Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Nο.79 Με υγεία!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οι κρέμες ναι δεν κάνουν θαύματα αλλα βοηθάνε να μην γίνουν χειρότερα τα πράγματα .

Ο μικρός άρχισε και ανεβαίνει στο πάνο κρεβάτι απόντα σκαλάκια ...πόσο φωβαμαι!! Βάζω ενανσακο παιχνιδιών επάνω στα σκαλιά (γεμάτο παιχνίδια οχι άδειο χαχαχα) αλλα όταν είναι ο Μ εδω και τον βλεπει να ανεβαίνει απόβροχα δεύτερο σκαλί ξεσκανταλιζετε και αυτο ...άσε που με παρακαλάει να ανέβει!!! Τι να κάνω τον αφήνω και κάθομαι απο κάτω μέχρι να παίξει για να δω οτι κατεβαίνει καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο και εγώ φοβόμουν όταν η Ρ. ανέβαινε στου Λ., αλλά έχουν την αίσθηση του κινδύνου ;) (αυτή η λέξη πάντα με μπερδεύει στην ορθογραφία της!!!) .....ώσπου της πήραμε το δικό της και .... τέλος!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστ. γιατί πήγες εσύ αφού ήξερες ότι είχες δίκαιο? και επιπλέον ποιό το νόημα να πάει μόνο ο ένας??? :roll::roll:

τουλάχιστον ακολουθήσατε τις οδηγίες για την συμπεριφορά στο παιδί, την 2η φορά? :?

Γεια σας κ παλι!

Ειπα μηπως δεν εχω δικιο ωρε Αργυρω! :lol::P

Βασικα ειμαι πολυ...ανοιχτο βιβλιο,που λεει και η Νατασα!Και μιλαω πολυ...δλδ δεν τα καταω μεσα μου...αλλα σκεφτηκα πως ενας επιστημονας ισως μου πει κατι καινουριο-απο αυτα που ελεγα με τις φιλες μου- ή ισως μου εβρισκε εναν τροπο να το χειριστω!Δεν ξερω...αν συνεχιζα μπορει να εβγαζα ακρη ή να τα ειχα βροντηξει μια ωρα αρχυτερα! :? παντως αυτο το "μιλαω 50 λεπτα,λεω τον πονο μου,ληξη χρονου,πληρωστε και δρομο" δεν μου παει καθολου!ειμαι τσιγγουνα σε αυτα! :lol::lol::lol:

Μαρια εκανες πορτοκαλοπιτα?Για πες!!!

Αργυ δεν κανεις βουτιες στη σαλατα?μμμμμ τι με εχει πιασει καλε????χαχα

Α ναι...περιοδος! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία την βάπτισες την πορτοκαλόπιτα;;;; :lol::lol::lol:

Ρε Θου γιατί αφορίζεις κάποια πράγματα;; Εγώ φυσικά και θα πήγαινα σε σύμβουλο γάμου αν θεωρούσα πως θα έκανε καλό στη σχέση μου. Θα δοκίμαζα τα πάντα τελοσπάντων. Επίσης συγνώμη ρε είναι δυνατόν να καταλάβουμε τί είναι αυτό που βλέπουμε στη φωτο;;;; Ποια πόδια ρε;;;;; :lol::lol::lol:

Σιγά μην σου έδωσε η Αγγελική φωτο με το φυλο του παιδιού!!!! Εγώ πάντως λέω οτι είναι αγόρι! Για να σου τη σπάσω!!!! :lol::lol::lol:

Πωπω θέλω να σας γράψω τόσα πολλά αλλά όχι εδώ, στο κρυφό καλύτερα.χαχαχα

Και μην είστε τόσο απόλυτες με τον τοκετό στο σπίτι. Μαρία αδελφή ευλόγησον!!!! Εσύ πολύ πολύ άνετα θα το έκανες, όπως η Θου και η Αργυρούλα!!!!

