Μετάβαση σε περιεχόμενο

Όνομα μπέμπας


ΚΑΤΚΑΤ

Recommended Posts

megalo problima ayto gia pollous..to thema einai na ta breis me ton antra sou..

sti dikia mou periptosei einai to klasiko an bgei koritsi tha parei tis manoulas mou k an bgei agoraki tou petherou mou..to ksekatharisame ayto edo k xronia,,,

se 2.5 mines pou tha genniso tha matho k to filo ...filia k me to kalo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thouli δεν το ξέρεις ακόμη? Για έκπληξη? Ωραίο είναι, αλλά να σου πω, εγω δεν άντεξα και ρώτησα!!! Ήθελα να κάνω ψώνια βλέπεις!! Άντε, με το καλό το νινί σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli,ουτε εγω ηθελα στην πρωτη εγκυμοσυνη να μαθω το φυλο του μωρου.Και τωρα δεν καιγομαι να μαθω,γιατι ηταν πολυ γλυκια ολη αυτη η αναμονη.

Ας επιστρεψω ομως στο θεμα του ποστ.Εμενα προσωπικα το ονομα Χαρικλεια ατοφιο δεν μου αρεσει.Βεβαια αυτα ειναι γουστα του καθενα.Θα μπορουσες να το αλλαξεις οπως ειπαν και τα κοριτσια σε Χαρα ή Χαρουλα ή Χάρις.Παντως αν δεν θελεις να βγαλεις το ονομα αυτο ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ! Εγω δεν τα καταλαβαινω ολα αυτα,''το πρωτο του πατερα ή και τα δυο του πατερα'':angry: .Δηλαδη εμεις τα εχουμε 9 μηνες στην κοιλια μας,τραβαμε ολο το λουκι και θα βγαζουμε τα ονοματα των γονιων του αντρα;Για μενα το δικαιο ειναι απο ενα ονομα ο καθενας μην σας πω τελειως ασχετα ονοματα για να τελειωνει το θεμα;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου κ εμενα τη μαμα μου χαρικλεια τη λενε:dry: δεν μαρεσει καθολου αλλα αν πρωτα ο θεος κανουμε κοριτσι ετσι θα το βγαλουμε.κ ανετα γινετεαι κλειω,χαρα,χαρις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κλειω..δεν το είχα σκεφτεί! Ωραίο..αλλά...η πεθερά θέλει το δικό της ατόφιο όπως είναι!!!Συγγνώμη επειδή λένε τη μαμά σου έτσι αλλά..δεν θα το αντέξω!!! Και μην ξεχνάς οτι στο σχολείο έχουν την κακή συνήθεια όταν αρχίζει η χρονιά να τα φωνάζουν από τον κατάλογο με το βαφτιστικό τους (καλά ε, μεγάλο ψυχικο τραυμα έπαθα τελικά!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να και κατι που δεν καταλαβα ποτε!!!

γιατι δηλαδη να εχει ο αντρας τα... "πρωτεια" στο θεμα ονοματος ???

εμας δηλαδη δε μας γεννησανε γονεις ???

μονες μας ξεφυτρωσαμε σαν το χαμομηλι ?????

να σας πω τι εκανε η κουνιαδα μου στη Γερμανια!

εχει δυο γιους και δεν εδωσε κανενα ονομα ουτε απο γονεις ουτε απο πεθερικα!

ο αντρας της ειναι Γερμανος και δωσανε στα παιδια τα ονοματα Λεανδρος και Ντυλαν!!!

εκει να δειτε μουτρα ...

αλλα τελικα τους περασε αν και ακομα και σημερα καμια φορα (ειδικα ο πεθερος μου) μουρμουριζει

οσο για το Χαρικλεια, μια γειτονισα μας, βαφτισε το κοριτσακι της ετσι (στο ονομα της μαμας της) αλλα το φωναζουν Κλαιρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...