Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009-ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΕΣ,ΛΕΧΩΝΕΣ Κ ΠΟΛΥΤΕΚΝΕΣ-ΝΟ39


Recommended Posts

καλέ... μια μέρα είχα αποχή κ το ξεσκίσατε... χαχαχα.

όλο το απόγευμα είχα μια ξαδερφούλα του α.

ευτυχώς, γιατί παίζανε μαζί κάφησε ήσυχο το μωρό.

αλλα ρε κορίτσια, όταν είναι απόγευμα ο π, κουράζομαι πολύ.

στην ιδέα κ μόνο ότι θα είμαι μόνη, κουράζομαι...

μάρκερ, κι ο δικός το έκανε αυτο με τους εμμετούς στη φάση που είστε εσείς τώρα.

όταν ρώτησα τη γιατρό αν είναι παλινδρόμιση.. μου είπε ότι σίγουρα είναι αλλά θα το παρακολουθούμε

τώρα δεν κάνει καθόλου.

αύριο θα πάμε γιατρό.

έχωμεγάλη αγωνία να δω πόσο έβαλε...

τις περισσοτερες φορές πιπιλά το στήθος κ δεν τρώει.

αλλά ρε κορίτσια... το έχει κάνει πιπίλα...

δε λέω... όμορφες στιγμές κ χαίρομαι που τονβλέπω τόσο γαλήνιο να το απολαβανει αλλά έχει ερχίσει να ποναει κ η μέση αλλά κ οι θηλές..

κάθεται ώρα ολόκληρη... κυριολεκτικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 905
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σωσώ θα το φτιάξω το απορρυπαντικό.

κ πιο πολύ για του μωρού τα ρούχα γιατί είναι πανάκριβα τα απορρυπαντικά.

το μόνο που ελπίζω είναι να βρω τα υλικά.

τελικά δεν έχωβρει γλυκερίνη.

ο π έχει έναν γνωστό που έχει μαγαζί με βότανα κ είναι γεωπόνος.

ξέρει μια κοπέλα που φτιάχνει σαπούνια αλλά δεν του λέει που βρίσκει τη γλυκερίνη...

όμως... θα μου βρει μελισσοκέρι για να φτιάξω κηραλοιφή..

χαχαχα... με ξεσήκωσες κι εμένα.

έβαλα κ την πεθερά μου να ρωτήσει τον προιστάμενό της αν έχει σπαθόχορτο στην κύπρο κ ανναι, πού να το βρούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα κ..σκατα..εμεις πηγαμε με `1 φιλη σε 1 παιδοτοπο..

παντως νανα χαιρομαι που σας πορωνω..αληθεια σου λεω..να φτιαχνεις πραγματα..γιατι οχι;;

οσον αφορα την γλυκερινη;;μεγαλη κακια..τι να πω..συμβαινει απντου..

λες κ ειναι 7σφραγιστο μυστικο μη τρελαθω..

το πιστευεις οτι οτι εχω φτιαξει το εψαξα μονη απο ιντερνετ;;εχω φαιε πολλες ωρες για να καταληξω..

δε τολμουσα να ρωτησω κανα 2 ατομα που ασχολουνται με αυτο το πραγμα καποια πραγματα..αληθεια σου λεω..με την κακια να μεινουν..

εγω παντως ξανα λεω σωθηκα με το απορρυπαντικο..

και με ολα οσα εχω φτιαξει..

σημερα δοκιμαζωτο αντικουνουπικο..

εχουμε πασαλειφτει ολοι..το πολυ πολυ να ειμαστε πουα αυριο!!

αληθεια σου λεω!!χαχαχ!

μπραβο μαρακι που ασχολεισαι με τη διατροφη των παιδιων μας..αληθεια λεω..

ντομ μας μιλας ;;πες μου γιατι με στεναχωρεις..αν κ δε σε εχω για τετοια!!

μαρκερ σου στελνω πμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλά κρέατα τρώει ο θανος; Είχα καταλάβει οτι τρώει αρκετό κρέας.

δηλαδη εβδομαδιαία πως ειναι η διατροφη του; Πόσες κρέας, πόσες όσπρια κλπ...

επισης τι τρώει γιακολατσιο και απογευματινό.

πρωινο βραδινό γάλα ή το δίνεις συμπληρωματικά;

Με λίγα λόγια γράψε μου μια μέρα του.

εχω περιέργεια τώρα... Με τη καλη έννοια.

