Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ...HELP??? ΑΠΟΡΙΕΣ!!!


Recommended Posts

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας και τα καλά σας λόγια!!!

Υπάρχουν στιγμές που μου έρχετε να κάνω μια δοκιμή με Predictor ή Clear Blue μέχρι την Τρίτη που θα κάνω τη β-χοριακή.

Γνωρίζω ότι ένα αρνητικό τέτοιο τεστ μπορεί να μην είναι αληθινό (άρα δεν θα ρίξει την ψυχολογία μου) ένα θετικό όμως είναι επί το πλείστον σωστό...

Έχει δοκιμάσει καμμιά σας να κάνει τεστ Predictor ή Clear Blue την 10η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά;;;

Τί μου προτείνετε, να κάνω το τεστ ή όχι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 67
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΜΕ ΛΕΝΕ ΓΕΩΡΓΙΑ. ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΑΛΛΑ ΣΥΝΗΘΩς ΕΓΡΑΦΑ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ 1 ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ(ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ) ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑς ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ, ΤΕΛΙΚΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ "ΣΥΜΦΥΣΗ" ΑΝ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΛΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟ ΥΓΡΟ ΔΡΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ, ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΓΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΦΑΓΑ ΠΟΡΤΑ!!! Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΩ... ΒΑΣΙΚΑ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΩ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ ΠΑΛΙ!!! ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΛΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΜΕ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ, ΜΩΡΑΚΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!!! ΣΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΑ?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμενα amonog την φαση που περνας εσυ τωρα την περασα εγω πριν δυο μηνες.ημουν στη δευτερη προσπαθεια η πρωτη ηταν ακαρπη κ ειχα ακριβως τα ιδια συμπτωματα....καφε υγρα πονακια,κ οπως ηταν φυσικο οταν πηγα για χοριακη το τελευταιο που περιμενα ηταν να ακουσω πως ειμαι εγκυος...:ohmy: ο γιατρος μου συνεστησε να ειμαι ξαπλωμενη κ αυτος ειναι κ ο λογος που χαθηκα απο το site τωρα ειμαι στην ενατη εβδομαδα και ξαπλωνω ακομη γιατι πριν δυο εβδομαδες μου ηρθε λιγο αιμα.οσο αφορα τη γνωμη μου για το τεστ που σκεφτεσαι να κανεις πριν τη χοριακη ειναι λαθος γιατι οπως ειπε καποια γιατρος στο κεντρο που εκανα την προσπαθεια δε θα δειξει τιποτα κ θ'απογοητευης...

σου ευχομαι τα καλυτερα κ ελπιζω την επομενη φορα που θα ξαναμπω να μαθω τα ευχαριστα..:kiss:

Υ.Γ αν μπορεις προσπαθησε ν'αποβαλεις το ανχος...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν πήρα άδεια....

Μόνο την πρώτη ημέρα γύρισα σπίτι και ήμουν ξαπλωμένη, μετά ο γιατρός μου είπε οτι μπορώ να παω για δουλειά, αρκεί να προσέχω και να μην κάνω ταρζανιές.... :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Amonong: οχι καλή μου να μην κάνεις κανένα τεστ! Εμένα ο γιατρός μου δεν με άφησε να κάνω χοριακή μία ημέρα νωρίτερα... και εσυ θέλεις να κάνει τεστ σπιτιού τόσο νωρίς???

Κανε λίγο υπομονή σε παρακαλω... δεν είναι ανάγκη να ρίξεις την ψυχολογία σου χωρίς λόγο!!!!!

2002: Σε καταλαβαίνω γιατι περασα ακριβώς το ίδιο!!!

Ετσι και εγώ πίστευα οτι είναι ψυχολογικό μέχρι που η σαλπιγγογραφία έδειξε οτι κάνω μια μικρή κωδωνική κατακράτηση! Παρόλο που δεν ήταν σοβαρό το πρόβλημα και οι σάλπιγγες διαβατές η σύλληψη καθυστερούσε! Οταν μου το ειπε η γιατρός μου, έφυγα από το ιατρείο της και καθόμουν στο αμάξι και έκλαιγα..... Η εξωσωματική μου φαινόταν βουνό!

