Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα Ζουζουνοπαιδα 6ου-7ου-8ου '12 τρωνε ολο το φαγακι ν15!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!Διάβασα 8 σελίδες, δεν ξέρω τώρα τί θα θυμάμαι,συγνώμη!!

Νάνσυ να σχολιάσω αυτό που είπες για τη Σάντυ και τον παιδικό.Χωρίς να θέλω να υποστηρίξω το επάγγελμά μου,πιστεύω ότι το μεγάλο στοιχημα στις νηπιαγωγούς είναι να καταφέρουν να ενσωματώσουν όλα τα παιδιά στην τάξη και κυριώς αν κάποιο παιδί έχει ανασφάλειες-είναι απομωνομένο ή τελοσπάντων έχει κάποια δυσκολία, εκεί πρέπει να ρίχνουν βάρος.Εγω απο όλες τις χρονιές θυμάμαι με ιδιαίτερη συγκίνηση τα παιδιά που δυσκολεύονταν πολύ στην αρχή το καθένα για δικούς τους λόγους και πως τελικά ήταν μέχρι το τέλος της χρονιάς.Μία χρονιά που δούλεψα Πάτρα, έφεραν στην τάξη μου παιδί με ελαφρύ αυτισμό γιατί δεν του φέρονταν καλά στο Νηπιαγωγέιο που πήγαινε και το παιδί μετά απο 5 μήνες ήταν άλλος άνθρωπος και η μασκότ της τάξης.Άρα όλα είναι σχετικά και θεωρώ πως αν η νιπιαγωγός είναι συνεργάσιμη και πάνω απ όλα άνθρωπος, αν της μιλήσεις, όλα θα πάνε καλά.

Βάσω ωραία που πήγες Θεσνίκη!!Μετά συνδύασα ότι και η δικιά μας γυμνάστρια πήγε στο σεμινάριο, όταν είπες για ζούμπα.Εσύ που έχεις τον άντρα σου γνώστη, δεν αρχίζεις?Είναι πολύ ωραίο!

Μαράκι και γω έχω πάθει πλύση εγκεφάλου με τα σουτιέν και όλο είμαι στο τσάκ να τα παραγγείλω!Είναι καλά?

Σοφία αναρρώνετε, άντε μια χαρά θα είναι οι μπεμπούλες!

Χριστινα συμπεθέρα και μεις στα κυβικά του Τόνι είμασταν πριν ένα μήνα.Όσο για τα φαγητά, τελικά ό κάθε γιατρός έχει άλλο μπούσουλα.Τώρα μου έλεγε μια φίλη μου ότι της είπε να μην αρχίσει ρυζάλευρο γιατί κάνει δυσκοιλιότητα και της πρότεινε Γιώτης άνθος αραβοσίτου.

Σταυρούλα και μένα χτες που ήρθαμε στην Πάτρα, χάλασε τελείως το πρόγραμμα του φαγητού.Προτιμούσε την εξερεύνηση και τον ύπνο παρά να φάει!

Αντωνία ήρθε η μαμά σου?

Έλενα πως περάσατε χτές?

Σταυρούλα ο Στρατούλης όλα τα καταλαβάινει μπράβο!Και γω δεν της μιλάω μωρουδιακά, παρα μόνο στις μεγάλες αγκαλιές!Μου έιχε κολλήσει απο παλιά και της έλεγα τικι τικι το ρολοι και πικι πικι το ποντίκι και σκέφτομαι όταν μεγαλώσει θα την ρωτάνε πως κανει η γατα κλπ και αυτή θα λέει πικι πικι το ποντικι :lol::lol:

Εμείς φτάσαμε χθες Πάτρα, η μαμά μου ενθουσιάσυηκε με την μπέμπα, τώρα όσο περισσότερο επικοινωνεί, είναι πιο επικοινωνιακή.Τηε πήρε και στολή για το καρναβάλι!Παπάκι λέγεται αλλά μοιάζει πολύ με το πουλάκι Τσιου!Θα έιναι και μεσα στη μόδα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αριαδνη μου το βλεπεις κ εσυ ομως οτι δεν ειναι ολοι οι νηπειαγωγοι ιδιοι..εσυ μας εχεις δειξει πως ενδιαφερεσαι παρα πολυ για τα παιδια σου κ ποσο πολυ σου αρεσει η δουλεια σου..ξερω ομως νηπειαγωγο που βεβαια δεν ξερω πως δουλευει αλλα τυχαινει να εχει σχεση με χωρισμενο με παιδι κ ολοι στην γειτονια ακουνε ποσο ασχημα του φερεται οταν λειπει ο πατερας..επομενως ειναι κ που θα πεσεις..αλλα στην δικη μου περιπτωση τουλαχιστον για εδω στην αθηνα εχω οδηγιες να μην αναφερω τιποτα βεβαια μεχρι του χρονου μπορει να εχει γινει αψογη κ να μην χρειαστει να μπω καθολου σε τετοιες διαδικασιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou, o manolis mou ksupnise 8i ora kai o tonis mou akoma koimatai ;) ksexasa na grapso exthes oti krema banilia kai krema dimitriakon tha trome mono gia ena mina :? meta tha trome kai t'apogeumata fagito...

to programma otan tha ksekinisoume fagito einai gala to proi meta frouta, to mesimeri fagito, t'apogeuma krema kai to bradu gala. otan stamatisoume ti krema tha einai proi gala meta frouta, to mesimeri fagito, t'apogeuma fagito kai to bradu gala ;) gia to neraki tha tin paro til meta na tin rotiso.

nansoula nai o kathe paidiatros exei allo programma :? tuxeri eisai pou exete dika sas kreata kai kserete ti trote ;) emeis exoume dika mas laxanika kati einai kai auto... min agxonesai me tin santy siga siga tha pei ola kathara ;)

boulitsa mprabo pou koimithike kala o mikros ;) ksekourastikes kai esu ligaki :D nai diaita o mpoulis mou :lol::lol: sou euxomai na meineis grigora egkuoula [smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif]

tsevoula xairomai pou einai kala i mikri sou :D kali arxi me to kotopoulaki ;)

sumpethera ariadni xaroumena minogenethlia gia xthes :D krema giotis apo tora :? megeia kai i stoli perimenoume foto :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με Νάνσυ. Άλλο το να εκπαιδευτείς νηπιαγωγός και άλλο το να έχεις την ψυχή νηπιαγωγού. Η ψυχή δεν μαθαίνεται απλά υπάρχει. Το ίδιο συμβαίνει και με τους εκπαιδευτικούς.

