Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009-ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΕΣ,ΛΕΧΩΝΕΣ Κ ΠΟΛΥΤΕΚΝΕΣ-ΝΟ39


Recommended Posts

kalh synathsh koritsia

μα καλα βρε νανα

Μαριγουλα; πωπω που τα βρικουν τετοια ονοματα; βεβαια καλο κριτσι να ειναι και θα τη φωναζετε Μαρη -Μαρία , ξερω γω κτι αλλο χαχαχα

εκτος εαν ειναι συνηθισμενο το ονομα αυτο στην κυπρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 905
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαχα μάρκερ..ν

ο α μου την έλεγε συνέχεια μαριγώέτσι την έμαθα κι εγώ.

μια φορά άκουσα τη μαμά της που τη φώναζε μαρία κ τη ρώτησα.

μάλλον η δασκάλα τη φωνάζει έτσι κ τηςωέμεινε... χαχαχα...

τώρα που τα έκοψα, σκλήρυναν λίγο...

πήγα ένα στην αισθητικό μου κ ενθουσιάστηκε... χαχαχα.

μάρκερ εγώ έφτιαξα το πιο απλό σαπούνι.

με σκέτο ελαιόλαδο.βγαίνει πολύ οικονομικό.

ουσιαστικά μόνο το λάδι στοιχίζει.

η καυστική σόδα είναι δύο ευρώ το κιλό κ χρησιμοποιείς λίγη ποσότητα.

κ το απεσταγμένο νερό είναι πάμφθηνο...

με ένα κιλό λάδι έβγαλα 21 σαπουνάκια.

να σου πω την αλήθεια το θέλω πιο πολύ για δωράκια.

πχ τώρα γιατις δασκάλες κ τις διευθύντριες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!Το πόσες δουλειές γεννιούνται όταν είσαι σπίτι δε λέγεται...Όλο παρατημένα μπουφάν που θέλουν πλύσιμο και ξεχάστηκαν,παιχνίδια που θέλουν δώσιμο,αυτοκόλλητα που δε κολλάνε πια όλο τέτοια βρίσκω στο διάβα μου......

Καμία πρόοδος με το γιογιο και χθες το απόγευμα....πήρα βιβλίο με κορίτσι-αγόρι βήμα βήμα πως διαλέγουν βρακί πως το κατεβάζουν πως κάθονται και κοιτάνε μετά μέσα στο γιογιό τι έκαναν....Φυσικά όλα αυτά τα κάνουν οι δικές μου χωρίς βέβαια να υπάρχει κάτι μέσα στο γιογιό για να κοιτάξουν!!!!!!χα χα....

Είπα 10 μέρες να δω πως θα πάει και βλέπουμε.....Σήμερα θα πάμε θάλασσα δε δουλεύει απόγευμα ο μπαμπάς μας και θα τολμήσουμε το πρώτο μας μπάνιο!!!!Εχει πολύ ζέστη και δω.

Το Μαράκι το Ζακυνθινό που είναι;Να αγχωθώ;;;

Καλή συνάντηση Σωσω και Vag!Βγάλτε και καμιά φώτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι!!!!!

εχω μέλλον. Ετσι νιώθω δηλαδή! Αύριο εχω γιατρό.

εχω ιγμοριτιδα όμως και πονάει το κεφάλι μου και σας διαβάζω πολύ στα γρήγορα... :( αμέσως πονοκεφαλιαζω.......

Τελικα πήγα ωρλ χθες. Μου έδωσε αμοξιλ. Αι σιχτιρ φέτος!

κατα τα αλλά όμως καλά.

Απ´οτι είδα η ντομ έχει χαθεί.

