Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αντωνια δεν εχω προβλημα!!οποτε θελεις κλεισε!

λια τι καλα που μενετε εκει κοντα!!αυτο ελεγα προχτες που κατεβηκαμε στην πολη,οτι μου εχει λειψει παρα πολυ..οτι ωρα γουσταρα επαιρνα τον αντωνη κ εκανα βολτες στα μαγαζια κ ακομη κ σε παιδοτοπο τον πηγαινα μονη μου!!εδω τιποτα το φοβερο δεν εχει!!!δεντρα κ χορτα!!!!φυση!!οχι οτι δεν ειναι ωραια αλλα οταν βαριεσαι δεν ξερεις που να πας..οπως φανταζομαι κ η αντωνια μας θα ειναι ετσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε μαμωτο ο μικρος απο το μεσημερι και μετα αρχισε να βγαζει ερεθισμο στο μαγουλακι,τωρα εχουν γινει και τα 2 του μαγουλα και το σαγονι του φουξια σαν εκζεματα,χωρις να ξεφλουδιζει.Φαγαμε ντοματα χτες και σημερα,αν ειναι αλλεργια ετσι φαινεται?Το υπολοιπο κορμακι του ειναι καθα ρο και κακα δεν εκανε σημερα για να τσεκαρω για αιμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμηθηκαν οι κορες κι εγω ψαχνω για βαπτιστικα. Το ξερετε οτι υπαρχουν κι αυτα στο εξωτερικο? Παρτε μια ιδεα να τρελενεστε απο αποψη τιμων

http://www.cuteflowergirldresses.com/fl ... ommon/home

http://www.wonderfuldress.com/flower_gi ... /index.php.

Κατερινακι πως ειναι ο Νικόλας? Πως πηγε η συναντηση στο παιδικο, τι σου ειπαν για την Αγγελικούλα?

Λία η ενασχόληση που εχεις εκτος απο πολυ δημιουργικη ειναι και αγχολυτικη, μπραβο!

λία ομολογώ πως ζήλεψα με τη βολτα σας καθως και με την ανεση του να παρεις αγκαλια το μωρο και τσουπ να εκδραμεις. Εκμεταλλευσου το οσο μπορεις, οσο ακομα εχεις ενα ;) πως και δνε ειχε σκεφθει τις πανες νωριτερα? Τωρα δεν ειναι λίγο μεγαλος για υφασματινες? Οπως λες καλυτερα να τις κοψει εντελως. Αληθεια αυτες δεν εχουν και μεγεθη? Η πεθερα μου μου χε πει πως η μανα της εκοβε την πανα στα πεντε της παιδια αφηνοτας τα το καλοκαιρι, γυμνα αυτα κανα τα τσισα βρεχοντουσα και υστερα οτυς εδειχνε το γιογιο και ετσι επειδη του ενοχλουσε το ..βρεξιμο , ανταποκρινοντας γρηγορα στο γιογιο. Βεβαια τοτε ειχαν αυλες περιβολια και ολα τα συναφη! καλα ποσα δοντακια εχετε συνολικα? Πανω κατω.

Ρε κοριτσια οταν μενεις στην πολη θες χωριο και τουμπαλιν. Εγω επειφη ετυχε να ζησω και στα δυο, μου αρεσει και στα δυο, ισως στο χωριο μεγαλωνεις καλυτερα παιδια, οχι ισως, μαλλον σιγουρα. Δεν θεωρω τυχαια την αναπτυξη της Αννουλας. Ας προσπαθησουμε να εκμεταλλευτουμε τα καλα εκει που ειμαστε. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλλον για αλλεργια ακουγεται , αφου ειναι και πρωτη φορα που του δωσες ντοματα. Θα εβαζα δειλα πολυ λιγο pepanthol σε ενα σημειο να δω αν υποχωρει και ρωτα τη γιατρο αυριο το πρωι. Περαστικα ναναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α κοριτσια ευχαριστω πολυ για τα περαστικα ειμαι πολυ καλυτερα πλεον, ευτυχως δεν ειχε διαρκεια, αλλα χασαμε το ραντεβου μας με το γιατρουλη να μας εβλεπε σημερα που κλεισαμε τους 11 μηνες :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι του εβαλα bepanthol για τα συγκαματα ομως.Δεν εφυγε...Θα βρασω και χαμομηλακι.Ειναι κοκκινιλες μεγαλες που ειναι και φουσκωτες λιγακι.Μηπως ειναι και ο ηλιος που το χτυπησε?

