Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΓΕΝΝΑΤΕ Ή ΑΕΤΟ ΠΕΤΑΤΕ;;; Νο38


Recommended Posts

ντομάκι μου,εδώ έχει τριαντατέσσερα ευρώ

το ειδα τώτα στον κατάλογο της κύπρου.

μαριλού μου, δεν ήταν έτσι.

ηταν το ακριβωως αντίθετο.

η δασκάλα έλεγε ότι ήταν παιδί υπόδειγμα...

θέλωνα τον βοηθήσω νατο ξεπεράσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται.

εγώ κατάλαβα ότι το άνθος αραβοσίτου θα το έφτιαχνα κρεμούλα.

λάθοςθαβάλω μόνο τη σκόνη;

μη γελάς καθόλου για τον σκύλο κ με έχει επηρεάσει πολύ αρνητικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 919
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κρατα πόζα για το σκυλο....

καλα κανεις...

μολις μιλησα με Χαρα...πανω που ειχα χαρει γιατι εφυγε εκτακτως απο Λιμνη που σας ελεγα ειχε παει, γιατι ειδοποιησαν τον Πετρο απο το τυπογραφειο για δουλεια, τελικα μου ειπε οτι ηταν για 2 φορες τη βδομαδα...

οπότε σκατα...αφου ειναι Αμαλιαδα...κριμα γαμωτο...

Νανουκα περναει τη φαση του ο Ανθιμος, εχει φαει την ηττα του, μα κι εσεις τα προσεχετε ολα αυτα τα ψυχολογικα που παθαινουν τα παιδια με τα νεογεννητα, οπότε καλα κανεις και δεν ενδιδεις...

ε ρε τι εχει να γινει με το Φανη οταν γεννηθει ο μπεμπης...το παιδι σαντουιτς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης...

αν βγουν πολλά κ θέλω να βάλω κατάψυξη,ωπότε είναι η σωστή στιγμή;

πριν ή μετά το ψήσιμο;

μαριλουκάκι, βρήκες τον μπελά σου... χαχαχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα δεν σας πολυδιαβασα γραψατε και πολλά. Εμείς άυπνοι όλη τη νύχτα με το Νίκο , γέμισε εξανθήματα , δεν ήθελε τον Κώστα , φώναζαν και οι 2 τους και τελικά μέχρι να τακτοποιησωτο Νίκο πήγε 1:30 και απο τηντπερενταση κοιμήθηκα 4:00 και σηκώθηκα 8:30. Τέλεια.

φτιάξαμε κατασκευή θα σας τη βαλω.

Χρυσούλα τι εγινε; στον εβγαλε 4 κιλά και ντρέπεσαι να το πεις; χαχα ελπίζω να είναι όλα καλά. Με το καλό αυριο ο μπεμπαρος σας, εαν δεντα ποτμε νωρίτερα βεβαια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρεται κ παλι..μαριλου δεν ξερω που θα παμε απογ..μαλλον σοτ ταλως..στο καραβι απεναντι γιατι εχει κ 1 παζαρι!!για καλο σκοπο..

αχαχα..βαφτηστικια την εχεις;;χαχα..κλα εγω φτιαχνω κατι ουτως οι αλλως..

θα τηε βασλω κανενα σαπουνι κ κανενα αρωμα και τελος!!

θα δειξει1!!

μαρκερ περιμενουμε τη κατασκ!!

εγω νυσταζω πολυ!!δε κοιμαται το σκασμενο να κανω κανενα τσιγαρακι..το τζαμπο την εχει με 15 η 20 ευρω!!

εσυ αριστοκρατισσα νανα να πας να αγορασεις απο το elc...αχαχ...

αληθεια θα φεριε σκυλο χωρις να δωσεις συγκαταθεση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα σιγά μη το έβγαζε και 5 ...

3150 με 10 %πανωκατω πέφτουμε..όλα τα υπόλοιπα πολύ καλά..

Αύριο 7.30 μπαίνω 9.30 ξεκινάει..χαχαχα..

Όσο θέλει ας βγει θα τα πάρει μετά..

Απίστευτη ζέστη τα πόδια μου δεν τα αναγνωρίζω..πρηστηκαν μέσα σε 2ωρες..