Αχουυυ θα πάτε στο πατρινό καρναβάλι??? Θα περάσει τέλεια η μπισκότενα :lol::lol:

Αρι αυτά που της λες δεν είναι μωρουδιακά είναι ο ήχος που κάνει το ρολοι και το ποντίκι. Ε εντάξει δεν κάνει ακριβώς πικι πικιιιι :lol::lol: αλλά δεν θα το αναλύσουμε τώρα αυτό :lol:

Ευχαριστώ Χριστινάκι μου. Εσύ με ένα σμπάρο 2 τριγώνια, ξεμπέρδεψες :lol: Αν και θα ήθελα να ξαναζήσω την εμπειρία και της εγκυμοσύνης και της γέννας. Το ξέρω είμαι μαζόχα αλλά τώρα που γνωρίζω τόσα πράγματα τώρα το θέλω ακόμα πιο πολύ.

Χριστίνα έτσι νομίζω πρέπει να είναι το πρόγραμμα. 2 φορές φαγητό όπως τρώμε και εμείς οι μεγάλοι. Η κρέμα είναι σνακ δεν είναι φαγητό. Σκέφτομαι κι εγώ να τον ξεκινήσω κάποιες μέρες φαγητό και κάποιες μέρες κρέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!! Sas diabasa sta petaxta alla den prolabainw ola oute na sxoliasw!!

Mageireuw, katharizw, simazeuw strwnw trapezia ktl ktl...re paidi mou otan exeis ena mwro ola einai bouno se sxesi me prin!!

Mexri na sikwthoume, na tis kanw gala, na tin taisw, na tin allaksw, meta na tis kanw frouto, twra tis ftiaxnw to mesimeriano na einai etoimo kai tha tin taizw otan oi upoloipoi trwne! Ti wraia kai eukola pou itan ola mono me thilasmoooooo!

Stauro kai egw thelw na ksanazisw tin egkumosuni...apla skeftomai oti h diki mou egkumosuni itan polu eukoli kai kali...uparxei periptwsi sti deuteri na einai to antitheto!

Kai emena anagnwrizei h mpempa polla...emena me anisixei oti alla pou tis leei o suziks ta kserei sta ellinika kai alla pou tis lew egw sta agglika...kai parolo pou me kathisixazei h Despoinoula tis Tony pou mia xara ta paei kai me tis 2 glwsses...sunexeia to skeftomai mipws twra pou einai mikri mperdeutei...pantws egw tis ta lew kathe mera kai tis ta deixnw, opws akribws eipe h Stauroula kai oxi mwroudiaka alla kanonika, to diabasa kapou oti prepei na tous milame kanonika...apla pio arga kai isws sullabista otan einai kainouria h leksi kai meta pou tha tin mathei tin leme kai kanonika!

Tony ti suntagi gia des nomizw tin exw balei stin omada...an oxi pes mou na tin grapsw!

Paw na sunexisw ta mageiremata

filiaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

χριστινα μια χαρα ειναι τα μωρα σου!!!η δικια μου πριν 2 μηνες ειχε βαλει 1 ποντο κ κ αυτο το μηνα 2 ποντους αλλα εβαλε 1 κιλο κ φτασαμε στα 9800 κ 73π..κ αρνακι ειπε?εμας ουτε καν το ανεφερε..νερο πινουμε εδω κ 2 μηνες καθαρα.γιατι πρωτα το κρατουσε στο στομα το μπιμ περο κ δεν επινε..τωρα ρουφαει λες κ ειχε να πιει νερο μηνες!! :lol::lol:

σταυρουλα ευχομαι να κανεις κ το δευτερο μωρακι...κ εγω ειχα κανει εξωσωματικη,δεν πετυχε κ μετα απο 3 χρονια ηρθε μονο του,για τον αντωνη λεω..που εμεις ηταν δεδομενο οτι δεν θα κανουμε ποτε παιδι γιατι ηταν νεκρα τα σπερματοζωαρια.τα φαρμακα που εκανες για την εξωσωματικη κρατανε 6 μηνες στον οργανισμο,αλλα αν εχεις δυνατο οργανισμο μπορει να κρατησουν κ 1 χρονο..

αριαδνη σας πηρε στολη η μαμα?αντε μεγια κ καλοφορετη!!κ εγω μια του μικι!!θα την βαλω φετος αν κ κανονικα για του χρονου ειναι..ειναι η προικα του αντωνη..τον ειχα παει σε στουντιο φωτογραφησεις κ τον εχω μεγαλη κορνιζα !!ειναι πολυ ωραια φωτο..ετσι θα κανω κ στην μικρη με την ιδια στολη κ θα τους εχω κ τους δυο ιδια!!ενα πριν 12 χρονια κ μια τωρα!!

τα σουτιεν ναι κοριτσια ειναι πολυ καλα!!με βολεψαν πολυ!ειναι σαν να φορας τοπακι!!20ε δεν ειναι πολλα..σε μια βδομαδα μου τα εφεραν στην πορτα. ;) για το καλοκαιρι θα ειναι τελεια αυτα!

σταυρουλα κ εγω θελω να το ξαναζησω ολο αυτο..εγκυμοσηνη-γεννα..ειναι κατι το μαγικο που δεν προκειτε στην ζωη μας να το ξεχασουμε!!οσο για την γεννα μακαρι να μπορουσε καποιος να το βιντεοσκοπηση..καθε φορα που θυμαμαι την γεννα δακρυζω!! :)

βιβι ειναι καλυτερα η μικρη σου!!! :) μπραβο..καλη αρχη με το κοτοπουλακι!!!!!!!!η δικια μου σημερα με εσπασε τα νευρα..ολη νυχτα στρυφογυρνουσε γκρινιαζε κ δεν ηξερε τελος παντων τι ηθελε..τωρα το πρωι ισα ισα με πηρε ο υπνος απο της 9 μεχρι της 10:30..