νανα θα σου πει και η γιατρός για τον θηλασμο αφου ειναι και σύμβουλος. Εσυ πως το βλέπεις το μωρο; Λογικά πρεπει να το καταλαβαίνεις. Εννοω για τα κιλά.

αυτη τη εβδομάδα έχω γιατρο. Έχω περιέργεια να δω τι εκανε αυτο πλάσμα!! Γύρισε;;; ΧΧχα πάντως εγω καμία ασκησουλα την κάνω αν και λένε οτι κάνουν τουκεφαλιου τους! Οτι και να κανεις λεει θα βγει όπως γουστάρει αυτο! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε βρίσκετε γλυκερινη;;;; Εγω βρήκα άνετα! Στο φαρμακειο. Με κοιτουσαν σα χαζοι βεβαια....

σωσω εγω αν θέλετε ασχολούμαι κι άλλο με τη διατροφη των τέκνων σας! :)

αντικουνουπικο;;;;; Καλη φάση!

Και γω το απορρυπαντικό θα το φτιάξω προσεχώς!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrysoyla ουτε εγω θαεδινα συμπληρωμα

αν και ο στελιος εχει αναιμια - το παλευουμε

ερωτηση

τα δικα σας τρωνε μοσχαρι ετσι;;δηλ κομματο κρεας; εμας οχι - εντε 2-3 μπουκιτσες οποτε υποχρεωτικα συμπληρωνω με πατατες ή μακαρονια

ρυζι δεν τρωνε - δεν τους αρεσει

οποτε για να φανε κρεας υποχρεωτικα φτιαχνω κιμα - και αυτον σουποειδες -γιουβαρλακια - σουτζουκακια - κιμα

μοσχαρι δεν τρωμε - μονο λιγο στον κιμα εαν βαλω ισα για λιπακι- και κοτοπουλο

αρνια κλπ ουτε με σφαιρες δεν τα τρωω εγω οποτε δεν μπαινουν στο σπιτι

λες νανα να φτιαξει να περιμενωε με τις αναγωγες;εσενα ποσες εκανε την ημερα;

γλυκερινη θα βρεις στο φαρμακειο σιγουρα.αν δεν εχουν μπορουν να σου παραγγειλουν αλλα σιγουρα θα εχουν γιατι φτιαχνουν αλοιφες με αυτη.

πηγαμε ταρατσα σημερα οικογενεικαως και ο παππους μας.

καλα περασαμε - τα αγορια δεν εφαγαν τιποτα παλι

ναι τα τικερ δεν αλλαζουν - εχω δοκιμασει τα παντα και ουτε σβυνουν.

τωρα θα δω πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι τρωει και μοσχαρι και αρνι και κουνελι αλλα αυτο ακριβως ειναι το προβλημα μου...σε αυτες τις περοδους αφαγιες δεν τα τρωει αυτα και μενει μονο στα του κιμα...

εξαρταται και απο τους συνδυασμους..

το μοσχαρι και το κουνελι το τσακιζει κοκκινο με μακαρονια ενω το αρνι ψητο με πατατες..

οποτε :

τουλαχιστον 2 φορες την εβδομαδα φαγητο με κιμα μοσχαρισιο..

2 οσπρια, 1 ψαροσουπα , 1 αρνι/κοτοπουλο(δυσκολα αρα τρωει τα συνοδευτικα) /κουνελι..

οσες μερες περισσευουν μια απο τα ιδια..

πρωινο γαλα 300 μλ φρυγανιες σκετες, ή κουλουρια ή μπισκοτα στον παιδικο

ανα 2 μερες αυγο

δεκατιανο καθημερινες τιποτα, τα σαββατοκυριακα που εινα σπιτι τοστ ή φρουτο

απογευμα φρουτο και φρυγανιες με κασερι τοστκατι τετοιο..βραδυ φαγητο κανονικο απο μεσημερι ή σουπα

πριν τον υπνο γαλα

ολα αυτα στο μισο και χειροτερα στις αφαγιες...

σας επρηξα με το φαγητο του Θ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες καλε πουμας επρηξες;;να συγκρινουμε τα δικα μας!!

εγω ρε παιδια δυσκολα μαγειρευω κρεας..κ δε τρωςι σχεδον τιποτα απο κρεας..κ γιουβαρλακια κ μπιφτεκια ξεχναω να κανω..ντρεπομαι βεβαια..αλλα τρωει μερα παρα μερα αυγο..

αλλα μου ειπαν οτι το κρεας ειναι αναντικαταστατο!!