Σας αφήνω. Πάω να ξαπλωσω λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα δοκιμασω και εγω την ψυχρη μεθοδο καμια μερα

σε ενα σαιτ πο διαβαζα το ΝΑΟΗ δινει πιο σκληρα σαπουνια απο οτι το ΚΟΗ θα σφυξουν πιο πολυ σε 4 μερουλες μην αγχωνεσαι

Μαρντ ετσι ειναι οταν εισαι σπιτι βγαινουν ολο δουλειες σε λιγο θα παρακαλας να εισαι στη δουλεια χαχαχα

εγω θα σου ελεγα να μην το αφησεις

υπομονη και θα δεις διαφορα μερα με τη μερα

Μαρακι μετα τη γεννα θα φτιαξουν ολα

εαν θυμασαι και εγω χαλια ημουν τον τελευταιο μηνα

εξασθενει ο οργανισμος τωρα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://oliviart-gr.blogspot.gr/2013/04/blog-post_10.html#axzz2WfNBbw8V

να ενα ωραιο σαιτ με συνταγες για σπουνια

αν και λογικα θα το εχετε βρει και εσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα ολες κανετε δουλειες;

εδωσα στα αγορια γιουβαρλακια

ο μπεπης κοιμαται απο το μεσημερι -τρωει κοιμαται

αφου σκεφτομαι να τον ξυπνησω για να κοιμηθει το βραδυ

οπως το παει θα μας ξενυχτισει μου φαιενται

Χρυσουλα γουερ αρ γιου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάρκερ, το έχω δει αυτό... χαχαχα.

πήγα στην πεθερά κ χάρισα σε όλους σαπουνάκια... χαχαχα

μάρκερ δες κ το www.enter2life.gr

λέει κ μοια τρίτη μέθοδο.

ενώνεις το νερό με τη σόδα χωρίς να ζεστάνεις τα λάδια.

θα το δοκιμάσω κι αυτό..

την παρασκευή θα προσπαθήσω να φτιάξω με γάλα κατσίκας κ θα βάλω κ ροδοπεταλα που έχω αποξηράνει.

αύριο θα έχουμε τραπέζι τον γείτονα με τους γονείς του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαράκι κι εγώ ήμουν άρρωστηστη μισή εγκυμοσύνη...

μαρντ κάνε λίγη υπομονή κ βλέπεις...

ο δικός μου θελει όλη μςερα στηθος κ δεν αντέχω με τη ζέστη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι...

παλι σας ψιλοεχασα αλλα δεν προλαβαινω να βηξω...

εκδιδω δικα μου φυλλαδια ολοκληρωμενα για τα μαθηματα κατευθυνσης και την ωρα που τελειωνω μαθημα παω στην τυποεπιχειρηση (δικη μου λεξη ) ..γυριζω μαζευω παιδια , φαγητο υπνος καμια δουλεια και βολτα εξω...

σημερα εκανα φασινα απο τιις 2 το μεσημερι και τωρα καθισα..τα πιο βασικα ..ειχα και λιγη βοηθεια...

Μαρδιο τα κοριτσια κοβουν πιο γρηγορα την πανα πες στην πεθερα...οπως ολα τα κανουν πιο γρηγορα ξαναπεστης...

υπομονη ..εμεις τη βραδινη να φανταστεις μερικες βραδιες τη φοραμε ακομη...

Μαρια τα μικρα ακολουθουν παραλληλη πορεια...και ο δικςο μου εκοψε το 1 ξυπνημα στη 1 και εχει ωραριο..9-3 3-7...

λιγο τρωει και κοιμαται αμεσως...

εχουμε πολλες διαφορες με τον πρωτο...

το μονο ισως κοινο ειναι το φουσκωμα χαχχχαχαχ!!!!!

Μαρακι υπομονη και σε σενα..θα σε αποζημιωσειν η κορη!!!

Νανα εξαιρετικες απασχολησεις ο παιδικος!!!!

και εμεις ιδιωτικος αλλα εδω δεν εχουμε ολες αυτες τις δυνατοτητες...

Βαγκ φανταζομαι τη μικρη με το φουξια νυχι και τρελαινομαι...μικρα νυχακια βαμμενα..χαχαχχαχ!!!!

που ειναι η Ντομ..δε θα οηγε δουλεια για να μην μπηκε...

εμεις πανω κατω σας τα ειπα..ο μικρος δωστου βολτα εξω και τρελαινεται..ο μεγαλος ποδηλατο..την Κυριακη ειχαμε παει εξω φαγητο παραθαλλασια..ο Θ μας εβγαλε το λαδι...δε μαζευοταν με το ποδηλατο με τιποτα..κρατουσε τα τσισα του ολη την ωρα..με το ζορι πηγαμε τουαλετα...ενοχλουσε κατι παιδακια εκει διπλα..αυτα τσιριζαν αν και λιγο πιο μεγαλα...