Εχετε μηνογενεθλια?Χρονια πολλα!!

Χαιρομαι που εισαι καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και το χαμομηλακι ειναι καλη ιδεα. Ο ηλιος, ναι εχεις δικιο, φορουσε καπελακι, ειναι ευαιισθητα μωρα τα δερματακια τους, αλλα δεν εχω εικονα κιολας, φανταζομαι οτι ο ηλιος θα εκανε ενα καψιμο οπως σε εμας, το οπιο θα εμφανιζοταν μετα απο το μπανακι του. Του εκανες μπανακι το μεσημερι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλειο χρωμα!Αλλα καθολου τελεια τιμη..

Οχι δεν καναμε μπανακι.

Τη ντοματα υποψιαζομαι,ή το φυστικοβουτυρο που ετρωγα αυτες τις μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ασε την τιμη δεν το συζηταμε,

Παντως αυτο που ειπες για τον ηλιο ειναι κατι που θελω να ρωτησω το γιατρο, για αντηλιακα, προστασιες και τι ενδεικνυται.

Μαλλον για αλλεργια ακουγεται Λιακι και πιο πολυ προς τη ντοματα. Κι εμενα μου αρεσει το φυστικοβουτυρο τρελαινομαι!! Ρωτα αυριο το γιατρο.

Σε καληνυχτω γιατι θελω να συμμετεχω στο μεταμεσονυκτιο παρτυ που θα κανει καποια απο τις δυο μου κορες! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

λια πως ειναι ο μικρος;

σοφακι εσυ;

για τις πανες που λετε εγω να δειτε ποσες θελω την εβδομαδα η σαντυ δεν την εχει κοψει ειχε γινει σημαντικη προσπαθεια στα δυο αλλα δεν καταφεραμε τιποτα..στα 2,5 ημουν εγκυος κ δεν ειχα κουραγια να μαζευω τσισα απο κουρτινες κ πατωμα τωρα στα 3 ειναι χειμωνας αλλα κανουμε γυρω στις 4 φορες στο γιογιο αλλα δεν την εχουμε βγαλει απλα οποτε της λεω παμε γιογιο αλλες ερχεται αλλες οχι..μωλις βγουν τα χαλια ομως θα κοπει σιγουρα γιατι δεν παει αλλο..κ εγω της ειχα παρει απο παρα πολυ νωρις γιογιο κ εκανε με την μια τσισα εκει 1,5 χρονων ηταν αλλα εμεινα με την χαρα.. :lol::lol: βεβαια εμενα δεν μιλαγε κ ολας κ παιζει μεγαλο ρολο κ αυτο.

εχω τρελο σιδερο τρελο μαζεμα κ να φτιαξω πραγματα για το χωριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα.

Δεν στεκονται που θενα εχω αλλαξει δυο μπλουζες απο το πρωι γιατι εχω ιδρωσει να κυνηγω και να τρεχω οταν ακουω κλαμμα. Αλλαζα την ΠΑναγιωτα και ακουω ενα γδουπ και σπαρταριτστο κλαμα. Τρεχω ειχε αναριχηθει απο τις ψηλες μαξιλαρες του καναπε που τις εχω βαλει κατω και ειχε πεσει μαλλον με το πηγουνι με φορα στο πατωμα. Τη θηλασα, ηρεμησε, μετα παο δυο λεπτα να σου παλι να παει στο ιδιο σημειο, το στο καλο μνημη ψαριου εχουν. Ειμαι ετοιμη να παω να παρω αρμαφλεξ και να κανω λιγο πιο μινιμα το σαλονι.Θελουν να τα πιασουν ολα :shock::shock: Να μου πεις δεν τα ξερες.

Λία πως ειναι ο Στρατος?