παντως χρυοσυλα τρωει πολλα..δεθ ελουμε τετοια γλυκερινη..ξεω τι θελει η νανα..

δε πειραζει νανα..θα το βρεις σιγουρα καλο μου..

να σκασει η αλλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω... με αγχωσατε με το τι τρωνε τα δικα σας... γιατι τα δικα μου ειναι πιο λιτοδιαιτα.... αλλα δε σκαω...

Βρε Σωσω πιο Βελγιο ειπες οτι κερδισε τη γιουροβιζιον;;; η Δανια κερδισε. εμενα με αρεσαν ΜΑλτα, Ρωσια και Λευκορωσια. οι δικοι μασ τι τις ηθελαν τις φουστες;;; απο τι μια η μουστακα του Αγαθωνα και απο την αλλη "να αεριζονται" οι αλλοι;;;;

ελειψα τοσες μερες... σιδερωματα, μαγειρεματα...

εμ, αυριο κανω την επεμβαση και δεν ηθελα να αφησω δουλειες που δε γινονται με κουλο χερι. θα ερθει και ημαμα μου απο αυριο αλλα δε θελω να την κουραζω... δεν ειναι και πιτσιρικα... 73 μαϊων...

αυριο εγερτηριο στις 6, θα ερθει ο πεθερος 6:30 να με παρει να παμε στην κλινικη κλπ κλπ...

ο αντρας θα παει τα παιδια στο σχολειο, εχουν και φωτογραφιση αυριο, τους ετοιμασα καλα ρουχακια, αλλα θα πει τις δασκαλες να τη χτενισουν τα μαλλια γιατι αυτος δε μπορει. εβαλα στην τσαντα της χτενα και κοκαλακια να διαλεξουν.

θα πρεπει να περασει και απο το λιντλ οσο πιο νωρις γινεται για να παρει κατι παιδικα που εχει.

και μετα καρφουρ γιατι καθε Δευτερα και Τριτη νομιζω εχει ολα τα γαλατα 1Ε και παιρνει Γεωργικης Σχολης και Κουκακη που κανονικα ειναι ακριβα.

και .... μετα... θα ερθει και σε μενα... ισως να εχω κανει ηδη την επεμβαση!!!!

δεν ειπα στα παιδια οτι θα την κανω αυριο γιατι οταν αρχισαμε να το συζηταμε τις προηγουμενες μερες η Μαριαννα εκλαιγε και ελεγε οτι δε θελει να παω στο νοσοκομειο γιατι δε θα δει ποτε ξανα και δε θελει οι γιατροι ναμε πονεσουν και τετοια. και το βραδυ ειδε και εφιαλτη και ελεγε κατι για εγχειρηση...

οποτε τους ειπα οτι θα παω το πρωι νωρις στη δουλεια και θα γυρισω οταν θα ξυπνησουν το απογευμα. θα τους το πουμε οταν θα ειμαι ηδη σπιτι...

το απογευμα τα πηγε ο αντρας στο γυμναστηριο του δημοτικου σχολειου εδω στα Λαγυνα που ειχε δωρεαν θεατρικη παρασταση. "το κοτετσι". τους αρεσε. η Μαριαννα στο τελος ανεβηκε και στη σκηνη με αλλα παιδια, μεγαλυτερρα και χορευαν και μια κοτα την πηρε και αγκαλια γιατι ηταν η μικροτερη και την εδωσε και ενα πουπουλο απο την ουρα της για να τη θυμαται! με το πουπουλο κοιμαται τωρα!

ο Σπυρος δεν ανεβηκε... αγκαλια μη χασει τον πατερα του! μετα ονως το μετανιωσε και λεει την αλλη φορα θα ανεβει....

αυτα... ας την πεσω... εφαγα και το τελευταιο γευμα μου... το πρωι νηστικια!

σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

βαγκάκι, καλή επιτυχία κ καλή ανάρρωση...

μαρκερακκο, να περιμένεις.

έκανε κανά δυο με τρεις...

τωψρα τίποτα...

σωσώ πραγνατικά με πόρωσες...

είναι κ που είμαι σπίτι κ θέλω να γεμίζω την ώρα μου...χαχαχα..

μαράκι μου κ ψήλωσε κ πάχυνε...

αλλά ξέρειςωπωως είναι μωρέ...

οι μανούλες θέλουμε να το επιβεβαιώσουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο καθιστικό έχω μια γωνιά που έχω βάλει ένα παιδικό χαλάκι για τα παιχνίδια του α.

