Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009-ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΕΣ,ΛΕΧΩΝΕΣ Κ ΠΟΛΥΤΕΚΝΕΣ-ΝΟ39


Recommended Posts

τι λες βρε σωσω

περαστικα και σε σενα

πωπω σας πηρε αμπαριζα ολους

μακαρι να μην κολλησει και η εγκυμονουσα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 905
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ελα ρε συ Σωσω! τοσο χαλια;;; μακαρι να μη σας κολησαμε εμεις γιατι θα το εχω αληθεια τυψεις...

δεν φιλισες τη Μαριαννα στο παρκο,ε;; και νομιζω τα δικα μου μονα τους τσουλιθρες κανανε, μονο στο τελος επαιξε λιγο κουζινικα πανω ατο λοφακι με τα χωματα. δε νομιζω να ηρθε κοντα με τη ΜΑρθα... και σε εξωτερικο χωρο...

λες να ειναι η ιωση με τις πολλες μερες πυρετου που ειπε η γιατρος μας;;; γιατι τα δικα μου δεν ειχαν πυρετο.

περαστηκα σας...

και οσο για το γαντι... δε θα ερθετε για τη βαφτηση;;; θα ερθετε...

ε, σαμπως και που θα παω να φοραω και γαντι η ψωναρα;;;

δεν τα εχω φορεσει απλα τα ειχα μεσα στην τσαντα για να φαινεται γεματη... χιχι...

Μαρκερ η αδερφη μου ειναι το 1967 γεν. 7,5χρ εχουμε διαφορα... ειναι που με ηθελε στο φουρνομε πατατες οταν γεννηθηκα...!

καλα βρε ΝΑνα... τις μπομπο εσυ δε θα τις κανεις;;; τα υλικα δηλ θα πληρωσει η νονα;

ποσο να κοστηζουν;;;

εδω κατα τα αλλα καλα. εχω απο το μεσημερι πονοκεφαλο γιατι στο σχολειο κανανε μια εργασια στου ΣΠυρου την ταξη με χαρτονενια θαλασσα και ψαρακια με συνδετηρα και καλαμι με μαγνητη για να ψσρευουν και για να γλυτωσω τα ουρλιαχτα της Μαριαννας επρεπε να της φτιαξω ενα ιδιο σε μιση ωρα γιατι επρεπε να παω να κανω μαλλια...

αυτο με το κουπονι προσφορας Σωσω...

καλα το κομμωτηριο παρακμιακο αν και σε καλη γειτονια(κηπο Καλου) αλλα μια χαρα μου τα κανανε. απλα επιδη ηθελα και ρεφλε εδωσα +7Ε.

ολες με κουπονια ερχοτανε. χαμος!

απο καιρο η ψυχρα συνεχιζεται... με ζακετα τους πηγα το πρωι σχολειο... και τα παραθυρα στις 9 το βραδυ κλεινουν να μην πεσει η θερμοκρασια κατω απο 26...

τη Δευτερα θα μας φερουν την ντουλαπα του Σπυρου... αυριο θα παρουμε τα στρωματα... την επομενη βδομαδα επισης και το γραφειο-βιβλιοθηκη Σπυρου.. χαμος! αλλα θα ειναι ετοιμα τα δωματια. σχεδον. θα θελει ντεκορ μετα...

παω να παρω κιαλλο ντεπον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,

ειναι η πρωινη δουλεια ανασταλτικη για μαμυ...

το πρωι δουλεια , απογευμα βολτα, μετα μπανιαρισματα ταϊσματα παει η μερα...

Σωσω κατι για αρρωστουλικα διβασα...περταστικα σας!!!

πανικος πρεπει να επικρατει αλλα περνατε καλα...

Νανα παρε και αλλες γνωμες πριν πας τον Μαριο για Φυσιοθ...

μη σκας και για τις μπομπο...ο,τι κατσει σε τελικη...ετσι και αλλιως ο,τι και να κανεις θα ειναι ομορφο...

Μαρδιο μπορει να τις δεις πιο ωριμες ακομα και σε ενα μηνα με το θεμα τουαλετας...μην αγχωνεσαι θα στο δεξουν οι ιδιες...στο ξαναειπα πρεπει πρωτα να ελεγχουν τους σφιγκτηρες τους...

Μαρια τι εμβολο ειναι να κανουμε στα μωρα???

με τα αρχαια δεν ειχα κανενα προβλημα..ειχα ενα 18 ενα 17.5 ενα 17.3 και ενα 16.8...

στο φροντιστηριο ιδιαιτερα ειχαμε τους πρωτους σε θεωρητικηκαι θετικη κατευθυνση..στη μαθητρια της θεωρητικης εκανα ολα τα μαθηματα απο α λυκειου...

θα σας βαλω και το λινκ απο το διαφημιστικο του φροντ χαχχαχααχααχαχα!!!!!

εδω τα ιδια...

ενω η γιορτη του παιδικου ηταν το Σαββ βραδυ εγινε τελικα χθες πρωι την ωρα του σχολειου χωρις γονεις...ειπαν οτι τα παιδια δεν μπορουσαν να παρουσιασουν κατι ολοκληρωμενο..αλλα μικρα αλλα ζωηρα αλλα ντροπαλα.. παει η γιορτη...ειχαν φερει κλοουν και μια ομαδα δραστηριοτητων....