Πήγαμε φαγητό και τώρα χαλαρά ξενοδοχείο...απόγευμα βόλτα ...να πάρω και δώρο στον Θ για τον οποίο με έχει πιάσει άγχος που θα του λειψουμε τόσες μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η ντομ θέλει την ταμειακή...

αλλά είσαι μια εσύ... είχες καιρό να μου την πεις... χαχαχα.

χρυσουλάκι, μιαχαρά ο μπεεμπαρος

τον α μου τον έβγαζε 2900 k htan 3490... χαχαχα.

μάρκερ, εσύ θα ξεκουραστείς μετά τη γέννα...

α... δε σας είπα...

έτοιμα τα καλιτσούνια...

κοπιάστε...

χαχαχα.

μαριλού έκανα τη μισή δόση κ βγήκανε σαρααντα κομματια.

για πρώτη φορά καλά γίνανε.

αν τα καταφέρω, θα σας βάλω φωτό.

ήρθε η πεθερά για να σιδερώσει.

θα στείλω λίγαψστον πεθερό κ τα υπόλοιπα κατάψηξη για να δω πώς βγαίνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατάψυξη εννόύσα.

οι μεγάλοι άνδρες πήγαν λάρνακα για τον σκύλο.

το γύρισε τώρα κ κέει ότι απλά θα πάνε ναδουν.

αν δεν του αρέσει, δε θα φέρει.

το κακό είναι ότι έχει ξεσηκώσει κ τομωρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανά μου μόνο τη σκόνη από το άνθος! Όπως έγραψα τα υλικά της γέμισης απλά τα ανακατεύεις όλα μαζί. Αν θέλεις να βάλεις κατάψυξη, την ίδια μέρα που τα κάνεις όταν κρυώσουν καλά τα αποθηκεύεις. Για απόψυξη είτε τα βγάζεις από το προηγούμενο βράδυ και τα αφήνεις στην συντήρηση και μετά τα ζεσταίνεις λίγο στο φούρνο αν χρειάζεται αλλιώς τα βάζεις όπως είναι παγωμένα στο φούρνο σε χαμηλή θερμοκρασία και σε λίγα λεπτά είναι σαν να τα έκανες εκείνη τη στιγμή!

Χρυσούλα μου μπράβο για το μπεμπάκι!!!!! Και για τον Θανούλη μην ανησυχείς! Όπως είπε και η Σωσω θα περάσει καλύτερα από ποτέ! Ξέρεις θα τον κακομάθουν λίγο αλλά είναι για καλό σκοπό! χαχα! Αντε κοπέλα μου και καλή λευτεριά!!!

χαχα! Γεια σου ρε Σωσω ανοιχτοχέρα!!!! χαχα!!! Δώσε κάτι ρε συ! χαχα!!! Εμένα η δική μας θα πάρει τον πούλο! Και είναι και καλό κορίτσι.... όταν κλείσουν για καλοκαίρι θα το τσιμπήσει το δωράκι της και από εμάς! Ωστόσο ο Χριστόφορος ακόμα να κοιμηθεί.... την μια πεινάει, την αλλη διψάει, τώρα χ@ζει! Αντε να δούμε αν θα κοιμηθεί λίγο διαφορετικά γκρινιάζει όλο το απόγευμα και έχει υπερένταση και κάνει κακό ύπνο το βράδυ. Έστω μισή ώρα πρέπει να την κοιμηθεί. Οπότε για το απόγευμα δεν ξέρω αν έρθουμε.

Πάω γιατί θα τα γκρεμίσει όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε θηρίο τα έκανες κιόλας;;;;; Μπράβο ρε κορίτσι!!!!!!! Πως διάολο τα καταφέρεις όλα δεν ξέρω!!!! Να γιατί σου κουβαλάνε σκυλιά και γατιά! Αφού όλα τα προλαβαίνεις! χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό Μαριλου είπα στον άντρα μου τώρα ακριβώςη Νανά όπως η Σώσω είναι φοβερές μπορούν και προλαβαίνουν τα πάντα. Απίστευτες, νοικοκυρές.μπράβο και πάλι μπράβο...

Εγώ ένα κέικ κάνω κάθε Σάββατο και πάλι με καμαρώνω..χαχαχαχα

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές..

