Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα Ζουζουνοπαιδα 6ου-7ου-8ου '12 τρωνε ολο το φαγακι ν15!!!!


Recommended Posts

ειδα τιμες αντωνια!!θα δω κ στο σουπερ τι παιζει κ αν ειναι παραγγελνω!!καιρος ειναι να περιποιηθουμε κ εμεις λιγο τα μουτρακια μας!! :D

αχ ναι ρε σταυρουλα...εχει κλειδι η πεθερα απο το σπιτι σου?κ μπαινει ετσι μεσα?πωπωωωωωωωωωωωωω....θα την ειχα πεντε παρα δυο..σορρυ κιολας αλλα εγω δεν αντεχω με τιποτα να εισβαλει στο σπιτι μου..ασχετα που το εχτισαν αυτοι κ το θεωρουν δικο τους αλλα να μη το σχολιασω κ αυτο το θεμα!

συμφωνω απολυτα με σοφια στο θεμα προγραμμα..ετσι κανω κ εγω..αναλογα την διαθεση για φαι,η παιχνιδι κ μπαινουμε στη σειρα αμεσως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αντωνια μπερδευτικα τωρα που το διαβασα..ισως επειδη το διαβασα κ λιγο γρηγορα..να το βραζουμε το νερο κ να το αφηνουμε λιγο να κρυωσει η οχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μενα κοριτσια μου,ειστε καλα;

διαβασα 7 σελιδες κοιμησα τη μπεμπα,εφαγα το σπανακορυζο μου κ ξαναηρθα.

αντωνια πολυ χρησιμο το λινκ που μας εβαλες.για οσες δινουν σκονη ειδικα.ηθελα να σας ρωτησω κ κατι,οταν θελετε να βαλετε ενα λινκ να δουμε πως το κανετε;μου εχουν πει αλλα εχω ξεχασει πως το κανουν..

ειμαι μονη μου με τη μπεμπα,ο αντωνης στη γιαγια του κ ο αντρας μου θα ρθει σε λιγο απο τη δουλεια.εν τω μεταξυ θελω το απογευμα να παω στο athens heart οπου εχει tally weiily μηπως βρω μια καταπληκτικη ζακετα που ειδα να φοραει μια γνωστη μου κ τη θελω απεγνωσμενα.αν κ μου ειπε οτι εψαξε σε πολλα ομωνυμα καταστηματα κ τυχαια τη βρηκε.ειναι μακρια,σε μπλε σκουρο κ μου αρεσει γιατι φοριεται κ με κολαν κ μποτουλες κ ξερω οτι θα με βολεψει.

η μπεμπα χθες δεν εκανα καθολου καλα,ουτε κ σημερα ως τωρα κ ειμαι περιεργη τι θα βγαλει στα κακα της.αν δω παλι κατι θα παρω τη γιατρο.οσο για το ουλτρα λεβιρ μαρακι δεν ειναι αντιβιωση,ειναι κατι καψουλακια που τα παιρνουμε γιατι βοηθουν στη καλη χλωριδα του εντερου,εμενα παντα μου λενε να τα παιρνω με αντιβιωση για να μη κανω μυκητες.φυσικα της μπεμπας διαλυω τη σκονη σε νερακι το τραβαω με τη συριγγα κ της το δινω.παντως εχει γκρινιτσα,νομιζω οτι παλι κατι θα βγαλει..εχω στεναχωρηθει με αυτο γιατι κοντευουμε να ξεκινησουμε τροφες κ ενω νομιζα οτι δεν εχει θεμα αλεργειας δε μπορω παλι να αγχωνομαι οπως με τον αντωνη καθε φορα που ετρωγε κατι νεο μηπως τον πειραξει.μακαρι να τη πειραξε η αμοξιλ.κ να μη χρειαστει να ψαχτουμε.

για να μη ξεχασω λια μου αρεσε κ εμενα πολυ το φορεματακι,ειναι οτι πρεπει για βαφτιση.