ανυπακουος παντελως ...μας εγραφε και γελουσε που μας εβλεπε να βγαζουμε καπνους απο τα αυτια.

που εισαι Σωσω να δεις οτι και αλλοι τα περνανε αυτα...

..ο μικρος αλλη φαση..καμια γκρινια ...βρηκε δροσια και ελιωσε στον υπνο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε θες και γαλα κατσικας εσυ; χχαχαχα

Κλεοπάτρα μου χαχαχα

δεν θα πειγραψω τι εγινε σηεμρα το απογευμα και το μικρο τα επαιξε και εκανε το αμοιρο 2 ωρες να κοιμηθει και ηαν μες την γκρινια - πεθανα μιλαμε με τους διολους

επι τροχαδιν

πηραν ολη του σουντο του μπεμπη

εγιναν κωλος απο πανω μεχρι κατω -ενω ειχαν κανει μπανιο

γεμισαν καναπεδες και καρεκλες -πορτες πατωμα

ενω εγω ταιζα

εγκεφαλικα

ναι νανα φαιενται πιο ευκολο αυτο

θα εχει καλη μιξη μετα; δοκιμασε και εαν ειναι θα την κανω και εγω

πιο υγεινη λογικα θα βγαινει με τη σταχτη

μπραβο στο μικρο σας Χρυσουλα

ειναι ωραιο που εχετε χρονο να βγαινετε

δυστηχως με το προγραμμα του κως δεν μπορουμε καθημερινες να παμε πουθενα

πρεπει να τρωει αρκετα σε καθε γευμα για να κανει 4ωρα ε; γιατι παιρνει και βαρος θυμαμαι φουλ και ο δικος σου.

τιγκα το βυζι σημερα

και ο μπεμπης επεινε αρκετο φτου φτου

αλλα και μενα ολη μερα στο βυζι νανα μου

οπω λες λογικα η ζεστη

ανα 1,5 -2 ωρες ηθελε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε μανουλες;;;

Μαρκερ βγηκε η σουντοκρεμ;

θυμαμαι που και το Χριστινακι της Αλεκας ειχε πασαλειψει τη μουρη με σουντο και μετα αφυδατωθηκε το προσωποτης!

τα δικα σου;;;

Νανα αν ειναι να εχει η μελλουσα νυφη τα λεφτα της ΜΑριγως Παπιτσα, της πεθερας της Χρουσαλα, που εβγαλε και αυτη την κορη της Μαριγω για την πεθερα.... μια χαρα και η Μαριγουλα σας!!!!

εμενα τη μαμα μου στο χωριο στον Εβρο την ελεγαν ΜΑριγουλα.

αντε, Σωσω Νο2 με τα σαπουνια και συ!

παντως αυτα που μας χαρησε τοαπογευμα η Σωσω... τελεια! τα παιδια τα χρησημοποιησαν ηδη στο μπανιο.

εμεις βρεθηκαμε με Σωσω, Θουλη και Αλεκα. αν και αργησαμε να παμε γιατι μεχρι να ξυπνησουμε... ο αντρας βρηκε τον σιδερα οτι ηταν στο μαγαζι του και πηγε τα κοματια απο το κρεβατι που θελουν κοψημο.. εγω ακουσα τη μαριαννα να βηχει καπως... την ειδα το λαιμο με φακο και ειχε ασπρακια στις αμυγδαλες... τη βαζω και θερμομετρο, 37,5. οποτε περασαμε πρωτα απο τη γιατρο... αμυγδαλιτιδα=αντιβιωση αλλα οκ.

καλα η Σωσω αδυνατισε πολυ! σε λιγο θα τη λεμε εμεις ανορεξικια! και ηα Θουλη μονο μιακοιλιτσα. κατα τα αλλα σιλφιδα!

Σωσω στα 5-10λ μετα ηρθε και μας παρελαβε και ο μπαμπας μας...

