Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

Σοφια κι εγω το φυσικο μου ειχα κ επειδη τον εμπιστευομαι του ειπα οκ ανοιξε τη. Θα τον παρω τηλ να κανονισω παλι ραντεβου αλλα σκεφτομαι και τα κερατιατικα εξοδα. Δεν εχω λαπτοπ και τα γραφω λιγα λιγα. Συγχωρεστε με.

Δεν εχω δει τα λινκ θα τα δω μετα. Ομως Ελενα σωστα σκεφτηκες για το φορεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας κορίτσια και καλό σκ!

Χτες βγήκα με μια παρέα που είχαν κανονίσει λόγω της ημέρας της Γυναίκας και ενώ δεν το είχα πάρει ζεστά, πέρασα πολύ ωραία τελικά!

Σήμερα πήγαμε για ένα καφεδάκι με μια φίλη μου και τώρα λέω να ξαπλώσω γιατί είμαι κουρασμένη, ξεσυνήθισα τις βραδινές εξόδους!

Έλενα μπορείς όντως να βάλεις τιραντάκια!Και απο τα άλλα που έβαλες, του γούστου μου είναι το πρώτο.

Καλά να περάσετε σήμερα.

Θα τα πούμε και μετά,φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μενα!

ολες βολταρετε,ο καιρος ειναι τελειος κ καθαρα ανοιξιατικος!μακαρι να μη ξαναχαλασει..

εμενα πηγε ο αντρας μου βολτα με τον νονο του αντωνη κ τον γιο του,εγω επερεπε να μαγειρεψω,εκανα βλακεια που δεν μαγειρεψα απο χθες βραδυ.δουλευει κιολας οποτε αν με περιμενε δε θα προλαβαιναμε να παμε καπου..ειχα να κανω κ φαι του μωρου,αλλιως ενταξει εμεις βολευομασταν.

σοφια μου οχι δε δινω πιπιλα ολη μερα,γιατι εχω παρατηρησει οτι αν της βαλω πιπιλα δε μιλαει κ λογικο ειναι ενω χωρις αυτην μιλαει πολυ κ δε θελω να της στερησω την εκφραστικοτητα της! :lol: αν εχει γκρινιτσα της την βαζω η οταν ειναι να κοντευει να κοιμηθει ετσι για να νανουριστει.παντως πριν λιγο πρωτη φορα για μεσημερι που την πηρε ο υπνος κουνωντας τη με πιπιλα!οποτε ειμαι πολυ ικανοποιημενη.

χθες της εδωσα γιαουρτακι πρωτη φορα κ ξετρελαθηκε.της εδωσα advance με τα δημητριακα.αλλα δεν το εδωσα ολο γιατι παρολο που μου το προτεινε η γιατρος φοβαμαι με τις παλιοαλεργειες..ηθελα λοιπον να δω κακα κ γενικα πως θα το δεχτει.

αντωνια μου πολυ ομορφο το φορεματακι της δεσποινουλας!αχ κ εγω θελω να κοιμηθω κ να ξυπνησω οτι ωρα θελω..

κοριτσια χθες βραδυ ειχε πρηστει πολυ το ενα στηθος,ειχα να δωσω απο το μεσημερι γαλα κ αργα το βραδυ κατα τις 12 ειχε πρηστει πολυ κ το εβγαλα στον νεροχυτη.απλα να ρωτησω για οσες ξερετε,πρεπει να αδειαζει τελειως;η ισα ισα να μην νιωθω οτι με ενοχλει;ειχε κοιμηθει η μπεμπα κ ετσι δε μπορουσα να κανω κατι αλλο.φοβαμαι μαμωτο μη παθω κατι,εννοω καμια μαστιτιδα.

ελενα εγω πιστευω οτι η εβελινα σου θα ειναι πολυ καλο κοριτσακι,θα δεις..να περασετε καλα ευχομαι.

παω να μαζεψω τα απλωμενα ρουχα γιατι σε λιγο θα ερθουν για φαγητο οι αντρες κ μετα αν μπορεσω λεω να ξαπλαρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλες μου, ενα καλο σαββατοκυριακο να εχουμε!!!

Χθες ειχε ερθει ενα κοριτσακι και επαιζαν με την Αγγελικη και ο μικρος τις χαζευε, καποα στιγμη τον αφησα μαζι τους στο χαλι και πηγαινε και αυτος στα παιχνιδια τους. Πλεον με βαρελακια και λιγο με τα γονατα ψιλομπουσουλοντας αλλαζει συνεχεια θεσεις. Εντωμεταξυ θα κατεβασουμε αυριο και την κουνια γιατι τον εβαλα καθιστο μεσα και πιαστηκε απο το καγκελο και σηκωθηκε ορθιος. μου ξεπεταχτηκε και τουτος.

Αλεκα περαστικα σας κανε κομπρεσουλες με χαμομηλι, και μενα ειχε τσιμπλες χθες το απογευμα αλλα ευτυχως σημερα ξυπνησε με τα ματακια καθαρα.

Σοφια ξεκουραστηκες χθες σωτηριο φανταζομαι οτι ηταν το δυωρακι!!!

