Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

Καλημερούδια κορίτσια!Και δω πολλή βροχή, όλο το βράδυ.

Το Εβιτάκι-μπισκοτάκι κοιμήθηκε όλο το βράδυ και καταλήγω ότι όταν δεν κοιμάται,πραγματικά έχει κάποιο πρόβλημα.Με τον άντρα μου δεν συμφωνούμε βέβαια γιατί μου λέει όταν δεν κοιμάται και κλαίει ότι "το παιδί δεν γουστάρει να το πετάμε στην κούνια και να κοιμάται μόνο του" :?:lol: Έχουμε πλήρη ταύτιση απόψεων και κοινή γραμμή :twisted::lol:

Σταυρούλα και γω είμαι μέσα για φορμάκια, περισσότερο για "μαρκες"όπως είπες.

Ευτυχώς σήμερα δεν έχω μαγείρεμα για μας, να ναι καλά η πεθερούλα! Και γενικώς σήμερα δεν έχω όρεξη να κάνω καμία δουλειά.

Βιβή καλά έκανες και ψώνισες πο αυτό το μαγαζί με τα ελληνικά.Έχεις δίκιο γι αυτά που λες.Η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο αλλά δεν το έχουμε καταλάβει ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalimera koritsiaaa! Ti kanete?

Bibi me geia ta rouxalakia...nai kai mena me stenaxwrei auto me ta magazia alla episis pisteuw polloi

ftaine oi idioi pou den exoun douleia kai kleinoun giati den ginetai twra (gia Xania milaw pio polu den kserw ti ginetai allou alla pisteuw tha uparxei kai allou auto) na poulaei ena rouxalaki paidiko 100 eurw kai allou na to blepeis to idio h kapoio paromoio 30....eixan parei polu aera edw kai sou egrapsa oti milaw gia edw giati edw eixan ksefugei genikotera me ton neoploutismo ta teleutaia xronia kai to eixan parakanei! Meta otan anoikse to Jumbo kai to Zara to paidiko fantasou oti oi magazatores prospathousan na tous kleisoun kai na min tous afisoun na anoiksoun!!

Tony broxi ekei e? Edw den brexei alla kanei kruo...pantws simera pou exei ligi liakada lew na paw kamia bolta sta magazia, thelw na parw kai mia bafi gia mallia opws dipote kai kati alla pragmatakia! Nai eides, den tin ksanapeirazw ti Lioumpa giati me pernaei gia methismeni :cry:

Bouli wraio auto to paixnidaki! Egw ithela na parw ena pio aplo paixnidaki gia to karotsi alla telika den pira giati otan ti bazw sto karotsi gia bolta plewn xazeuei eksw kai to protimw.

Katerinaki pire pipila? E tote tha tin mathei grigora tha deis...etsi kai mena ksafnika tin pire kai meta tin eperne sunexeia!

Ari :lol::lol::lol: me ton antra sou! Kala sigoura kati tin enoxlei otan den koimatai afou esena exei apo mwro kalo programma den ginetai xwris logo na to allaksei.

Katerinaki elpizw na se boithisa me tis agores! Polu wraia auta pou dialekses! Den ta ebales na ta doun kai ta koritsia! O panoulis milaei paei h glwssa tou rodani! :D

Koritsia edw kai 2 meres mou murize kati sto saloni kai olo nomiza pws exei kanei kaka h mikri alla tin epsaxna kai tipota...kai elega tou suzuks de mporw kapou tha exoume lerwsei me tis panes tis kati giati mou murizei...kai xtes to bradu anakalipsame oti murizei to xali, giati proxtes pou eixame kosmo eixa balei ena mikro trapezaki gia na akoumpane ta pota kai pige h Ebelina kai erikse ena potiri me nero...to nero xuthike olo sto xali...kai pou na fantastw oti tha meinei h ugrasia mesa sto xali kai tha bromaei??? Pwpw kai twra prepei na bgazoume xalia kai ante na stegnwsi me tetoio kairo. Ase pou den kserw tha fugei h murwdia h prepei na to plinw olokliro?? Den tha stegnwsei oute se ena mina!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μουυυ.

