Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Έχω τα κέφια μου γιατί όταν ο καιρός φτιάχνει χαίρομαι πάρα πολύ! Σήμερα το πρωί πήγαμε και στο εκπτωτικό χωριό και φάγαμε έξω. Ωραία ήταν! Μετά δουλίτσα.

Πήρα ρουχαλάκια στη φραουλίτσα μου και η μαμά μου αγόρασε στον Πάνο γιατί την Πέμπτη έχει το αγοράκι μου γενεθλιάκια! Πέρασαν 4 χρόνια από τότε που τον γέννησα και δεν μπορώ να το πιστέψω..

Κατερινάκι περαστικά στην Αγγελικούλα.Κυκλοφορεί στους παιδικούς γαστρεντερίτιδα. Πρόσεχε τον Νικόλα σου. Οι εμετοί είναι πάντα ύποπτοι-ειδικά όταν σημειώνονται πάνω από μια φορά...

Σταυρούλα καλοπερνάς όταν πηγαίνεις στη μαμά σου. Αχ αυτές οι μαμάδες...Κι εγώ πάντα ξεκουράζομαι και περνώ καλά όταν είμαι μαζί με τη δικιά μου.

Μαράκι έκανα τεστ αλλά έτσι κι αλλιώς σήμερα αδιαθέτησα μετά από 2 μηνες!!! Ευκαιρία για εντατική δίαιτα ξανά.Όταν είμαι αδιάθετη και κάνω δίαιτα χάνω εύκολα.

Ελενάκι άτιμο πράγμα τα δοντάκια..Παιδεύονται και αυτά σε όλες τις αλλαγές που τους συμβαίνουν. Εμένα η δικια μου ακόμα δεν κάνει σερί ύπνο αλλά ΟΚ. Το έχω συνηθίσει πλέον.

Αριάδνη ταξιδάκι;;; Τέλεια! Να περάσετε πολύ πολύ όμορφα!

Νάνσυ μπράβο που πήγες σούπερ μάρκετ με 3 παιδιά. Ποτέ δεν θα το τολμούσα...Θα τα έπαιζα.

Αντωνία ωραία που ξαναπήγες στον γέροντα Παΐσιο με τα παιδάκια σου! Όπως το είπες τότε που πρωτοπήγες!

Ρε κορίτσια δεν το περίμενα ότι με το θηλασμό θα πάθω τέτοια εξάρτηση...Μου αρέσει πολύ που τη θηλάζω και νομίζω ότι δύσκολα θα πάρω την απόφαση να σταματήσω. Από την άλλη έχω και τον άντρα μου που μου λέει να δώσω ξένο για να αρχίσει να κοιμάται το παιδί σερί...Ουφ...Τουλάχιστον δεν κάνω πια αντλήσεις. Το γύρισα πίσω το νοσοκομειακό θήλαστρο.Έτσι το βράδυ δε δίνω πλέον από μπουκάλι το γάλα μου γιατί μετά βαριέμαι να κάνω άντληση με το δικό μου το θήλαστρο (είχα καλομάθει με την απίστευτη ταχύτητα του νοσοκομειακού).Έτσι εχω ακόμα αρκετά σακουλάκια στην κατάψυξη.

Πάω για ύπνο κοριτσάκια μου. Έβαλα και τον άντρα μου που ροχαλίζει να κοιμηθεί σε άλλο δωμάτιο και ελπίζω να έχω ένα ήρεμο βράδυ.

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσακια

εχτες πηγαμε στην παιδιατρο κ μπορω να πω οτι ασχοληθηκε παρα πολυ με τα μωρα θα δειξει βεβαια κ τις επομενες φορες

λοιπον να πω για αρχη για την διατροφη μια κ ολοι οι παιδιατροι οπως εχουμε καταλαβει λεει ο καθενας διαφορετικα μου πε ολα τα λαχανικα οτι θελω να ξεκινησω αυγο κ να δινω κ μια φορα την εβδομαδα βρωμη

για να δινω αυτο το κατι παραπανω που κανει πολυ καλο γιαουρτακι μου ειπε απο την στιγμη που ειναι τοσο καλοφαγα οχι γιατι δεν θελει περισσοτερο ασβεστιο να τους εδινα μονο εαν δεν ηταν καλοφαγα επομενως στο χρονο κανονικο γιαουρτι.οχι τραχανα γιατι εχει φρεσκο γαλα μονο ζυμαρικο.οταν της ειπα για τα 8 φρουτα που τους βαζω εβαλε τα γελια κ μου ειπε μπραβο.α!κ την ρωτησα εαν μπορω να δινω κατι αλλο αντι για κρεμα που λεγατε κ μου ειπε μονο ξαναφαγητο τιποτα αλλο.κ απο κρεατα οτι θελω.