Νανσυ πολυ πανομανι, εδω εμενα εχουν τετραπλασιαστει τα σκουπιδια μου, τουλαχιστον τις αγοραζω οταν εχει 50%. παντως το χα σκεφθει για υφασματινες, αλλα ειλικρινα σκεφτομαι πως ειναι επιπλεον κοπος και απλα δνε θα προλαβαινα, να στεγνωνουν το χειμωνα και να τις σιδερωνω. Στα διδυμα που ειναι τοσο θετικα, μαθε τους το γιογιο τωρα που θα καλοκαιριασεισ στας εξοχας να βρεις την υγεια σου, και τα τρια μαζι θα ναι πιο ευκολα θα κοιτα το ενα τ αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!σημερα νωρις νωρις ξυπνησαμε!!την εδωσα γαλα κ ξανακοιμθηκε κ εγω απολαμβανω καφε κ τσιγαρο!! :D σε λιγο θα παμε θεσσαλονικη για να δω ενα μαγαζι(μεζεδοπωλειο)το δινει 5.000ε στο βαρδαρη ειναι κ το σκεφτομαστε σοβαρα αν μας αρεσει να το παρουμε..μονο να βρουμε τα λεφτα..τα εχω σκεφτει ολα..βραδυ δεν θα δουλευει γιατι ειναι πισω απο το ξενοδοχειο καψης(σαλονικες ξερουν που ειναι) κ δεν νομιζω να εχει κινηση εκει το βραδυ..αυτο θελω,μονο μερα να το ανοιγω..την μικρη σκεφτομαι σε βρεφονηπιακο σταθμο να την στελνω το πρωι..

λια πως ειναι ο στρατος σου?

σοφια ειχατε ατυχηματα?αχ το γιαβρι μου..τουλαχιστον δεν χτυπησε πολυ..κ η δικια μου χτυπιεται στις καρεκλες κ δεν κανει κιχ τωρα πια.. απ'οτι βλεπω τα συνηθησε τα χτυπηματα!

νανσυ φανταζομαι ποσα σκουπιδια την μερα βγαζεις με τα παμπερς..θα καθησεις καιρο στο χωριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι λεω μαρακι αλλα μπορει κ οχι :lol::lol: δεν μπορω κ τη συμβιωση με αλλους πολλες μερες :lol::lol::lol: κουραζομαι περισσοτερο κ ας κανω λιγοτερα δεν ξερω πως γινεται :lol::lol:

μαρακι με το καλο αν κανετε καινουργιο ξεκινημα με δουλεια αν κ οι εποχες ειναι πολυ δυσκολες για ανοιγματα σου ευχομαι να τα καταφερετε.

καλα εαν εκοβαν τα διδυμα ενος χρονου την πανα θα τραβαγα τις μ...τριχες μου που δεν εχω :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: δεν πιστευω οτι γινεται κατι τετοιο βρε κοριτσια δεν περπατανε κ ολα τα παιδια με το που χρονισουν..η σαντυ περπατησε 11,5 μηνων αλλα αλλα παιδια περπατανε 15-16μηνων βεβαια εαν εχουν κ την αντιληψη της κορης σου μπορει κ να γινει ποτε δεν ξερεις βεβαια εαν φανταστω τον εαυτο μου να τρεχεις σε καθε μαμα τσισα μαμα κακα μαμα ελα να με σκουπισεις κουραστηκα ηδη... :lol::lol::lol: νομιζω οτι θα ταν καλυτερα να πηγαινε πρωτα η σαντυ μονη της εντελως κ μετα να την εκοβα στα διδυμα.ειχα δει την ξαδερφη μου με τις δυο τις κορες κ καθε 10 λεπτα την φωναζαν για σκουπισμα...πιστευα οτι ηταν πιο ευκολο :lol::lol::lol::lol:

α για τον μπεμπη που ρωτησατε οχι βρε 600 μλ τη φορα απλα πινει πολυ περισσοτερο απο 600μλ τη μερα που θα επρεπε 600μλ τη φορα ουτε εγω δεν μπορω να πιω

τωρα για τις υφασματινες πανες δεν ξερω κατα ποσο συμφερει λια μου γιατι εγω που βαζω συνεχεια πλυντηρια σιδερο κτλ μου ρθε το ρευμα 700 ευρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καημερα κοριτσια

Μαρακι καλη περιπτωση ακουγεται!!!!αλλα αυτος γιατι το δινει.??να το ψαξε τα καλα γιατι την σημερον ημερα δεν ειναι να ξεκινας τεβε κ εφοριες κ να φας τα μουτρα σου!!!αν ομως πιστευεις οτι θα εχει κινηση να το κανεις!!!θα παρω μετα την παιδιατρο για ραντεβου κ θα σου πω.αυτη την φορα πραγματικα θελω να πιουμε κ εναν καφε.για να δουμε θα τα καταφερουμε???

Σοφια κ γω τα ιδια εχω με τον Ανασταση ..βεβαια τωρα εχει γινει εξπερ στις μαμουνιες κ τους ελιγμους κ σπανια πεφτουμε!!!εσυ πως εισαι καλυτερα??

