Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σχετικά με τις αλλαγές στο Mammyland


Recommended Posts

Σε αυτό εδώ το θέμα θα απαντάμε σε απορίες και τυχόν προβλήματα που έχουν τα μέλη μας στο νέο φόρουμ. Στο πρώτο ποστ θα συγκεντρώνουμε τιπς και απαντήσεις για τα πιο συχνά θέματα.

Σύνδεση στο Νέο Φόρουμ

Το πιο σημαντικό είναι ότι για να συνδεθείτε στο νέο φόρουμ θα πρέπει να κάνετε ένα νέο password καθώς δεν ήταν δυνατό να μεταφερθούν αυτόματα οι κωδικοί από το παλιό φόρουμ.

To «παλιό» Site

Μπορείτε να επισκεφθείτε αυτό το λινκ:

http://mammyland.com/old/

για να δείτε την παλιά πλατφόρμα του Mammyland και να ανακτήσετε ότι θέλετε (μηνύματα, φωτογραφίες κλπ.). Ωστόσο το παλιό φόρουμ είναι εκτός λειτουργίας, καθώς όλες οι δημοσιεύσεις μεταφέρθηκαν στη νέα πλατφόρμα.

Συνιστούμε σε όλα τα μέλη μας στο εξης να χρησιμοποιούν το νέο site για προσωπικά μηνύματα, ανέβασμα φωτογραφιών, ομάδες, επαφές κλπ, γιατί δεν ξέρουμε πόσο καιρό ακόμη θα συνεχίσουν να υποστηρίζονται οι προηγούμενες εφαρμογές.

Άβαταρς - Υπογραφές κλπ

Τα άβαταρς δεν ηταν δυνατό να μεταφερθούν αυτομάτως. Μπορείτε να πάτε στο «παλιό» site, να τα κατεβάσετε τοπικά και στη συνέχεια μπαίνετε στον Πίνακα Ελέγχου Χρήστη, όπου τα ανεβάζετε εκ νέου.

Ομοίως μπορείτε να διορθώσετε τις υπογραφές σας, ώστε να εμφανίζονται σωστά και τα τικεράκια (πηγαίνετε Πίνακας Ελέγχου Χρήστη > Υπογραφή)

Αντιμετώπιση Προβλημάτων και Απαντήσεις που δόθηκαν σε αυτό το θέμα

1. Το θέμα με τα άβαταρ πρέπει τώρα να είναι οκ. Μάλλον υπήρχε πρόβλημα με τα δικαιώματα, το οποίο τώρα διορθώθηκε.

Για να αλλάξετε άβαταρ πηγαίνετε:

Πίνακας Ελέγχου Χρήστη > Επεξεργασία Άβαταρ > Τικάρετε το "Χρήση Προσαρμοσμένου Άβαταρ" και ανεβάζετε την εικόνα της επιλογής σας.

2. Αντίστοιχα για να διορθώσετε τα τικεράκια πηγαίνετε:

Πίνακας Ελέγχου Χρήστη > Επεξεργασία Υπογραφής > Signature Picture και ανεβάζετε όσες εικόνες θέλετε

Μπορείτε να ανεβάσετε την εικόνα που θέλετε από τον υπολογιστή σας, ή να γράψετε το url της εικόνας (συνήθως αυτό βολεύει για τα τικεράκια)

3. Όσον αφορά τις επαφές, τους φίλους, τις ομάδες κλπ, αυτά όλα δυστυχώς θα πρέπει να μεταφερθούν "χειροκίνητα" από την παλιά πλατφόρμα η οποία λειτουργεί ακόμη εδώ:

http://mammyland.com/old/

To νέο site έχει πολύ καλύτερο σύστημα κοινότητας και όταν το συνηθίσουν όλα τα μέλη θα δείτε ότι είναι κατά πολύ πιο εύχρηστο και λειτουργικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 146
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια καλησπέρα. Το καινούργιο φόρουμ είναι ήδη σε λειτουργία και φυσικό είναι να υπάρχουν πολλές απορίες. Παρακαλώ να μου γράφετε εδώ για οποιοδήποτε πρόβλημα προκύπτει ή στη σελίδα μας στο fb. Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι καλησπερα!

