Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Καλο μηνα καλη σχολικη μας χρονια κουκλιτσες μου

εμεις δευτερα ειχα ρεπο τον πηγα 9 κ 12 τον πηρα

για πρωτη μερα καλα ηταν εκλαψε λιγο κ με εψαξε του φυγαν κ λιγα τσισακια στο βρακακια γιατι ντρεποταν κ του βαλαν την αλλαξια που χα μαζι

επαιξε δεν εφαγε τιποτα κ μια χαρα

οταν τον πηρα ομως ηταν ενθουσιασμενος κ εκει που λεγα ωχ πως θα ξαναπαει οταν εφευγε λεει τα λεμε αυριο αφου φιλησε ολες τις δασκαλες 1προς 1

σημερα δεν εκλαψε καθολου εφαγε το μισο φαγακι ψαροσουπα κ δεν ειχε ατυχημα με τσισακια

εμαθε κ τραγουδακια

ηρθε κ ξεραθηκε μετα θα παμε θαλασσα κ εγω παλι σπαστο δουλεια γκρρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου. Σας διαβασα λιγο αλλα δεν θα σχολιασω γιατι γραφω απο κινητο. Μπηκαμε στη εουτινα του σχολειου κ προσπαθω να τακτοποιηθω. Μου δοθηκαν οι ιδιοι μαθητες συν ενας καινουριος. Το αρνητικο ειναι οτι για πρακτικους λογους αλλαξαμε αιθουσες κ κουβαλουσα ολη μερα επιπλα κ πραγματα! Αντε να τα τακτοποιησω ολα να ειναι ετοιμα μεχρι τη Δευτερα.

Ο Στεφανακος μου χθες εκλαιγε λιγο το πρωι μετα μια χαρα. Σημερα με το ζορι τον φορα να φυγουμε! Ηθελε να μεινει στα παιχνιδια κ με διωχνε!

Αυτα τα νεα μας. Παω για μπανιο θα σας γραψω αυριο κ ειμαι κομματια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Μαρακι σε εβαλαν να μετακομιζεις καλα καλα δεν πηγες ακομη?ο Στεφανακος προσαρμοστηκε ευκολα!μπραβο!

Μαγδουλα η πρωτη μερα για παιδακια που πρωτη φορα πανε παιδικο ειναι λιγο ζορικη!θα συνηθισει ο Βασιλακος!αμα αρχισε και φιλαει και τις δασκαλες του σημαινει καλα περναει!μην ανησυχεις!με το φαγητο μερα με τη μερα θα τα πηγαινει και καλυτερα!οσο για τα τσισακια ειναι λιγο απο ανασφαλεια λιγο που αλλαξε περιβαλλον, λογικο ειναι!καλε ειδα και τις φωτο σου!ο γιοκας σου στο χω ξαναπει ειναι κουκλος!εχει πολυ ομορφα χαρακτηριστικα!

Καγκουρακι ειδα και τις δικες σας φωτος!καλα ο Νικολας ολοκληρος αντρας εγινε!μεγαλωσε παρα πολυ!η μικρουλα πρεπει να ειναι η νονα του που τον κρατα!οσο για την Αγγελικουλα, τι ναζι και σκερτσο, γυναικες . . . απο μικρα παιδια ποζαρουν στο φακο!το ξανθο απο σενα το πηρανε τα παιδακια σου ε?ασπρουλιαρικα και ξανθα, σκεττα κουκλακια!νομιζω μεταξυ τους μοιαζουν αλλα η Αγγελικη εχει περισσοτερα χαρακτηριστικα απ τα δικα σου!δεν εβαλες πολλα κιλα καλε και παραπονιεσαι!στη φωτο ομως επειδη στεκεσαι στο πλαι φαινεται αμεσως οτι εισαι εγκυος!ειναι αντιληπτο!χαχα

Η Ιωαννα ειναι μια χαρα στον παιδικο, μονο το πρωι που θα την αφησω και θα φυγω παραπονιεται καπως αλλα μετα απ οτι μου πε η δασκαλα της ειναι μια χαρα!αλλαξε και η ταξη τους και φετος ολα τα παιδακια ειναι πολυ ησυχα και φρονιμα!ενω περσι ειχε και ζωηρα παιδακια, δραστηρια και αυτα εχουν φυγει!Μου λεει η δασκαλα σαν και η μικρη προτιμουσε την προηγουμενη ταξη!της κινουσε πιο πολυ το ενδιαφερον ενω τωρα που ειναι ολα ησυχα της κακοφανηκε της Ιωαννουλας!Που θα παει θα συνηθισει νομιζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

τι κανετε;εμεις καλα περιμενουμε πως και πως να ανοιξουν τα σχολεια καλα τωρα ,σημερα με πηρε τηλεφωνο πρωι πρωι η νηπιαγωγος και τι με ηθελε αραγε; παλι το ιδιο προβλημα με προπερσυ καποιες θα θυμαστε Αννα Μαρια εσυ σιγουρα δεν προσλαβανε ακομη καθαριστριες και τι νεο πρεπει να παμε ο μαμαδες παλι να καθαρισουμε το σχολειο παλια μου τεχη κοσκινο,θα παμε αυριο 4 μαμαδες απο το χωριο μας και καποιες απο την Αιανη να καθαρισουμε και μαλλον θα πηγαινουμε καθε μερα δυο μαμαδες οταν ανοιξουν για να κανουμε το καθαρισμα της ημερας ,ειχα σκοπο να περασω αυτες τις μερες να παρω καμια κουρτινα να πλυνω αλλα με προλαβε η δασκαλα

Αννα Μαρια γιατι τι πειραζει αν βαλω τη σαγιοναρα;τελειως σαγιοναρα ειναι οχ πεδιλο απλα ειναι ασημι ,θα τις βαλω πιο αργα ομως οταν θα εχει φυγει ο πολυς κοσμος βασικα οταν δεν θα αντεχω αλλο τα τακουνια ετσι κι αλλιως το φορεμα ειναι μακρυ και δεν θα φαινονται καθολου ,στη φωτο σαγιοναρες φοραω και καλυπτονται τελειως απο το φορεμα ,σιγα τωρα ολοι τα δικα μου ποδια θα κοιτανε ,μια χαρα τα παει με τα χρωματα ο Αντρεας ειναι και δυσκολα ο Δημητρης ακομα τα μπερδευει,απαιχτες οι λεξουλες τους τρελα ειναι σαυτη τη φαση ....

Μαγδα μια χαρα τα παει βλεπω ο Βασιλακης σιγα σγα θα συνηθισει και θα τρωει μια χαρα θα τα παει θα δεις...