Αργυρούλα είδες τί συμβαίνει στην Ελλαδίτσα μας. ¨ωρες ώρες ντρέπομαι. Αλήθεια ντρέπομαι γιατί η σαπίλα έχει προχωρήσει πολύ βαθιά και δε μας σώζει τίποτα. Ποιο φιλότιμό και ποιες π@π@ρες....

Πήγε ο λογιστής μας σήμερα στην εφορία για μια νέα δουλειά που θα κάνουμε και κάποιες από τις προυποθέσεις για την άδειοδότηση είναι η είσοδος του μαγαζίου να έχει σκαλιά!!!! :shock::shock::shock: Σα να σου λέει,στα απ'αυτά μου αν υπάρχουν άτομα με ειδικές ανάγκες και μάνες με καρότσια. Δεν υπολογίζουμε τίποτα. Πώ πω υα έχω πάρει πολύ σήμερα και φαίνεται ε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας....τι κανετε/

θου κοριτσι ειναι...

εγω σε συμβουλο γαμο δεν θα πηγαινα...απολυτη δεν ειμαι αλλα εδν πιστευω οτι αν υπηρχε ενα προβλημα θα το ελυνε ενας τριτος....αν δεν συζηταει το ζευγαρι για ολα λυση δεν υπαρχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Νατασα μπορεί η είσοδος να έχει και σκαλιά και μπάρα αν χωράνε. Πιστεύω οτι η προηποθεση υπάρχει για να μην είναι στο ίδιο μήκος με το πεζοδρόμιο και σε βρωχη μπαίνουν νερά μεσα (του αδερφού μου ήταν ετσι και έκανε ολόκληρη εργασεια για να μην μπαίνουν νερά μεσα.

Γνώρισα στο κομμωτηριο μια κοπελίτσα (κάπου στα 22 άντε λίγο περισσότερο) που πρώτη γεννά και ειχε γεννήσει σπίτι! Και θηλαζε και το μωράκι ...ήταν ίδια με την Nατάσα ,α ναι δεν θα κανει και εμβολια . Της είπα πολλά μπράβο (οχι για τα εμβολια εκει έχω άλλη γνώμη αλλα δεν με ενδιαφέρει να ανοίξω θέμα συζήτησης για αυτο)

Μετα την δεύτερη γεννά θα μπορούσα αν γνώριζα οτι θα είναι ίδια η τρίτη (χτυπά ξύλο, φτου φτου) να γεννήσω σπίτι ....αλλα φωβαμαι ενα πράγμα .... μην χρειαστεί το μωρό φροντίδα ...αλλα λογικα σε έναν μη παρεμβατικο τοκετόν δεν θα χρειαστεί το μωρό τιποτα (έχω τις μνήμες του Μ)

Καλέ τι βρωχη ήταν σήμερα αυτή!!!! Τρελή βρωχη!!!

Σε σύμβουλος γάμου ..... κοιτάξτε πάνω κάτω όλοι ξέρουμε τι λαθοι κάνουμε Στις σχέσεις μας αν κάτσουμε και σκευτουμε. Ο σύμβουλος τα επισιμενει και βοηθάει και τούς δυο να μπούνε στα παπούτσια του αλλού.

Εγω και να ήθελα να πηγενα δεν θα ήθελε ο Κ η δεν θα είχαμε λεφτά .....είναι και πολυτέλεια κάποια πράγματα Στις μέρες μας και δεν τα καλύπτει η ασφάλεια χαχαχα. Έχω ενα θέμα με το να μου λένε τα λαθοι μου (και να τα ξέρω εννοείται αλλα να μην θέλω η να μην μπορώ να τα διωρθωσω) σαν να έχω την γκρίνια του Κ αλλα με καλύτερα λόγια χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σας

να σας πω, είχα 2 πολύ εύκολους και γρήγορους τοκετούς

ειδικά στη Φ ο γιατρός παραλίγο να μη με προλάβει, βόλτες έκανα με τον Γ στο διάδρομο :D

το νοσοκομείο είναι στα 500μ από το σπίτι μου..Θέλω να πω ότι για μένα, δεν με τρομάζει η ιδέα..

