Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Λέμε να πάμε σημερα και αυριο μέχρι το Λουτρακι εκδρομουλα, να μας δει και ο άλλος ο παππούς λίγο, ειναι και μια θεία μου εκει αδερφη του μπαμπα μου. Το μονο που βαριέμαι ειναι να μαζεύω πάλι πράγματα και για ένα βραδυ πρέπει να κουβαλησεις τόσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια

ερημωσαμε παλι οπως καθε Σαββατοκυριακο,εμεις τα ιδια την Παρασκευη ξεκινησε Αγγλικα ο Νικος πηγα μιλησα λιγο με τον δασκαλο του καλος μου φανηκε μου ειπε οτι δεν βαζουν πολλα ατομα σε ενα τμημα μεχρι 8 και κανουνε και με υπολογιστες καποιες φορες για να μην βαριουνται τα παιδια θα δειξει,παντως ενθουσιαστηκε του αρεσε πολυ ,συμπαθησε τον δασκαλο και γενικως του αρεσε αντε να δουμε πως θα τα παει,μετα τον αφησα και κοιμηθηκε στον φιλο του το Σαββατο το απογευμα τον φερανε σπιτι,θα αρχισουμε και ζουμπα αυτη τη βδομαδα το περιμενα πως και πως να εκτονωθω λιγο,για το ολοημερο που λεγαμε εγω δεν εχω κανενα λογο να αφησω τον Δημητρη αφου οι αλλοι δυο θα ερχονται 12μιση και 1 μιση στο σπιτι ποιος ο λογος να μενει μεχρι τις 4 αφου δεν κανουνε και τιποτα εκει μετα το φαγητο τα παιδια κουραζονται απο οτι μου ειχε πει η νηπιαγωγος τους βαζουν dvd και τα βαζουν να ξαπλωσουν σε στρωματακια,ο καθενας βεβαια επιλεγει αλλα επειδη ξερω το προγραμμα τους και δεν εχω καποιο λογο προτιμω να ερχεται στο σπιτι να τρωμε ολοι μαζι και να ξεκουραζεται εδω ,ειναι μεγαλος πια δεν νομιζω να ενοχλει τα αδερφια του στο διαβασμα

Κατερινακι να περασετε καλα στην εκδρομη σας παλι μαζεμα ειχες,σε παιδευει ο Νικολας με τον αποθηλασμο ισως δεν ειναι ετοιμος ακομη παντως νομιζω οτι ειναι καλα να τον κοψεις πριν να γεννησεις δεν θα ειναι πολυ δυσκολο να θηλαζεις δυο παιδια μαζι μετα;

Βασω για το ολοημερο για δημοτικο δεν το συζητω με τιποτα ασε που για το δικο μας εδω δεν ακουγονται καλα λογια ,δεν θα τα αφηνα με τιποτα θελω να διαβαζουν στο σπιτι το προτιμω ,θελω να εχω τον ελεγχο και να ξερω πως πανε ασε που φοβαμαι μηπως δεν τα τελειωνουν ολα στο σχολειο και καταληγουμε να διαβαζουμε ολη μερα ενω στο σπιτι το πολυ μεχρι της 4 με 4μιση τελειωναμε και εχαμε και ολο το απογευμα δικο μας η ομαδα που παιζει ο ξαδερφος μου πρεπει να λεγεται Σαλαμινα Λεμεσσου δεν ηταν απολυτως σιγουρη η μανα μου γιαυτο λεω νομιζω...

Aννα Μαρια δεν ξερω αν χρεωνουν περισσοτερο για τον πινακα και δεν ξερω πως θα το μαθω κιολας αλλα αφου αποφασισαμε να παει στο αλλο φροντιστηριο θα δουμε πως θα τα παει,απαιχτος ο Αντρεας με τα σχηματα και τα χρωματα τρελα ειναι

παω για σιδερωμα .....

Επεξεργάστηκε από KA1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσαροι! Τι κάνετε;

Εμείς καλά, είχαμε ένα γεμάτο σαββατοκύριακο. Χτες πήγαμε μια εκδρομούλα στα χωριά της επαρχίας μας. Πήγαμε στην Αγία Άννα, ένα γραφικό χωριό με πετρόχτιστα σπίτια (Agia Anna), προσκυνήσαμε σε ένα ξωκκλήσι λίγο έξω απ' το χωριό, και μετά καθίσαμε στο πευκόδασος, παίξαμε, περπατήσαμε και στρώσαμε κάτω και κάναμε πικ νικ! Ήταν πολύ ωραία, ο Αντρέας ξετρελάθηκε. Το καλύτερό του ήταν να ανακατεύει τα χώματα και να σηκώνει σύννεφο τη σκόνη, να πετάει πέτρες και πευκοβελόνες και να παίρνει χώμα στη χούφτα του και να το αφήνει σιγά σιγά να φεύγει και να το παίρνει ο άνεμος, κι αυτός να το παρακολουθεί. Όπως τρώγαμε, κι ενώ αυτός έτρωγε ωραία και φρόνιμα, σε κάποια φάση δίνει μία και γεμίζει το πιάτο του χώματα και πευκοβελόνες! Οπότε το πιάτο του αποσύρθηκε και τον τάιζα εγώ. Μου έδινε και παραγγελίες, "κετέ", δηλαδή κεφτέ, "πίτα" δηλαδή τυρόπιτα και "πατάτα" δηλαδή ντομάτα!!! Μετά περάσαμε το χωριό Ψευδάς και φτάσαμε στο χωριό Πυργά (Pyrga), όπου ήπιαμε καφέ και πορτοκαλάδα στο καφενείο. Ήταν πολύ ωραία, γιατί δεν είχαμε κάποιο πρόγραμμα, πηγαίναμε όπου μας κατέβαινε.

Μετά το απόγευμα πήγαμε εσπερινό με τον Αντρέα και μετά στους γονείς μου. Είναι και ο πατέρας μου άρρωστος αυτές τις μέρες, του βρήκαν υγρό στους πνεύμονες, που προέρχεται από κρύωμα και από κακή λειτουργία της καρδιάς. Έχει και πεσμένηπίεση και καρδιακούς παλμούς. Τώρα παίρνει φάρμακα και είναι πιο καλά.

