Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Nο.79 Με υγεία!


Recommended Posts

Afro o Manωλάκης τι έχει? σου είπαν κάτι οι δασκάλες από τον παιδικό? :?

πες στην μαμά σου τοθυλάχιστον για τα πρώτα ραντεβού που είναι κοντά!!!.....βασικά για τον Μ. αν πας θα πρέπει να πας μόνη χωρίς τον Π.! :?

για ποιά κρέμα λες? και πόσο κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οχι δεν μου είπαν τιποτα απο το σχολείο.

Το σκευτωμαι εδω και παρά πολύ καιρό, βλέπω πως μιλάει, δεν μιλάει σαν 4 χρονών είναι πολύ πίσω. Ώρες ώρες ούτε ο Κ δεν τον καταλαβαινει, δεν λέει γράμματα ...αλλού τα λέει αλλού οχι, δεν μπορεί να εκφραστεί όπως θέλει ...οκ έχει κανει μεγάλη πρόοδο με τον παιδικό αλλα ακόμα είναι πίσω ..... ενα παιδάκι στο σχολείο του τον κορόιδεψε οτι μιλάει σαν μωρό ....δεν θα περιμένω άλλο πρέπει να τον βοηθεισω ... και εγω μαντεύω κάποιες φορές τι λέει ...και το θέμα είναι οτι απο εμένα δεν με ακουει όταν τον διορθώνω μόνο την δασκάλα ακούει μόνο τούς ξένους ....

Πρέπει πρώτα να πάρω γνωματευση απο δημόσιο φορεα και μετα να την δώσω στο ταμείο μας για να καλύψει την δαπάνη ...και μετα βρησκω κέντρο.

Ναι θα έρθει η μαμά μου Στις 1 γιατι πρέπει να πάω μόνη μου (θα έπρεπε να ειναι και ο Κ αλλα ...) μετα θα δω ....Στις 8 θα πρέπει να πάω με το παιδι και να μπει μόνο του μεσα ......μπορεί η να ξανά έρθει η μαμά μου η να μείνει η να πάρω και τον μικρό και να περιμένουμε .....

Στον γυναικολογο μπορώ να πάω και με τον μικρό, εξετάσεις θα μου γράψει και θα με δει λίγο ....οκ θα τον βαλω μεσα τι να κάνω.

αλλα Στις 27 πρέπει η να έχει έρθει ο Κ (χαχαχαχα) η να ξανά έρθει η μαμά μου (χαχαχαχα) μαλλον θα το μεταθεσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν το έχεις καταλάβει και από μόνη σου....ρώτα όμως και τις δασκάλες, την γνώμη τους, πώς είναι εκεί!!!

πάντως μόνο η πρώτη φορά έναι που θα πρέπει να είσαι και εσύ, μετά θα είναι μόνος με την λογοθ.!! :?

το ανηψάκι μου έκανε λογοθ. πριν παει δημοτικό, γιατί δεν έλεγε κάποια γράμματα καλά, νομίζω το "λ", και η λογ. έδινε και κάποιες ασκησούλες για το σπίτι και είχε πει στην αδελφή μου να μην της κάνει εκείνη γιατί και εκείνη έχει πρόβλημα :o:o:o:o:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

έτσι της έκανε ο γαμπρός μου.....

πάντως δεν είναι και τίποτα κακό, γιατί να μην το βοηθήσεις το παιδί!....αλλά υπάρχει ολόκληρη διαδικασία ε? :? πωπω....

Αφρο αντί για τα παπούτσια που ήθελες να αγοράσεις, αγόρασε τις κρέμες! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες!!