Εδώ μας έχει σαπίσει στη βροχή :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία και εδω χαμός απο την βρωχη! Είμαι σε ανηφόρα και έχω και έναν καθετο δρόμο μπροστά απο το σπίτι ανηφορικό και είναι σαν καταρακτης πια και ο δρόμος μου σαν ποτάμι!!! Ο καϊμένος ο Μ τρόμαξε το πρωί με τόση βρωχη και νερό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες!!!

εδω βρεχει,αλλα οχι κ τοσο πολυ..απλα εχει μια υγρασια που σου τρυπαει τα κοκκαλα..μπρρρ...αναγκαστηκα πηρα το αυτοκινητο κ πηγα τον γιωργο σχολειο,παρολο που ειναι 5 λεπτα με τα ποδια..δεν αντεχω αυτον τον αερα κ την υγρασια στα κοκκαλακια μου πρωι πρωι..

αργυρω χθες μιλουσα με τον κολλητο μου που ειναι στη γερμανια κ μου ελεγε οτι του αρεσει πολυ ο φετινος σας χειμωνας..ωραιο κρυο μου ελεγε :shock::shock: ..ουτε πολλη ζεστη,ουτε υπερβολικο ψυχος..βεβαια - οι θερμοκρασιες,αλλα ωραιες μου ελεγε :shock::shock::shock:

μαλλον η ελλαδα καυσωνας θα του φανει τον αλλο μηνα που θα ερθει για 10 μερες με τη γυναικα του! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αυριο λεω να βαψω με φυτικη βαφη τα μαλλια μου..τον εκλεισα τον τριτο μηνα,καλα δεν ειναι; :roll:

ασπρα δεν εχω,αλλα δε μου αρεσει αυτη η αντιθεση ριζα με ακρες..

επισης..πειτε ιδεες..

ο γιωργος,θα αλλαξει δωματιο,θελει για χρωματα μπλε,σκουρο,πρασινο,πορτοκαλι..ολα μαζι :shock::shock:

πώς στο καλο να τα συνδυασω να μη βγει σαν τσιρκο;;;;;;;; :o:o:o

μου εχει φερει ο χ. την παλετα με τα χρωματα απο το μαγαζι να διαλεξω για να μου τα φτιαξει κ δεν μπορω να σκεφτω πώς να τα συνδυασω γμτ :roll::roll:

ααα!κ θελει να βαψουμε κ το ταβανι ο γιωργος! :shock::shock::shock::shock::shock:

εγω να του κανω το χατηρι,αυτος θα μεινει εκει,αλλα πώς να ειναι ομορφα συνδυασμενα;; :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κάνε σε έναν τοίχο ρίγες με τα χρώματα αυτά μια χαρά θα συνδυαστούν

μόνοι σας θα βάψετε?

εγώ εκανα ρίγες σε δωμάτιο μόνη και βγήκε πολύ ωραίο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατάσα ηρέμησε βρε στην κατάστασή σου :lol::lol:

δεν υπάρχει χώρος και για μπάρα? :? συνήθως σαν απαραίτητη προϋπόθεση είναι και η μπάρα στην σημερινή εποχή :? ......δεν σας είπε το σκεπτικό της σκάλας? :roll::roll:

όσο για την γέννα στο σπίτι που λέτε, ......Νατάσα θα σε απογοητεύσω λίγο :P ........δεν ξέρω αν θα την έκανα, όπως λέει και η Ιουλία θα λερώσεις παντού :lol::lol::lol::lol:

χρειάζεται πολλή δουλειά πριν....απολύμανση του σπιτιού, ειδική προετοιμασία.....εδώ βρίσκεις και μαία και γιατρό που θα έρθουν σπίτι, δεν είναι πρόβλημα αυτό!,......αλλά στο νοσοκομείο έχεις την άνεσή σου, σου φέρνουν τα φαγητά έτοιμα, άγχος μηδέν!!! ;)

