Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Κα μου μολις ερθει η στολη θα σου πω χρωματα αΝυπομονω!!πολυ χαρηκα

Ιδεα για σταντ θα παρεις καμβα θα τον ντυσεις με τσοχα κ θα διακοσμησεις με χαντρες κ χρυσοσκονη εχει απο ολα στα τζαμπο φτηνα...

Το φορεμα το πηρα επειδη τρελαθηκε η ινα κ ο αντρας μου οτι ημουν σαν νεραιδα κ πηγαινε με ματι κ μΑλλι ακου συνειρμο που καναν χαχα

το πηρα 220 απο 270 δεν ηθελα κατι τοσο ακριβο αλλα επεμενε ο συζηξ οποτε δεχθηκα

παπουτσια θα βαλω τα δευτερα του γαμου ειναι χορου θα στα στειλω φωτο ασημι ειναι αν κ φαινονται λιγο ειναι μαξι

το διπλα το πηρε μια ασχετη κοπελα

εμενα το αφησα για λιγο στενεμα εχω πολυ λεπτη μεση κ ηθελε μαζεμα εστω κ το σμολ

αντε να ανοιγουν οι δουλειτσες σου μπραβωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα μαζί γράφαμε! Θα το έλεγα κι εγώ ότι πάει με τα μάτια σου!

Σοβαρή έκπτωση σου έκανε! Όπως σε ένα σούπερ μάρκετ εδώ, που γράφει "Φοβερή προσφορά: πάστα ντομάτας, από 2.59, 2.54"!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαριΑ μου ευχαριστω για τα καλα λογιΑ..

Μαζι γραφαμε χιχι

Καγκουρακι ευχομαι να ναι κρυωμα κ οχι ιωση ξουτ ξουτ Απο το καγκουρακι μας.

Κα μου εγω εχω φτιαξει παρΑστΑση απο παιδικα αυτοκολλητα καπως σφουγγαρε το υλικο κ τα χω τρια χρονια ουτε που ξεκολησαν ποτε!!!

σημερα ψαξαμε για κοστουμι βασιλη θα ναι γαμπρακι δε βρηκα κατι ακομα σνιφ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε σου λεω το βαζω τρελαθηκαν εγω ουτε ειδα τιμη ο β ετρεξε στο τΑμειο βλεπω 268 καραφλιασα λεω οχι δε το θελω ο β επεμενε εγω οχι κ ετσι ειπε αυτη 220 παλι πολλα τΑ θεωρω αλλα ενθουσιαστηκαν ολοι κ το ξεπερασΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα εμενα παντως μου αρεσε πολυ και ειναι του γουστου μου , εννοειται πως φορεμενο δειχνει αλλιως ειμαι σιγουρη οτι θα εισαι πολυ εντυπωσιακη ,ειναι λιγο βαρυ βεβαια και δυσκολα θα το ξαναβαλεις σαν το δικο μου το μπλε που ειχα βαλει φωτο αλλα δεν πειραζει χαλαλι η αδερφη σου παντρευεται ,κι εγω εκεινο γυρω στα 200 το ειχα παρει τοτε και ηταν και περιοδος εκπτωσεων τα πιο επισημα και ειδικα αυτα που εχουν πετρες και κεντηματα τοσο εχουν το δικο μου ειναι λιγο πιο απλο αλλα μου αρεσε και νομιζω μου ταιριαζει θα κανω και το μαλλι λιγο υπερπαραγωγη που λεει και η Αννα Μαρια και θα ειμαι πιο επισημη ε εσυ Αννα Μαρια μη κοροιδευεις και βαριεμαι τωρα να ψαξω το εικονιδιο που βγαζειτ η γλωσσα χαχαχα,καλη η ιδεα σου με τον καμβα αλλα δεν εχουμε τζαμπο εδω δυστηχως ισως αν βρω κανεναν φελλοπινακα να με βολευε ειδα στο ιντερνετ κατι σταντ ειδικα αλλα βγαινει κοντα στο δεκαρικο ας πουλησω πρωτα και μετα μη μπω και μεσα πριν να αρχισω

Αννα Μαρια ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι ,καλα αυτη παλι τι ηθελε να το κανει το παιδι τοσο μικρο με τοσες δραστηριοτητες δεν το λυποταν λιγο ποτε να προλαβαινε να παιξει συνεχεια με ευθυνες φορτωμενο τοσο μικρο απαπαπα λες και αν δεν μαθουν απο ολα κατι θα γινει φωστηρες θα τα κανουμε πια,για τη μουσικη που λες καλα θα ειναι να βλεπουμε που εχει κλιση το καθε παιδι και μετα να στελνουμε πχ τον Νικο πιο μικρο τον ειχα στειλει χορευτικο τωρα δεν θελει με τιποτα να παει ουτε αυτος ουτε ο Γιωργος αφου δεν τους αρεσει με το ζορι θα τους στειλω;

θα σας πω που θα παω αλλα μη με κοροιδεψετε ο αντρας μου δουλευει απογευμα και πρεπει να παω να μαζεψω τα αυγα απο τις κοτες του πεθερου μου για να μην τα σπασουν θα παρω και τα παιδια μαζι που εχουν ξαναπαει μη γελατε εε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες! ΤΙ κανετε? Εγω απο το πρωι ξεπατωθηκα παλι στις δουλειες κ μου εμεινε για αυριο το σιδερωμα. Το απογευμα πηγα και πηρα σουτιεν, με μετρησαν κιολας κ ευτυχως γιατι επαιρνα λαθος νουμερο χιχιχι. Κ μετα πηγα κομμωτηριο κ εκοψα τα μαλλια μου. Μεγαλη αλλαγη, τα εκοψα μεχρι τον ωμο!! Ηθελα να κανω αλλαγη. Μου αρεσαν ευτυχως.

Μάγδα με το καλό ο γάμος! Εβαλες το φορεμα? Αυτος ο καφες μανιταρι εγινε πολύ της μοδας τελευταια!! Εγω σπανια πινω καφεδες, δηλαδη και να περασει ενας χρονος κ να μην πιω δεν θα το αναζητήσω.

Αννα Μαρία σήμερα νομίζω είναι καπως καλύτερα με την υγρασια. Τι επαθε ο μικρος? Για τον ζωμο ξερω καλε οτι δεν το ελεγες σε εμενα, απλα ετσι το ειπα!! Λοιπον επειδη εχω το thermomix τον κανω εκει..Βαζω μεσα διαφορα λαχανικα και διατηρειται για μηνες στο ψυγειο, σε γυαλινο αποστειρωμενο μπουκαλι. Δεν παθαινει κατι. Ενα κουταλακι γλυκου αντιστοιχει σε ενα ζωμο. Εχει κ συνταγη ζωμου κοτας, το εκανε μια ξαδερφη κ μου ειπε οτι ειναι πολύ ωραιος κ λεω να κανω κ απο αυτο. Αλλα κ αυτο που ειπες με τα παγακια παλι μια χαρα θα ειναι.

Πάλι καλα που μονιμοποιηθηκες εσυ. Να δουμε εμεις ποσα χρονια θα περασουν κ θα ειμαστε συμβασιουχοι!

Για τις δουλειες τωρα, αμα τα αφησω λιγο μαζευονται περισσοτερα, ετσι το εβαλα προγραμμα και κανω καθε τοσο και τελειωνω κ πιο γρηγορα. Ετσι νομιζω δηλαδη χιχι. Απλα δεν θελω να αγχωνομαι οτι ειναι χαλια το σπιτι. Να δω τωρα που θα επιστρεψω δουλεια πως θα τα καταφερνω.

Κατερινα-καγκουρακι τι επαθε ο αντρας σου? Περαστικά σας. ΕΛπιζω να περασει γρηγορα και να μην κολλησουν και τα μικρα. Ισως κυκλοφορορει καμια ιωση...

Κατερινα μου εχει διαφορα στην τιμη λογω διαδραστικου πινακα? Ο πινακας αυτος απλα ειναι πιο εξελιγμενος και μπορεις να κανεις πολλ΄αμαζι του. Βασικα δινει ευκαιρια στον δασκαλο κ στο μαθητη να δει ολοπλευρα καποια πραγματα. ΑΛλα αν ειναι πιο ακριβο λογω αυτο ειναι χαζο...ισως θελουν να βγαλουν τα λεφτα που τον πηραν...γιατι κοστιζει.

