Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS ΕΡΩΤΗΣΗ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2 1/2 ΕΤΩΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΚΟΥΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΦΥΣΗΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΚΛΑΙΓΕ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΕ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΠΟΙΑΣΕΙ ΦΟΒΟΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΣΧΗΜΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ Ή ΑΝ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμούλα καλησπέρα.Δεν νομίζω οτι πρέπει να ανησυχείς ιδιαίτερα..αλλά και φύσημα να έχει δεν είναι κάτι τρομέρό πολλά παιδάκια το έχουν.Μιλάμε για το λειτουργικό φύσημα,που το έχει και η αδερφή μου και είναι μια χαρά.Περίμενε και τα αποτελέσματα απο τον καρδιολόγο όπου θα σε κατατοπίσει πλήρως και θα σε ενημερώσει επι του θέματος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμούλα καλησπέρα.Δεν νομίζω οτι πρέπει να ανησυχείς ιδιαίτερα..αλλά και φύσημα να έχει δεν είναι κάτι τρομέρό πολλά παιδάκια το έχουν.Μιλάμε για το λειτουργικό φύσημα,που το έχει και η αδερφή μου και είναι μια χαρά.Περίμενε και τα αποτελέσματα απο τον καρδιολόγο όπου θα σε κατατοπίσει πλήρως και θα σε ενημερώσει επι του θέματος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Εμμούλα! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου και ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!

Δε σου είπε η παιδίατρος ότι δεν είναι τίποτα; Και στη δικιά μου βρήκαν φύσημα. Τα περισσότερα μωρα το έχουν και στην πορεία εξαφανίζεται. Αλλα και σε περιπτωση που δεν εξαφανιστει δεν ειναι κάτι σοβαρό. Το φύσημα μπορεί να προέρχεται από διάφορα αίτια. Της κόρης μου για παράδειγμα προέρχεται από έναν βοταλιο (μια τρυπουλα στην καρδιά) και οφείλεται σε ανωριμότητα της καρδιάς. Θα κλείσει μεγαλώνοντας αλλα χρειαζεται ενας τυπικος επανέλγχος στους 6 μηνες.

Κι εγώ είχα φύσημα μωρό το οποιο προερχοταν απο προπτωση μητροηδους βαλβιδος. (μια βαλβιδα στην καρδια δεν κλεινει καλα). Στην περιπτωση μου δεν έφυγε και απλά κάθε 2-3 χρόνια χρειάζεται επανέλγχος και να μην πίνω πολλούς καφέδες (κατι που κανω) γιατι προκαλουν αρρυθμιες. Τιποτα σημαντικο δηλ.

Όπως και να έχει είναι κατι πολυ συνηθισμένο στα μωρακια και να μη σε ανησυχει. Πήγαινε τη σε εναν καρδιολογο και ο υπερηχος και το καρδιογραφημα ειναι εντελως ανωδυνα. Η δικια μου επαιζε με τα καλωδια!

Μην αγχώνεσαι! Δεν ειναι τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Εμμούλα! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου και ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!

Δε σου είπε η παιδίατρος ότι δεν είναι τίποτα; Και στη δικιά μου βρήκαν φύσημα. Τα περισσότερα μωρα το έχουν και στην πορεία εξαφανίζεται. Αλλα και σε περιπτωση που δεν εξαφανιστει δεν ειναι κάτι σοβαρό. Το φύσημα μπορεί να προέρχεται από διάφορα αίτια. Της κόρης μου για παράδειγμα προέρχεται από έναν βοταλιο (μια τρυπουλα στην καρδιά) και οφείλεται σε ανωριμότητα της καρδιάς. Θα κλείσει μεγαλώνοντας αλλα χρειαζεται ενας τυπικος επανέλγχος στους 6 μηνες.

Κι εγώ είχα φύσημα μωρό το οποιο προερχοταν απο προπτωση μητροηδους βαλβιδος. (μια βαλβιδα στην καρδια δεν κλεινει καλα). Στην περιπτωση μου δεν έφυγε και απλά κάθε 2-3 χρόνια χρειάζεται επανέλγχος και να μην πίνω πολλούς καφέδες (κατι που κανω) γιατι προκαλουν αρρυθμιες. Τιποτα σημαντικο δηλ.

Όπως και να έχει είναι κατι πολυ συνηθισμένο στα μωρακια και να μη σε ανησυχει. Πήγαινε τη σε εναν καρδιολογο και ο υπερηχος και το καρδιογραφημα ειναι εντελως ανωδυνα. Η δικια μου επαιζε με τα καλωδια!

Μην αγχώνεσαι! Δεν ειναι τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης να προσθέσω σε ότι είπαν και τα κορίτσια ότι περίπου το 90% των ανθρώπων έχουν φύσημα!!

Βέβαια ο καρδιολόγος είναι ο μόνος αρμόδιος επί του θέματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης να προσθέσω σε ότι είπαν και τα κορίτσια ότι περίπου το 90% των ανθρώπων έχουν φύσημα!!

