Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!!!

ολα καλα με τον γιατρο ακουσαμε αυτη τη φορα και καρδουλα...τι ωραια που ακουγοταν γρηγορα γρηγορα χτυπουσε και να πω την αληθεια εκεινη την ωρα ημουν σαν χαζη!δεν μπορουσα να καταλαβω πως η καρδουλα ειναι του μωρου που εχω μεσα μου ειναι απιστευτο.....πανε ολα καλα Δοξα το Θεο και θα ξαναπω για αυχενικη σε 2.5 εβδομαδες περιπου.

kangaroo καλως ηρθες στην παρεα μας!να σου ζησουν τα παιδακια σου και με το καλο να ερθει και το τριτο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσια μου!

kangaroo ευχαριστω πολυ,κι εσυ με το καλο να υποδεχτεις το τριτο!!!!Οσο για το τικερακι σε μενα δεν μπαινει ισως κατι κανω λαθος.

rose τι καλα νεαααα!!!Αχ αυτη η καρδουλιτσα αχ...καθε φορα μπορω να την ακουω για ωρες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσα !!!!!!!!!!

ροζακι τα νεα σου ειναι υπεροχα !!!!!!!!!!! αυτος ο κτυπος της καρδιας του μωρο ειναι υπεροχος!!!!!!!!!!!!

κοριτσια εγω θελω την βοηθεια σας για να μπορεσω να βαλω τικερακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα εγω ονομαζομαι Γεωργια.Απλα το ψευδωνυμο το εβαλα οταν εμεινα εγκυος πρωτη φορα και θα ονομαζα το μωρο Ευη εαν ητανε κοριτσι.Ελπιζω να κανω τωρα κοριτσι για να βγαλω Ευη ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ.

Βλεπω απο την ηλικια του Νικολα σου δεν εχασες ευκαιρια, εμεινες κατ'ευθειαν.Μπραβο σου!!!!!Τεσπα, αλλαζω θεμα.δηλαδη δε θες να μαθεις το φυλο μεχρι το τελος???????σωστη η λογικη σου αφου εχεις και αγορι και κοριτσι,αλλα η περιεργεια αντεχεται????????

Ρουζ αργησες να απαντησεις και ομολογω, ησουν στη σκεψη.εμπαινα να δω εαν εισαι οκ αλλα εσυ χαλαραααααα.:))

ειναι συναρπαστικο να ακους καρδουλα και απιστευτο..

κοριτσια για τα τικερακια εχει πληροφοριες εκει που λεει οδηγιες για το μαμυλαντ.πανω πανω. εγω δεν μπορω να σας βοηθησω γιατι ειμαι ασχετη.ο αντρασ μου τα εβαλε.εγω μονο παρατηρησεις ξερω να σας κανω που δεν εχετε τικερακι.χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σορυ Γεωργια αλλα χθες δεν μπηκα καθολου μαμμυ βολταρα :P

κοριτσια ακολουθηστε τα βηματα στις οδηγιες που λεει για το μαμμυ και θα το φτιαξετε ειναι ευκολο!αν θελετε καποια διευκρινηση ρωτηστε ξερω πως μπαινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα κ απο μας....ροουζ μπραβο που ολα ειναι καλα....τελεια νεακια...εμεις ειχαμε δυσκολη μερα σημερα...κ ο μικρος με γκρινια κ εγω με εμετους ολη μερα...τα εχω φτυσει...ουτε νερο δεν μπορουσα να πιω....

Οσο για τα τικερακια ειναι λιγο πεδεμα το οτι δεν λειτουργει το Html αλλα παλευετε αμα κολλησετε πειτε μου για βοηθεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφες εγκυλουλες!!!

Βρε κοριτσια θα σκασω.....ενω κανω κανονικα το τικερακι μου...παω στην επεξεργασια υπογραφης αντιγραφω τον BB code κανω κ προεποικοσπηση να δω πως φαινεται μια χαρα το εμφανιζει...οταν παω να κανω αποθηκευση υπογραφης μου βγαζει αυτο το μηνυμα "BB code url is not allowed." Εχει ποσες μερες που παιδευομαι κ τιποτα....μηπως επειδη ειμαι καινουριο μελος στο site δεν μ'αφηνει να κανω τικερακι τι να πω....

rose......binoula....τα φωτα σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntoula πρεπει να σβησεις τα url που εχει στην αρχη και το τελος για να μπορεσει να στο δεχτει...αυτο δεν εκανα και εγω και ψαχνομουν τι εκανα λαθος!