πάντως γι ατολετό στο σπίτι, ο σύζυγος θα πρέπει να βοηθήσει αρκετά.....και αν υπάρχουν και άλλα παιδιά στο σπίτι, τότε πρέπει να έχεις και επιπλέον βοήθεια!!! :|:|:!:

τόση βροχή έχετε πιά? :roll::roll:

αχ προτιμώ την βροχή από το χιόνι....βασικά προτιμώ ΜΟΝΟ τον ήλιο!!! 8-)8-)8-)

χθες έκανε ΤΟ κρύο.....και μου κάνει εντύπωση πώς κάποιες γυναίκες, με τόσο κρύο, κυκλοφούν με τα μαλλιά μαζεμένα :o:o:o:o

Ιουλία ποστάρω και σε διαβάζω μετά :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά αυτός ο κολλητός σου πάει καλά? :o:o:o:o:o απαπαπαπαπα

κοίτα αυτό που λέει η Μαρία ωραία ιδέα, αλλά προσπάθησε μην τ ακάνεις σκούρα, δλδ μπλε όχι σκούρο....πιο παστελ χρώματα....αν διαβάσεις τα χρώματα επηρεάζουν την ψυχολογία του παιδιού και την μάθηση.....τα παστέλ είναι τα καλύτερα ;)

μπορείς να κάνεις και μισό πάνω γαλάζιο και μισό κάτω λαχανί!!! :roll:

παράθυρο έχει ή πόρτα? γιατί κάτω από το παράθυρο μπορείς να βάλεις ένα χρώμα ή το γαλάζιο ή το λαχανί!!

καλά το πορτοκαλί δεν ..... :roll::roll:

και καλύτερη ιδέα είναι να βάλεις ταπετσαρία που έχει διάφορους συνδιασμούς!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλια μόνο θα βάψεις η θα κανείς ααι καμοια "ζωγραφιά "?

πχ σκευτηκα ταβάνι γαλάζιο με μπλε σκούρα συνεφακια (να το σκούφο μπλε και το βαμενο ταβάνι)

σε ενα τοίχο η σε δυο (οτι θέλεις) το κάτω μέρος να είναι πράσινο σαν γρασίδι και μετα να έχει ενα χρώμα σαν το λυκόφως για το πορτοκαλι και προς τα πάνω να γίνεται συνέχεια του ουρανού με το ταβάνι ....θέλει δουλειά ε? Ε αυτο σκευτηκα μόνο που θα τα έχει ολα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τι κανετε;;...

Ιουλια και εγω θα ελεγα ριγες...

οταν θα φτιαξουμε το δοματιο του Γιαννη..μαλλων προς το φθηνοπωρο θελω να κανω ριγες..ειναι παρα πολυ ευκολο να γινουν..το μονο που χρειαζεσε ειναΙ ΧΑΡΤΟΤΑΙΝΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΓΕΘΗ..

η κουμπαρα μου εκ Βολου εχει κανει ετσι το δοματιο των παιδιων..μονη της το εβαψε..

τελειο ειχε γινει..

εμεις παλη στο Χ αν θυμασαι τις φωτο εχουμε κανει 2 χρωμματα σε στιλ το πρασινο βουνο και ο γαλαζιος ουρανος..αλλα εχουμε βαλει θεματικα αυτοκολλητα..

στο Γιαννη δε θα βαλλω θεματικα αυτοκολλητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία :lol::lol::lol::lol::lol:

Το ζεστό πορτοκαλί

Η προτίμηση που δείχνουν πολλά café και εστιατόρια στο συγκεκριμένο χρώμα δεν είναι τυχαία. Το πορτοκαλί θεωρείται ότι ενεργοποιεί το πεπτικό σύστημα και ανοίγει την όρεξη.