Εγώ είμαι χάλια σήμερα γιατί από χτες το μεσημέρι που δεν κοιμήθηκε καλά γιατί τον άφησα να κοιμηθεί στην πεθερά μου και μόλις τον είδαν να ξυπνάει στο μισάωρο τον σήκωσαν για να παίξουν. :evil::evil: Ακούς Έλενα? Από τότε έχασε την σειρά του και δεν κοιμάται με τίποτα. Ξυπνάει πολύ εύκολα και δυσκολεύεται πολύ να κοιμηθεί. Κλαίει συνέχεια όταν πάω να τον κοιμίσω. Έχω και τον άλλον τον μουρλό που όλο σκέφτεται ότι κάπου έχει κολλήσει το πλαστικό και του έχει κάνει ζημιά και υποφέρει. Εγώ του λέω αν ήταν αυτό θα έκλαιγε συνέχεια δεν θα ηρεμούσε όταν θα ήταν να παίξει ή να θηλάσει. Αυτός κλαίει μόνο όταν πάω να τον κοιμίσω και όταν ξυπνάει. :roll::roll: Όπως καταλαβαίνεται δράμα η χτεσινή νύχτα. Κάθε 1 -2 ώρες ξυπνούσα και είμαι τελείως ξύπνια από τις 6 παρα. :evil:

Είπα και στην πεθερά μου να τον ξεματιάσει (εγώ που δεν πιστεύω στο μάτι αλλά την προηγούμενη φορά που τον ξεμάτιασε είχε κοιμηθεί σερί και ήταν πολύ ήρεμος γενικότερα). Τώρα μετά από χίλια ζόρια τον κοίμισα και περιμένω να σταματήσει και η κωλοβροχή για να φύγουμε. Αν ξυπνήσει και δεν έχει σταματήσει θα φύγω με την βροχή. Χέστηκα. :twisted::twisted: :twisted:

Οκ κοριτσάκια μου στο τέλος του μήνα θα συνεννοηθούμε ποια "μαρκέ" φορμάκια θέλουμε. Οπότε στην λίστα μένουμε οι 3 μας? Άρι, Κατερίνα-κανγκ κι εγώ? Αν είναι και κάποια άλλη πείτε μου για να υπολογίσω τα κομμάτια όταν αποφασίσουμε το σχέδιο.

Έλενα εγώ το παιχνιδάκι το θέλω περισσότερο για το καρότσι που το έχω συνέχεια μέσα στο σπίτι. Μέσα στο σπίτι τι να δει? Τα έχει δει όλα 100 φορές :lol: Είχα δει ότι κάτι τέτοιο έχει και το ELC αν έχει ίδια τιμή ή μικρότερη και μου αρέσει θα το πάρω από ELC.

Κατερίνα μπράβο του μικρού Νικόλα που παίρνει πιπίλα. :lol: Ελπίζω να συνεχίσει. Εμένα τελικά δεν παίρνει πάντα αλλά έχουμε κάνει καλή αρχή.

Αύριο δείχνει ότι θα έχει καλή μέρα. Για να δούμε μπας και πάμε καμία βόλτα. Την Κυριακή 20 βαθμούς κορίτσια κανονίστε εκδρομές και βόλτες. :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αγαπημενες μου!!!

Εχετε γραψει τοοοσα πολλα που δεν προλαβαινω να τα διαβασω...

Περαστικα στα μωρουδακια που ειναι αρρωστα!

Ειχατε και συναντηση , χαιρομαι που περασατε ομορφα :D

Κατερινακι χαιρομαι που τελειωσε η μαμα σου , ευχομαι να πανε ολα καλα με την υγεια της!!

Σταυρουλα ,απιστευτο μου φαινεται αυτο με το τηλεκοντρολ :o Θελουν μεγαλυτερη προσοχη γιατι δεν χοραει ο νους μας το τι μπορουν να σκαρφιστουν απο εδω και περα...

Χρυσα περιμενουμε νεα σου...

Μπεμπουλα καλα κανατε και πηγατε βολτουλα με τη νονα :D Σας σκεφτομαι :YMHUG:

Τα νεα μας...