αυριο δε θα τα παω σχολειο... θα τα κρατησω να δω μηπως η μικρη ανεβασει κανενα πυρετο...

καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καημερα.οντως, μάκερ, βγήκε η σουντο;

κι μείς με φασαρία πήγαμε σχολειο.

δεν του άρεζαν τα ρούχα του...

έλεος πια...

σας εχω πει οτι ο μικρός ξυπνάει κ μένει στο κρεβτάκι του;

το πουλάκι μου.

μονο το πρωί όμως, γιαί ην υπόλοιη μερα έχει γίνει όλύ απαιτητικός...

χαχαχα.

αμυδγαλίτιδα τετοια εοχή;

χρυσούλα, εδώ έχει πολύ ανταγωνισμό στα νηπιαγωγείς...

οπότε ολοι προσπαθούν για τ καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

απο πανω τους η σουντο πολυ απλα την πασαλοιψα για να μην φαινεται

μια χαρα ξυπνησαν

απο τα επιπλα ακομα βρισκω - σφουγγαρισα και πρωινιατικα γιατι κολουσαν τα ποδια μας κατω ακι αφηναμε παντου πατημασιες

ο μπεμπης οπως το περιμενα δεν πηρε βαρος αυτη τη εβδ αρκετο

240γρ ενω επαιρνε τουλαχιστον 300γρ - αφου δεν τρωει ρε γμτ

ειδικα το βραυδ εχει κοψει πολυ - ενα γευμα και μετα ξυπναει πεινει 2-3 γουλιες και παλι υπνο

ειδες η διαιτα ολα μια ιδεα ειναι

μπραβο βρε σωσω - πειθαρχια

η αλεκα καλα ειναι;

γιατι δεν μπαινει μωρε - περασμενα ξεχασμενα

μπραβο στον μικρο νανα

το πρωι εξακολουθει να μενει ξυπνιος;

εμενα σιγουρα σε ενα γεμα θα κοιμηθει αλλιως δεν αντεχει εχει γκρινια

αμυγδαλίτιδα βαγκ;

τι λες βρε παιδι μου; απαπα

περαστικα σας

κατι θα ελαβε στο στομα δεν εξηγειτε αλλιως γιατι για ιωση να περναει που της το γυρισε μου φαινεται κομματι δυσκολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Επιτέλους παρέδωσα εργασία στο καθηγητή και μου φυγε ένα βάρος.Τώρα έχω φορολογικές δήλώσεις συγγενών και φίλων από βδομάδα,είναι και η τελευταία βδομάδα αν δε πάρουν παράταση να δω τι θα προλάβω.....ουφ...

Με τα μικρά με τη πάνα δεν έχουμε ιδιαίτερη πρόοδο.Η Χρυσανθούλα μου η πιο υπάκουη και συνεργάσιμη χθες που ήρθαμε από το σχολείο ζήτησε μόνη να βάλει βρακί και να πάει τουαλέτα και έκανε τσίσα στο γιογιο.Χαρά πανηγυρισμοί αυτοκόλλητα.Η Δημητρούλα το στριμμένο έντερο την είχα 40 λεπτά στο γιογιο διαβάζωντας παραμυθάκια.Είχε πιει ενα παγούρι νερό και ένα ποτήρι χυμό λέω δε μπορεί θα κάνει.Σε κάθε σελίδα της έλεγα έκανες κάνε μέχρι να τελειώσει το παραμύθι.Τίποτα αυτή.Στο τέλος τη σήκωσα δεν άντεχα άλλο και πάει στο σαλόνι και τα αμολάει.Πειτε μου τώρα δε το κάνει από αντίδραση;Αφού καταλαβαίνει τι θέλω να κάνει.Σφίγγεται για να μη μου περάσει το δικό μου.