Σήμερα το πρωί πήγαμε εκκλησία, είναι και γιορτή, γιορτάζουμε τη γέννηση της Παναγίας. Το μεσημέρι κλασικά στους γονείς μου για φαγητό και το βράδι είχαμε γάμο στη Λευκωσία. Ημι-συγγενικό, η κόρη της γυναίκας του θείου μου, τρέχα-γύρευε δηλαδή, αλλά δε γινόταν να μην πάμε. Επειδή, όμως, είναι άρρωστος ο πατέρας μου, αποφασίσαμε να πάμε η μάνα μου κι εγώ και να μείνουν ο άντρας μου με τον Αντρέα με το πατέρα μου, για να μη μείνει μόνος του. Κανονίσαμε να πάμε με το θείο και τη θεία μου, τον αδελφό της μητέρας μου δηλαδή. Ο άντρας μου άρχισε την απίστευτη γκρίνια, γιατί λέει, θα βαριόταν στο σπίτι με τον πατέρα μου, κι ήθελε να τον φέρει στο δικό μας σπίτι, προφανώς για να μπορεί αυτός να κάθεται συνέχεια στον υπολογιστή. Μου έσπασε τα νεύρα, είναι δυνατόν, νομίζει ότι όλα περιστρέφονται γύρω απ' αυτόν. Τελικά συμφώνησε, κι εγώ του υποσχέθηκα ότι θα πάμε, θα χαιρετήσουμε και θα φύγουμε, κάτι πολύ συνηθισμένο για τα κυπριακά δεδομένα. Όταν πήγαμε, όμως, είδαμε ότι έχει φαγητό, ενώ νομίζαμε ότι έχει μόνο δεξίωση. Βρήκαμε και διάφορους συγγενείς και φίλους και καθίσαμε, οπότε αργήσαμε λίγο. Εννοείται ότι είχα ένα σωρό τηλεφωνήματα, άντε, και πότε θα 'ρθείτε, και βαρέθηκα, και τελικά έφυγε, πήγε σπίτι να κάνει μπάνιο λέει, άφησε το μωρό με τον πατέρα μου και γύρισε μετά από καμιά ώρα. Ευτυχώς ο Αντρέας έπαιζε με τους κύβους και δεν τον ταλαιπώρησε καθόλου. Εν τω μεταξύ, ο θείος μου κόλλησαν, και δεν έφευγαν με τίποτα. Τελικά, εκεί που λέγαμε θα γυρίσουμε οκτώμιση, γυρίσαμε στις δέκα... Τελικά ο άντρας μου πήρε τον Αντρέα και ήρθαν σπίτι κατά τις δέκα παρά είκοσι, γιατί ο μικρός έκλαιγε, έλεγε συνέχεια "πίτι, πίτι" κι ήθελε γάλα. Ευτυχώς τον πρόλαβα ξύπνιο.

Βάσω, λες το αδελφάκι του Αντρέα να τρώει τετράγωνα για πρωινό, τραπέζια για μεσημεριανό και τρίγωνα για δείπνο; Πάντως μόνο ρόμβους δε θα τρώει, γιατί ο Αντρέας επιμένει ότι δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα κι ότι στην πραγματικότητα είναι καμουφλαρισμένο τετράγωνο. Όποτε του ζωγραφίσω ρόμβο μου λέει "τετάγωνο". Του λέω "ρόμβος", απαντά "τετάγωνο", κι αυτό επαναλαμβάνεται πεντέξι φορές και τελικά ο Αντρέας εκνευρίζεται και λέει φωναχτά και νευριασμένα "ΤΕΤΑΓΩΝΟ"!!!!!

Καγκουράκι κι εγώ ακριβώς όπως εσένα με τον ύπνο. Το πρωί κουτουλάω και το βράδι κατά τις δώδεκα καταφέρνω να κοιμηθώ...

Όντως μόνο το πρόγραμμα στις δουλειές μας σώζει. Όσες φορές είπα να τα κάνω όλα μαζεμένα για να τελειώνω, είχα τραγικά αποτελέσματα!

Τελικά πήγατε την εκδρομή που μας έλεγες;

Ο Αντρέας μου φαίνεται ότι άρχισε να μαθαίνει κάπως τα χρώματα. Χτες ζωγράφιζε με μαύρο μολύβι και μου λέει "μαύο" και μετά το αφήνει, παίρνει το κόκκινο και μου λέει "κόνινο". Τώρα μαθαίνουμε τα φανάρια, ότι στο κόκκινο σταματάμε, στο πορτοκαλί ετοιμαζόμαστε και στο πράσινο προχωράμε. Όποτε σταματήσουμε στο φανάρι του λέω ότι είναι κόκκινο και γι' αυτό σταματήσαμε, και τώρα κάποιες φορές το βλέπει από μόνος του ότι είναι κόκκινο, μου το δείχνει και μου λέει "κόνινο".

Κατερίνα συμφωνώ κι εγώ για το ολοήμερο. Αν είναι όπως τα λες στο νηπιαγωγείο, τότε ποιος ο λόγος να έχεις το παιδί εκεί; Όσο για το ολοήμερο δημοτικό, είναι ένας καλός θεσμός αν η μητέρα εργάζεται και δεν υπάρχει κανείς να κρατήσει το παιδί. Επίσης, εσύ μπορεί να διαβάζεις τα παιδιά σου, αλλά ξέρω πολλούς και πολλές που δεν έχουν αυτήν τη δυνατότητα γιατί είναι λειτουργικά ή και οργανικά αναλφάβητοι. Οπότε, το ολοήμερο είναι μια καλή λύση. Πάντως ρε κορίτσια, εμάς ποτέ δε μας διάβαζαν οι γονείς μας. Κάποιες φορές μας εξέταζαν, αλλά διαβάζαμε μόνοι μας, από τις πρώτες τάξεις του δημοτικού, όπως και οι περισσότεροι συμμαθητές και συμμαθήτριές μου. Ένα συμμαθητή είχα που τον διάβαζε ο πατέρας του, και η δασκάλα το θεωρούσε ενοχλητικό, γιατί δεν το άφηνε να λειτουργήσει μόνος του. Ήταν πάρα πολύ καλός μαθητής, και η δασκάλα του έλεγε να προσπαθήσει να διαβάσει μόνος του, να κάνει μόνος του την έκθεση, κ.λπ. και της έλεγε "εγώ θέλω κυρία, αλλά ο πατέρας μου δε μ' αφήνει"! Σίγουρα στις πρώτες τάξεις του δημοτικού χρειάζεται κάποιος έλεγχος, αλλά δε νομίζω ότι χρειάζεται να είσαι και συνέχεια πάνω απ' το παιδί.