Πηγαμε στον παιδιατρο εχθες ημαστε 8150γρ. και 69 ποντους, εκλεγε το καημενουλι απο την ωρα που φτασαμε , εχει αρχισει να καταλαβαινει και το γνωρισε το μερος ,καλα στο εμβολιο πλανταξε τον κρατουσα για να του το κανει δεν ηρεμουσε :cry::cry::cry: μας βρηκε γενικα πολυ καλα.

Στον βραδυνο υπνο τα παμε πολυ καλα ακομα 12κ 30 με 7κ 30 το πρωι, το φαγητο το τρωμε εκτος απο τη φρουτοκρεμα που την τρωμε αλλα λιγο ζοριστα.Σημερα θα του προσθεσω και λιγο πορτοκαλι, που μας ειπε , για να δουμε...

Κλεισαμε και ημερομηνια για τη βαπτιση.Το θεμα μας θα ειναι το αστερακι τελικα.Θα ειναι ολα ριγε λευκα με το παλ το σιελ, ισως να παιζει και λιγο το πουα και τα περισσοτερα θα γινουν παραγγελια γιατι δεν τα εβρισκα .Αυτα κοριτσαρες μου , επανερχομαι...

Μακαρι να φτιαξει και ο καιρος!

Καλοριζικο το ποστακι μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα δεν νομίζω να χρειάζεται να το πλύνεις όλο, πλύνε το τοπικά μς ξύδι και αερισέ το αρκετά.

Όσον αφορά τα μαγαζιά που λές, και στην Πάτρα το ίδιο γινόταν γι αυτό τώρα κλείνουν ένα ένα τα μαγαζιά.

Σταυρουλα για σένα :

http://www.aliexpress.com/wholesale?Sea ... 1&manual=y

Lil πότε θα κάνετε την βάπτιση?Πολύ ωράιο το θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bouli eides, twra pou einai se fasi prosarmogis den leei na xalaei to programma kai epeidi oi ap'eksw den to katalabainoun

kalitera na min to afineis toso na koimatai allou...ase egw etoimazw olokliri lista me to ti na kanoun kai ti na min kanoun otan

erthoun oi dikoi mas....kala tha einai kai pio megali tote kai pisteuw na einai pio eukola ta pragmata!

Ari teleia auta pou ebales sto Bouli!

Bouli an breis kati pou tha mou aresei polu apo ta formakia pou tha dialeksete tha sou pw...mporei na parw kanena kai egw...gia kontomanika kai amanika lew giati makrimanika exw para polla...

Lilaki wraia ta xrwmata kai to thema polu mou aresei! Exoume kai tin idia imerominia :) Emeis molis pou tha exoume parei to onomataki mas tin wra pou tha arxisete eseis giati leme na tin kanoume 12 :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέλα το μπολ που είχες στη συνάντηση ήταν θερμός? Ήταν αυτό?

http://www.cosycorner.gr/el/category/για-το-παιδικό-σταθμό/γεύμα-pod-θερμός-μπλε/

Θέλω κι εγώ. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρομαι που αρεσει και σε εσας! :D:D Οταν θα μου στειλουν δειγματα θα σας βαλω και φωτο :D

Ελενα τι κανει το Εβελινακι , φανταζομαι θα μπουσουλαει και θα σου φευγει , ε? :P

Εχουμε την ιδια ημερομηνια? :D:D Αχ πολυ χαιρομαι!!!Πως πατε με τις ετοιμασιες?Εσεις αν θυμαμαι καλα θα πηγαινατε σε ταβερνα , οποτε το 12 ειναι καλα γιατι θα εχετε και την αποσαταση.Εμεις το καναμε 1 για πολλους λογους ασε που εχει αλλες, αλλα οι δικοι μου θα ξεκινησουν απο την Ακρατα για να ερθουν ειναι περιπου 2 ωρες απο την Αθηνα και μετα που λεγαμε να το κανουμε στο σπιτι δεν θα γινει τελικα , γιατι δεν θα τους καλουσαμε ολους απο την εκκλησια και θα ειχαμε θεμα και μετα σκεφτομαι και το σπιτι που οση βοηθεια και να εχεις θα υπαρχει μια κουραση να μπουν ολα στη θεση τους,οποτε το συζητησαμε με τον παπα να μας βαλει στο τελος προς το μεσημερακι , και να εχουμε catering απ,εξω. Στην αρχη μας ειπε οτι το εχουν απαγορεψει απ εξω αλλα τελικα θα εχουμε , συμβιβαστηκαμε με κατι πιο μικρο αλλα θα ειναι για ολους .