τωρα για το πουλακι οπως κ η προιγουμενη μου πε καθε μερα μια φορα

κ τωρα να σας πω για τον μπεμπη μου..

μου εβαλε χερι σε εισαγωγικα να κοψω το τοσο γαλα που πινει..μωλις τα σηκωσε μου ειπε βλεπω τρωει περισσοτερο φαι κ της κανω οχι η μπεμπα τρωεει περισσοτερο απλα ο μπεμπης πινει παρα πολυ γαλα..μου λεει τι περισσοτερο απο 600 μλ βαζω τα γελια κ της λεω τοσο πινει μονο το βραδυ..κ οπως καταλαβενετε μου ειπε τελος!!δεν την ενοχλουν τα 9650 κιλα αλλα το οτι παιρνει τοσο πολυ ασβεστιο κ ετσι δεν μπορει ο οργανισμος να απορροφα τον σιδηρο κτλ απο τις στερεες τροφες κ οτι εαν συνεχισει ετσι θα εχουμε θεμα παχυσαρκιας..οπως καταλαβατε το πολυ γαλα δεν κανει καλο το ιδιο μου πε κ για την σαντυ να το κοψω για τα δοντια της.μου πε νερο ή χαμομηλι αλλα το καλυτερο ειναι τιποτα γιατι μετα θα ξυπνανε για αυτο κ καλυτερα να τον αφηνω να κλαιει κ σιγα σιγα θα μαθει..καλα αυτο δεν γινεται γιατι οταν κλαιει ο μπεμπης βαραει τρελο συναγερμο..

κ τωρα τα ψιλοασχημα νεα που θελω να πιστευω πως δεν ειναι τιποτα..

ο μπεμπης οταν γεννηθηκε τον πρωτο καιρο οταν κοιμωταν εκανε σαν κατσικι τωρα που μεγαλωσε ανασαινει καπως βαρια κ καποιες φορες σφιριζει ή προιγουμενη παιδιατρος μου ελεγε πως δεν ειναι τιποτα ορο κτλ..αυτο ομως δεν περναει..λοιπον αυτη η παιδιατρος ασχοληθηκε παρα πολυ με αυτο το θεμα απο μονη της του μετραγε συνεχεια το οξυγονο κ μωλις εξεταζε την μπεμπα κ τον ξαναακουγε την αφηνε κ τον ξαναεξεταζε.μας ειπε λοιπον να κανουμε τριπλεξ καρδιας για να ειμαστε σιγουροι κ οτι δεν μπορει να ναι με το ανχος αν τυχον αρρωστησει μηπως ειναι κατι κ δεν το εχουμε δει.πιστευει πως ειναι βρονχομαλακια κ μου πε πως εαν ειναι κατι τετοιο δεν ειναι απολυτως τιποτα κ δεν ασχολουμαστε καθολου απλα θελει να μαστε 100%σιγουροι.

τελικα παντως αποδεδειγμενα οταν η μανα εχει αμφιβολια για το παιδι της για οτιδηποτε πρεπει παντα να το ψαχνει.ετσι με απασχολουσε απο μικρη η σαντυ με τον λογο κ ολοι μου ελεγαν βλακειες κ ετσι με απασχολουσε κ η αναπνοη του μπεμπη κ να που τελικα βρεθηκε καποιος που προβληματιστηκε οπως εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκιααα.

Σας έχω βάλει το κείμενο του προσκλητηρίου στο fb να μου πείτε γνώμη.

Ανθή αχχχχ κι εσένα ο άντρας σου ροχαλίζει? :evil: Δράμα η κατάστασηηη άστα.

Το νιώθεις αυτό με τον θηλασμό γιατί ίσως δεν έχεις σκοπό να κάνεις άλλο παιδάκι. Έτσι πιστεύω κι εγώ θα ένιωθα αν ο Στράτος ήταν το 2ο. Τώρα ξέρω ότι θα την ξαναζήσω αυτή την εμπειρία και πείτε με τρελή αλλά ανυπομονώ.

Στις πόσες μέρες καθυστέρησης αρχίζουμε να ανησυχούμε? :roll: Έχω παραγγείλει και τα τεστάκια αλλά δεν έχουν έρθει ακόμα να τα εγκαινίαζα. :lol:

Ο Στρατούλης μου φτερνίζεται και βήχει ελπίζω να μην κρύωσε από τις βόλτες μας. :?