Γενικά έχω θέματα ανυπακοής με αυτήν.Είναι υπερβολικά κολλημένη πάνω μου ζηλεύει αν ΄παίζω με την άλλη,θέλει πάντα να περνάει το δικό της.Χθες της λέω έλα να φάς τον αρακά να πάμε θάλασσα.Όχι δε πεινάω δε θέλω.Την άφησα και γω νηστική.Πάμε θάλασσα είχε ένα παιδάκι της παρέας τοστ φώναζε να φάει τοστ ρεζίλι με έκανε.....Δε ξέρω τι να την κάνω.Σκέφτομαι για λίγο καιρό τα απογεύματα να την αφήνω στη μάνα μου για να μπορέσω να ασχοληθώ με την άλλη που είναι πιο πίσω στο λόγο και πιο παραμελημένη γενικά.Θα ουρλιάζει θα κλαίει αλλά δε με ενδιαφέρει νιώθω ότι δεν έχω χώρο και χρόνο με αυτό το παιδί ότι πνίγομαι,σα δούλα της ένα πράμα.Και να πω ότι την είχα όλη μέρα μόνο 5 ώρες το απόγευμα από την ώρα που θα ρθουν από σχολείο με΄χρι ύπνο.Και όμως είναι αρκετές για να τσαταλιάσει το νευρικό μου σύστημα.Είναι πολύ καταφερτζού και τσαχπίνα και σε τρελαίνει΄με νάζια και λόγια αλλά να το βράσω αν είναι τέτοιος χαρακτήρας....Και επειδή ο μπαμπάς μας δε μαλώνει και μη του πειράξουμε τις πορσελάνινες κούκλες του καιρός να δει και το άλλο πρόσωπο της μαμάς....

Sory για τη μονοπώληση του θέματος αλλά έχω αγανάκτηση μέσα μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μενα...

σημερα ευτυχως τελειωσα 1..τον Θ τον κρατησαν οι δικοι μου γιατι το απογευα θα τον πανε σε μια γιοοτη σχολικη και να μην εχουμε πηγαινε ελα...

ο μικρος κοιμαται και περιμενω να ξυπνησει να φαει να κοιμηθω μετα και εγω...

Μπραβο σας για τη συναντηση...

Μπραβο και στη Σωσω για τα κιλα!!!!

ελπιζω και η Αλεκα και τα παιδια της σουπερ..η γαϊδουρα δεν την εχω παρει ουτε ενα τηλ αλλα ολα τα αμελω τον τελευταιο καιρο....

Συγγνωμη Αλεκακι!!!!

Μαρια ναι τρωει κανοποιητικα... 7 με 8 γευματα τη μερα απο 180-200 μλ δεν τον εχω ξαναζυγισει αλλα φαινεται οτι παιρνει...

μου θυμιζει τον Θ η πορεια του...δε μοιαζει παντως με 2μηνο παιδι...

Νανα εδω 2 ιδιωτικοι και ο αλλος ειναι χαλια..οποτε ο δικος μας με το μονοπωλειο δεν παλευει για τιποτα...

ασε που και περικοπες εχω διαπιστωσει...

Βαγκ η Μαριαννα εφαγε κανενα παγωτακι ή απο κρυο νερο...τη φοβαμαι αυτη την εποχη με τα ιδρωματα και τα ρευματα...

κλιματισμο δεν βαζουμε καθολου σπιτι λογω μωρου ...

παρολα αυτα ο Θ κοιματαιν στανταρ 11-7...

σημερα και εμενα γκρινια Νανα για την κωλοκουνια εξω...ηθελε να κανει κανενα διωρο για αν χορτασει...τρεχαμε να προλαβουμε το πρωι...δεν εχω χειροτερο να πηγαινω οπουδηποτε τρεχοντας , με βιασυνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω πω ρε συ μάρκερ... είσαι πολύ ψυχαναγκαστική με το φαγητό...

καλέ θα μας τρελάνεις;

είναι λίγα τα 240 για μία βδομάδα;

δε θα βάζει το ίδιο βάρος συνέχεια..

μαρντ, μάλλον τις δίνεις πολύ σημασία με τα γιογιό...

χαχαχα.

άφησέ τες χαλαρές.

κ το πιο σημαντικό;

μη δείχνεις ότι εκβευρίζεσαι όταν τα κάνουν πάνω τους.