χθες έβαλα το ρηλάξ του μωρού εκεί.

σε κάποια φάση που έφτιαχνα το ρυζόγαλο, ακούω τον δικό μου ναλέει στην ξαδερφούλα του... χρύσα τράβα...

γυρνάω κ τι να δω... έσπρωχνε το ρηλάξ κι αυτό δεν μπορούσε να μετακινηθεί λόγω του χαλιού κ σηκωνόταν οιρθιο.. καλά πουδε έπεσε το μωρό από μέσα...

κ τι γυρίζει κ μου λέει;

αυτός ο χώρος είναι δικός μου...

χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα καλημερα,

εδω που τα λεμε ψιλοδικιο ειχε ο Ανθιμος...χαχαχαχα...

εχω σηκωθει απο τις 6...να μαγειρεψω και να ετοιμασω τα τεκνα..σημερα δουλευω 10-1 και 2-9...σαββατοκυριακο δε δουλεψα καθολου οποτε ολα σημερα...δυσκολη εβδομαδα και αυτη...

ο Νικος απο τις 5.30 στο σχολειο...ειναι απο τις χειροτερες περιοδους αυτη...ευτυχως που εχω γεννησει..εγκυος δε θα την παλευα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε όλες!Καλή Βδομάδα!

Βαγκ με το καλο...

Τι ρωτατε αν σας μιλαω; Ξενερωσα αρκετα δε λεω, αλλα ας το αφησουμε και ολα οκ...

Μαρκερ αν χρειαστεις παιδογαστρ. ειναι μια καλη που ειχα παει και το Φανη 3-4 μηνων, δ/ντρια στο Παιδων...Ρωμα τη λενε...τηλ δε θυμαμαι, αν το γκουγκλαρεις θα βγει...

Αν και δε μου φαινεται τοσο σοβαρο να τρεχεις τωρα λεχωνιατικα

Εμεις ειμαστε αρρωστοι παλι ε βεβαια μονο μια βδομαδα εχουμε που πηγαμε παιδικο, αλιμονο!

Τουλαχιστον εχουν ενα 38,4 το πολυ, ενα 38,6 ο μικρος τη νυχτα...

ουτε ντεπον δεν εδωσα...

ειναι ευδιαθετοι ευτυχως, λιγο η κοιλια του παραπονιοταν προχτες ο μεγαλος αλλα ουτε διαρροιες ουτε εμετους..

ας ελπισουμε καμια ελαφρια ιωσουλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera...ντομ...καλα εκανες κ δεν εδωσες αντιπυρετικο..

εγω παω τη μαρθα σχολειο..κ παλι κατι ακυγεται απο το κωλοαυτοκινητο..ο λευτ εχει ρεπο αλλα εχει 1 σεμιναριο στη δουλεια..

κα με πεταει συνεργειο να το ασφησουμε κ φευγει δουλεια..ο γειτονας εχει ρεπο κ θα παμε μαζι να το παρουμε οταν φτιαχτει..κ αλλα λεφτα το κωλο πεζω!

λεμε το απογ να παμε για μπανιο..κ γω ηθελα λιντλ αλαλ τωρα με το αυτοκ..δεξ ερω τι θα γινει!!

δικιο εχεςι ο ναθιμος..και δεν τον ρωτησες καν..κ συ ολοκληρο σπιτι εκει βρηκες να βαλεις το ριλαξ;;

χαχα!!

βαγκ καλη επιτυχια!ολα καλα να πανε κ να μη πονας καθολου!!αντε να τελειωνει κ αυτο το μαρτυριο..

σας ειπα οτι η μπουμπου δεν ετρωγε φρουτοκρεμα;;

εκανα σημερα μονο μπανανα κ εφαγε 1 ολοκληρη μπανανα!!

ενω μπανανα μηλο με τιποτα..οχι παραπανω απο 10 κουτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

βαγκ καλη επιτυχία και καλη ανάρρωση!!!! Άντε να ηρεμησεις βρε παιδι μου!!! Εύχομαι να πανε όλα καλα!!!!!!!!!! :)

Θα περιμένουμε νέα σου!!!

Νανα μου λογικό.... :) και ποια δεν εχει αγωνίες τέτοιου είδους!!!!

ωστε ετσι ο ανθιμος;;; Χαχαχα ειναι μεγάλο ζιζανιο!!!!

