Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 vo40 - ΚΟΡΙΤΣΙΑ VS ΑΓΟΡΙΑ ΓΡΑΨΑΤΕ 2


Recommended Posts

kalmera κ απο μας..

η παιδικος σημερα μεχρι τις 12..και την πγα..σταση εργασιας λεει μετα..

απυρετη απο χθες το πρωι..

πηρα αποτελε εξετασεων..νομιζω οτι ειναι καλα..αλλα θα πεταχτω κ παιδιατρο να τα δειξω..

εννοειται δε μαζεψα ουρα..

ακομα 1-2 προσπαθειες σημερακ μ ερτα το χεζω..

νανα ρωτα για τη ψωριαση..

υγρασια,ε;;πωπωπω!!ασχημο πραγμα..

μαρκερ βαρουσες φρικες..το θυμαμαι..με το πρωτο χρονο των παιδιων..πολυ γκρινια λεμε!!

μαντριο επιστρεφω μεσα ιανουαριου..σουπερ λεμε.

κ εννοειται δε θελω να παω..

τωρα ψαχων θυμα να χρησιμοποιησιε τις ταμπλετες για το πλυντηριο πιατων που θα φτιαξω!!

νατε να δουμε..

βαγκ γιατι δε σου κανει το παντελονι;;

καλα κ γω ετσι πως παω..

τεσπα!!

πως ηταν ηπ ρωτη μερα στη δουλεια;

σημερα δε ξερω τι θα μαγειρεψω!!

βαριεμαι λεμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσας δεν κανουν απεργια στους παιδικους;

καλε μοον εμας κανουν απο την τριτη τα εχω σπιτι δεν πανε παιδικο

καλε και νομιζα οτι παντου ετσι ειναι χαχαχα ειπαμε εμας ειναι δουλεφταρουδες χαχα

οραβο για τον πυρετο - ε ενταξυ λογικα ιωση ηταν

αλλα ειναι μικρουλι ακομα ρε γμτ για τοσο υψηλο πυρετο

εσυ ποτε γυριζεις δουλεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρντ πολύ νε εκνευρίζουν αυτές οι μαμάδες...Μάρκερ μη συγξρινειςωθηλασμό με θήλαστρο..σε θυμάμαι ρεωτον ορώτο καιρό.θυμάμαι που τα έβριζες κ κάποιες σου κάναξε παρατήρηση... χαχαχςΧΘΕΣ πήγαμε σε ένα νεγάλο πάρκο.είναι περιφραγμένο αλλά έχει τρεις εξόδους που δεν κλειδώνουν.οττα φεύγαμε βπεεπω ένα κοριτσάκι, το πολύ δύο, να βγαίνει έξω.το άρπαξε ο π κ πήγε να βρει τον μπακπά του... δεν είχε πάρει χαμπάρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρίσαμε από φυσιοθεραπεία.τον βρήκε τέλειο.πολύ έξυπνο κ πολύ δραστήριο... α κ πολύ κοινωνικό...χαχαχα... η μαμά κουκουβάγια...μας είπε ότι δεν είναι σοβαρό το πρόβλημά του.θα πάμε άλλες δυο τρεις φορές κ είναι οκ.μου έδειξε κι εμένα ασκησούλες να του κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρντ πολυ καλα κανατε και κλεισατε να πατε διακοπουλες αν και για μια μερα θα ειναι λιγο σκοτωμα

μια χαρα θα ειναι τα κοριτσια - με το φαι τι εχεις προγραμματισει; τρωνε κανονικα απο εξω;

οποτε εισααι χαλαρα σωσω ε;ουου μια χαρα - πληρωνεσαι κανονικα ή ειναι μειωμενος ο μισθος;

ειδες νανα τιποτα δεν ηταν

μπραβο με τις φυσικοθεραπειες - ευτυχως δεν ηταν τιποτα

σου ειπε γιατι εγινε;

ναι ναι τα ελεγα σκατοπαιδα και μου την ειπε

οκ δεν πειραζει καποιες ειναι καλυτερες μαμαδες τι να κανουμε - ας ειμαι εγω η μονη κακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανονικος μισθος...