έχει έντονο ταπεραμέντο η δημητρούλα σου..ζαχαχα

ρε χρυς;

200 μλ απότώρα;

θυμάμαι τόσα έπινε ο α όταν είχα παει δουλειά...

τεσσάρων μηνών.

τόσα υπολογίζω κ γι αυτόν κ κανονίζω τα γεύματά του

αλλά απογοητευτηκα λίγο...

τόσες αντλήσεις κ έχω καταφέρει να μαζέψω 15 γεύματα.

κι επειδή έχει αλλάξει το ωράριό μας, μπορεί ναχρειάζεται τρία γεύματα την ημέρα.

το πολύ πολύ να δίνω ξένο όσο θα λείπω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται Νανουκα ότι δεν κάνω πλάκα χαχαχαχα

Πίνουν πολύ γάλα και οι δύο

Μαρδιο χρειάζεται μαλωμα έτσι την έχω πατήσει και εγώ γιατί είμαι σαν τον αντρα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλησπερα...διαβασα γρηγορα τι2 2 τελεςυταιες σελιδες..περασαμε πολυτ ωραια με τη βαγκ..κ αλεκα..καλα ειναι κ αυτρη..ρε βαγκ ειχα ολο το απογ το γαντι στη τσαντα μου...κ ξεχασα να στο δωσω..

οποτε πρεπει να βρεθουμε..

ενταξει κ συ με τακ ιλα..μη τα λες ολα!!ζααχ

αδιαθετησα σημερα..χθες εκανα παρασπονδιες..μαλλον απο την περιοδο θα ητανε..εμεις εδω θα αφησουμε τα κοκκαλακια μας..

χαμος..ζχεστη τρελη..το μωρο ;νυσηχω..η μαρθα μεγαλο γαιδουρι αλλα λογικο..

δε θα παμε μαλλον καβαλλα..

ας ερθει η καβαλα εδω!!

εχει τρελη ζεστη..κομσοςς μπαινει κοσμος βγαινει αλλα συθναντιομαστε ολοι σοτ παρκο γιατι δε χωραμε..

ασε που στο παρκο λεμε κ κμια κουβεντα..

βαγκ αν δε πατε πουθενα δευτ..

εμεις θα παμε λαγκαδα λογικα..θα δειξει..

κοιμηθηκα λιγο γιατι μαρθΑ Κ μπουμπου σεληνιαστηκαν απο ζεστη..

κ δω πανακριβα τα κοτοσουβλακια

μυξες η μουμπου κλασσικα..

φωτο δε βγαλαμε ρε βαγκ..

με της αλεκας εβγαλλα..

χρυσουλα αληθεια λες;;δε περνει πιπιλα;;

ολες αυτες τισ συνταγες που γραψατε τιες εχω μελετησει..

πιο παλια..

στις ποσες μερες το εκοψες νανα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μετά από δύο εικοσιτετράωρα.

σ

ωσώ είδες το μέηλ που σου έστειλα με τη συνταγή που δε θέλει ζέσταμα το λάδι;

θα το δοκιμάσωαύριο αν και κάτι μου λέει ότι δε θα πετύχει... χαχαχα...

ο δικός μου πάλι κοιμάται αρκετά αήμερα.μ

άλλον επειδή έχω το τραπέζι κ με άφησε να κάνω τις ετοιμασίες... χαχαχα...

αλλά τις προηγούμενες δεν πιλυκόταν την ημέρα...

ούτε ο δικός μου παίρνει πθπίλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

πες βρε μαρντ

ετσι ειμαι και εγω

γενικα δεν μαλωνω ευκολα -αλλα εαν μαλωσω ειναι να μην ειναι κοντα μου χαχαχα

εελα μωρε και αυτη προσοχη θελει - ηγκρινιαρα σου δλδ - μην αγχωνεσαι θα μεγαλωσει και θα βρισκετε αλλες ασχολιες μετα να την απασχολεις

οσο για την πανα -θελει υπομονη -ναι να σου σπασει τα νευρα τ κανει πιθανον και εσυ λογικα το χανεις καποιες φορες -μην ανυσηχεις θα το παρει χαμπαρι -υπομονη

Χρυσουλα μου εσυ μπορεις να το υπολογισεις το φαι

ναι ειμαι ψυχαναγκαστικη το ξερω -μου εμεινε απο τα παιδια -ευτυχως που δεν ξερω τι τρωει γιατι ποιος με ακουγε μετα χαχα

ενταξυ κανει λιγοτερα γευματα απο οτι εμεις που θηλαζουμε -λογικο το βρισκω να τρωει τοσο -αν και γενικα ειναι αρκετο.

