Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκιαααα.

Σήμερα ετοιμάζομαι να πάω στην μανούλα. Επιτέλους λίγη βοήθεια. Κάποια στιγμή θα δοκιμάσουμε να τον αφήσουμε και όλο το σουκου για να δούμε αν θα τα καταφέρει για να κάνουμε κι εμείς καμία εκδρομούλα.

Έλενα άστα κι εμένα βγαίνει εντελώς από το πρόγραμμα και φαντάσου ότι δεν βγήκαμε βράδυ αλλά μεσημέρι. Από κει που σπίτι κοιμάται 1μιση-2 ώρες έξω μου κοιμάται κανα μισάωρο το πολύ και μετά είναι ντουρασελ. Χτες κατά τις 7 κάναμε βόλτα με το αυτοκίνητο για να κοιμηθεί λίγο πριν κάνουμε μπάνιο και ξανακοιμηθούμε.

Εμένα τελευταία μου στριφογυρνάει στην κούνια και ξυπνάει και γκρινιάζει σαν να μην βολεύετε πουθενά. Όλο πάω και τον βρίσκω μπρούμυτα να γκρινιάζει. Τι θα κάνω με αυτό το παιδί πρώτα είχαμε τα δόντια τώρα έχουμε τα βαρελάκια. :lol:

Κοίταξα για τα καπελάκια αυτά εδώ τα έχουν γύρω στα 30 ευρώ και σκέφτομαι να του πάρω από Κίνα κλασσικά αφού είναι φθηνότερα και με μεγαλύτερη ποικιλία. Άσε που λέω να πάρω 2 να του τα φοράω συνέχεια. Θα βάλω και λαστιχάκι από κάτω για να μην το βγάζει. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσακια

εγω πουθενα το σκ..το σαββατο που γιορταζε η σαντυ ηρθαν κ την πηραν οι νονοι της κ την πηγαν στο αλου κ μετα τζαμπο κ το βραδυ ηρθαν σπιτι κ παραγγειλαμε.αλλα την αλλη εβδομαδα θα παω στα πεθερικα κ θα κατσω μεχρι τις 25 μαρτιου να περασει καλα κ η σαντυ με τα ζωακια κτλ εγω θα ξεκουραστω μια κ θα μαγειρευει η πεθερα μου.

συζηταγαμε κ με τον αντρα μου για νονους κ παλι σε αδιεξοδο βρθηκαμε :lol::lol: αλλα κατι πρεπει να γινει..

κατα τα αλλα ησυχια..ο μπεμπης μου ξυπναει συνεχεια τελευταια το βραδυ ολο για γαλα..ευτυχως ξανακοιμαται αμεσως..αυριο εχουμε κ παιδιατρο για να δω πως θα μου φανει η καινουργια..

ανοιγει κ ο καιρος σιγα σιγα κ εχω αρχισει κ σκεφτομαι τα ποσα ρουχα πρεπει να ψωνισουμε στη σαντυ κ στον μπεμπη..αρχισα να τους φτιαχνω κ ανοιξιατικα ζακετακια.

εστε μου κ εμενα μου αρεσε αυτο που εβαλες με το καπελο πολυ στυλατο

θα τα πουμε μετα γιατι ξυπνησαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα να εχουμε ολες :).

ΚΑποια στιγμη που θα βρω χρονο θα σας διαβασω και θα σας σχολιασω....... :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kouklitses mou egw eixa asximi nuxta o mikros koimithike seri alla egw koimithika stis 3 k ksipnisame stis 6 kommatia eimai.. eixa tsatistei xthes k den mporousa na koimithw psilomalwsa me tin koumpara mou gia to thema tou stolismou tha sas pw kapoia stigmi...

emeis exoume giatro simera ante na doume poso giname k emboliaki....

voula kala na peraseis k na ksekourasteis..... mou arese to stulaki pou evales k egw eimai tis apopsis na einai kati diaforetiko apo ta koina baftistika ( alla poios me rwtaei telos pantwn )

nansy na xairesai tin santy....

elena telika den itan kali idea to eksw to vradi eee...

opws sas eipa k fb xthes kaname volta stin paralia k sunatisame tin maria k ipiame kafedaki mazi oute na to kanonizame.... sas afinw tsirizei o mikros oi upoloipes voltarete?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia...

Ase Bouli, emeis apla den paizei na ksanabgoume bradu ektos an erthei kanena petheriko h kamia mama mou...den aksizei auti h talaipwria kai apla mas bgainei ksino...

Ennoeitai pws na pareis kapelaki apo tin kinezia! Egw pira auto http://www.aliexpress.com/store/product ... 47601.html xixi

Ase tin exw kseskonisei tin kinezia! Twra koitaw kai brika ena polo magio antrikio pou mou aresei gia ton suzuks kai mallon kai auto tha to parw...alla perimenw ton allo mina na min pathoume kanena emfragma otan erthei h karta :lol:

Nancy na xairesai ti Sandy...tis Agias Kuriakis itan to Sabbato?