Κατερινακι ειδα τις φωτο ,πολυ μεγαλωσε ο Νικολας κουκλακια και τα δυο,πιο μικρος δεν ηταν καστανα τα μαλλακια του;πολυ ανοιξαν ,τι γλυκια που εισαι με την κοιλιτσα και καθολου κιλα δεν εχεις παρει φτου φτου σε ομορφυνε η εγκυμοσυνη μου φαινεται ,νομιζω αγορι λενε οτι θα κανεις οταν ομορφαινεις,εγω δεν ξερω ποιον μοιαζουν γιατι οπως σου εχω ξαναπει με τον αντρα σου μοιαζεται σαν αδερφια ....θα σου τα στειλω αυτες τις μερες δεν πηγα Κοζανη να παω στο ταχυδρομειο καθολου αυτες τις μερες ,ηρθαν και τα αυτοκλλητα σημερα πολυ μου αρεσαν εγιναν ενα με τον τοιχο,θυμαμαι τα δικα σου γιαυτο σε ρωτησα θα βαλω φωτο να δειτε

Βασω οντως εισαι πολυ δεμενη με τους συγγενεις σου,που να ειχες την κουνιαδα μου που δεν μας καλει στα γενεθλια γκρρρρ,ειχε συνηθισει η Ιωαννα τους παλιους της φιλους γιαυτο μαλλον προτιμαει την παλια ταξη θα κανει νεα παρεουλα τωρα και μια χαρα θα ειναι,ο δικος μου να δουμε πως θα τα παει απο βδομαδα...

Μαρακι μπηκατε στη σειρα σας κι εσεις βλπεω ωραια που θα εχεις τα ιδια παιδια

μια θεια μου θα ερθει σημερα στην Κυπρο ,ο γιος της που ειναι και ξαδερφος μου φυσικα παιζει ποσοσφαιρο σε μια ομαδα της Κυπρου δεν ξερω σε ποια κι θα ερθει να τον δει ....

τα λεμε παλι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνωμη που χαθηκα αλλα τελικα η προσαρμογη μας ειναι πιο δυσκολη απο οσο νομιζα χτες πηγε ηταν νορμαλ κ δεν εκλαψε κ λεω σουπερ το βραδυ χτες πριν κοιμηθει μου πε πως κουραστηκε καθε μερα σχολειο κ να μην παει.. Εξηγουσα αλλα δεν..

το πρωι παλι δεν ηθελε κ εκλαιγε εκει οταν εφυγα μετα ξεχαστηκε συμετειχε τελεια κ εφαγε κ το μισο φαι του

αι να δουμε αυριο χτες ολο το βραδυ απο το στρες δε κοιμηθηκα μιλαμε..

Αλλα νεα δουλεια χαμος μετα θαλασσιτσα αρχιζει κ χαλα ομως ο καιρος σνιφ κ δε μου αρεσει ο χειμωνας!!

αννα μαρια μου το φορεμα που χα κουμπαρΑ το χω κοντα 10 χρονια κ δεν μπαινω ημουν 48 κ ηταν κολητο αλλα οχι ελαστικο επισης η ινα ηθελε να ζησουμε τη διαδικασια να ψαξουμε να δοκιμασω κ ολα αυτα κ μιας κ ειναι η λατρεια μου δε της λεω ποτε οχι

καγκουρακι ειστε κουκλακια ολοι ξανθοψιρακια σαν κ μας ομορφα πολυ τα μωρα σου ιδια εσυ νομιζω αν κ το συζηξ σου σε μια φωτο νομιζω εχω δει

Η κοιλιτσα για χαιδεμα επισης το μαγιο σου το λατρεψα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνωμη που χαθηκα αλλα τελικα η προσαρμογη μας ειναι πιο δυσκολη απο οσο νομιζα χτες πηγε ηταν νορμαλ κ δεν εκλαψε κ λεω σουπερ το βραδυ χτες πριν κοιμηθει μου πε πως κουραστηκε καθε μερα σχολειο κ να μην παει.. Εξηγουσα αλλα δεν..

το πρωι παλι δεν ηθελε κ εκλαιγε εκει οταν εφυγα μετα ξεχαστηκε συμετειχε τελεια κ εφαγε κ το μισο φαι του

αι να δουμε αυριο χτες ολο το βραδυ απο το στρες δε κοιμηθηκα μιλαμε..

Αλλα νεα δουλεια χαμος μετα θαλασσιτσα αρχιζει κ χαλα ομως ο καιρος σνιφ κ δε μου αρεσει ο χειμωνας!!

αννα μαρια μου το φορεμα που χα κουμπαρΑ το χω κοντα 10 χρονια κ δεν μπαινω ημουν 48 κ ηταν κολητο αλλα οχι ελαστικο επισης η ινα ηθελε να ζησουμε τη διαδικασια να ψαξουμε να δοκιμασω κ ολα αυτα κ μιας κ ειναι η λατρεια μου δε της λεω ποτε οχι

καγκουρακι ειστε κουκλακια ολοι ξανθοψιρακια σαν κ μας ομορφα πολυ τα μωρα σου ιδια εσυ νομιζω αν κ το συζηξ σου σε μια φωτο νομιζω εχω δει

Η κοιλιτσα για χαιδεμα επισης το μαγιο σου το λατρεψα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνωμη που χαθηκα αλλα τελικα η προσαρμογη μας ειναι πιο δυσκολη απο οσο νομιζα χτες πηγε ηταν νορμαλ κ δεν εκλαψε κ λεω σουπερ το βραδυ χτες πριν κοιμηθει μου πε πως κουραστηκε καθε μερα σχολειο κ να μην παει.. Εξηγουσα αλλα δεν..

το πρωι παλι δεν ηθελε κ εκλαιγε εκει οταν εφυγα μετα ξεχαστηκε συμετειχε τελεια κ εφαγε κ το μισο φαι του

αι να δουμε αυριο χτες ολο το βραδυ απο το στρες δε κοιμηθηκα μιλαμε..

Αλλα νεα δουλεια χαμος μετα θαλασσιτσα αρχιζει κ χαλα ομως ο καιρος σνιφ κδε μου αρεσει ο χειμωνας!!

αννα μαρια μου το φορεμα που χα κουμπαρΑ το χω κοντα 10 χρονια κ δεν μπαινω ημουν 48 κ ηταν κολητο αλλα οχι ελαστικο επισης η ινα ηθελε να ζησουμε τη διαδικασια να ψαξουμε να δοκιμασω κ ολα αυτα κ μιας κ ειναι η λατρεια μου δε της λεω ποτε οχι

καγκουρακι ειστε κουκλακια ολοι ξανθοψιρακια σαν κ μας ομορφα πολυ τα μωρα σου ιδια εσυ νομιζω αν κ το συζηξ σου σε μια φωτο νομιζω εχω δει

Η κοιλιτσα για χαιδεμα επισης το μαγιο σου το λατρεψα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ παλι βλεπει αμαξια κ βρηκα ευκαιρια κα μου σε τι κρατος ζουμε μανουλες να καθαριζουν τα σχολεια ειναι τραγικο κ τοσοι ανεργοι εξω!!