Ελενα να περασετε και εσεις ενα ομορφο σαββατοκυριακο και ειμαι σιγουρη οτι μια χαρα θα ειναι η Εβελινα και θα ευχαριστηθειτε και το τραπεζι.

Αντωνια το ειχα ακουσει αυτο με την κουμπαρια οτι ο νονος της νυφης ή του γαμπρου τους παντρευει κιολας αλλα δεν φανταζομουν οτι γινεται ακομα....ευτυχως που εχετε καλη σχεση και τα πατε καλα.

βικακι θα προσαρμοστει το στηθος καλο ειναι να αδειαζει αλλα και λιγο που ανακουφιστηκες βγαζοντας το με το χερι καλα εκανες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Epestrepsa, simera niwthw kourasmeni apo tin polu ti bolta alla to katafxaristithika...pigame to prwi ston dimotiko kipo pou exei kai prasinada kai zwa alla kai kafetereia me paidotopo...wraia itan...meta gurisa spiti taisa ti mikri kai fugame gia taberna...dipla sti thalassa kai itan kai o kairos polu kalos...kala h mikri epathe plaka pou tin piga konta sto nero...giati h auli tis tabernas kataligi stin paralia...ai tin piga 1 metro apto nero! Trelathike! Tis fanike mallon san ena megalo mpanio!!! Anupomonw trela na erthei to kalokairi pou tha tin pigainw gia mpanaki pisteuw tha tis aresei polu!!

Aleka sou arese to froufroudenio e? Kai mena polu mou aresei auto alla opws eipa tha ithela na balw tirantakia...paizei kai auti h ekdoxi!

Ari mia xara perases xtes e? Wraia!

Bikaki teleia pou tis aresei to giaourtaki tis koukla sou!!! To stithos den prepei olo...mono ligo gia na anakoufisteis...giati oso adiazeis allo toso tha paragei o organismos nomizontas oti to pinei to mwro kai thelei toso!

Makari na einai kali aurio sto trapezi...tha pame kai oti ginei...an den einai apla tha fugoume...kai an pareksigisoun ksidi...de mporw na agxwnomai oute na katapiezw to mwro.

Katerinaki opou nanai tha arxisei na mpousoulaei...na to afineis katw kai tha to kanei kapoia stigmi!

A na sas pw ena kainourio pou ekane h Ebelina simera?? Kala epatha plaka...etsi opws tin exw sto xali kai gurw gurw exw balei maksilares gia na min mporei na fugei...to exw perifraksei diladi....auti pige ston kanape...piastike me ta xeria tis...ebale to ena tis podi kontra se mia maksilara kai sproxtike...eixe kremastei kai apo ton kanape kai trabixtike h skatoula kai anebike!!! kai tin prwti fora pou to eida lew...tuxaia tha to katafere de mporei na anebainei kai ston kanape apo twra...ti bazw katw...ksanaerxetai kai pali skarfalwse...sikwnei kai to allo podi gia na anebei exei polu plaka! Otan tou elega tou suzuks den to pisteue, mexri pou to eide kai autos!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια.

Τώρα βρήκα χρόνο να σας γράψω. Ο μικρός δεν κοιμήθηκε το μεσημέρι και είχε τρελή υπερένταση. Δυστυχώς έκανα για άλλη μία φορά την βλακεία και τον άφησα να τον προσέχει η θεία του για να πάω κάτω να φάμε μαζί με τα πεθερικά μου. Ε αυτός στο μισάωρο ξύπνησε και η θεία δεν μπορούσε να τον ξανακοιμίσει και φυσικά ούτε που σκέφτηκε να με φωνάξει να τον κοιμίσω εγώ. :evil::evil: Μετά είχα τρελά νεύρα και κούραση παράλληλα. Τώρα κοιμηθήκαμε και ο μπαμπάς μας άρχισε να μαστορεύει και να κάνει φασαρία :evil::evil: Αν όμως ξυπνήσει ο μικρός δεν έχει καταλάβει ακόμα ότι θα την πατήσει γιατί εγώ αρνούμαι να τον ξανακοιμίσω αν τον ξυπνήσει. :evil::evil: Πάντως ήταν λιώμα το καημένο αφού κοιμήθηκε πάνω στο μπουκάλι.

Αυτό που με αγχώνει είναι ότι όταν το παθαίνουμε αυτό δεν ρεύεται γιατί είναι κοιμισμένος. Παρόλο που τον σηκώνω δεν ρεύεται και φοβάμαι μήπως δεν πρέπει αλλά τι να κάνω κιόλας να τον ταρακουνάω για να ξυπνήσει? :o:o

Έλενα το πρώτο μου άρεσε περισσότερο απ'όλα πάρε αυτό και βάλε τιράντες. Τις τιράντες μπορείς να τις παίξεις να δεις πως τις πάνε πιο πολύ. Ίσιες? halterneck? κλπκλπ.

Πωπω όσο βάζετε λινκ για την βάπτιση με αγχώνεται δεν έχω κάνει τίποτα.