αφρο μου μπραβο σου κ παλι μπραβο σου που κινητοποιηθηκες απο μονη σου..πολλοι γονεις θα εθελοτυφλουσαν..ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε τελεια απο εδω κ περα κ θα βοηθηθει παρα πολυ ο μανωλακης! :):)

για τα ραντεβου..ενα βημα τη φορα..θα τα βγαλεις περα μια χαρα σε ολα! ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.pharmacy4u.gr/santangelica-k ... -6248.html

Αυτήν λέω ....απο πέρυσι ήμουν ανάμεσα σε αυτήν και την απιβιτα ...και κέρδισε η απιβιτα αλλα μου έμεινε στο μυαλό αυτήν και την θέλω ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

της αδελφής μου, αν και το είχε καταλάβει και η ίδια, το είπε η άλλη μου αδελφή που είναι νηπιαγωγός.....ότι δεν λέει κάποια γράμματα και για να μην έχει πρόβλημα στο δημοτικό θα πρέπει να το διορθώσει.....

η Ρ. δεν έλεγε το "σ" μπροστά από `αλλο σύμφωνο π.χ δεν έλεγε "στοπ" ή "σταμάτα" (και στις δύο γλώσσες), αλλά "τοπ", "ταμάτα"....χθες πρόσεξα ότι το λέει τώρα! :?

τα νοσοκομεία δεν έχουν λογοθεραπευτές? :?

πρέπει σε ιδιωτη να πας? :?

συγνώμη που ρωτάω και ίσως φανεί ότι κατέβηκα από τα ουράνια, αλλά όταν ήμουν Ελλάδα, δεν είχα παιδιά και δεν ασχολούμουν με το τι υπάρχει και τι ισχύει!!! :roll::roll:

Αφρο δεν την έχεις δοκιμάσει δλδ την κρέμα? :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι στα νοσοκομεία απο οτι κατάλαβα είναι για να δεινουν γνωματευσεις οι παιδοψυχ... οι λογοθεραπευτες είναι παρά ιατρικο επαγκελμα δεν είναι μεσα στα νοσοκομεία.

Υπάρχουν και κέντρα πχ παιδικό αναπτυξιακο κέντρο αλλα και εκει που πήρα τηλ για γνωματευση μου είπαν οτι έχει αναμονή μέχρι και 3 μήνες και θα με καλέσουν αυτοί!!! Δεν ξέρω αν κάνουν εκει συνεδριες ...αλλα με τόσο αναμονή για ενα ραντευου δεν υπάρχει περίπτωση ......

Τωρα το θέμα μου είναι πως επιλέγω κέντρο .... θα τα πάρω σβάρνα όσα είναι κοντά να κόβω φάτσες χαχαχαχα

εγω είχα πετύχει στα 22 έναν τέλειο λογοθεραπευτη στην Καβάλα και με βοηθεισ παρά πολύ (τον λατρεύω!!)

Ιουλία το είχα καταλάβει παρά πολύ καιρό τωρα και περίμενα μήπως και δω μεγαλύτερη εξέλιξη απο τον παιδικό ..... είναι και δύσκολη η κατάσταση που είμαι μόνη πολύ καιρό με το πως θα τον πηγενοφερνω και που θα είναι το μικρό που και αυτο με κρατούσε πίσω πο το να κάνω πιο γριγορα την κίνηση ....είναι πολύ μεγάλο θέμα οτι δεν έχω ενα χερι βοηθείας ... κάπως θα τα καταφέρω όταν θα λείπει ο Κ .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτό που σκεφτόμουν χτες

έκλεισα ραντεβου για παπ-υπέρηχο στις 15 απρίλη

ούτε που είπαμε πότε έχω περίοδο κλπ κλπ

παλιά (προ εοππυ) πάντα με ρωτούσε πότε έχω περίοδο, πότε είναι καλό να κάνουμε την εξέταση για καλύτερα αποτελέσματα κλπ κλπ, τώρα το θέμα είναι να μπεις στη σειρά :evil: και μη φανταστείς δωρεάν αλλά με 27 ευρώ συμμετοχή κι ας πληρώνω τα μαλλιοκέφαλα μου στο τεβε τόσα χρόνια..