νανσυ κ εγω της μιλαω κανονικα..απλα αυτο που μου αρεσει να της λεω ειναι το 'παμε ατα'?η καμια φορα της λεω αντι για πιπιλα για πιο γρηγορα η μπιμπι(πιπιλα)..αυτα μονο ας πουμε λεω..οσο για την σαντυ θα μιλησει κανονικοτατα ..κ ο ανιψιος με λογοθεραπευτρια ηταν μεχρι τωρα..παει πρωτη ταξη κ ακομα καποια δεν τα λεει καλα..αλλα ειναι δυναμικο ζωηρο παιδι κ δεν αφηνει κανενα να τον ριξει ψυχολογικα στο σχολειο..

αντωνια καλως την δεχτηκες την μανουλα!!καλη επιτυχια με το μαλλι!!!

η ελενη νενε χαθηκε κοριτσια..

ναταλια διαβαζεις?

μωρουδενια σαλονικια!!!!που εισαι εσυ?

κατερινα πως εισαι?τα μωρα σου καλα ειναι?

ελενα ναι βουνο ολα μου φαινοντε..δεν προλαβαινεις να κανεις πολλα πραματα..εγω κ στην πρωτη κ στην δευτερη εγκυμοσηνη ηταν παρα πολυ καλη..σαν να μην ειμαι εγκυος!!!κ οι γεννες το ιδιο ηταν..απιστευτο παντως αυτο..κ στα 2 ζοριστηκα παρα πολυ στην γεννα..αμετρητες ωρες πονου.. :? αν συνεχισεις ετσι με τις γλωσσες θα μαθει..ειδα πως κανει η αντωνια κ δεν μπερδευετε καθολου..κ στον ανασταση μιλαει αγγλικα.. :)

το απογευμα εχω ραντεβου για υπερηχο μαστου..πρωτη φορα θα κανω..ψιλοντρεπομαι που θα πιασουν τα μεμε μου..αυτα που εμειναν δλδ.. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες

Με ταλαιπωρει πολυ με τα φρουτα, μου γυρναει πισω το κεφαλι, κανει το σωμα του τοξο για να μην κατσει αλλο, τραβαει και βγαζει τη σαλιαρα..... κανουμε μια ωρα να φαμε και δεν τρωει και περισσοτερα απο 100 γρ πιστευω να στρωσει σιγα σιγα. Ελπιζω να μην μου κανει τα ιδια και με το φαγητο οταν ξεκινησουμε γιατι την κρεμα το απογευμα την τρωει ολη μεσα σε 10 λεπτα. Τελος παντως κατα τα αλλα καλα και χθες κοιμηθηκε καλα ξυπνησε μονο στις 1 και μετα στις 5μιση και το εντερακι μας δουλευει μια χαρα ηταν μεχρι να ξεστουμπωσει :lol::lol::lol:

Σταυρουλα αντε να το τσακωσετε το σπορακι :ymdaydream: γρηγορα χωρις να ταλαιπωρηθεις αυτη τη φορα. Μπραβο στον στρατουλη που διακρινει σιγα σιγα τα αντικειμενα αυτο δειχνει οτι του μιλας πολυ.

Βικακι αφου βαζεις μισο μισο ισα που την ξεγελας, και αφου το σκετο δεν της αρεσε αυτο το λιγο πιο γλυκο της αρκει.

Χριστινα μια χαρα τα αγορακια σου, για το υψος να κοιτας να ακολουθουν καλα τις καμπυλες δεν περνουν καθε μηνα το ιδιο, μπορει τον ενα να παρει τρεις ποντους και τον επομενο εναν. Καλη αρχη με δρουτα κρεμες και φαγητο, αλλο προγραμμα εσεις μεσα στο μηνα θα εχουν δοκιμασει πολλα.

Εχουμε γκρινια γιατι μαλλον νυσταζει σας αφηνω προς το παρων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβαζω που λετε για την ομιλια τις λεξεις και ολα αυτα, Νανσυ δεν υπαρχει ηλικια απο την οποια αναφερεις αντικειμενα, απλα μιλαμε στα μωρα απο την πρωτη μερα που ερχονται στον κοσμο, χρειαζονται ακουσματα ομιλιες κανονικες οχι μονο λεξεις. Ειχα διαβασει οτι τα μωρα δεν μαθαινουν τη γλωσσα οπως μαθαινουμε αργοτερα μια ξενη γλωσσα δηλαδη συνδυαζοντας την λεξη με το αντικειμενο αλλα γινεται το αντιθετο στην μητρικη γλωσσα και γι αυτο και τα διγλωσσα παιδια δεν μπερδευονται.

Αυτο που πρεπει να κανετε για να μιλησουν γρηγορα και σωστα ειναι κανονικες προτασεις σαν να μιλατε σε ενηλικα, οχι μωρουδιακες λεξεις τυπου ατα, νινι και τετοια και παντα με τον κανονικο τονο της φωνης σας και οταν ειστε με το μωρο και κανετε καποια αλλη δουλεια περιγραφετε καθε τι που κανετε π.χ τωρα σιδερωνω το φορμακι σου σου αρεσει που εχει πανω το αρκουδακι...Επισης σε λιγο που θα τους διαβαζετε παραμυθακια ακομα και αυτα που εχουν μολις μια με δυο γραμμες στην σελιδα εσεις θα περιγραφετε την εικονα και θα εμπλουτιζετε την ιστορια. Η κορη μου πριν κλεισει χρονο ειχε μανια με τον καταλογο του mothercare, το τι ιστοριεςτης ελεγα βλεποντας τα μωρακια απορω και εγω πως μου ερχοντουσαν.

Οσο για τον παιδικο ο σωστος δασκαλος δεν πρεπει να αφηνει να δημιουργουνται τετοια θεματα μεταξυ των παιδιων και θα πρεπει να βοηθησει περισσοτερο ενα παιδακι που δεν εντασσεται γρηγορα στην ομαδα απο ενα πιο κοινωνικο. Αριαδνη δεν γραφω αλλα οτι εγραψες με βρισκουν συμφωνη.