Αρι τι ωραία που πέρασες! Μπράβο πάντα τέτοια.

Βάσω καλά κάνεις και δεν δίνεις πιπίλα συνέχεια γιατί ισχύει αυτό με την εκφραστικότητα.

Πήγα όμως σήμερα μία επίσκεψη στο κολυμβητήριο και για άλλη μία φορά ήρθα αντιμέτωπη με την εκμετάλλευση που γίνεται στην Ελλάδα. Μου άρεσε πολύ βέβαια ο χώρος και είδε και ο Στρατούλης τις πισίνες και είχε κόσμο που έπινε καφέ. Ακούσατε λοιπόν τις τιμές. 35 ευρώ η εγγραφή, 60 ευρώ ο μήνας, 150 ευρώ το 3μηνο όπου πρέπει να δηλώσω και ακριβώς σε ποιο τμήμα θα είμαι δηλ δεν μπορώ να πάω την μία πρωι γιατί έτσι μπορώ και την άλλη μέρα απόγευμα. Αν πχ. δηλώσω Δευτέρα απόγευμα και Παρασκευή πρωί πάντα τότε πρέπει να πηγαίνω και όχι άλλη ώρα και μέρα. Τα μαθήματα είναι μισάωρα 2 φορές την εβδομάδα που σημαίνει ότι δίνεις 60 ευρώ για 4 ώρες το μήνα δηλ 15 ευρώ την ώρα. :shock::shock::evil::evil: Είμαι πολύ προβληματισμένη δεν ξέρω τι να κάνω. :roll:

Τι σας είπα? Τον ξύπνησε και τώρα δεν πάει να τον κοιμίσει πρέπει να τρέξω εγώ η κακομοίρα.

Έχω τρελάαααααααααααααα νεύραααααααα λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!! :evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Σταυρουλα κ γω τα ιδια περασα σημερα.το μεσημερι κοιμηθηκε μιση ωρα ο μικρος γιατι βαρουσε τα κουδουνια ενας φιλος του αντρα μου μεσημεριατικα κ ειχε τρελη υπερενταση..δεν ηρεμουσε με τιποτα..πω πω πονοκεφαλος μεχει πιασει..

οσο για το κολυμβητηριο πραγματικα μου ακουγονται παρα πολλα τα λεφτα..βεβαια θα περασει καλα ο Στρατος κ συ μαζι του ειναι μια ευχαριστη εμπειρια . οποτε αναλογα την τεσεπη σας!!!οσο για το ρεψιμο τον σηκωνεις προσπαθεις να το ρεψεις κ αν δεν ρευτει τον κοιμιζεις ετσι.αν ξυπνησει να ρευτει δεν ξανακοιμαται αμεσως??

Ελενα ωραια που περασατε ομορφα.πραγματι το καλοκαιρι θα ευχαριστηθει θαλασσα η Εβελινα!!!τελεια θα ειναι!

Βικακη τελικα ενταξει με το γιαουρτακι η μικρη??οσο για το στηθος λιγο θα το αδειαζεις για να ανακουφιστεις ετσι θα προσαρμοστει σιγα σιγα στο νεο ωραριο της μικρης..αν δεις οτι παρολα αυτα συνεχιζει κ σενοχλει θα βαζεις την μικρη να θηλαζει απο κεινο το στηθος!

Αρι κ σεις βολταρατε..τι καλα!

Κατερινακι δεν χαιρεται πολυ ο Νικολας με την αδερφη του κ ταλλα τα παιδακια οταν παιζουν??ετσι κανει κ ο Αναστασης γελαει κ παει συνεχεια στην αδερφη του για να παιξει.εχει πολυ πλακα..εχει μαθει κ γεκλαει κ ψευτικα ο δικος μου..

Ελενα μαιμουδακι η Εβελινα μπραβο το κοριτσακι μας που σκαρφαλωνει κ τον καναπε!!!!

αυτα κοριτσακιαμου..να εχετε ενα ομορφο βραδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πλησιάζει η ώρα σιγά σιγά που θα τα βάλω για ύπνο....

Σταυρούλα μη τα συζητάς για εκμετάλλευση. Εδω ολόκληρο νησί δεν έχουμε κλειστο κολυμβητήριο!

Ελενα μου μια χαρά η φραουλιτσα σου. Να ξέρεις τα κοριτσάκια είναι πολύ πιο δυναμικά και ανεξάρτητα από τα αγόρια εκτός αν τα αγοράκια είναι ζωηρά και δεν βάζουν κωλο κατω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά τον κοίμισε δόξα το Θεό. :D

Ερώτηση για τα βαπτιστικά. Έχω σκεφτεί περίπου τι θέλω να του φορέσω αλλά δεν είναι καθόλου κουστουμέ μήπως δεν πάει για βάπτιση αυτό το στυλ?

