφραίμ που πήγα και του είπα πως αν είναι άρρωστο το μωρακι μου να το πάρει κοντα του🙏 ο γιατρός μου είπε πως θα είχε πολλα προβλήματα μιας και η αυχενική του ήταν πολύ αυξημένη  αλλά είχε υγρό και στην κοιλιτσα του και αν δεν παλινδρομουσε και ερχόταν στη ζωή θα είχε σοβαρά θέματα! Ευχαριστώ κοριτσάκι μου μακάρι η Τρίτη να είναι και η τυχερη🙏🤞🌈 Μακάρι κορίτσι μου μακαριιιιιιιιιιιι🙏❤️🌈 Ναι είναι σπάνιο σύνδρομο και έχει διάφορες μορφές ! Μπορεί πχ να είναι μόνο στείρο , να έχει αναπτυξιακά , νοητικά (σπάνιο), αλλά και παθολογικά όπως διαβήτη, αυτοάνοσα, αντίσταση στην ινσουλίνη , πρόβληματα στα αυτιά όπως ακοή ωτίτιδες κτλ αλλά και  ψυχοκοινωνικά θέματα. Τυχαίο γεγονός μας είπε και εμας μιας και οι καρυοτυποι μας βγήκαν φφσηολογικοι! Όπως τα λες κορίτσι μου συν αυτά που ανέφερα πιο πάνω! Τα πήρε ψηλά μαζί του για να μην ταλαιπωρηθούν το πιστεύω πολύ αυτό🙏 Σε ευχαριστώ πολύ για τα ομορφα λογια σου κορίτσι μου❤️ θα ανταμειφτούμε όλες μας και θα κρατήσουμε ένα γερό μωρακι στην αγκαλια μας❤️🌈 μπάντα αξία να είσαι είσαι κορίτσι μου🙏 με το καλό η βαφτηση και με το καλό το μπεμπακι σου το γλυκο ουράνιο τόξο σου🙏❤️🌈 Καλύτερα που σταμάτησε η καρδουλα από το κοριτσάκι μου δεν θα άντεχα να έρθει στη ζωή και να ταλαιπωριόνταν με τίποτα🙏 με το καλοοοοστη φίλη σου κοριτσάκι μου🌈 όλα να πανε υπεροχα❤️ Αχ κορίτσακι μου θα έρθει το ουράνιο τόξο μας θα το δεις🌈🌈 εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε☺️❤️
    • Ααα εντάξει τότε καλύτερα να έχεις κάποιον κοντά σου εκείνο το διάστημα είναι η αλήθεια  Ναι να πάρεις τηλ μακάρι να βρεις ραντεβού άμεσα.. εγω Τετάρτη θα πάω να με δει και πρέπει να παρω τον άλλο τηλ (τον ιδιώτη ) να του πω ότι λογικά θα σταματήσω να πηγαίνω σε αυτόν 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...