Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!!!

κι εγω πονακια εχω στον κολπο το βραδυ κυριως. Σημερα εχω γιατρο να δουμε τι θα μας πει.

Εμενα με βασανιζει η μεση μου :-( Μαλλον πιαστηκα και με τραβαει το δεξι ποδι απο τη μεση ως το γονατο! Περπαταω και κουτσαινω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλο 9ο fun!Πονακια κι εγω πρωι βραδυ αλλα κρατανε λιγο.Αυτο το "τραβηγμα" σε καποιους μυς κοντα στον κολπο με τσακισε χθες,δεν μπορουσα να περπατησω.Σημερα καλυτερα.Ξαναπηγε και η μπεμπα δεξια και δεν ποναω στο στομαχι.Το βραδυ θαχω νεα απο nst και ελεγχο τραχηλου.Αγχωνομαι γιατι νιωθω πολυ ψηλα τη μικρη αρα υποθετω αργω ακομα... Ο αντρας μου ξεκιναει δουλεια αρχες Μαη και θαθελα ναναι μαζι μου πρωτες μερες με το μωρο,γιαυτο βιαζομαι.Ειναι και αυτη ετοιμη,απο βαρος και εβδομαδες μια χαρα.

Σημερα εχω ρεπο μια και χθες βραδυ ημουν ψιλοχαλια σωματικα.Ωραια ειναι σπιτακι μας ενα πρωι με καφεδακι και χαλαρωση.Λεω να παμε καμια βολτα και ταπογευμα γιατρο.

Εκατσα και ειδα βιντεακια απο γεννες... Δεν σχολιαζω...καταλαβαινετε!Ελπιζω μονο να πιασει πολυ καλα η επισκληριδιος!!!!

Περιμενουμε νεα απτα μπεμπακια Νικη και Ντοροθυ!

Σας σκεφτομαι ολες ενω σιδερωνουμε και πλενουμε ακομα σεντονακια και ρουχα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

κι εγω πονακια εχω στον κολπο το βραδυ κυριως. Σημερα εχω γιατρο να δουμε τι θα μας πει.

Εμενα με βασανιζει η μεση μου :-( Μαλλον πιαστηκα και με τραβαει το δεξι ποδι απο τη μεση ως το γονατο! Περπαταω και κουτσαινω...

Ισως πιεζει καποιο νευρο το ζουζουνι σου... Μην κουραστεις και βρες καποια σταση να σε βολευει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστος ανεστη κοριτσαρες και κοιλιτσες!!!και του χρονου με υγεια και τα μωρακια σας αγκαλια!!!εμεις εδω τα γνωστα στην αυπνια και το τρεξιμο!!!ευτυχως ειναι ησυχα μωρακια και δε μας ξυπνανε χωρις λογο!αλλα μονο το βραδινο ταισμα αρκει για να νυσταζεις ολη μερα!!!!αυτα και φευγω γιατι η κορη μου πεινασε!!φιλακια σε οοοοοοολες απο ολους μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοιλιτσες?!τελικα σημ δεν μπορεσα να κλεισω ραντεβου κ θα παω πεμπτη τωρα να δω τη μπεμπα μου!η μεση απο χτες μεχει πιασει κ μενα αλλα στο αριστερο ποδι με χτυπα.fun καλο 9ο!!καλα αποτελεσματα!!aurora περιμενουμε τα νεα.βιαζεσαι να δεις τη ζουζουνα σου ε?!απολαυσε το ρεπο σου κ γω τωρα που δεν παω δουλεια τι χαρα εχω! :-j​ niki τι καλα ειστε ολοι μαζι!κ μεις ανυπομονουμε γιαυτα τα ξενυχτια!!ολα οκ με το θηλασμο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Χριστός Ανέστη!! Χρόνια πολλά σε όλες σας και με το καλό να πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!!!

Aurora περιμένουμε καλά νέα!! 

Νίκη μου είναι σίγουρα το πιο γλυκό τρέξιμο του κόσμου!! 

Εγώ είχα χθες γιατρό! Όλα καλά, γίναμε 2700 (μη πάρουμε και κανένα γραμμάριο παραπάνω και μας πουν χοντρούς, λιτοδίαιτο το παιδί μου) και μου είπε ο γιατρός από δω και πέρα περπάτημα και ελεύθερες επαφές, αυτά είναι τα φάρμακα για το τέλος!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!!

Σας φιλώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.τι κανετε?