Nataly asta, katholou kali idea to braduno...kai den einai oti mas bgainei mono emas ksino...niwthw asxima kai gia ton kosmo kai den mou aresei na pigainw kapou kai na akoune ti mikri sinexeia na klaiei. Opote tha perioristoume stis boltes mes ti mera kai oxi bradu.

To mono pou exw na pw einai oti stin arxi pou den nustaze ksetrelathike na paizei me ta alla paidakia...auto me kanei na skeftomai oti prepei na kanw perissotero parea me atoma pou exoun mikra paidakia h na tin pigainw kapou pou na blepei paidakia den kserw...giati kai stis kounies pou pigame olo xazeue ta alla paidakia pou etrexan gurw gurw!

Toulaxiston ta didima tha exoun to ena to allo na paizoun!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελεναρα των αγιων σαραντα ηταν.εμενα ειναι σαραντια οχι κυριακη.

μαξιμακι να υποθεσω πως η κουμπαρα δεν ρωταει καθολου την γνωμη σου κ τα κανει ολα οπως θελει εκεινη ε;

εμενα κοριτσια επειδη δεν βγαινουμε συχνα εξω λογω οτι ο αντρας μου δουλευει συνεχεια τα μωρα οταν βλεπουν αγνωστο κοσμο κλαινε..στην αρχη.με την σαντυ που την πηγαινα παντου δεν το ειχα ποτε αυτο.ειδικα ο μπεμπης τρομαζει παρα πολυ..κ εγω τα εχω βαλει με τον αντρα μου γιατι ηθελε να τα αφηνουμε στους παπουδες κ να βγαζουμε μονο τη σαντυ για να μην κολλησουν τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια και από μένα... Ο καιρός συνεχιζει σκατα, έχω στείλει τον άντρα σούπερ έχει το καρφουρ μείον 50 τις λίμπερο και τα μωρομαντηλα.

Ελενα εμείς είμαστε η Κυριακή και γιορτάζουμε 7/7. Τέλειο το καπελάκι

Ναταλακι και η δικιά μας η νονα θελει να κάνει του κεφαλιού της αλλά δε θα της περασει

Μολις τελειώσαμε τη φρουτοκρεμα αλλαγμα και νανι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου..

Ελενα πραγματικα περιμενα νακουσω πως πηγε το βραδυ τσας γιατι κ εμενα με αγχωνει η βραδινη εξοδο πολυ κ γιαυτο κ δεν τολμω να βγω εξω βραδυ!βασικα το καλοκαιρι σκεφτομαι κ δεν θελω να μαζευομαι στο σπιτι απο τις 8 για να κοιμιζω τον μικρο!τι θα κανουμε :?::?: εμενα δεν κοιμαται κ σε καροτσι κ γενικα δεν μπορω να τον αφησω σε κανεναν αφου θηλαζει κ δεν παιρνει μπουκαλι.για να λες οτι δεν ηρεμουσε η μικρη με τιποτα φανταζομαι τον δικο μου!μεγεια το καπελακι σας ειναι πολυ ομορφο.

Καλο υπνο στον Πετρο!

Νανσυ τι καλα που θα πας στα πεθερικα!το χρειαζεσαι κοριτσακι μου..αντε να ξεκουραστεις λιγο..να χαιρεσαι την μικρη σου..να ειναι παντα γερη..

Αρι τι καλα που το πηρες αποφαση για το ταξιδακι..καλα θα κανετε κ θα ρθειτε θεσσαλονικη κ θα δεις κ τους δικους σου!

Ναταλακι τι καλα που βρεθηκατε με το Μαρακι κ τυχαια!μην δινεις σημασια κ χαλιεσαι για τετοια πραγματα δεν αξιζει πραγματικα..θα περιμενουμε να δουμε φωτο το νυφικο σου!

Σταυρουλα τι καλα που θα πας στην μανουλα κ θα ξεκουραστεις..τελειο το καπελακι θα του πηγαινει πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλη εβδομάδα

Μπορει τα βραδια μας να μην ειναι τα καλυτερα τις τελευταίες μερες αλλα χθες περάσαμε πολυ όμορφα την Κυριακή μας!!! Προχθές το βραδυ ο Νικόλας για πρώτη φορα έκλαιγε το βραδυ απο τις 12 μέχρι τις 2 μαλλον δοντακι τον πονουσε ή η κοιλιτσα του γιατι τεντωνε το κορμακι του συνεχεια. Τελικα του έδωσα ντεπον και κοιμήθηκε μέχρι το πρωι. Χθες πάλι δεν έκλαιγε το βραδυ αλλα ξύπνησε αρκετές φορές. Το πρώτο μας δοντακι άρχισε να γραντζουναει και το διπλανό έσκασε το ουλακι.

Χθες όλη μερα είμασταν έξω μαζι με φίλους μας και τα παιδάκια τους, ήταν και η Σοφια με τον άντρα της και τις όμορφες διδυμουλες της. Πήραμε καφε στο χέρι και πήγαμε παραλία τα μικρα έπαιζαν με τα κουβαδακια στην άμμο, οι μπαμπάδες πέταξαν χαρταετο και τα μωρα στα καροτσακια. Μετα φαγαμε έξω και τα babies έκλεψαν την παράσταση για άλλη μια φορα. Περάσαμε πολυ όμορφα!!!!