Binoula υπομονη,μακαρι να σου περασουν γρηγορα γιατι και με ενα παιδι φανταζομαι θα ειναι ακομα πιο δυσκολα τα πραγματα αν δεν εισαι και εσυ καλα....εισαι και εσυ 9 εβδομαδων?το τικερακι σου μετραει σωστα?στην αρχη θυμαμαι οτι εδειχνε λιγες εβδομαδες πιο κατω απο μενα γι αυτο το λεω...

οι υπολοιπες εγκυουλες τι κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας,

Rose ο χτυποι της καρδουλας δεν ειναι το ωραιότερο πράγμα που έχεις ακούσει!τελεια τα νεα να μην έχεις αγωνία όλα πανε καλα.

Γιωργια σου εύχομαι να κανεις κοριτσάκι αυτη τη φορα! Αν θα αντεξω τωρα να μην μαθω φυλο μεχρι το τελος δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά, πάντως εμάς θα ειναι Γιώργος ή Γιωργια γιατι μαμα και πεθερος έχουν το ίδιο όνομα οπότε θα τους εχουμε ικανοποιημένους ολους!

Διαμαντουλα σωστα το κανεις, όταν το αντιγραψεις στην επεξεργασία υπογραφής αρχικα βγάλε τις εξωτερικές αγκυλες (πρώτη και τελευταία δηλαδη) , τοτε θα στο εμφανίσει.

Κατερινα μπορείς να φτιάξεις ένα τικερακι ή στο Pregnancy pregnology.com ή στο Lilypie - Pregnancy, baby and parenting tickers. θα αντιγραψεις τον κωδικό που λεει για forum signature UBB code and bb code βγάζοντας τις εξωτερικές αγκυλες. Για να το φτιάξεις πας στον πίνακα ελέγχου χρήστη, πανω δεξιά, οι ρυθμίσεις μου, επεξεργασία υπογραφής και το κανεις paste εκει που λεει επεξεργασία υπογραφής.

ελπιζω να βοήθησα

καλο βραδυ σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ πολυ!!!!!!!!Το δεχτηκε επιτελους!!!!

Για πειτε βρε κοριτσια με τη ζεστη πως τα πατε????Μονο εγω σκαω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kangaroo πραγματικα εκεινη την ωρα δεν μπορουσα να συνειδητοποιησω οτι αυτο που ακουω ειναι η καρδουλα του και οτι ειναι το δικο μου μωρο μεσα στην κοιλια μου,ειναι απιστευτο!!!!

ntoula αν θελεις ξαναπας στην υπογραφη σου και σβηνεις οτι εμφανιζεται τωρα διπλα και το ξανα αποθηκευεις για να σου βγαλει σκετο το τικερ χωρις αυτα που γραφει...οσο αναφορα την ζεστη επειδη δεν την παλευα με τιποτα βαλαμε aircodition,νομιζα θα πεθαινα...τωρα οποτε ζεσταινομαι ενα κουμπακι ανοιγω και ειμαι αραχτη :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να σας ρωτησω βαζετε κρεμα για ραγαδες?ο γιατρος μου ειπε να ξεκινησω να βαζω και ψαχνω να δω ποιες ειναι καλες...εσεις χρησιμοποιειτε και ποιες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααααα κοριτσαρεςςςςς!!!

rose ευχαριστω τα εσβησα κ αναρωτιομουν πως να τα βγαλω!!!Μια χαρα σε βρισκω....εμας κατι επαθε το aircodition κ ακομη δεν φωναξαμε μαστορα....να δουμε ποτεεεε!!!Τωρα οσο αναφορα την κρεμουλα εμενα δεν μου ειπε τιποτα ο δικος μου....εχω αρχισει κιολας να φουσκωνω αισθητα,ειμαι κ αδυνατη κ αναρωτιομουν κ εγω αν πρεπει να βαλω κρεμουλα!!!??