Σαλαμίνα Λεμεσού νομίζω δεν υπάρχει. Είναι η Νέα Σαλαμίνα, που ήταν ομάδα της Αμμοχώστου, η οποία στην αρχαιότητα λεγόταν Σαλαμίνα. Μήπως εκεί παίζει ο ξάδελφός σου;

Σας φιλώ κόρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελες!

Τι μου κανετε???

Αννα Μαρια πηγατε εκδρομουλα?ωραια. . .!αυτα τα μη προγραμματισμενα ειναι τα καλυτερα! ο Αντρεας ολο και βελτιωνεται και μαθαινει περισσοτερο τα χρωματα και τα σχηματα!να ρθει να τα διδαξει και της Ιωαννας! χαχα!ολο και τα ξεχναει η δικη μου! χτες ειμασταν στο αυτοκινητο και στεκοταν πριν ξεκινησουμε!της λεει ο μπαμπας της Ιωαννα κατσε στο καθισμα σου!και τι του απανταει? οχι κατσει ειπα!χαχα!

ΚΑ1 αληθεια και μας οι γονεις μας δεν μας βοηθουσαν καθολου με το διαβασμα! διαβαζαμε μονοι μας και μετα μας ελεγχαν! Οπως λεει κι η Αννα Μαρια στη Νεα Σαλαμινα Αμμοχωστου, για ρωτα εκει πρεπει να παιζει!

Καγκουρακι πως περασατε στην εκδρομουλα σας?ο Νικολας σας πως τα παει με τον αποθηλασμο?

Εμεις το Σαββατο τρεχαμε με το γαμο, κουραστηκαμε αρκετα!στολισματα, Εκκλησια, μετα στο παρκο που ηταν η δεξιωση και πηραμε και τη μικρη γιατι δεν ειχαμε που να την αφησουμε!κοιμοταν απ τις 9 μεχρι τις 12 παρα, ξυπνησε και εκλαιγε και φυγαμε αναγκαστικα!

Χθες ξυπνησαμε πηγαμε Εκκλησια με τη μικρη, μετα πηγαμε με τη μαμα μου και τη μικρη στο πανηγυρι στον Αρακαπα στην Παναγία την Ιαματική, επιστρεψαμε και το μεσημερι πηγαμε για φαγητο στη θεια μου διπλα απο το σπιτι μας, ηρθαν και ο γιος της με την κοπελα του και ανακοινωσαν οπως ειμασταν ολοι μαζεμενοι οτι ορισαν ημερομηνια γαμου Απριλιο του 2015!φυγαμε γυρω στις 5, πηραμε τη μικρη παιγνιδοτοπο και μετα περασαμε λιγο απ τη γιαγια μου και μπηκαμε σπιτι γυρω στις 8 παρα, καναμε μπανιο τη μικρη, της εδωσα το γαλα της και κοιμηθηκε!

Αυτα απο μας:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι εγω, ποτε πήγε πάλι 12 χαμπάρι δεν πήρα. Εμεις μια χαρα πήγαμε τελικα Λουτρακι το Σάββατο, ειχε πολυ κόσμο γιατι γιορταζε και η εκκλησία εκει, της Παναγίας. Οι γονεις μου πήγαν και στην αγρυπνια με την θεία μου και δεν περίμεναν να εχει τόσο κόσμο, μου λεει η μαμα μου τίποτα γιαγιες θα ήταν αλλα δεν ειχε χώρο να κάτσεις. Την Κυριακή πήγαμε εκκλησία να κοινωνησουν τα μικρα, μετα θάλασσα κάναμε ένα μπανακι ακομα, φαγαμε το μεσημέρι και το απογευμα επιστρέψαμε Αθήνα.

Σημερα είχα δουλειές να πληρώσω λογαριασμούς και τετοια, ευτυχώς με τον Νικολα και την κοιλια ξεμπερδευω αμέσως, μετα λίγο κούνιες λίγο λαϊκή, πέρασε το πρωι.

Κατερινα καλη αρχη στον Νίκο με τα αγγλικά, μακάρι να του αρέσουν και να εχει ενδιαφέρον. Νομίζω καλα το σκεφτηκες για το ολοήμερο, ειναι πολ καλύτερο αφου και τα μεγάλα θα γυρίζουν εκείνη την ώρα και αφου όπως λες δεν κάνουν κάτι περισσότερο.

Αννα Μαρία ωραία πρέπει να περασατε και εσείς στην εκδρομουλα σας, φοβερό παιχνίδι εκανε ο Αντρικος με το χώμα! Αχ σε φαντάζομαι στο γάμο να σου τηλεφωνεί συνεχεια ο άντρας σου, τι εννοείς ειχε και φαγητα οχι μονο δεξίωση?

οπως το λες και εγω θυμάμαι να διαβάζουμε μόνες μας και εγω και η αδερφη μου, και απλα να λέμε καποια πράγματα στην μαμα μας το βραδυ, σίγουρα δεν ήταν απο πανω μας, βέβαια μνήμες τέτοιες δεν έχω για τις πρώτες τάξεις του δήμου τσιου αλλα εκει σίγουρα χρειάζεται μια καθοδήγηση το παιδι μέχρι να μάθει να το κάνει το διάβασμα μονο του....

Βασω νωρις απο τωρα για το 2015, η ώρα η καλη πάντως! Γεμάτο και το δικο σας ΣΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

χαθηκατε ολες καλε?που ειστε?ξεκινησαν τα σχολεια και αρχισαν τα διαβασματα?

Αννα Μαρια τι κανετε?πως παει το σχολειο?ο Αντρικος?

Καγκουρακι τι ωραια που πηγατε Λουτρακι!η Αγγελικουλα αρχισε παιδικο?ο Νικολας στο σπιτι, ναι?η β επιπεδου τωρα ειναι αυτο τον καιρο?κλωτσαει πιο εντονα τωρα?