Τώρα Σώσω θα βολταρω την Αθήνα χαχαχα

Μαριλου ποσο πιο πολύ να τον κακομαθουν γμτ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ με κάνετε κ ντρέπομαι.

να σας πω την αλήθεια, καλό μου κάνει... εκτονώνομαι... χαχαχα

οκ μαριλού... θα τα βάλω κατάψυξη...

χρυσουλάκι, καλή βόλτα.

σημερα μας βαλανε σημείωση ότι μετά το πάσχα θα προσφέρουν κ δωρεάν πρωινό στο σχολείο.

κ θα κάνουν κ γιορτούλα για τη γιορτή της μανούλας.

μας στείλανε πρόσκληση κγράψανεστο φάκελο.. για την πιο καλήμαμά του κόσμου...

κ να τα ζουμιά η μάνα... χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε Χρυσούλα , μια χαρά θα βγει , όλοι τα βγαζουνπιο μικρά στον υπερηχο για να χαρείς στη γέννα. Δεν μπορείς να φας κιόλας ρε γμτ σήμερα τονραδυ για να βγαινατε.

σώσω σαντι like πρέπει να είναι.

θα το φέρει το σκυλί .αντε περαστικά σας. Χαχα.

μπράβο νανα που μπήκες κατευθείαν στα βαθειά.

ντομ και εγώ εαν ήξερα ότι θα παίξουν θα επερνα το ακριβο για να κρατήσει.

ακομα πυρετο , ο ντοκ λέει να μην δωσω αντιβίωση αυριο θα είναι καλά. Τι να κάνω; δεν θα δωσω ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα είπα στη μάνα μου ένα χεράκι , μιας και είχε πει ότι θα ερει και τελικά ήταν πάλι κουρασμςνη για να έρθει σε εμάς και μου το παίζει τξοκλαμενη τώρα, να σε βοηθησω και τέτοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και τι σου ειπε μαρκερ η μαμα σου;;καταλαβε τιποτα η μπα;;

χρυσουλα σε σκεφτομαστε..περιμρνουμε νεα σου!!

πηγαμε σε 1 παζαρι εμεις..ειδα κ την ελενη λιγο..καλα την ειδα..και τη ρινουλα..μεγαλωσεεεεεεεε...σε λιγο καιρο που 3μηνιαζουν θα βρισκομαστε κιολας!!

μαριλου τι κανετε ρε;;

σου ξανα κανε παραισθησεις;;

το παζαρι που εγινε σημερα ηταν για παιδια με ειδιγκες ναγκες..

και γω εχω θεμα με αυτο..επειση ασχολιομουν θεσ νικη πολυ με αυτα τα παιδια..

και μιλησα με το προεδρο.κ θα του προτεινω οτι κατασκ κανω απο δω κ περα να τουε τα πηγαινω στα πζαρια και να τα πουλανε κ να τα κρατανε τα λεφτα!!

θα του μιλησει η φιλη μου η σοφια αυριο να δουμε τι θα πει!

αφου δε μπορω να πηγαινω εθελεοντικα..

παιδια αν ειχα το χρονο θα το εκανα!!

αληθεια σας λεω!!

μαρεσει πουλ να δουλευω με αμεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε μπραβο Σωσω καλα κανεις και βοηθας οσο μπορεις - ειδικα εαν σου αρεσει ειναι διπλη η χαρα. ----

τι να πω - στην αρχη αρχισε οτι κανεις δεν την καταβαινει και αυτη και κλπ κλπ ποσο δυσκολα περναει. αλλα προσφερθηκε να ερθει το πρωι να κραταει τα παιδια για να ερθει και η πεθερα να δει το μωρο, τα απογευματα δουλευει. τι αν πω - μου ειπε οτι εχω δικιο. ενι γουει -μια που τα ειπα μια που θα τα ξεχασει - καλα να ειμαστε μωρε.