Βρε κοριτσια κ μια ερωτηση στις ηδη μανουλες....ποτε καταλαβατε το μωρακι σας για πρωτη φορα???Γιατι σημερα το μεσημερι που εφαγα κ ξαπλωσα ενιωσα κατι σκιρτηματα σαν τρια τακ που ειχαν μεταξυ τους κανα λεπτο διαφορα...λετε να ειναι η μπεμπουλα μου??Παντως καμια σχεση με εντερακι....κ γι αυτο ξαφνιαστηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγκυουλες!!!!πως ειστε σημερα??

απο κρεμα για ραγαδες μου εδωσε μια ο γιατρος μου της mustela, την οποια εβαζα και στο Νικολα.Δεν πιστευω οτι κανουν και κατι.αν το εχει το δερμα και θα σκασει θα σκασει οτι και να βαζεις.αυτη ειναι η αποψη μου αν και τη βαζω την κρεμουλα μου καθημερινα.Στο Νικολα βγηκαν πολυ λιγες και μια φιλη που εβαζε μια πανακριβη ειχε πατωθει...

Ντουλα τον Νικολα τον ειχα νιωσει στην 19 βδομαδα και ειχα την αισθηση οτι ηταν το εντερο μου.

Αυτα κοριτσια μου....φιλιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! Εγω εδω σπιτι με το μικρο μου ταρζανακι, αυτη την εβδομάδα έχω πολυ τρέξιμο γιατι την Κυριακή θα βαφτισουμε τον μικρο και επειδη φτιάχνω μονη μου με τη βοήθεια της μαμάς μου και της νονας μπομπονιερες και γλυκα τρέχω και δεν φτάνω.

Για την κρέμα για τις ραγαδες συμφωνω ότι ειναι κυρίως θέμα σώματος αλλα σίγουρα και η κρέμα θα βοηθήσει λίγο αφου το δέρμα θα τεντωθει αρκετα. Εγω και τις δυο προηγούμενες φορές χρησιμοποιουσα μια που λέγεται simulcium g3 μου την ειχε προτείνει η φαρμακοποιός ειναι απο τις ακριβουτσικες βεβαια, εκανε γύρω στα 28-30 ευρώ, αλλα δεν έκανα καμια ραγαδα.

Διαμαντουλα εγω την κόρη μου την ένιωσα πρώτη φορα 18η προς 19η βδομάδα και τον μικρο στην 17η. Αν είσαι πολυ αδύνατη μπορει να ήταν το μωρακι σου, θα το καταλάβεις αν μερα με την μερα νιώθεις αυτο το ίδιο χτυπηματακι περισσότερες φορές μέσα στη μερα.

Αυτα απο μένα, να έχετε μια όμορφη μερα όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια κ απο εμενα

ολα καλα σημερα με το γιατρο κ το μωρακι μας ειναι μια χαρα κ κατα πασα πιθανοτητα ειναι αγορακι !!!!!!!!!!!!

οσο για κρεμα κ εμενα δεν μου ειπε κατι ο γιατρος αλλα λεω να ρωτησω κ στο φαρμακειο να δω τι θα μου πουνε κ αν ειναι θα αρχιζω να βαζω το σωμα μου γενικα κανει ραγαδες κ ετσι λεω με την κρεμα μπας κ προλαβω τιποτα ....

κοριτσια εσας για μπανιο στην θαλασσα τι σας εχουν πει???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας. ο γιος μου οσο μεγαλωνει τοσο πιο γρηγορα ξυπνα.ακομη λιγο και θα ξυπναμε πριν να χαραξει...αχ βρε Νικολα!!!!!!οσες ειστε στην πρωτη εγκυμοσυνη ΚΟΙΜΗΘΕΙΤΕ οσο περισσοτερο γινεται γιατι απο τη στιγμη που θα γεννηθουν τα μωρακια θα πειτε αντιο στον υπνο για παντα.το θεμα ειναι οτι πιστευα οτι οταν ειναι βρεφος εχεςι προβλημα να κοιμηθεις γιατι το μωρο σε ξυπνα καθε λιγο και λιγακι για γαλα.τωρα εχουν αλλαξει τα πραγματα.κοιμαται σερι ολο το βραδυ αλλα με την πρωτη αχτιδα φωτος εχουμε εγερτηριο.στις 6:30 το πολυ ειμαστε στο ποδι.