Να σας πω τι μου άρεσε να μου πείτε γνώμη. Μου άρεσε από το cat in the hat πολύ αυτό το στυλ http://www.catinthehat.gr/prod_focus.as ... TuPTBxS1F8 αλλά λογικά εκεί θα μου τον πιάσουν έτσι δεν είναι? <ahttp://mammyland.com/uploads/emoticons/default_biggrin.png' alt=':D'> :D Μετά σκέφτηκα να κάνω συνδυασμό να μην αγοράσω βαπτιστικά από βαπτιστικά αλλά από τα κοινά ρούχα. Να βρω ένα τέτοιο καπελάκι που μου αρέσει πολύ και πιστεύω ότι θα του πηγαίνει πολύ του Στρατούλη με την μαλούπα :lol::lol: και μετά να του πάρω μία βερμούδα καπαρντινέ σε λευκό, ένα ωραίο κοντομάνικο πουκάμισο χρωματιστό το οποίο θα το φοράει ανοιχτό και από μέσα θα φοράει ένα t-shirt αμάνικο λευκό με στάμπα ένα μικρό σκαντζοχοιράκι. Παπουτσάκι τέτοιου τύπου έλεγα το μπλέ σκούρο το τύπου ελβιέλα με σκρατς. http://www.nextdirect.com/gr/en/shoppin ... -boys/12/8

Δεν θέλω να τον ντύσω με καζάκα όπως στο cat in the hat γιατί πιστεύω ότι θα σκάσει τέτοια εποχή. Αν και αρχές Ιουνίου το έχει το κρυουλάκι του.

Αντωνία δεν ξυπνάει τον σηκώνω αλλά παραμένει κοιμισμένος.

Έλενα ξέχασα να σας δώσω τα συγχαρητήριά μου το πιο προχωρημένο μωρό του ποστακίου μας :lol:

Τον είχα πάει κι εγώ πολύ κοντά στο κύμα αλλά δεν είδα τρελό ενθουσιασμό. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο την Έβελίνα Έλενα!Όντως πολύ προχωρημένη!

Σταυρούλα και μένα μου φαίνονται αρκετά τα χρήματα για το κολυμβητήριο...

Το πρώτο που έβαλες απο το cat in the hat μου άρεσε πολύ.Άλλωστε εγώ έχω πει ότι δεν μου αρέσουν τα κλασσικά βαπτιστικά.

Θα σου βάλω τα ρούχα που είχα πάρει εγώ στο βαπτιστήρι μου, η βάπτιση είχε γίνει Πρωτομαγιά.Απο κανονικά μαγαζιά τα είχα πάρει, όχι με βαπτιστικά.Θα δω αν ανεβαίνουν στην ομάδα, αλλιώς θα τα βάλω στο fb.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπελαρες μου. Γινεται να εχω ολη μερα ανοιχτο το μαμυ και να μην προλαβαινω να σας γραψω???? Κι ομως γινεται!!!

Ελπιζω να ειστε ολες καλα. Θα σας διαβασω και θα σας σχολιασω αφου σας πω τα δικα μου. Εχω να σας γραψω απο την Τεταρτη, ο στρατηγος την πεμπτη σχολασε αργα, την παρασκευη ειχε υπηρεσια και ετρεχα ολη μερα.

Η μικρη συνεχιζει να μη τρωει την κρεμα :(:(:(:(:(:( Ειναι 4η μερα και μου κανει τα ιδια, σφραγιζει το στομα και με καραγκιοζιλικια και πιπιλα για να την ξεγελαω καταφερνω να της δωσω 100γρ. Της δινω της νουνου την δημητριακων. Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει βρε κοριτσια, δεν πιστευω να ειναι απο τα δοντια (ειναι ετοιμα ειπε ο γιατρος) γιατι αν ειχε ανορεξια δεν θα ετρωγε ουτε τα υπολοιπα γευματα καλα. Το μονο που σκεφτομαι ειναι το οτι μπορει να χορταινει πολυ ή να της καθεται βαρυ το μεσημεριανο, χορτοσουπα με κοτοπουλο που τρωμε απο την τριτη, τη μερα που ξεκινησε να μην τρωει καλα την απογευματινη κρεμα και γι αυτο να μη τη θελει. Δοκιμασα χθες να δωσω λιγοτερο μεσημεριανο και παλι το απογευμα εκανε τα ιδια. Της ειχα παρει να δοκιμασουμε κρεμα της φρεζυλακ με μπανανα και σοκολατα, δημητριακων βιολογικη αλλα επειδη ειπατε οτι η σοκολατα ειναι αλλεργιογονα δεν θα της ξαναδωσω, εδωσα μονο της τεταρτη και δεν της αρεσε. Θα παρω να δοκιμασω και αλλες μαρκες να δω μηπως δεν της αρεσει η γευση της νουνου, αλλα τωρα δεν της αρεσει? Τοσο καιρο την καταβροχθιζε!!!!! Για πεστε και εσεις καμια αποψη...........

Τον γιατρο που του ειπα οτι δεν την τρωει μου ειπε να μην την πιεσω να φαει, να συμπληρωσω με γαλα το γευμα που χανει και να τρωει καθε μερα κοτοπουλο, αλλα εγω ρε μαμωτο σκαω!!!!!