μπανακι σωσω ε;;; Σκεφτόμουν..... Το μικρο που θα ειναι πολυ μικρο να το παίρνω θάλασσα. Οχι να βουταει αλλα να το έχουμε μαζί μας. Ετσι κι αλλιώς επειδη δεν έχω βοήθεια όταν δεν ειναι η μαμα μου εδω όλο μαζί θα είμαστε. Να μη βρεξω τον κωλαρακο μου και γω λίγο;;;;;; :P

χρυσουλα απλα παρατήρησε τον αν το κάνει αυτο μετα απο καποια τροφη. Κατα τα αλλα μπορει απλα να ειναι θέμα ιδιοσυγκρασιας.

γενικα κάνει μια τυπική δίαιτα νηπιου με λίγο παραπάνω κρεατακι απο αυτο που δίνουν συνήθως οι μητέρες. Βάλε λίγο παραπάνω αυγουλακι(μη το φοβάσαι), σε διάφορες μορφές αν τρώει. Ομελετα, στραπατσαδα, αυγοκοφτα φαγητά κκλπ χρειάζεται σίγουρα εναν φρουτοχυμο μάλλον απόγευμα αφου παει σχολείο το πρωι.

γενικα αν τρώει βραστα λαχανικα πχ μπροκολο, παντζαρια, κολοκυθακια βάλε πιο πολυ απο αυτα και ελαττωσε λιγο το αμυλο.

τωρα για το βάρος όντως τελικα ειναι αρκετό για αυτα που τρώει. Είστε και εσείς ετσι;

Γεια σου ντομ. Τι κανεις; Πηγες γιατρο; Εγω έχω τη Πέμπτη. Είχα χθες πολλα πονακια. Να δούμε τι θα μου πει.

η ΡΩΜΑ μωρε ειναι η κορυφή οκ αλλα μεγάλη πολυ. Σκέψου την είχα εγω γιατρο όταν ήμουν Τρίτη δημοτικού και είμαι 35 ετσι;;;;

πλεον υπάρχουν νέοι γιατροι που εχουν να δώσουν πολλα και εχουν γνώση στις αλλεργίες του πεπτικου.

σκεψου έδωσε οδηγία σε μαμα πρόσφατα που είχε δυσκοιλιοτητα το παιδάκι της για καθαρτικο...

απο αυτα που δίνουν στα μικρά....

ε εντάξει ημαρτον! Βρες το λόγο που κάνει διαρροιες ή το αντίθετο....! Δεν ειναι ετσι απλα τα πράγματα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

νυσταζω πολυ

4 πλυντηρια απο χθες -ουου κουραστηκα εγω για παρτη του πλυντηριου χαχα

βαγκουλα με το καλο το χειρουργειο -ολα να πανε καλα και να εχεις μια σουπερ αναρρωση - απο τη στιγμη που δεν θα κατσεις μεσα καλα εκανες και δεν της το ειπες αν και μετα που δεν μπορεις να τα σηκωνεις θα εχει μια μουρμουρα-

φωρογραφιση; ε δεν το πιστευω -μετακομιζω θεσ. σιγουρα θα ειναι κουκλια και τα 2.

Χρυσουλα τοσες ωρες σημερα ε; καλη δουλεια μακαρι να μη ειναι κουραστηκη μερα.

οσο για το φαι σιγα δεν μας πριζεις - οπως λεει και η σωσω καλα κανεις -

απλα με απογοητευεις με αυτα που τρωνε τα δικα μου :(:(

ντομ περαστικα ρε συ -πωπω μανικι εσυ γκαστρωμενουλα και τα 2 αρρωστα - φακ

στο σπιτι ειναι με τη θεια; ή εχεις παρει αδεια;

απο τη μια καλυτερα με τη θεια

σιγα μη τρεχω τωρα με το μωρο και τα θερια σε γιατρους και νοσοκομεια

του μπεμπακου ειμαι σιγουρη οτι ειανι παλινδρομηση αλλιως λογικα ολη μερα θα εσκουζε

αρχικα σε ενα καλο αλλεργιολογο γενικο θελω να παμε γιατι σιγουρα εχω και εγω και τα παιδια κατι αλλεργικο στο αναπνευστικο και μετα εαν βρουμε και τιποτα αλλο καλως.

Μαρακι μου αρεσουν οι οδηγιες σου - απο αυτα εμεις - τιποτα χαχαχα

μου θυμιζουν το γιατρο μας που με μαλωνε που τους εδινα λιωμενα αντι για κανονικο φαγητο και του ελεγα για ταισε τα εσυ χαχαχα

μπανιο στη θαλασσα μαρακι δυστηχως ξεχνατο - μετα απο 2 μηνες - εκτος εαν ο γιατρος σου ειναι πιο φρι.