τα αντρακια σου καλε μεγαλωσαν δε θα χετε θεμα με σχολειο..

βασουλα μου και η ιωαννουλα μας θα δεθει κ με τη νεα παρεα θελει το χρονο της δε λες που ναι ησυχα

να μη μαλωνουν

η δεμενες οικογενειες ειναι τελειο ετσι ειναι το σοι της πεθερας μου πολυ δεμενοι ολοι πολυ το χαιρομαι μιας κ μενα ολοι οι θειες θειοι ειναι μακρια εχω θειους θειες του αντρα μου χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε τη σεντοναρους γραψατε ξεματιαστηκα

κα μεγεια τα αυτοκολητα

μαρακι βαλε το συζηξ για μασαζ!!

τι να πω κ εγω παντα απο το κντ σΑς γραφω που χρονος για το πισι

κ εγω να σκοτωσω κατσαριδα δε παιζει σε ανακυρησω ηρωιδα!!!

αχ καγκουρακη τι τραβηξες για τα δοντακια κ εγω οταν ειχα παει ειχα παρει το β κ φορεσε μασκα κ ηταν βοηθος με ανεβοκατεβαζαν 100 φορες στην κΑρεκλα πολυ πλακα ειχε πλακα πλακα απο βδομαδα να βαλω καθαρισμο περασε το 6μηνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα μου κ μενα ραμμενες ειναι οι χαντρες τελικα το τσεκαρα σιγουρα χαχα

μαλλια ιδια με σενα λεω αλλα οχι απο τη μια ολα κατω σπαστα ειναι κ πολυ μακρια καλα θα ναι πιστευω κ ελαφρυ μακιγιαζ μιας κ ειναι λιγο βαρυ το φορεμα μου

Κ εγω ενοειται σαγιοναρα μαζι κ εμενα δεν εχει κ στρας αλλα οπως ειπες μακρυ ειναι θα χουν φυγει κ οι πιο μακρινοι πιστευω αν κ τα παπουτσια που θα βαλω 8 ποντοι ειναι κ ειναι χορου ανετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες, νιώθω τόσο κουρασμένη με ταλαιπώρησε σημερα το βραδυ και ο μικρός μέχρι να κοιμηθει, θα σας πω άλλη ώρα τι κόλπα μου κάνει γιατι τωρα δεν έχω κουράγιο.

Τελείωσα με το σίδερο και έχω πιάσει αυτες ίσως μερες ένα να τα δωμάτια αυριο ή μεθαύριο θα τα τελειώσω και αυτα που θα μου πανε.

αντε καληνύχτα αυριο θα βρω χρονο περισσότερο νομιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Πού κατάντησα, να βλέπω την ανατολή του ήλιου και να λέω "αχ, ευτυχώς λογική ώρα ξυπνήσαμε σήμερα"!

Σήμερα έχω σεμινάριο το πρωί, κανονικά είναι σε διδακτικό χρόνο, και πάντα το απόγευμα δεν πηγαίναμε. Φέτος ζήτησε ο διευθυντής μας από τον επαρχιακό επιθεωρητή άδεια να μείνουμε σπίτι το απόγευμα, και εξεμάνη. Αν και, να σας πω την αλήθεια, προτιμώ να πάω σχολείο, ξεκουράζομαι, γιατί είμαι πάρα πολύ κουρασμένη από... τις διακοπές!

Με διώχνει ο ΑΝτρέας συνεχίζω μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελιες!ΚΑ1 ναι ειμαστε δεμενοι σαν οικογενεια ακομα και με ξαδελφια του πατερα μου εχουμε επαφες!το Σαββατο εχουμε γαμο το παιδι της 2ης ξαδελφης του πατερα μου που ειμαστε πολυ κοντα, ειναι και συναδελφος του αντρα μου ο γαμπρος, με τη μαμα του η μαμα μου ειναι κολλητες, οποτε θα χουμε τρεχαματα παλι!χαχα!ειναι πρωτοκουμπαρος ο αδελφος μου ο μικρος και ο μεγαλος μου αδελφος θα τραγουδα με την ορχηστρα του στο γαμο!ναι ναι ξεχασα να σας πω ο μεγαλος μου αδελφος ασχολειται με το τραγουδι!πως και δεν σας το ειπα ποτε?ξεχασα!γραφει και μουσικη και στιχους, απο μικρο παιδι ειχε ταλεντο!εχει και 2 προσωπικους δισκους και τωρα εβγαλε καινουρια τραγουδια!αν βαλετε στο youtube ευρος αντωνιου υπαρχουν εκει τα τραγουδια του να τα ακουσετε! Καλε ποιος ποδοσφαιριστης ειναι που θα ρθει να δει η θεια σου!για πες το ονομα του!επειδη κατεχω λιγο απο ποδοσφαιρο ισως και τον ξερουμε!χαχα!Θα πας για καθαριοτητα παλι στο σχολειο?ναι κι εγω θυμαμαι που περσι τετοιο καιρο ξαναπηγατε και κανατε και τζαμια και ολα τα σχετικα, σωστα?Μαγδουλα μου ο Βασιλακος θα συνηθισει!μην στεναχωριεσαι!σιγουρα ειναι δυσκολη η προσαρμογη και για σενα πρωτογνωρο το συναισθημα του αποχωρισμου αλλα μερα με τη μερα θα βελτιωνεται!θα δεις. . . !εδω εμενα η μικρη που πηγαινε απο 9 μηνων και εκανε διακοπη 3 βδομαδες τωρα το καλοκαιρι, εχει 4 μερες τωρα που επιστρεψαμε κλαιει και θελει να φυγει μαζι μου οταν φευγω!βεβαια κλεινω την πορτα την ακουω και κλαιει και λυπαμαι αλλα ωσπου να κατεβω τα σκαλια του σπιτιου της δασκαλας δεν την ακουω να κλαιει κι απ οτι μου πε η δασκαλα σταματα να κλαιει αμεσως μολις φυγω!Αννα Μαρια πιο πολυ ξεκουραστη νιωθεις στη δουλεια παρα σπιτι. . .κι εγω ακριβως το ιδιο!το σαββατοκυριακο νιωθω πτωμα ενω τις καθημερινες που παω και δουλεια νιωθω πιο καλα!χαχα!Καγκουρακι σιγα σιγα και θα γινουν οι δουλειες!ενα ενα, παλι καλα που τα βγαζεις περα με δουλειες και 2 παιδια στο σπιτι!εγω τις απλες δουλειες τις κανω οταν σχολανω, να απλωσω ρουχα, να φτιαξω φαγητο, να συγυρισω αλλα τις βαρετες δουλειες φερνω κοπελα (βασικα ζευγαρι ειναι γυναικα και ο αντρας της) και μου καθαριζουν το σπιτι 1 φορα τη βδομαδα και μου κανουν τη μια βδομαδα τζαμια, την αλλη τη βεραντα καλα, την αλλη το ψυγειο, μετα τους παγκους, τα ερμαρια, κι ετσι δεν τα εχω κι ολαααα αυτα στο καθημερινο προγραμμα!Σημερα το πρωι η μικρη σφιγγοταν για αρκετη ωρα, την καταλαβα πως ζοριζοταν να κανει κακα!αρχισε και εκλαιγε γιατι ποναγε!της εβγαλα το πανι και ειδα εκει στον ποπο της οτι ειχε κακα και αμεσως πηρε το ελαιολαδο (ειναι η λυση μου η θαυματουργη), της εβγαλα το πανι και της εριξα λαδι εκει στο ποπο της και ωσπου να παω να φερω πανι να της βαλω, ειχε κατεβει απ το κρεβατι και τα εκανε στο πατωμα!ξαφνικα δεν την ακουγα να κλαιει και την ακουγα να φωναζει μαμα κακα μου!πηγα και τα ειδα στο πατωμα και τη μικρη να δειχνει στεναχωρεμενη που εκανε στο πατωμα!της λεω δεν πειραζει θα τα μαζεψει η μαμα!αλλα ανακουφιστηκε!το κανει καθε 1-2 μηνες δεν ξερω τι την ενοχλει!βασικα νομιζω οταν φαει βοδινο!ξερω γω. . .δευτερα εχουμε ραντεβου στην παιδιατρο για το εμβολιο της μηνιγγιτιδας και θα την ρωτησω!το σταφυλι ειναι δυσκοιλιο?γιατι χθες εφαγε αρκετο!τωρα ομως εμαθα το κολπο και δεν την αφηνω να ζοριζεται αρκετη ωρα!τρεχω με το ελαιολαδο και τα βγαζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!