Κατα τ΄αλλα καλα ειμαστε, η μικρη ολο κανει βαρελακια και την ψαχνω στο σπιτι :D και με χει ξεκουφανει με τις τσιριδες και τις κουβεντουλες της.

Ερωτηση : Οταν λενε οι γιατροι να δωσουμε 200γρ κρεμα δημητριακων εννοουν 200μλ νερο+σκονη? Γιατι αν βαλω 200μλ νερο με τη σκονη βγαινει περιπου 270γρ κρεμα και λεω μηπως ειναι πολυ.....

********************************************************************************************************************************

ΝΑνσουιτα πολυ ομορφο το κασκολ-σαλι που εβαλες φωτο, μπραβο σου χρυσοχερα. Ευχομαι να παει καλα η "μπιζνα" :)

Ανθουλι με γεια τα δοντακια, σιδερενια!!!!!! Για πες κανενα κολπο για να χωνεις την κουταλα σε σφραγισμενο στομα?????

Απορω ειλικρινα πως αντεχεις το ξενυχτι :o:o:o ΜΕ το καλο να οργανωσεις το παρτι του γιου σου :)

ΝΑταλιτσα βρηκες τιποτα στη βουλγαρια?

Κατερινουλα με το καλο να φανει το δοντακι σας :)

Μπραβο που βρηκατε νονα :) Με το καλο ολα να γινουν για τον νικολα μας . Αντε σου εφυγε και εσενα ενα βαρος...

ΒΡε τονι ειλικρινα απορω με τις αντοχες σου, να κανεις και τραπεζια!!! Εμενα κατι τετοιο τωρα μου φαινεται βουνο......

Αριακο πως ειναι το κουκι? τελικα ηταν απο το εμβολιο? Σου αρεσε το "ΑΝ"?

Βικουλινι μπραβο σας που πηρατε πιπιλα:) ετσι να χαλαρωσεις και εσυ λιγακι......

Λιλακο και νενεα να χαιρεστε τα βλασταρακια σας :)

Ελενακο μου αρεσε το φορεμα πολυ, απλα νομιζω οτι για βαφτιση θα προτιμουσα κατι με μανικακι ή τιραντα.... ποσο κανουν τα συγκεκριμενα φορεματα???? Μπράβο την Έβελίνα :D:D:D:D:D

Αλεκακι περαστικα σας :)

Σοφακι μου αρεσε πολυ το πρωτο φορεμα μου εβαλες ;)

post-15892-13873940184016_thumb.jpg

post-15892-13873940184124_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα και εγώ για τη βάπτιση από κοινά μαγαζιά θα του τα πάρω απλώς θα προσθέσουμε και μπουφάν και παλτό λιγω Νοεμβρίου... Να σου πω την αλήθεια τα ρουχα για τη είσοδο του μωρού στην εκκλησια ταχω μέχρι και μπουφάν δερμάτινο, τώρα απομένουν μόνο τα βαπτιστικα που θα είναι μπλε σκούρο η γαλάζιο αλλά με μπερέ το σκέφτομαι

Αριάδνη πολύ μου άρεσαν τα ρουχα που έβαλες. Τι θέμα είχες επιλέξει?

Πασχαλιτσακι άλλαξε κρέμα μπορεί να την βαρέθηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμας!

με τις μεγαλες ωρες παλι,αλλα περιμενω τον συζηγο να σχολασει.εν τω μεταξυ αργησε πολυ να μου κοιμηθει ο αντωνης γιατι αργησε να ξυπνησει το απογευμα,εγω φταιω..σιδερωνα κ τον αφησα να κοιμαται για να τελειωνω.δεν το ξανακανω ομως γιατι μου εβγαλε την πιστη.η μπεμπα αποψε κοιμηθηκε πρωτη φορα(για βραδυ)με πιπιλα!! :D της εδωσα ξενο,της εχωσα τη πιπιλα την κουνησα κ σε 10 λεπτα εγειρε στον ωμο μου η ψυχουλα μου ;) .κ το μεσημερι κοιμηθηκε 3 ωρες περιπου.

σταυρουλα μου φαινονται κ εμενα αρκετα τα χρηματα για το κολυμβητηριο,οπως ειπε κ η αντωνινα μας αναλογα την τσεπη,οπως κ σε ολα τα θεματα δηλαδη.μου αρεσει κ εμενα η ιδεα αλλα προσωπικα αυτη τη στιγμη δε θα μπορουσα να το κανω,δυστυχως.επισης λιγο δεσμευτικο αυτο με το ωραριο.

οσο για τα βαπτιστικα μου αρεσε πολυ κ εμενα το πρωτο.αλλα παροτι δεν ειμαι του κουστουμε,θα ελεγα σαν γνωμη οτι ειναι πολυ πολυ σπορ κ αυτο που λες.βεβαια στο μαγαζι που δουλευω επαιρναν πολυ συχνα καπαρντινε βερμουδες με πουκαμισακια π.χ λινα κ το εκαναν βαπτιστικο σετ,αλλα ανοιχτο με μπλουζακι απο μεσα μου παει σε αλλο στυλ που κατα τα αλλα μου αρεσει πολυ.τωρα τι να πω..