Νάνσυ εύχομαι να είναι όλα καλά με τον μπεμπάκο. Όντως καλή φαίνεται αυτή η παιδίατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!ξυπνησαμε καλα κ τωρα παιζει αρμονιο κ λεει τατατττατατα...... :lol:

νανσυ ετσι οπως το περιεγραψες για την παιδιατρο φαινεται να ειναι πολυ καλη!

σταυρουλα ΛΕΣ...?????????????αντε μακαρι!!!

μαρια-ζ ευχαριστουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανθη μεγια τα ρουχαλακια σας!!!!!!μεχρι τωρα ειχες το νοσοκομειακο θηλαστρο?μπραβο σου!!τωρα δλδ θηλαζεις απευθειας απο το στηθος κ σκεφτεσαι σιγα σιγα να κοψεις το θηλασμο?

αυτο ελεγα σε μια φιλη που πηγα για καφε για τον καιρο!!ανοιξε η ψυχη μας επιτελους!!

α δεν σας ειπα!!μαθαμε να λεει κακα(τατα)λεει η μικρη!! :lol: την ρωταω τι εκανες?τατα λεει αυτη!! :lol: 2 μερες μου πηρε για να το μαθει..της εδειχνα τον ποπο της κ της ελεγα τι εκανες εδω?κ της ελεγα κακα..ετσι αυτη το εμπεδωσε κ αφου τα κανει λεει τατα!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,είστε καλά?

Τι γίνεται Σταυρούλα, λες να έχουμε ευχάριστα??Μακάρι να γίνουν όλα όπως τα θες.

Είχα και γω καθυστέρηση την προηγούμενη φορά 6 μέρες ενώ δεν είχε "πολυγίνει"τίποτα και είχα φρικάρει.Με τίποτα δεν είμαι έτοιμη για ένα τέτοιο γεγονός :?

Μαρία,η Αννούλα είναι όντως πολύ προχωρημένη!Τώρα που το λές, η κουνιάδα μου που είναι Ρωσίδα, είχε μάθει στην κόρη της απο 1 έτους στο γιογιό τα κακά!Τέτοιο σύστημα έχουν εκεί!Βέβαια ήταν και συνεργάσιμο το παιδί!

Τώρα που λέμε για αυτά, είδα και μια καλή προσφορά στο welovebabies, έχει διάφορες δηλαδή, στις πάνες έχει δώρο 6 πακέτα μωρομάντηλα.

Νάνσυ πολύ καλή ακούγεται αυτή η παιδίατρος.Ελπίζω ο μπεμπάκος να μην έχει τίποτα!Όσο για το γάλα, σωστό αυτό που είπε,δεν το είχα σκεφτεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρι κι εγώ θέλω να μπω welovebabies να παραγγείλω πάνες αλλά δεν τα πολυχρησιμοποιω τα μωρομάντιλα μόνο για να του καθαρίσω ίσως τα χεράκια και μόνο όταν βγαίνουμε έξω. Στην ευαίσθητη περιοχή βάζω βαμβάκι με ορο και αντί για κρέμες λαδάκι αμυγδαλέλαιο.

Είχα δει όμως κάτι μαντηλάκια που είναι για το πρόσωπο για όταν λερώνονται με το φαγητό της προδερμ νομίζω ήταν και ψήνομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αριαδνη αυτο σκεφτομαι,να της μαθω το καλοκαιρι να τα κανει στο γιογιο κ να εχουμε για λιγο μονο το βραδυ παμπερς..για να δουμε..παντως οτι τα λεει τα κακα της ειναι θετικο..

σταυρουλα με βαμβακι τον καθαριζεις?μπραβο σου!!εγω με μωρομαντηλα καθαριζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου, πως είστε?

Εμεις καλυτερα η Αγγελικη καλα και ο Νικόλας με λιγότερες μυξουλες, εχει βγει βόλτα τωρα με την γιαγια του. Να φύγει και ο Μάρτιος να ηρεμησουμε γιατι ξεγελάει πολυ αυτός ο καιρος.το απογευμα εχουμε συνάντηση στον παιδικο να δω τη θα μου πουν για το ταρζανακι μου το μεγάλο. :roll:

Αντωνία βοήθεια σας που πήγατε και προσκυνησατε!