Εμεις χτες πηγαμε παιδιατρο, βαλαμε το εμβολιο της μηνιγγιτιδας, τη μετρησε κιολας γιναμε 10κιλα!χαχα!προχωρησαμε και στις καμπυλες μας, μια χαρα!τη ρωτησα για το εμβολιο της γριππης!δεν ξερω αν χρειαζεται να το βαλουμε!η δικη της γνωμη ειναι να το βαλουμε για να μην περασει δυσκολες γριππες!ξερω γω. . .και μας οτι μας πουν κανουμε!Τη ρωτησα και για αναλυσεις και μου ειπε δεν ειναι κατι αναγκαιο, ουτε υποχρεωνει κανενα γονιο να κανει αναλυσεις αν δεν καταστει αναγκη!τελικα μιας και ημουν κατω στην πολη της ειπα και της εγραψε αναλυσεις, βασικα γενικη αιματος, φεριτινη και ομαδα αιματος!εκλαιγε πολυ το κοριτσακι μου, την λυπηθηκα παλυ την καημενη γιατι εκλαιγε παρα πολυ μεχρι να της βγαλουν αιμα!ευτυχως ηταν πολυ φιλικοι μαζι της αλλα το κλαμα κλαμα!βγηκαν οι αναλυσεις της !Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία ειναι ολα καλα!λιγο ψηλα τα λευκα της αιμοσφαιρια αλλα μου πε η παιδιατρος και μια μικρη γριππη να περνανε τα μωρα ψηλωνουν τα λευκα τους! δεν ειναι τιποτα!οσο για την αιμοσφαιρινη 13 που ειναι παρα πολυ καλη απ οτι μου πε η παιδιατρος, φεριτινη 21.7 κι αυτο καλο!ευτυχως ολα καλα γιατι το ειχα ενα αγχος ειναι η αληθεια!καθολου πρωτοτυπο για τον χαρακτηρα μου!χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Εμείς κι εμείς μείναμε! Πού χαθήκατε όλες;

Γράφω απ' το σχολείο και πηγαινοέρχονται συνέχεια πάνω απ' το κεφάλι μου, οπότε θα γράψω το βράδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

τελικα αλλαξανε παλι τα πραγματα με τα αγγλικα και τον πηγα στο αλλο φροντιστηριο,δεν θελω ομως να γραψω ακριβως τον λογο εδω γιατι μπορει να το δει καποια απο τα μερη μας και ξερετε εδω ειναι μικρη η κοινωνια γνωριζει ο ενας τον αλλο δεν ξερεις τι γινεται καμια φορα οποια θελει θα της πω με πμ ,σκεφτομαι να στειλω και τον Γιωργο μαζι με τον Νικο,θα ξεκινησει ομως χωρις να παει pre-junior κατευθειαν a-junior θα τον στειλω σε μερικα μαθηματα να δουμε πως θα τα παει και βλεπουμε,ετσι θα εχουμε λιγοτερες βενζινες τουλαχιστον αφου θα πηγαινουν δυο φορες τη βδομαδα και μαζι,σημερα πηγα να βρω το πτυχιο λυκειου γιατι σκεφτομαι να κανω χαρτια για μια προκυρηξη που θα βγει για πενταμηνα,βασικα θελω ή για παιδικο σταθμο ή νηπιαγωγειο εδω κοντα οχι Κοζανη ελπιζω να τα καταφερω επειδη εχω αρκετα μορια ,αυριο αρχιζουμε στις 9μιση εχουμε αγιασμο στο νηπιο και στις 10μιση στο δημοτικο αντε τα αγορια μου ξεκινανε παλι

καλε δεν ειπα οτι εγω ειμαι πανω απο τα κεφαλια τους οταν διαβαζουν ,τους αφηνω να γραφουν και αν εχουν καμια απορια τοτε με φωναζουν ,ο Νικος διαβαζει το μαθημα του Ιστορια και Θρησκευτικα μεχρι τωρα και ερχεται και μου το λεει ,και να ηθελα να ειμαι πανω απο τα κεφαλια τους ειναι λιγο αδυνατον και με τους τρεις στο σπιτι ,απλα δεν μου αρεσει το ολοημερο γιατι καθονται και γραφουν μεχρι τις 4 εκει και μετα στο σπιτι ξανα δεν μπορω ,προτιμω να εχω τον ελεγχο να τρωμε, να διαβαζουμε και μετα ξεκουραση και παιχνιδι και αγγλικα φυσικα ενω αν καθονται μερχι τις 4 στο ολοημερο στις 4 ξεκινανε και τα αγγλικα τι θα γινουν τα παιδια ολη μερα θα τρεχουν απο το σχολειο-φροντιστηριο και μετα σπιτι να διαβασουν παλι δε γινεται

Αννα Μαρια βλεπω μια χαρα περασες το σκ ,κι εγω δεν καταλαβα τι εννοεις με τη δεξιωση και το φαγητο,εδω μετα την εκκλησια ακολουθει γλεντι σε καποιο οικογενειακο κεντρο και αναγραφεται στο προσκλητηριο αν εισαι καλεσμενος κι εκει ή οχι,παλιοτερα βεβαια ηταν ολοι καλεσμενοι και στο γλεντι τωρα αρχισαν και κοβουν ατομα ολοι σιγα σιγα οπως και η αδερφη μου στο γλεντι θα εχει γυρω στα 250 ατομα απο τα 500 περιπου που ειναι ολα,κι εγω οταν ειχα παντρευτει ειχα γυρω στα 400 ατομα και στο τραπεζι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά.

Σήμερα έκανε ο Αντρέας το εμβόλιο της ανεμοβλογιάς. Τον μέτρησε και τον ζύγισε ο γιατρός, είναι 88 εκατοστά και 11,200 κιλά.

Για το γάμο που έλεγα, σε κάποιους γάμους, όταν είναι σε ξενοδοχεία, κάνουν δεξίωση, με σνακ, ποτά και τέτοια, και για τους πιο στενούς κάνουν τραπέζι. Στους γάμους που είναι σε κέντρα δεξιώσεων έχει κανονικά φαγητό για όλους.

Καγκουράκι ωραία περάσατε κι εσείς στην εκδρομούλα σας!

Βάσω ρώτησα κι εγώ τον παιδίατρο αν χρειάζεται να κάνει ο Αντρέας αναλύσεις, αλλά είδε τη γενική του εικόνα και μας είπε ότι άδικα θα τον τρυπήσουμε. Για το εμβόλιο της γρίππης ούτε ρώτησα, ούτε πρόκειται να το βάλει.