Πάω να διαβάσω και τα δικα σας και επανέρχομαι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A nai twra pou to les thumithika to exeis ksanapei oti ti lene Sarantia!

Ase Tony, opws sta eipa...den eimaste gia eksw to bradu...den to ksanakanoume...gia to kalokairi den me noiazei giati tha exoume parking....apla skeftomai na prosarmwsw ligo to programma tis gia na pigainoume thalassa to apogeumataki. To bradu tha tin afinw an theloume na bgoume. Bebaia pisteuw oti to kalokairi kai se bolta bradini tha einai pio eukola ta pragmata giati an pigaineis boltoula eksw me karotsi mporei na koimithei...enw se ena spiti me kosmo duskolo...kai esena duskolo tha einai epidi thilazei...kai den nomizw na mathei to mpoukali ektos kai an kopseis to thilasmo giati twra einai arketa megalos kai exei sunithisei to stithos. Makari na breis mia lusi. Ti Despoina mexri pote ti thilazes? Kai ton Anastasi exeis kapoio orio mexri pote tha thilazeis h oso paei?

katerina mprabo pou perasate teleia! Wraia akougetai h bolta sas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Βλέπω όλες βολτάρατε!

Και μεις Έλενα δεν έχουμε πάει πουθενά με τη μπέμπα βράδυ,εκτός απο μία φορά που πήγαμε σε κάποιους φίλους αλλά πήγαμε την ωρά που ήταν να κοιμηθεί και αποκοιμήθηκε απο το αμάξι και μετά συνέχισε τον ύπνο της εκεί.

Και το καλοκαίρι δεν ξέρω τί θα κάνουμε, θα δείξει,ελπίζω καποιος να την κρατάει για μια φορά στο τόσο.

Σταυρούλα καλά να περάσεις στη μαμά σου και ελπίζω να τα καταφέρνει η μαμά σου αργότερα να την κρατάει να πηγάινετε καμία εκδρομούλα.Εμένα δεν το βλέπω για τόσο!

Αντωνία, Μαρία που ακριβώς μένετε?Θα βόλευε να βρεθούμε στο cosmos?H Ναταλία ξέρω που μένει.Είναι και δύσκολες οι μέρες, θα έχει πολύ κόσμο,αυτό σκέφτομαι.Πείτε καμια ιδέα μήπως και τα καταφέρουμε να γνωριστούμε.Με την Κατερίνα έιπαμε μήπως βρεθούμε όταν πηγαίνουμε ή όταν επιστρέφουμε επειδή θα έιναι Βέροια.Θα δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ari i maria k i antwnia menoun ektos thessalonikis apo tin alli akri opote cosmos den kserw ama tha mporoun ta koritsia...

nai to kalokairi tha einai ena thema gia tis vradines eksodous egw exw na ton afinw alla tha thelw na ton pernw k mazi mou den mporw na ton afinw k kathe mera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμήθηκε το μικρο μου, έφτιαξα και καφεδάκι και ευκαιρία να δω και τα δικα σας νεακια

Βλέπω οι περισσότερες όλο και καποια βολτουλα κάνατε το σαββατοκύριακο!!!

Έλενα θηρίο η Εβελινα που σκαρφαλώνει και στον καναπε :lol::lol: , ωραίο και το μέρος που περιγράφεις με τον δημοτικό κήπο θα ευχαριστιεται εκει παιχνίδι αργότερα η Εβελινα σίγουρα!

Σταυρουλα για το θέμα της πισίνας να σου πω ότι ειναι και φθηνά :roll::roll: ναι ναι εκει που πήγαινα την Αγγελικη στην Ανω Γλυφάδα ήταν 35 ευρώ η έγγραφη και 85 ευρώ ο μήνας για δυο 40 λεπτα την εβδομάδα. Τωρα μου έχουν πει ότι το έκαναν 75 και αν τους πεις χωρις αποδείξει μπορει να το ελαττώσουν κι αλλο. Εκμετάλλευση σίγουρα αλλα εκει ήταν πολυ καλα και η πισίνα και τα αποδυτήρια ατομικά με παροχές για τα μωρακια αλλαξιερα, καθισματακια, μπανιεριτσες. Τωρα εκει που θα ξεκινήσω τον μικρο μου είπαν για 40 ή 50 ευρώ τον μήνα δεν θυμάμαι θα ξανά ρωτήσω για τρεις φορές την εβδομάδα απο 45λεπτα, οκ δεν εχει τις παροχές που ειχε το αλλο αλλα δεν μπορούμε και μεις να δίνουμε τόσα και πιστεύω θα μου κάνουν και κάτι καλύτερο ως δεύτερο παιδι γιατι πάω και την Αγγελικη. Απλα επειδη έχω την εμπειρια πριν ξεκινήσω θέλω να παρακολουθήσω ένα μάθημα να δω τι κάνουν. Επίσης το ωράριο σε τέτοιες περιπτώσεις ειναι συγκεκριμένο για να έχουν καθορισμένο αριθμό παιδιών σε καθε τμήμα. Φαντασου μια μερα να μην παει κανεις και σε ένα αλλο τμήμα να μαζευτούν περισσότερα παιδάκια και γονεις οπότε θα ειναι πολυ δύσκολο και το μάθημα αλλα και το ντύσιμο μετα αν εχει συγκεκριμένο αριθμό αποδυτηρίων πχ να περιμένεις βρεγμενος να αλλάξεις μαζι με το μωρο γιατι ειναι όλα πιάσαμε.