Σταυρουλα ετσι να συνεχισετε και να μην χαλασει το προγραμματακι σας!

Βιβη ωραια που εινα καλα η μπουμπουκα σου, το κοτοπουλακι θα της αρεσει σιγουρα να μας πεις πως θα τα παει.

Αριαδνη και στολη το μπισκοτακι, οι υπολοιπες τι θα τα ντυσετε ?

Ελενα που να δεις με δυο που δεν σε φτανει το 24ωρο :lol::lol::lol: , καλα να περασετε σημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι δεν πήρα φάρμακα. Την πρώτη φορά που απέτυχε πήρα φάρμακα. Την 2η δεν πήρα οπότε έχει περάσει πάνω από χρόνος που πήρα φάρμακα.

Κατερίνα μαζί στρώσαν τα μωρα μας στον ύπνο :D

Ναι του μιλάω πολύ του Στρατούλη και του λέω και τα ζωάκια και πως κάνουν. Έχει πλάκα. Χτες παίζαμε κουκου-τσα και πιανόταν από το καρότσι να σηκωθεί να δει που είμαι. :lol::lol: Τι πλάκα που έχουν αρχίσει και έχουν. Τώρα νομίζω αρχίζει η καλύτερη φάση.

Μαρία θα τα πάρω κι εγώ τα σουτιέν το αποφάσισα. Αλλά πως ήξερες το νούμερο. Εγώ δεν ξέρω τι να πάρω. :roll: Πρέπει να είναι πολύ ωραία και για τον ύπνο αυτά και μαλακά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα και εγω σημερα του εκανα συνεχεια κου κου τα :D και μεχρι να με δει εβλεπα την αγωνια στα ματακια του μεχρι να δει παλι το προσωπο μου και μετα εσκαγε ενα χαμογελο.

Και για το προγραμμα τελικα ηταν που τα ταλαιπωρουσαν εσενα τα δοντακια εμενα το εντερακι :lol::lol::lol:

post-14553-1387394005453_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα κ η δικια μου στην αρχη δεν την ηθελε την φρουτοκρεμα.. οπως λες κ εσυ εκανε διαφορα,π.χ γυρνουσε το κεφαλι αλλου εσκυβε σφραγιζε το στομα...τωρα πλεον την τρωει ολη!!!ηταν η αρχη οπως κ στο φαγητο τα ιδια εκανε κ τωρα κ αυτο το τρωει..

σταυρουλα εγω πηρα το small γιατι ειμαι πετσι κ κοκκαλο κ μου ειναι ακριβως...αν τους πεις στο τηλ τι νουμερο σουτιεν φορας θα σου πουν τι να παρεις..παιρνεις τηλ καταχωρητε το τηλ σου κ σε παιρνουν αυτοι μετα..α 2 φορες εκανες ?ε ναι εφυγαν τα φαρμακα..χωρις αγχος θα πιασεις..μονο να μην το σκεφτεσαι .. ;)

αχ κοριτσια πολυ γκρινια κ κλαματα εχουμε απο χτες..τι επαθε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Σήμερα είμαστε καλύτερα οικογενειακως και η νυχτα μας κύλησε πιο ήρεμα. Η Μαρία ξυπνησε κανα δυο φορες αν θυμαμαι σηκωνόμουνα τη θηλαζα και παλι κουνια και την ΠΑναγιωτα την ειχα στο κρεβατι και δεν θυμαμαι ποσεσ φορες ξυπνησε, σιγουρα πιο πολλες απο δυο, αλλά ηταν πιο ευκολο να ανταπεξελθω. Δεν ηταν ορι δεν ξυπναγαν , απλα ηταν πιο ηρεμες και μαζι με αυτες και εμεις. Το πρωι η μια μου ξυπνησε από τις 6.30 νοικοκυρα να κανει δουλειες :) και η αλλη κατα τις 8.30 , οποταν και κοιμηθηκε η πρωτη. Φυγε εσυ ελα εσυ ειμαστε. Ομως ηταν και ορεξατες και η παναγιωτα απο χθες κιολας ξαναπαιρνει το μπιμπερο, αλλα επαληθευεται και ο παιδιατρος που λεει οτι λόγω αρρωστιας ξαναγυριζουν σε βρεφικες συνηθειες.

Mαρία κι εγω παιξε παιξε η διαφημιση στο τσακ ειμαι να παραγγειλω, αλλα φοβαμαι οτι δεν θα πεσω μεσα στο νουμερο, ασε που αυτη τη στιγμη το στηθος εχει μεγαλωσει και μου κανουν μονο τα του θηλασμου τα σουτιεν.

Xristina μπραβο για τα μωρα σου. Αφου ειναι μες στις καμπυλες να μην ανησυχεις καθολου, καποιο μήνα θα παιρνουν πιο πολυ αλλο λιγοτερο. οσο για το αρνι μου κανει εντυπωση. Νεράκι μπορείς να δίνεις μετά τον εκτο μαζι με τις τροφές με κουταλάκι η με ειδικό ποτηράκι να το συνηθίζουν σιγα σιγά , συνήθως αφού τεκλειώσουν το φαγάκι τους ή οταν βλεπεις ασυνηθιστη γκρινια. Με το καλό να αρχίσετε το μασουλημα :)

νανσυ η αληθεια ειναι οτι τα μικρα παιδια ειναι πολυ αυστηρα και δεν ξερω αν αυτο πηγαζει απο τον αυθορμητισμο του; - μαλλον - και μπορουν να φερθουν με τετοιο τροπο ωστε να πληγωσουν ενα αλλο παιδακι, γι αυτο και θελει προσοχη.

Σταυρούλα ευχομαι και σήμερα να τα παει καλα ο Στρατουλης, εντυπωσiακο που ανταποκρινεται στις λεξουλες, μπραβο του.

Βιβή καλή αρχή με το κοτοπουλακι και ευχομαι σημερα η διαθεση της μπεμπουλας σου να ειναι ηλιολουστη σαν την μερα.

Τα υπόλοιπα αργότερα κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη να περάσετε ομορφα στην ΠΑτρα. Θα συμφωνησω με τα κοριτσια, οτι εξαρταται απο τον ανθρωπο νηπιαγωγο η δουλεια που θα κανει πανω στον ψυχισμο των παιδιων. Οσο για τη στολή θα ναι φανταστικη, καλοριζικη!