Ααααα πολυ ωραιο αυτο με το σταντ σε καφε. Αντε να πανε σουπερ οι δουλειες! Νομιζω πως εχει φτηνα τετοια αλλα δεν ξερω να σου πω σιγουρα.

Για την τσουτσου μας τωρα....απο την αρχη δεν ανοιγε ευκολα. Σιγουρα θα πονεσει γιατι ηδη οταν το εκανε λιγο η παιδιατρος 2-3 φορες μετα που εκανε πιπι τον ετσουζε.

ΚΑτερινα μου εγω τα αυτοκολλητα τα ειχα πάρει απο το cosycorner αλλα εχει φθηνα στο ebay.co.uk. Ψαξε κ εκει.

Μάγδα λιγο ακριβουτσικο αλλα αξιζε τον κοπο! Κ αφου επεμενε ο αντρας σου χαλαλι!! χιχι

Κατερινα γιατι να γελάσουμε καλε? Αντε καλο μαζεμα!! χιχιχι

Σας αφηνω...Καλο βράδυ!!

Επεξεργάστηκε από maraki24
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Εμείς πήγαμε για μπάνιο, αλλά φυσούσε πάρα πολύ και δεν μπήκαμε στη θάλασσα. Έπαιξε ο Αντρέας στην άμμο που είναι το καλύτερό του, φάγαμε το φρούτο μας και φύγαμε. Άλλωστε, και που μπαίνουμε μέσα, θέλει κατευθείαν να βγει για να παίξει στην άμμο, κι όλο "άμμο" και "άμμο" φωνάζει!

Κατερίνα δεν είπα ότι δε μου άρεσε το φόρεμα, για γάμο είναι ό,τι πρέπει, απλά δεν είναι του δικού μου στιλ. Εγώ είμαι του εντελώς απλού!

Το εικονίδιο με τη γλώσσα δεν είναι ανάγκη να το ψάξεις, το φτιάχνεις και μόνη σου! Πάτα : και P (αγγλικό p) και στο βγάζει. Κολλητά το ένα με το άλλο εννοείται, χωρίς διάστημα.

Καλέ δεν είναι δική μου ιδέα ο φελλός είναι της Μάγδας. Σιγά μη σκεφτόμουν εγώ τέτοιο πράγμα! Εγώ είχα πει κάτι με κρεμάστρες, χαχα!

Για τις δραστηριότητες που λέγαμε, όταν η φίλη μου, μου είχε πει πού στέλνει το παιδί της, τους είπα "μήπως είναι πολλά και πιέζεται;" και τότε ο άντρας της μου ανέλυσε ολόκληρο φιλοσοφικό σύστημα πάνω στην εκπαίδευση ενός παιδιού, τις αποφάσεις που πήραν απ' όταν γεννήθηκε, κι άλλα πολλά. Το είχαν ψάξει πάρα πολύ πριν επιλέξουν αυτές τις δραστηριότητες, αλλά και πάλι το θεωρώ υπερβολικό. Στο κάτω-κάτω, όταν ακολουθούμε συστήματα για την ανατροφή του παιδιού μας, κάπου χάνεται η ουσία.

Εγώ είχα πάει τρία χρόνια μπαλέτο και ήταν ο εφιάλτης μου, κι ευτυχώς το κατάλαβαν οι γονείς μου και με σταμάτησαν. Πήγα και κολύμπι για ένα καλοκαίρι, στη θάλασσα, όταν πήγαινα δημοτικό και ήταν ακόμα χειρότερος εφιάλτης. Στα δεκαέξι μου πήγα γυμναστήριο, και ο ιδιοκτήτης, που ήταν φίλος της μάνας μου, την έπεισε ότι πρέπει οπωσδήποτε να γραφτώ στην πισίνα, αλλιώς θα γίνω σαν τον Κουασιμόδο, και με ανάγκασαν να πηγαίνω στην πισίνα, και ήταν ο χείριστος εφιάλτης! Από τότε δεν ξαναμπήκα σε πισίνα! Γι' αυτό πιστεύω ότι τα παιδιά δεν πρέπει να τα πιέζουμε να συνεχίσουν κάτι που δεν τους αρέσει. Πολλές φορές οι γονείς το παίρνουν από πείσμα, ότι το παιδί τεμπελιάζει ή ότι τους κοροϊδεύει και πάει από δραστηριότητα σε δραστηριότητα, και επιμένουν να συνεχίσει. Π.χ. μια κοπέλα που πηγαίναμε στο ίδιο ωδείο, πήγαινε και μπαλέτο (συν ένα σωρό άλλα: αγγλικά, κομπιούτερς, ζωγραφική, τζαζ, και κάτι άλλα που δε θυμάμαι). Είχε κουραστεί και ζήτησε απ' τους γονείς της να σταματήσει έστω το ένα, και ο πατέρας της, της είπε το εξής: "το μπαλέτο δεν έχει κόπο, γιατί πηγαίνεις εκεί, χορεύεις κι αυτό είναι, ενώ το πιάνο θέλει πολύ διάβασμα. Οπότε, για να μην τεμπελιάζεις, θα σταματήσεις το μπαλέτο και θα συνεχίσεις το πιάνο"... Πολύ περίεργος τρόπος σκέψης, και η κοπέλα αυτή ήταν μια πολύ κακή πιανίστα, γιατί την υποχρέωναν να παρακολουθεί τα μαθήματα πιάνου...

Τι έγινε, τα μάζεψες τ' αβγά! Χαχαχαχα!

Μαρία, με γειά το κούρεμα! Κι εγώ τα αλλάζω, τα μακραίνω για να τα μαζεύω, γιατί τα βαρέθηκα συνέχεια ελεύθερα. Αλλά πέρασε όλο το καλοκαίρι, κι ακόμα δεν πιάνονται, γιατί είναι κομμένα μύτες και πετάγονται τα από πάνω, κι έχω ολόκληρο το χαλί στους ώμους μου...

Τι είναι ο καφές μανιτάρι;

Σήμερα είναι πολύ καλύτερα με την υγρασία. Καμία σχέση με τις προηγούμενες μέρες!

Ευχαριστώ για τις συμβουλές για το ζωμό. Θα φτιάξω και θα τον βάλω στο ψυγείο, αφού διατηρείται. Πρέπει να βάλεις και ελαιόλαδο για να διατηρηθεί; Έχω φτιάξει πολλές φορές ζωμό, και συνήθως τον χρησιμοποιώ αμέσως ή τον βάζω στην κατάψυξη. Κυρίως ζωμό κότας, όμως.

Κι εγώ έχω βάλει πρόγραμμα με τις δουλειές, κάθε μέρα κάνω και ένα δωμάτιο. Αλλά τώρα το καλοκαίρι ανατράπηκαν και τα προγράμματα και όλα, και γίνεται ένας χαμός. Ελπίζω να περάσει ο καύσωνας και με την έναρξη της σχολικής χρονιάς να ξαναμπούμε σε πρόγραμμα!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα, όλη μερα στο πόδι σημερα το προγραμμα ειχε σουπερμάρκετ, πήρα καινουρια τσάντα για τον παιδικο της Αγγελικης γιατι η άλλη ενάμιση χρονο τωρα ειχε σαραβαλιαστει, μαγείρεμα, σίδερο και φυσικα και τα δυο ζουζουνια μου όλη μερα παρεουλα. ο άντρας μου ειχε και σημερα πυρετο πήγε δουλεια γύρισε πάλι πτώμα και είπαμε ξέρετε πως ειναι όταν αρρωσταινουν οι άντρες χειρότεροι και απο μωρα. Εντωμεταξυ το πρωι ήταν και ο Νικόλας ζεστός ειχε ένα 37.4 και πιστευω οτι ηταν απο καινούριο δοντακι που έσκασε γιατι μετα του έπεσε απο μονο του, βέβαια τωρα στον πόνο του τον άκουσα να βηχει ελπίζω να μην ειναι τίποτα. Κατα τ αλλα τα ιδια το μπεμπακι δεν το νιώθω καθολου όλη μερα παρα μονο το βραδυ όταν ξαπλωνω κάνει λίγο αισθητή την παρουσία του.

Στα δικα σας τωρα ξεκινάω απο τα πολυ παλια ειναι τρεις τέσσερις μερες που έχω να διαβάσω και όσο αντέξουν τα ματια μου.....