εγω νυσταζω κλασικα..το απογ παιδοτοπο..κ ναι σημερα δε φυσαει κ εχει ζεστη..

τεσπα!!

ετοιμαζω σαπουνια για τη δευτερα!!

και λεω να φτιαξω κ βιξ..

γενικα οχι τωρα πααραιτητα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα σωσω

πωπω θα σου κακοφανει οταν πας - ποσο καιρο καθεσαι τωρα;

βρε κοριτσια οι συνταγες για τα σαπουνια που εχω ειναι για χρηση μετα απο 3 μηνες

γραψτε μου ποια κανετε και τα χρησιμοποιειτε αμεσως

ή βαλτε λινκ

αυριο θα παω να παρω ποτασα

λαδι εχουμε δικο μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν υπαρχουν σαπουνια με εκλαιολαδο που μπορεις να τα χτησιμοποιησεις κατευειαν..

μονο τα σαπουνια γλυκενρινης χρησιμοποιουνται κατευθειαν..

καυστικη σοδα οχι ποτασσα..μη μπερδευτεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΥΡίσαμε από βόλτα...πήγαμε στη λήδρα.Μάρκερ διάβασα ότι η ποτάσα είναι για υγρό σαπούνι κ η σόδα για το κανονικό.τελικά μια μαμά από το σχολείο του α θέλει τα σαπούνια για μπομπονιέρα γάμουθα θέλει πάνω από εκατό κομμάτια...ΠΕΡΙΜένω τηλεφωνημά της.τι τιμή να της πω ρε κορίτσια;έτσι όπως τα φτιάχνω είναι πενήντα νε εβδομήντα γραμμάρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώ ξέχασα να πω ότι έλεγε κ πόσο όμορφος είναι... χαχαχαείδες καλέ τι παιδιά έχω;ΤΙ είναι τη δευτέρα κ κάνεις σαπούνια;ρε σωσώ θέλω να σε ρωτήσω κ κάτι άλλο.πώς καταλαβαίνουμε ότι τα σαπούνια πουωφτιάξαμε είναι οκ να τα χρησικοποιήσουμε;κ μη μου πεις για μετά το δίμηνο να μετρήσω πεχα.χάρισα σαπουνάκια στις δασκάλες κ έχω ένα άγχος αν θα τα χρησιμοποιήσουν... χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη διανοηθεις κ δεν γραψεις πανω απο ποτε κ μετα θα ειναι ετοιμα..

θα τρεχουν στο νοσοκομειο...

ΠΡΟΣΟΧΗ!

υπαρχουν πεχαμετρα...

αν εχω 2 μπορω να σου στειλω το ενα..μετρας το πεχα ..ξυνεις λιγο απο το ασαπουνι κ το βαζεις στο χαρτακι κ βλεπεις τι χρωμα περνει..

1,5 μηνα τουλαχιστον..γιθα να εισια καλυμενη..πες της 1,5 ευρω μαζι με το κουφετο..η 1 ευρω το ενα κ τελειωσε κ συ..μη τρελαινεισαι!!

πηγαμε παιδοτοπο..ολα καλα!!

εγω νομιζω στη κυπρο θα ειχα πολλες δουλειες..

ρε νανα..τιποτα αλλα κανει καλα ο α;;χαχα!!πεθαινω λεμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποτασα ειναι αλλιως το ΚΟΗ - υδροξυδιο του καλιου δλδ

ειτε ΚΟΗ βαλεις ειτε ΝΑΟΗ (σοδα) το ιδιο αποτελεσμα εχει με απλως πιο μαλακο σαπουνι με την ποτασα

νανα υπολογισε περιπου

5 κιλα λαδι: 20ε

καυστικη σοδα περιπου 600γρ που θα χρειαστεις : 1Ε

απεσταγμενο νερο 2 μπουκαλια : 2ε

οποτε σου βγαινει καπου στα 23Ε για 8 λιτρα υλικου

εαν το ενα σαπουνακι σου βγαινει 60γρ κατα μεσω ορο

εουμε 8000/60=133 σαπουνακια μια χαρα

αρα τα 130σαπουνια σου κοστιζουν εσενα περιπου ας πουμε 25Ε οποτε πες απο εκει και μετα οτι τιμη θες