οταν πηγα να τον παρω χθες το μεσημερι κατα τις 3 που τελειωσε το παρτυ , μου ειπαν τ;α χειροτερα...

αφηνιασε λεει...τι να σας πω ολο διαολιες..εσπρωξε και ενα κοριτσακι που του πηρε τη σειρα σε κατι παιχνιδια...αφηστε τα...

οσο τον μαλωναν τοσο αφηνιαζε...

το μωρο ολα οκ...τα 2 ξυπνηματα ακομα κρατουν...αλλα ησυχος γενικα..οπου παμε δεν ακουγεται...

πηγαμε εκκλησια και εκκλησαρισσα και παπας μας ευχονταν να μας ζησει η κουκλιτσα...ειναι που του φορουσα ενα κοκκινο ριγε σαλοπετακι..ελεος αγοριστικο εντελως...

τελος το σαλοπετακι , μαυρο και στην εκκλησαρισσα..τον παπα τι να τον κανω..ειναι καλος γενικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλθμέρα.

χρυς συγχαρητήρια γιαωτους μαθητές σου

οεριμένοτμε το λινκ.

δικαιολογίες για τη γιορτή.στη

δική μας συμμετείχαν κ τα δίχρονα κ ήταν άψογα.

σήμερα πήγαμε το δώρο στη δασκάλα κ συγκινήθηκε με την κάρτα.μ

α κι αυτός έβαλε όλο το νεράκι.

έφτιαξε λουλούδι, δέντρα, καρδούλες...

κ χρησιμοποίησε φωτεινά χρώματα.

μας δώσανε κ τι φωτογραφίες που βγήκανε.

βγήκανε μία ομαδική, μία μίνοι τους κ μία με έναν φίλο τους.

ο δικός μου βγήκε με τον γώργο.. χαχαχα.

τι νας σας πω.. δυο παλικαράκια...

πόσο τον καμαρώνω όσο μεγαλώνει...

το βράδυ είμαστε καλεσμένοι στο σχολείο.

θα μας δώσουν τις εργασίες τους κ θα νας έχουν κ φαγητό μετά.

χρυς αν μοιάζει με κοριτσάκι σημαίνει το επόμενο θα είναι κοριτσάκι.

εγώ ανυπομονώ να μου το πει κάποιος αυτό.. χαχαχα

χθες βγήκα με τους αυναδέλφους.

α μωρά ήταν μια χαρά.

κοιμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιμόντουσαν.

είχα ένα άγχος για τον μικρό αλλά όλα οκ.

ωραια περάσαμε.

με πείραζαν ο προίστάμενος κ ο διευθυντής μου...

"αθηνά, αφού ήρθες σήμερα, έλα κ τη δευτέρα στο γραφείο. έχουμε κάτι φακέλους..."

χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

23:30 κοιμηθηκε ο μικρος αλλα ηταν ηρεμος ευτυχως

τελικα προλαβα να ζυμωσω ευτυχως

λεω να τον παω καμια βολτα

τωρα καθεται στο ρηλαξ και χτυπιεται σαν να κανει καρατε χαχαχα εχει πολ πλακα

αντε βαγκ καλλιτεχνη

στο σχολειο κοιτα μην τα χωρισεις γιατι θα πρεπει αν κοψεις τη δουλεια μονο για να τα διαβαζεις χαχαχα

ηταν καλο το κομμωτηριο; βαλε ρε συ καμια νεα φωτο να σε δουμε

εγω με την αδερφη 6 εχουμε και νιωθω το τρομερο χασμα γεννεων μεταξυ μας. καμια επαφη τις περισσοτερες φορες.

μπραβο βρε χρυσουλα

πολυ χαιρομαι που πηγαν καλα τα καμαρια σου

ειστε και μικρη κοινωνια εκει εαν δεν πηγαινε κανενα καλα ποιος τους ακουγε

μπραβο και για τον μικρο σου

και εμας το βραδυ δεν μας ταλαιπωρει ιδιαιτερα

σπανιως να μεινει ξυπνιο

και εμας 2 ξυπνηαμτα κανει

συνηθως ενα στις 2-3 , ενα στις 6-7 και μετα κατα τις 8:30 το πρωι

εσεις τωρα ειστε 2 μηνων ε; εμεις αυριο - ποσο χαιρομαι νιωθω οτι εχουμε γεννεθλια

οο για τον παιδικο μου φαινεται τοι και οι δικες σου λιγο βαριεστημενες ειναι οι δασκαλες

ρε παιδια ειναι απαραδεκτο να μην τα βαζουν να κανουν εστω μια βλακεια - ας τα βαλουν να καθονται σαν αγγουρια αλλα να συμμετεχουν τουλαχιστον να χαρουν οτι κατι εκαναν και εμεις να τα δουμε

καλα για το οτι ειναι ζωηρος - ανονικα θα επρεπε να ειχαν βοθησει αι αυτες , εσεις τον εχετε ολο το πρωι επρεπε να της πεις, να σου πει τι νομιζει οτι πρπεει να κανετε.