Βάσω διάβασα την ιστορία σου, περασες πολλα και ομως ήρθε τελικα η Ιωαννουλα πραγματικα μου κάνει εντύπωση πως ο πρώτος γιατρός δεν ειχε δει πιο ήταν το πρόβλημα, τι και καλα θα το έβλεπε μετα....αφου πρώτα ειχε παρει χρήματα απο δήθεν αποτυχημένες εξωσωματικες. Μια χαρα τα ειπε και η Χριστινα.

Αννα Μαρία τελικα εξαντλησαι λόγω έλλειψης σιδήρου, πάρε τα συμπληρώματα για να ανέβεις!αντε αφου θες το 2ο μετα θα δεις θα θες και θα κανεις και τρίτο....Και εγω την ιδια γνώμη έχω για την ηλικία των γονιών και μένα ο μπαμπάς μου ήταν 44 όταν με εκανε και την ιδια αίσθηση είχα και εγω στην παιδικη μου ηλικία οτί ήταν μεγαλος σε σχέση με των φίλων μου, απο την άλλη η μαμα μου ήταν μικρη μιας και έχουν 20 χρονια διαφορα οι γονεις μου.

Κατερίνα τελειώσατε με τα δωμάτια όμορφα θα έγιναν, άντε να διαβάσω παρακάτω τα νεα απο τον καφε με την κουνιαδα. Φωτο θα δω μετα.

Χριστινα τι εγινε με το ΕΣΠΑ? οι γιαγιάδες παντα θα γκρινιάζουν κανε πάντως αυτο που σου είπαν μια δραστηριότητα ένα άθλημα όπου θα μπορείς να τον πηγαίνεις και πρωι, εμεις για παράδειγμα πάμε πισίνα με 40 ευρώ το μήνα.

Μαρακι θυμάμαι και την δικια μου να φτιάχνει puzzle στο iPad εκει λίγο μετα τα δυο, δεν ξέρω αν βοήθησε αλλα μετα ειναι πολυ καλη και στα κανονικα puzzle φτιάχνει με περισσότερα κομμάτια για την ηλικία της και μου το έχουν επισημάνει και απο τον παιδικο, ότι ειναι γρηγορη και καλη στα puzzle. Την δικη σου περιπέτεια την θυμάμαι και σου εύχομαι γρήγορα να κατετε και το κοριτσάκι που τόσο πολυ θέλεις.

Μαγδα καλη αρχη στον Βασιλακι, ένα ειναι σίγουρο θα περνάει καλα θα προσαρμοστει γρήγορα και εσυ θα ξεαγχωθεις. Δεν πειράζει που δεν ήρθε αυτη τη φορα το σπορακι, θα ερθει την επόμενη.

Α για τον παιδικο δεν θυμάμαι ποια ρώτησε δίνουμε 330 με φαγητο και σχολικο μέσα. Πάντως εκει στην Κύπρο έχετε πολυ καλές τιμές γιατι εδω στην Αθήνα έχω ακούσει και για 500 ευρώ σε παιδικο, ειδικα όσο πιο βόρεια ή νότια τόσο ανεβαίνουν οι τιμές.

Βασω και έδωσα πο τον χρονο τον ξεκίνησα τα μη αλεσμενα και πλεον τρώει απο το φαγητο που μαγειρευω, ποτε δεν ήμουν του πολυ αλατιού και έτσι δεν εχουμε θέμα. Το κοτόπουλο και το κρέας του το κόβω ψιλα ψιλα κοματακια με το ψαλιδι, έτσι λενε κόβονται οι ίνες και το μασάμε καλυτερα.

για το θέμα της ξένης γλώσσας δεν διαφωνω να εχει μια πρώτη επαφη στα 4-5 αλλα απο έμπειρους καθηγητές και οχι απο τους γονεις εκτος αν ειναι η μητρική τους γλώσσα η αγγλική ή οποια άλλη ή ειναι οι ίδιοι καθηγητές. Εγω δηλαδη δεν θα τους μιλαγα ποτε αγγλικά έτσι απλα για να έχουν το άκουσμα.

Αυτα δεν αντέχω αλλο άφησα τα σημερινά μονο τα τα διαβάσω αυριο....μη γράψετε πολλα please για να σας προλάβω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες μου κ εδω εχει αερακι σημερα σνιφ αλλαζει ο καιρος δε θελω χειμωνα!!!

χτες το βραδυ πηγαμε βολτα κουνιες κ πολυ περπατημα σδη θαλασσα στη βουλα ειναι πολυ ομορφΑ

κα μου στανταρ το φορεμα δε παιζει να το ξαναβαλω το ιδιο κ αυτο που φορουσα οταν παντρεψα βαφτησα μια φορα το βαλα θα τα παρουν οι ανιψιες ισως καποτε τα μεταποιησουν σε κατι της τοτε μοδας χιχι

μου λεγε η πωλητριΑ ειναι οργαντζα κ μεταξι λες κ ειχα μια σκασιλα σαμπως θα ρχονται οι καλεσμενοι να με χαιδευουν χαχα

το βασικο ηταν να ναι οι χαντρες ραμμενες κ οχι κολλημενες σκεψου να λεγε ησαια χορευε κ αντι να κοιτανε τη νυφη να κοιτανε εμενα να μαζευω χαντρες κ μετα να σκοτωνω κ τους καλεσμενους αφου θα γλιστρανε στις χαντρες κατι τετοια σεναρια εκανα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Ξυπνησαμε στις 9 παρά σημερα. Βεβαια ο Στεφανος ξύπνησε σε καποια φαση γυρω στις 4 και ηθελε να κοιμηθει μαζι μας...καινουριο αυτο και ειναι 2η φορα που το κανει. Ελπιζω να ειναι τυχαιο! Στο μεταξυ ειχα ξυπνησει λιγο πιο πριν εγω κ ισως τον ξυπνησα απο την φασαρια. Κ γιατι ξυπνησα? Ακουγα ενα θορυβο στη σακουλα που ειχα διπλα μου που ειχα βαλει μεσα κατι πραγματακια του σχολειου. Σηκωνομαι πανω κ λεω στον αντρα μου θα ειναι κατσαριδα!! Κ οντως ηταν! Με το που την εριξα οριζοντια εμφανιστηκε η κυρια κ μπαμ την σκοτωσα!!!! Κ μετα δεν με επιανε υπνος γιατι σκεφτομουν οτι κυκλοφορουσε τοση ωρα μες στο δωματιο και τι θα γινοταν αν πηγαινα να παρω τα πραγματα και πεταγοταν!! Ατιμη κατσαριδα με αναστατωσε βραδυατικα!!!

Σημερα ειμαστε χαλαρα...Εχω μονο σιδερωμα που πρεπει οπωσδηποτε να κανω, θα παμε για φαγητο σε φιλους κ το απογευμα θα παμε στην πανηγυρι του Αγιου Μαμαντος που ειναι εδω στην περιοχη μας.

Αννα Μαρια ολα τα μικρα μου φαινεται την αμμο προτιμουν! Κ ο Στεφανος προτιμα να ειναι εξω παρα μεσα στο νερο! Για τον ζωμο που λες εχει μεσα η συνταγη αν θυμαμαι καλα ελαιολαδο αλλα εχει κ χοντρο αλατι νομιζω για αυτο διατηρειται.

Για τις δραστηριοτητες που λετε, κ εγω ειμαι υπερ να δοκιμασει το παιδι σε καποια ηλικα που καταλαβαινει βεβαια διαφορα και να επιλεξει αυτο τι του αρεσει. Εγω ειχα μαθητρια με χιλια δυο συναισθηματικα θεματα λογω χωρισμου των γονιων, κ η μικρη η ιδια ζητουσε να παει σε ψυχολογο για να λεει αυτα που νιωθει. Ηταν εκτη δημοτικου. Η μαμα της την εστελνε στο τεννις κατι το οποιο η ιδια μισουσε κ ηταν κ γεματουλα. Ευτυχως κατα καποιον τροπο εκανα εγω τον ψυχολογο κ μεχρι τελος της χρονιας ηταν αλλο παιδι.

Καγκουρακι περαστικά στους αντρες σου! Κ εμενα ειναι το χειροτερο μου οταν αρρωσταινει ο αντρας μου! Χειροτερος απο τον Στεφανο ειναι στα σιγουρα χαχα Ο μικρος σου μαλλον δοντιων θα ανεβασε δεκατα. Απο ορεξη πώς ειναι?