Βέβαια ο καρδιολόγος είναι ο μόνος αρμόδιος επί του θέματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Εμουλα μου!! μην ανησυχεις κοπελα μου!! μαλλον το φυσημα ειναι πραγματικα κατι πολυ συνηθισμενο!

η δικη μας παιδιατρος, μας ειπε οτι το ακουγε απο 2 μηνων και σ' εκεινη την επισκεψη κοντεψα κι εγω να τρελαθω!! ακουσα 'καρδια' και κοντεψα να τρελαθω απ' τη στεναχωρια μου κι ας με καθησυχαζε η γιατρος μας. τωρα η μικρη μου κοντευει 8 μηνων και καθε φορα το παρακολουθουμε. δυστυχως δεν φαινεται να υποχωρει, γι αυτο και μας ειπε η παιδιατρος οτι ενδεχομενως αν επιμεινει, θα μας παραπεμψει σε καρδιολογο!

παντως απ' οσο γνωριζω κι εγω, γιατι ρωτησα και εμαθα, ειναι ετσι οπως τα λενε τα κοριτσια!! πολλα μωρακια το εχουν, σε καποια υποχωρει, αλλα κι αν δεν υποχωρησει, δεν ειναι σοβαρο! φυσημα εχει κι ο κουνιαδος μου και η νυφη μου και η κουμπαρα μας, η νονα της μικρης!

ο καρδιολογος θα σας κατατοπισει καλυτερα, αλλα ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Εμουλα μου!! μην ανησυχεις κοπελα μου!! μαλλον το φυσημα ειναι πραγματικα κατι πολυ συνηθισμενο!

η δικη μας παιδιατρος, μας ειπε οτι το ακουγε απο 2 μηνων και σ' εκεινη την επισκεψη κοντεψα κι εγω να τρελαθω!! ακουσα 'καρδια' και κοντεψα να τρελαθω απ' τη στεναχωρια μου κι ας με καθησυχαζε η γιατρος μας. τωρα η μικρη μου κοντευει 8 μηνων και καθε φορα το παρακολουθουμε. δυστυχως δεν φαινεται να υποχωρει, γι αυτο και μας ειπε η παιδιατρος οτι ενδεχομενως αν επιμεινει, θα μας παραπεμψει σε καρδιολογο!

παντως απ' οσο γνωριζω κι εγω, γιατι ρωτησα και εμαθα, ειναι ετσι οπως τα λενε τα κοριτσια!! πολλα μωρακια το εχουν, σε καποια υποχωρει, αλλα κι αν δεν υποχωρησει, δεν ειναι σοβαρο! φυσημα εχει κι ο κουνιαδος μου και η νυφη μου και η κουμπαρα μας, η νονα της μικρης!

ο καρδιολογος θα σας κατατοπισει καλυτερα, αλλα ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EMOYLA ΕΓΩ ΕΧΩ ΦΥΣΗΜΑ ΑΠΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ

ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ.Κ ΒΟΛΕΙ ΠΗΓΑΙΝΑ Κ ΧΟΡΟ Κ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΑΝΑ

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΙΣΑ ΙΣΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΨΙΛΟΠΕΡΝΑΕΙ ΚΙΟΛΑΣ!

ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EMOYLA ΕΓΩ ΕΧΩ ΦΥΣΗΜΑ ΑΠΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ

ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ.Κ ΒΟΛΕΙ ΠΗΓΑΙΝΑ Κ ΧΟΡΟ Κ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΑΝΑ

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΙΣΑ ΙΣΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΨΙΛΟΠΕΡΝΑΕΙ ΚΙΟΛΑΣ!

ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμουλα μην στεωαχωριεσαι! εμεις πηγαμε σημερα 2η φορα σε καρδιολογο για τον ιδιο λογο ειχαν ακουσει πριν 6 μηνες

ενα μικρο φυσιματακι της ειχαν κανει τριπλεξ και καρδιογραφημα και μας ειχαν πει να την ξαναδει καρδιολογος σε 6 μηνες

, οι 6 περασαν και πηγαμε σημερα! ηταν ολα καλα ισα που ακουγόταν , μας ειπαν να ξαναπαμε σε 1 χρονο

για επανελεγχο! και σημερα καναμε τριπλεξ και καρδιογραφημα καθως και καρδιολογικη εξεταση

πηγαμε στο παιδων πεντελης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμουλα μην στεωαχωριεσαι! εμεις πηγαμε σημερα 2η φορα σε καρδιολογο για τον ιδιο λογο ειχαν ακουσει πριν 6 μηνες

ενα μικρο φυσιματακι της ειχαν κανει τριπλεξ και καρδιογραφημα και μας ειχαν πει να την ξαναδει καρδιολογος σε 6 μηνες

, οι 6 περασαν και πηγαμε σημερα! ηταν ολα καλα ισα που ακουγόταν , μας ειπαν να ξαναπαμε σε 1 χρονο

για επανελεγχο! και σημερα καναμε τριπλεξ και καρδιογραφημα καθως και καρδιολογικη εξεταση

πηγαμε στο παιδων πεντελης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα σου ζήσει το κοριτσάκι σας!!