Ρε κορίτσια εδω κι εγω που ειχα μια δυσκολη εγκυμοσυνη θελω να το ξαναζησω , ειναι ομορφη εμπειρία το γεγονός ότι αυτό το διαστημα δημιουργείς ζωούλες.

Βεγγο, ...εεεε Ελενα ηθελα να πω τρεχα να προλαβεις. τραπεζι και μωρο ειναι αληθεια δυσκολο project.

καλά Μαράκι η Αννούλα είναι ανευ συγκρισεως. Και εγω κανονικα τους μιλαω, μονο το ατα και το μαμ τους λεω. Και λεμε και πολλα τραγουδια, αλλα οχι απαραιτητα παιδικα.

Αυτο που λες Κατερινα το χα δει και εγω σε ενα ντοκυμαντερ νομιζω. Γι αυτο ακριβως οταν μαθαινουμε μαι γλωσσα το δυσκολο ειναι να σκεφτεσαι στη γλωσσα αυτη, ενω με τη μητρικη μας ειναι κατι φυσιολογικο, γιατι δεν ειναι λεηεις ενωμενες, αλλα η σκεψη , τα ερεθισματα και τα συναισθηματα εκφραζονται με τη γλωσσα. Οσο για το Νικολα μπραβο το παιδακι που δεν σε παιδεψε και αρχιζει να στρωνει. Οσο για τη φρουτοκρεμα θα σου πω τη μαγικη λεξη: ΥΠΟΜΟΝΗ . Νομιζω πως η λεξη αυτη ειναι ενα απο τα συνωνυμα του εχω παιδια ;)

Αυτο ειπα κι εγω για το σουτιεν, δεν ξερω τα νουμερα σε τι αντιστιχουν Καλα Σταυρουλα φορας σουτιεν στον υπνο? Εγω δεν το αντεχω! Οσο μαλακο και ναναι κι εχω χρονια που φορα σκετα σουτιεν χωρις μπανελες. Ευχομαι οπως και να χει να αγορασεις συντομα σουτιεν εγκυμοσυνης! :D

Κατερινα εμενα μου κανουν ενα δικο τους κουκου τσα . κρυβονται πισω απο το ριχταρι του καναπε οπως ειναι ξαπλωμενες κατω , τους ρωτω που ειναι χτυπαν τα ποδια και αποκαλυπτονται και γελανε :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες!ειστε καλα;

ευτυχως δε γραψατε παρα πολλα οποτε σας διαβασα γρηγορα.. :D

εμας σημερα ηρθε η κουκετα,ειναι τελεια,ο αντωνης τρελαθηκε κ ειχε ανεβει στο πανω κρεβατι κ ελεγε οτι ειμαι στο μπαλκονι κ τετοια,πολυ χαιροταν αλλα να τον δω το βραδυ που θα πρεπει να κοιμηθει κιολας.. :lol: εν τω μεταξυ μου εχει κολησει μηπως του πεσει το κρεβατι στο κεφαλι του βρε κοριτσια,δηλ θα κοιμαται στο κατω γιατι στο πανω φοβαμαι προς το παρον κ φοβαμαι οτι το πανω κρεβατι θα του πεσει,ο αντρας μου μου λεει δεν υπαρχει περιπτωση,τον ειδε τον ανθρωπο που μας το εφερε πως τα ''κουμπωσε''τα κρεβατια κ΄λεει να μη φοβαμαι.παντως ειναι τελεια κ ελπιζω να μπουμε σε μια σειρα πια.αν κ θα μου λειψει το αντρακι μου κ οι κλωτσιες του το βραδυ! :lol:

για ποιο σουτιεν μιλατε;γι'αυτο που διαφημιζει το μεγκα;αν ειναι αυτα ωραια φαινονται.

χριστινακι κ εγω πρωτη φορα ακουω για αρνι!εμενα στον αντωνη μου ειχε προτεινει αλλα πιο μετα λιγο δηλ 8 μηνων οταν ηταν να του δινω κουνελι κ του εδινα για λιγο καιρο.οσο για ποντους εμενα η μπεμπα αυθτο τον μηνα δεν ειχε παρει καθολου,παρεμεινε 67,τη παρασκευη εχω εμβολιο κ θα δουμε παλι ποσο πηγε. ;)

βουλιτσα μπορει να μεινεις εγκυος επειδη δεν αγχωνεσαι,δεν το θεωρω απιθανο..εγω επειδη ηξερα πως ειναι η γεννα προς το τελος κ ειδικα την ωρα του χειρουργειου αγχωθηκα πολυ.

κατερινακι ευχομαι να στρωσει ο νικολακης με τα φρουτα,η αγγελικη τα ειχε δεχτει πιο ευκολα;;

ελενα που να δεις με τα δυο παιδια πως δε προλαβαινεις..εμενα μου ελεγαν ενα ισον κανενα κ δεν το πιστευα αλλα τωρα διαπιστωνω πως ετσι ειναι,πιστευω ομως οτι ειναι πολυ πολυ δυσκολο οταν εργαζεσαι οπως π.χ η ανθη η θα σας πω κ απο προσωπικη εμπειρια σε λιγους μηνες.. :roll: καλα να περασετε σημερα,φανταζομαι θα σας κανει τελειο καιρο οπως εχει κ εδω. ;)

αριαδνη συμφωνω σε οσα ειπες για το επαγγελμα σου..

νανσυ μου οπως ειπε κ η κατερινα δε νομιζω οτι εχει σημασια ποτε θα τους λεμε συγκεκριμενα πραγματα,εμενα ο αντωνης τα καταλαβαινε ολα απο πολυ νωρις αλλα αργησε σχετικα να μιλησει.μιλησε σχεδον 2μιση χρονων αλλα τα ειπε ολα μαζι.παντως τωρα δε σταματαει κ αν θελω να δω κανενα εργο η οταν τρωω ολο μου μιλαει κ του φωναζω :lol: ενταξει,ειναι καποιες φορες που θες ησυχια.