Κατερίνα εύχομαι να τα πάνε καλά και τα δυο σου αγόρια στα αγγλικά. Καλή αρχή και στο σχολείο!

Δεν είπαμε καλέ ότι κάθεσαι πάνω απ' το κεφάλι τους! Γενικώς μιλούσα, τα περισσότερα παιδιά δεν μπορούν να διαβάσουν μόνα τους και τα διαβάζουν οι μαμάδες. Και για το ολοήμερο διαφωνώ, γιατί να μη διαβάσει το παιδί στο σπίτι μόνο του δηλαδή, πρέπει να έχει κάποιον από πάνω του;

Σας αφήνω κόρες, κουτουλάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσουπρες!!!

Κατερίνα καλη αρχη αυριο στα παιδάκια σου, καλη σχολική χρονια!!!!και καλη αρχη και στους δυο στα αγγλικα! Να κανεις τα χαρτια σου για την προκήρυξη και μακάρι να σε πάρουν αφου μαζευεις πολλα μόρια, για τι θεση ειναι? και εγω τα ετοιμαζω αυτες τις μερες για μια προκήρυξη για 8 μηνο, για να δουμε καλη μας επιτυχία.

βασω μια χαρα η μικρούλα σου και όλα πήγαν καλα με τις εξετάσεις αν και ταλαιπωρήθηκε λίγο. Το εμβόλιο της γρίπης και μεις δεν το εχουμε κάνει ποτε. Η Αγγελική ναι ξεκινησε παιδικο εδω και μια βδομάδα, ο Νικόλας σπιτι. Β επιπέδου έχω την άλλη Τετάρτη στις 18/9 μακάρι να ειναι όλα καλα! Το μπεμπακι δεν θα έλεγα ότι το νιώθω ακομα πιο έντονα, λίγο το αισθάνομαι μαλλον εναι μικρούλη και εχει πολυ χώρο ακομα.

αννα Μαρία μια χαρα και ο Αντρικος ψηλός ειναι ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελες!

Αννα Μαρια και εμας αυτο μας ειπε οτι η γενικη εικονα της μικρης ειναι μια χαρα οποτε δεν ηταν αναγκαιο να κανουμε αναλυσεις αλλα αν θελαμε εμεις τοτε ναι!δεν μας πιεσε να κανουμε!εμας 10κιλα και 81 ποντους!ψηλος ο αντρικος, οντως!μπασκετμπολιστας θα γινει!χαχα!

Καγκουρακι αντε με το καλο και η β επιπεδου!πολλη χωρο εχει ακομα το μικρακι για αυτο δεν το νιωθεις εντονα!κι η Αγγελικουλα εδω και 1 βδομαδα πηγε παιδικο?πως τα παει?προσαρμοστηκε?

Κατερινακι καλη επιτυχια με την αιτηση για δουλεια που θα κανεις!

Καγκουρακι καλη επιτυχια και σε σενα!

Η Ιωαννα δεν λεει να προσαρμοστει με τα νεα παιδακια στο σχολειο!παμε το πρωι και επειδη μονο τα καινουρια μωρακια ειναι στις 7μιση που την παιρνω, ειναι τα διδυμα κοριτσακια δεν θελει να κατεβει απο πανω μου!κλαιει με λυγμους αν την κατεβασω!την καταλαβα και εγω αλλα μου το πε και η δασκαλα οτι ζηλευει τα 2 κοριτσακια!επειδη δεν της δινουν και πολλη σημασια λογω του οτι τα διδυμα εχουν το ενα το αλλο!αμα τα πιασει η δασκαλα και τα παραμερισει καπως να μην βλεπουν την Ιωαννα το πρωι, ηρεμα!περασε 1μιση βδομαδα και καθε μερα φευγω και την αφηνω να κλαιει, βεβαια ωσπου να παω στο αυτοκινητο δεν την ακουω να κλαιει, σταματα!οταν της πω και στο σπιτι Ιωαννα μου θα παμε στο σχολειο που ειναι τα κοριτσακια μου απαντα οχι, μπουμπου!μπουμπου ηταν η περσινη συμμαθητρια της που εκαναν πολλη παρεα και δεθηκαν παρα πολυ γιατι ηταν τα μονα κοριτσακια!φετος ομως εφυγε η μικρη πηγε σε αλλο σχολειο γιατι ενω η γιαγια ειπε θα την προσεχε γιατι οι γονεις ειχαν οικονομικα θεματα τελικα η γιαγια αρρωστησε και η δασκαλα ειχε ηδη συμπληρωσει τις θεσεις και δεν μπορουσε να την παρει οταν της το ζητησαν!η μαμα της παιρνει καθε μερα τηλεφωνο να δει αν μπορει να γινει κατι και να την παρει πισω γιατι στο αλλο το νηπιαγωγειο κλαιει και εδω και μια βδομαδα που παει επιασε και οστρακια το καημενο!ειναι και η δασκαλα λυπημενη γιατι αυτο το κοριτσακι και τον αδερφο της τα ειχε απο 3 μηνων και τωρα το κοριτσακι ειναι 2 και ο μικρος 3μιση!αχχχχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ζουζουνες δεν σας ξεχασα αρρωστησαμε ομαδικος οαρασκευη βραδυ ο βασιλης σαββατο ο Αντρας μου κυριακη εγω μια ομορφια εμετο κ στομαχοπονω τιποτα αλλο μια μερα κρατησε στο μικρο γερο καρυδι τρεις ο συζηξ δυο εγω εγω πηγα κ νοσοκομειο κ μου βαλαν ορο σνιφφφ

κατα τα αλλα το μωρο μου συνηθισε στο σχολειο κ παμε χαρουμενοι τωρα πια επισης τρωει πολυ γρηγορα μονος κ παει τουαλετα εντελως μονος τοσο καιρο ηθελε κ λιγη βοηθεια τωρα φωναζει μεγαλωσα παω κ χολειο ρε μαμα!!

απο νεα σας σχολιαζω οσα θυμαμΑι γιατι τα διαβαζα αλλα δεν εγραφα κ τα ξεχασα

καταρχην με το καλο κα κ καγκουρακι να κανετε αιτησεις κ να σας παρουν

καγκουρακι αντε18/9 θα το ξαναδεις το ανθρωπακι σου

θα μεγαλωσει κ θα λες οχι αλλες κλωτσιες!!