αριαδνη πολυ ωραια τα ρουχα που μας εβαλες,πολυ κοντα σαν υφος με αυτα που φορεσαμε στον αντωνη μου.τα χρωματα ιδια,μπλε-λευκο.τρελαινομαι για αυτα τα χρωματα.οπως κ το μπλε μου αρεσει κ σε κοριτσια κ γενικα το navy.αλλα το μπλε παει σε ολους κ ειναι αριστοκρατικο.

ελενα μπραβο κ παλι στο εβελινακι που ειναι ενα βημα μπροστα! :D μας εχει βαλει τα γυαλια!θα περπατησει πολυ συντομα μου φαινεται!οσο για το τραπεζι,εννοειται οτι θα βαλεις πανω απ'ολα το μωρο σου,δεν το συζητω.μονο εσας εχουν καλεσει για τραπεζι η κ αλλα ατομα;ρωταω για την ωρα,που ειπες οτι ειναι αργα.τελεια τα πεασατε κ εσεις σημερα,θα παρει απο σενα η μικρη που σου αρεσει η θαλασσα πολυ! :D

εγω ολη μερα σημερα κ αυριο παλι.απλα το μεσημερι φαι στην πεθερα. ειναι απογευματινος ο συζηγος κ εχω ξενερωσει.φετος εφαγα πολυ κλεισουρα,ποτε στη ζωη μου δεν εφαγα ξανα τοση πολυ κλεισουρα.ενταξει ηταν κ η μπεμπα πολυ μικρουλα αλλα ετυχε κ μια η δουλεια του αντρα μου δηλ το ωραριο κ δεν ειναι κ πολυ ευκολο να βγεις με δυο παιδια χειμωνιατικα.κ ειδικα το ενα μωρο.

αχ κατι ηθελα να σχολιασω αλλα δε θυμαμαι τι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα συμφωνω απολυτα για οσα ειπες για το αγορι κ το κοριτσι.ετσι ειναι. ;)

πασχαλιτσακι μου δε ξερω τι να σου απαντησω για την κρεμα,καλη ερωτηση παντως.λογικα 200 ολα μαζι. :roll:

σας καληνυχτω φιλες μου,ηρθε ο αντρας μου,φιλακια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλες μου!!

παλι απο τα χαραματα με ξυπνησε ο υιος μου!!!

Σταυρουλα μαρεσει η ιδεα του να δημιουργησεις το συνολακι που λες εσυ!!πολυ ωραιο ακουγεται..κ πραγματι αυτο το καπελακι θα πηγαινει στο σκατζοχοιρακι σου!!!

Αρι πολυ ομορφα τα βαφτισικα που μας εβαλες!

Κατερινακι μηπως να μην την πιεζεις για την κρεμα??μηπως να της δωσεις κ απογευμα μεσημεριανο??μηπως δεν θελει της γλυκες γευσεις λεω..δοκιμασε να κανεις αλλαγες..αλλαμην την πιεζεις την καημενουλα :(

Βικακη μου κ γω το παθαινω αυτο με την Δεσποινα κ το μσημεριανο υπνο.γιαυτο προτιμω να μην την κοιμιζω μεσημερι γιατι μετα δεν την παιρνει ο υπνος νωρις!μπραβο παντως που καταφερες κ κοιμιζεις την μικρη κ πιπιλα κ κουνημα!

τα υπολοιπα κοριτσια που ειστε βολταρετε??

Ελενα πως πηγε η βραδινη σας εξοδο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou egw exw ena mauro xali apo proxthes me exoun paithanei oi imikranies k adiathetisa kiolas k eimai xalia den mporw na parw ta podia mou... pigame telika boulgaria vrika nufiko mpoumpounieres k proskitiria kata ta alla mono nufiko piga na dw an k pira teleiws diaforetiko stul apo auta pou koitousa k eixa sto mualo mou alla mou ekane mpam sto mati molis to eida mou arese para polu se 20 meeres tha paw na to parw k tha sas valw foto... mou ekane treli entupwsi ekei oles oses kukloforousan eixan k apo ena louloudi sto xeri gia ti giorti tis gunaikas emeis den to exoume toso... o mikros pou ekatse me ton papou tou itan apsogos ton ekove voltes se olo to xwrio k koimotan o mikros.. k den sas eipa tou exei anoiksei i oreksi k trwei ta panta den sfragizei to stoma opws ekane exw kataeuxaristithei na ton taizw k siga siga ton mathainw na koimatai k monos tou... akous tony....

elena mou arese polu to prwto pou evales to foremataki alla me tirantes sigoura... kala na perasete sto trapezi ennoeite tha skefteis to mwro panw apola...

ari vgikes k egw ithela na vgw alla gurisame arga k imoun ptwma koimithika kateutheian...

toni apo nwris k esu ksipnia...

anthi megia ta dontakia kale mono emeis meiname fafoutides i mou fainete?

katerina allakse krema tin varethike auti k o dikos mou etsi ekane...

kangouro sikwthike k o nikolas mas mia xara megalwnoun mwre ax ti wraia pou einia otan paizoun me ta aderfakia tous...