Χαθηκα το ξερω, δουλευω ατελειωτες ωρες και ειμαι ενα ορθιο πτωμα! Σας γραφω πρωτα για να προλαβω μην ερθει κανεις και με διακοψει και θα διαβασω μετα.

ΚΑ μου για τα Αγγλικα θα σου στειλω μεηλ τι κατα τη γνωμη μου ισχυει και τι να προσεξεις. Καλος ο διαδραστικος αλλα απο μονος του δε λεει κατι...Το μεηλ σου στειλε μου παλι γιατι δεν το θυμαμαι αν θες.

Μαγδα μεγεια το ΤΕΛΕΙΟ φορεμα! Με ειχες ρωτησει για τα ιδιαιτερα η τμημα, θα σου πω σαφεστατα τμημα και επισης αν θες πες το μεηλ σου να το αναλυσουμε γιατι εδω ειναι δυσκολο. Ωστοσο να θυμασαι πως σε καθε περιπτωση ο δασκαλος ειναι το βασικο!

Αυτα προλαβα να διαβασω ως τωρα...

Εμεις πολυ καλα. Λιγο μου εχουν σπασει τα νευρα οι γιαγιαδες. Εβαλα το παιδι σταθμο και σκαω 200 ευρω που δεν τα εχω. Το εκανα πρωτα και κυρια για τον ιδιο γιατι εβλεπα οτι το εχει αναγκη να μπει σε ενα τετοιο κλιμα και δευτερον για τις γιαγιαδες, κυριως την πεθερα μου που τον ειχε καθε πρωι, να μην κουραζονται πολυ και να μοιραζονται τις μερες. Κι ακομα εχω γκρινιες. Τι ωρα θα ερθεις; Α εγω δεν μπορω αυριο. Τι, και Σαββατο θα τον κραταω; Λες και παω για μπανιο! Τεσπα, δεν εχω χρονο, θα τα λυσω αυτα το ΣΚ!

Ο μικρος ειναι ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ! Οταν ψαχναμε, μας αρεσε το ιδιο σχολειο, τον ρωτησα πριν τον γραψω και ειχαμε την ιδια ακριβως αποψη! Τρεις μερες τωρα παει και του αρεσει πααααρα πολυ! Μονο που τον βλεπω τοσο χαρουμενο χαλαλι και τα λεφτα και ολα! Χτες μου εφερε και την πρωτη χειροτεχνια, ενα φυλλο βαμμενο καφε απο χαρτονι ετσι λιγο σκληρο, τους μαθανε για τα φθινοπωρινα φυλλα που ξεραινονται και πεφτουν. Ξυπναει τοσο χαρουμενος και μολις μπουμε μεσα ουτε σημασια μου δινει τρεχει να χωθει στην ταξη! Αχ το παιδακι μου!

Αυτα τα ολιγα. Παω να σας διαβασω παλι κι αν προλαβω θα ξαναγραψω, ειδαλλως τα ξαναλεμε συντομα!

Αν θελει καμια ας ερθει να καθαρισει και το σπιτι μου, γιατι φευγω 8μιση και γυριζω 11, ΒΡΩΜΑΕΙΙΙΙ!!!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑ! Ειδα ολες τις φωτο! Φτου σκορδα, μανουλες θεες, οποτε πως να μη βγουν κουκλια τα παιδια μας;;;;

Φιλιααααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Πήγα στο σεμινάριο και τώρα ξεκουράζομαι. Το απόγευμα θα πάω σχολείο, και ο μικρός στους γονείς μου.

Χτες είχαμε εξετάσεις στα Νέα Ελληνικά και κάναμε και προφορική εξέταση, όπως γίνεται το Σεπτέμβριο. Διαβάστε μαργαριτάρια:

Ερώτηση: "Ποιος έγραψε το "Γεφύρι της Άρτας"; Απάντηση: (χτυπάει το κεφάλι του με τα χέρια του, στριφογυρίζει στο κάθισμα) Αμάααανννν... Το ξέρω! Το ξέρω! Εδώ το 'χω! Το ξέρω! Το πρώτο γράμμα πείτε μου! Το πρώτο γράμμα! Κυρία, το ξέρω! Κύριε, πές μου το πρώτο γράμμα! Μα το ξέρω σας λέω!". Του λέμε απ' έξω απ' έξω για τα δημοτικά τραγούδια, κ.λπ. και συνεχίζει "Αααα, μήπως είναι αυτός που πήρε το Όσκαρ; Που πήγε κι έκανε ομιλία σε μια ξένη χώρα;" (ο Σεφέρης που πήρε το Νόμπελ κι έκανε ομιλία στη Στοκχόλμη). "Μήπως είναι αυτός ο Καραγιάννης που αποκεφάλισαν;" (ο Μακρυγιάννης, που φυσικά δεν αποκεφαλίστηκε από κανένα!).

Καλά, μιλάμε πήγα να πέσω απ' την καρέκλα απ' τα γέλια.