Καλοριζικο το νεο φορουμ!!!

Ενω καταφερα να μπω στο νεο μαμμυλαντ συνεχιζει να μου βγαζει το μηνυμα οτι πρεπει να αλλαξω τον κωδικο μου για να συνεχισω. Το εχω κανει ομως ηδη. Να το αγνοησω ε?

Επισης ενω παταω να μπω στο θεμα που εγραφα παντα με στελνει αλλου. Δεν εχουν μεταφερθει ακομα ολες οι συζητησεις απο το παλιο ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenaki μου καλησπέρα! το μύνημα αυτό που λες αγνόησέ το εφ' όσον συνδέθηκες. Αυτό είναι ειδοποίηση για όλα τα μέλη και θα υπάρχει για καμιά εβδομάδα ακόμη..

Τώρα για το άλλο το θέμα με τις συζητήσεις δεν καταλαβαίνω ακριβώς συμβαίνει. Οι συζητήσεις έχουν μεταφερθεί όλες πάντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα με το καλό το νέο φορουμ. Μαλλον υπάρχει θέμα στο αβαταρ δεν ξεκλικαρετε η επιλογή οχι. Και στην υπογραφή αν και βάζω καινουρις δεν εμφανίζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το δοκίμασα κι' γω τώρα και δεν είχα πρόβλημα. Μήπως πατάς αντί για την επιλογή "επεξεργασία άβαταρ" το ¨επεξεργασία εικόνας προφίλ¨;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πράγματι στο avatar δεν ξεκλικάρεται η επιλογή όχι. Η υπογραφή τελικά μεταφέρθηκε αυτόματα; Δείχνει τους κωδικούς αλλά τικεράκια πουθενά. Ένα μπέρδεμα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα καλημέρα!Καλορίζικο το νέο mammy!

Έχω ενα πρόβλημα...πως θα βρώ την ομαδούλα που μιλούσα;;;;"Μωράκια Φεβρουαρίου,Μαρτίου,Απριλίου 2013";;;;Δεν μπορώ να τη βρω..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η εικόνα προφίλ μπήκε πολύ εύκολα . Το αβαταρ και αποβτο ταμπλετ και απο υπολογιστή δεν ξεκλικαρει.

ρυθμισεις ώρας που έχει? Και το άλλο θέμα τα τικερακι δεν ...βλέπεις πως είναι. Νομίζω μόνο αυτα τα 3 θέματα υπάρχουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα. το θεμα που μιλουσα δεν το βρισκω. ειναι στους Νεοι Γονεις. Γονεις με παιδια στην ιδια ηλικια με τα δικα μας.

Απιστευτες φατσουλες Απριλιου-Μαιου 2011

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω δεν μπορω να ξεκλικαρω το αβαταρ!!! καθωσ κ με τα τικερακια εχω προβλημα!!!!

δεν θυμαμαι τισ ρυθμισεισ απο το παλιο στο νεο μου τα βγαζει αλλα δεν μου τα εμφανιζει κ δεν θελω να τα χασω! και δεν μπορω να το κ ανω!!!!!

για πεσ τα μασ βημα βημα γαιτι ειναι πολλυ δυσκολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεγεια το νεο φόρουμ!

Αν δεν επαιρνα το mail για την αλλαγη δεν θα θυμομουν καν οτι ειχα λογαριασμο στο mammyland lol!