Λιακι κ εμενα για αλεργια μου φαινεται..ειδα κ τις φωτο..κοιτα να το παρακολουθησεις κ σημερα που θα πας γιατρο ρωτα να δουμε τι θα σου πει...

Νανσυ καλες ετοιμασιες..ευχομαι να περασεις καλα κ να ξεκουραστεις..ασε σε φανταζομαι με τις πανες...

Κατερινακι περιμενουμε τα νεα σας απο τον παιδικο της Αγγελικουλας!

Κατερινακι ο Παναης πως ειναι..χαθηκες παλι!!!!!!ελπιζω ολα καλα κ να ετοιμαζεσαι για το τριημερο..

Ελενα που εισαι????ολα καλα?? :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! Ti kanete, egw polles douleies autes tis meres alla kai eksw kai den exw prolabei na grapsw mono ligo sto FB.

Elaba ta fraoulenia pougkia...den enthousiastika...mou fainontai ligo mikra...isws einai epeidi einai kai adeia. Tha gemisw ena na dw pws einai. Agorasa kai fraoules extes apo ti laiki kai eplaina gualina mpoukalia gia na ksekinisw to liker! Piga kai epsaxna kai mpoukalakia gia na to balw mesa alla den exw kataliksei akoma.

H Ebelina apo xtes trwei polu kalitera...kai koimithike kai pio fusiologika...tha dw kai simera pws tha paei...isws itan fasi.

Sofia pws eisai simera kalitera? Eutuxws pou den kratise polu...isws itan apla mia adiathesia.

Kala kai emena to idio...ase twra skarfalwnei kai apo tis maksilares kai eixame balei sti mia meria ena megalo pouf kai twra balame allo ena apo panw. Aptis maksilares den kserw ti allo na balw. Kai mena olo me ti mouri paei na pesei aptin alli meria, ws twra tin exw prolabei.

Sofia teleia auta pou ebales...kala kai to teleutaio polu wraio alla kai fwtia h timi! Oi nonoi sas den tha ta agorasoun auta?

Lia pws einai o Strataras? Isws einai apo allergeia alla mporei kai apo ton ilio...emena mou eixe pathei kati paromoio sta magoula alla to eixe pathei apo ti zesti tou tzakiou...tis ebala bepanthol kai tis efuge! An itan aptin ntomata den tha epiane olo to swmataki? Auti tin entupwsi eixa gia tin allergia xwris na eimai kai sigouri diladi.

Maria teleia idea to mezedopoleio! Makari na to kanete opws to skeftesai!

Tony ti kaneis esu?? Edw imoun mwre sas diabaza xtes pou kai pou alla olo kati tuxaine kai ekei pou tha egrafa olo sikwnomoun kai ekana kati. Etoimazw fraoulokatastaseis edw exw fraouliasei!

A Maria teleio auto pou mou esteiles fto FB...polu gelasa! Fobero! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofia ksexasa na sou pw euxaristw gia ta kala sou logia gia tis fwto!

Egw ftaiw pou den to eblepes prin, to eixa kleidwsei kai den to thumomoun, sorry :oops:

Kala kai se autes mono ligo fainetai to topio...an brw kati alles pou fainetai tha sou steilw na deis!

Kala eimai sigouri oti tha ksetrelatheis! Kai to kalo einai oti dipla sto ekklisaki apo tin mia meria pou einai to parking exei ena sa dasaki me dentra kai ekei bgazeis tromeres fwtografies! Emeis ekei bgalame kati polu wraies!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μακαρι ναναι τυχερο και να παρετε το μαγαζι και ν απαει καλα η επιχειρηση!

Να σας ρωτησω Μαρία και Αντωνία εσεις που γυρνοβολανε τα ζουζουνια σας , τι κανετε με τα πατωματα ποσο συχνα σφουγγαριζεται και με τι πατατε πανω?