Ομως μια συγγενής μου, μου εξήγησε όλη την διαδικασία και με εμψύχωσε. Με έστειλε και στον γιατρό της (ένα καταπληκτικό άνθρωπο και επιστήμονα) και έτσι με την πρώτη μας προσπάθεια τώρα διανύω τον 7ο μήνα της εκγυμοσύνης μου στην κορούλα μας!

Η διαδικασία δεν ειναι τίποτα!!! και στο λέω εγώ που ειμαι φοβιτσιάρα και φυγόπονη!!!!

Δε μετά που πέρνεις το θετικό σε πληροφορώ οτι ξεχνάς και ότι έχεις κάνει μέχρι τώρα!!!!

Οτι θές πες μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΚΑΝ. ΠΗΓΑ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!!!! ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ? ΓΙΑ ΤΟΥς ΕΠΟΜΕΝΟΥς 2 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΛΑΣΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.

Υ.Γ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ Π.Μ (χιχιχιχιχι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΘΑΡΥΝΑΤΕ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ. ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΧΘΕΣ Β-ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΗ.....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου ευχομαι καλη επιτυχια.να πανε ολα καλα και να καταφερεις να κρατησεις αγκαλια σου ενα παιδακι.δεν εχω τετοια εμπειρια αλλα ηθελα να σου πω να προσεχεις.καλα αποτελεσματα..φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Amonog συγχαρητήρια γλυκιά μου...

Καλή σιγουριά και κοίτα να το χαρείς τώρα γιατί σε λίγο θα αρχίσουν οι ναυτίες και οι καούρες!! Πλάκα κάνω...

Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και όλα να σου πάνε καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Ελπίζω να καταλαβαίνετε την αγωνία μου ειδικά όταν είναι το πρώτο θετικό αποτέλεσμα μετά από 5 χρόνια προσπαθειών...

Βεβαία όσο διαβάζεις στο internet τόσο απογοητεύεσαι, ίσως και χωρίς λόγο... Όμως θέλω τόσο ΠΟΛΥ το θετικό αποτέλεσμα, να είναι θετικό και να μην αλλάξει τίποτα. Βέβαια δεν έχω δει αίμα ή τίποτα περίεργο έως τώρα... Δεν θέλω όμως και να χαρώ πολύ και να απογοητευτώ μετά (αν και να πω την αλήθεια μου δεν θέλω να αλλάξει τίποτα, θέλω να είμαι ΕΓΚΥΟΣ!!!)...

Ξέρετε μήπως τί ποσοστά υπάρχουν το πρώτο με το δεύτερο τεστ β-χοριακής χωρίς να έχει έρθει αίμα να αλλάξει από θετικό σε αρνητικό??? (Η τιμή της β-χοριακής μου ήταν 99).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ...ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΚΥΛΗΣΕΙ ΕΤΣΙ ΜΗΝ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙΣ ΠΟΣΟΣΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΕ ΑΓΧΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ..ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΟΥΤΕ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΑΝ ΒΛΕΠΩ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΟΝΕΙΡΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΕ ΛΕΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗ ΧΩΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΠΩΣ ΚΥΛΑΕΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

amonog γεια κοπελα μου εμαθα τα ευχαριστα κ χαρηκα πολυ γιατι οπως ξαναειπα το περασα κ εγω πριν δυο μηνες.....;) ελπιζω να χαλαρωσεις κ να το απολαυσεις γιατι ειναι κατι που κ οι δυο μας προσπαθησαμε πολυ για να καταφερουμε...καλες γιορτες κ του χρονου τετοιες μερες αγκαλια με τα μωρακια μας....:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα,

Τελικά είχα δίκιο που με είχαν "ζώσει τα φίδια". Η δεύτερη β-χοριακή έπεσε στο 65.