Αντωνία γελάει και ψεύτικα ο Αναστασης :lol::lol: πραγματικα χαίρονται με τα μεγαλύτερα αδελφάκια τους και πιστεύω έχουν και κίνητρο να κάνουν πράγματα μαζι τους.

Σταυρουλα για τα βαπτιστικα είμαι και εγω της άποψης να ειναι κάτι όμορφο και πρακτικό μαζι ειδικα για τα αγοράκια που οι επιλογές δεν ειναι πολλες. Εγω δεν θα ήθελα με τιποτα κουστούμι αλλα κάτι στο στυλ που έβαλες για να το ευχαριστηθεί και να το φορέσει σαφώς περισσότερο. Και όπως είπες ειδικα για τα αγόρια απο κοινά μαγαζιά με παιδικα ρούχα θα βρούμε πιο οικονομικα σίγουρα και μη σου πιο και πιο ωραία.

Κατερίνα επειδη της ΝΟΥΝΟΥ λενε ειναι πολυ γλυκιες οι κρέμες μήπως γι αυτο δεν θελει μεγαλύτερη ποσότητα. Δεν μπορω να σκεφτώ κάτι αλλο μπορει να μην της αρέσουν οι τόσο γλυκιες γεύσεις αν εχει μάθει σε αγλυκες, τι να πω ειναι εκλεκτικη πολυ η νεραιδουλα σου, δοκίμασε καποια άλλη μάρκα και βλέπεις. Και για την ποσότητα 200 σύνολο ακολούθησε αυτο που γράφει το κουτί για την ηλικία της.

Βικακι μια χαρα που κοιμήθηκε βραδυ μετα το γάλα με πιπιλα και κουνημα!!!!! Εγω την Αγγελική δεν την κοιμιζω πλεον μεσημέρι για να μου ειναι καθε βραδυ μέχρι τις 9 στο κρεβάτι της. Ακομα και να εχουμε κάπου να πάμε δεν κοιμάται εχει συνηθίσει απλα μετα τις 10 ειναι κοτόπουλο.

Ναταλια μεγεια και το νυφικό και τα υπόλοιπα, θα περιμένουμε φωτο όταν το πάρεις. Μπράβο και στον Στρατουλη που πέρασε καλα με τον παππου και που πλεον τρώει χωρις να ταλαιπωρει την μανούλα του. Περιμένουμε νεα και απο doctor σημερα!

Αλεξάνδρα και μεις έτσι εναλλάξ τρώμε πια κρέμα και γιαουρτακι!!!

Έλενα τελικα κουράστηκε η μικρη στο τραπέζι της πέσανε πολλα τα ερεθίσματα με τόσες βόλτες. Να σκέφτεσαι ότι θα μεγαλώσει σε λίγο καιρο και θα ειναι πιο εύκολα τα πράγματα θα έχεις και βοήθεια το καλοκαιρι, θα τα καταφέρετε!

Νανσυ να χαίρεσαι την Σαντυ, καλα θα κανεις που θα φύγετε θα αλλάξετε παραστάσεις!!

Αριαδνη και εσείς καλα θα περάσετε λίγο μακρινό ταξιδι αλλα χρειάζεται να ξεφευγεις. Μακάρι να βρεθείτε και με τα κορίτσια!

Απλωσα και εγω το σεντόνι μου :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ ξέχασα να σου πώ,να χαίρεσαι την Σάντυ!

Κατερίνα απο εδώ είναι 4μιση ώρες με στάση για Θεσνικη, οπότε καλά είναι.Το ταξίδι δεν με αγχώνει, μόνο το θέμα του ύπνου με προβληματίζει,αν δηλαδή θα έχει δυσκολία.