Ελενα για γεμισε το και βαλε μας φωτο. Αν ειναι μικρο μπορεις να βαλεις μεσα ζαχαρωτα και να αφησεις 3 κουφετακια να κρεμονται απεξω ετσι ωστε να φαινεται πιο μπουγιο. Ασε με τις κορες δνε ξερω τι θα τις κανω. Πιανω τη μια να περπατησουμε μαζι , με βλεπει η αλλη και πιανει τα κλαμαμτα γιατι θελει κι αυτη... οι νονοι υα τα αγορασουν , απλα μπαινω στη θεση τους και μου φαινονται πολλα ρε παιδι μου, εγω προσωπικα κοιτω για τον αδερφο μου γιατι με τον αλλο νονο θα δψ ακομα δεν εχουμε μιλησει περι βαπτιστικων. φανταζομαι δεν θα χει προβλημα ο αδεφος μου, αλλα ρε παιδια για ενα φορεματακι, αλλα ειναι τοσο ωραιο! Οσο για τις φωτο θα περιμενω αλλα αρχιζω να ανθεωρω για Χανια για διαφορους λογους, τεσπα περιπεμνω κατι προσφορες και μεχρι το τελος της βδομαδας θα πρεπει να εχουμε αποφασισει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofaki οταν η σαντυ μπουσουλαγε σφου9γγαριζα καθε μερα με καυτο νερο κ παλι μαυριζε το φορμακι της κ δεν μπαιναμε ποτε με τα παπουτσια μεσα..αφηστε τωρα που το θυμηθηκα την προιγουμενη εβδομαδα ειχαν ερθει 3 ζευγαρια στο σπιτι κ το ενα ειχε κ παιδι κ κανενας μα κανενας δεν εβγαλε τα παπουτσια του!!κ ντραπηκα να το πω γιατι πολλοι παρεξηγουνται κ ολας αν κ στο ενα ζευγαρι που ειχε ξαναερθει το ειχα πει με πλαγιο τροπο κ τα χαν βγαλει αυτη τη φορα ομως οχι κ λεω ρε παιδι μου 3 παιδια βλεπεις ντιπ μυαλο;;)

κ συνεχιζω παλι στο θεμα τωρα που ειναι 3 τα παιδια κ οι δουλειες πολυ περισσοτερες δεν ξερω αν θα μπορω να μαι τοσο υπερβολικη με το πατωμα..απο καποιο σημειο κ μετα κουραζεσαι κ σε πιανει μια μικρη αναισθησια..κ να φανταστειται πριν τα παιδια ημουν υστερικη με την καθαριοτητα μπορει να χα κοσμο κ εαν εβλεπα καπου σκονη το καθαριζα εκεινη την ωρα..ή μαζευα αμεσως πιατα κτλ κ τα τακτοποιουσα κατευθειαν τωρα πια οταν ερχονται καθομαι μαζι τους κ τα μαζευω μετα κ την επομενη..εαν δεν κανεις κ λιγο τα στραβα τα ματια καθε μερα εισαι ξερη απο την κουραση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά εμεις εκπαιδευόμαστε με τα παιδιά!! :lol: Κι εγω αυτη τη μανια εχω,να μην προλαβαινει ουτε να γεμισει ο νεροχυτης!!

Ελενα δεν εγραφε διαστασεις στο σαιτ?Ενταξει γεματα θα ειναι χαριτωμενα.Βαλε φωτο!

3ημερο ποιες θα πατε καπου?Εμεις κλασικα στην πεθερα..Θα παμε απο Σαββατο απογευμα μαλλον.Ακους Βουλα?Αν περασετε απο εκει βολτιτσα θα χαρω να σας δω!!

Ο Στρατος ειναι καλυτερα σημερα,η κοκκινιλα εγινε πιο ροζουλι,αλλα ειναι εκει.Γιατρο εχουμε την Τεταρτη.

Πρεπει να κλεισω κι εγω γυναικολογω γιατι το γρουμπουλι εκει που σας ελεγα υπαρχει εντονο,και ποναει λιγακι..Αλλα ολο το αναβαλω γιατι σκεφτομαι τα κωλολεφτα...

Λεω να παρω αυτοτο βιβλιο http://www.amazon.com/The-Science-Paren ... roduct_top

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,είστε καλά?

Εμεις εδώ έχουμε φοβερό αέρα,χάλια.Ευτυχώς έχω να ετοιμαστώ για το ταξίδι και δεν είναι να πάω πουθενά!Το απόγευμα μόνο θα πάω ένα κομμωτήριο.Χτες είχα πάει στην κουμπάρα μου να την βοηθήσω σε κάτι και ο νονός μας(ο γιος της κουμπάρας μου-4μιση ετών)απασχόλησε την μπέμπα 2 ώρες, κοντεψε να της κοπεί η ανάσα απο τα γέλια.Και σε μας ξεκαρδίζεται όταν της κάνουμε καραγκιοζιλίκια αλλά έτσι δεν την είχα ξαναδεί ποτέ.Είδες, λέω, πόσο χρειάζονται τα παιδία παρέα και πόσο επικοινωνούν με τα μικρά παιδιά!