εγω ενυδατικη χρησιμοποιουσα της vichy,μου ειχε τελειωσει κ απο τοτε δε ξαναπηρα κ μαλιστα τελευταια σκεφτομουν κ εγω να σας ρωτησω.αυτη η idealia αν τη γραφω σωστα την δοκιμασα σε δειγμα κ μου αρεσε πολυ.βασικα θελω μια να μη μυριζει,υπαρχει;οσο για τη φρεζυντερμ την ξερω οτι ειναι καλη,τη χρησιμοποιει η πεθερα κ η κουνιαδα μου η οποια κ αυτη επαιρνε της εστε λοντερ αλλα λογω χρηματων κοπηκαν κ αυτα.μονο στο φαρμακειο υπαρχει κ νομιζω κανει γυρω στα 25 ευρω.μπορει κ 30.βασικα τη πηρατο καλοκαιρι δωρο στη πεθερα μου λογω γενεθλειων κ τη πηρα 25 αν θυμαμαι καλα.

οσο για τις αγκαλιες κ ολα αυτα που λετε,ειμαι κ εγω της αποψης να την παιρνω οσο πιο συχνα μπορω γιατι περναει τοσο γρηγορα αυτη η ηλικια που μετα δεν ερχονται κ επειδη εγω προσωπικα δε θα κανω αλλο παιδακι θελω να την χαρω αυτη τη μωρουδιακη ηλικια γιατι ξερω απο τον ατωνη μου ποσο γρηγορα περασε.κ εμενα μου αρεσει να καθομαστε στο κρεβατι κ να παιζουμε,το βραδυ μετα το μπανιο τους βαζω τηλεοραση στη κρεβατοκαμαρα,κ παμε κ καθοαμστε μεσα εφοσον εχουμε τελειωσει κ απο φαγητα κ τετοια κ μου αρεσει γιατι ειναι ζεστα κ χουχουλιαρικα.εγω να δω τωρα τον αντωνη που θα ρθει το κρεβατακι του αν θα παει ευκολα.καλα στην αρχη σιγουρα θα θελει καποιον να κοιμαται μαζι του.

ελενα καλα να περασετε στο τραπεζι,ωραια φαγητα θα φτιαξεις,βασικα οι κρεπες μου αρεσουν πολυ,τις ειχα χθες κ δε ξερω αν το ειδες που στο εγραψα χθες,το βαλς μπορεις να το δεις στο ant1 web tv,στο λεω επειδη ειπες οτι ρωησες τον αντρα σου τι εγινε,πολυ γελασα που σου πε δε καταλαβα :lol: .

αριαδνη καλο ταξιδι κ σε εσας κ καλα να περασετε στη πατρα,αληθεια ποση ωρα κανεις να πας;

κατερινα θα συμφωνησω μαζι σου που ειπες οτι τα παιδακια ακομα ειναι μικρα κ οι πρωτομανουλες εχουν να δουν αλλαγες ακομα.μπραβο στον νικολα που εκανε κακακια,να ξαλαφρωνει το πουλακι μου.

χριστινακι φιλακια κ σε σενα κ μας λειπεις,ασε με το μωρακι κ εμεις στεναχωρηθηκαμε πολυ..

το χτινακι κ εγω το σκεφτομουν,ευχομαι να ειναι ολα καλα αν κ νομιζω μας ελεγε δεν ειχε ιντερνετ κ οποτε μας εγραφε εμπαινε απο καποιο φιλικο σπιτι.

δε θυμαμαι τι αλλο διαβασα κοριτσια,καθομαι κ κοιταω το λαπτοπ κ προσπαθω να θυμηθω αλλα δε θυμαμαι τιποτα αλλο τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι ναι να το αφηνουμε μεχρι το πολυ μιση ωρα.καλα εγω βασικα το κρυωνω στη βρυση.οποτε δηλ δινω ξενο.καλα στον αντωνη εβραζα κ το φυλαγα σε θερμο.κ το κρυωνα στη βρυση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι λεει να εχει το νερο θερμοκρασια πανω απο 70 βαθμους!!!τι αλλο θακουσουμε δεν ξερω!αλλα ειναι σοβαρο αρθρο δεν ειναι οτι ναναι!