σταυρουλα ξεκιναει ωραια φαση τωρα,οπως εχω ξαναπει προσωπικα πιστευω πως καθε ηλικια εχει τα κακα κ τα καλα.ας ειναι γερα κ να τα καμαρωσουμε σαν τα ψηλα βουνα τα χρυσα μου.

ξεχασα να σας πω οτι η μπεμπα ουτε χθες εκανε κακα ουτε σημερα εχει κανει..ελεος..τριτη μερα σημερα.πρωτη φορα το κανει αυτο.μηπως απο τη κρεμα στουμπωσε;αλλα δε τρωει κ πολυ,ποσο να στουμπωσε.κατι επαθαν τα εντερακια μου φαινεται. :evil:

σημερα το μενου ειχε μακαρονια με κιμα για μενα,οι υπολοιποι ψαρι στη γιαγια,εγω ουτε να τα βλεπω :D

το απογευμα εχει τζαμπο μαλλον κ athens heart για να βρω μια ζακετα που θελω.

α αριαδνη το μπισκοτο θα ειναι τελειο με τη στολη!θελουμε φωτο οταν τη βαλετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία δεν θα αγοράσω σουτιεν εγκυμοσύνης αφού έχω. ;):D Αχ αυτά μου αρέσουν στο 2ο παιδί που τα έχεις όλα. :D:D

Κι εγώ πήγα jumbo σήμερα. Τέλεια βόλτα. Πήρα λίγα παιχνιδάκια του μικρού και ένα καθισματάκι φαγητού αυτό http://pics.ricardostatic.gr/14_6983496 ... o-domatio/καρεκλάκι-φαγητού-fisher-price-φορητό.jpg Σήμερα πήγε καλά το πρόγραμμα φαγητού. Μάλιστα έφαγε και το μεσημεριανό και την φρουτόκρεμα. Τελικά μάλλον του αρέσει πολύ η γλυκοπατάτα και την είχα κόψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου...

Η μπέμπα κοιμάται και σας διαβάζω.

Σταυρούλα για να μην το ξεχάσω.Επείδη πήγα και γω χθες jumbo και είδα το καρεκλάκι που έβαλες, θέλω να σε ρωτήσω αν η πλάτη είναι σταθερή ή έχει και λίγο ανάκλιση τύπου ρηλάξ.Το κανονικό μας κάθισμα έχει , απλά ρωτάω μήπως το πάρω εδώ για τη Πάτρα.

Σου εύχομαι ολόψυχα να μείνεις γρήγορα έγκυος!!Και μένα μου αρέσει πάντως που όταν κάνεις δεύτερο παιδί, έχεις πολλά πράγματα απο το πρώτο και δεν έχεις το άγχος των αγορών.Εγω βρε κορίτσια τρομάζω ακόμα στην ιδέα 2ου παιδιού, λόγω έλλειψης βοήθειας..Αλλά απο την άλλη θέλω να κάνω 2ο.Απλά μια μέρα που το συζητούσαμε με τον άντρα μου, είπαμε για αργότερα...Έχει ο Θεός.

Βικάκι μεγειά την κουκέτα!Μην αγχώνεσαι, καλά θα την έχουν στερεώσει!

Όσο για το θέμα των Νηπιαγωγών, σίγουρα όπως σε όλα τα επαγγέλματα υπάρχουν σωστοί και όχι τόσο σωστοί.

Απλά οι εκπαιδευτικοί πρέπει να το έχουν στο αίμα τους αλλιώς αν δεν το αντέχουν να μην το εξασκούν.Δεν ξέρω, ίσως και γω με τα χρόνια κουραστώ και δεν είμαι όπως παλιά αλλά νομίζω απο τη στιγμή που δεν θέλω να φέρονται στο δικό μου παιδί κάπως, το ίδιο θα φροντίζω να κάνω και για τα παιδιά των άλλων.Και στην αρχή κάθε χρονιάς που κάνουμε μία συνάντηση γνωριμίας με τους γονείς, το πρώτο και σημαντικότερο που λέω στους γονείς, είναι ότι όποιο παράπονο έχουν να μου το λένε ή κάποια βοήθεια που θέλουν γιαττί πολλές φορές δημιουργούνται παρεξηγήσεις χωρίς λόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!

Σταυρουλα μεγεια το καρεκλακι..ειναι πολυ ωραιο!!!να κανετε πολλες κ καλες μασες τωρα!!!κ ευχομαι γρηγορα ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου!

Α κοριτσια κ γω τα παρειγγειλα τα σουτιεν κ δεν εχουν ερθει ακομα.. :D

κουραστικα με του θηλασμου.δεν αντεχω αλλο!

Βικαkη μεγεια την κουκετα σας!μακαρι ναρχισει να κοιμαται μονος του ο Αντωνακης!

Χριστινακι μια χαρα ειναι τα αντρακια σου!κ το προγραμμα διατροφης ενδιαφερον..αντε καλη αρχη με το φαγακι σας!

Ελενα πως πηγε το τραπεζι :?: δεν την βρηκα την συνταγη :(:( οποτε μπορεσεις γραψε την .

Κατερινα δεν τα θελει τα φρουτα ο μικρος..ισως τα συνηθισει αργοτερα!λογικο να του αρεσει η κρεμουλα ;)

οσο για τους δασκαλους που λετε εχετε δικιο..ειναι να το χει στην ψυχουλα του η νηπιαγωγος αλλιως δεν γινετε κ σωστη δουλεια.το βλεπω τωρα με την κορη μου φετος οι δασκαλες δεν κανουν τιποτα!ουτε τραγουδακια ουτε χειροτεχνιες...ενω περασει σχεδον καθε μερα εφερνε πραγματα στο σπιτι..τι να πεις!

κ γω την απολαυσα την εγκυμοσυνη κοριτσια..ωραιο πραγμα να φερνεις ενα θαυματακι στην ζωη!

το Λιακι μας που χαθηκε???

Βλεπω κοιμηθηκατε καλυτερα Κ σεις Σοφια!!

Κ μεις χθες καπως καλυτερα κοιμηθηκαμε!34 φορες ξυπνησε μονο..του εδωσα βυζακι κ ξανακοιμηθηκε!