μπραβο νανα που περασες ομορφα

καλα δε νιωθεις πολυ περιφανη οταν στα λενε αυτα; ετσι πες τους για να μαθεις οσο ημουν εκει ποσο χρειαζομουν

συμφωνω μαζι σου με το οτι οσο μεγαλωνουν τα καμαρωνεις , το ιδιο ακριβω νιωθω , τα καλυτερα στο σχολειο μου λενε και εχουν γινει αρκετα καλα παιδια . μονο στο σπιτι οταν ερχεται κοσμος σεληνιαζονται

τον βγαζω μια βλτα και επανερχμαι - 12:00 ειναι φαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

post-8307-1387394062194_thumb.jpg

πως θα σας φαινοταν κατι τετοιο για μαρτυρικο . δλδ μαξιλαρακι με καρφιτσωμενο πανω το μαρτυρικο - οχι τοσο μεγαλο βεβαια , ας πουμε το μισο μαξιλαρακι γιατι μες την εκκλησια δεν θα ειναι ευκολο να το κουβαλανε -αλλα οποιος θελει αν το φορεσει μπορει να το ξεκαρφιτσωσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Τώρα που κάθομαι από δουλειά μου φαίνεται είμαι λιγότερο τυπική με το mammy από ότι πριν....γιατί όλο και κάτι βρίσκεται στο διάβα μου και κάνω ειδικά με δουλειές σπιτιού.χα χα...Από Δευτέρα όμως που θα χω τελειώσει με υποχρεώσεις υποσχέθηκα στον ευατό μου θα πηγαίνω να παίρνω ένα καφέ και θα την αράζω παραλία το πρωί.Θέλω να αρχίσω συστηματικά κολύμπι να δυναμώσω τη μέση γιατί έκανα κοίλες με τις μικρές και πονάω πολλές φορές και πολύ δυνατά.

Και μεις αύριο έχουμε τη γιορτή του σχολείου και πρώτη φορά συμμετέχουμε!!!Γιούπι!Αν και δε νομίζω ότι θα κάτσουν στη σκηνή.Μόλις δουν κόσμο από κάτω θα βάλουν τα κλάμματα και θα θέλουν να κατέβουν.Ευτυχώς δε πληρώσαμε στολές και τέτοια μας είπαν να τα πάμε με μαγιό και κουλούρες μπρατσάκια θαλασσινή περβολή....

Χρυσούλα συγχαρητήρια για τους μαθητές χαλάλι οι θυσία σου να αφήσεις το μικρό τόσο νωρίς.Όσο για τον αφηνιασμό του μεγάλου εχω καταλήξει ότι όλα περνάνε φάσεις.Οι δικές μου τη περασμένη βδομάδα όλο πείσμα αντίδραση νεύρα αταξίες...αυτήν άλλα παιδιά συνεργάσιμα υπάκουα πιο normal γενικά.Ισως είναι και τα δικά μας κουράγια σε ποια φάση είμαστε.....

Marker όταν περιγράφεις καλές στιγμές με το μωρό στο ρηλάξ πχ και συ να ζυμώνεις και βόλτες να κοιμάται στο καρότσι ψήνομαι για τρίτο!!!!Όταν όμως περιγράφεις αγρύπνιες βυζοκολλήματα και μπάλες να εκσφεντονίζονται στα φωτιστικά ανακαλώ την ιδέα!!!χα χα...

Το μαξιλαράκι για τα μαρτυρικά υπερβολή το βρίσκω.Εδώ βασικά δε δίνουν πια ούτε μαρτυρικά στους καλεσμένους το χουν κόψει.Θα προτιμούσα όσα λεφτά έδινες για αυτά να έφτιαχνες ένα τσαντάκι με διάφορα μέσα για τα παιδάκια.Ουσιαστικά τα μαρτυρικά σταυρουδάκι ή εικονίτσες είναι που οι περισσότεροι τα πετάνε.Γνώμη μου πάντα εσείς ξέρετε....

Νανά μπράβο που βγήκες και πήγαν και όλα καλά!Και γω όταν τις είχα μωρά και ακόμα δηλαδή όποτε βγαίνουμε καρδιοχτυπώ πως θα γυρήσω να τις βρω,ξύπνιες κλαμμένες...και πάντα κοιμούνται του καλού καιρού και έχει μείνει σε μένα το τσίτωμα....

Σωσώ αμυγδαλίτιδα ε;Το πέρασα και γω πρόσφατα με ψηλό πυρετό αφαγία,ατονία.Φώναξα αμέσως γιατρό γιατί φοβήθηκα για μονοπυρήνωση.Ξεκίνησα αμέσως αντιβίωση και σε 3 μέρες ήμουν οκ με μπόλικα αντιπυρετικά παράλληλα.Αλλά από το κρεβάτι σηκώθηκα την 3η μέρα,έπεφτε η πίεση και ζαλιζόμουν και έπεφτα κάτω.

Και έτρεμα μη κολλήσουν και τα παιδιά.Περαστικά σου!