κα μου κ εγω ολοημερο δε μου αρεσει σκεψου κ παιδικο 5 ωρες το μεγιστο τον αφηνω μη κουραζεται το ψυχακι μου

βασουλα μου θα συνηθισει σιγα σιγα μολις τα γνωρισει εσυ προσπαθησε να γινουν φιλες..

μακαρι να παρει κ τη φιλη της ενα παιδακι παραπανω μωρε σιγα δε χαθηκε κ ο κοσμος ας το παρει κριμα ειναι

οστρακια;; Παναγιτσα μου το κΑψερο

αννα μαρια σωστο αντρακι ο γιοκας σου

κα μου γραψε σχολεια στην ομαδα για το φροντιστηριο νομιζω δε φαινονται αλλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξετασεις αιματος του κανα κ εγω οταν ηταν 2.5 ενα τσεκάπ ποτε δεν βλαπτει πιστευω μια μικρη τσιμπιουλα της στιγμης ειναι

μπραβω βασουλα που βγηκαν καλες κ μΑς μια χαρα ειχαν βγει

εμενα θυμαμαι η μαμα μου διαβαζα μονη κ μετα με ελεγχε παντως το ιδιο θα κανω κ εγω δε μου αρεσει κ να τα αφηνω τελειως λασκα παιδακια ειναι..

στο σχολειο ολο κ κατι νεο μου λεει το ζουζουνακι μου.,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι γλυκο σοφη αποφαση ο παιδικος ασε τις γιαγισδες να μουρμουρανε

εγω που δεν ειχα τετοιο θεμα κ πιστευω ηταν σουπερ αποφαση δε λεω καλη κ η αγαπη τους αλλα εκει υπαρχει προγραμμα κ πειθαρχια τα οποια θεωρω απαραιτητα στα παιδια

παω για δουλειες γιατι εχω ενα σπιτι χαος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! Τι κάνετε;

Εμείς καλά. Κάθε πρωί κάνουμε δουλίτσες με τον Αντρέα! Με "βοηθά" και καθαρίζω τα δωμάτια! Όπως καταλαβαίνετε, εγώ καθαρίζω κι ο Αντρέας κάνει σκανταλιές. Έχει πλάκα, όμως, και πλέον δεν τρελαίνομαι για τις δουλειές. Ακολουθώ το πρόγραμμα που έβαλα και δεν κουράζομαι ιδιαίτερα.

Σήμερα είναι και τα γενέθλια του πατέρα μου, έτσι του αγοράσαμε ένα βιβλίο και πήγαμε και φάγαμε μαζί τους.

Το απόγευμα θα τους πάω πάλι τον Αντρέα. Εδώ και καμιά βδομάδα περίπου τους τον παίρνω κάθε απόγευμα, γιατί επειδή ο πατέρας μου δεν είναι ακόμα τελείως καλά, κουράζεται στο σπίτι μας και προτιμά να κάθεται στο δικό του, και όλοι προτιμάμε να κρατάνε αυτοί τον Αντρέα, γιατί παίζουν μαζί του συνεχώς, έτσι απασχολείται και δε βαριέται. Γενικώς, όλοι οι παππούδες ασχολούνται πολύ με τα εγγόνια, και γι' αυτό κι αυτά τους έχουν αδυναμία!

Εν τω μεταξύ, σήμερα νομίζω μου ήρθε η περίοδος. Δηλαδή έχω κάτι κιτρινοκαφέ κηλίδες, αλλά λογικά περίοδος είναι. Ουφ, πότε θα με ξεχάσει η ακατανόμαστη;

Κατερίνα και Καγκουράκι, εύχομαι να σας πάρουν στις θέσεις που θέλετε!

Ο γιατρός μας είπε ότι ο Αντρέας είναι αρκετά ψηλός. Εν τω μεταξύ, μια μαθήτριά μου, που έχει ένα κοριτσάκι τρεις μέρες μεγαλύτερο απ' τον Αντρέα, μας είχε πει όταν ήταν τα παιδιά μας περίπου 15 μηνών, ότι η κόρη της είναι 86 εκατοστά. Είχα πει εγώ ότι ο Αντρέας είναι 80 εκατοστά, κι αυτή λέει με κρυφό καμάρι και δήθεν ταπεινοφροσύνη "εμένα είναι 86". Δηλαδή τώρα πόσο θα είναι, ένα μέτρο; Και το κοριτσάκι το είδα και ήταν κανονικό στο ύψος, δεν ήταν κανένα τεράστιο, μη σας πω ήταν και λίγο κοντό. Τι λένε για να παινέψουν τα παιδιά τους...

Βάσω κρίμα για τα παιδάκια που λες... Παλιά η οστρακιά ήταν πάρα πολύ επικίνδυνη, τώρα με τα φάρμακα, κ.λπ. την περνάνε για πλάκα.

Σιγά σιγά θα προσαρμοστεί η Ιωαννούλα.

Μάγδα σούπερ ο Βασιλάκης!

Κι εγώ το ίδιο παθαίνω, διαβάζω και δε γράφω και μετά για να σχολιάσω πρέπει να τα ξαναδιαβάσω απ' την αρχή.

Α, σήμερα που αγοράσαμε το βιβλίο για τον πατέρα μου, πήρα κι ένα για τον Αντρέα, το οποίο το είχε γράψει μια παλιά μου φίλη. Λέω στη μάνα μου ότι το έγραψε η τάδε, και φυσικά τι μου είπε; "ΕΙΔΕΣ; ΚΙ ΕΣΥ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΨΕΙ"... Τι της λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας, είχα οδοντίατρο σημερα, πήγα μονη αυτη τη φορα, αλλα πονάει το δοντακι μου λίγο τωρα. Κατα τ αλλα ησυχία και μια απο τα ιδια.

Βασω μακάρι να προσαρμοστει η μικρούλα σου, θα θελει το χρονο της ποσο ειναι τα δίδυμα κοριτσακια? περαστικα στην φίλη της θα είχαν δεθει πολυ και για αυτο την αναζητα και ίσως δυσκολεύεται στην προσαρμογή γιατι μαλλον νιωθει ότι εχει χάσει την παρέα της. Η δικια μου μια χαρα προσαρμοστηκε και μου είπαν ότι μαλλον θα την βάλουν στο νηπιακο τμήμα και ας κάνει δυο χρονιές το νηπιαγωγείο, γιατι κανονικα ειναι να παει προνηπιο αλλα περσυ την είχαν στο προνηπιο.

