Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κοριτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ για την συμπαρασταση κ τα καλα σας λογια!!!

Εννοειται οτι θελουμε να συνεχισουμε αμεσα τις προσπαθειες!!!

Το γεγονος οτι δε θα περασω απο χειρουργειο με εχει ανακουφησει, πραγματικα το θεωρω παρα πολυ ψυχοφθορο.

Απο αυριο επιστρεφω κ στη δουλεια, γιατι συζητωντας με το γιατρο μου ειπε πως μπορω να κανω τα παντα, μεχρι να αποβαλω, οπου εκει

θα εχω το νου μου να προσεχω!

Επεσα σε πολυ καλα χερια κ με ενημερωσανε κ οι δυο γιατροι σωστα κ εγκαιρα για την πορεια της εγκυμοσυνης μου κ προετοιμαστηκα

καταλληλα ψυχολογικα!

Κοριτσια εννοειται οτι θα σας εχω απο κοντα, να βλεπω τι λετε, να λεω κ γω τα νεα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια τελικα ολα απορυθμιζονται στην εγκυμοσυνη.

Γι αυτο και θελει λιγη παρακολουθηση, οχι να ειμαστε στο ελεος.

Εγω σε αυτη την εγκυμοσυνη εχω απο πολυ νωρις ορθοστατικη υποταση.

Μιλησα με το γιατρο και μου ειπε καλυτερα να παρω αδεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! ΜΙΝΙ μου εννοείται ότι είναι μεγάλη ανακούφιση το ότι απέφυγες το χειρουργείο! Όλα θα πάνε καλά και σύντομα θα έχουμε πάλι ευχάριστα από σένα! ΜΑΡΙΕΛΑ να κάνεις ότι είπε ο γιατρός και γω ακόμα σπίτι είμαι και ξεκουράζομαι μετά το αιματάκι που είχα δει το σάββατο... ΑΛΕΣΙΑ πως είσαι σήμερα?? Η THAGIA που είναι θέλω να μάθω νέα της!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!!!! Χάθηκα λιγάκι γιατί φτάνει ο καιρός και πληθαίνουν οι ετοιμασίες!! Είμαι πλέον πάλι στο πόδι και ευτυχώς δεν είχα τίποτα ανησυχητικό ξανά σε ο,τι αφορά τα υγρά! Σε μια βδομάδα είναι να πάω για υπέρηχο κι ανυπομονώ να δω αν έχει μεγαλώσει κι αν είναι όλα καλά!! Γιατί από συμπτώματα δεν έχω τίποτα ρε κορίτσια, ένα σημαδάκι που να μου δείχνει ότι όλα εξελίσσονται ομαλά, ούτε αναγούλες, ούτε ζαλάδες τίποτα!! ΚΑι διανύω ήδη την 9η εβδομαδούλα!! Μου λένε όλοι ότι θα είναι αγοράκι και γι΄αυτό δεν έχω συμπτώματακια... χαχαχαχαχα!! Κατερινάκι το ζάχαρο να το προσέχεις γιατί μετά αν ανέβει θέλει πολύ αυστηρή δίαιτα..! Αν το ελέγχεις από τώρα όλα θα πάνε καλά!! Σας φιλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Θαγια με το καλο να ερθει ο γαμος σας, να τον απολαυσεις...

Ειχα περασει τοσο ομορφα και παντα λεω ποσο θα ηθελα να ξαναζησω εκεινη την ημερα!!!

Εγω πηρα τη γνωματευση απο το γιατρο και αυριο θα παω στο ΙΚΑ να μου τη θεωρησουν.. Ας ελπισω οτι θα τελειωσω συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Μαριέλα!!!!!! Ανυπομονώ να περασουν οι μερούλες!!! Για την άδεια σου τρέχεις;;;; Ου μπλέξεις με γραφειοκρατία, αλλά τι να κάνουμε που είναι απαραίτητη... Καλή δύναμη!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thagia με το καλο ο γαμος! Πω πω πολυ αγχος εχουν αυτες οι προετοιμασιες!