Το μπεμπακι πώς να το νιωσεις καλε αφου δεν καθεσαι λεπτο? χιχι

Καλο μηνα κοριτσια να εχουμε και καλο φθινοπωρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μου γλυκο ο συζηξ κ το μωρο καλυτερα;;

κ εγω στις αρχες τον καταλαβαινα μολις ετρωγα κ ξαπλωνα ακινητη

μετα παλι ειχα φαει τρελο κλωτσομπουνιδι ηταν μεγαλο μωρακι κ δυνατο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ουστ η παλιοκατσαριδα σε ξαγρυπνησε εγω φοβαμαι να τη σκοτωσω μονη μου εσυ εισαι Ατρομητη!!!

απολαυσε ξεκουραση σημερα

κ εγω καγμουρακι μερικα ακομα με το ψαλιδι τα κοβω φαγητα για το βασιλακο

μεγεια κ την τσαντουλα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω μΑρακι το καθε παιδι εχει καπου κλιση μα αυτο πρεπει να ασχολειται επισης προτιμω λιγα κ να τα κανει καλα παρα πολλα κ απο λιγο

ο β απο μονος ρωτα ποτε ανοιγει το κολυμβητηριο μολις δε θελει τελος

αννα μαρια μου καλε γιατι οι γονεις σου σε στελναν αφου παθαινες ψυχολογικα δε τους το λεγες;;

εγω μονο χορο κ αγγλικα πηγα αλλα μου αρεσαν κ τα δυο πολυ ειδικα ο χορος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μεγεια το μαλλι θα δυναμωσει εγω εχω πολυ μακρια αλλα συνεχεια κοβω τις ακρες να ναι δυνατα

μεγεια κ ο αντρικος

παω απο ενα θεμα στο αλλο αλλα διαβαζω σχολιαζω αλλιως δεν θυμαμαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Πού τριγυρνάτε σημερα? Εμεις ειχαμε παει για φαγητο οπως σας ειπα, γυρισαμε κ σιδερωσα, μαζεψα, εβαλα κοτοπουλο να μαριναριστει για αυριο και ετοιμασα τα πραγματα για το σχολικο του μικρου. ΤΟ πιστευετε οτι εχω αγχωθει λες κ πάει πρωτη φορα? Τωρα του ελεγα να ειναι φρονιμος, να ακουει τη δασκαλα κλπ κ με ακουγε με προσοχη. ΤΟ παιδακι μου...θα μου λειψει!! Εδω και δυο μηνες ειμαστε αυτοκολλητακια!

Αντε καλή μας σχολική χρονια!

Στο πανηγυρι δεν πηγαμε τελικα, θα παμε αυριο που ειναι κ η γιορτη.

Μαγδα πολύ γελασα με τα σεναρια σου χαχαχα

Σας φιλώ όλες! Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσούδια! Καλό μήνα να έχουμε και καλή χρονιά, μια που σήμερα είναι η πρωτοχρονιά του εκκλησιαστικού έτους. Να σας πω, πολύ πιο λογικό μου φαίνεται να ξεκινάει ο χρόνος το Σεπτέμβρη, παρά τον Γενάρη. Τον Σεπτέμβρη αρχίζουν οι γεωργικές εργασίες, τα σχολεία, μαζεύεται ο κόσμος από τις διακοπές, αλλάζει ο καιρός, γενικώς, υπάρχει παντού η αίσθηση μιας νέας αρχής. Ενώ το Γενάρη, χειμώνας είναι, χειμώνας μένει, ο κόσμος συνεχίζει να δουλεύει όπως και πριν, κ.λπ.

Εμείς το πρωί πήγαμε εκκλησία, το μεσημέρι στους γονείς μου για φαγητό και το απόγευμα στο πανηγύρι του αγίου Μάμα στο χωριό Τρούλλοι στην επαρχία μας. Ωραία ήταν, προσκυνήσαμε, κάναμε τις βόλτες μας, φάγαμε τα σουβλάκια μας! Ο Αντρέας χλαπάκιασε μια ολόκληρη κυπριακή πίτα (χωρίς τίποτα μέσα εννοείται, σκέτη πίτα)! Φώναζε όλη την ώρα "πίτα, πίτα". Κάτι παθαίνει αυτό το παιδί με τα ψωμοειδή.

Έχει αρχίσει σιγά σιγά να μαθαίνει και τους αριθμούς και τα χρώματα, παρ' όλο που τα μπερδεύει ακόμα. Το πρωί όπως του φορούσα το σορτσάκι του, που ήταν πορτοκαλί, μου λέει "ποκαΐ", πορτοκαλί δηλαδή. Αναγνωρίζει και το μαύρο και το μπεζ, ίσως και το κόκκινο. Τα άλλα τα μπερδεύει. Όσο για τους αριθμούς, ανακατεμένος ο ερχόμενος. Έχει πολλή πλάκα!

Καγκουράκι, με γεια τα καινούρια πραγματάκια της Αγγγελικής!

Είναι καλά τώρα ο Νικολάκης; Ο άντρας σου; Ο δικός μου πάρα πολύ σπάνια αρρωσταίνει, αλλά μια ελάχιστη ενόχληση να έχει, πέφτει του θανατά. Πάλι καλά που πήγε ο δικός σου δουλειά! Ο δικός μου έχει μια πολύ περίεργη αντίληψη για τη δουλειά και την αρρώστια. Π.χ. αν καμιά φορά δεν έχω κοιμηθεί και γκρινιάζω, μου λέει "ε, μην πας δουλειά τότε". Λες και έχω άπειρες μέρες άδειας και μπορώ να λείπω όποτε θέλω, λες και δεν έχω υπευθυνότητες στο σχολείο και ύλη να καλύψω, και λες και αν μείνω σπίτι δε θα κουραστώ περισσότερο, επειδή θα μου αφήσει τον Αντρέα και θα κάθεται στον υπολογιστή...

Άντε βρε, έχουν είκοσι χρόνια διαφορά οι γονείς σου; Εμένα δέκα και επίσης ένιωθα άσχημα γι' αυτό, κι έλεγα ότι ποτέ δε θα παντρευτώ άντρα πολύ μεγαλύτερο από μένα.

Αυτό με το ψαλίδι δεν το σκέφτηκα ποτέ μου! Το φαγητό του Αντρέα το κόβω κανονικά με το μαχαιροπήρουνο! :)

Για τα αγγλικά βλέπω συμφωνούμε. Κι εγώ αυτό πιστεύω, ότι αν μιλάνε οι γονείς στο παιδί, χωρίς να είναι η μητρική τους γλώσσα, θα είναι τεχνητό και αποσπασματικό. Και δε νομίζω ότι μαθαίνει αγγλικά με το να ξέρει μερικές λέξεις ή φράσεις. Δηλαδή, δεν περνά μέσα του η γλώσσα, όπως γίνεται με τη μητρική. Παρ' όλα αυτά, δεν είναι κακό να λέμε απλά μερικές λεξούλες, εκτός κι αν το δούμε να μπερδεύεται.

Μάγδα, αφού είχες φόρεμα καλέ, γιατί αγόρασες άλλο; Εμένα το καλό μου φόρεμα το αγόρασα 19.90 και το έχω φορέσει σε γάμους, στην ορκομωσία του διδακτορικού μου, σε γιορτές, κ.λπ. Γενικώς έβγαλε τα λεφτά του, χαχαχαχα!!!! Βέβαια, δε θα το φορούσα στο γάμο του αδελφού μου, δεν είναι και τόσο επίσημο. :) Αλλά άνετα θα φορούσα το φόρεμα που φορούσα στη βάφτιση του Αντρέα ή ακόμα και το φόρεμα που φόρεσα στους αρραβώνες μου το 2002, και που το φόρεσα μόνο δύο φορές.

Καλά, πολύ γέλασα με τα σενάρια!!!

Οι γονείς μου δε με υποχρέωναν να πάω σε κάποια δραστηριότητα. Το μπαλέτο νόμιζα ότι μου άρεσε, αλλά την τρίτη χρονιά κατάλαβα πλέον ότι, ούτε μου αρέσει, ούτε και έχω ταλέντο, αφού κάθε χρόνο έπαιρνα και χαμηλότερο βαθμό στις εξετάσεις. Ήταν και η δασκάλα πάρα πολύ νευρική και φώναζε, οπότε οι γονείς μου κατάλαβαν τη δυσαρέσκειά μου και με έβγαλαν από τη δύσκολη θέση προτείνοντάς μου οι ίδιοι να σταματήσω. Τα μαθήματα κολύμβησης στη θάλασσα ήταν μόνο για ένα καλοκαίρι, δηλαδή ένα-ενάμιση μήνα, και μετά δεν ξαναγράφτηκα ποτέ, ενώ ο αδελφός μου πήγαινε κάθε χρόνο, ενώ η πισίνα αρχικά μου είχε αρέσει τρελά επειδή ο εκπαιδευτής ήταν ένας κούυυυκλοοοοςςςς!!!!! Λίγο καιρό μετά, όμως, έφυγε αυτός και ήρθε ένας απαίσιος, σιχαμένος, και τότε έγινε εφιάλτης. Κάθισα κανένα μήνα και μετά δεν ξαναπληρώσαμε για πισίνα.