Μαγδα περαστικα σας οικογενειακως, ευτυχώς που κράτησε λίγο και είστε ολοι καλα. Μια χαρα λοιπόν και ο Βασιλακης σου στον παιδικο, αφου ειναι μεγάλο παιδι όπως λεει, χαίρομαι που του αρεσει.

Αννα Μαρία να χαίρεσαι τον μπαμπα σου και να ειναι καλα ο άνθρωπος. Α που να ηξερε η μάνα σου ποσα έχεις γράψει εδω.....χαχαχαχα που να προλαβεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

χθες αγιαστηκαμε και σας ευχαριστω ολες για τις ευχες,ο Δημητρης ηταν λιγο μαζεμενος αλλα μετα βρηκε τους φιλους και επαιζε,ειδικα οταν πηγαμε στο δημοτικο ξεσαλωσε ετρεχε συνεχεια,γιαυτο και το μεσημερι τον πηρε ο υπνος στο χαλι,σημερα πρωτη μερα μαθημα μεχρις τις 11μιση τα μικρα και στις 12μιση ο Νικος θα σχολασουν,ειμαι τελειως μονη μου στο σπιτι και νιωθω περιεργα περιμενω να ακουσω φωνες και επικρατει ησυχια ,να δουμε κι εγω πως θα συνηθισω ουπς,σημερα θα παει κι ο Γιωοργος πρωτη μερα στα αγγλικα να δουμε πως θα του φανει ,ευτυχως ο Δημητρης πηγε με χαρα σημερα,περιμενα να μη θελει να μπει στο ταξι και να εχουμε κλαματα,βεβαια εχω τρελαθει να του λεω οτι ειναι μεγαλος πια και και θα πηγαινει σε μεγαλυτερο σχολειο και αλλα τετοια,το πρωι φορεσε τα καινουργια του παπουτσια και πηγαινε στο συνθετο κι ελεγε μαμα κοιτα ποσο μεγαλωσα και φτανω τα ραφια χαχαχα

Μαγδα τι παθατε ολοι μαζι που την βρηκατε την παλιοιωση,περαστικα σας,παλι καλα που ο Βασιλακης το περασε στο ποδι ,μπραβο που περναει τοσο καλα στον παιδικο και του αρεσει ετσι να συνεχισει

Κατερινακι εγω θελω να κανω χαρτια για να μπω σε παιδικο σταθμο ή στην Αιανη ή σε ενα αλλο κοντινο χωριο ειτε σαν μαγειρισσα ή καθαριστρια δεν ξερω βεβαια τι αλλες ειδικοτητες θα εχουν θα δω ,παντως οι παιδικοι εδω ειναι ακομα κλειστοι γιατι δεν εχουν μαγειρισσες και καθαριστριες,επισης το νηπιαγωγειο μας παραμενιε χωρις καθαριστρια ακομα ,για την ιδια προκυρηξη θα κανεις κι εσυ για 5μηνα;τι ειδηκοτητα;για την Αγγελικη που ειπες για το προνηπιο δεν καταλαβα ,του χρονου θα συνεχισει εκει ή θα παει σε νηπιαγωγειο;

Βασω εχασε το παρεακι της η μικρη,σιγα σιγα θα συνηθισει παλι θα κανει νεες παρεες,το φουστανακι της απαιχτο κουκλιτσα ζωγραφιστη!!!

Αννα Μαρια να χαιρεσε τον πατερα σου πολυχρονος ,ακριβως ετσι που σου ειπε και η Κατερινα να πεις στη μανα σου στο μαμυ εχεις γραψει ολοκληρους τομους ......

post-12542-1387394050331_thumb.jpg

post-12542-13873940503459_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια να σου ζησει ο πατερας σου!να τον χαιρεσαι!πες στη μαμα σου να μπει να δει τι εκδοσεις εχεις γραψει εδω στο φορουμ!χαχα!

Μαγδα περαστικα κοριτσι μου!αυτες οι παλιοιωσεις κυκλοφορουν τετοιο καιρο!ευτυχως που την περασατε ανωδυνα!μπραβο και στον Βασιλακη με τον παιδικο!

Καγκουρακι πονα το δοντι?αμαν περαστικα!Ο οδοντιατρος ειναι απ τις χειροτερες επισκεψεις σε γιατρους!

Αχ ρε κοριτσια ευχομαι και μενα να προσαρμοστει η μικρη γιατι με αγχωνει να την αφηνω να κλαιει!ουφ πια!δεν περιμενα να αντιδρασει τοσο πολυ!ειναι ιδιαιτερα φιλικη με τα παιδακια αλλα με τα καινουρια κανει νουμερα!Ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Διαβαζω και διαβαζω και να γραψω δεν προλαβαινω και μετα τα ξεχναω...

Για να δω τι θυμαμαι...

Αννα Μαρια να χαιρεσαι τον μπαμπα σου! Οσο για τη μαμα, καλα αν ηξεραν ολα οσα καναμε... νομιζουν οτι μας ξερουν καλα, αλλα μερικες φορες ειναι εντελως εξω! Εσυ εχεις κερδισει και διαγωνισμο!

Βασουλα μην ανησυχεις, θα προσαρμοστει, της λειπει η φιλη της... Με τιποτα δεν μπορει να αναλαβει η κοπελα ενα ακομα παιδακι;

Καγκουρακι περαστικα στο δοντακι! Τι κανουν τα μωρα σου ολα;

Μαγδουλα περαστικα στην οικογενεια!

Κα μου εμεις τα ειπαμε. Καλη αρχη σε ολους!

Καλη μας χρονια, τοσο στα παιδακια και τις δασκαλες του φορουμ, οσο και σε ολες τις μανουλες που αρχιζει τωρα το τρεξιμο τους!