Σχολιάζω τώρα ό,τι θυμάμαι, γιατί σας διαβάζω συνέχεια, αλλά δεν τα καταφέρνω να γράψω. Το πρωί που έγραφα ήρθε ο Αντρέας και μου έδιωχνε τα χέρια απ' το πληκτρολόγιο για να του βάλω μικρό Νικόλα.

Μαρία πώς πάει το σχολείο; Τακτοποιήθηκες; Ελπίζω να μη σε χάσουμε πάλι...

Βάσω πώς πάει, προσαρμόστηκε η Ιωάννα; Δε νομίζω ότι θα έχει ιδιαίτερο πρόβλημα προσαρμογής.

Πολύ γέλασα με τα κακά! Πωπω, προχτές πήγε ο άντρας μου να αλλάξει τον Αντρέα, κι όπως τον έπιασε, βγήκαν απ' έξω λίγα κακά και πήγαν στο χέρι του, και κάνει "τι είναι αυτό; Ααααα, δεν το πιστεύωωωω...!!! Κακά!!! Έπιασα κακάααα!!!".

Κι εγώ θα ήθελα να φέρνω γυναίκα για το σπίτι, αλλά δυστυχώς δε μου περισσεύουν... Ευτυχώς, όμως, αν βοηθά και ο άντρας μου, τα καταφέρνουμε. Π.χ. αυτή τη βδομάδα που ξεσκόνισε το γραφείο και τις βιβλιοθήκες κι έκανε το σκούπισμα-σφουγγάρισμα της κουζίνας και του σαλονιού, ήμουν κι εγώ πιο ξεκούραστη, και το σπίτι σχετικά καθαρό και τακτοποιημένο. Λέω "σχετικά" γιατί με τη σκόνη που κυκλοφορεί, δύσκολο να παραμείνει για πολλή ώρα καθαρό.

Κατερίνα ΦΥΣΙΚΑ και θυμάμαι που πηγαίνατε και καθαρίζατε! Ξεχνιούνται αυτά; :D :D :D

Η σαγιονάρες δε μου αρέσουν, γενικώς δε φοράω ποτέ εκτός σπιτιού, ακόμα και στην παραλία με πέδιλο πάω. Εννοείται ότι κανένα παπούτσι μου δεν έχει τακούνι, εκτός από δύο ζευγάρια που έχω για καλά, και τα φοράω πάρα πολύ σπάνια. Έχουμε τελείως διαφορετικό στιλ πάντως!

Καλά, ο Αντρέας με τα χρώματα μια τα βρίσκει, μια λέει ό,τι να 'ναι, αλλά μικρός είναι ακόμα. Α, τώρα έμαθε το "πολλά", κι άμα δει περισσότερα από ένα αντικείμενα, λέει "πολλά". Σήμερα το πρωί έβλεπε Ζουζούνια (αυτός το ζήτησε λέγοντας "Νουνούνια" και δείχνοντας την τηλεόραση) και είχε το τραγούδι "τρία γουρουνάκια". Του λέει ο άντρας μου "πόσα είναι τα γουρουνάκια;" κι απαντά αυτός "πολλά!".

Μάγδα κάποια στιγμή θα το καταλάβει ο Βασιλάκης ότι το σχολείο είναι για να πηγαίνουμε κάθε μέρα!!! Αφού περνάει καλά μην τον φοβάσαι, μια χαρά θα προσαρμοστεί και δε θα θέλει να φύγει!

Καλά, έτσι και μου ζητούσε κάποιος να πάω να δοκιμάσω ρούχα για να ζήσω τη διαδικασία, να μη σου πω καλύτερα τι θα τον έκανα!!! Αλλά αφού δε σου έκανε το άλλο, τι να κάνεις, έπρεπε να πάρεις.

Καγκουράκι τι κάνεις; Ξεκουράστηκες καθόλου; Εμένα ο Αντρέας με ταλαιπωρεί το βράδι που επιστρέφω απ' το σχολείο. Όπου πάω με παίρνει από πίσω (οκ, λογικό), αλλά μετά όταν κάθομαι να φάω μια μπουκιά, κάθεται πάνω απ' το κεφάλι μου (που λέει ο λόγος), θρονιάζεται δίπλα μου, μου τραβάει το πιάτο, το χέρι, το πηρούνι, και δε μ' αφήνει να φάω. Χτες βράδι, π.χ. έτρωγα ντοματοσαλάτα και ψωμί. Του έβαλα σε μια χαρτοπετσέτα μισή φέτα ψωμί για να φάει και να μην παίρνει το δικό μου. Ε, όχι, χτυπιόταν, έκλαιγε, έκανε σαν τρελός γιατί ήθελε το δικό μου. Δεν του έδωσα, γιατί στο κάτω-κάτω, το δικό του το είχε εκεί κομματιασμένο μεν, αλλά απείραχτο, αλλά με τι καρδιά να φάω; Δεν ξέρω τι να κάνω για να το αποφεύγω αυτό. Οκ, μια λύση είναι να τον κοιμίζω πρώτα και να τρώω μετά, αλλά μέχρι να τον κάνουμε μπάνιο, να του δώσω γάλα και να τον κουνήσω με το καρότσι, θα πηγαίνει δέκα και, και δε θέλω να τρώω τόσο αργά.

Είδα και τις φωτογραφίες, όλοι κουκλάκια είστε!

Χριστίνα μια χαρά ο Δημητράκης στο νηπιαγωγείο! Όντως, είναι πολλά τα 200 ευρώ, αλλά τι να κάνεις; Κι αφού το χαίρεται τόσο πολύ, λες άντε, χαλάλι!

Το είδες αυτό:https://www.facebook.com/events/418278014949442/?viewer_id=695248904 Σκέφτομαι να λάβω μέρος.

Σας φιλώ κόρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες

σημερα πηγαμε για καθαρισμα το πρωι και τελειωσαμε στις 1 το μεσημερι το γυαλισαμε το σχολειο ομως ,ειχε μεγαλη συμμετοχη ευτυχως αν και δεν το περιμενα ηταν πολλες μαμαδες οχι οπως προπερσυ που ημασταν μονο 4-5 τωρα μαζευτηκαμε καμια 15 αρια γιαυτο και τελειωσαμε και δεν χρειαζεται να παμε αλλη μερα,αν δεν παρουν καθαριστρια βεβαια θα πηγαινουμε καθημερινα δυο για να κανουμε το καθαρισμα της μερας,γυρω στα 40 παιδακια θα ειναι φετος εκ των οποιων τα 28 ειναι στο ολοημερο και τα υπολοιπα κλασικο,εγω κλασικο τον εγραψα τον Δημητρη δεν μπορω να καταλαβω καποιες μαμαδες που βαζουν τα παιδακια ολοημερο ενω δεν δουλευουν και ειναι σπιτι αλλα πως θα τρυγιρνανε για καφεδες και θα εχουν τα κεφαλια τους ησυχα ,δεν ειναι λιγο βαρβαρο ενα παιδακι να καθεται μεχρι της 4 χωρις λογο;τι γνωμη εχετε γιαυτο;το απογευμα ηρθε η κουνιαδα μου με την πεθερα μου για καφε φυσικα σαν να μη συμβαινει τιποτα μεσα την τρελη χαρα καθισαν μεχρτ τις 8,τελικα πηρα και στα δυο φροντιστηρια αγγλικων και εχουν διαφορα στην τιμη αυτο με τον πινακα 48.5 το μηνα με τρεις ωρες τη βδομαδα μαθημα και το 35 το μηνα επισης με 3 ωρες τη βδομαδα φυσικα το φθηνοτερο θα επιλεξω αφου δεν μπορει να μου εγγυηθει καποιος οτι το αλλο θα ειναι και καλυτερο δεν ξερω θα δειξει....