bikaki pire pipila telika ti kala ante twra tha iremiseis siga siga mia xara koimithike...

voula mou arese alla alla auto pou les me anoixto poukamisw mou fainete polu spor emeis ston aderfo mou eixame lino panteloni k poukamiso aspra papoutsakia k kalokairino mpoufanaki.. alla ton eixe parei k kostoumaki pou to evale gia ligo mono gia merikes foto k meta ton allaksame... polu akrivo to kolumbitirio toso paei nomiza poio ligo einai...

alekouko perastika sas...

ksipnise o kurios... oi upoloipes pou eiste maraki xristinaki lia lil elena filakia

nansy ti vlakeia sou to parigeile k telika den to pire plu wraia auta pou ekanes...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Kala xtes ok perasame wraia alla h Ebelina tin eixe piasei treli uperentasi! Kala Bouli auta pou eipes esu akribws auta pathame kai emeis!! Katarxin stin taberna koimithike sto karotsi mono misi wra...meta epeidi ithele na mas blepei kai eblepe kai ton kosmo den ksanakoimotan kai tin afisa lew ok tha koimithei sto spiti...meta sto spiti itan san na eixe uperentasi, na simeiwsw oti pote kanena mesimeri den exei koimithei mono ena misawro...to ligotero ws twra einai 2 wres, estw kai spastes....loipon tin afisa kai lew tha tin koimisw pio nwris...akoma kai sto mpanio eixe uperentasi kai polu energeia...molis tin ebala sto kareklaki na tis dwsw gala, to epine me mania se 5 lepta adiase olo to mpoukali kai stis teleutaies goulies koimithike me to mpoukali sto stoma!! ti sikwsa na ti repsw auti den ksupnouse...tis xtupousa tin platoula kanena 10lepto alla auti eixe kserathei kai kremotan to kefali tis!...tin ebala etsi na koimithei sto plai...alla apto agxos mou piga na tin koitaksw kamia 10aria fores mexri na koimithw...e otan pigame emeis na koimithoume kata tis 12:30 ksupnise kai arxise na klaiei xwris na stamataei...oute auto den mou to kanei pote...den iksera ti eixe opote tin pira agkalitsa kai tin iremisa giati alliws den iremouse...meta apo kanena 20lepto tin ksaplwsa kai tis edwsa pipila kai koimithike! Extes polu perierga pragmata mou ekane....genika polles allages...den kserw an aposuntonistike apo tin polu bolta...ase kai simera den kserw pws tha paei alla tha pame sto trapezi kai oti ginei.

Bouli kai mena polla mou fainontai gia to kolumbitirio! Kai egw skeftomoun na paw, exoume ena 2 lepta apo to spiti mas pou einai paidikos stathmos/idiwtiko sxoleio/kolumbitirio kai exei kai tmimata gia paidakia alla skeftomai oti edw arxizoume mpanio kai sti

thalassa polu polu nwris...apto Maio egw...giati alloi arxizoun kai pio nwris apo Aprilio. Opote den exei noima na paw.

Katerinaki mporei na etoimazetai gia donti kai giauto na exei xasei tin oreksi tis opws kai h Ebelina...

Ta forematakia ta Cat in the Hat einai tsimpimeni h timi tous...sto site pou ebala den elege times prepei na rwtiseis alla

eida to idio se allo site kai ekane 220eurw kai den itan kai to pio akribo tis sullogis! Nai skeftomai oti an parw auto tha balw tirantaki, to maniki den mou aresei giati edw kanei polu zesti gia maniki.

Bikaki tha einai kai alloi sto trapezi alla den einai ksenoi, einai oloi suggeneis...

Tony simera einai to trapezi! Tha deiksei!

Twra etoimazomaste gia kafedaki sto limani...edw exei 21 bathmous kai ilio!

Euxomai na exete kai eseis kalo kairo kai na perasete oloi mia wraia Kuriaki!

Bouli tha ta dw kai tha sou pw meta!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααχ οτι προλαβα να σας διαβασω παλι.... :roll:

Ελενα απιστευτη η Εβελινα!!!! :D Τωρα ποιος την πιανει :D Και εμενα με τιραντακι θα μου αρεσε καλυτερα μου φαινεται κενο το επανω...

Κατερινα τι καλα που βρηκατε νονα :D

Ναταλακι η ωρα η καλη !!!Και εγω με αλλη φωτογραφια πηγα για το νυφικο και αλλο απο κοντα μου ταιριαζε περισοτερο!Μπραβο που τρωει το φαγακι :D Ειδες περνανε φασεις...

Βικακι μια χαρα με το γιαουρτακι :D

Σταυρουλα και εγω ηθελα να ρωτησω για κολυμβητηριο αλλα δεν ειχα ρωτησει για τιμες...Επαθα σοκ :o

Κοιταξες και αλλου?

Αλεξανδρα εμεις ειχαμε περασει πολυ ομορφα στο water park στη Ροδο ,το καλοκαιρι ειστε σουπερ, τωρα το θυμηθηκα με ολα αυτα αλλα δεν εχετε κατι κλειστο?