Το θυμήθηκα τώρα γιατί αν δεν έχεις λεφτά πλέον και σου τύχει αρρώστια, έσβησες :twisted:

εκεί καταντήσαμε

Αργυρώ δυστυχώς τα πράγματα έχουν αλλάξει τραγικά και ιδιαίτερα όσον αφορά νοσοκομεία και γιατρούς..τι γίνεται δεν ξέρω..λογοθεραπευτές σε νοσοκομείο δε νομίζω :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο αν θες ρωταω την αδελφη μου σε ποιον πηγε.....βεβαια εκεινη μενει Ν. Ιωνια και δεν ξερω που ειναι η ειδικος!!! :?

αλλα και η Παναγιωτα, σε ποιον παει (ερωτηματικο)

Μαρια εμενα και οι δυο γυναικολογοι μου ειχαν πει οτι δεν παιζει ρολο ποτε θα κανεις το τεστ!.....ετσι το κανω οποτε ΔΕΝ εχω περιοδο :lol::lol::lol::lol:

αν ειναι να δειξει κατι θα το δειξει ετσι και αλλιως με τα συγχρονα μηχανηματα που εχουν, ετσι μου εχει πει!!! ;)

σας αφηνω, παω μια βολτα γιατι δεν ειμαι και στα καλυτερα μου :(:(

η καθημερινοτητα με εχει ριξει παρα πολυ!!!

και το πρωι `εκανα μ@@@α αλλα δεν γινοταν διαφορετικα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά μαρία και εγω πριν εν μήνα έκανα τεστ παπ μια μέρα πριν την περίοδο γιατι ήμουν εκει (ννα) για το θεμα που έχω κάτω και μου λέει ο γιατρός "δεν πειράζει που να κλείσεις ραντευου να ξανά έρθεις!!! " ...ακόμα δεν έχω πάρει τις εξετάσεις .... το ξέχασα ....λέω να πάρω τηλ στο βιοχημικο να δω αν μπορούν να μου πούν απο το τηλ ...αλλιώς Στις 15 /3 που θα πάω ....αν δεν τις πετάξουν ....

Αργυρώ κέντρα έχει παντού και πολλά δεν θα πάω σε άλλη πόλη να βρω, εδω κοντά μου θέλω να πάω με τα πόδια η με λεοφωρειο κάνα δυο στάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφρο μου εννοειται οτι ειναι τραγικα δυσκολο να μην εχεις ενα χερι βοηθειας ,ειδικα σε συγκεκριμενες καταστασεις..

θα τα καταφερεις ομως!για κεντρο..δες μηπως εκει που πηγαινει η παναγιωτα ειναι ευχαριστημενη..

κοριτσια ,θεσσαλονικιες,ξερετε καποιον καλο οφθαλμιατρο ή παιδοφθαλμιατρο;

θελω προληπτικα να παω τον γιωργο,δεν εχουμε εξετασει ακομη τα ματακια μας κ μιας κ εγω κ ο χ. ειχαμε μικροι αστιγματισμο,ας το κοιταξουμε κ αυτο λεω..εσεις τα κανατε οφθαλμολογικη εξεταση τα παιδακια σας;αληθεια,σε τοσο μικρα παιδια πώς γινεται; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κορίτσια μια μέρα έχει ο Γ υπηρεσία και αποσυντονιζόμαστε οικογενειακώς..καμιά δουλειά δεν κάνω μόνη μου..

και έχω και τους γονείς μου εδω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα φαρμακείο για φυσιολογικό ορο. Καλά ζήτησα δειγματακια απο κρέμες προσώπου και η κοπελιά τσιγκουνευτικε μου έδωσε μόνο κορε 3 ενα Κρεμα ενα μάτια και ενα ορο .... κανονικά θα έπρεπε να μου δώσει μια ποικιλία γιατι αυτήν θα χάσει ετσι πελάτη ....η εξιπηρετιση είναι πάνω απο ολα για να πάω να αγοράσω κατι ....