Σταυρουλα βολταρει στις κούνιες το σκαντζοχοιρακι σου, καλα να περνάς στην μανούλα. Για την πισίνα καλυτερα κοντα σας η απόσταση θα σε κουράσει με τον καιρο, καλη αρχη λοιπόν. Ωωω άντε περιμένουμε νεα σου, μακάρι να εχει τρυπωσει ήδη το αδελφάκι του Στρατουλη!!!!!!!

Μαρακι ναι Αντώνη τον έβγαλε η Μαρίνα τον μπεμπουλη της. Όλο λεξουλες η μικρη έμαθε και τα τατα :lol::lol: σούπερ.

Αριαδνη ασε και εγω έτσι μετα το πρώτο παιδι το σπιτι γινεται δωμάτιο δωμάτιο, και ποτε δεν είμαι ικανοποιημένη όπως το έκανα προ παιδιών.

Ανθουλι μεγεια τα ρουχαλακια για την κούκλα σου και τον Πανουλη. Χρονια του πολλα για αυριο, να εχει όλα τα καλα του κόσμου!!!!!! Δεν ήταν γαστρεντεριτιδα, εκανε εμετο απο φλεματακια που ειχε, μετα έτρωγε κανονικα.

Νανσυ πολυ λογικα και σωστα όσα σου ειπε η παιδιατρος, φαίνεται σωστή και έδειξε πολυ ενδιαφέρον. Τριπλεξ κάναμε και μεις στον μικρο, ενας υπέροχος ειναι, γιατι άκουγε ένα φύσημα η παιδιατρος, αλλα τελικα ειναι της ηλικίας φυσιολογικο και δεν μας απασχολεί. Να το κάνετε για να είστε ήρεμοι ότι όλα ειναι φυσιολογικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσουλι και εγω πιστευω στο ενστικτο της μανουλας.Μαλλον δεν θα ειναι κατι απλα θελει να ειναι ησυχη.Για το γαλα δεν το ηξερα....Το γεμισμα που τους βαζω ειναι ιδιο με εκεινο που βαζουμε στα μαξιλαρια, μοιαζει σαν βαμβακι.

Ελενα το ξερω για την τιμη που εχουν, εγω τα υφασματινα γενικα τα βρισκω και πιο ακριβα.Τις μπομπονιερες δεν θα τις φτιαξω γιατι εχω δει καποιες που δεν φτιαχνονται στο χερι , αλλα τα μαρτυρικα σε μαξιλαρακια θα τα φτιαξω εγω,εννοειτε.Ο αντρας μου βεβαια με εχει φαει να φτιαξω τα πουγκακια γιατι θα βαλουμε και ασημι και θα μας ανεβει πολυ το κοστος.Πως και πως περιμενω τα καινουργια πραγματα για να φτιαξω :D:D Μου αρεσει πολυ και το βλεπω σαν χομπυ τωρα! Παλια ζωγραφιζα και πινακες και ειχα και παραγγελιες, αλλα τωρα δεν θελω να βαζω χρωματα με το μωρο.Στο σχολειο σπουδαζα δομικος και εχω κανει ατελειωτες ωρες σχεδιο, ασχετα αν δεν το ακολουθησα.

Καλα Μαρια η Αννουλα πολυ μπροστα ειναι :D Μπραβο το κοριτσακι μου.

Κατερινα μπραβο που ειστε καλυτερα :D

Σταυρουλα καλες βολτες και καλη αρχη ,δεν ηξερα για τα χαρτια που χρειαζεσαι ...ευχαριστω για την πληροφορια .

Σας ευχαριστω που σας αρεσουν :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας απο μας. Δεν ειμαι στα πολυ καλα μου. το μεσημερι με επιασε μια αδιαθεσια πηγα ξαπλωσα και μολις σηκωθηκα πονουσε το στομαχι μου, μιλαμε πεθανα. Τελικα αργα το απογεμα εκανα ενα εμετο και ηρεμησα, αλλα αρχισα να ανεβαζω πυρετο και ενιωθα αδυναμια. Η μητερα μου και ο αντρας μου κανα τα παιδια μπανιο μου τα φεραν και τα θηλασα και ξαπλωσα ετσι απο νωρις. Φοβομουν μην κολλησουν γιατι ειναι προφανως ιωση. ειχαν τα ιδια συμπτωματα τουλαχιστον οι μισοι απο τα παιδια που βρεθηκαμε την Κυριακη. Σημερα ειμαι εμφανως καλυτερα, αλλα απο τηναφαγια νιωθω μια συνεχη ζαλαδα, σιγα σιγα τωρα θα φαω κατι ελαφρυ. Ευτυχως οι κορουλες μου ειναι μες στη τρελη χαρα.