κ σημερα φαγαμε κ το φαγακι μας!!γιουπι!εκανα κ τα μαλλια μου ενταξει!

πραγματικα πρεπει να μιλαμε στα μωρακια μας κανονικα κ οχι με μωρουδιακες λεξεις..ετσι μαθαινουν πιο καλα!

Αρι καλα να περασετε στην πατρα!μεγεια κ την στολη σας!θελουμε φωτο απο μπισκοτακι σαν το πουλακι τσιου! :D εισαι πολυ καλη εκπαιδευτικος κ φαινεται αυτο κ απο οσα λες κ κανεις!

κοριτσακια μου δεν θυμαμαι αλλα σορρυ αν δεν σχολιασα καποια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρι είναι σταθερή η πλάτη.

Βικάκι μεγειά την κουκέτα. Αχ αυτές οι φοβίες σου. :D:D

Αντωνία καλέ πως θα βολεύεσαι με αυτό το σουτιέν αν ο Τασούλης είναι συνέχεια στο στήθος? :roll::D:D

Κι εγώ δεν θα τα πάρω ακόμα γιατί όταν σταματήσω τον θηλασμό θα αλλάξω πάλι νούμερο φαντάζομαι οπότε αναβάλεται. Κι εγώ Αντωνία έχω βαρεθεί τα σουτιέν θηλασμού αλλά με βολεύουν. Όταν βγαίνω έξω όμως βάζω κανονικό σουτιέν.

Είχα πάρει πριν μείνω έγκυος κάτι τέλεια victoria's secret και ανυπομονώ να τα ξαναφορέσω.

Αντωνία 34 φορές???? :o:o Διάβασα καλά? :roll::roll::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol: Σταυρουλα ηθελα να γραψω 3-4 φορες!οσο για τα σουτιεν θα κατεβαζω λιγο την τιραντα κ θα προσφερω..μολις ερθουν θα σας πω..μιλησα κ με αλλες που βολευτηκαν πολυ το σουτιεν γιαυτο κ τα πηρα!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsiaaaa teleiwsame, wraia perasame, ola kala itan...alla twra pou ithela na katsw ligo ksupnise h mikri kai ftiaxnw tin kremoula tis...ma telika den teleiwnoun oi douleies...mono oti ekatsa tin wra pou trwgame kai pali kai tote dekapente fores sikwthika apto trapezi...pragmatika einai kourastiko na kaneis trapezi, pwpw me deutero den blepw fws gia trapezia!

Ari kai emeis akribws auto leme gia deutero...kai egw fobamai...afou polles fores skeftomai pws briskoun wra oi didimomanoules kai grafoun sto postaki h kanoun osa kanoun??? Egw diladi niwthw oti prolabainw mono ta basika na kanw!

sas diabasa pali sta petaxta...den tha sxoliasw twra...

Tony tha sou tin grapsw aurio h to bradu ti suntagi einai pragmatika ena fagito pou aksizei na to kaneis se ena trapezi...se olous aresei polu!

A Stauro...emena pleon mou kanoun ta soutien pou eixa prin meinw egkuos!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loipon ksekinisame simera me milo :D o manolis den ithele katholou :( ekane san na ithele na kanei emeto :? o tonis pali efage polu ligo alla kati einai kai auto ;) elpizo aurio na fane perissotero...

boulitsa na po tin ''amartia'' mou tha ithela allo ena paidaki :D:oops: alla mono an meino xoris eksosomatiki ;)

helen nai eukolo einai otan pinoun mono gala, apo do kai pera otan tha thelo na pame kamia bolta, tha prepei na kratao kai froutokrema kai fagito :?:? prin mono thermo me zesto nero, gala kai mpimpero...

maraki i annoula mas einai mprosta se ola to koritsi mou :D 9800 mprabo tis kai einai kai psili pepela :D mipos bgazei dontakia kai giauto exei gkrinia???

kangouraki upomoni me ta frouta, 100gr den einai arketo??? alitheia posa gr prepei na trone????

sonja xairomai pou eiste kalutera ;)

bikaki mou megeia tin kouketa ;) min agxonesai kala tha tin exoun stereosei. an pali fobasai aneba sto pano krebati kai xoropida pano na deis :D kai den to leo gia plaka ;) telika mono se mena eipe gia arni :?:? mipos na min balo telika :?: kai ego apo tote pou gennisa den mporo ta psaria. epsisa proxthes tsipoures pou mou aresan polu kai den mporesa na fao :shock:

bouli megeia to kareklaki sas ;) ego exo parei ta ksilina kareklakia fagitou pou meta ginonte trapezaki kai kareklaki ;)

ari tha meinete meres sti patra?? tha einai xaroumeni i manoula sou ;)

tony akoma den estrose ston upno??? 34 fores?????????????? :shock::shock: xaxaxaxaxa tora to eida 3-4 fores xaxaxaxax

helen oi douleies den teleionoun pote :( ego den exo boitheia :cry: oute gia kafe me ton antra mou oi duo mas den mporoume na pame :cry::cry:

blepo oti polles thelete deutero i trito ninaki, ante koritsia balte kato tous antres sas kai kala ntoin ntoin :lol:[smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάναμε μπάνιο, θηλάσαμε και κοιμηθήκαμε. Φτου φτου μην τον ματιάσω.

Με κοψοχόλιασες βρε Αντωνία :lol: Εμένα δεν με βολεύει να κατεβάζω την τιράντα με τις μακρυμάνικες μπλούζες.

Έλενα λογικό να μπαίνεις στα σουτιέν σου αφού σταμάτησες να θηλάζεις κι εγώ αυτή τη στιγμή περιμένω πως και πως αν και θα μου λείψει το βυζανιάρικό μου. :D Είναι τόσο γλυκούλης όταν θηλάζει. :x:x

Μου ήρθε και το βιβλίο για να δούμε τι θα δούμε. Πάντως το κουκλάκι δείχνει να είναι επιτυχία γιατί το τρίβει κι αυτός συνέχεια στη μούρη του και το δαγκώνει. Αφού σε κάποια φάση άφησε το στήθος για να πιάσει το κουκλάκι :shock: Πρωτοφανές. :D:D Φυσικά μετά κοιμηθήκαμε αγκαλίτσα με αυτό. Επίσης, έχω παρατηρήσει ότι από τότε που του βάζω το κουκλάκι έχει σταματήσει να ξυπνάει κλαίγοντας. Το κάνει πολύ λίγες φορές ενώ πριν κάθε φορά που ξυπνούσε έκλαιγε.