μπραβο το μαναρι μου -πολυ τα χαιρομαι αυτα τα παιδακια

σημερα ειναι πολυ καλουλι -τρωει καλα -κοιμαται

φτου φτου

σας ειπα οτι τελος οι κολικοι ε;

σοανιως να κανει κανα κλαμτακι και σφυξιμο και το χεσιμο μια χαρα

μακαρι να ηρεμησε

μπραβο βρε σωσω που περνατε ωραια

οσο για τη μεγαλη τι να πω -ουτε εκει ηρεμησε ε;

γενικα με κοσμο δεν ξερω γιατι τα περισοτερα αφηνιαζουν

περιμενουμε φωτο

το τηλ της αλεκας δεν το εχω εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dekata h marua pali...κ προχτες το βραδυ..ελπιζω να μην εξελιχθει..

καθε πρωι κ απογ την βγαζουμε στο παρκο..

εφαγα 3 τοστ σημερα γαμωτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε Σωσω η μικρουλα... ελπιζω να μη σας κολησαμε εμεις τιποτα αν και εβλεπα τη Μαριαννα, οπως την ειχα πει, ουτε αγκιξε τη μικρη για να μην την κολησει. απο το ενα μετρο την εκανε αστεια να γελαει...

το λαιμο της τον ειδες με κανενα φακο;;;

οσο για το γαντι... με τοση ζεστη... μονο αν ηταν μαγιο ιιισως να το θυμομουν...

τη Δευτερα αν ολα πανε καλα θα ειμαστε στην αδερφη μου. θα γυρισουμε ΤΡιτη μεσημερι.

Μαρκερ και εμεις φανταζομαστε οτι την πατησε η Μαριαννα οταν μια μερα πριν και ενα ειχε μπουκωμα και τα λαιμα ηταν ελαφρως κοκκινα, η ταξη των προνηπιων εκαναν τους σεφ και εφτιαξαν γρανιτες και τις κερασαν στις 3 ταξεις του παιδικου. το χειμωνα της ΜΑριαννας η ταξη ειχε φτιαξει κουλουρακια και τα κερασαν. ειμαι σχεδον σιγουρη οτι δεν εγλειψε αλουνου παιδιου γρανιτα ή να εδωσε απο τη δικια της γιατι ειναι τρελη σιχασιαρα με τα σαλια! ποσες φορες μαλωνουν με το Σπυρο γιαυτο... και αυτος επιτιδες φτερνιζεται πανω της και της κολαει κακαδια απο τη μυτη της πανω της! τσιριδα να δεις τοτε! λες και τη σκοτωνεις!

Νανα μπραβο ο Μαριος! εμεις δεν το εχουμε ζησει καμια φορα αυτο! μωρο ή παιδι να ξυπναει και να καθεται στο κρεβατι;;;;;; εδω φωναζουν πριν ακομα ανοιξουν τα ματια! και σημερα που δεν τα πηγα σχολειο, μπας και ανεβασει κανενα πυρετο η μικρη, απο τις 7:20 ηταν στο ποδι!!!!! με πριξανε! στις 9 βγηκαμε να παμε για ψωμι και γαλα και μετα μεχρι το μεσημερι στην αυλη! το πρωι εχουμε σκια κατω και ειναι ωραια. μονο για αρρωστη δεν εδειχνε...

περνωντας απο τον παιδικο του χωριου, ηταν εξω τα παιδακια και ηταν και η κυρια που ειχε ο Σπυρος στο δικο μας παιδικο στις αρχες που εκλαιγε και την εβγαζε ολη την ωρα στην αγκαλια της... μετα την αλλαξαν παιδικο. ποση ωρα μιλουσαμε. ειπε να τα φερω απο μεσα να παιζουν με τα αλλα τα εβλεπα ολα που επαιζαν στην αμμο και δεν ειχα ορεξη να γεμισουν και τα δικα μς πατοκορφα! ειπα οτι η Μαριαννα εχει ιωση... και μην τα κολησουμε... και τετοια..

