Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ


Recommended Posts

Βρε κορίτσια μου σας παρακαλώ βοηθήστε με, γιατί δεν ξέρω τί μου συμβαίνει...

Είμαι στην 21η εβδομάδα εγκυμοσύνης,εδώ και 2 εβδομάδες περίπου νιώθω το μπεμπάκι μου να με κλωτσάει και σήμερα για 1η φορά είχα κατά διαστήματα έντονα πονάκια στο σημείο που είναι ο αφαλός μου..Από μέσα φυσικά..Σαν να μου τεντώνεται η κοιλίτσα μου...Μια με πιάνει μια με αφήνει, άλλες φορές είναι πιο έντονη η ενόχληση άλλες φορές λιγότερο..Αφού ώρες ώρες δεν μπορώ να σηκωθώ από τον πόνο κι έρχεται ο αντρούλης μου και με σηκώνει σιγά σιγά..όταν είμαι ξαπλωμένη όμως, δεν το αισθάνομαι τόσο έντονα.Είναι φυσιολογικές αυτές οι ενοχλήσεις;;Σε εσάς έχει συμβεί;;;

Υπάρχει περίπτωση να είναι η μπεμπούλα μου;;;Μου φαίνεται λίγο απίθανο βέβαια..Δεν είναι πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο;;

Αχ, αγχώθηκα πάλι...:unsure:

:unsure: :unsure: :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula na sou pw thn alh8eia mou fainetai

ligo fysiologiko apo th apopsh oti megalwnei to mwraki!!!

alla gia na valoume ta pragmata sth 8esh tous

kalutera na enhmerwneis ton giatro sou..ekeinos

8a sou pei na pas na kanete ena yperyxo k 8a sou ta e3hghsei ola!!

pantws mhn agxwnesai vre den einai tpt,8a deis..

apla twra allazei to swma sou k 8a exeis arketes enoxlhseis!!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula na sou pw thn alh8eia mou fainetai

ligo fysiologiko apo th apopsh oti megalwnei to mwraki!!!

alla gia na valoume ta pragmata sth 8esh tous

kalutera na enhmerwneis ton giatro sou..ekeinos

8a sou pei na pas na kanete ena yperyxo k 8a sou ta e3hghsei ola!!

pantws mhn agxwnesai vre den einai tpt,8a deis..

apla twra allazei to swma sou k 8a exeis arketes enoxlhseis!!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δίκιο έχεις Ζουζού μου..Αύριο που θα πάω για Β' Επιπέδου, θα ρωτήσω..Βέβαια, η μανούλα μου λέει ότι πιθανότατα να οφείλεται στο ότι αρχίζει να μεγαλώνει η κοιλίτσα μου και να τεντώνει το δέρμα..Αλλά που να θυμάται κι εκείνη;;;Πριν 24 χρόνια γέννησε εμένα..Έχει περάσει πολύς καιρός...Ελπίζω ωστόσο να μην είναι τίποτα το ανησυχητικό...

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι για την άμεση απάντηση...

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δίκιο έχεις Ζουζού μου..Αύριο που θα πάω για Β' Επιπέδου, θα ρωτήσω..Βέβαια, η μανούλα μου λέει ότι πιθανότατα να οφείλεται στο ότι αρχίζει να μεγαλώνει η κοιλίτσα μου και να τεντώνει το δέρμα..Αλλά που να θυμάται κι εκείνη;;;Πριν 24 χρόνια γέννησε εμένα..Έχει περάσει πολύς καιρός...Ελπίζω ωστόσο να μην είναι τίποτα το ανησυχητικό...

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι για την άμεση απάντηση...