Ειδα στο fb την Αννουλα να λεει τατα και ελιωσα :D Μπραβο στο κοριτσι!

Τα υπόλοιπα αργοτερα κοριτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφιακι λες να σε επιασε καμια γαστρεντεριτιδα??Ωχ..περαστικα.

Εχω μερες να γραψω μαμμυ!!

Τα γραφω στο φβ.

Σημερα επιτελους χαρηκα τον καιρο.εβαλα το Στρατακο στο μει ται μας και πηγαμε βολτα με τον ηλεκτρικο στο μοναστηρακι και πηγαμε για καφε με την κολλητη,ηταν πολυ καλο παιδι οπως παντα!! :D

Τωρα χαλασε ο καιρος ξαφνικα..μα τι γινεται πια.

Τα φρουτα ακομα δεν τα θελει,οτι συνδιασμο και να κανω.Προκατειλημμενος παιδι μου!!Θα παρω ανανα και βανιλια να δοκιμασουμε.Παντως δεν τον πιεζω καθολου να τα φαει.Αν στην πρωτη κουταλια φωναζει τον αφηνω.

Βαλαμε και ντοματα στο μοσχαρακι και του αρεσε.

Βουλι λες να εχουμε ευχάριστα??Στο ευχομαι αγαπημενη!!!! :-*

Εκλεισα ραντεβου σε αλλη παιδιατρο που ειναι 2 λεπτα απο το σπιτι.Δυστυχως δεν ειναι συμβεβλημενη και παιρνει 40ε..Θα δουμε πως θα μας φανει και αν ειναι αλλαζουμε.

Παω απο φβ να δω νεα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α σας ειπα?Θα το γυρισουμε μαλλον σε υφασματινες πανες,ειμαι στο ψαξιμο και στην ερευνα.

Αλλιως ,ακομη καλυτερα,θα προσπαθησουμ να κανουμε το συστημα με το κοψιμο της πανας νωρις νωρις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφια περαστικα σου!!!!!!

λια αχ τι ωραια ειναι που ειναι στο μοναστηρακι!!!2 χρονια εχω να ερθω..υφασματινες πανες?δλδ θα τις πλενεις?>

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ηταν πολυ ωραια.Εμεις εδω που μενουμε ειμαστε πολυ κοντα στο θησειο,μοναστηρακι,μπορουμε να το κανουμε και σαν μεγαλη βολτα με τα ποδια,και πηγαινουμε πολυ συχνα με τον αντρα.Οταν ειμαστε στις καλες μας....

Ναι τις πλενεις,αι γενικα εχουν μια διαδικασια και δεν ειναι και πολυ φθηνες,γι'αυτο το ψαχνω να δω αν συμφερει.Σιγουρα ειναι πιο οικολοπγικες και υγιεινες γιατι ειναι απο βαμβακι 100% ή και κανναβη,και υπαρχουν και ειδικα οικολογικα απορρυπαντικα που τις πλενεις.

Μπορεις νβα τις εχεις και για το επομενο παιδι.Απλα για να παρεις οσα κομματια χρειαζονται,γυρω στα 20 πχ,θελει γυρω στο 400 αναλογα.

Με ενδιαφερει απο καιρο αλλα ειναι εξοδο αυτη τη στιγμη,που φυσικα γινεται αποσβεση.

Εχεις βεβαια εξτρα πλυντηριο μεσα στη εβδομαδα αλλα υποθετω δεν θα επιβαρυνει ιδιαιτερα δεη,ευδαπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκανε μαζεμενα 4 δοντακια του γλυκουλη μου.Το τι σαλιο ειχαμε τοσο καιρο δε λεγεται.Τωρα που εσκασαν καποιες μυτουλες σταματησε το πολυ σαλιο!

Ειχε τρελαθει τοσες μερες ο καημενος,τα βραδια στριφογυρνουσε και εκανε ααααααχχχχχχχχχχ,ααααααααχχχχχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακιαμου..

απο το πρωι θελω να γραψω κ δεν μπορω..

τι να πρωτοσχολιασω ..Βουλι μακαρι να εχουμε ευχαριστα..πραγματικα στο ευχομαι!

Νανσυ κ σε σενα ευχομαι ολα καλα να πανε με τον μικρο κ να μην ειναι τιποτα σοβαρο.καλυτερα ομως να το δειτε να σας φυγει το αγχος..πολυ καλη φαινεται η παιδιατρος μακαρι να σαρεσει κ στην συνεχεια..καλα καλε τοσο γαλα πινει ο μικρος μονο το βραδυ???πολυ ρε συ..δηλαδη με λιγοτερο δεν ικανοποιειται γκρινιαζει??