Μαρία μπρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ...................................... κατσαρίδα........................................................................... Μη μου λες τέτοια... Είσαι ηρωίδα που τη σκότωσες μόνη σου! Εγώ με τίποτα.

Ευτυχώς εμείς από τότε που έκλεισαν τα σχολεία δεν ξαναείδαμε. Μόνο μία στα μέσα Αυγούστου, που την είδα να κυκλοφορεί κοντά στην πόρτα της τουαλέτας μέρα μεσημέρι, μετά μέχρι να πάει ο άνταρς μου να τη σκοτώσει κάπου κρύφτηκε, και το βράδι, βγαίνοντας απ' την τουαλέτα (την άλλη, γιατί σιγά μην έμπαινα σε τουαλέτα που ξέρω ότι κάπου κρύβεται κατσαρίδα), την είδα να μπαίνει χοροπηδώντας (τ' ορκίζομαι) στο δωμάτιό μου, και την σκότωσε ο άντρας μου.

Καλά, ό,τι να 'ναι η μαμά της μαθήτριάς σου. Γιατί την έστελνε στο τέννις ενώ το μισούσε;

Καλή αρχή για αύριο!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυλογουδες μου γλυκιες τι κάνετε? καλο μήνα και καλη σχολικη χρονια στις δασκάλες μας και σε όλα τα παιδάκια μας που πανε σχολείο ή παιδικο σταθμό!!!

εμεις σε γενικές γραμμές καλα, ο Νικόλας τελικα δεν ειχε τίποτα οπότε εκείνα τα λίγα δεκατα ήταν απο το δοντακι, ο άντρας μου απο το μεσημέρι σημερα ήταν καλυτερα, όλο το πρωι ξαπλα βεβαια και έτσι πάλι σημερα δεν είχα καθολου βοήθεια. Αυριο η Αγγελικη ξεκινά παιδικο. Το μπεμπακι όντως το νιώθω μολις ξαπλωσω το βραδυ όλη την υπόλοιπη μερα τίποτα.

Ειδα φωτο, πάντως μου αργει πολυ να μου τις ανοίξει, και σε σας το ίδιο γίνετε? Κατερίνα το φόρεμα το δεύτερο το κοραλι μου αρεσει περισσότερο απο το πρώτο, πάντως και με τα δυο το ίδιο κούκλα είσαι. Τα πλεκτα μπλουζάκια χάνουν στην κρεμαστρα ενω φορε μένα δείχνουν πολυ ωραία. Μαγδα και το δικο σου μου άρεσε πολυ ωραίο χρώμα. Πρέπει και εγω να σας βάλω φωτο έχω πολυ καιρο, και νομίζω δεν έχω βάλει απο τοτε που άλλαξε το φόρουμ ειναι εύκολο? θέλουν να τις μικρυνεις πριν μπουν?

Κατερίνα εγω είχα παρει τετοια αυτοκόλλητα και μαλιστα και απο τα δυο ειναι πολυ καλα δεν φαίνονται ότι ειναι αυτοκόλλητα πιο πολυ μοιάζει με ζωγραφιά στον τοίχο. Δεν μπορει να τα ξεκολλήσει κάποιος με το χέρι θελει ζεστο αέρα για να τα βγάλεις γιατι ειναι βινυλιο, ειναι πάντως πολυ καλα σου τα συνιστώ. Αχ σε ευχαριστω για τα σκουλαρίκια ότι χρώμα θέλεις ....πολλες και καλές δουλειές σου εύχομαι!!! Για σταντ ψάξε και μέσω Internet υπαρχουν μαγαζια μου πουλάνε τέτοιον εξοπλισμό αλλα δεν έχω ιδέα απο τιμές και αν σε συμφέρει.

Η Ανθη επέστρεψε την Τετάρτη και αυτη θα μπει να μας πει τα νεα της

Μαγδα ξεμπερδεψες με το φόρεμα, θα σου πηγαίνει σίγουρα νεραιδα, θα βρεις και για τον Βασιλακι κάτι όμορφο σίγουρα.

Μαρια με γεια το κουρεμα, αλλαγη μεγαλη!! Μπρρρ βραδιατικα με την κατσαρίδες, εγω στάνταρ θα ξυπναγα τον άντρα μου να την σκοτώσει.

Αυτος ο καφές μανιταρι τι ειναι πρώτη φορα το ακούω.

Αννα Μαρία σε πολλα συμφωνούμε όσα είπες περι πολλών δραστηριοτήτων με βρίσκουν σύμφωνη ουτε πολλα χρειάζονται σε τόσο μικρές ηλικίες και φυσικα να βλέπουμε τι αρεσει στο παιδι που ειναι καλύτερο και οχι ότι θα θέλαμε εμεις να εχουμε κάνει στη ζωη μας. Και μεις το ίδιο όλο παιχνίδι με τα κουβαδακια έκαναν και τα δυο αφου φέτος έκανα τέτοιο μαυρισα οχι γιατι έκανα ηλιοθεραπεία αλλα επειδη ήμουν και εγω δίπλα τους πλάι στο κύμα να τα προσέχω και να γέμιζε και να αδειασω κουβαδακια.

Δεν θύμαμαι τωρα τίποτε αλλο ....καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Ουφ γραψατε παρα πολλα και θα σχολιασω οτι θυμαμαι!

Αννα Μαρια καλη αρχη στη νεα σχολικη χρονια!πως ειναι ο Αντρεας?ζωμο βαζω μονο στα μακαρονια και αυτο καποτε!εχω και εγω το θερμομιξ και θα προσπαθησω να φτιαξω δικο μου και να το καταψυξω!αλατι δεν προσθετω σχεδον ποτε στο φαγητο!οποιος θελει βαζει μετα επιπροσθετα στο φαγητο του!Δεν αγχωνομαι μονο για το φαγητο της Ιωαννας αλλα για ολα τα θεματα γενικα αγχωνομαι!ειμαι πολυ αγχωδης τυπος!προσπαθω να το ισορροπω αλλα αμα το εχεις, το χεις νομιζω!το αγχος θα με φαει εμενα!

Μαγδουλα δεν μπηκα να δω τις φωτο με το φορεμα σου!ειμαι σιγουρη ομως οτι θα σου ταιριαζει γιατι εισαι ομορφη κοπελα με τελεια ματια!οσο για την τιμη του παιδικου και εμενα καποτε μου λενε ειναι ακριβο!αλλα λεω κι εγω αυτο οτι εκει περνα τοσες ωρες το παιδι, χαλαλι!καλη αρχη και στον Βασιλακη!22 Σεπτεμβριου που ειναι ο γαμος της αδελφης σου εχουμε και μεις τα βαφτισια της μικρης ξαδελφουλας μου και ειναι και τα γενεθλια μου!χαχα

Μαρακι τελευταια ακουσα πολλα μικρα αγορακια που παθαινουν αυτο με το πουλακι τους!οντως πρεπει να τσουζει!την προηγουμενη βδομαδα εκανε επεμβαση ο γιος της ξαδελφης του μπαμπα μου την ιδια επεμβαση αλλα ειναι 19 χρονων και δεν αναρρωνει τοσο ευκολα οσο να σαι μικρος!αν και μας ειπε η μαμα του οτι το εκαναν επεμβαση οταν ηταν μωρο εκει κοντα στα 3!

Καγκουρακι περαστικα στον αντρα σου!περισσοτερο απο μωρα ειναι οταν αρρωστησουν!κι εμενα ο δικος μου ετσι κανει!σαν μικρο παιδι!το σπορακι βραδυ το νιωθεις πιο πολυ γιατι χαλαρωνεις!νωρις το ενιωσες ε?εγω θυμαμαι μετα την β επιπεδου η λιγο πριν το ενιωσα!