Vag έτσι με την αδερφή ε πολλά χρόνια διαφορά...Μη νομίζετε και μεις που είμαστε δίδυμες χάσμα γενεών έχουμε.....Μιλάμε σπάνια,δε μένει Ρόδο η αδερφή μου,τη βλέπω μια φορά το χρόνο,αλλά ποτέ δεν τα βρίσκαμε στις παρέες στα γούστα πουθενά.Η μέρα με η νύχτα....

Πλάκα έχεις με τις κατασκευές....τον πίνακα σου της επιβράβευσης τον καμαρώνω κάθε μέρα στη πόρτα της τουαλέτας μου....δυστυχώς άδειο από πολλά αυτοκόλλητα ακόμα αφού καμιά δε κατάφερε να κερδίσει μεγάλη σοδειά!....χα χα.

Καλό ΣΚ να έχετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΥΣΟΥΛΑ μπραβο για το φροντηστηριο...

περιμενουμε την διαφημιση..

συχαινομαι τα μαρτυρικα..σας το πα;;

ποτε δεν εκανα κ ιυτε θα κανω..με τιποτα..

οποτε εμενα δε μαρεσει ουτως οι αλλως..

εμεις δονται ακομα..χαχα..

η θουλη επαθε πλακα με τη συμπεριφορα της μαρθας..δε μπορει να την κουμανταρει με τιποτα λεει..

εγω απυρετη σημερα τουλαχιστον..

πρησμερνες αμυγδαλες..

ρε βαγκ ξεκολα...

κ να μας κολησατε σιγα το πραγμα..

δε το συζηταμε..

κ θα ανεβουμε φυσικα..10 ννοεμβρη κλεισαμε..

κυριακη επιστρεφουμε..

κ θελω κ δε θελω!!\

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

πηγα σουπερ με το στελιο

ο μικρος κοιμαται με τον κωστα

τωρα καθομαι

το ψωμι μαπα βγηκε το πεταξα - δεν φουσκωσε καθολου

μλκια βιαστηκα να το ψισω μαλλον

ναι μαρντ εαν εισαι σπιτι δεν προλαβαινεις

στη δουλεια ολο και καποια στιγμη υπαρχει ελευθερη χαχαχα

θα τον χρησιμοποιησεις τον πινακα καλε σε λιγες μερουλες να δεις

καλε θα κανω υπερπαραγωγη βαφτιση χαχα

για τα παιδια ακομα ειμαι σε διλλημα

μαλλον να φτιαξω χειροποιητη κασετινα με το θεμα της βαφτισης και το ονομα του καθε παιδιου πανω και μετα που θα παμε στο κεντρο για τα παιδακια εκει θα εχω ή μλπουζιτσα ή τσαντουλα πλατης θα δω (δεν θα κανουμε τραπεζι για ολους - ειμαστε κοντα στα 100 ατομα)

ο κως με βριζει βεβαια για τα εξοδα αλλα αυτο το εχουμε παρακατιανο χαχαχα

καλε σωσω τα μαρτυρικα ειναι υποχρωτικα στη βαφτιση

γι αυτο τ λενε μαρτυρικα μαρτυρουν - εσυ δλδ που το φορας οτι το παιδι βαφτισηκε και ακουσες το ονομα του

αληθεια δεν θα κανετε μαρτυρικα;

ωστε η εττσι η Μαρθα ε;

στο σχολειο τι σου λενε;

μηπως σεληνιαζεται και αυτη οταν υπαρχει κοσμος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εγω!

Τελειωσα σημερα το σεμιναριο, γραψαμε και τεστ για να αξιολογηθουμε...ολα καλα...τη Δευτερα δουλεια...τελευταια εβδομαδα...

Σας κουτσοδιαβασα...γιατι ηταν και πολλες σελ...ευτυχως θα μπορουσαν να ηταν περισσοτερες...

για το αλγκοφρεν δεν ηξερα για την αντιφλεγμονωδη δραση του...για αντιπυρετικο το χρησιμοποιουσα...διαφωτιστηκα!

Χρυσουλα συγχαρητηρια για τους μαθητες σου!

Μαρντιο τα κοριτσια ελεγχουν νωριτερα απο τα αγορια τους σφικτηρες τους, γιαυτο εγω θα σου ελεγα να επιμεινεις...ξερω ειναι κουραστικο αλλα ειναι και η εποχη ιδανικη...

ισως μεχρι το τελος του καλοκαιριου να τα καταφερουν, μην εχεις να πλενεις χαλια το χειμωνα...αν ειχες και καμια βοηθεια ρε γαμωτο, ειναι και δυο εσενα!

Με τον Βασιλη δεν παιδευτηκα να ειμαι ειλικρινης αλλα ο μικρος το βλεπω θα μου βγαλει την πιστη...

ασε που δε μιλαει κιολας και αυτο ειναι μειον, ο Βασιλης μιλαγε φουλ γιαυτο μου την εδινε και τον εβαλα κατω...μα να λεει τα παντα εκτος απο τσισα κακα; ε οχι κυριε...

αν και αν δεν ηταν ετοιμος, δε θα μου επαιρνε τοσο λιγο καιρο...σιγουρα!

Σωσω περαστικα βρε...καλοκαιριατικα...

καλα βρε Βαγκ δε ντρεπεσαι που την κολλησες; χεχε...