Σοφακι περαστικα..μαλλον για γαστρεντεριτιδα ακουγεται!!

Κατερινακι ευτυχως ειστε καλυτερα..αντε νακουσεις κ ευχαριστα για την ομορφη κορουλα σου απο τον παδικο!

Λιλ μπραβο που βρισκεις χρονο νασχοληθεις με κατι που σαρεσει πολυ.

Λιακι κ μενα με ενδιαφερει αυτο με τις πανες τις πλενωμενες!!!δωσε κ αλλες πληροφοριες μπα κ καταληξω κ γω..μπραβο για την ολτουλα σας κ το καλο μας αγορακι!!!

Μαρακι καλα τι να πω για την Αννουλα μας.ειναι αστερι..πολυ καλη..το βραδυ θα δω ποτε βολευει για παιδιατρο κ αυριο αμα ειναι θα κλεισω ραντεβου!εισαι οκ για ολες τις μερες???ωραια κ η ιδεα σου να ρθω σπιτι σου για να βρεθουμε με Αρι αλλα κ με τα δυο πιστεψε με ειναι πολυ πολυ ταλαιπωρια!!!αλλα θα το σκεφτω κ αυτο!

Ανθη μου σε καταλαβαινω με τον θηλαμο ειναι πολυ δυσκολη αποφαση η διακοπη του.το βλεπω κ γω τωρα με τον Ανασταση γιαυτο ειπα θα προσπαθησω να τον θηλασω μεχρι τον χρονο παρα τις δυσκολιες!!!!να χαιρεσαι το αντρακι σου για αυριο...Χρονια πολλα να ειναι παντα γερος κ καλοτυχος..μεγεια τα ρουχαλακια σας!!!!

Λια μεγεια τα δοντακια σας.αντε να ηρεμησει λιγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα δικά σας τώρα.

Αντωνια πήγες να τα ευλογήσει ο παππουλης τα παιδιακια ε? Μπράβο. εμένα όταν ειχε ερθει σπίτι είδε τη μαρία απο μακριά και συνέχισε να περαπτά και σταματα καποια στιγμη 1 μετρο απο την ΠΑναγιωτα και λεει" ωχ κι αλλο μωρο, δεν το δα".

Ελενα το βρηκα το αλμπουμ, μεχρι χθες δεν μου το βγαζε. ηταν ολα υπεροχα. νυφη, τελετή, ατμόσφαιρα :)

Σταυρούλα καλύτερα να το πας κάπου κοντά στο σπίτι σου, γιατι μετα θα σκεφτεσααι τα μπες βγες στο αμαξι και θα τα παρατηρησεις Καλη αρχη.,

Αριαδνη ολες στο ιδιο μηκος κυματος ειμαστε. Και παλι καλα που καταφερες νακανεις γενικη σε ενα δωματιο! Απο τοτε με τα παιδια το σπιτι ειναι μονιμως ατακτοποιητο, και η σκονη δεν με ενοχλει, αλλα το να μην ειναι τα πραγματα στη θεση τους :twisted::twisted::twisted: Αλλα βλεπεις με δυο μωρα παιδια και εν αμεγαλο δεν ειναι ολα εν ταξη! ;)

Ανθη εμενα καμια φορα ο θηλασμος, εκτος απο ολα τα αλλα , μου φαινεται σαν ευτο που λεμε επαφη με τη φυση, με την εννοια του απλου του φυσιολογικου και του αγχολυτικου! Αστο και οπου σε βγαλει ;)

Νανσυ ενθουσιασμενη σε ακουω με την παιδιατρο. μπραβο. ελπιζω με το μπεμπη να πανε ολα καλα. Συγνωμμη κατι που δεν καταλαβα κι εγω, πινει 600 μλ τη φορα?

Τα υπολοιπα σε λιγακι

Σταυρουλα εύχομαι συβντομα με ενα αδερφακι για το Στρατουλη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία ωχ κυκλοφορεί ίωση γαστρεντερίτιδας. Εύχομαι γρήγορα περαστικά.

Λέλα αυτές οι πάνες βολεύουν τώρα που τα κάνουν σκληρά αλλιώς όταν θηλάζανε αποκλειστικά αυτή η σκατίλα δεν βγαίνει με το πλυντήριο με τίποτα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...