τι αλλο γραψατε δεν θυμαμαι. . .!

Εμεις Παρασκευη βραδυ πηγαμε στον εσπερινο της πανηγυρις!η Ιωαννα αλωνιζε στην αυλη της Εκκλησιας!δεν εκατσε λεπτο!Σαββατο πηγαμε το πρωι παλι Εκκλησια και επειδη ειδα τη μαμα μου, τις 2 μου θειες, το θειο μου , την πεθερα μου να πηγαινουν απ τις 7 παρα λεω για να πηγαινουν τοσο νωρις, θα τελειωσει νωρις η λειτουργια!βιαζομουν να ετοιμασω τη μικρη να ετοιμαστω και γω και 7 και 20 πηγαμε!τελικα 10 παρα τελειωσε!απλα 7 και κατι θα ερχοταν ο Χωρεπισκοπος και βιαζονταν ολοι να πανε να τον υποδεχτουν!χαχα!η μικρη βαρεθηκε, ξυπνησε κι απ τις 6, δεν καθοταν στην Εκκλησια, μεταλαβε γυρω στις 9 και 20 και φυγαμε!κουραστηκα και γω να την τρεχω!ηρθαμε σπιτι, την αφησα της μαμας μου και πηγαμε να δουμε την κουμερα μας στη Λευκωσια που της βαφτισαμε το πρωτο της γιο!γεννησε τον 3ο γιο της την Πεμπτη, ημερα των γενεθλιων της!μολις ειδα το μωρο ειπα αμαν ποτε ηταν και η δικη μας τοσο μικρη?

Επιστρεψαμε, το απογευμα πηγαμε σε μια ξαδελφη του πατερα μου που ηταν η γιορτη της να τη δουμε!το βραδυ παλι μαζευτηκαμε κοριτσοπαρεα και ο αντρας μου πηγε να δει τη μπαλα στην ταβερνα με τους ξαδελφους μου!τον αφησα αυτη τη φορα!χαχα!μα και την Πεμπτη πηγε τελικα!το πρωτο ημιχρονο ηταν μουτρωμενος στο σπιτι!το δευτερο ημιχρονο πηγε και την ειδε στην ταβερνα!

Χθες εκανε τραπεζι η συννυφαδα μου γιατι ηταν τα γενεθλια της κορης τους!3 χρονων!ειναι και μακρια!κοντα στον Καλοπαναγιωτη, εκει ειναι και η Εκκλησια του Αγιου Ιωαννη του Λαμπαδιστη που ειναι ταμενη η μικρη και τη βγαλαμε Ιωαννα και πηγαμε και προσκυνησαμε!πηγαμε γυρω στις 2 και επιστρεψαμε σπιτι γυρω στις 7!ουφ καθε Σαβκο ολο και κατι εχουμε!

Α, δεν σας ειπα σημερα μετα απο 3 βδομαδες η μικρη πηγε παιδικο!Μολις ειδε τη δασκαλα της χαρηκε εκανε σαν τρελη, μετα απο λιγο ειδε τα 2 διδυμα κοριτσακια, ειναι τα καινουρια μωρακια στο σχολειο, εφυγαν τα 2 αδελφακια και ηρθαν αυτα!δεν ηθελε να μεινει μου δειχνε την πορτα να φυγουμε!μετα την επιασε η δασκαλα της και εφυγα διακριτικα!χαχα

Επεξεργάστηκε από girl84!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

καλο μηνα και καλη αρχη σε ολους μας με τα σχολεια,εδω σημερα εχει φθινοπωρινο καιρο συννεφια και ψυχρουλα γκρρρ δεν θελω απο τωρα να μπει το φθινοπωρο χιλιες φορες να εχει καυσωνα παρα ετσι δεν θελω κρυο πως θα χειμωνιασει παλι απελπισια με πιανει....

χθες πηγαμε και στις δυο βαφτισεις η μια ηταν στις 11μιση και η αλλη 1παρατεταρτο τις προλαβαμε και τις δυο αντε ο γαμος της αδερφης μου και τελος για φετος ,μετα φαγαμε ολοι μαζι ειχε ετοιμασει η συνηφαδα μου κοτοπουλο με μπυρα και κριθαρακι ,το απογευμα πηγαμε παλι και ποτισαμε στην πεθερα μου και σημερα το απογευμα παλι θα παω να μαζεψω τα αυγα(Αννα Μαρια μη γελας)επιστρεφουν το βραδυ τα πεθερικα μου και δεν θα προλαβουν θα εχει νυχτωσει..

Βασω το σαββατοκυριακο σου φουλ ηταν παλι ,σιγουρα με το που μενεις εγκυος και για ολη τη ζωη μετα ενα αγχος το εχουμε ολοι μας για τα παιδια μας το θεμα ειναι να μην υπερβαλλουμε δεν βγαινει και τιποτα ,πιστευω οτι ειναι αρκετα μεγαλη να μην της αλεθεις πια ,καινουργια παιδακια στον παιδικο θα γνωρισει η Ιωαννα σε λιγες μερες παλι θα ειναι οπως πριν θα συνηθισει και δεν θα θελει να φυγει

Κατερινακι θα διαλεξω εγω αμα ειναι και θα σου στειλω ,παρηγγειλα απο Livewall αυτοκολλητα τελικα μπαλες ποδοσφαιρου για τον Νικο και κατι αεροπλανακια με συννεφακια για τους αλλους ,ιεδα στο ιντερνετ για τα σταντ αλλα ειναι λιγο ακριβουτσικα μονο στο ebay βρηκα φθηνα αλλα πρεπει να βγαλω καρτα paysafe,χαιρομαι που σου αρεσε το φορεμα μου σιγουρα ολα φορεμενα δειχνουν αλλλιως ,για τις φωτογραφιες δεν χρειαζεται να τις μυκρινεις τις βαζει κατευθειαν και μενα μερικες φορες κολλαει αλλα φορες ομως τις ανοιγει αμεσως,μεγεια τα καινουργια σας

Αννα Μαρια η αδερφη μου ειναι 34 με ειχες ρωτησει και ξεχασα να σου απαντησω νομιζω, εχουν 13 χρονια διαφορα με τον αντρας της,οπτικα δεν φαινεται δειχνει πολυ μικροτερος τωρα για τα υπολοιπα δεν ξερω αυτοι ξερουν ,οντως εχεις δικιο για τους μηνες τον Σεπτεμβριο γινονται οι περισσοτερες αλλαγες του χρονου θα ταιριαζε να ηταν η αρχη της χρονιας,πολλα παιδια αργουν να μαθουν τα χρωματα ο Δημητρης τα μπερδευει ακομα αλλα και οι αλλοι δυο αργησαν να τα μαθουν στο δημοτικο νομιζω,καλα πιστευω οτι τα αγορια δεν δινουν και πολυ σημασια στα χρωματα αφου και μεγαλοι αντρες δεν νομιζω να γνωριζουν ολες τις αποχρωσεις αν κρινω απο τον αντρα μου και απο αλλους δεν γνωριζουν πχ το κοραλι,το σομον,το το ηλεκτρικ,το ιβουαρ κτλ ξερουν μονο τα βασικα χρωματα αντε και κανενα λαχανι ετσι δεν ειναι ,για την ηλικια του παντως γνωριζει πολλα ο Αντρεας,καλα που το βρηκες τοσο φθηνο φορεμα εδω δεν βρισκεις ουτε καθημερινο σαυτην την τιμη μονη σε λαικες αγορες και στα κινεζικα

Μαρακι μεγεια το μαλλι σου και τα δικα μου μακρυναν πολυ μετατο γαμο θα κοψω λιγο τις μυτες ,αρχισε κι ο Στεφανακος το σχολειο να μην αγχωνεσαι κοιτα ποιος μιλαει σε λιγες μερες θα αρχισω κι εγω αφου ξαναπηγαινε γρηογρα θα συνηθισει και παλι ,λογικο ειναι να σου λειπει και εμενα μου φαινεται περιεργο που θα μενω μονη μου τα πρωινα

Μαγδα βρηκες κουστουμι για τον Βασιλη;τα μαλλια σου πως σκεφτεσαι να τα κανεις για το γαμο;εγω σκεφτομαι μπουκλες οχι ομως πολυ μικρες σαν κυμματιστα καπως και να τα εχω στη μερια ,ενα σωρο παντως εχουμε να κανουμε οι γυναικες ρουχα,παπουτσια,μπιζου,μακιγιαζ,μαλλια ενω οι αντρες ενα ξυρισμα και τελος αμαν πια ,εγω θα παρω σαγιοναρα για το γλεντι μετα εχω ενα ζευγαρι ασημι και ειναι και μακρυ το φορεμα ουτε που θα φαινονται δεν μπορω ολη μερα με τα τακουνια ,λες να γεμισει ο τοπος χαντρες καλε τι καθεσαι και σκεφτεσαι χαχαχα το δικο μου το μπλε τις εχει ραμμενες οχι κολλημενες ....