Σταυρουλα εγω θα του εδινα λιγο στηθος κ μετα θα του εδινα μεσημεριανο δεν πειραζει μια μερα να μην φανε τα φρουτα..οταν συμβαινει αυτο..κ μετα συνεχιζεις με το υπολοιπο προγραμμα κανονικα!εγω ετσι κανω!γιατι μωρακια ειναι αλλαζει συνεχως το προγραμμα!

Βικακη κ εγω ευχομαι ναηταν απο την αντιβιωση κ να μην ξαναδεις τιποτα στα κακακια της.οσο για το λινκ πας στην διευθυνση που εχει η σελιδα που διαβαζεις κανεις αντιγραφη κ ερχεσαι στο μαμμυ κ κανεις επικολληση!

καπου διαβασα οτι το χριστινακι ειναι καλα κ θα κανει καμπυλη ζαχαρου!ολα καλα να ειναι κοριτσαρα κ οταν μπορεσεις να μας πεις τα νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντωνια μου ναι μωρε,σε ευχαριστω!!μακαρι να ηταν απο την αντιβιωση..

σταυρουλα συμφωνω με αντωνια για το σημερινο προγραμμα ;)

παω να ξαπλωσω,τελευταια αν καθομαι ωρα στο λαπτοπ πονανε τα ματια μου.. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια θα ήθελα και λέω θα, γιατι τελικα χθες τον κατάφερα να πιει νερο με μπιμπερο, να μάθει να πίνει το γάλα όταν κόψουμε τον θηλασμο ή με εκπαιδευτικό ποτηράκι που εχει διαφορετικο στομιο ή με καλαμακι γιατι στην Αγγελική δεν μπορω να την καταφέρω ακομα και θελει το γάλα στο μπιμπερο.

Αντωνία ωραία που θα έχεις αυριο βοήθεια απο τη μαμα και ελπίζω να συνεργαστεί και ο Αναστάσης για να φτιάξεις μαλλι.

Σταυρουλα απαράδεκτη η πεθερα με το θέμα το κλειδιων δε λεει να βάλει μυαλο. τωρα για το προγραμμα εξαρτάται ποσο θα κοιμηθει. Αν κοιμηθει λίγο δες αν θελει το υπόλοιπο φαγητο αλλιώς θηλασε τον, αν ξυπνήσει μετα τις 5 δώσε του την κρέμα λίγο πιο νωρις.

Βάσω τέλεια που ανανεωθηκες με το ταξιδάκι και φυσικα που γνωρίσεις τα κορίτσια και περασατε καλα!

Βικακι εγω πιστεύω ότι ειναι απο την αντιβιωση αφου τόσο καιρο δεν ειχε δείξει να εχει σε κάτι αλλεργία, μακαρι να ειναι έτσι γιατι ποτε δεν ξέρεις, και να μην έχεις πάλι τα ιδια με τον Αντωνακη. ταν τον βάλεις μονο του στο κρεβάτι σίγουρα θα θελει παρέα αλλα με κουβέντα θα μπορέσεις να το αλλάξεις σιγα σιγα θα του λες ότι θα κάθεσαι δίπλα του μέχρι να κοιμηθει, θα του διαβάζεις κανα παραμύθι θα βρεις τι του αρεσει και τον ηρεμει.

Πάω να κόψω φρούτα για την μικρη που ήρθε πριν λίγο απο το σχολείο, και να φάω και εγω κριθαρακι και μπριζολιτσες χοιρινες χωρις κόκαλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία λέω να κάνω αυτό που κάνει η Αντωνία μας. Να του δώσω ξανά μεσημεριανό και να παραλείψω την κρέμα. Έτσι κι αλλιώς το μεσημεριανό είναι πιο θρεπτικό από την κρέμα.

Πάω να του φτιάξω το μεσημεριανό να του το δώσω τώρα και το βράδυ θηλασμό. Έτσι κι αλλιώς μου κοιμάται νωρίς.