Μαρκερ με ποσα παιδια αντεχεις να πας σουπερ μαρκετ;

εμενα αν παει και με τους 2 ο αντρας του βγαζω το καπελο!

ποπο σημερα τα ειχε πιασει η μαλακια τους...λυσσαξαν!

Ημουν και μονη...ο αντρας καθυστερει στη δουλεια παρα πολυ τον τελευταιο καιρο και τωρα το καλοκαιρι θα ειναι δυσκολα τα πραγματα...θα εχει πολλη δουλεια...

εφυγε η θεια για σ/κ εφυγαν οι γονεις στο εξοχικο(δοξα τω Θεω) και ημουν η κοιλουμπα μονη μου...

αχ δεν μπορω με αυτη την κοιλια...κιλα δεν εχω παρει οπως γνωριζετε σε ολες τις εγκυμοσυνες...1,5 με 2 να εχω παρει(οσο ειναι και το μωρο δηλ)

αλλα αυτη η κοιλια με δυσκολευει πολυ, να σκυψω, να σηκωνω αγορια(15,5 κιλα ο μικρος σας το πα;!!!-και 16,7 ο Βασιλης) να μαζευω παιχνιδια κι ολη τη σαβουρα που αφηνουν στο διαβα τους...

Νανουκα μου γιατι δεν δινει καποιος αμα θες να βγεις με συναδελφους, φιλους κλπ. απο το γαλα που αποθηκευεις το μητρικο;

σας καληνυχτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πατησε ο Βασιλης και εμφανιστηκε νωριτερα...

Μαρακι 37 και 4 κι ακομα να γεννησεις ε;

εγω θα παω αν ολα ειναι οκ, 21 Αυγουστου(αχ να μου βγει και λεων)

αν ειναι λιγα τα κιλα θα το αφησω για την επομενη βδομ 28 Αυγουστου...

στις 21 αυγ θα ειμαι 37 εβδ. τοσο γεννησα και τους αλλους δύο...το προτιμω...

στις 28 θα βγει παρθενος και δεν το θελω για αγορι...

αρκετα τραβαω με τον Βασιλη που εχει ωροσκοπο στον παρθενο!

Μακαρι να γυρισε Μαρακι με το κεφαλι κατω!

Καληνυχτα κοριτσια!

Φιλια στα παιδακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε νομιζω να εχεις προβλημα με τους λεωντες Ντομ!

μια χαρα παιδια ειμαστε!

αυτο με την κοιλουμπα να παιρνει παραμαζωμα οτι βρει στο διαβα της με θυμισε μια φιλολογο στο λυκειο που το χειμωνα εβαζε τη γουνα της στην πλατη μεσα στην ταξη και οπως γυρνουσε αναμεσα στις σειρες των θρανιων τα μανικια εριχναν οτι εβρισκαν στα θρανια. και φυσικα εμεις φροντιζαμε να υπαρχουν πολλα πραγματα για πεσιμο! χιχι!

Σωσω ελπιζω να ειστε καλυτερα... αυριο το απογευμα θα εχει μπουρινι... μην κανονισετε τιποτα για εξω... η εμυ εβγαλε εκτακτο...

ΝΑνα καλα κανεις και βγαινεις... και να το συνεχισεις.. να δω εγω ποτε θα το ξεκινισω...

πολυ εκανα την καλη..

αποψε αφησα τον αντρα να παει μονος του σε ενα καλεσμα του Διευθυντη της Δ/νσης για συσφυξη σχεσεων... που να αφηναμε τα θερια...

ΜΑρκερ και εγω με την αδερφη μου εχουμε τεραστια διαφορα... ειμαστε και τελειως διαφορετικα στυλ. καμια σχεση... απλα μετα που εκανα και εγω παιδια εχουμε περισσοτερα κοινα και αν και βρισκομαστε 4-5 φορες το χρονο μιλαμε σιγουρα 1φορα τη βδομαδα...

Μαρντιο κανε τα μπανακια σου και δεν πειραζει για το μαμμυ...

οσο για τα κοριτσια σου, που θα παει θα τα καταφερετε...

Χρυσουλα μπραβο για τους μαθητες σου! πες μου οτι η διαφημηση του φροντηντηριου σε εχει φωτο!

εμεις εδω... τα ιδια... το πρωι ολο δουλειες. δεν εκατσα καθολου...

η ΜΑριαννα συνεχιζει την επαναστατικη σταση της και πρεπει να δω πως θα την καταστηλω πριν ειναι αργα...

το πρωι δεν την αρεζε η μπλουζα που την ετοιμασα να βαλει στο σχολειο και λεει.. αν δε μου βαλεις αλλη μπλουζα δεν παω σχολειο! χελόου!!!!! το ακουν τα ωραια πεταχτα αφτια μου;;;;

ρωτησα τη δασκαλα του Σπυρου αν εχει ξεσπασματα θυμου εκει, γιατι εδω αυτη τη βδομαδα το παραχεσε και ειπε οτι ποτε δεν ειχε τετοιο προβλημα (;;;;!!!!!) αν θυμωσει εκει σταυρωνει τα χερια και κανει μονο μουτρα! και εδω γιατι ουρλιαζει σαν τρελο;;;; εεεε;;;;;

σημερα ηταν και η τελευταια μερα για τα παιδακια που δε θα ερθουν τον Ιουλιο σχολειο.