ε παραπανω απο 50λεπτα το ενα δε λεει παντως

εκτος εαν την φτιαξεις την μπομπο εσυ που θα υπολογισεις και υλικα για κουφετα , σακουλακια κλπ που οπω λεει η σωσω το 1 ε ειναι καλα αλλα δεν βγαζεις εσυ πολλα

κουκουβα νανα χαχα

καλε σημερα 50 με ο ζορι και απο τα 2 μαζεψα

να ηταν τυχαιο το χθεσινο;

Επεξεργάστηκε από marker
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα οκ με τη ψωριαση..κοιταξε ..αν βαλεις μονο ελαιολαδο παει αλλιως..αν βαλεις κ αλλα ματζουνια ανεβαινει το κοστος..

κ ο κοπος σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι εννοειτε οτι ο,τι βαλεις βαλεις μεσα παραπνω φυσικα και θα το χρεωσει

ε ειπαμε να κανουμε το καλο μην χρεωθει και απο πανω φυσικα

βλπω χαλκκαι βαριεμαι

κατεβασα μια ταινια που λεγεται oldboy κινεζικη που λενε οτι ειναι κορυφαια

θα τη δω και σας πω εαν ειναι να την κατεβασετε

μου εχει το σινεμα παρα πολυ

πραγματικα θελωνα παω να δω 5 ταινιες σερι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!

πολυ σαπούνι λέμε!!! Χαχαχα

Καλα είμαστε. Σαν να στρωνω ψυχολογικά.

Με τον θηλασμο καλύτερα. Παίρνει λίγο συμπλήρωμα και αυτο δικό μου το πιο πολυ. Αντλω και γω με το μεντελα το συμφονυ. Αλλά κανά 2-3 κάνω γιατί τις υπόλοιπες ώρες ειναι κρεμασμένη στο στήθος.

Σημερα έκανα 2 μονο.

Το ανέκδοτο σας το είπα;;; Θέλω να παω διακοπές!!!! Ουαααααααααα!

εκανα μαλακια που δε πήγαινα τόσο καιρό. Τωρα που ήρθε το ζουζουνι δε με βλέπω να ξεμπλεκω εύκολα. Θέλω και αποκλειστικό θηλασμο...

Αλλα μου έχει λείψει ο αντρουλης μου. Ο τρελιτσες μας!

να μη παραπονιεμαι.... Τουλάχιστον μένουμε σε νησί.

απο τη ντομ εχουμε κανένα νέο;

Δε σας διάβασα. Λίγο τη τελευταία σελίδα. Δε προλαβαίνω γμτ....!!!!

σωσω το μικρο καλύτερα;;;;;;;;;; Οι εξετάσεις;

α τωρα διάβασα για το σινεμά μαρ. Και μένα μου έχει λείψει. Πολλά μου έχουν λείψει.

ενα καλο σεξ μου έχει λείψει!!!! ΧαΧαχαα

και γω χαλκ βλέπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις ακομα δεν εχουμε παρει αποκωσικοποιητη...χα.χα.χ.ηρθε η ντιτζια βλεπεις...

αλλα δε με νοιαζει κιολας..κλειστη η τηλεοραση..νομιζω παιζιε μονο αλφα κ αντ 1~~

καποια στιγμη..μαλλον θα παορυμε τηλεοραση αλλαδε καιγομαι κιολας..

τλεεια ταινια το ολντμποι!!

προσκυνω!!

πολυ καλη λεμε..οτι εχει σχεση με σχιστοματικο κιν φο το εχω δει!!

μαρακι..οι ορμονες ακομα χορευουν σακιρα;;

ακουσε εκει..διακοπες..σεξ..χαχαχ.συνελθε λεμεεεεεεεεεεεε...αχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν ρε κοριτσια... ολες χαλκ βλεπετε;

τιποτα δεν εχει παλι... εγω βλεπω ταμπου για ανθρωπους που ασχολουνται με νεκρους....