Σοφακι εννοειτε να τα δωσουν καλυτερα στο σταυρο παρα στο ρουχο!

Σας ευχαριστουμε ολες για τις ευχουλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμας!

πολυ ερημια εχει πεσει,αλλα λογικο,τελειος καιρος συν κυριακη ολες λιγο πολυ καπου πηγαμε.

κ εμεις τελικα το πρωι πηγαμε για καφεδακι με τους νονους τον αντωνη μου,ωραια περασαμε.μετα φια φαι στην πεθερα.

πασχαλιτσακι κ εμενα δε μου τρωει τη φρουτοκρεμα.με τα χιλια ζορια..ασε κ εγωστεναχωριεμαι,αλλα θελω να πιστευω οτι ειναι φαση κ θα περασει.

κοριτσια εγω οταν κοιμαται κ εχω δωσει γαλα,αν δεν ρευτει,απλα τη βαζωω στο πλαι.με τον αντωνη που ηπιε πολυ καιρο μπουκαλι το εχω περασει πολλες φορες αυτο.μην ανησυχειτε. ;)

ξυπνησε η μινουλα μου.η καημενη οπως γυρνουσα απο την πεθερα μου κ επειδη την ειχα μασκαρεμενη την αφησα στο καροτσι να κοιμηθει κ εμεινε με την στολη :D παω να την αλλαξω την καημενουλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις μαζευτηκα και εγώ.... Εδω σκατα καιρο αλλά ζεστη. Το καλό είναι ότι ο μικρός έστρωσε τον πρωινό του ύπνο και τρώμε πλέον και άνθος αραβοσίτου εναλλάξ με γιαούρτι και μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ,είστε καλά?

Εμείς ήσυχα, πήγαμε για ένα καφέ το πρωί ανευ μπέμπας και μετά για φαγητό στα πεθερικά.Την περιμένανε μασκαρεμένη αλλά εμένα δεν μου πήγε καθόλου στο μυαλό :oops:

Τελικά θα πάμε Θεσνίκη, αχ θέλω πάρα πολύ γιατί έχω πολύ καιρό να δώ τους δικούς μου αλλά όσο να ναι έχω ένα αγχος πως θα τα πάμε με τη μπέμπα.Ελπίζω να μην οργιάσει!Απλά, έπρεπε να το πάρω απόφαση αλλιώς δεν θα το πάρω ποτέ να κάνουμε ταξίδι.

Αλέκα με ρώτησες τί θέμα είχαμε στη βάπτιση, είχαμε κανονίσει με την κουμπάρα μου και ήταν στυλ ναυτικό.

Ελπίζω να περάσατε όλες καλά το σκ!Και απο αύριο mammy, ε?? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ και εγώ ποσο θάθελα ένα ταξιδάκι αλλά που... Έτσι κανω όνειρα για του χρόνου....

μου αρέσει το ναυτικό στυλ αλλά Νοέμβρη δεν του παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκιααα.

Απολαύσατε βολτίτσες??????? Εμείς πήγαμε στις κούνιες με τους κουμπάρους μας και την μικρή μας φίλη 1+μήνα μικρότερη. Κάναμε κούνια, τσουλήθρα και αλογάκι. Θα βάλω όποτε αξιωθώ φωτογραφίες.

Ναταλία δεν είναι πολύ απλό εξαρτάται με τι θα το συνδυάσεις θα είναι πολύ τυπάδικο αλλά να σου πω την αλήθεια δεν με ενδιαφέρει να τον ντύσω "επίσημα" μόνο και μόνο επειδή είναι βάπτιση. Σιγά το θέμα είναι να είναι άνετα τα ρουχαλάκια του και όμορφα. Καλά δεν θα του φορέσω και τζιν. ;)

Για το καπελάκι είμαι σίγουρη ότι θα το πάρουμε.

Σας αφήνω να δούμε μία ξένη σειρά με τον σύζυξ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia gurisa alla ptwma!

Telika eipame me ton suzuks oti den to ksanakanoume...bradu polu apla den mporoume na bgainoume mexri na erthoun oi dikoi mas...h mikri itan kala tin prwti wra, epaize me ta alla paidakia, trelathike pou eixe kai alla paidakia na paizei...afou eixe ksekardistei sta gelia...alla meta tis 9:30 arxise na nustazei kai den antexe...arxise h gkrinia...oute sta xeria mas den iremouse...mexri pou to teleutaio misawro eklaige kai sikothikame kai fugame. Apla eipame pws den to ksanakanoume, den aksizei oute h mikri na talaipwreitai etsi alla niwthw oti kourazw kai ton kosmo ton upoloipo...

Auta ta nea mas. A den sas eipa kai aurio to mesimeri exoume kai allo trapezi alla toso pou mas kourase simera legame oti makari na min to eixame...to kalo einai oti aurio einai mesimeri...meta tha katsoume merikes meres spiti giati nomizw me toses boltes exei aposuntonistei entelws h mikri.

Kalo bradu na exoume!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...