Σταυρουλα ξεχασα να σου πω με γεια τα δοντακια :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Λιλακι πολυ ωραιο το θεμα σας.Με το καλο!

Βουλι αυτο ειναι το μπολακι που ειχα,ναι.Θα παρω κι ενα μικρο θερμος ομως,γιατι δεν μου το ειχε κρατησει και πολυ ζεστο...Ισως επειδη ειχαν περασει ωρες.

Σημερα εχουμε παιδιατρο,το απογευματακι.Ευτυχως χωρις εμβολια πια!

Ελενα στο χαλι βαλε ξυδι,τριψτο καλα,και αν δεν μπορεις να το αερισεις,κανε το με πιστολακι στην κρυα σκαλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας

Σημερα πήρα ρεπό :lol::lol: κρατάει η μαμα μου τα μικρα και είπα να κάνω παρέα στον άντρα μου σε ένα μίνι επαγγελματικό ταξιδι που εχει. Φυγαμε ξημερωματα ειμαστε θεσσαλονικη και το βραδάκι θα επιστρέψουμε. Το είχα τόσο πολυ ανάγκη να ξέφυγω λίγο. Θηλασα τον μικρο στις 4 που ξυπνησαμε και στις 8 ηπιε γάλα δικο μου που του έδωσε η μαμα μου με το μπιμπερο.

Βιβη με γεια τα ρουχαλακια! Και μένα δεν μου αρεσει αυτο με τα γαλάζια που κλείνουν απο την άλλη ομως πήρα τον Οκτώβρη δυο φόρμες της Αγγελικης η μια ελληνική 19ευρω η άλλη απο το Benetton 9 ευρώ. Η ελληνική μπήκε στο πλυσιμο και πίσω έχουν ανοίξει οι ραφες η άλλη δεν εχει πάθει τίποτα και τις πλενω μαζι καθε βδομάδα....

Αριαδνη μια χαρα κοιμάται το μπισκοτακι και εγω αυτο πιστεύω ότι όταν ένα μωρακι γενικα κάνει καλούς ύπνος όταν κάτι το ενοχλει σωματικά λογικο ειναι να κλαίει αφου δεν εχει αλλο τροπο α το εκφράσει.

Έλενα τόσο πολυ μύριζε το χαλι, κανε αυτο με το ξύδι τοπικά όπως σου είπαν τα κορίτσια.

Σταυρουλα έλα θα ξανά φτιάξει το προγραμμα ο Στρατουλης, συνέχισε και εσυ τις προσπάθειες με την πιπιλα εγω δεν αγχωνομαι λέω σιγα σιγα θα την μάθει.

Λια μια χαρα ο Διονυσακος και δεν ξυπνάει καθολου όλο το βραδυ!!! Στα φαγητα μια απο τα ιδια και μεις όλα τα τρώμε τα φρούτα μας ζόρι ζουν λίγο. Με το καλο και η βάπτιση σας!

Σας φιλω όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες μου!!μπηκα στα γρηγορα γιατι περιμενω τον αντρα για φαγητο..λια με το καλο η βαφτιση!!!εχω μια ιδεα..θελετε να κανω μια λιστα με ημερομηνια για το ποτε θα γινουν τα βαφτισια μας?φυσικα την αντωνια θα γραψουμε ποτε εγιναν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια ωραια ιδεα. Βαλε λιστα.

Κατερινα μακαρι να στρωσει γιατι τελικα ειναι πολυ δυσκολο το παιδι μου στον υπνο.