αντε μπραβο στην Ελενη - εαν νιωθει σκασμενη να μπει να τα πει πες της - μην κολαει πουθενα - δεν παρεξηγουμε και να θελει να βρισει , χαχα. -----

την κατασκευη θα τη φωτογραισω αυριο - εφτιαξα ενα κουτι αποθησκευσης παιχνιδιων - μικρο βεβαια -απο κουτι απορ. καλουλι βγηκε - τα παιδια εχουν κολλησει τα διαφορα που θα δειτε. ----

εσενα οι δικες σου καλα;της μικρης το σκατο στουμπωσε ειπες ε; ποτε θα αλλαξετε γαλα παλι;

καλα καηκα με καυτο νερο στο δαχτυλο - 2 ωρες τσουρουφλιεμαι τωρα και μονο με νερο καταπραυνεται ο πονος -λεω ρε δε βαζω οδοντοκρεμμα που την κοροιδευω; και ΘΑΥΜΑ - μιλαμε ΘΑΥΜΑ. χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να χαρω εγω τις προκομενες μου!

η μια καλτσουνια (τρωω πολλα οποτε παω Κρητη και παιρνω και μαζι μου και βαζω και καταψυξη) η αλληγ κατασκευες, η παράλλη θα δινει και κατασκευες στο συλογο αμεα!

μπραβο ρε κοριτσια!

εγω νιωθω τοσο κουρασμενη.... νομιζω οτι παω για υπερκοποση. οχι μονο σωματικη αλλα και ψυχικη.

το απογευμα πεταχτηκα τζαμπο να παρω εκ μερους της μαμας μου για τη Μαριαννα τη Μπαρμπυ νεράιδα ειχε παρει και ο πεθερος για τη μαμα μου πλειμομπιλ να δωσει στο Σπυρο... αλλα στη λιστα που του ειχα δωσει δεν ηταν τιποτα με ινδιανους... και αυτος με ειπε οτι και καλα ειναι πειρατες με τη βαρκα τους... δεν το ξετυλιξα και εγω... και τον προμοταριζα οτι η γιαγια θα του φερει πειρατες με τη βαρκα.... και τελικα ανοιγω και βλεπω ινδιανους με σκηνη και βαρκα! δεν το ηθελε! να το κοπαναει... τρελη εγω! τελικα του ελεγα με οτι υπομονη ειχα οτι οι ινδιανοι πολεμανε με τους καουμποιδες κλπ κλπ..΄και λεει καλα . το θελω. το ανοιγω και εκανα ποση ωρα να το συναρμολογισω... και και λειπανε απο τη συσκευασια, που ολα ηταν σφραγισμενα, τα φτερα που ειχαν στο κεφαλι 2 ινδιανοι, και το περικαρπιο και το περιλαιμιο του αρχιγου.... τα νευρα μου. καλα που δεν το πηρε χαμπαρι. ακομα.....

θα στειλω μέιλ παραπονων στην πλειμομπιλ. στα τετοια τους θα με γραψουνε, αλλα θα το κανω για το γαμωτο.

αυριο δουλευω, θα τα εχει μονη η μαμα μου. την ειπα να τα ξαμωλισει στην αυλη με τα γειτονακια να ησιχασει. να δουμε.

τελικα ο αντρας θα παρουν ρεπο τη Μ. Πεμπτη και οι αλλοι που ειναι μαζι θελουν να ξεκινησουν για επιστροφη μολισ σχολασουν 10 το βραδυ τη Μ. Τεταρτη. κατα τις 3 εδω θα ειναι....

αχχχ... αντε να γυρισει!!!!!

Χρυσουλα ευχομαι ολα καλα να πανε και να μας πεις ωραια εμπειρια του 2ου τοκετου σου!

θα την πεσω... φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

ρε συ βαγκ... τάμα το έχουν, τα πεθετικά σου, με τα δώρα των μωρών;

γιατί κάνουν πατάτα πάντα.

μπράβο ρε σωσώ...

εμενα πιάνεται η καρδιά μου με τα αμέα.

κ γιατί να αρνηθεί ο πρόεδρος την προσφορά σου;

να δώσεις φιλιά στο ελενάκι.

οι μανούλες έχουμε απίστευτες αντοχές, ρε κορίτσια...

τι να λέμε τώρα...

το χρυσουλάκι μας θα ετοιμάζεται τώραολη η θετική μου ενέργεια είναι κοντά της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσουλα σε σκεφτόμαστε!!!!

περιμενουμε νεαααααααα!!!!!