στην ταξη της Μαριαννας επιδη ηθελαν ολα, τους εδωσαν ολα τα ενθυμια της χρονιας αποτωρα...

μια μπλουζα με ζωργαφιες και τον τιτλο του σχολειου κλπ, το dvd με τις φωτο που εβγαζαν στην ταξη απο ολη τη χρονια με δραστηριοτητες που κανανε, το ενδεικτικο φοιτησης μια καρτα με φωτο τους και ευχες για το καλοκαιρι και το ντοσιε με τις εργασιες που ειχανε στο σχολειο. ολα τα ειχανε σε μια τσντα χειροποιητη χαρτινη. πολυ ωραια!

ειδαμε το dvd 3-4 φορες! τελικα και τι δεν κανανε ολη τη χρονια...

κουκλοθεατρα, οταν εφιταξαν μπισκοτα, βασιλοπητα και την κοψανε στην ταξη, την κυρα Σαρακοστη, οταν κανανε κανονικη βαφτηση σε μια κουκλα (ενα αγορι το εντυσαν παπα, λεκανη=κολυμπιθρα με λουλουδακια γυρω, ντυσανε με ρουχα απο τουλια μετα την κουκλα, τη βαλανε και σταυρο, η Μαριαννα κρατουσε τη λαμπαδα και τελος ειχαν μπομπονιεριες και γλυκο!), και φυσικα στογμες αποολα τα παρτυ που κανανε ολα μαζι και τις σχολικες γιορτες....

καλα πολυ συγκινηση.... με πηραν τα ζουμια!

και η μικρη συγκινηθηκε.... θα μου λειψουν οι συμμαθητες μου... ειπε...

να δουμε ποσα παιδακια θα μεινουν τον Ιουλιο, μηπως τους συμμαζεψουν και αντι για 3 κανουν 2 τμηματα... θα δειξει απο Δευτερα...

αυριο και μεθαυριο ο αντρας ειναι πρωινος... αυριο θα παω με τα μικρα στη λαϊκη και για ψωνια... μετα αυλη να παιξουν γιατι το απογευμα με το μπουρινι θα ειμαστε μαντρωμενοι...

καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου.

το πρωί ήρθε η δασκάλα από το πλέξιμο κ μία σύμμαθήτρια με τα δυο της αγοράκια.

ο α ήταν φουλ αντικοινωνικός...

χθες το απογ πήγαμε στο σχολείο του α.

μας έδωσαν όλες τις εργασίες τους.

ένα σιντι με φωτογραφίες, το ενθύμιο.

μετα μας είχαν κ φαγητο στην αυλή.

ήταν πολύ ωραία.

ντομ δε θέλω να σπαταλώ το γάλα κ άσε που δεν ξέρω αν πιάνει μπουκάλι.

θα ρωτήσω τη γιατρό πώς να τον εκπαιδεύσω μα το μπουκάλι.

ντομ είναι κ η εποχή δύσκολη με την κοιλουμπίτσα...

σωσώ το ξέω αυτό το συναίσθημα

μαρντ πώς πήγε η γιορτή;

χρυς περιμένουμε τη δημσίευση.

μάρκερ το μαξιλαράκι θα είναι με το κάθε μαρτυρικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax βρε vag τι ωραία πραγματάκι στο σχολείο.Και μεις έχουμε σήμερα τη γιορτή και είδα χθες που είχαν ετοιμάσει παρόμοιες τασντούλες που λες με τα ονόματα από κάθε παιδάκι και ενδεικτικά προόδου πήρε το μάτι μου στο γραφείο της διευθύντριας.Μου φάνηκε τόσο αστείο αλλά άμα το πάρω στα χέρια μου θα συγκινηθώ.Πέρσυ που ήταν βρέφη το καλοκαίρι μας έδωσαν ένα dvd που τα είχε τραβήξει η δασκάλα σε ανύποπτες στιγμές καθόλη τη διάρκεια του έτους και ήταν σαν ρεμιξ....σα να έβλεπες το παιδί σου να εξελίσσεται εκεί μέσα.Πολύ ωραίο.Μακάρι να χει κάτι ανάλογο και φέτος.Πάντα το χω απορία τι τα κάνουν στο σταθμό το πρωί.

Και μένα πολύ τσαούσες οι κόρες.Ντομ Παρθένοι με ωροσκόπο Σκορπιό!Τους είχα για συνεσταλμένους τους παρθένους αλλά αυτές έχουν βγει πεισματάρες φουλ...Τώρα προσπαθώ να το περνάω στο ντούκου τα θέλω και τη γκρίνια τους γιατί δε θα τη βγάλω καθαρή.Όσο για τη βοήθεια όλοι τα θέλουν να ρθουν 5 λεπτά να τα δουν στα καλά τους να με πουν υπερβολική που γκρινιάζω και να φύγουν.Η γκρίνια οι απαιτήσεις τα ουρλιαχτά και τα παράλογα καλούμαι μόνη να τα αντιμετωπίσω....Πόσο χαίρομαι όταν ακούω ήρθε η γιαγιά και τά πήρε μια βόλτα,ή πήγαν με το νονό για καφέ ή τα πήγε ο μπαμπάς στις κούνιες.Εμένα είναι κολλημένα πάνω μου δε πάνε σε κανέναν.Βρε φυγετε τίποτα αυτές....Και άρρωστη να μαι προτιμούν να κάθονται στο κρεβάτι δίπλα μου από το να πάνε στις κούνιες πχ.Χοντρή φάση μαμακίασης....Και τα δικά μου νεύρα τσίτα.