Αν κάνετε συνεχώς δίαιτες, μη βάψετε την κουζίνα σας πορτοκαλί. Από την άλλη βέβαια, αν τελικά το κάνετε, θα έχετε μία πολύ καλή δικαιολογία για να παρεκτραπείτε –θα λέτε ότι φταίει το χρώμα του τοίχου και όχι η αδυναμία του χαρακτήρα σας.

Κατά τα άλλα, το πορτοκαλί έχει μόνο θετικές ιδιότητες: ενεργεί ως ισχυρότατο αντικαταθλιπτικό, αυξάνει την αυτοπεποίθησή σας, δημιουργεί την αίσθηση ζέστης στο χώρο και βοηθά την εγκεφαλική δραστηριότητα –αποτελεί, επομένως, ιδανική επιλογή για το εφηβικό δωμάτιο ή για το γραφείο.

Για την κρεβατοκάμαρα προτιμήστε τις πιο απαλές αποχρώσεις του, όπως το ροδακινί, που προσφέρει αίσθηση χαλάρωση

Το κίτρινο του ήλιου

Σύμφωνα με μια ευρύτατα διαδεδομένη αντίληψη, το φως του ήλιου έχει ευεργετικές ιδιότητες πράγμα που εξηγεί, εν μέρει, το γεγονός ότι χώρες με περισσότερη ηλιοφάνεια έχουν μικρότερα ποσοστά αυτοκτονιών.

Το χρώμα του ήλιου διατηρεί κάποιες από τις ευεργετικές αυτές ιδιότητες, συμβάλλοντας σημαντικά στην καλή μας διάθεση, αλλά και στην οργανωτικότητα, την αποφασιστικότητα και την αισιοδοξία μας. Λέγεται, επίσης, ότι βελτιώνει τη μνήμη, παρέχει έμπνευση και μας καθιστά πιο διαλλακτικούς. Φωτίζει, τέλος, το δωμάτιο και τραβά την προσοχή. Είναι η τέλεια επιλογή για δωμάτια όπως η κουζίνα ή ο χώρος όπου διαβάζουν τα παιδιά και η πλέον ακατάλληλη για χώρους χαλάρωσης, όπως τα υπνοδωμάτια. Σε υπερβολικές, όμως, ποσότητες, μπορεί να δημιουργήσει νευρικότητα, να είναι κουραστικό για τα μάτια και να μας κάνει να νιώθουμε άβολα. Το σκούρο κίτρινο έχει συνδεθεί με την πρόκληση συναισθημάτων φόβου, για το λόγο αυτό είναι καλό να αποφεύγεται, ιδιαίτερα στα παιδικά δωμάτια.

Το πράσινο της φύσης (και όχι του χρήματος)

Όπως πολύ σωστά μαντέψατε, το χρώμα της φύσης είναι το μόνο που δεν έχει καμία αρνητική ιδιότητα –πέραν, ίσως, της αδυναμίας του να ταιριάξει με άλλα χρώματα στη διακόσμηση. Προσφέρει ψυχική και σωματική χαλάρωση, αίσθηση ασφάλειας και ηρεμίας, διευκολύνει την επικοινωνία και κάνει καλό στην όραση.

Σε συνδυασμό με το καφέ δημιουργεί την αίσθηση της φύσης, αυξάνοντας τις παραπάνω επιδράσεις. Οι ανοιχτές αποχρώσεις του, όπως το χρώμα του πράσινου μήλου, δημιουργούν αίσθηση αναζωογόνησης, χαράς και ευεξίας.

Το θαλασσί της θάλασσας

Η ιδανικότερη επιλογή για γραφεία και χώρους μελέτης, το γαλάζιο εμπνέει και ενισχύει τη δημιουργικότητα, ηρεμεί και καταπολεμά το στρες. Αν μάλιστα συνδυαστεί με το κίτρινο, τα αποτελέσματά του ενισχύονται. Ανοίγει, επίσης, το χώρο και δημιουργεί αίσθηση δροσιάς, όπως και το μπλε. Οι πιο ζωηρές αποχρώσεις του, όπως το τιρκουάζ, είναι αναζωογονητικές και διευκολύνουν την επικοινωνία.