Ανθη περιμενουμε τα νεα σου

φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορισάκια! Τι κάνετε;

Εμείς πήγαμε σήμερα πρώτη μέρα σχολείο. Ήμασταν μόνο έξι καθηγητές, αφού με την αλλαγή στο καθεστώς εργασίας, θα δουλεύουμε εμείς περισσότερες ώρες, έτσι χρειαζόμαστε λιγότερους καθηγητές. Ήταν λίγο αποκαρδιωτικό το θέαμα, ειδικά όταν κάναμε συνεδρίαση μόνο έξι άτομα... Έφτιαξα και μια ροδακινόπιτα κι έγινε ονειρική. Παρ' όλο που ήμασταν τόσο λίγοι, έμεινε μόνο ένα μικρό κομματάκι!

Είχαμε εξετάσεις Νέων Ελληνικών και κάναμε και προφορική εξέταση στα αστέρια μας. Καλά, ακούσαμε και κοτσάνες, αλλά το πρόβλημα είναι βαθύτερο, αφού ειδικά οι δύο από αυτούς τους μαθητές έχουν κάποιας μορφής νοητική στέρηση (ο ένας από τη γέννησή του και ο άλλος από ατύχημα).

Καγκουράκι πώς τα πήγε η Αγγελική πρώτη μέρα στον παιδικό;

Ο άντρας σου πώς είναι;

Βάσω χαλάρωσε καλέ! Το άγχος μόνο κακό κάνει. Για ποιο λόγο να αγχώνεσαι; Δες την όμορφη πλευρά της ζωής! :P

Κι εγώ την έχω πατήσει με την εκκλησία έτσι, να πάμε πάρα πολύ νωρίς και να τελειώσει στις δέκα... Και φυσικά να πρέπει να κυνηγάω τον Αντρέα, γιατί ειδικά νωρίς το πρωί δεν έχει άλλα παιδάκια και βαριέται στο νηπιαγωγείο και θέλει να τρέχει.

Καλά, πολλές δραστηριότητες κάθε σαββατοκύριακο! Έχω προσέξει ότι έχετε συνέχεια κάποια οικογενειακή εκδήλωση. Είναι ωραίο που είστε τόσο δεμένοι με τις οικογένειές σας. Εμείς καμία σχέση, έχουμε απομακρυνθεί με τους περισσότερους συγγενείς. Τους βλέπω ότι βαθμιαία αποστασιοποιούνται, και κάποιες προσπάθειες που κάναμε για να έρθουμε και πάλι κοντά, έπεσαν στο κενό. Ενώ παλιότερα ήμασταν πάρα πολύ συνδεδεμένοι. Έχω προσέξει ότι, απ' όταν μεγάλωσαν τα παιδιά των θείων μου και των ξαδελφών μου, απομακρυνθήκαμε.

Θα δεις ότι πολύ σύντομα θα προσαρμοστεί τέλεια η Ιωάννα στον παιδικό.

Κατερίνα κι εσείς πολλές εκδηλώσεις και μάζεμα αβγών, χαχαχαχα!

Το φόρεμα αυτό που λέω το είχα αγοράσει το 2010 από ένα μαγαζί όπου πάντα έβρισκα τέλεια ρούχα, αλλά τώρα δυστυχώς έχει κλείσει, ή μάλλον δεν έκλεισε, το έκαναν κατάστημα με αθλητικά ρούχα. Δεν ξέρω πώς και ήταν τόσο φτηνό το φόρεμα, πάντως είναι πάρα πολύ ωραίο.

Σαγιονάρα στο γλέντι; Χμ... Δηλαδή παντόφλα;;; Ή χαμηλό πέδιλο;

Αυτό με τα χρώματα και τους άντρες δεν το είχα σκεφτεί ποτέ μου. Μπορεί να έχεις και δίκιο, εκτός κι αν ο άντρας είναι ζωγράφος! Σήμερα που ετοιμάστηκα για να πάω σχολείο φορούσα ένα κόκκινο μπλουζάκι και μόλις με βλέπει ο Αντρέας ορμάει πάνω μου, δείχνει το μπλουζάκι και λέει "ΜΠΛΕ"!!!!!!! Του εξήγησα ότι είναι κόκκινο, κι έλεγε "κόνονο", κόκκινο δηλαδή, και μετά δείχνει την παντελόνα μου και δε θυμάμαι τι είπε και του λέω "είναι μπεζ". Πάει και φέρνει το μπεζ μολύβι, μου το δείχνει και μετά μου δείχνει την παντελόνα μουγκρίζοντας, ότι και καλά είναι το ίδιο!

Προηγουμένως ζωγράφιζε κι έσπασε η μύτη του μολυβιού του, και μου λέει "έπαζε", δηλαδή "έσπασε". Του λέω "φέρ΄το να το ξύσουμε", μου το φέρνει, κι όπως έψαχνα να βρω την ξύστρα στην κασετίνα μου, μου κάνει "τίττα" (ξύστρα δηλαδή) "πού είναι;". Το "πού είναι" πάρα πολύ καθαρά!

Τώρα το βράδι που γύρισα απ' το σχολείο, του λέω "ήρθαν οι παππούς κι η γιαγιά;" "Ναι" μου λέει. "Και τι σου έφεραν;" "ΦΑΙ"!!! Κι αυτό το λέει πολύ καθαρά!

Είναι μια απόλαυση τώρα που μιλάει!

Σας φιλώ κόρες!

Ανθή πού χάθηκες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες, καταρχήν έβαλα φωτο στην ομάδα πήρα φορα και έβαλα μπολικες.

Η Αγγελική μια χαρα στον παιδικο πρώτη μερα μετα απο ένα μήνα διακοπών, γύρισε βέβαια κουρασμένη και αυτο φάνηκε γιατι ειχε νεύρα αλλα μετα ηρεμησε και μου ειπε τι έκαναν και τι έφαγαν. Το πρωι απο την ώρα που ξύπνησε ήθελε να την ετοιμασω και να την ντυσω για το σχολείο.

να σας περιγράψω σκηνικο το απογευμα, παίρνω τον άντρα μου τηλεφωνο να του πω ότι η Αγγελικη παραπονιετε ότι την πονάει το δοντακι της να παρει την οδοντίατρο τηλεφωνο να πάμε να την δει γιατι ένα σφραγισμα που της ειχε κάνει το χειμώνα μαλλον έφυγε. Μου λεει λοιπόν ο άντρας μου έχω εγω ραντεβου 7:30 ώρα αλλα επειδη δεν προλαβαίνω και είμαι στη δουλεια πήγαινε εσυ. Τα παίρνω και τα δυο και πάμε και μου λεει η οδοντίατρος να δει και μένα γιατι είχα πρόβλημα με ένα δόντι αλλα θέλαμε να περάσει το πρώτο τρίμηνο για να μπορέσει να μου το φτιάξει. Κάθομαι στην καρέκλα, ο Νικόλας στο καρότσι και η Αγγελικη εκανε την βοηθο, μετα απο λίγο κλάμα ο μικρός, με αφήνει εμένα πιάνει την Αγγελικη την τελειώνει, ήρεμος ο Νικόλας τον ξανα βάζω στο καρότσι με ξεκινάει μετα απο λίγο κλάμα πάλι ο Νικόλας. Και για να μπορέσει να δουλέψει η γυναικα βρέθηκα με τον Νικολα αγκαλια να τον θηλαζω για να ειναι ήρεμος και στην Αγγελικη έφερε μια καρέκλα και ήταν όρθια πανω απο το κεφάλι μου για να βλέπει και αυτη τι μου κάνει η οδοντίατρος. Υπό τέτοιες συνθήκες δεν ειχε ξανα δουλέψει η ιδια και πραγματικα είμασταν για φωτογραφία αλλα ποιος να μας έβγαζε.

Βασω τι προγραμμα κοινωνικών εκδηλώσεων που έχετε καθε σαββατοκύριακο, ποσο νωρις πήγατε και σεις στην εκκλησία λογικο να μην αντέξει και να κουραστει η Ιωαννουλα σας.