Αύριο θα πάω στο φαρμακείο που πάω πάντα για ψώνια και μπορεί εκει επειδή με γνωρίζει καλά να μου δώσει περισσότερα.

Μαρία δεν έχω κανει ποτέ δεν ξέρω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είδες στο e-pharm?

κορρε αν σου εδωσε την κορρε με το βυσσινι χρώμα (δε θυμαμαι ονομα) με πολύ βαριά μυρωδιά, μια φορά τη δοκίμασα και μου ήρθε ζαλάδα, εμετός..χάλια..εγώ παλιά χρησιμοποιούσα και το ρόδι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και αν δεν το έχει στο σαιτ τους πάρε τηλ και ρωτα τιμή για το συγκεκριμένο προϊόν θα σε εξυπηρετήσουν αμέσως..

εγώ εκεί είδα τεράστια διαφορά στις τιμές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Διαβάζω για το Μανώλη και αγχώνομαι κι εγώ για τη Μαρκέλλα... Ούτε η Μαρκέλλα μιλάει καλά ακόμη. Εντάξει έχει τη διγλωσσία που συνήθως καθυστερεί την ανάπτυξη στο λόγο αλλά μήπως έχει και θεματάκι γενικώς? :roll: Στο σταθμό μου λένε ότι έχει συνεχή πρόοδο. Πόσο να περιμένω γμτ? Να περιμένω κι εγώ να κλείσει τα 4?

Είναι ζόρι πάντως να έχεις παιδάκι σε αυτή την ηλικία που να μη μπορεί να εκφραστεί καλά με το λόγο. Και για τα ίδια και για το γονιό. Εγώ νομίζω πως η Μαρκέλλα θα ήταν πολύ πιο ήρεμο παιδί αν μπορούσαμε να συζητήσουμε.

Πάνε πάρε τις κρεμούλες Αφρο. και χωρίς τύψεις ;)

ΕΓώ η τελευταία προσώπου που πήρα είναι της nuxe. Είναι και η πρώτη μου με αντιρυτιδική δράση. Γέρασαααααα!

Του κορρέ με το ρόδι την είχα πάρει κι εγώ κάποτε. Ωραία είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλίαααα :-*:-*

Πολύ χαίρομαι που σε διαβάζω έτσι χαρούμενη κι αισιόδοξη :D

Εμείς οφθαλμολογικό δεν έχουμε κάνει και δεν έχω σκεφτεί να την πάω κι όλας :roll: Νομίζω πως είναι κάτι που θα έδινε σημάδια όταν πχ διαβάζει, ζωγραφίζει, βλέπει τβ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα φτιάξω φακές με ρύζι πρώτη φορά

κάνατε ποτέ??

Δεν κάναμε ποτέ, αλλά έχουμε φάει πολλές φορές! :P:P:P:D

Πολύκαλησπέρα σας!!

ΘΟΥΛΆΚΙΙΙΙ μου να τα χαίρεσαι τα αγοράκια σου! Με το καλό και η κόρη! :x:x:x:x

Ειμαι με τα παιδιά στο χωριό, ο Π δεν θα μπορέσει να έρθει να μας πάρει αυτότο ΣΚ, οπότε θα μείνουμε και την άλλη εβδομάδα. Μάλλον θα πω την αδερφή μου να κατεβει στο χωριό για να μην βαρεθώ μόνη μου... :roll:

Τη Δευτέρα πήγαμε την Χ στον οφθαλμίατρο, έχει από 1,5 βαθμό υπερμετρωπικό αστιγματισμό σε κάθε μάτι και μάλλον του χρόνου θα φορεσει γυαλιά.

Στεναχωρήθηκα λίγο να σας πω την αλήθεια....

Τώρα θέλω να της κάνω γενικές εξετάσεις αίματος και να πάμε σε οδοντίατρο.

Επίσης η Χ έχει κληρονομήσει τα πόδια μου που είναι ολιγον τι ελαττωματικά, από τα γόνατα και κάτω κάνουν κούρμπα (καμπύλη) προς τα πίσω και θέλω έναν παιδιορθοπαιδικό.