Το ήρεμο μπλε

Το δημοφιλέστερο ”αγαπημένο χρώμα” εξασφαλίζει ηρεμία, χαλάρωση και δημιουργικότητα, κόβει την όρεξη –για την κουζίνα σε περιόδους δίαιτας, που λέγαμε προηγουμένως–, προσδίδει αίσθηση ασφάλειας, βοηθά την έμπνευση, μεγαλώνει και ”δροσίζει” τους χώρους.

Οι πιο σκούρες αποχρώσεις του αποτελούν το καλύτερο αντίδοτο για την αϋπνία, γι’ αυτό προτιμώνται συχνά στις κρεβατοκάμαρες. Αν, όμως, δε χρησιμοποιηθεί με μέτρο μπορεί να προκαλέσει αίσθηση θλίψης ή μελαγχολίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol:

Αφρο προχωράει με το θέμα ζωγραφική

Γενικά πιάνει το χέρι του...

έχει ετοιμάσει πάρα πολλά έργα, διάφορες τεχνικές, σε ξύλο κατεργασμένο και ακατέργαστο, φύλλα χρυσού όσοι βλέπουν τα έργα του παθαίνουν πλάκα..Γενικά έχει εξελιχτεί πολύ.. Θα ετοιμάσει έκθεση σε λίγο καιρό :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο του ρε!!! Βρε ξέρω οτι πιάνει το χερι του αφού κανει αγιογραφιες αλλα θα ιχε πολύ πλάκα μια τεράστια μεσα στο δωμάτιο χαχαχααα και να τις κάνετε και έκπληξη!! Χαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία:

"Το χρώμα ενισχύει την απόδοση και διεγείρει το πνεύμα! Είναι αλήθεια, η επιλογή ενός συγκεκριμένου χρώματος μπορεί να έχει θετικό ή αρνητικό αντίκτυπο όχι μόνο στη ψυχολογία, αλλά και στη σχολική απόδοση των παιδιών, επειδή κάθε χρώμα μάς επηρεάζει με το δικό του, διαφορετικό τρόπο.

Έρευνες που διεξήχθησαν κατά καιρούς, βοήθησαν τους ειδικούς να συνδέσουν χρώματα και συναισθήματα, δίνοντάς μας έτσι μια ιδέα για το πώς θα θέλαμε να βάψουμε το δωμάτιο των παιδιών. Το κόκκινο -όπως και το πορτοκαλί, σε μικρότερο βαθμό όμως- αυξάνει τους παλμούς και διεγείρει τον εγκέφαλο. Το κόκκινο είναι ένα λαμπερό χρώμα που ζεσταίνει και φωτίζει το χώρο. Χαρίζει την αίσθηση φρεσκάδας, ζωντάνιας και ασφάλειας, όμως ενδέχεται να προκαλέσει αϋπνίες ή εκνευρισμό. Το κίτρινο διεγείρει τη μνήμη, τις νοητικές λειτουργίες και βοηθά στη σκέψη. Χαρίζει θετική ενέργεια στο χώρο, δημιουργεί ευχάριστη ατμόσφαιρα, προσφέρει άπλετο φως και καταπολεμά τη μελαγχολία. Επίσης, αυξάνει τη δημιουργικότητα, δίνει ενέργεια και ζωντάνια. Ακριβώς αντίθετα αποτελέσματα έχει το μπλε, το πράσινο, το ροζ και γενικότερα οι παλ χρωματισμοί, οι οποίοι βοηθούν τα παιδιά να ηρεμήσουν και να χαλαρώσουν. Το πράσινο, για παράδειγμα, αποτελεί ένα θεραπευτικό και ηρεμιστικό χρώμα. Αντιπροσωπεύει τη φύση, γι’ αυτό προωθεί την ισορροπία, την αρμονία, την ηρεμία και τη σταθερότητα. Ξεκουράζει, χαλαρώνει, μειώνει το στρες, αφήνει την αίσθηση της φρεσκάδας, ενώ δημιουργεί συναισθήματα προστασίας και ασφάλειας."