Κατερίνα μεγεια τα αυτοκόλλητα, ειναι πολυ καλα θα σου αρέσουν θέλουν προσοχη στην τοποθέτηση βασικα δεν θελει βιασύνη θελει να βεβαιωθεις ότι περνάει όλο απο το χαρτι στον τοίχο, θα σου στείλουν και οδηγίες. Ένα αεροπλανακι με 4 σύννεφα και έχω βάλει και εγω στον τοίχο πανω απο την κούνια του Νικολα, στην Αγγελικη βάλαμε πεταλούδες.

Αννα Μαρία παντα απόλαυση ειναι και μετα που θα λεει αλλα να δεις. Προχθές η δικια μας μας ρώταγε τι ειναι ζευγάρι ε της λέμε η μαμα και ο μπαμπάς ειναι ζευγάρι, τα παπούτσια ειναι ζευγάρι, τα γάντια ...το επεξεργάζεται στο μυαλο της και μας λεει εγω και ο Νικόλας είμαστε ζευγάρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια 6 καθηγητες μεινατε?ποσοι ησασταν και καταληξατε 6?αυτη η ανεργια θα κτυπησει κοκκινο φετος παλι!ο Αντρεας δεν παιζεται που εμαθε τα χρωματα!μπραβο του!εμας η μικρη δεν τα αναγνωριζει !σημερα μου ειπε η δασκαλα της οτι θα αρχισουν ομαδικο μαθημα!αν και λιγο μικρη η Ιωαννα για κατι τετοιο θα την ενταξει κι αυτη μου ειπε γιατι την βλεπει ετοιμη!μου ειπε ομως οτι θα τη δει αναλογως κι αν χρειαστει να της παρω ενα βιβλιο απο βιβλιοπωλειο που ειναι το πρωτο βιβλιο που χρησιμοποιουν τα μωρα, τα πρωτα τους μαθηματικα απ οτι μου ειπε!μεγαλο μικρο, τριγωνο τετραγωνο και τετοια!για να δουμε. . .!

Καγκουρακι κουραστηκε η Αγγελικουλα απ το σχολειο?κι εμας η Ιωαννα ετσι ψες νυσταξε πολυ νωριτερα!Ξεσαλωσαν στον παιδικο κι ηρθαν κουρασμενα!παντως απ οτι μου ειπε η δασκαλα της μετα που εφυγα χθες το πρωι η μικρη ηταν λες και δεν εφυγε 3 βδομαδες απ τον παιδικο!προσαρμοστηκε αμεσως!

ΚΑ1 μου το αγχος το ειχα και πολυ πριν αποκτησω τη μικρη!μην σου πω κι απο μικρο παιδι!οκ προσπαθω να το κοντρολαρω οσο γινεται βεβαια!δεν θελω να το μεταδιδω της μικρης!

Οσο για τις εκδηλωσεις της οικογενειας, οντως ειμαστε πολυ δεμενοι!ειδικα η δικη μου οικογενεια!απ την πλευρα του πατερα μου περισσοτερο γιατι μενουμε ολοι στο ιδιο χωριο, στην ιδια γειτονια! ο αδελφος του πατερα μου, η ξαδελφη του πατερα μου της οποιας οι 2 κορες της βαφτισαν την μικρη,ο αδελφος μου ,οι γονεις μου ειμαστε ολοι στην ιδια γειτονια!Οποτε οταν καποιος εχει γενεθλια μας καλει και σιγουρα παμε!και στα δικα μας γενεθλια μαζευομαστε ολοι παλι!η μαμα του πατερα μου κι αλλες του ξαδελφες μενουν λιγα μετρα μακρια αλλα στο ιδιο χωριο!ετσι ειμαστε ολοι μια μεγαλη οικογενεια!

Εν τω μεταξυ το τικερακι μου το εφτιαξα και παλι μενει στασιμο!δεν προχωρα η ηλικια!γιατιιιι???

Επεξεργάστηκε από girl84!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! Τι κάνετε;

Εγώ χτες βράδι δεν μπορούσα να κοιμηθώ απ' την υπερένταση λόγω σχολείου, και με πήρε ο ύπνος κατά τη μία. Μετά ξύπνησα έξι παρά δέκα, πήγα τουαλέτα, και μέχρι να με ξαναπάρει ο ύπνος (που πολύ αμφιβάλλω αν θα με έπαιρνε, αφού σκεφτόμουν διάφορα), έξι και είκοσι ξύπνησε ο Αντρέας. Μετά κατά τις οκτώ ξάπλωσα πάλι, αλλά δεν κοιμήθηκα...

Τώρα πήγαν οι άντρες να αγοράσουν γάλα και ψάρια, εγώ τελείωσα το σίδερο που είχα και κάθισα να ξεκουραστώ λίγο. Μετά θα καθαρίσω το δωμάτιό μου. Ένα δωμάτιο τη μέρα, προσπαθώ να τηρώ το πρόγραμμα, έτσι ώστε να μην τα κάνω μαζεμένα και να κουράζομαι υπερβολικά και να είναι και το σπίτι σχετικά τακτοποιημένο. Ελπίζω να πείσω τον άντρα μου να σφουγγαρίσει σαλόνι-κουζίνα!

Καγκουράκι πολύ γέλασα με τη σκηνή στην οδοντίατρο!!! Κανονικά δεν έπρεπε να σας πάρει λεφτά, αφού της χαρίσατε τέτοια ψυχαγωγία!

Καλά, πολλή πλάκα η Αγγελική με την ατάκα για το ζευγάρι! Μου θύμισες τη θεία μου, που όταν ήταν μικρή νόμιζε ότι έπρεπε να παντρευτεί τον αδελφό της, δηλαδή τον πατέρα μου! Ε, φαίνεται τόσο πολύ δεν ήθελε, που έμεινε γεροντοκόρη!

Βάσω δεν το εξήγησα σωστά. Έξι καθηγητές είμαστε εξ' ολοκλήρου στο σχολείο. Θα έρχονται και ένας θεολόγος, ένας φυσικός, ένας καθηγητής πληροφορικής, ένας οικονομολόγος και μία σύμβουλος καθηγήτρια, αλλά από μία-δύο φορές την εβδομάδα ο καθένας. Πέρσι ήμασταν νομίζω 17. Έχουν μείνει κάποιοι απ' έξω, π.χ. η μία από τις φιλολόγους που είχαμε πέρσι, φέτος δε διορίστηκε...

Καλέ, δεν ξέρει τα χρώματα ο Αντρέας. Τα μπερδεύει! Όλα τα λέει "μπλε"! Μόνο το μαύρο αναγνωρίζει, το μπεζ και το πορτοκαλί. Κυρίως μαύρο και πορτοκαλί. Τα υπόλοιπα, όλα μπλε είναι! Σήμερα ανακάτευε τα ρούχα που είχα στην καρέκλα. Του λέω "τι χρώμα είναι η παντελόνα μου;". Απάντηση: "ογκοώνιο" (ορθογώνιο), επειδή την είδε μακρουλή! Μετά πετάω το μαύρο σορτσάκι μου στο κρεβάτι, και τον ρωτάω τι χρώμα είναι και μου απαντά "κύκο" (κύκλος), επειδή όπως το έριξα, είχε κυκλικό σχήμα!!! Αλλά τα σχήματα τα αναγνωρίζει και μπορώ να πω ότι τα έχει εμπεδώσει, π.χ. μπορεί να δει ένα πλακάκι και να μου πει "κάγκωνο" (τετράγωνο) ή να παίζει με ένα καλαμάκι και να κάνει τυχαία ένα τρίγωνο και να μου πει "κίγκωνο" (τρίγωνο). Η πλάκα είναι ότι νομίζει ότι το τραπέζι έχει σχήμα τραπέζιο!

Τώρα που φεύγανε με τον άντρα μου, του λέει "πέο" δηλαδή "καπέλο", "κειγιά" (κλειδιά) και γιαγιά (γυαλιά)! Αφήστε που πριν έβαλε ένα ταπεράκι στο κεφάλι του κι έλεγε "πέο"! Έχει πολλή πλάκα!

Βάσω, δεν κατάλαβες γιατί δεν προχωρά το τικεράκι; Επειδή η Ιωάννα είναι κορίτσι, και οι γυναίκες πάντα κρύβουν την ηλικία τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...