Λελα οκ τοτε αφου εχω θερμος αυτο δεν θα το παρω γιατι βρηκα στο τζαμπο κατι μικρουλια των 130μλ μπολακια θερμος και τα πηρα. Ετσι θα χωριζω κ το φαι του σε 2 μεριδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai Lil h mikri mou mpousoulaei kai paei pantou! Tin exw periorisei sto saloni exw bgalei trapezaki kai exw balei sto xontro xali ena xontro paplwma kai apo panw ena koubertaki kai gurw gurw maksilares tou kanape kai parko kai exei ginei ena megalo parko! Tis aresei giati paei kai pianete kai apo ton gwniako kanape kai paei apti mia meria stin alli...kanei kai bimata!! Esena o glukoulis mpempis megalwnei! Trwei olo tou to fagito e? Nai gia ti baftisi emeis to kanoume 12 giati meta exoume taberna...apo etoimasies den exw polles mono stolismo sto magazi kai ligo stin ekklisia kai ena trapezi euxwn pou tha exw me zaxarwta kai mpalonia! Esu ta dika sou ta exeis kanei paraggelia na sta ftiaksoun? H ta brikes etoima kapou?

Katerina kali bolta! Pinei kai apo mpoukali gala o Nikolas? E tote esu eisai se polu kalo dromo, den tha exeis polles duskolies kai argotera pou tha thes na apothilaseis!

Koritsia ekana auto pou mou eipate me to xali kai to exw aplwmeno eksw apto prwi...se ligo tha to baloume mesa kai tha to stegnwsw Lia kali idea me to mpistolaki....nai den kserw giati bromouse toso...mallon epidi to nero emeine mesa sto xali 2 meres kai murize kati san mouxlonero :S

Piga mia grigori boltoula sta magazia kai eixa skopo na paw zara na dw gia papoutsakia tis mikris alla tuxaia eida to magazi me ta mouger pou eixe 50-70% ekptwsi kai pira ena zeugari papoutsakia polu wraia gia ti mikri me skliro pato....einai gia ta prwta bimata kai orthopediko, krataei ti fterna statheri mexri panw...apo 45 ta pira 20.

Bouli kai egw thelw piato thermos exei sta jumbo?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nancy polu wraia...den einai auta pou nomiza, allo eidos malli exeis xrisimopoiisei, emena auto pou mou eixe ftiaksei auti h kopela pou sou elega exei ena malli polu polu malako kai malliaro pou an to trabikseis anoigei kiolas...

emena mou aresei auto to gkri me to louloudi pou einai gia to laimo...tetoia mou ftiaxnei h pethera mou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia μου το ασχημο ειναι οτι μπηκα κ ειδα εξοδας αποστολης στην γενικη ταχυδρομικη κ ειναι 7,5 ευρω κ ετσι δεν συμφερει καθολου κ αν θελει καποιο καποια απο εσας δεν ξερω πως να το στειλω χωρις τοσα εξοδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια. Χειμωνιατικος σημερα ο καιρος :| Η παναγιωτουλα ειναι καλυτερα ειναι απυρετη απο χθες το μεσημερι! Δοξα το θεο.

Σημερα εκανα αποπειρα να τους βαλω τις πανες up &go. Ειναι δυσκολο γιατι στριφοργυνανε και θελουν να πιασουν οτι υπαρχει στο οπτικο τους πεδιο. Δεν νομιζω οτι με βολευουν. προτιμω τις χριτς χρατσ.

Στο μεταξυ ειναι ολο κουβεντες , μοτ φαινεται θα μας δειρον ολους γιατι ειναι ολο ντα ντα ντα :)

Κοριτσια θελω να παρω μια καμερα, τι να προσεξω, εχετε εμπειρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α δεν σας εια, ειδαστο πρεναταλ πολυ ομορφες αποκριατικες στολες και σκεφτομαι να τος παρω απο κει. Εχετε κατι αλλο υποψη? Λεω να παρψ η μελισσουλα - πασχαλιτσα, η σταφυλάκι - μήλο. Δες τε εδω http://www.facebook.com/prenatalgreece/photos_stream

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...