Marker όντως υπερπαραγωγή τη φαντάζεσαι τη βάπτιση.Εγώ είχα 30 παιδάκια και μου κόστισε 3 ευρω η μπομπονιέρα του κάθε παιδιού και πάλι πολλά τα θεώρησα,όχι να τύπωνα μπλουζάκια και τσαντάκια και χειροποίητες κασετίνες που σκέφτεσαι.Με το να χαλάσεις περισσότερα λεφτά δε πάει ναπει ότι θα μετριάσεις τις τυψεις σου που λες πως το χετε παραμελημένο,αν και δε το νομίζω.Καλύτερα πάρε κάτι στα παιδάκια για τη χαρά και ΄ψώνισε με τα υπόλοιπα στο μπέμπη πράγματα,ένα ωραίο χαλάκι δραστηριοτήτων για όταν αρχίζει να μπουσουλάει ή ένα γυμναστήριο.Γνώμη μου πάντα έτσι...δε θέλω να σε επηρεάσω όπως το νιώθεις να κάνεις....

Ντομ έφτασες κιόλας 29η;Και έχεις πάρει μόνο 1,5-2 κιλά;Μπράβο βρε θηρίο.Πλησιάζεις και συ να γεννήσεις.Βρε το Φανη ανάπτυξη όντως μπουλουκάκος γλύκας θα ναι!Τώρα βρήκαν να φύγουν όλοι γονείς-θεια -αντρας που χρειάζεσαι βοήθεια;Φαντάζομαι μέχρι να γεννήσεις θα ναι πίσω ε;

Σωσώ καλή επιστροφή....βρε με τη Μάρθα που σήκωσε και η θεία τα χέρια ψηλά....όταν το ακούς για τρίτα παιδάκια το περνάς ξώφαλτσα και λες "βρε τι χαριτωμένο και τι ησχυρή προσωπικότητα" αλλά όταν το ζεις καθημερινά είναι σκότωμα....και νιώθεις ότι έχεις κια όλη την ευθύνη για το χαρακτήρα που πλάθεις....ουφ...

Αντε σας φιλώ!Καλό υπόλοιπο ΣΚ!

Επεξεργάστηκε από MARDIO
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησππερα

νυσταζωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

μιλαμε νιωθω πτωμα σημερα - μου βγαινει ολη η κουραση

σας βιαβασα αλλα ο εγκεφαλος δεν δουλευει

τι καλα στον παιδικο σας βαγκ μπραβο- εμας δεν μας εδωσαν τιποτα ,μονο το ντοσιε που τους ειχαμε παει που ηταν γεματος με ζωγραφιες -μη φανταστειτε.

καλα περασε ο αντρας ;

εμενα μου πανε α νευρα το πρωι οτν κανουν τετοιες κονξες - δε μου αρεσει αυτη η μλπουζα , δεν θελω υτα τα παπουτσια

και παντα ο ενας θελει να φορεσει του αλλου

ευτυχως εσεις δεν εχετε τετοια θεματα να φανταστω χαχα

και εσας ο παιδικος νανα μου φαινεται καλος

ναι νανα για καθε εναν ενα μαξιλαρακι με καρφιτσωμενο πανω το σταυρουδακι και το ματακι

ειδα και αλλο ενα σε καρφιτσα που εχει φτιααξει η ιδια θα σας το βαλω

μαρντ τα ιδια λεει και ο αντρας χαχα

αλλα μου αρεσει να κανω σχεδια και εαν κανεις κα καποια μονος σου χρηματικα δεν βγαινουν τοσο πολλα οσο φανταζεσαι

πχ η τσαντουλα βγαινει 3ε η μια αγορα

εαν κανουμε κασετινα θα την ραψει η πεερα μου οποτε μονο υλικα θα βαλω

εαν κανουμε μπλουζακια θα παρω απο τα τζαμπο και θα τυπωσω εγω στον εκτυπωτη

δεν κανω ποτε τιποτα ακριβο πολυ πολυ δλδ.