Αννα Μαρια γιατι εγραψες με τοσο μικρα γραμματακια τα ματια μου βγηκαν,οντως εχουμε τελειως διαφορετικο στυλ εγω παλι λατρευω τις σαγιοναρες με το που καλοκαιριαζει φοραω συνεχεια ειδικα μεσα στο σπιτι και εχω και πεδιλα που ειναι σαγιοναρα μπροστα για το φαγητο τι να σου πω ή θα φτιαχνεις και για τον Αντρεα το ιδιο πιατο με το δικο σου ή θα το ανεχεσαι,κι εγω πολλες φορες μολις παρω κατι να φαω δεν προλαβαινω να καισω αρχιζουν μαμα θελω κι εγω τετοιο σαν το δικο σου κι αντε ξανα να ετοιμαζω απο την αρχη ασε που τελευταια μεχρι να κοιμηθουν συνεχεια τρωνε αφου λεω να κοιμηθουν να σταατησουν τι πραμα κι αυτο ,αρχισατε με τα μαργαριταρια βλεπω καλα κι εσυ αφου το ηξερε το παιδι τι γελας!!

Κατερινακι ξεχασα να σχολιασω για τον οδοντιατρο φανταζομαι εικονα με το Νικολα στο βυζι και η οδοντιατρος απο πανω να σου φτιαχνει δοντια απιστευτοι εισται ομως ...

Χριστινακι σου στελνω το μειλ μου για να μου πεις για το φροντιστηριο,πολλα λεφτα δινεις κι εσυ αλλα τουλαχιστον του αρεσει και περναει καλα ασε που γλυτωνεις απο τη γκρινια των γιαγιαδων χαλαλι

Μαγδα ακριβως ετσι σκεφτομαι κι εγω ελαφρυ μακιγιαζ και το μαλλι κυμματιστο μαλλον τα δικο μας στυλ ταιριαζει περισσοτερο ,τα δικα μου τακουνια γυρω στους 10 ποντους πρεπει να ειναι οσο και ανετο να ειναι παντως ενα παπουτσι λογικο ειναι οταν τα φορας τοσες ωρες να πονεσουν τα ποδια εδω ισιο φοραμε και πονανε που με τα τακουνια ,για το καθαρισμα ασε οτι και να πουμε ειναι λιγο ποιος νοιαζεται;περα που ειναι τοσοι ανεργοι και περιμενουν να βγει καμια θεση για δουλεια δεν νοιαζεται κανεις ,σε λιγες μερες ανοιγουν τα σχολεια και δεν ενδιαφερεται κανεις σε τι περιββαλον θα βρισκονται τελοσπαντων παλι καλα που ενδιαφερθηκαν οι περισσοτερες μαμαδες

Βασω αφου βρηκες κολπο με το λαδι παλι καλα κριμα ειναι η καημενουλα να ζοριζεται...τον ξαδερφο μου τον λενε Ψιανο Στελιο θα ρωτησω τη μανα μου σε ποια ομαδα ειναι αν ξερει κι αυτη βεβαια ,περυσι ειχα παει να καθαρισω τζαμια στον παιδικο προπερσυ ειχα παει παλι στο νηπιαγωγειο και καναμε παλι γενικη οπως και τωρα ,εσυ νομιζω δεν εγραφες ακομα εδω,εχω μαζεψει κι εγω αρκετες φορες κακακια απο το πατωμα μπλια οταν εκοβα την πανα του Νικου και ημουν και εγκυος στον Γιωργο τοτε ασε ....

καλο βραδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα,

πολυ κούραση τις τελευταίες μερες απο τη μια έχω πιάσει και κάνω ένα ένα τα δωμάτια τα μεσημερια που κοιμάται ο μικρός με αποτέλεσμα να μην ξεκουράζομαι καθολου. Μου εχει μείνει μονο το παιδικο το οποιο βέβαια το έχω ψιλομαζεψει σημερα οπότε αυριο ένα γερο καθάρισμα και τέλος. Ποσο βέβαια μπορει να μείνει το σπιτι καθαρό με τα μικρα....ε οχι και για πολυ. Απο την άλλη δυο μερες τωρα ο Νικόλας με ξυπνάει απο τις έξι, τον θηλαζω κοιμάται κανα 20λεπτο, ξυπνάει τον ξανα βάζω στο στήθος τον παιρνει ο ύπνος μετα απο λίγο ξαναξυπναει οπότε τι ύπνο να κάνω και εγω και αυτός έτσι και κατα τις 7 και κάτι σηκωνωμαστε. Εντωμεταξυ δεν βλέπω βελτίωση ουτε στο να πιει αλλο γάλα ουτε στον να τον αποθηλασω. Το βραδυ του δίνω και με το ζόρι να πιει 80-100ml κατσικίσιο, μια μερα δεν θελει το μπιμπερο ουτε να το δει, μια το παίρνει μόνος του στα χέρια και εκει που παίζει περπατάει ή ότι αλλο κάνει πίνει κουτσά στραβά. Αλλα βραδια για να πιει λίγο γάλα του το δίνω με κουακερ με το κουταλακι, ότι να ναι δηλαδη και έχω μπερδευτει και εγω και φανταζομαι και ο ιδιος που δεν κρατάμε κάτι σταθερο. Μετα ειναι βραδια που θα κομηθει χωρις στηθος ενα δυο τραγουδακια αγκαλια τον αφηνω στην κουνια και κοιμαται και αλλα βραδια οπως χθες και σημερα οπου ξεκιναμε ετσι τον αφηνω στην κουνια και σηκώνεται ορθιος και πλανταζει στο κλαμα, μια δυο προσπαθειες ε μετα δεν αντεχω να τον βλεπω ετσι και τον θηλαζω. Με όλα αυτα καταλαβαίνω ότι δεν ειναι έτοιμος ή μήπως κάνω κάτι τόσο στραβά στην Αγγελικη ο αποθηλασμος ήταν πιο ομαλος μας πηρε τρεις μήνες περίπου αλλα είχαμε προγραμμα ένα ένα γεύμα το αντικαθιστουσαμε με ξένο και μετα ελαττωνε και απ μονη της τον θηλασμο αντίστοιχα. Έπινε βέβαια και δικο μου γάλα απο το μπουκάλι απο 5 μηνών επειδη δούλευα τοτε οπότε ίσως βοήθησε και αυτο.