Χρυσουλα τη δελτα της γειτονιας πινει και ο μικρος σαν τον μεγαλο;;;; μπραβο του! και εμενα με αρεζε απο μικρη αν και πεδεψα τη μαμα μου γιατι μετα το θηλασμο δεν ηθελα μπουκαλι και καθοταν η κακομοιρα και με ταϊζε με το κουταλακι!

με τα φυλλαδια σημειωσεων ξεμπερδεψες;;;

Μαρντιο η τζαναμπετισσα σου με θυμιζει το Σπυρο... αλλα εγω φωναζω, δε μπορω...

πες την στα ισια οτι αν συμπεριφερεται ετσι δε θα τη δινεις πια σημασια. αλλα να το κανεις και πραξη. μι αχαρα θα το καταλαβει! θελει πυγμη. να παρεις το πανω χερι. ισως να μην ειναι καλη παρομοιωση, αλλα ειναι σαν την εκπαιδευση των σκυλιων. να μαθει ποιος ειναι το αφεντικο!

εμενα, οταν εχουν κεφια και τους λεω να κανουν κατι, μου λενε, Μαλιστα καπετανιε!!! απο το μπομπ σφουγκαρακη ή η ΜΑριαννα, Μαλιστα μεγαλιωτάτη! απο την Πεπα γουρουνακι.....

μηπως ειμαι λιιιγο αυταρχικη;;;;;

αχ... αυριο θα παρω το αμαξακι μου απο το συνεργειο με αεριο!!!! σκεφτηκα να κατεβω με το αστικο στο κεντρο να παρω τσαντα που θελω και να χαζεψω λιγο και μετα να παω απο κει να το παρω και να παω να παρω και τα παιδια απο το σχολειο να γυρισουμε σπιτι... ελπιζω να το εχουν ωσ τη 1 ετοιμο....

τηλεοραση ολοι τα ιδια... αν ειναι να γινουν παλι εκλογες τι μας πριζουν.... παλι θα ανακλιθουν οι αδειες.... φακ!

Μαρκερ καλα που υπαρχει η νοβα! και εμεις εχουμε αυτα που εχεις χωρις τα σινεμα απο την χριστουγεννιατικη προσφορα τους. το boomerang το εχουμε συνεχεια ανοιχτο οταν ειναι τα παιδια... τομ&τζερυ, λουνι τουνς και σκουμπι ντου και ξερο ψωμι! να δουμε ποτε θα ξαναρχισουν και τον γκαρφιλντ που μ'αρεσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.βαγκ κ ο άνθιμος κθόταν στο κρεβατάκι του μέχρι να ξύπυπνήσουμε, αλλά όχι από τόσο νωρίς..

χθες ήρθε ο γείτονας με τους γονείςωτου κ ο αδερφός του π με την κοπέλα του.

ωραία περάσαμε.

ο μικρός κοιμήθηκε σχετικά εύκολα κ μετά κοιμήθηκε κ ο κεγάλος.

έτσι χαλαρώσαμε κι εμείς...

πάντως ρε κορίτσια, είναι πολύ σημαντικό όταν βοηθάει ο άνδρας.

βλέπω άλλους μπαμπάδες πουψδεν ασχολούνται με τα μωρά τους κ αισθάνομαι τυχερή...

ξέρετε πόσο παράξενο μου φαίνεται που λέτε για τα παιδιά σας που ξέρουν τα παιδικά;

ο δικός μου δεν ξέρει τίποτα.

δε βλέπει καθόλουπαίζει ρολο που γενικότερα δεν ανοίγει η τιβι στο απίτι μας..

πεινάω κ ο μικρός κοιμάται στα πόδια μου...

σε λίγο θα πάω στην πεθερά για να κάνω τα σαπουνάκια...

θα σας πω εντυπώσεις από τη νέα μέθοδο... χαχαχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...