οτι ναναι... στο τελος θα το γυρισουμε στο πλέιμποι τβ με φαινεται και θα λεμε τα ιδια με το Μαρακι!!!!! χαχαχα! απαιχτη ΜΑρακι!!!!! εμπαινε!!!!!

οσο για τη Νανα.. τι να πρωτο πω!!!!!

καμια συγγενεια με την κουκουβαγια που ειχε φωτο στο οπισθοφυλλο καθε σχολικου βιβλιου;;;;;;

να'ναι καλα τα αγορια σου.... και το επονμενο κοριτσι σου..... και να τα καμαρωνετε!!!!!

μακαρι να ξαναβρισκομασταν και φετος στη Δραμα.... αμεις θα παμε μετα τις 20Αυγουστου λεμε...

οσο για τις σαπουνομπουμπουνιερες... αναλογα και ποσο γνωστη σου ή ποσο φραγκατη ειναι η πελατισσα θα ελεγα!

Σωσω μαλλον τελος ιωση η μικρη, ε;;; η μεγαλη δεν κολησε;;;

γιατι τα δικα μου παντα κολανε το ενα το αλλο... ακομα και το πιο απλο....

Μπανιο δεν πηγατε; πως και δε φυσαει στην Κρητη!!!!!!

Μαρντιο καλα να περασετε το σ/κ σας! αδου θα εχουν και τα παιδια παρεα θα ειστε μια χαρα!

οσο για την βλαμμενη στο παρκο... τι να πω...

Μαρκερ!!! αγελαδιτσα της φαγε!!!

ο Θεουλης αφου σε ειδε να φτανεις στα ορια σου με τα μεγαλα ειπε να σου στειλει ηρεμο τριτο μωρο να σε ανταμοιψει.....

οσο για τον παιδικο σας.... ειπαμε οι γυναικες ειναι για σουταρισμα... τετοιες δουλευουν και αλλες ικανοτατες και με ορεξη δε μπορεουν να πιασουν δουλεια!

εμεις κανονικοτατα ολες αυτες τις μερες! και την ΤΕταρτη που πηγαμε στο Δημαρχο την επιστολη με τις υπογραφες για να ανανεωσουν τη συμβαση της δασκαλας του Σπυρου, κανονικα δουλευαν ολοι. κανενα προβλημα...

μας ειπε οτι γενικα απογορευουν στους Δημους να κανουν προσληψεις και με αυτη τη λογικη οι παιδικοι 3 χωριων δε θα εχουν καμια δασκαλα! αλλα ειχαν προνοησει και δημιουργησαν εναν "κοινωνικο συνεταιρισμο" ο οποιος θα κανει τις οσες προσληψεις χρειαζονται και εχουν τη δυνατοτητα να ανταπεξελθουν, με τις"πλατες" του Δημου και οι οποιοι θα δουλευουν στο Δημο. καλη μαγκια μας φανηκε.

επισησ μας ειπε οτι ακριβως απεναντυ απο τον δικο μας παιδικο που ηταν παλια στρατοπεδο και το πηρε ο Δημος ηδη δημοπρατουν να φτιαξουν νεο μεγαλυτερο και συγχρονο παιδικο που θα ειναι και για παιδια με ειδικες αναγκες! ΜΑκαρι!!!

μας ειπε οτι αρχιζει να φτιαχνεται κ ομαδα κολυμβησησ στην πισινα των Λουτρων ΛΑγκαδα!

πηγε σημερα ο αντρας με τα παιδια να ρωτησει και ειπαν οτι δεχονται παιδια απο 3.5χρ με τιμη 20ε/μηνα το 1 παιδι, 30ε/μηνα τα 2 παιδια! καλο! αλλα δε μας βολευει η ωρα... 17:30... κοιμαμαστε... αλλα του χρονου σιγουρα!