Σοφία, οι κοπελάρες σου είναι οι μεγαλύτερες της παρέας μας, ε?Τελικά λες να μην κάνεις τη βάπτιση στα Χανιά?Και γω με το σφουγγάρισμα έχω αναρωτηθεί δεδομένου ότι την δικιά μου την βλέπω να μπουσουλάει όταν θα ξεστρώσουμε :?

Λία,είδα τις φώτο του Στράτου, δεν μοιάζει να είναι απο τη ζέστη, απλα για τις αλλεργίες υποτίθεται ότι εμφανίζονται και μετά φέυγουν σχετικά σύντομα.Μην αναβάλλεις τον γυναικολόγο....

Καλά να περάσετε στην εξοχή!

Σοφία για το χωριό και την πόλη...Και γω 30 χρόνια σε πόλη έζησα ,δεν είχα καν χωριό για τα καλοκαίρια ας πούμε και τώρα ζω σε χωριό.Έχει τα υπέρ και τα κατά.Σίγουρα πάντως μέχρι το Δημοτικό, τα παιδιά μεγαλώνουν αναμφισβήτητα καλύτερα στο χωριό.

Μαράκι, ελπίζω να είναι καλή ευκαιρία αυτό το μαγαζί, περιμένουμε να μας πεις νέα.Θα τηλ κιόλας μήπως καταφέρουμε να συναντηθούμε.

Μίλησα και με την Κατερίνα-Πασχαλιτσάκι, φεύγουν σήμερα για Βέροια.Είπαμε μήπως κάνουμε στάση αύριο εκεί καθοδόν για Θεσνίκη, αν όλα πάνε καλά.

Έλενα, βλέπω οργανώνεσαι για τη βάφτιση.Βάλε μας φώτο να δουμε τα πουγκάκια όποτε μπορέσεις.

Θα τα πούμε και μετά, φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!τρεχετε τρεχετε?Αυτος ο καιρος δεν ξερει τι θελει.Οταν εχει ηλιο πραγματικα αλλαζει ολη η καθημερινοτητα.αυτες τις μερες ειμασταν συνεχεια εξω,βολτιτσες επισκεψεις...Σημερα παλι μεσα με τον βρωμοκαιρο.

Τα νεα μας ειναι μια χαρα,η μπουμπου μεγαλωνει κ συγχρονως μεγαλωνουμε κ εμεις 8-) .Τρωμε το φαγακι μασ αν και αρχιζουμε να ελλατωνουμε τα φρουτα αλλα με λιγο υπομονη τα τρωμε.Εχουμε παρει κ της hole τα δημητριακα και τρωμε και κατι διαφορετικο.Επισης πηραμε και καστανα κ αμυγδαλα που θα ξεκινησουμε την αλλη βδομαδα.Κατα τα αλλα δεν εχω προσθεσει τιποτα αλλο ακομα στην διατροφη της :roll:

Για κολυμβητηριο που λεγατε εμεις περιμενουμε απαντηση απο το κλειστο της μεταμορφωσης(ειναι το πιο κοντινο μας)για το ποτε θα ανοιξουνε την μικρη την πισινα για τα μωρακια.Η προπονητρια μου ειπε οτι στην Γερμανια τα ξεκινανε απο δυο μηνων,οσο πιο νωρις τοσο καλυτερα,ειπε.Γυρω στα 50€ τον μηνα απο οτι καταλαβα,ακομα δεν εχουν καταληξει.

Η μπουμπουκα μου,εχει αρχισει να σηκωνεται μονη της στον πωπο,ειναι πολυ υπερκινητικη και στην αγκαλια καθεται με το ζορι.Συνεχιζει να δειχνει εντονο ενδιαφερον για τις φωτογραφιες μας και φυσικα για την φατσουλα της στον καθρεπτη.Αυτο που με στεναχωρει ειναι οτι με αυτους που δεν γνωριζει ή που βλεπει πιο σπανια βαζει συνηθως τρελο κλαμα με λυγμους :( Πιστευω οτι προτιμαει τους ηρεμους ανθρωπους που της μιλανε σιγανα και την πλησιαζουν αργα!

Καλε στο facebook πως σας βρισκω?Δεν το κατεχω ιδιαιτερα.Αφου σε αυτο που εχω ,μονο 10 φιλους και αυτους επειδη μενουν μακρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...