Ναταλία,ναι ξέρω, μένουν εκτός τα κορίτσια αλλά δεν ξέρω και πουάλλου να προτείνω που θα βόλευε!Μεγειά και το νυφικό.Σου έχω γράψει στην ομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, απο το πρωι λεω να μπω, αλλα βρηκα μερα καλη κι εχω βαλει του κοσμου τα πληντυρια. παλια λεγαμε να καλοκαιριασει ν ακανουμε καμια βολτουλα και τωρα λεμε να καλοκαιριασει να σεγνωνουν γρηγορα τα ρουχα :lol::lol:

Ειμαστε καλα, χθες πηραμε και το αλασσινο μας αερα, παρεα με το Νικόλα την Αγγελική, και τους γονεις τους. ηταν ομορφα , αλλα τα παιδια μου δεν ειναι για μεγαλες αποστασεις και μες στο αυτοκινητο μας βγαλαν τη ψυχη απο το κλαμμα. Μαλλον πιανονται τοσες ωρες καθιστα και εκει που πηγαμς δεν ειχα τη δυνατοτητα να τα αφησω κατω και ετσι μαλλον βαρεθηκαν. αλλα αλλαξαμε παραστασεις και ειδαμε αγαπημενα προσωπα και ηταν ομορφα. :)

κοριτσια σημερα τις κυνηγω ολη μερα, η Μαρια μπουσουλα κανονικα, δεν το χα παρει χαμπαρι και πηδα και τα εμποδια, αναρριχαται και θελει κι ολο ορθια. Η Παναγιωτα ακολουθει μη χασει τιποτα! Και τρεχω να τις απομακρυνω απο τον απαγορευμενο χωρο.

Θα σας σχολιασω αργοτερα. Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια,ειστε καλα;

εγω εχω ηρεμια προς το παρον,τα παιδια κοιμουνται κ σε λιγο θα ερθει ο συζηγος απο την δουλεια.

το πρωι μαγειρεψα κ μετα πηρα τα παιδια κ πηγαμε πλατεια.πηρα του αντωνη τυροπιτα κ πηγαμε κ κατσαμε πλατεια να χαρουμε τον ηλιο.αν κ το σημειο με τις κουνιες το εχουν ξηλωσει για να το ξαναφτιαξουν παρολα αυτα ο αντωνης το καταευχαριστηθηκε γιατι ετρεχε κ γενικα μας αρεσε.κ η μπεμπα ησυχη ηταν.

κ εμενα γελαει πολυ η μπεμπα μετον αντωνη.ειδικα να χορευει ο αντωνης η π.χ χοροπηδαει σκαει στα γελια,εχουν πολυ φαση κ εκεινη την ωρα νιωθεις πραγματικη ευτυχια παρα την κουραση.

νασνυ μου ειδα κ τον κουμπαρο σου στην πλατεια,εστηναν τις ομπρελες για την καφετερεια.να χαιρεσαι το σαντακι σου,αν θες να κανονισουμε να ερθετε καποιο πρωι τωρα πριν ξεκινησω δουλεια. ;) τελεια που θα πατε εξοχη,μακαρι κ εγω να πηγαινα.καλα αν παρω τις μειωμενο ωραριο σε μηνες,σας εχω ξαναπει οτι θα γυρισω σεπτεμβρη δουλεια,απλα σαν 8ωρη αλλα το καλοκαιρι θα παω δυο μηνες στο χωριο του αντρα μου με την πεθερα κ μην τον ειδατε τον παναη.

ελενακι τελικα δεν ηταν καλη η βραδυνη εξοδο ε;τελικα εμενα το μονο καλο που κοιμαται αργα ειναι οτι μπορω ανετα να παω καπου για βραδυ.παντως τωρα το 1 το εχουμε κανει 12.σιγα σιγα ισως αλλαξει.

παντως οσο μεγαλωνουν αλλαζουν κ το καλοκαιρι θα ειναι αλλιως οπως λετε,πιστευω θα ειναι πιο ευκολο για βραδυνη βολτιτσα σε σπιτι οντως ειναι αλλιως.κ εγω δεν νιωθω καθολου ωραια να νιωθω οτι ενοχλω τον κοσμο.καποια στιγμη οταν ηταν μικροτερος ο αντωνης ειχαμε παει για καφε κ επειδη γκρινιαζε σηκωθηκαμε κ φυγαμε στο μισαωρο.δεν θελω να μας κοιτανε.αλλα ηταν ουτε 2 χρονων.

ναταλακι θα μπω ομαδα μετα απο εδω να δω κ εγω τι εγραψες.

πρεπει κ εγω να ψωνισω των παιδιων,καλα ειδικα της μικρης,εχω κ την δωροεπιταγη του ζαρα οποτε αυτη την εβδομαδα θα τον επισκεφτω.τωρα που εχει τετοιιες μερες εχω ξεμυαλιστει για ψωνια.

σοφακι ετσι κ εγω λεω με τον ηλιο ευκαιρια για πλυντηρια.

κατερινακι δεν αντεχω να μη κοιμηθει μεσημερι ο αντωνης,μου φαινεται ατελειωτη η ημερα κ η αληθεια ειναι οτι το βραδυ δε θα κποιμηθει κ νωρις να πω εστω κανε υπομονη.δηλ κ παλι 11 με 11.30 θα παει..

αυτα κοριτσια μου,ηρθε ο συζηγος σας αφηνω για την ωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia! Emeis pali se trapezi simera to mesimeri mexri twra to apogeuma kai h mikri itan apsogi!