Aurora καλα αποτελεσματα.fun καλο 9ο,με το καλο.εγω εκανα κ την τριτη δοση κορτιζολης,μιλησα κ με τον γυναικολογο κ μου ειπε οτι θελει να το σκεφτει λιγακι για το τι θα κανουμε με τις αντιπηκτικες κ αν μειωσουμε σε 0,4.με μπερδεψε λιγακι.αλλα η αιματολογος αλλα ο γυναικολογος.η μπεμπα μου σημερα ειναι πολυ κινητικη.πετανε κατι εξογκωματα τρελα,ποδαρακια?χερακια?δεν καταλαβαινω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταλιτσα μου ευχαριστω πολυ!!!κρυστ δεν θηλαζω δε γινοταν γιατι ειχα παρει πολλα φαρμακα.επρεπε για ενα μηνα να το πεταω και μετα να το πηγαινω στη μοναδα.ψυχολογικα δε μπορουσα να το κανω ενω τα μικρα ηταν στη μοναδα να βγαζω με θηλαστρο σπιτι και να το πεταω.τι να γινει δεν πειραζει μεγαλωνουν μια χαρα!!!και σιγουρα ειναι  η πιο ομορφη κουραση που ειχα ποτε μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό 9ο fun,περιμένουμε νεα απο το μπεμακι :-) Aurora και τα δικά σου νέα περιμένουμε.Νικουλα σημασία εχει οτι τα μπεμπακια σου είναι καλά και μεγαλώνουν :-D Καλό κουράγιο με τα ξενύχτια :-D Thagia μια χαρά ο μικρός :-) Μαρακι και εγώ αναρωτιέμαι τι είναι αυτό που πετάγεται κάθε φορά :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thagia να σου δωσω κανενα γραμμαριο να φυγει απτα μπουτακια μας;;3240 η μπουμπου!

Nst πολυ καλο,doppler επισης,τραχηλος δεν δειχνει σημαδια τοκετου.Πλακουντας ακομα καλος,grade 2.Θα μπουμε Μαη χαλαρα... Κι εμας περπατημα και επαφες μας ειπε.Οι πονοι κατω ειναι που ανοιγει η λεκανη η και νευροπονοι,ολα νορμαλ λεει.Επιμενει για 10-11 Μαη εκτος απροοπτου ο γιατρος.Εχει κατεβει λιγο η μικρη και εχει μια μικρη εμπεδωση το κεφαλακι.

Fun σειρα σου!

Νικουλα φιλακια στα σκατουλια σου!

Κρυστ υπομονη και σεσενα με τη μεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια !! Γυρισα κι εγω!! η μπουμπου μου εγινε 2630 και ειναι μια κουκλα!! Η θεση της καλη ο τραχηλος καλος και για το επομενο 10ημερο δεν προβλεπεται μαλλον τοκετος και δεν τον θελουμε κιολας ακομα!Ξεχασα να την ρωτησω για τις ελευθερες επαφες.. Ολα καλα λοιπον..εμενα αυτο που με συμβουλεψε ειναι να χορτασω υπνο οσο περισσοτερο γινεται!!! χιχιχιιχχι

Νικη μου δεν πειραζει για τον θηλασμο! Ειπαμε οτι κανει πολυ καλο στα μωρακια αλλα δεν θα σκασουμε κιολας!

Aurora θα πας μεχρι τελους εεεε??? Μακαρι να βγει απο μονη της η κυρια και να μην χρειαστει προκληση!

Αντε thagia ολα καλα πανε!!!

Kryst ρωτησα τη γιατρο αν μπορω να βαλω καμια βολταρεν η κατι παρομοιο στη μεση - ποδι που ειναι πιασμενα και μου ειπε οχι.Περπαταω  σαν φωκια που κουτσαινει πλεον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα ποσο χαίρομαι οταν διαβαζω ωραια νεα για τα μωρακια σας!!!! Μπραβο Aurora και Fun!!! Thagia δεν χρειάζεται να γινει χοντρουλης!! Θα παρει μετα τα κιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοιλίτσες όμορφες! FUN πολύ ωραίο το δωμάτιο της μπέμπας σου!!! Εγώ κορίτσια προς το παρόν δεν έχω πονάκια, όμως έχω κάποιες συσπασούλες χωρίς πόνο. Αυτό που με έχει ταλαιπωρήσει είναι το στομάχι μου, τρώω με το ζόρι. Και από κιλάκια έχω μείνει σταθερά στα 6, που δεν είναι και το καλύτερο γιατί μετά έπεται πολύ τρέξιμο και χρειάζεται να έχουμε αποθέματα. Εσείς πως πάτε με το φαγητό? ONEIRAKI και FUN καλό 9ο μήνα, με έναν πόνο!!! Και εγώ μεθαύριο μπαίνω στον μήνα μου!!! :-)AURORA μου για να δούμε η μπέμπα θα σου κάνει την χάρη ή θα βγεί στην ώρα της? NIKI πολλά φιλιά στα μπουμπούκια σου! THAGIA μεγάλωσε το αντράκι, θα βγει κορμάρα το αντράκι! FUN ολόκληρος κορίτσαρος, μου φαίνεται τα κοριτσάκια φάγανε λάχανο τα αγοράκια από θέμα κιλών!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχως σταματησα κι εγω να παιρνω βαρος επιτελους!Αλλα πηρα πολλααααα!Ναταλια στυλακι!

Fun μεγαλωσε και η δικη σου!Δεν τη θελω την προκληση,μακαρι να μη χρειαστει.