αυτό το άρθρο το διάβασα εδώ:

http://www.moro-blog.gr/?p=3850

"έξυπνα δωμάτια για έξυπνα παιδιά"! λέει ωραία πράγματα, ρίξε μια ματιά!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργυρω μπαλκονοπορτα εχει το δωματιο..

το ξερω για τα παστελ χρωματα,γι αυτο κ στο βεφικο του γιωργου τετοιες αποχρωσεις ειχα..κ στο φασολακι απαλα θα βαλω με το καλο οταν ερθει η ωρα..

το θεμα ειναι οτι τωρα ο γιωργος θελει εντονα! :o

αυτο με τις ριγες το σκεφτηκα..αλλα σε εναν τοιχο λογικα..

μετα οι υπολοιποι τοιχοι σε αποχρωσεις μαλλον καποιου χρωματος ε;

μαρια ναι,μονοι μας,δηλ. ο χ. μονος του θα βαψει!εγω απλα θα δινω οδηγιες! ;)8-)8-)8-)8-)

δεν πιανουν τα χερια μου καθολου!

αλλη λυση ειναι το δωματιο του να εχει θεμα το τσιρκο κ ετσι να ταιριαξουν ολα τα χρωματα! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

χρυσακ εγω τελικα δεν προτιμω αυτοκολλητα,ταπετσαριες..καλυτερα χρωματα που οατν τα βαρεθει τα αλλαζεις ευκολοτερα..

το θυμαμαι το δωματιο του χ.,πολυ ωραιο ειναι! :D

αλλα αν δεις τα χρωματα που μου δειχνει ο γιωργος στη βεντάλια..ειναι πολυ σκουρα! :shock::shock::shock: καθολου φωτεινα!

βασικα,θα παει στο μεγαλο δωματιο,οποτε θα παρουμε κ καινουριες κουρτινες κ χαλι,αφου ηταν ροζ-μωβ αυτα που ειχα..οποτε ισως εκει βαλω κατι πολυ φωτεινο..

καλα αφρο!! :lol::lol::lol::lol:

αυτο το πορτοκαλι σαν το λυκοφως :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ααααχ!!!βλεπω να φτιαχνει κ να πεταει πολλα χρωματα ο χ.!! :lol::lol:

αυτοκολλητα δε θελω..δεν ξερω γιατι..δεν..

αργυρω!! :lol::lol:

το θεμα ειναι ξαναλεω οτι οι αποχρωσεις που διαλεγει ο γιωργος δεν ειναι ουτε ζεστες ,ουτε απαλες!!

μα απο πού πηρε αυτο το παιδι;;;;;;;;;; :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

οποτε ο,τι καν λεω εγω..ή θα βαψω ο,τι μκου αρεσει κ ειναι κ συμφωνο με τις ερευνες,ειτε ο,τι θελει αυτος,ειτε θα τον πεισω οτι θελει αυτο πουθελω!! :mrgreen::mrgreen:

αυτη θα ηταν κ η καλυτερη λυση! ;)8-)

για το ταβανι κ εγω κατι με συννεφα σκεφτηκα σαν τεχνοτροπια..

μαρια μπραβο του ρε συ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω πεθάνει στα.γέλια.

ψηφίζω τσίρκο!!! Χαχαχαχα

Το καλοκαίρι ν κατεβεί ο πεθερός μου θα βάψω και εγω ολο το σπίτι, ακόμα δεν το σκευτομαι γιατι μπορεί να μην έρθει και μόνος ο Κ δεν θα το κανει ...δεν έχει και εργαλεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...