Θα ήθελα να σου πω και εγω οτι δεν πρεπει να ανησυχείς καθόλου.Δεν είναι τίποτα το φύσημα,οι περισσότεροι ανθρωποι το έχουν.Να φανταστείς στη δουλειά μου ειμαστε 5 κοπέλες κ το έχουμε οι 4.Το μόνο που πρέπει να ξέρει κανεις οταν έχει φύσημα οτι πρέπει να το λέει στο γιατρό του σε περιπτωση χειρουργείου ή οταν ειναι να βγάλει κάποιο δόντι γιατι πρέπει να πάρει μια αντιβίωση 1 ώρα πρίν.Αυτό μονο!Τίποτε άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα σου ζήσει το κοριτσάκι σας!!

Θα ήθελα να σου πω και εγω οτι δεν πρεπει να ανησυχείς καθόλου.Δεν είναι τίποτα το φύσημα,οι περισσότεροι ανθρωποι το έχουν.Να φανταστείς στη δουλειά μου ειμαστε 5 κοπέλες κ το έχουμε οι 4.Το μόνο που πρέπει να ξέρει κανεις οταν έχει φύσημα οτι πρέπει να το λέει στο γιατρό του σε περιπτωση χειρουργείου ή οταν ειναι να βγάλει κάποιο δόντι γιατι πρέπει να πάρει μια αντιβίωση 1 ώρα πρίν.Αυτό μονο!Τίποτε άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emoula mou se katalabaino alla den einai tipota

Emeis thn imera pou tha bgainame apo to maieutirio mas fonakse o giatros kai mas eipe i mikri exei fisima. Ego egina lioma kai den eimoun kai polu kala psixologika giati i mama mou itane sto nosokomeio gia thn kardia ths.

Pantos apo tote to parakolouthoume kai den einai tipota...uparxei periptosi kai na eksafanistei teleios. O giatros mas eipe oti oloi oi anthropoi mporoun na emfanisoun fusima kai meta na eksafanistei kai na min to kseroun kan

euxomai na kalutera kai na perasete omorfes giortes

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emoula mou se katalabaino alla den einai tipota

Emeis thn imera pou tha bgainame apo to maieutirio mas fonakse o giatros kai mas eipe i mikri exei fisima. Ego egina lioma kai den eimoun kai polu kala psixologika giati i mama mou itane sto nosokomeio gia thn kardia ths.

Pantos apo tote to parakolouthoume kai den einai tipota...uparxei periptosi kai na eksafanistei teleios. O giatros mas eipe oti oloi oi anthropoi mporoun na emfanisoun fusima kai meta na eksafanistei kai na min to kseroun kan

euxomai na kalutera kai na perasete omorfes giortes

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΟΥΛΑ ΓΕΙΑ ΣΟΥ!

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ!

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ 30% ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΧΟΥΝ ΦΥΣΗΜΑ.

ΘΑ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!

ΕΙΜΑΙ 22 ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΜΕ ΚΟΛΠΙΚΟ ΦΥΣΗΜΑ.

ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 16 ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΠΑΙΔΟΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟΣ.ΚΑΝΑΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΗΜΑ.

ΣΤΑ 16 Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΑ 18 ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ Η ΤΡΥΠΟΥΛΑ ΕΚΛΕΙΝΕ.

ΟΝΤΩΣ ΕΤΣΙ ΚΕΙ ΕΓΙΝΕ!ΣΤΑ 18 ΕΚΑΝΑ ΝΕΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΤΙΠΟΤΑ!ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΑ 20 ΕΤΣΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΕΡΕΥΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΑΤΙ.

ΚΑΤΑ Τ'ΑΛΛΑ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΜΟΥ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΝΤΟΝΑ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑ ΜΙΚΡΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΝΤΟΥΣΑΝ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΣΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ(ΜΥΟΚΑΡΔΙΤΙΔΑ)

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ!

ΟΛΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΙ!

ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΟΥΛΑ ΓΕΙΑ ΣΟΥ!

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ!

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ 30% ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΧΟΥΝ ΦΥΣΗΜΑ.

ΘΑ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!

ΕΙΜΑΙ 22 ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΜΕ ΚΟΛΠΙΚΟ ΦΥΣΗΜΑ.

ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 16 ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΠΑΙΔΟΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟΣ.ΚΑΝΑΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΗΜΑ.

ΣΤΑ 16 Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΑ 18 ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ Η ΤΡΥΠΟΥΛΑ ΕΚΛΕΙΝΕ.

ΟΝΤΩΣ ΕΤΣΙ ΚΕΙ ΕΓΙΝΕ!ΣΤΑ 18 ΕΚΑΝΑ ΝΕΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΤΙΠΟΤΑ!ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΑ 20 ΕΤΣΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΕΡΕΥΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΑΤΙ.

ΚΑΤΑ Τ'ΑΛΛΑ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΜΟΥ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΝΤΟΝΑ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑ ΜΙΚΡΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΝΤΟΥΣΑΝ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΣΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ(ΜΥΟΚΑΡΔΙΤΙΔΑ)

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ!

ΟΛΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΙ!

ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΡΙΖΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ.ΣΕ ΟΛΑ ΕΙΜΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΛΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΙΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΧΩ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ.ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...