Ο γιατρός μου, μου είπε ότι αυτό σημαίνει ότι δεν αυξήθηκε ο πλακούντας και κανονικά θα έπρεπε να μου σταματήσει τα φάρμακα για να έρθει η περίοδος, δηλαδή ότι απέτυχε η προσπάθεια. Επειδή όμως δεν έχω ακόμα αίμα από μόνη μου μου άφησε περιθώριο ως αύριο Τρίτη να επαναλάβω τη β-χοριακή μήπως (σπάνιο βέβαια φαινόμενο) ήταν δίδυμη κύηση, υποχώρησε το δεύτερο έμβρυο, οπότε συμβαίνει (ένα ποσοστό 20%) να πέφτει η β-χοριακή και μετά να αρχίσει να ξαναανεβαίνει... Βέβαια μου είπε ότι δεν θέλει να μου δίνει ψεύτικες ελπίδες... Απλά υπάρχει η πιθανότητα. Άρα η πιο κρίσιμη εξέταση είναι η αυριανή μου, διαφορετικά θα σταματήσει τα φάρμακα.

Ομολογώ ότι όχι μόνο είμαι χάλια αλλά είναι η χειρότερες μέρες της ζωής μου, κλαίω συνέχεια και νιώθω σαν χαμένη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninina σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια... Εύχομαι να γίνει το θαύμα των Χριστουγέννων, γιατί μόνο για θαύμα μιλάμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

amonog μην στεναχωριέσαι κοπέλα μου. Έκανες μια προσπάθεια και ίσως απέτυχε.Καταλαβαίνω πόσο πολύ θέλεις ένα μωράκι και να είσαι σίγουρη πως θα έρθει.Κάνε υπομονή, κουράγιο και σου εύχομαι ολόψυχα η επόμενη προσπάθεια να είναι και η τυχερή σου. Σκέψου πόσες κοπέλες βρίσκονται στη θέση σου και πόσες που ήταν τώρα έχουν τα μωράκια τους ή τα περιμένουν με τις κολίτσες τους φουσκωμένες;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι....

Μην μου απογοητεύεσαι όμως μέχρι να δούμε τα τελικά αποτελέσματα!

Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να παραμείνεις έγκυος!

Ομως να έχεις μέσα στο μυαλό σου κάτι: Το ότι έμεινες έγκυος είναι πολύ σημαντικό! Το να μην προχωρήσει μια σύλληψη συμβαίνει κατα κόρον και στις αυτόματες συλλήψεις!

Βέβαια στις δικές μας περιπτώσεις, επειδή έχουμε ταλαιπωρηθεί περισσότερο γιαυτή την σύλληψη, η απογοήτευση νομίζω οτι είναι μεγαλύτερη....

Δεν ξέρω που κάνεις τις προσπάθειες σου, όμως αν θες μπορώ να σου πω μερικά πραγματάκια για τον δικό μου γιατρό, όπου θεωρώ ότι είναι κύριος παράγοντας για μεγάλο μέρος των επιτυχιών του.

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙ έγραψε:

Κοριτσάκι μου καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι....

Μην μου απογοητεύεσαι όμως μέχρι να δούμε τα τελικά αποτελέσματα!

Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να παραμείνεις έγκυος!

Ομως να έχεις μέσα στο μυαλό σου κάτι: Το ότι έμεινες έγκυος είναι πολύ σημαντικό! Το να μην προχωρήσει μια σύλληψη συμβαίνει κατα κόρον και στις αυτόματες συλλήψεις!

Βέβαια στις δικές μας περιπτώσεις, επειδή έχουμε ταλαιπωρηθεί περισσότερο γιαυτή την σύλληψη, η απογοήτευση νομίζω οτι είναι μεγαλύτερη....

Δεν ξέρω που κάνεις τις προσπάθειες σου, όμως αν θες μπορώ να σου πω μερικά πραγματάκια για τον δικό μου γιατρό, όπου θεωρώ ότι είναι κύριος παράγοντας για μεγάλο μέρος των επιτυχιών του.

:kiss:

ΝΑΙ ΠΕΣ ΜΑΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...