βαγκ στείλε μεηλ στη πλευμομπιλ. Ειναι οργανωμένοι αυτοί. Ποτε δε ξέρεις.

νανα μια χαρα σε βρίσκω και εγω!!!!! Άντε να παίρνω κουράγιο οτι δεν ειναι τόσο παλουκι να έχεις και δεύτερο.. Χαχα

χθες μας έστειλαν δωράκι απο τον παιδικό. Μια κατασκευή μεγάλη σαν καλαθακι που είχε μέσα κάρτα κουνελακι χειροποιητη, αυγά κόκκινα αληθινά, σοκολατάκια, καραμελιτσες, λαμπαδιτσα και κουλουρακια.

πολυ στεναχωριεμαι που δε παει σχολείο γμτ.

ευτυχως το έδωσαν πρώτα σε μένα. Εβγαλα τα ενοχα τρόφιμα και έβαλα παστελακια μέσα.

τι να του κάνω; Αχ!

μαρ κάνει θαύματα η οδοντοκρεμα όντως! :)

βαγκ κουραστηκες βΡε παιδι μου... Λογικό ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικώς τα πεθερια βλακείες κάνουν...

Δε καταλαβαίνουν... Σου λεει έλα μωρε το ίδιο ειναι!

εμανα ο πεθερος μου πήγε και του πήρε προχθές παζλ με 1000 κομμάτια. Έρχεται λοιπόν κάθονται στο δωμάτιο του. Το βγάζει.... Λέω γουατ δε φακ; Ο δικός μου ξετρελαθηκε! Λέω καλε τι ειναι αυτο; Θα κάτσουμε εδω λεει με υπομονη να το κάνουμε!!! Μέχρι ποτε του λέω; Θα έχω ασπρισει και θα κρατάω μπαστουνι με μεχρι τοτε!!!!! Καλα 1000 κομμάτια!!! Το παίρνω αμέσως πριν ανοίξουν το σελοφαν και λέω το πάμε για αλλαγή! Ο διονυσης γκρινιαζε θέλω το δώρο! ΧΧαχα του λέω βρε θα πάμε να πάρουμε άλλο αυτο ειναι χαλασμένο. Ευτυχώς το χαψε!

Ο άλλος ο χριστιανός επέμενε... Ημαρτον.

τελικα πάμε το αλλάζουμε και πήραμε το ferry boat της playmobil. Μου λένε εκεί γελώντας οτι ο παππούς επέμενε για κάτι εκπαιδευτικό... Ε καλα λέω και σεις με 1000 κομμάτια του δώσατε; Αφου ξέρετε πόσο ειναι ο μικρός.

αλλα τα κάνει όλα αυτα γιατι θεωρεί οτι μονο με εκπαιδευτικά μπορεί να παίζει λόγω της καθυστέρησης της ομιλίας που είχε. Μαλακιες...

Απο τη μια μας έλεγε οτι το παιδι ειναι μια χαρα και απο την αλλη γίνεται πολυ πιεστικος με το ίδιο το παιδι. Αλλα δεν το επιτρεπω σε κανεναν αυτο.

ποσο τα βαριέμαι όλα αυτα....

ευτυχως τους έχω σε απόσταση...

Σωσω μπράβο σου. Πολυ σε χαίρομαι.

νανα έχεις δίκιο. Έχουμε αντοχές. Εγω ώρες ώρες δε ξέρω πως βρίσκω δύναμη. Και που είμαι ακόμη ε;;;;;

Με πονάνε τα πλευρά μου σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο κάψιμο βοηθάει κ η σουντοκρημ.

εγώ θηλάζω κ οι μεγάλοι ποτίζουν τα λουλούδια...

ο α φοράει κ τα γυαλιά του... χαχαχα.

θα πάμε βολτίτσα... γιουυπι...

έχω τρεις μέρες να βγω έξω από το σπίτι..

μαράκι, αλήθεια σου λέω...

στον α κουραζόμουν πιο πολύ.

τώρα το μόνο πρόβλημα είναιη ζήλεια του μεγάλου.

το πρωί ήθελε, σονκ καλά να του δαγκώσει το δάχτυλο... χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας!!!

