Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!Είμαι καινούριο μέλος του φόρουμ και επειδή βλέπω οτι είστε πολύ ενημερωμένες και ευεσθητοποιημένες ήθελα τα φώτα σας. Βρίσκομαι στο κρεβάτι καθώς έκανα την δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής-η πρώτη προφανώς αποτυχημένη.Η διαδικασία πήγε καλά φτάσαμε και στο στάδιο της βλαστοκύστης.Θα γνωρίζω το αποτέλεσμα την Παρασκευή. Από χθές όμως νιώθω πόνους χαμηλά στη κοιλιά λες και πρόκειται να μου έρθει περίοδος και έχω φρικάρει.Ο γιατρός μου είπε να αυξήσω την δόση ενός φαρμάκου και να ξεκουραστώ-λές και κάνω και τίποτα...Μήπως είχε κάποια από εσάς αντίστοιχη εμπειρία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν καλή επιτυχία! Είμαι στην ίδια φάση με σένα, σε φάση ενέσεων για τη δέυτερη προσπάθεια. Η εμβρυομεταφορά θα γίνει γύρω στις 15-20 Δεκεμβρίου. Δε νομίζω ότι πρέπει να σε αγχώνουν οι ενοχλήσεις στην κοιλιά, παρόλα αυτά δε χάνεις τίποτα να ρωτήσεις το γιατρό σου. Μην ξεχνάς ότι και σε μια φυσιολογική σύλληψη τα συμπτώματα θυμίζουν πολύ αυτά της περιόδου. Ηρεμία λοιπόν και υπομονή. Να ξέρεις ότι σε καταλαβαίνω πάρα πολύ καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρχικά ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση και τις ευχές σας.Δυστυχώς βλέπω πως πολύς κόσμος ταλαιπωρείται όπως κι εγώ.Το φάρμακο του οποίου μου αύξησε τη δόση είναι το utrogestaη και μου είπε αν επιμείνουν οι πόνοι να πάρω και buscopan.Kαλή τύχη σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΦΑΣΗ ΕΜΒ ΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑΣ.ΣΤΙΣ 19/12 ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΙΧΑ ΤΑ ΙΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ,ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 10 ΜΗΝΩΝ.ΤΩΡΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ.ΟΥΤΡΟΤΖΕΤΑΝ 6 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ,ΦΙΛΙΣΙΝ ΚΑΙ ΣΑΛΟΣΠΙΡ.ΑΥΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ.ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΕΚΑΝΕΣ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντινα

καλη επιτυχια σου ευχομαι.

Ιδια αγωγη ακολουθουσα κι εγω.Μηπως την εκανες στην Εμβρυογενεση?

Περιμενουμε ευχαριστα νεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Math

σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!

Ημουν στη φαση αυτη πριν ενα μηνα περιπου και σε καταλαβαινω τοσο μα τοσο πολυ...(επαιρνα Utrogetan,filicin & Salospir)

Ειχα κι εγω ενοχλησεις σαν περιοδου, αλλα δυστυχως δεν ειχα τα αποτελεσματα της Ντινας.

Το κεφαλι ψηλα και συνεχιζουμε.

Αλλωστε το θαυμα εγινε ηδη μια φορα,εχω ενα κοριτσακι 3 χρ. με εξωσωματικη , γιατι να μην ξαναγινει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Math

θέλω να ευχηθώ με τη σειρά μου, Καλή επιτυχία κοπέλα μου!!!

και σε όλες επίσης! Δε γνωρίζω να βοηθήσω όσον αφορά την εμπειρία αλλά μπόρω να ευχηθώ ολόψυχα σε όλες σας καλή έκβαση κ με το καλό το ποθούμενο. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας. Δυστυχώς σήμερα βλέπω και καφετιά υγρά οπότε δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη. Σας έχει συμβεί κι εσάς κάτι τέτοιο? Τί σήμαινε? Ήταν προμήνυμα περιόδου? Από ότι φαίνεται όλες στο ίδιο κέντρο πάμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΤΥΧΕ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΟΣ Η 2 ΠΗΓΕ ΣΤΡΑΒΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΓΩΓΗ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΜΗΝ ΑΝΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!!! ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ 8Α ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι σε ολα τα κοριτσακια που επιθυμουν για μωρακι

γρηγορα να γινουν μανουλες!!!!!ο επιμενων νικα!!!!:woohoo: :kiss:

καλες γιορτες κοριτσαρες!!!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μath καλή επιτυχία αύριο στη χοριακή σου!!

Θα σου στέλνω θετική ενέργεια!! Μη μασάς και θα πάνε όλα καλά...

Φιλάκια και θα περιμένουμε ενημέρωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητή math,

Σου εύχομαι κ εγώ μέσα απο την καρδιά μου να φυτρώσει το φασολάκι στην κοιλίτσα σου κ σε λίγους μήνες να κρατάς το μωράκι σου στην αγκαλιά σου γερό κ τυχερό!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!

Φιλικά,

Λία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο math!! Δεν μπορείς να φανταστείς τι κουράγιο μου δίνεις. Τη Δευτέρα κάνω ωοληψία (δεύτερη προσπάθεια επίσης!) και ελπίζω να φέρουμε γούρι η μία στην άλλη. Καλή συνέχεια λοιπόν και think pink!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...