Μαριελα, ετσι καλυτερα να ξεκουραστεις για να εισαι ησυχη. Για ποσο καιρο πηρες αδεια;

Κατερινα μου εγω μια χαρα σε γενικες γραμμες, λιγα πονακια κα αναγουλες αλλα τιποτα ιδιαιτερο.

Εσεις πως ειστε κοριτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Σήμερα είναι βροχερή μέρα στην Αθήνα! Εσείς πως είστε? Με το καλό ο γάμος THAGIA!!! Το μόνο κακό είναι ότι δεν θα μπορέσεις να τα πιείς στο γάμο σου!!!!χαχαχα! Του χρόνου στην επέτειο. ΜΑΡΙΕΛΑ να ξεκουράζεσαι αφού στο είπε ο γιατρός. ΑΛΕΣΣΙΑ υπομονή με τις αναγούλες! Εγώ ακόμη στο σπίτι μου είμαι ανυπομονώ να περάσει η βδομάδα γιατί βαριέμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα,

Για δυο εβδομαδες πηρα αδεια!

Η αληθεια ειναι οτι αισθανομαι πολυ κουρασμενη, και η χαμηλη πιεση δε με αφηνει να κανω πολλα..

Τι να κανουμε;

Θα περασει γρηγορα ο καιρος και αυτα ουτε που θα τα θυμομαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?πως είστε??Κατερίνα και μενα το ζάχαρο είναι 100 δεν μου είπε κάτι ο γιατρός αλλά δεν τρωω καθόλου γλυκο,δεν τα θέλω εγω που έτρωγα μια τουρτα μόνη μου!!!!!!!!!!!Μαριελα προσεχε μη πέσεις πουθενα και χτυπήσεις!!!!Mimi τι έγινε?πως είσαι?Thagia με το καλό ο γάμος,ευτυχως που δεν έχεις συμπτώματα και μπορείς άνετα να κάνεις τις προετοιμασίες σου!!!Alessia σήμερα έχεις γιατρό?καλά θυμάμαι?Πρόσπάθησε να τρως εστω λιγο μπορεί ετσι να σου περνάνε οι ναυτίες!!κ εγω έχω πολύ έντονες ναυτίες αλλά ευτυχώς έχω 2 μέρες να κάνω εμετό!!κορίτσια πότε έχετε πάλι γιατρό?εμείς την τρίτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Christi μου καλά θυμάσαι. Τώρα ετοιμάζομαι. Τρέμω από την αγωνία μου. Τις τελευταίες 2 μέρες δεν έχω καθόλου συμπτώματα και ανησυχώ... θα σας ενημερώσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άσχετο; Όσες έχετε ιδιώτη γιατρό (υποθέτω όλες) πώς τον πληρώνετε και πόσο αν επιτρέπεται; Τον πληρώνετε με την επίσκεψη ή του δίνετε ένα συνολικό ποσό για παρακολούθηση καθόλη την εγκυμοσύνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!! Ευχαριστώ για τις ευχές σας!! Μοιράζουμε προσκλητήρια και γίνεται ένας χαμός!!!! Εγώ Τετάρτη ή Πέμπτη έχω γιατρό και πάω σε νοσοκομείο όπως κάνουν όλες στην περιοχή μου! Έχουμε αυτό το προνόμιο στις μικρές πόλεις! Οπότε δεν πληρώνουμε κάτι.. Alesia όλα καλά θα πάνε στην εξέταση!! Τα συμπτώματα που σταμάτησαν δεν νομίζω να σημαίνουν κάτι γιατί αν ήταν έτσι εγώ που δεν έχω καθόλου πάει να πει ότι όλα πάνε στραβά...