Tin taisa prin pame kai etsi otan piga tin eixa dipla mas sto karotsi gia ligi wra, eide ton kosmo, koitaze gurw gurw ton kainourio xwro...tin ekanan kai bolta gurw gurw e kapoia stigmi koimithike sto karotsi gia kamia writsa kai mia xara! meta ksupnise kai pali kali itan. Kala katsame eksw se beranta gia fagito kai imoun me to kontomaniko! Ma sa kalokairi itan! prepei na eixe 25 bathmous eksw! Ax mou thumise kalokairi ti wraia pou tha einai!

Ari pote tha fugete? Me ton upno min agxwnesai mia xara tha einai h mikri...tha parete to parko gia na koimatai?

Sofia mpousoulane ta koritsia sou!! Kamia mera tha erthoun perpatontas kai den tha to pareis xampari! :lol: Wx twra tha deis...oli mera tha kunigas...na perifrakseis ena xwro pou tha exeis katw xali kai kouberta giati alliws den paleuetai!

Nai Bikaki apo mia apopsi einai kai thetiko twra pou megalwnoun oi meres na koimatai kai ligo pio arga...isws allaksoume ligo to programma gia kalokairi, tha doume kai pws tha bolepsei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσακια μου? Πως περασατε το ΣΚ? Εμεις δεν καναμε τιποτα το ιδιαιτερο....εχθες ηταν μια ωραια μερα! Κατεβηκαμε το πρωι για καφεδακι, πηγα και τον πριγκιπα στις κουνιες και ο κακομοιρης απο τη χαρα του δεν ηξερε που να πρωτοπαει...... :) . Μια στις κουνιες, μια στη τσουληθρα, μια στην τραμπαλα, καταχαρηκε και ειχε και αλλα παιδακια και επαιζε μαζι τους. Το απογευμα μας τηλεφωνησε ενας συναδελφος του στρατηγου και ηρθε με τη γυναικα του και το 48 ημερων μωρακι τους και περασαμε επισης πολυ ωραια και γελασαμε πολυ.

Λεμε Πεμπτη να παμε βεροια για το 3ημερο και εχω ξεκινησει βαλιτσες, που βαριεμαι πολυ αλλα επισης δεν πολυθελω γιατι φοβαμαι μη μας κολλησουν τιποτα :evil::evil::evil::evil: τοσο κοσμο που θα δουμε Αλλα τι να κανω? Μα μην παω καθολου? Εχω να δω την αδερφη μου απο τις γιορτες και θελω να κανονιζω και τα τις βαφτισης σιγα σιγα οποτε δεν γινεται να μη παω. Ευχομαι να μη γυρισουμε αρρωστοι μονο.

Η νεραιδουλα τελικα μαλλον βαρεθηκε την κρεμα της νουνου. χθες της δοκιμασα την ρυζαλευρο της νουτριτσια και την εφαγε και σημερα την δημητριακων της νουτριτσια και την εφαγε οποτε θελω να πιστευω οτι εφταιγε η γευση της κρεμας :)

Επισης η νεραιδουλα εχει αρχισει και καθεται επιτελους, δεν ειναι βεβαια πολυ σταθερη αλλα κρατιεται αρκετη ωρα χωρις να την στηριζω :)

****************************************************************************************************************************

ΝΑταλιτσα περιμενουμε φωτο απο τις αγορες. Ειμαι σιγουρη οτι θα γινεις πανεμορφη νυφουλα :D:D:D:D οσο για το θεμα που προεκυψε με τους κουμπαρους εχεις απολυτο δικιο (διαβασα στην ομαδα) και να επιβαλεις τη γνωμη σου γιατι κατ' εμε εσυ εχεις τον πρωτο λογο αρκει να μην εισαι παραλογη στις απαιτησεις σου.

Αριακι μακαρι να βολεψει να κανετε μια σταση στη βεροια, εστω για 10 λεπτα θα ερθουμε εμεις εκει στον κομβο αν δεν ειναι περιεργη η ωρα εστω να κανω μια αγκαλιτσα στο κουκι!!!!!!!

Σταυρουλα καλα να περασεις στη μαμα.

Νανσυ να χαιρεσαι τη σαντουλα, γερη και τυχερη να ειναι η κουκλιτσα σου ;). Καλα να περασεις και εσυ και να ξεκουραστεις οσο γινεται περισσοτερο.

Βικουλι και εμενα η μπεμπα ξετρελαινεται με τον παναη. Τον ψαχνει ολη την ωρα και αυτος της κανει διαφορα και ξεκαρδιζεται στα γελια!!!! Και την φιλαει, την προσεχει...... γενικα βλεπω οτι τα πανε καλα :D:D:D:D:D (ρε παιδι σου εχω πει οτι οτι γραφεις ειναι σαν να τα γραφω εγω ? ε λοιπον θα στο ξαναπω...στο μυαλο μου εισαι παντα και μιλας σαν να γραφεις τις σκεψεις μου και την καθημερινοτητα μου :)))) πρεπει οπωσδηποτε εσενα να σε γνωρισω!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου μια ακομα μερα φτανει στο τελος της!!!