τι κανετε;;εννοετια βαγκ να κανεις παραπονα..μη χε...χρονιαρες μερες..

εμεις σηκωθηκαμε παο τις 7,30..φακ..ο λευτ δουλεια..θα παμε σε λιγο κρεοπωλειο κ σουπερ μαρκερτ!!

δε ξερω ποτε θα αλλαξω γαλλα..τη δευτ θα παω γιατρο να μου πει!!

καλα ρε μαρακι αληθεια λες 1000 κομματια;;θα τρελαθω..εγω δε μπορω καλα καλα να κανω τετοιο παζλ!!

εχω κανει 6-7 1000;ρια αλλα με βοηθεια!!

δε ξερω αν δεχτει τη προσφορα μου ο προεδρος...

δε ξερω αν θελουν ..καλα προιοντα η τα τοσο χειροποιητα τους χαλανε..τεσπα!!

οτι θελει!!

δε θα σκασω κιολας!!

ειναι το ισρυμα που ειχα μαζεψει τις φιλες μου εδω κ μαζευτηκαν 150 ευρω κ τα εδωσα εκει..πριν κανενα χρονο..απο τις κατασκευες μου!

νανα εχει καλο καιρο,ε;;

κανενα νεο απο χρυς;

εμεις το απογ θα παμε σε παιδικο παρτυ!!θα περιμενουμε το λευτ κ θα παμε ολοι μαζι..

θα ψησουμε..κοψιδια κ κτετοια..

λεω την κοπελα..παρε κ κανενα κοτοσουβλακι να ριξουμε πανω να φαμε ...χαχα

και ειπε θα παρει..ε καλα δε ντρεπομαι σε αυτα..

η μπουμπου επεισης μυξες..και η μαρθα βηχα!!

δεν την γλιτωνουμε την αντιβιωση..θα δειτε!!

κατι αθα ελεγα.,,,,αλλα δε θυμαμαι τι!

και τα δικα μας κανανε κατασκ με αυογουλακι και καραμελακια και 1 λακτιτσα..το περνω εργω κ εξαφανοζω τη λακτα..

λεει μετα η μαρθα..μαμα που ειναι το κοκκινο;;χαχα..λεω κοκκινη καραμελα...;;εδω!!χαχα