Mariela καλή υπομονή στο σπίτι, σε καταλαβαίνω, θα βαρεθείς λιγάκι αλλά αξίζει τον κόπο γιατί βοηθάει πολύ!! Christi με το καλό το ραντεβού σου στον γιατρό!! :) Κατερίνα ευτυχώς δεν πίνω σχεδόν ποτέ οπότε δε με νοιάζει κιόλας!! Απλά με τον χορό τι θα γίνει δεν ξέρω!! Καλή υπομονή και σε σένα που είσαι σπίτι!! Φιλιά πολλα!!!!!!!!!!!!

Επεξεργάστηκε από thagia
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αlessia μου περιμένουμε νεα σου!!όλα καλά θα είναι!!!Εγω πλήρωνα 50 ευρω κάθε φορά που έκανα υπέρηχο τώρα παω στο νοσοκομείο και πληρώνω 5 ευρω την επίσκεψη στο νοσοκομείο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα πήγα για τις εξετάσεις του ζαχάρου. Ήπια 75 γραμμάρια γλυκόζη (μπλιαχχχχ) και μου πήραν αίμα 3 φορές κάθε μια ώρα. Δύσκολη μέρα.... Ελπίζω να ήταν τυχαίο το ανεβασμένο ζάχαρο και να μην έχω πρόβλημα. Το απόγευμα θα μάθω. Χαίρομαι που όλες είστε καλά! Να προσέχετε! Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κατερινακι καλα αποτελεσματα να εχεις και να ηταν απλα τυχαια λιγο ανεβασμενο!! Christi μένω στο Διδυμότειχο Έβρου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου!!

Εγω εχω ιδιωτη γιατρο, μου εδωσε ενα πλανο με τα προβλεπομενα ραντεβου και ποια απο αυτα πληρωνονται (50€)

Μεχρι στιγμης εχουμε κανει 2 υπερηχους και εχω πληρωσει μια φορα!

Για τον τοκετο παιρνει 1500€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα καλα αποτελεσματα απο τη καμπυλη..

Ειναι πολυ αηδια αυτη η γλυκοζη, την ειχα κανει 28η εβδομαδα αν θυμαμαι και ειχα μεινει 2 ωρες στο μικροβιολογικο, ευτυχως μου παραχωρησαν ενα δωματιο και ημουν ξαπλωμενη την περισσοτερη ωρα!!

Κατερινακι εσυ που μενεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι κορίτσια! Πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλης. Σε μηδέν χρόνο ήταν 90, στη μία ώρα 150 και στις 2 ώρες 120. Μου είπαν ότι είναι πολύ καλά τα αποτελέσματα και τελικά δεν έχω ζάχαρο. Ουφφφφφφφφφφ. Μαριέλα μου είμαι από Αθήνα. Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, τι κανετε;

Μπραβο Κατερινακι για τα αποτελεσματα,

Θα την επαναλαβεις και αργοτερα βεβαια τη καμπυλη και ελπιζω να ειναι το ιδιο καλη με την τωρινη!

Και εγω Αθηνα ειμαι, νοτια προαστεια μενουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Μαριέλα μου γιατί θα την επαναλάβω??? Είναι απαίσια! Εγώ είμαι από βόρεια προάστεια. Πόσο χρόνων είσαι Μαριέλα μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου τι κάνετε???? Πως είστε??? Έλειψα λίγες μέρες από το foroum επειδή είχα κάτι μπλεξιματάκια με το σπίτι(τεχνικές εργασίες)... Εγώ για 3η εβδομάδα είμαι σπίτι κ θα μείνω άλλες 2 εβδομάδες σίγουρα...Ανυπομονώ να φτάσει ο μήνας στις 24 για να κάνω την αυχενική διαφάνεια.....!!!! THAGIA σε καταλαβαίνω απόλυτα για το τρέξιμο που έχεις με το γάμο.... τον Ιούνιο που παντρεύτηκα εκείνη η μέρα πέρασε τόσο γρήγορα...άσε μακάρι να το ξαναζούσα...ήταν όλα τόσο υπέροχα!!!! Έρχονται βέβαια καλύτερα τον Μάιο... :-)

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...