Ελενα εγω ακομα δεν τα εχω βαλει αυτα τα λαχανικα γιατι πεφτουν βαρια στο δικο μου στομαχι αλλιως θα τα ειχα βαλει.ειδικα η πιπερια με πειραζει εμενα πολυ!την Δεσποινα την θηλασα 40 μερες γιαυτο μου ειχε μεινει ο καημος να θηλασω το δευτερο παιδι μου..ειχα πεισμωσει..δεν τα ειχα καταφερει την πρωτη φορα λογω αγνοιας..παραπληροφορηση κ τα γνωστα!τωρα θελω μεχρι 1 χρονων αν μπορεσω να τον θηλασω..φυσικα θελω να μαθει να πινει κ απο ποτηρακι ετσι ωστε μεχρι να το κοψουμε να πινει κ αλλο γαλα.δεν θελω να μεινει χωρις γαλα απο τοσο μικρος..

ωραια που περασατε ομορφα σημερα στο τραπεζι..ευτυχως κ το Εβελινακι ηταν μια χαρα!κ εμεις το Σαββατο ειμαστε καλεσμενοι σεναν χωρο αλλα εγω οπως παντα δεν μπορω να παω,,θα παει μονο ο αντρας μου.. :cry::cry: κ εγω στεναχωριεμαι απο τωρα..θα θελα πολυ να εβγαιν ενα βραδυ να ξεσκασω..

Κατερινακι καλα θα κανεις να πας Βεροια θα ξεσκασεις λιγο κ θα αλλαξεις παρασταεις..ευχομαι να μην σας βρουν αλλες παλιοιωσεις...ξου ξου..ειδες η μικρη..την βαρεθηκε την κρεμα..ηθελε αλλη..αντε μακαρι να συνεχισει να την τρωει..

Αρι γιαυτο το σκ μιλαμε :?::?: ποια μερα :?: εγω ειμαι πιο μακρια απολες κ θα μου ειναι πολυ δυσκολο να ρθω...πολυ θελω να γνωριστουμε..

Κατερινακι τι καλα που βρεθηκατε με την Σοφια!ζοριζεται ο Νικολας με τα δοντακια του :?::?: μεγεια κ το δοντακι σας..αντε να βγουν να ηρεμησει...

Βικακη καλα εκανες κ πηγες βολτιτσα ξεσκας κ συ κ τα παιδια επισης!η μπουμπου ενταξει με την πιπιλα!

Σοφια τωρα θα τρεχεις κ δεν θα φτανεις!!καλα τρεξιματα :D

παω να διαβασω ομαδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρεμία! Κοιμηθηκαν οι κορασίδες!

Ελενα σε λίγο η Εβελίνα θα σκαρφαλώνει στα δεντρα!!!

Σταυρουλα τα βαπτιστικά που εβαλες ηταν πολυ ομορφα, αναλαφρο και παιδικο στυλ, αυτό με το κουστούμι σε παιδάκι δεν το χω καταλαβει, εδω οι μεγαλοι το αποφευγουν σε επισημες εκδηλώσεις και θα το βαλει ο πιτσιρικας?

ναταλία μεγεια το νυφικό! Πότε θα το παραλάβεις? Πες μας τουλαχιστον τι στυλ ειναι. Πριν παντρευτω εδινα...τόοοση σημασια στα νυφικα που για μενα υπηρχαν 2 στυλ το φουντωτο και το αλλο. Απο την ωρα που ασχοληθηκα μου αρεσει πολυ να χαζευω περιοδικα με νυφικα!

Αλέκα πως πατε με την επιπεφυκοτιδα?

Βικακι αρχισε να τη συνηθιζει η μπεμπουλα σου την πιπιλα κανονικοτατα, μπραβο!

Ελενα της πεσαν μαζεμενα τα ερεθισματα της Εβελινας. Υπαρχει και η αλλη λυση για τα βραδυνα, να την κοιμηζεις πρωτα και να πηγαινετε μετα με την Εβελινα κοιμισμενη, αλλα ειναι ταλαιπωρια για τα παιδια το βραδυ , δεν το συζυτω. Εχεις σκεφθει οτι μπορει να ταλαιπωρηθει τη μερα της βαπτισης με τη διαδρομη? Στο λεω γιατι εκει ολες οι απστασεις ειναι κοντινες, ενω η βαφτιση σας θα χει καπως δρομο και οι δικες μου καθε φορα που μπαινουν για πολυ ωρα στο αμαξι αφηνιαζουν.

Νανσυ χρόνια πολλα΄για τη Σαντυ, θα ναι ωραια που θα αλλαξει η καθημερινοτητα και θα ξεκουραστεις.

Αριάδνη ισχυει αυτο που εγραψα και στην Ελενα, αν την δεις και κοιμαται οδηγα, αν την δεις και εκνευριζεται κανετε στασεις για να μην κουραστει. Βεβαια μπορει αλλα παιδακια να ειναι τρελοι οδοιποροι :D

ΚΑτερινα πψς περασατε σκ ;) ? Καλα ο Νικόλας ηταν το πιο φρόνιμο παιδι εκει, αν εξαιρεσεις οτι την επεφτε και λίγο στην Παναγιωτα, θα βαλω φωτο για του λογου το αληθες :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μπήκα να πω μια καληνύχτα.Κουράστηκα σήμερα, είχα πολύ σίδερο και γενικώς ήμουν και κάπως πεσμένη χωρίς ιδιαίτερο λόγο και βαρέθηκα.