Εμεις καλα ειμαστε γενικα. Τωρα εχω το Δημητρακη λιγο αρρωστο, βασικα εκανε μονο πυρετο την Κυριακη και μεχρι την Τριτη το μεσημερι, βηχα καθολου, ενα ελαφρυ μπουκωμα και λιγο διαρροια. Τον ειχε η πεθερα μου ολη μερα γιατι τη μαμα μου ουτε να την πλησιασει δεν κανει αφου παει στα διδυμα. Η καημενη εχει τη μεση της και απο τους πονους φοραει ζωνη για να σταθει ορθια ειδικη! Ειπα κι εγω λοιπον αφου απο Τριτη μεσημερι ηταν απυρετος να τον παω Τεταρτη σχολειο γιατι τη λυπηθηκε η ψυχη μου σαν το σιγμα το τελικο εχει γινει! Γυρισε το παιδι μια χαρα, απυρετος και το απογευμα παλι 38! Το τι ακουσα δεν λεγεται! Η πεθερα μου να μου λεει "δεν επρεπε να το πας το παιδι σχολειο", η μανα κι ο πατερας μου τι αναισθητη, τη ανευθυνη τι δεν ξερω κι εγω! Μου εσπασαν τα νευρα και κυριως οι δικοι μου, γιατι η πεθερα μου μια φορα το ειπε και τελος, οι γονεις μου απο την Κυριακη κανουν λες και δεν εχουν μεγαλωσει παιδι, εχουν παθει αμοκ! Τηλεφωνα καθε μια ωρα, το παιδι και το παιδι και ωχ τι στεναχωρια! Αν δεν σκεφτομουν να μην τους στεναχωρησω τωρα που εχουν διαφορα στο μυαλο τους θα ειχαμε σκοτωθει!

Τεσπα, πηγα το πρωι στο σταθμο να πληρωσω και να πω οτι θα τον ξαναπαω τη Δευτερα, θα τον κρατησω 2 μερες να γινει τελειως καλα και μου ειπε εκει η κοπελα τα καλυτερα. Ειναι λεει ο μικρος πολυ καλος, πολυ συνεργασιμος και ιδιαιτερα κοινωνικος, φτου μην τον ματιασω μου λεει. Το μονο του θεμα ειναι λιγο οτι οταν θελει ενα παιχνιδι δεν θελει να το μοιραζεται, αλλα ειναι λογικο αφου δεν εχει αδερφια και του περναει γρηγορα. Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη! Ειναι 6 κοπελες (η μια θα φυγει ομως ειναι εγκυος) για 23 παιδακια! Κανουν συνεχεια δραστηριοτητες και εργασιες τοσο ομαδικες οσο και προσωπικες που τις φερνει σπιτι. Κανουν κουκλοθεατρο, εχουν θεματικες ενοτητες, τον Οκτωβριο θα μας καλεσουν να τα δουμε ολα και να μιλησουμε και με παιδοψυχολογο! Πολυ ωραια ειναι!

Αυτα κουκλες, σας αφηνω!

Φιλακιαααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσούδια! Τι κάνετε;

Εμείς καλά! Γύρισα πριν καμιά ώρα σπίτι, αφού πέρασα απ' τους γονείς μου και πήρα τον Αντρέα. Του έδωσα γάλα και κοιμήθηκε, έφαγα, και κάθισα να σας γράψω.

Ουφ, στο σχολείο κάναμε συνεδρίαση, ποιος θα περάσει, ποιος θα μείνει, και πιάστηκε το χέρι μου να γράφω, μια που είμαι πρακτικογράφος... Και αύριο θα πρέπει να τα καθαρογράψω στο επίσημο τετράδιο... Πάλι στο χέρι... Ουφ...

Χαχα, δεν το σκέφτηκα ότι μετράνε ως δημοσιεύσεις τα κατεβατά που γράφουμε εδώ!!! Αλλά μου κάνει εντύπωση η μάνα μου που, αντί να πει "μπράβο στην κοπέλα" ή κάτι τέτοιο, το πρώτο πράγμα που βρήκε να πει είναι ότι αυτή τα κατάφερε ενώ εγώ όχι. Το ότι έχω κάνει έξι δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά και έπεται και έβδομη, το ότι πήρα πρώτο βραβείο σε λογοτεχνικό διαγωνισμό με διήγημα που έχει εκδοθεί δεν το λαμβάνει υπόψη. Απλά επειδή εκείνη την ώρα είδε τυπωμένο το όνομα της κοπέλας αυτής, το μόνο που βρήκε να πει είναι ότι εγώ δεν έχω κάνει τίποτα.

Τέλος πάντων... Γονείς... :)

Ευχαριστώ για τις ευχές σας για τον πατέρα μου!

Καγκουράκι περαστικά με το δοντάκι.

Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, η Αγγελική "πήδηξε" τάξη;

Κατερίνα μια χαρά τ' αγόρια σου στο σχολείο!

Βάσω τι έγινε με την Ιωάννα; Ηρέμησε κάπως ή δε θέλει ούτε να βλέπει τα διδυμάκια; Μήπως την ενοχλούν με κάποιο τρόπο μέσα στην τάξη;

Χριστίνα περαστικά στον Δημητράκη! Κι εμένα οι δικοί μου κάπως έτσι είναι. Άσε τα πεθερικά... Όταν ήμασταν στην Πάτρα και ανέβασε ο Αντρέας πυρετό, ο πεθερός επέμενε ότι φταίει που τον κάναμε κάθε μέρα μπάνιο!

Καλέ, τι παιδικός σταθμός είναι αυτός; Έξι κοπέλες για 23 παιδάκια; Σχεδόν ιδιαίτερο τους κάνουν!!!

Για τον σταθμό που πηγαίνει η Ιωαννούλα της Βάσως που ρωτάς, απ' όσο ξέρω, δικαιούνται να κρατάνε συγκεκριμένο αριθμό παιδιών, μέχρι εφτά νομίζω, αλλά θα σου πει η Βάσω καλύτερα.

Η Ανθή πού είναι; Χάθηκε στο διόρθωμα;

Σας είχα γράψει κάτι για έναν καθηγητή στο σχολείο, αλλά το έβγαλα, γιατί δεν ξέρεις ποιος κοιτάει τι εδώ μέσα. Το έβαλα στην ομάδα.

Επεξεργάστηκε από Θέλω να γίνω μαμά!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, δε μου το δημοσιεύει με τίποτα στην ομάδα.

Κατερίνα, αν μπορείς, δημιούργησε μια συζήτηση, γράψε μας και για το φροντιστήριο που μας έχει φάει η περιέργεια :P και το βάζω κι εγώ εκεί!

Φιλιά και καληνύχτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...