Οσο για μπανια στη θαλασσα εγω κανω καθε πρωι και στην πισινα καθε απογευμα γιατι βρισκομαι σε διακοπες.Στο Νικολα πηγαινα 2 φορες τη μερα μονο θαλασσα και απεφευγα την πισινα λογω μικροβιων.Φετος ομως στην πισινα ειδα και αλλες κοπελες σε πιο προχωρημενες εγκυμοσυνες να μουλιαζουν και ειδικα ξενες και λεω τι ειναι γινεται καλε, μονο εμεις μπορουμε να μολυνθουμε, οι ξενες ειναι απο αλλο υλικο?????ασε που επειδη ειναι η δευτερη μου εγκυμοσυνη ειμαι πολυ πιο χαλαρη σε ολα.μα σε ολα σας λεω. Εσεις που εχετε ηδη ενα μωρο συμπεριφερεστε οπως και στην πρωτη εγκυμοσυνη????με την ιδια προσοχη και ζηλο για ολα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.οσο αναφορα την κρεμα μου το ειπε η κοπελα που εχει εκει ο γιατρος μου οχι ο ιδιος...εψαξα στο ιντερνετ και βρηκα πολλες μαρκες μια ομως λενε πολλες κοπελες οτι ειναι καλη η prevenstria και η mustela για στηθος.θα παω φαρμακειο να ρωτησω και βλεπουμε!καλο ειναι να βαζουμε μπας και βοηθησουμε λιγο την κατασταση...

μασρορακι μπραβο ολα καλα με τον γιατρο...αγορακι ε?με το καλο να ειναι!!!για μπανια δεν τον εχω ρωτησει αλλα δεν κανω γιατι ειμαι ευαισθητη με μικροβια και δεν θελω να κολλησω τιποτα...

να ρωτησω μηπως ξερετε...εχει σταφυλοκκοκο ο σκυλος μου υπαρχει κινδυνος να κολλησω?ρωτησα στο κτηνιατρειο και ειπαν οχι αλλα ρωταω μηπως ξερετε κατι αλλο εσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσαρες!!!!!!Ευχαριστω για τις απαντησεις!!!

kangaroo κι εγω αυτο λεω γιατι απο προχθες συνεχιζεται το τακ τακ οχι συνεχεια βεβαια κανα 2 φορες χθες κ 1 σημερα...τι να πω...μπορει να ναι κ εντερακι θα δειξει με τον καιρο!

μασρορακι τι ωραια νεακιααααα με το καλο ο μπεμπουλινος!!Οσο για θαλασσα εμενα ο γιατρος μου με αφηνει κ κανω κανονικα,απλα καλο ειναι μου ειπε οχι σε παραλιες με παρα πολυ κοσμο γιατι υπαρχουν μυκητες βακτηρια κτλ!Εσενα τι σου ειπε?

ευηνικολας δωσε καλε κ σε μενα λιγη χαλαροτητα που φοβαμαι να κανω το παραμικρο!!!

rose δεν θελω να σε στενοχωρησω αλλα εγω ξερω οτι ο σταφυλοκοκκος μπορει ευκολα να μεταφερθει στον ανθρωπο κ ποσο μαλλον σε μια εγκυο που εχουμε ουτως η αλλως ευαλωτο ανοσοποιητικο συστημα!!!Εσυ οσο μπορεις σε αποσταση.....

φιλακια στις κοιλιτσες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας κοριτσια!!!!!!!!

ο γιατρος μου για μπανιο στην θαλασσα μου ειπε οκ κανενα προβλημα απλα μετα θα πρεπει να βγαλω το βρεγμενο μαγιο κ να βαλω αλλο στεγνο κ στην ξαπλωστρα να απλωνω παντα πετσετα η οποια θα ειναι μονο δικη μου (αλλα αυτοι ειναι κανονες υγιεινης ειτε εισαι εγκυος ειτε οχι)

οποτε λεω να τον ακουσω κ απο εβδομαδα να παμε καπου κοντα για 4-5 μερες να κανουμε κανα μπανακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntoula μπορει και να ειναι το μωρακι σου γιατι λενε στην αρχη το νιωθεις αλλα δεν μπορεις ακομα να το καταλαβεις οτι ειναι αυτο...αν συνεχιζετε καθημερινα σημαινει οτι το μικρο σου κανει αισθητη την παρουσια του :)