Έλενα ,μπράβο το Εβελινάκι που ήταν καλό κορίτσι. Δεν θα πάρουμε μαζί παρκοκρέββατο, δεν έχω το κουράγιο να κουβαλάω και αυτό για τρείς μέρες.Πιπεριά έχω βάλει πολύ λίγη 2 φορές και όλα οκ.

Σοφία εμένα προς το παρόν η μπέμπα είναι τέλεια ταξιδιώτισσα,έχει τύχει να πάμε Πάτρα που είναι 2 ώρες ταξίδι και να είναι ξύπνια καθ΄όλη τη διάρκεια και δεν παραπονέθηκε καθόλου.

Αντωνία το ξέρω ότι σου λείπουν οι έξοδοι, να σου πω εγώ έχω βγεί 2-3 φορές αλλά χωρίς τον άντρα μου.Και μου λείπει αυτό και δεν νομίζω ότι θα γίνει άμεσα.Οπότε τί να πω, υπομονή.

Εσυ που θα μπορούσες να βρεθούμε αν γινόταν?Ναι την Παρασκευή θα έρθουμε και θα φύγουμε Δευτέρα.

Πάω για ύπνοκορίτσια, φιλιά πολλά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα δυο δυο τα βγαζετε εσεις τα δοντια? Ειναι να μην παρετε φορα! καλη αρχη.

Κατερινα αυτο με τις βαλιτσες ειναι θεμα, αλαλ απο την αλλη πρεπει να ξεσκασετε κι εσεις, εχει ανοιξει τωρα ο καιρος, δνε νομιζω οτι υπαρχει φοβος ασθενειων, μη σκεφτεσαι αρνητικα. Μπραβο στη νεραιδουλα που καθεται.

Ελενα το λαχανο δεν το εχω δωσει, φανταζομαι φερνει αερια, αλλα δεν νομιζω να απαγορευεται κιολας. Πιπερια τη ξεφλουδιζω και δινω πολυ συχνα, γλυκαινει πολυ το φαι. Ελενα δεν καταλαβες, εχω περιφραξει το χωρο με ψηλα μαξιλαρια και η Μαρια τα υπερπηδα, αναριχαται και τσουπ αποτην αλλη οχθη!

Αντωνια δεν μπορει καποιος να σου κρατησει τα μωρα?

Κοριτσια ευχομαι να εχουμε ενα ησυχο βραδυ. καληνυχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

ελενα εγω βαζω καθε φορα πιπερια αλλα χρωματιστη γιατι εμενα μου αρεσουν περισσοτερο για το λαχανο δεν ξερω

εχτες πηγα στον εξωτικο σκλαβενιτη με την νυφη μου κ ολο το παιδομανι κ περασαμε τελεια!!ψωνισα αρκετα πραγματακια πηρα κ καθισματακι για την καρεκλα της κουζινας γιατι δεν μπορουσα να τρωω αλλο με ενα παιδι μονιμα στην αγκαλια..γιατι καθισμα φαγητου ειχα ενα.βαλαμε κ την σαντυ στον παιδοτοπο που κλειδωνεται κ δεν εβγαινε με τιποτα!!τα μωρα γελαγαν συνεχεια!κ ολοι μου εκαναν την χαζη ερωτηση βλεποντας το διπλο καροτσι..διδυμα ειναι;;; :lol::lol::lol: μου ερχοταν να πω οχι το ενα ειναι δικο μου κ το αλλο του γειτονα κ πηραμε διπλο καροτσι για να μοιρασουμε τα εξοδα! :lol::lol::lol: δεν μπορειται να φανταστειτε ποσα ατομα με ρωτησαν!ετσι περασαμε ολοι τελεια!!βεβαια ειχα το ανχος που ειχα κ τα τρια παιδια..εγω το καροτσι κ η νυφη μου την σαντυ μεσα στο καροτσι του σουπερ.αφου λεω στην νυφη μου πω πω βρηκα μερος για βολτα με τον αντρα μου :lol::lol::lol: ολα ησυχα!!αφου να φανταστειται πηγαμε απο τις 2 μεχρι τις 6 κ δεν μιλησε κανενα!!ο συγκεκριμενος σκλαβενιτης ειναι τεραστιος με καφετερια εστιατορειο παιδοτοπο κτλ το βικακι ξερει.βεβαια ξεμιαλιζεσαι με αυτα τα 1+1 δωρο

βικακι μπορω να ερθω απλα να το εχουμε κανονισει για να εχω το αμαξι με τα καθισματα εγω γιατι με τα ποδια φοβαμαι κ με τα τρια απλα στο φορτωμα θα κατεβει να βοηθησει η νυφη μου αλλα σε εσενα θα μπορεις να κατεβεις να παρεις το ενα μωρο;; :roll::roll: υπαρχει αυτη η τεχνικη δυσκολια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...