Αυτα τα δικα μου, σας αφήνω γιατι δεν έχω και πολυ μπαταρία, θα επανέλθω αυριο με σχόλια φιλακια

Επεξεργάστηκε από kangaroo
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσούδια!

Τι κάνετε;

Κατερίνα πάλι καλά που ήρθαν πολλές μαμάδες.

Στο ολοήμερο δεν ξέρω τι διδάσκουν και τι πρόγραμμα υπάρχει. Π.χ. αν το απόγευμα το παιδί έχει τη δυνατότητα να κάνει κάποια δραστηριότητα, π.χ. να μάθει κάποιο μουσικό όργανο ή χορό, τότε δεν είναι άσχημο να μείνει. Αν, όμως, απλά το απασχολούν μέχρι να έρθει η ώρα να σχολάσει, τότε διαφωνώ!

Καλά, ό,τι να 'ναι η πεθερά και η κουνιάδα! Ό,τι να 'ναι πραγματικά!

Όπως σου είπαμε και η Χριστίνα και εγώ, ο διαδραστικός πίνακας από μόνος του δε σημαίνει κάτι. Αν το φροντιστήριο αυτό χρεώνει περισσότερα επειδή έχει διαδραστικό πίνακα, τότε να το αποφύγεις οπωσδήποτε, γιατί σημαίνει ότι δεν έχουν καταλάβει τι θα πει εκπαίδευση!

Κι εγώ έχω πέδιλο με σαγιονάρα μπροστά, αλλά δε μου αρέσει να είναι η φτέρνα ελεύθερη και να ακούγεται αυτό το φλιπ-φλοπ όταν περπατάω! Γι' αυτό προτιμώ τα πέδιλα. Στο σπίτι φυσικά φοράω παντόφλες, σαγιονάρες ή απ' τις άλλες.

Το βράδι δε θέλω να τρώει, γιατί εγώ επιστρέφω κατά τις εννιάμιση. Αυτός δέκα παρά πίνει γάλα και κοιμάται. Αν τρώει φαγητό στις εννιάμιση, τότε θα κάνει εμετό το γάλα. Σήμερα έκανα τοστ και του έδωσα λίγο ψωμί και δεν είχαμε δράματα ευτυχώς!

Σήμερα το πρωί ο Αντρέας κρατούσε μια κούκλα-μωρό που έχει και της έδινε να φάει κάτι γεωμετρικά σχήματα. Της έλεγε "κάγκωνο άμμου" (=τετράγωνο μαμ), δηλαδή "φάε το τετράγωνο"!!! Και μετά της το έβαζε στο κεφάλι κι έλεγε "πέο" δηλαδή καπέλο!!!! Απόλαυση είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι μαζί γράφαμε! Ο Αντρέας ξυπνάει κάθε μέρα στις έξι-εξήμιση, ενώ χτες ξύπνησε έξι παρά δέκα!!! Εννοείται ότι ΔΕΝ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΤΑΙ... Πίνει γάλα και μετά θέλει "λόνι", δηλαδή σαλόνι...

Μήπως δεν είναι ακόμη έτοιμος να αποθηλάσει; Εγώ ούτε που το κατάλαβα ότι αποθήλασα τον Αντρέα, αλλά αυτός το είχε επιλέξει. Αλλά καταλαβαίνω, θα είναι δύσκολο με τα ξυπνήματα, την εγκυμοσύνη και το καινούριο μωρό...

Κάνε λίγο κράτει με τις δουλειές, όσα μπορείς, μην τρελαίνεσαι.

Κατερίνα τα μικρά γραμματάκια βγήκαν κατά λάθος. Έκανα αντιγραφή-επικόλληση από κάπου αλλού τα μαργαριτάρια του μαθητή μου, και πήγε όλο το μήνυμα σ' αυτή τη γραμματοσειρά φαινεται.

Σας καληνυχτώ κόρες!

Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

ΚΑ1 να σου πω και μας τα παιδια του δημοτικου εχουν ολοημερο σχολειο οσα επιλεξουν βεβαια να μεινουν!απ οτι μου ειπαν κι αλλες μαμαδες το απογευμα συνηθως διαβαζουν τα παιδακια την κατοικον εργασια που εχουν για το σπιτι!αλλα εχουμε πολλες μαμαδες εργαζομενες και συνηθως γι αυτο το λογο τα βαζουν ολοημερο!

Αννα Μαρια ειδες ο Αντρεας θα ταιζει το αδελφακι του με το καλο Του Θεού οταν ερθει!γεωμετρικα σχηματα θα τρωει για γευμα!χαχα!οι μαθητες σου οντως αστερια ολοι!χεχε

Καγκουρακι μια μια τις δουλειες!μην μας κουραζεσαι!οσο για τον Νικολα ειναι ισως αυτο που λες οτι δεν ειναι ετοιμος να αποθηλασει!η Αγγελικουλα ηταν μεγαλυτερη οταν αποθηλασε?

Χριστινακι καλωσορισες!δεν φτανει που εβαλες το μικρο παιδικο και πληρωνεις γι αυτο επειδη εκαναν ιδιοτροπιες εχουν και θεμα?δεν βρισκουμε ακρη μαζι τους!ελπιζω οταν εμεις φτασουμε στην ηλικια τους αν θελει Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ να μην γκρινιαζουμε τοσο!ειναι το χειροτερο μου!ειδες ομως ο Δημητρακης?ενθουσιαστηκε με τον παιδικο!ε λογικο ειναι να του αρεσει γιατι εχει ενα σωρο παιγνιδια, πολλα παιδακια και το ειχε αναγκη το παιδι!

Εμας παλι η Ιωαννα καθε πρωι που την αφηνω θελει να ερθει μαζι μου και το απογευμα οταν παω να την πιασω δεν θελει να φυγει!οτι να ναι!η δασκαλα λεει οτι το κανει γιατι ειμαι εγω εκει και κανει ναζια!η διακοπη 3 βδομαδων και το γεγονος οτι εφυγαν τα παιδακια που εκαναν παρεα και ηρθαν αλλα την ενοχλησαν τελικα!θα συνηθισει νομιζω απλα θα της παρει λιγο χρονο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ επιτέλους τελείωσα με τις δουλειές και έχω ένα καθαρο σπιτάκι, Ο Νικόλας κοιμάται οπότε είπα να κάτσω και να ξεκουραστω λιγάκι και να δω τι έχετε γράψει τρεις μερες τωρα.