ακτι απο ολα αυτα θα κανω οχι ολα γιατι εαν κανουμε ανοιχτη βαφτιση θα ειναι 33 παιδια

ντομ γιατι να γεννησεις τοσο νωρις ρε συ;

αστο εκει να μεγαλωσει και αλλο

εγω ανετα θα τον κρατουσα αλλες 2 εβδ στην κοιλια

μονο 2 κιλα; μπραβο. βαρος παιρνει καλο το μωρο;

και με τα 2 ανετα θα πηγαινα αρκει να χωρουσαν τα πραγματα μεσα στο καροτσι

ο κως εχει παει και με τα 2 μονος του - ειδικα οταν ημουν εγκυος τα επαιρνε και βγαιναν βολτες το σκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale kamia δεν μπηκε;

καλα η νανα γιορταζει

η σωσω αρρωστουλα

οι αλλες;

νυσταζω αλλα εχω φαι στη φωτια

εφαγα σουβλακια η φοραδο

κλεινω φαι και την πεφτω λογικα σε κανα μισαωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑνα να χαιρεσαι το στεφανι σου! με υγεια και του χρονου... ισως να χαϊδευει καμια κορουλα στην κοιλια σου;;;;

παντως ειδες τα σκασμενα μας;;; πως γινεται οταν εχουμε κοσμο να τους βγαινουν κατι στραβα ωρες ωρες! και εμενα μια φορα δεν εδινε κανενα παιχνιδι σε ενα παιδακι συναδελφου που ειχαν ερθει, γιατι ειναι ειπε μικρος και θα το βαλει στο στομα και θα το γεμισει σαλια και θα το συχαινεται! αντε να το δικιολογισεις....

Μαρκερ εγω θα προτιμουσα την παραμανα απο το μαξιλαρι. οσο για τα υπολοιπα... με ηρθε μια εμπνευση... δεν πας στο κεντρο, σιγουρα εχει στην Αθηνα τσάινα τάουν... εκει ειναι τα μαγαζια που προμηθευουν ολους, μαγαζια, μικροπωλιτες, πανηγυρτζιδες με ολα που πουλανε μετα 2πλασια και πανω τιμη. δεν πας να δεις για αυτα που θεσ για τα παιδακια;;; πχ ο αντρας παει σε τετοιο μαγαζι για μπαταριες και φακους κλπ. τζαμπα! επισησ εχει παρει κατι φωτακια για ποδηλατα με 0,5Ε που τα ειδε εξω 2Ε, πηρε για την ανηψια του πατινι με τιμονι για μεγαλα παιδια, οχι αυτα πουειναι εως 20κιλα, με 12Ε που το τζαμπο τα εχει 25-30. ουτως ή αλλως απο οπου αλλου και να τα παρεις... κινεζικα θα εινια παλι...

ΜΑρντιο μεγαλο θεμα το να ειναι κολημενα... και εμεις ολοι πακετο παμε... δε μπορουμε να τα αφησουμε πουθενα... που θα παει... θα παντρευτουν... ετσι λεμε με τον αντρα....

αρχισε η καταιγιδα.... απο το απογευμα την περιμενουμε... αρχισαν τα μπουμπουνιτα, οχι κοντα ακομα... αχ, να μην ξυπνησουν..... κανει και στιγμιαιες διακοπες τορευμα, αρα καπου ριχνει γερα!

μακαρι να γλυτωσουμε και να μην πιασει πολυ εδω...

Σωσω εισαι καλυτερα;;; καλη επιστροφη και περαστηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ για ις ευχές.

πήγαμε για σουβλοκοσεφταλιές με την πεθερά κ μία ξαδερφη του ανδρα.

απο χθες το απόγευμα διαμαρτύρεται για το λαιμό του ο μεγάλος.

κ το βράδυ με τάραξε από την ιδιοτροπία του.

έχει γίνει πολύ γκρινιάρη κμούρμουρος.

ποια τυχερή θα τον πάρει;

χαχαχα

είδα κι εγώ το σιντί με τις φωτοαπο το σχολείο.

δε φαντάζεστε πόση διαφορά έχουν από την αρχή της χρονιάς...

όλα ήταν μωράκια κ έχουν γίνει παιδάκια...

θέλω να δω κ τις φωτό από τις ομαδικες δραστηριότητες που κάνανε όλο το σχολείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

και εδω επεσε η θερμοκρασια λιγο

δοξα το θεο γιατι χυνα 500 κιλα ιδρωτα

βαγκ εχεις απολυτο δικιο και εχουμε ενα υπερκαταστημα κινεζικων κοντα μας - ιως βρω ετοιμες τσαντουλες ή κασετινες

και παραμανα εχει ενα σχεδιο που μου αρεσει

θα το βρω και θα σας το βαλω

αρα το μαξιλαρακι δεν σας αρεσει ε;

να μου λετε γιατι μπορει οτι μου φαινεται εμαν καλο τελικα να ειναι βλακεια για ολους τους αλλους

η πλειοψηφια νικαει

περμενω και τις αλλε να μου πειτε

γιατι θελεουν και προετοιμασια μπολικη ολα αυτα

μονες σας βγηακατε νανα;αληθεια; η δικη μου πεθερα εαν πουμε να βγουμε στην εκκλησια για προσφορο θα μας παει

δεν βγαινει

σουβλακια δεν τρωει - ειναι του αντιχριστου να πω -ανθυγιεινα τα λεει αλλααααα.....

λεω να ανοιξω το επομενο

το βαρεθηκα αυτο

δε λεει θα γεννησει και το μαρακι και ακομα σε αυτο θα ειμαστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ νανα ζηευω

εμεις δεν θα εχουμε τιποτα απο τον παιδικο φετος

περσι και εμας μας ειχαν δωσει σιντι με φωτο

μεγαλωνουν πολυ μερα με τη μερα πραγματικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...