Αθηναίες γνωρίζετε κανεναν ΠΑΙΔΟΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟ;;;; :|

Ιουλιάκι θα τον βάλει σε μηχανήματα τον Γ και μετά θα του δείξει σχηματάκια, Βάζα με λουλούδια, παπακια κλπ Αν ξέρει αριθμούς θα του βάλει να διαβασει αριθμους.

Στην Χ έβαλε αριθμούς και μαλιστα ενθουσιάστηκε η γιατρός που ξέρει να τους διαβάζει! κουκουβααααα :lol::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Αφρο πάρε την κρεμα μωρη! Δηλαδη αμα σταφιδιάσουμε θα ξεπεράσουμε την κρίση;;; Άι σηχτηρ πια!

:twisted:

Αν δε βαρεθώ θα ξαναμπω! Περιμένω να έρθει η αυριανη που θα ανανεωθει ο χρόνος ομιλίας μου να σας πάρω κανα ρημαδοτηλέφωνο! :D

Μαγδα Θεα με το καλτσοσανδάλι! :lol::lol::lol: Να την πας τη μικρη στον οφθαλμίατρο και η Χ μια χαρα τα κάνει όλα αυτά, αλλά την υπερμετρωπία την έχει... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ούτε εγώ τις πήγα σε οφθαλμίατρο ποτέ ούτε σε οδοντίατρο...

αλλά θα το βάλω σε πρόγραμμα για οδοντίατρο περισσότερο, θα δούμε

το φαγητό είναι έτοιμο :roll: σε εμφάνιση είναι νορμαλ..φακές με ρύζι δεν φάγαμε ποτέ εμείς..

σιγά μη φάνε οι μικρές.

Μάγδα εννοείται οτι αφού είναι δίγλωσση - μη σου και τρίγλωσση :lol: - μπορεί να αργεί..δε ξέρω είναι μικρή νομίζω ακόμη..Με τον άντρα σου τι γλώσσα μιλάτε μεταξύ σας? Στο παιδί ο καθένας τη δική του?

Σίσσυ χαρά στο κουράγιο σου..τόσες μέρες στο χωριό..

Λοιπόν θα της πάρεις αυτά τα στυλάτα με το χοντρό σκελετό και θα είναι κούκλα..

Κι εγώ είχα αστιγματισμό όταν ημουν έγκυος στη Φ αλλά δεν ξαναπήγα στο γιατρό..Τώρα που μου το θυμισες θα πάω και θα πάρω κι εγώ τέτοια γυαλια :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία στη Μ μιλάμε ο καθένας στη δική του γλώσσα και μεταξύ μας αγγλικά... τρέχα γύρευε δηλαδή :?

Πάντως κι άλλο ένα παιδάκι φίλων μας στην ίδια φάση, μπαμπάς Ισπανός, μαμά Νορβηγίδα, μεταξύ τους συνεννόηση στα αγγλικά, μιλάει ίσως και λιγότερο από τη Μ και ούτε σε αυτούς έχουν πει ακόμα τίποτα... Τεσπα...το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου και βλέπουμε.

Οδοντίατρο εδώ τα παιδάκια πηγαίνουν κάπου κοντά στα 3. Είναι δωρεάν όπως και στην Ελλάδα φυσικά ε? :P να τα πάτε γιατί έχω ακούσει πολλά που έχουν τερηδόνα :shock:

Μάλλον πρέπει να βάλω κι εγώ τότε τον οφθαλμίατρο στα προσεχή σχέδια. Είμαστε και οι δυο μύωπες κι όλας...

Σίσσυ πρέπει να τα φοράει οπωσδήποτε? Εννοώ αν δεν την ενοχλεί προς το παρόν. Καλά δεν είναι λόγος πάντως να στενοχωριέσαι... Τόσα ωραία γυαλλάκια υπάρχουν για παιδιά ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...