γενικα σαν Δημος ειναι καλος και κανει πραγματα που δεν ξερουμε... εχει κοινωνωικο παντοπωλειο και φαρμακειο και δινουν και πραγματα και ρουχα σε οικογενειες που ξερουν στα χωρια... να που θα πανε σε λιγο καιρο οτι υπαρχει στη σοφιτα μας!

εγω το απογευμα πηγα σε μια συναδελφο που γενησε περισυ και ακομα δεν ειχα παει το δωρο που την ειχα παρει.. ευτυχως το ρουχο το πηρα για 1χρ! πολυ καλη η μπουμπου της! και απ'οτι λεει ειναι σα να μην υπαρχει.... υπαρχουν και τετοια παιδια ΜΑρκερ..... αλλα οχι δικα μας!!!!

σας αφηνω γιατι ο δ/της στη δουλεια με ειπε να αρχισω να ασχολουμαι και με κατι που ειχα παρει ειδικευση σε ενα σεμιναριο περισυ, την εξακριβωση της πραγματικης υπηκοοτητας των λαθρομεταναστων που εχουμε στα κρατητηρια μας μπας και μπορεσουμε να απελασουμε κανεναν, γιατι ... οτι δηλωσουν ειναι... οποτε οι χωρες λενε αυτος δεν ειναι πολιτης μας... δεν τον δεχομαστε πισω κλπ...

πρεπει ομως να ψαξω να βρω στοιχεια για τις χωρες, λεπτομεριες που μονο ενας ντοπιος θα ξερει... αντε να δουμε.... μ'αρεσει..... αλλα γινεται το 24ωρο να εχει 2-3 ακομα ωρες;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

ρε σωσώ... για τον μάριο μου τα λέγανε αυτά... χαχαχα

καλέ... μου τα λέγανε οι γυναίκες..κ

τι να απαντούσα;

"εντάξει... υπάρχουν κ καλύτερα μωρά"

χαχαχα

ρε μαράκι υποτίθεται όταν θηλάζουμε δεν έχουμε όρεξη για σεξ...

μια χαρά σε βρίσκω... χαχαχα

πεχάμετρα δεν έχειωστο φαρμακείο;

ρε μάρκερ... όχι κ μισό ευρώ.

ο κόπος σου πάει χαμένος;

αν ήθελς δυο τρία δε θα έπαιρνα καν λεφτά.

αλλά αν θέλει τοισα πολλά..

εγώ σκέφτηκα το ένα ευρώ για σκέτο σαπούνι.

εδώ όταν φτιάχνουν μπομπονιέρα, δίνουν χαλαρά το πέντε ευρώ.

πάει μία ανά οικογένεια κ όχι άτομο.

σωσώ εγώ για να είμαι πιο φουλ καλυμμένη έγραψα μετά από τρεις μήνες χρήση... χαχαχα.

στο μπλογκ μιας κοπέλας διάβασα οτι με τη μούργα φτιάχνεις τα καλύτερα σαπούνια.

λέω να το επιχειρήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera

λεω να αντλησω σε λιγο

μιλαμε γιατι οταν ειναι και ο κως στο σπιτι γινεται της μπουρ@@@@λιασης δεν μπορω να το καταλαβω

πηγα σουπερ το πρωι και γυρισα και το σπιτι κολαση λιγο σας λεω

μιλαμε βαρεθηκα να μαζευω σημερα ελεος

το μωρο δεν πολυτρωει σημερα

μπραβο βρε μαρακι

αν και σεξ αργει λιγακι

η μικρουλα σου κοληταρι; χαχαχα

σωσω δεν εχεις τβ ε;

καλα κανεις

θα τη δω σημερα μαλλον την ταινιααν τα καφερω δλδ

ε δεν ξερω ποσο πανε οι μπομπο σας εκει

αν και ενα σαπουνακι ανα οικογενεια δεν ειναι λιγο;

εσυ θες να το κανεις επαγγελματικα χαχα - ετσι ναι να παρεις παραπανω φυσικα

ελεγα οτι ειναι φιλη μαμα και δεν ηξερες ποσο να χρεωσεις

δεν εχουμε παει πουθενα σημερα

δεν χουμε προλαβει μπορειτε να το φανταστειτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...