Κοντευουμε σιγα σιγα ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!!!

FUN πολύ όμορφο το δωμάτιο! Αρχίζω να κοιτάω κι εγώ σιγά-σιγά αυτοκόλλητα τοίχου για το παιδικό δωματιο...Εχω δει κάποια που φωσφορίζουν στο σκοτάδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofari σε νιώθω! Και εγώ έτσι είμαι στο κρεββάτι, ο γιατρός πλέον είναι η μόνη μου βόλτα!!! Υπομονή! Κορίτσια να μας φέρεται όλες τα καλύτερα νέα! Εγώ γιατρό έχω την Παρασκευή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Από ότι διαβάζω είστε όλες καλά και τα μωράκια μας επίσης!!! Πολύ χαίρομαι!!! Κάντε υπομονή λίγο ακόμη και κοντεύουμε στο τέρμα!!! Σήμερα πήγαμε στο γιατρό! Η μπέμπα μας μια χαρά έχει πάει 3 κιλάκια αλλά ακόμη δεν έχει κατέβει πολύ χαμηλά ούτε μου έχουν ξεκινήσει πονάκια! Θα πάω μέστη βδομάδα για καρδιοτοκογράφημα. Κατά τα άλλα χάθηκα γιατί έπρεπε να βρούμε σπίτι και να μετακομίσουμε ναι τώρα στην τούρλα του Σαββάτου! Τι να γίνει ευτυχώς θα με βοηθήσουν οι φίλες και η μαμά μου γιατί εγώ δεν μπορώ τώρα να κάνω τίποτα. Ευτυχώς βρήκαμε σπίτι γρήγορα και μου έφυγε ένα άγχος. Καμιά φορά έρχονται στη ζωή τα πάνω κάτω! Κάνουμε υπομονή θα περάσει και αυτό! Απλά ελπίζω να τελειώσει η μετακόμιση πριν τη γέννα αλλιώς θα δυσκολευτούμε λίγο παραπάνω ή θα καθυστερήσουμε μερικές μέρες. Αυτά από μένα! Σας φιλώ και θα τα ξαναπούμε σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα κοριτσαρες!!!πωωωωως ειμαστε?εμενα μου τη δινει ο καιρος με την παλιο συννεφια!!!αντε να φτιαξει λιγο να δουμε λιγο ηλιο!!!

τη συμπαρασταση μου στις κοπελες που ειναι κρεβατωμενες με συναδελφικους χαιρετισμους!!!τουλαχιστον μενει λιγος καιρος κοριτσια υπομονη.εγω 11 εβδομαδες εκατσα!!!κοιτουσα το μπαλκονι και μου ερχοταν δακρυα!!!ομως....αξιζει τον κοπο!!!και μη φοβαστε τιποτα!!!!ειστε σε μεγαλη εβδομαδα οτι και να γινει!!!ομως οοοοοολοι ευχομαστε ολα τα μωρακια να κατσουν ησυχα μεσα στις κοιλιτσες και να βγουν οταν πρεπει!!!!

τα μικρακια μου τρωνε κοιμουνται και .... τα κανουν συνεχεια!!!αυτη ειναι η δουλεια τους θα μου πειτε!!η παιδιατρος βγαινοντας μας ειπε οτι πρεπει να παιρνουμε περιπου 200 γραμμαρια την εβδομαδα.σημερα ζυγιστηκαμε.η μικρη πηρε 420 και ο σουπερμανακος μου 380!!!!μαλλον τους αρεσει που ηρθαν σπιτι μας!!!αισιως φτασαμε 3020 η μπεμπουλα μου και 2600 ο δευτερος αντρας της οικογενειας!!!την παρασκευη εχουμε το πρωτο εμβολιακι μας!!!αχ ποσα να αντεξω η μανα!!!!

φιλακια και καληνυχτες σε ολες!παντα χαιρομαι να σας διαβαζω καλα.και ανυπομονω να αρχισουν οι τοκετοι!!!ειστε ολες σχεδον κοντα και θα ειναι σα ντομινο γεννησεων!!!εεεεερε μπεμπακια που εχουν να σκασουν μυτη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικουλα μου εχεις τουλάχιστον μια ωραία ασχολία!!!! Μεγαλωσανε τα ζουζούνια σου!!! Σύντομα κ εμεις οι υπόλοιπες θα γράφουμε τι κανουν τα μωρακια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ μου οοοοοοολα θα πανε καλα και θα ερθουν ευκολα θα δεις!!!εσυ μεινε ξεκουραστη και ηρεμη για τη μπεμπουλα μας!!!!ερε νταρντανομωρο εγινε!!!!και φανταζομαι θα βγει κουκλα σαν τη μαμα της!!!!εεεε ναι δε χρειαζονται μετριοφροσυνες σε τετοια θεματα!!!και γω οταν με ρωτανε αν μου μοιαζουν απανταω με τη μια ΝΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙ!!!και τα δυο!!!!!χαχαχαχαχαααα!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...