ευτυχως σημερα θα φανε παιδικο ελπιζω δλδ

ουτε βραδυνο τρωνε εμας - μονο γαλα

μαρτυριο πραγματικα το κωλοφαγο - δεν μπορουσαν να ζουν με αερα λεω εγω;

σωσω παλι το μαμαξι; πολυ χρημα σας εχει φαει. δεν παιρνεται κανα καλο μεταχειρισμενο;

μπανιο απο τωρα στη θαλ; απαπααααα εαν δεν παει αυγουστος ουτε που παταω στο βοτσαλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα νανα η γλυκερινη απο οσο ξερω ειναι μια

δεν θα ζητησεις γλυκερινη για την αφοδευση - την γλυκερινη την κανονικη

χημικα δεν νομιζω οτι υπαρχει αλλη

στη δουλεια οταν παραγγελνουμε γλυκερινη - μια σε υγρη μοαρφη μας στελνουν. ειναι και φαγωσιμη σε πολυ μικρες ποσοτητες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα μαρκερ έχεις δίκιο! Όλα καλα ειναι στη θεωρία!

η αλήθεια ειναι οτι θέλει πολυ υπομονή... Τι να λέμε!!!!!

Αλλα αυτο που προσπαθώ να σας πω ομως όλο αυτο τον καιρο ειναι οτι όταν βρεις τι ειναι αυτο που κάνει τα παιδια ολιγοφαγα τοτε ως δια μαγείας τρώνε όλα όσα έγραψα παραπάνω.

δυστυχως οι γιατροι δεν εχουν γνώση στα διατροφικά και δίνουν και λάθος οδηγίες απο πάνω....

επισης επειδή ειναι το δικό μου το παιδι αλλεργικο δε σημαίνει οτι ειναι και τα δικά σας! Δεν έχω πάθει εμμονή! Χαχα

η αλήθεια ειναι οτι τα πιο πολλα παιδια εμφανίζουν διατροφικές αλλεργίες και δυσανεξιες πρώτον γιατι οι τροφές εχουν υποστεί μεγάλες αλλαγές απο τα χεράκια μας πχ γάλα υψηλά παστεριωμενο, ορμονες και αντιβιοτικά κλπ και δεύτερον γιατι όντως κάποιες τροφές θα έπρεπε να χρησιμοποιούνται με μετρό και άλλες καθόλου γιατι δε προορίζονται για εμάς.

οντως το αγελαδινο ειναι για τα μοσχαρακια και η υπερκατανάλωση υδατανθρακων επισης στην εισαγωγή στερεών. Ρυζαλευρο, βρωμη, ριζια, πατάτες, τραχανας, χυλοπιτες κλπ. Στουπωνουν με αυτα και ετσι για κρεατακι που το εχουν αναγκη σε αυτη τη φαση δεν εχουν χώρο. Επισης εθιζονται σε αυτα μιας και εχουν ουσίες που δημιουργούν εθισμό. Θα το έχετε καταλάβει και εσείς άλλωστε :)

οποτε δε μιλάμε για αλλεργίες καθαρές αλλα για ψευδοαλλεργιες που στην ουσία τις δημιουργούμε εμεις λόγω των οδηγιών που παίρνουμε......

εντάξει δε σας κουράζω άλλο! Σας επρηξα! :)

Και γω τη βρωσιμη παιρνω απο το φαρμακειο. Την έπαιρνα για τη ζαχαροπαστα.

κουραση μαρ ε;;; Ασε!!!!

Και ρε γμτ νυσταζω. Έχω αυπνιες ενώ σέρνομαι και ενώ λέω να ξεκουραστω τώρα που μπορω δε λεει να με πάρει ο ύπνος!!!!

χθες βράδυ είχα και πονακια και συσπασεις και κράμπα στο πόδι!!!! Έχω κάνει μαλακια δε παιρνω το μαγνήσιο. Το σιχαθηκα πια!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω έχω πολυ πληντηριο ρε γμτ.... Είχε ένα πρόβλημα το δίκτυο προχθές και γεμισα άπλυτα!!! Τα κακα του νησιού!

οποτε τώρα βάζω συνεχεια και λέω να έρθει η κοπέλα να τα κάνει. Δε μπορω.... Είμαι ερείπιο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...