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wraia!!!ayrio 8a deis k poso zygizei h zouzouna sou:laugh:

eyxomai na pane ola kala sthn e3etash!!!

na mas fereis k foto ths mikrhs mias k 8a sthn

dei3oun ston 4d yperyxo!!

egw otan eida th fatsoula ths mpempas mou,dakrysa!!:woohoo:

perimenoume ta nea sou!!!

filakia:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wraia!!!ayrio 8a deis k poso zygizei h zouzouna sou:laugh:

eyxomai na pane ola kala sthn e3etash!!!

na mas fereis k foto ths mikrhs mias k 8a sthn

dei3oun ston 4d yperyxo!!

egw otan eida th fatsoula ths mpempas mou,dakrysa!!:woohoo:

perimenoume ta nea sou!!!

filakia:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ένιωθα τραβήγματα τον 2ο μήνα αριστερά και δεξιά χαμηλά. Πριν απο 2 εβδομάδες (που ήμουνα κι εγώ στην 21η) ένιωθα αυτό ακριβως που λες, και μερικές φορες και στη δεξιά μεριά. Έκανα τον Β' επιπεδου και όλα ήταν καλά..πάντως δεν με έχει πιάσει την τελευταία εβδομάδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ένιωθα τραβήγματα τον 2ο μήνα αριστερά και δεξιά χαμηλά. Πριν απο 2 εβδομάδες (που ήμουνα κι εγώ στην 21η) ένιωθα αυτό ακριβως που λες, και μερικές φορες και στη δεξιά μεριά. Έκανα τον Β' επιπεδου και όλα ήταν καλά..πάντως δεν με έχει πιάσει την τελευταία εβδομάδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula να μην αγχωνεσε :)

ειναι φυσιολογικοι αυτοι οι πονοι κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης.

ολα μεσα σου μεγαλωνουν...

το μωρακι, η μητρα, ο πλακουντας ...

τα τραβηγματα εγω τα ενιωθα κατα τη διαρκεια ολης της εγκυμοσυνης και στα δυο παιδια!

μετα τον 5ο μηνα ομως ειχα καποιες φορες και καποιους πονους οπως ανεφερες εσυ, γυρω απο τον αφαλο μερικες φορες τοσο εντονους που δεν μπορουσα ουτε ανασα να παρω!!!!

ο γιατρος με καθησυχασε και μου ειπε οτι αυτοι οι πονοι λεγονται "πιεστικοι" και δεν υπαρχει κανενας λογος ανησυχιας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula να μην αγχωνεσε :)

ειναι φυσιολογικοι αυτοι οι πονοι κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης.

ολα μεσα σου μεγαλωνουν...

το μωρακι, η μητρα, ο πλακουντας ...

τα τραβηγματα εγω τα ενιωθα κατα τη διαρκεια ολης της εγκυμοσυνης και στα δυο παιδια!

μετα τον 5ο μηνα ομως ειχα καποιες φορες και καποιους πονους οπως ανεφερες εσυ, γυρω απο τον αφαλο μερικες φορες τοσο εντονους που δεν μπορουσα ουτε ανασα να παρω!!!!

ο γιατρος με καθησυχασε και μου ειπε οτι αυτοι οι πονοι λεγονται "πιεστικοι" και δεν υπαρχει κανενας λογος ανησυχιας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Αυτό πιστεύω κι εγώ, παντού καλά είναι, έχω ακούσει πολύ καλές εμπειρίες και για τα δύο, απλώς να βρει η κάθε γυναίκα έναν γιατρό που να εμπιστεύεται και να νιώθει άνετα, για μένα αυτό μετράει!
    • Μετά από αυτό που περάσαμε κι εγώ θα το κάνω της γρίπης για να πάρει αντισώματα και το μωράκι! Θα προσπαθήσω να πείσω και τον σύζυγο γτ έχει φοβία με τις ενέσεις..
    • Κορίτσια πήγα γιατρο! Ολα σουπερ 215γρ το λακτακι μας, ολα τα βρηκε φυσιολογικά! Τη γλυτώσαμε τη ζαβομαρα 😝 35,5 τραχηλος και μου ειπε πολυ καλος, ψηλος.  Αρχες ιουνιου εξετασεις και 12/06 Β επιπέδου. Συνεχιζω με τις  πολυβιταμινες  που παίρνω κ το χάπι του θυρεοειδή. Μας το έβγαλε κ φωτο ίδιο ο πατέρας του είναι. Από τώρα φαίνεται 
    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...