το ειχε ξαναπερασει περσι παλι και δεν ειχα κολλησει...τον εχω χαιδεψει αρκετες φορες και του καθαριζω την "πληγη" αλλα βαζω γαντια!οσο εχω διαβασει δεν λενε οτι μεταδιδεται απο σκυλο σε ανθρωπο...επισης διαβασα οτι αν μερικες εγκυες ειχαν σταφυλοκκοκο και με αγωγη περνουσε δεν ειναι σημαντικο μικροβιο...φυσικα δεν το λεω αυτο για να κολλησω και εγω δεν θελω!οσο μπορω θα προσεχω αλλα δεν μπορω να μην τον περιποιούμαι τον λατρευω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια καλα σας μερα τι κανετε???εμεις φουσκωνουμε καθημερινα.

ροζακι γιατι δε ρωτας το γιατρο σου για το σταφυλοκοκκο??και εγω θα το φοβομουνα στην εγκυμοσυνη κι ασ λενε οτι δεν κολλας..

χθες πηγαμε μεγαλη παρεα για φαγητο και μου μπηκε η ιδεα για καλαμαρι.Οταν ειπα οτι θα παραγγειλω αρχισαν μερικοι να μου λενε οτι δεν κανει στην εγκυμοσυνη να τρωμε μαλάκια.ετσι δεν εφαγα.δεν θυμαμαι αν ειχα φαει στον Νικολα αλλα μου μπηκε μια μανια και θελω.εσας σας εχει πει ο γιατρος αν μπορειτε να φατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα!!!

evinicolas1980 πηρα την μαια του γιατρου μου και μου ειπε απλα να προσεχω να πλενω καλα τα χερια μου...της ειπα αν κολλησω πως φαινεται και ειπε απλα μπορει να κανεις πυρετο και να ταλαιπωρηθεις τιποτα αλλο.αν και ειχε ξανακολησει περσι και εγω ημουν μια χαρα απλα ειπε να προσεχω και το πιο πιθανο ειναι να μην κολλησω.

απο οτι ξερω και εγω δεν κανει θαλασσινα να τρωμε..ειναι επικδυνα στην εγκυμοσυνη μπορει να παθεις μεγαλη ζημια αν δεν ειναι καλο αυτο που θα φας γι αυτο απαγορεονται...οποτε ξεχασε τα για να σου φυγει η μανια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια, έχω κανα δυο μερες να μπω να δω τα νεα σας.

Κατερίνα, αγοράκι σας είπαν, με το καλο και γερο να ειναι,μια σε ξετρελαινει σίγουρα ο γιος!!!! Για μπάνια στην θάλασσα και μένα μου επιτρέπει σε καθαρές όσο το δυνατό θάλασσες και να μην μένω με το βρεγμενο μαγιω και οχι στον ήλιο, τα βασικα δηλαδη που θα πρέπει παντα να προσέχουμε.

Γιωργια ποσο δίκιο έχεις για τον ύπνο, έχω να κοιμηθω σερι βραδυ εδω και τρεισήμισι χρονια, όσα και η κόρη μου δηλαδη. αυτο που σου κάνει ο Νικόλας σου μου το κάνει και ο δικός μου μολις χαράζει ξυπνάει, καποιε φορές ευτυχώς ξανακοιμαται αλλα επειδη τον φερνω στο κρεβάτι μας το πρωι δεν τον ευχαριστιεμαι και πολυ τον υπόλοιπο ύπνο μου. Έτσι ειναι στην δευτερη εγκυμοσύνη ξέρεις δεν ειναι όλα άγνωστα και απο την άλλη αν έχεις και ένα μικρο στο σπιτι πολλες φορές ξεχνάς ότι είσαι έγκυος.

Rose Δεν ξέρω να σου πω κάτι εγω θα σου έλεγα να το συζητήσεις περισσότερο με τον γιατρο σου και εκείνος θα σου πει τι πρέπει να προσεχείς και πως.

Γιωργια εγω ξέρω ότι τα οστρακοειδη απαγορεύονται τα υπόλοιπα θαλασσινά μαλλον μπορείς, πάντως το καλαμάρι το γεμιστο με τυριά και πιπεριές μου αρεσει και μένα πολυ....μου ανοιξες την όρεξη βραδιατικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...