Χριστινάκι οι ποσότητες αυξάνονται συνεχώς νομίζω μέχρι να φτάσουν τα 180-200 ml.

Πλάκα είχε σήμερα που είχαν μείνει 2 κουταλίτσες ακόμα για να τελειώσει η κρέμα και δεν άνοιγε το στόμα και λέω ας τις φάω εγώ και εκείνη την ώρα που βάζω το κουτάλι στο στόμα ανοίγει το στόμα του διάπλατα κιόλας για να του δώσω. Ένιωσα τέτοιες τύψεις :(:( Του έφαγα τις 2 τελευταίες κουταλίτσες του :cry::cry:

Βλέπω τρελές προσπάθειες για μπουσούλιμα για να δούμε. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πηγα εκανα μαστογραφια κ υπερηχο..τζαμπα τα εκανα γιατι ειναι πυκνο μεσα το στηθος απο γαλα ακομα κ δεν φαινεται τιποτα στην μαστογραφια..με τον υπερηχο μου ειπε αν ειχα κατι θα φαινοταν..επρεπε να το κανω 6 μηνες μετα την γαλουχια.. :( πηγα 3:30 κ εφυγα στις 7:30 το απογευμα..στο νοσοκομειο..ταλαιπωρια σκετη ,νευρα κ πονοκεφαλο..κ τι δεν ειδα εκει..αχ δεν θελω να γερασω.. :cry:

σταυρουλα το ιδιο καρεκλακι εχουμε..κ εγω απο κει το ειχα παρει πριν τα χριστουγεννα..πολυ βολικο κ πρακτικο κ στο θεμα βολτας..

χριστινα η αρχη των φρουτων ειναι λιγο δυσκολη..τους φαινεται μαλλον περιεργη η γευση τους!!μετα θα στρωσουν ομως κ οταν μπαινουν κ αλλα φρουτα οπως μπανανα που γλυκιζει!

αντωνια μεγια το μαλλι!!! :) γελασα χριστινα που ειπες ανεβα πανω στο κρεβατι κ χοροπηδα :lol::lol::lol:

σοφια χαιρομαι που ειστε καλυτερα!!παντως πολυ εικονα εχετε στο σπιτι σας με δυο μωρα!!! :)

βικακι μεγια την κουκετα!!αν του αρεσε το κρεβατι θα θεληση να κοιμαται μονος του στο δωματιο του! :) μη φοβασαι..κ η αδερφη μου εχει κουκετα κ κοιμουντε μια χαρα στα κρεβατια τους!!δεν ετυχε ποτε κατι κακο.. ;)οσο για την γκρινια της αννας ισως να ειναι απ'τα ουλα χωρις δοντια ακομη ;) την εδωσα ντεπον κ κοιμηθηκε αμεσως τωρα..με πεθανε στην κουραση..με μενα γκρινιαζει πολυ κ θελει να την εχω αγκαλια..ενω με τον μπαμπα της καθεται στην αγκαλια του κ χορευει..οτι να ναι..με εχει συνδιασει μαμ κακα κ νανι.. ;)

για τα σουτιεν ειναι πρακτικα κ για θηλασμο..κατεβαινει ανετα η τιραντα.τα νουμερα ειναι αναλογως την πλατη κ οχι τοσο το στηθος.γιατι αγκαλιαζει την πλατη.γι'αυτο σας το λεω..αν φορατε μπλουζα λαρτς θα παρετε λαρτς σουτιεν.εχει κ τα εξτρα επιθεματα για να φαινεται πιο μεγαλα τα μεμε!!εγω εννοειτε οτι τα εβαλα γιατι ειναι 2 νουμερο τα μεμε μου κ νιανια..

σταυρουλα κ η δικια μου οταν ξυπναει κ βλεπει το σκυλακι της διπλα της παιζει με εκεινο μεχρι να σηκωθω απ'το κρεβατι..πολλες φορες κανω την χαζη,επειδη δεν κλαιει λεω ας την αφησω να παιξει κ μπορει να ξανακοιμηθη μονη της κ ετσι γινεται..παιζει παιζει μετα βρισκει την πιπιλα της κ κοιμαται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Μαράκι η δικιά σου είναι μάλαμα :D:D Για δοκίμασε αντί για ντεπον να της βάλεις τζελ γιατί μπορεί και να μην είναι τα δόντια αλλά αν είναι τα δόντια είναι κρίμα να της δίνεις συνέχεια ντεπον.

Ρε κορίτσια θέλω να πάω να δω Άγαμοι Θύται με κάτι φίλους αλλά ξεκινάει 8μιση ώρα :(:( Εκείνη την ώρα κάνουμε το μπάνιο αλλά και πάλι αφού το βράδυ θηλάζω μπορώ να βγω μετά τις 10 :(:( Άντε να δω πότε θα αποκτήσω επιτέλους κοινωνική ζωή. :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδες Σταυρούλα το κουκλάκι?Κάνει θαύματα!Άσε που αν το συνηθίσει, όπου και να πάτε(πχ μια εκδρομή),θα του είναι πιο εύκολο να κοιμηθεί.

Κοινωνική ζωή?Τί είναι αυτο?Εγώ μπορώ να βγώ μόνο ξεχωριστά απο τον άντρα μου για βράδυ.Άντε κι αν κρατήσει καμια φορά η μαμά μου την μπέμπα όταν είμαστε εδώ στο τσακιρ κέφι λέμε.

Έλενα ωραία περάσατε, μπράβο!Χαλάλι η κούραση!

Χριστινιώ καλή αρχή με τα φρούτα!

Μαράκι πάρε την αλοιφή που λέει η Σταυρούλα για τα δόντια.Έχω ακούσει κι απο άλλους ότι είναι πολυ καλή!Μάλλον η Αννούλα θα έιναι το πρώτο κοριτσάκι του φόρουμ που θα βγάλει δόντι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...