κατουρησε παλι το βραδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εννοείται πολύ καλά κάνεις και απαντάς. Κι εγώ εντελώς σαν μία πληροφορία που διάβασα την ανέφερα ξεκάθαρα για το ψυχολογικό κομμάτι.  Κι εγώ έχω κάνει τεστ πριν την καθυστέρηση όπως και οι περισσότερες υποθέτω. Και ναι κάθε γυναίκα ξέρει η ίδια και μάλιστα αν ακούσουμε πραγματικά το σώμα μας το καταλαβαίνουμε και χωρίς τεστ!   Έχεις δίκιο για διαφορά σύλληψης και εμφύτευσης! 
    • Ααχ κορίτσια να σας πω και εγώ τα νέα μου! Χθες πήγαμε σε γενετιστή, με λίγα λόγια ο καρυότυπος του άντρα μου ναι είναι όπως μας είπε με τσαχπινιές, οχι προβληματικος όπως τον ανέφερα συνέχεια εγώ! Εν ολιγης μας είπε ότι από ότι στιγμή που το σπέρμα είναι σε φυσιολογικά επίπεδα θα πρέπει να κάνουμε άλλες 2 εξετάσεις fish αιματος και αναλόγως με το τι θα δείξει θα κάνουμε και fish σπέρματος δε ξέρω ακριβώς τι περιμένουμε να δούμε!  Ξέρω μονάχα ότι θέλουν άλλον ένα μήνα για να βγουν.. Παράλληλα μας είπε ότι προσπαθούμε κανονικά και όταν αποφασίσουμε αν θέλουμε μπορούμε να κάνουμε εξωσωματική απλά με προεμφυτευτικό!  Η μόνη διαφορά μου είπε είναι αν μείνω έγκυος είτε  φυσιολογικά είτε με εξωσωματική θα πρέπει να κάνω αμνιοπαρακέντηση, για σίγουρα αποτελέσματα για υγιές έμβρυο!  Επίσης, μου είπε ότι ενδέχεται να είναι κληρονομικός και να το πήρε από γονείς!οι οποίοι κατάφεραν φυσιολογικά να κάνουν παιδιά! Μας είπε ότι μπορεί ένα τυχερό και γερο σπερματοζωάριο να είχε κάνει τη δουλειά 1 χρόνο τώρα και να μην είχαμε καταλήξει ποτε να κάνουμε αυτή την εξέταση και να μη το ξέραμε! Αφού το ξέρουμε όμως για να βγει ένα υγιές μωρο με όποιο τρόπο και να γίνει η συλληψη θα κάνουμε αμνιοπαρακεντηση! Αυτά, ίδωμεν 🫶🤷‍♀️
    • @peacockακι μου υπέροχο!!! Σε ευχαριστώ!! Τι κάνεις παλιά μας συμμαθήτρια? Πώς είναι τώρα η ζωή? Γεμάτη ουράνια τόξα να φανταστώ??!  Κορίτσια αυτά εδώ τα κορίτσια ήταν η αντίστοιχη "τάξη" μας την περίοδο 2016-2018 για μένα! Μόνο respect σε αυτά τα κορίτσια που μοιραστηκαμε τα εσωψυχα μας και τα καταφέραμε ΟΛΕΣ!  Τι σημαίνει αυτό?? Ότι δεν θα μείνει καμία χωρίς μωρό βρεεε! Άπαξ και μπεις εδώ ,μωρο θα αποκτήσεις θες δε θες! Χαχαχα Κορίτσια σας ευχαριστώ για την εμψύχωση 🥰🥰 εύχομαι όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους! Χοριακη θα κάνω την τρίτη γιατί μου είπε ο γιατρός να περιμένω να έχω και μια μέρα καθυστέρηση...εγώ ξέρω πως κρατιέμαι!!!
    • Ααααχχχχ βρε κορίτσια πόσο σας "ζηλεύω" όσες έχετε συναντηθεί απο κοντά!!! Πάρα πολύ καλοπροαίρετα το λέω! Εγώ να ξέρετε αν ποτέ οργανώσετε καμία συνάντηση θα είμαι παρούσα με τη μπουμπού μου! Στα δικά μου γιατι ξέχασα να τα γράψω κι εδώ... Εχθές, αφού επανέλαβα τις εξετάσεις του θυρεοειδούς, επιτέλους ήρθε στα ίσια του και πέσαμε κάτω απο 3! Με ρώτησε ο ενδοκρινολόγος αν είναι όλα καλά και υπερηχογραφικά. Του είπα ναι και μου είπε ότι συνεχίζουμε με την ίδια δόση και επαναλαμβάνουμε σε 6 εβδομάδες! Μετά μίλησα και με το γυναικολόγο μου και του είπα το γιατρό που μου πρότειναν στο δημόσιο. Μου είπε τα καλύτερα και να τον πάρω άμεσα να κλείσω ραντεβού. Αυτά τα πολύ όμορφα! Τα φιλιά μου σε όλες σας παρεούλα μου!
    • Για τις κοπελες που τις φέρνουν σε δυσκολη θεση... εγω ειχα απαντησει στα ισα σε ερωτηση τυπου αντε τι περιμένετε κ δ κανετε ενα μωρο, γιατι ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ. Και τελειωσε εκει το θεμα. Το 2ο μ ηρθε στο καπακι, οποτε δ προλαβε κανεις να με ρωτησει αν εχω σκοπο για 2ο. Μετα κανενας σχεδον δεν ασχοληθηκε αν θα κανω 3ο. Καποια στιγμη που ειπα ετσι απ εξω απ εξω οτι το εχουμε στο μυαλο μου, ακουσα σχόλια τύπου τι το θες το 3ο? Πανω που ξεπαιδιασες. Και αλλα τετοια ομορφα. Οποτε και μεις οταν ξεκινησαμε προσπάθειες δεν το ειπαμε πουθενα. Ουτε τωρα που κανουμε ελευθερα το ξερει κανενας. Και εκτός απο πολυ δικα μ ατομα που το συζητησαμε για το αν θα προσπαθησουμε η οχι, κανενας ευτυχως δ με ρωτησε ασχετος.  Παρεμπιπτόντως σημερα αδιαθετησα και γω...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...