Εχω χρονια να μπω, αλλα μολις γεννηθει ο μπεμπης μου θα μπαινω οσο μπορω! <3

Καλη εβδομαδα σε όλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως θα βαλουμε φωτο στο αβαταρ μας;το ανεβαζω και μετα δεν μου το εμφανιζει,το ιδιο και με τα τικερακια;εκανα καινουργια αλλα παλι το ιδιο δεν εμφανιζει τιποτα και οι ομαδες που ειναι;οι φωτογραφιες που ειχαμε βαλει υπαρχει καποιος τροπος να μεταφερθουν;ειναι κριμα να χαθουν ...........

και κατι αλλο γιατι εχουν χαθει οι επαφες μας;δεν θα μπορουμε να κανουμε chat πια;

συγνωμη για τις τοσες ερωτησεις αλλα δεν μπορω να βρω ακρη ειναι σαν να εχω εγγραφει τωρα ,πρεπε να τα ξανακανουμε ολα απο την αρχη παλι;

Επεξεργάστηκε από KA1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

1. Το θέμα με τα άβαταρ πρέπει τώρα να είναι οκ. Μάλλον υπήρχε πρόβλημα με τα δικαιώματα, το οποίο τώρα διορθώθηκε.

Για να αλλάξετε άβαταρ πηγαίνετε:

Πίνακας Ελέγχου Χρήστη > Επεξεργασία Άβαταρ > Τικάρετε το "Χρήση Προσαρμοσμένου Άβαταρ" και ανεβάζετε την εικόνα της επιλογής σας.

2. Αντίστοιχα για να διορθώσετε τα τικεράκια πηγαίνετε:

Πίνακας Ελέγχου Χρήστη > Επεξεργασία Υπογραφής > Signature Picture και ανεβάζετε όσες εικόνες θέλετε

Μπορείτε να ανεβάσετε την εικόνα που θέλετε από τον υπολογιστή σας, ή να γράψετε το url της εικόνας (συνήθως αυτό βολεύει για τα τικεράκια)

3. Όσον αφορά τις επαφές, τους φίλους, τις ομάδες κλπ, αυτά όλα δυστυχώς θα πρέπει να μεταφερθούν "χειροκίνητα" από την παλιά πλατφόρμα η οποία λειτουργεί ακόμη εδώ:

http://mammyland.com/old/

To νέο site έχει πολύ καλύτερο σύστημα κοινότητας και όταν το συνηθίσουν όλα τα μέλη θα δείτε ότι είναι κατά πολύ πιο εύχρηστο και λειτουργικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πουφ προσπαθω εδω κ ωρεσ κ δεν μπορω με τιποτα να κανω τα τικερακια μου!!!!! κανω αντιγραφη τα url αλλα ουτε ετσι βγαινει!!!!! κ θελω τα ιδια!!!!! αν τα καταφερει καμια ασ μασ πει τον τροπο μωρε κ στισ υπολοιπεσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω έχω χιλιομπερδευτεί που βρίσκουμε τι....και δεν έχω και χρόνο να παρακολουθήσω τις αλλαγές...

Λενά που έχεις χαθεί;Οι διδυμούλες σου καλά;Θέλουμε να συμμετέχεις πιο πολύ και να μαθαίνουμε νέα σου......εμείς στηρίζουμε καθημερινά το Forum....(παραπονάκι...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Madrio. Μια χαρά είναι οι μικρές μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Ξέρω οτι μπερδευτήκατε λίγο όλες αλλά όταν θα τακτοποιηθούν όλα θα είναι πολύ πιο εύκολο θα το δείς. Καθε αρχή και δύσκολη δεν λένε; Πρακολουθώ τις απορίες σας και προσπαθώ να βοηθήσω όσο μπορώ. Ελπίζω να προσαρμοστείτε γρήγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Μεγεια το νεο λουκ! Προσπαθω να βρω καποιες συζητησεις και δεν μπορω. Ειδα πιο πανω οτι εχουν ολες μεταφερθει, ειναι οντως ετσι; Συγκεριμενα ψαχνω το Καφενε ξενυχτικα ζουζουνια νο 6, αλλα δεν το βρισκω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...