Αννα Μαρία μονο αυτο το δωμάτιο δωμάτιο μας σώζει αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση να γινει το σπιτι μια και έξω εκτος και αν κάποιος μου κρατήσει τα παιδια για μια μερα. Να σου πω και άλλη ατάκα που μου εχει πει η Αγγελικη παλιότερα, μου λεει όταν μεγαλώσει ο Νικόλας και δεν χωράει αλλο στην κούνια θα κοιμάται μαζι μου στο κρεβάτι όπως εσυ με τον μπαμπα!!! Θυμάμαι πάλι που έλεγες για τα χρώματα ότι και η Αγγελικη με το μπλε ξεκινησε και να το λεει και να το ξεχωρίζει....

Μαρακι καλη σχολικη χρονια και σε σένα.

Μαγδα θα προσαρμοστει το αγοράκι σου σιγα σιγα το θετικο ειναι ότι του αρεσει. Ειναι η αρχη και στα λεει αυτα αλλα αφου μετα μπαίνει στην ομάδα όλα καλα θα πανε.

Βασω σε κανα δυο μερες θα μαθει και τα καινουρια παιδακια και δεν θα εχει θεμα και η Ιωαννα, μαλλον ηταν συνιθισμενη και με την ταξη την παλια αλλα θα μαθει παλι. Όντως το ελαιόλαδο βοηθάει τα μικρουλια θυμάμαι πάλι που πριν λίγο καιρο δυσκολευοταν για καποιες μερες, προσπάθησε να δεις τι την ενοχλει απο αυτα που τρώει.

Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια για τις φωτο, το ξανθο το έχουν παρει μαλλον περισσότερο απο τον μπαμπα τους, και εγω ξανθιά ήμουνα μικρη στην πορεία σκούρυνα ομως, ο άντρας μου ομως το καλοκαιρι αν τον δει πολυ ο ήλιος γινονται τα φαρδιά του ξανθα ακομα. Πάντως μοιάζουμε σαν ζευγάρι μας έχουν πει και αδέρφια αν κάποιος δεν μας ξέρει ότι είμαστε ζευγάρι, οπότε λογικο να έχουν και απο τους δυο μα στα παιδια και να μπερδεύει λίγο ποιο μοιάζει σε ποιον.

Κατερινακι πάλι το ίδιο θέμα με τις καθαρίστριες, ελπίζω να ειναι πολλεςοι μαμάδες και να μην την κάνουν την δουλεια πάλι δυο τρεις μονο όπως περσυ. Καλα αυτο που ελπίζω ειναι να προσλάβουν καθαρίστριες και να μην έχετε και αυτο στο κεφάλι σας.

Χριστινα καλη αρχη στον Δημητρακη στο σχολείο, ειναι αστέρι ο μικρός και δεν θα εχει πρόβλημα. Η τιμη πάντως ειναι καλη γιατι ακούς και πολυ περισσότερα για παιδικούς. Και να σκέφτεσαι αυτο ότι θα μάθει πολλα πολυ περισσότερα απο τι στο σπιτι με τις γιαγιάδες και μονο καλο θα του κάνει.

Αννα Μαρία αστέρια οι μαθητές σου όπως πανα τα χχαχαχα

τα υπόλοιπα το βραδυ κορίτσια πάω να πάρω την Αγγελική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνεχίζω απο το μεσημέρι, ησυχία βλέπω πάντως.

ευτυχως Κατερίνα είχατε απαρτία στο καθάρισμα, αλλιώς δεν λεει να κάνουν την δουλεια 4-5 και οι άλλοι να κάθονται. Για το ολοήμερο τι να πω έχεις δίκιο όταν δουλεύει η μαμα βοηθάει γιατι αλλιώς τι ώρα σχολανε με 12-12:30 ειναι πολυ νωρις. Τωρα εξαρτάται πως ειναι καθε οικογενεια εγω ας πούμε στη φάση που είμαι τωρα αν πήγαινε η Αγγελικη νηπιαγωγιο θα επελεγα το ολοήμερο γιατι αν έχεις ένα ή δυο πιο μωρα θέλεις χρονο για αυτα και τις δουλειές του σπιτιού, αν ομως ήταν μεγαλύτερα σαν τα δικα σου και γυρνάνε όλα νωρις στο σπιτι ειναι καλο να φάνε όλα μαζι και να έχουν ένα πιο ομοιομορφο προγραμμα.

Αννα Μαρία εχει κόλλημα με τα γεωμετρικα σχήματα ο Αντρεας αυτη την περίοδο βλέπω. Αχ το ξέρω ότι σε ξυπνάει πολυ πρωι ο Αντρεας οπότε με καταλαβαίνεις όπως και εγω εσένα αλλα θέλω να κοιμάμαι λίγο ακομα, και δεν μπορω να κοιμηθω και πολυ νωρις το βραδυ μέχρι να μάζεψω κουζίνα και τα λοιπά να πω και μια δυο κουβέντες με τον Κώστα που γυρνάει και αυτός γύρω στις 9 να χαζεψω και λίγο εδω πήγε 12 και και δεν το πήρα χαμπάρι.

Βασω πανω κάτω στην ιδια ηλικία ήταν, την Αγγελικη την θηλασα μέχρι 15 μηνών και απο 12 μηνών είχα ξεκινήσει σταδιακα μικτή διατροφη απλα ήταν πιο εύκολο γιατι ήδη ήξερε το μπουκάλι εδω ξεκίνησα πάλι μικτη διατροφη λίγο πριν κλείσει χρονο αλλα δεν βλέπω βελτίωση. Σημερα πάντως ήπιε 120 ml γάλα απο τις 8 μέχρι τις 9 το βραδυ λίγο λίγο και παίζοντας με την Αγγελικη στο δωμάτιο και μετα για να κοιμηθει ζήτησε στήθος οπότε ήπιε και απο μένα.

Καλο βραδυ σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλιτσες μου τι κανετε;

Σας διαβαζω και δεν προλαβαινω να γραψωωωωωω!

Πολλα πολλα φιλια σας στελνω, να προσεχετε και να περνατε ομορφα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Mpourmpoulo κορίτσι μου οπως είπαν κ τα κορίτσια καλυτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα παρά να φανεί σε υπερήχους αργότερα κ να πρέπει να διακόψεις!! Εννοείται αυτά τα σύνδρομα είναι τυχαία όποτε μόνο από αυτό θα ανακουφιστείς!!! ΜιΑ φίλη μου ακριβώς το ίδιο με εσένα πήγε για υπέρηχο κ είχε σταματήσει η καρδούλα,  κ τώρα είναι ξανά εγκυος κ παει για αυχενική σε λιγες ημερες!!! Όποτε το θαυματακι σου θα έρθει σύντομα!!! 💕💕💕💕
    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...