Της frezyderm η κρέμα είναι η moisturising plus και είχαν δείγμα να μου δώσουν για ρωτήστε σε κανένα φαρμακείο να δείτε μήπως έχουν δείγμα. Επίσης, είναι χωρίς parabens

Έλενα τα τεστ ωορυξίας όταν τα έκανες σου έβγαινε έντονη η γραμμή του θετικού ή αχνή? Εμένα μου φάνηκε αχνή. :roll:

Εγώ έφαγα φασολάδα σήμερα. :oops::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον η παιδοψυχολογος δεν συμφωνει με το συγκεκριμενο βιβλιο μου ειπε ομως οτι υπαρχουν πολυ ψυχολογοι που συμφωνουν μου ειπε οτι υπαρχουν για εκεινη καλυτεροι τροποι κ οτι αυτα που γραφει στο βιβλιο ειναι πολυ σκληρα για την ψυχουλα του παιδιου κ ειδικα σε ενα μωρο.αυτη ηταν η αποψη την παιδοψυχολογου κ μου ανεφερε για καποιο αλλο βιβλιο που για εκεινη ειναι πολυ καλυτερο αλλα δεν ρωτησα λεπτομερειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα η μπεμπα εχει πολυ πλακα ετσι οπως κανει με τη κρεμα της,βεβαια βαζω της νουτριτσια βανιλια μαζι με το σκετο ρυζαλευρο της νουνου κ ετσι τη ξεγελαω.στεναχωριεμαι για τη ζαχαρη αλλα το σκετο ρυζαλευρο δεν το ετρωγε με τιποτα κ ετσι κανω μιξη με πιο λιγο φυσικα το νουτριτσια.τελοσπαντων,τρελαινεται κ γουρλωνει τα ματακια απο τη χαρα!τα ψυχουλακια μου,τι αθωα που ειναι μωρε..

κατερινακι κ εγω ετσι λεω μηπως απο την αμοξιλ εκανε ολα αυτα,αντε να κανει κακα να δω πως θα ειναι..

οσο για το κρεβατακι με τον αντωνη,καπως ετσι το σκεφτομαι να το κανω,οπως μου λες! ;)

εφτιαξα πολυ ωραιο κ ευκολο σταφιδοψωμο,εφαγα κ παστα πριν,τι λυσσα ειναι αυτη με τα γλυκα..

τωρα τη θηλαζω λιγο κ θα παω να παρω τον αντωνη απο τη γιαγια να του παω κ το γιαουρτι του γιατι ξεχασε να παρει η πεθερα μου ε κ μιας που θα παω θα του παω να το φαμε εκει.θα ερθουν κ οι νονοι του πιο αργα κ λεω να ψησω καμια πιτσα.θα ερθουν για τη γιορτη του γιατι τοτε ειχα τον αντρα μου αρρωστο κ εκεινοι το παιδι τους.εχω κ γλυκα κ ποτακι,οποτε ολα καλα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια παω μπρος πισω τις σελιδες για να σχολιασω καποιες που δεν προλαβα να σχολιασω, αλλα εχω μπλεχτει.

Ασχετο: μας τα χουν πρηξει με τη διαφημιση με τα σουτιεν , παραγγειλτε τωρα ολες να τελειωνουμε 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνια βλεπω πως εχεις θεμα με τον Ανασταση να φαει το φαγητο του...πηγα και γω να σου πω να βαλεις τα απλα πρωτα, αλλα ειδα οτιο το εχεις δοκιμασει. Εχεις ρωτησει το γιατρο - λεμε τωρα, μου ρθε χωρις να το χω δοκιμασει - αν κανει να προσθεσεις και λιγο μητρικο μηπως του γινει πιο οικεια η γευση?

Μαρίνα υπομονή, θα βγουν τα παλιοδοντακια :D

Λία βάλε κι εδω το φορεμα νβα σου πουμε γνωμες, οχι τιποτα αλλο μου κινησες την περιεργεια με την περιγραφη.

Μάρια μπραβο για τη νονά σας. η ωρα η καλη ευχομαι.

Κατερινα το βραδυ σημερα ηταν καλυτερο ε? με τα κακουλακια του πως παει σημερα ο Νικόλας? Εξακολουθούν τη "διεξοδικη" πορεία?

Αριάδνη φτάσατε Πάτρα? Να πατε στο θεατρακι να πιειτε ενα καφεδακι για μας εδω.

Ελενα με το καλο το τραπεζι αυριο. Πιστευω πως το τζησ κεικ ειναι διατητικο ετσι? :lol::lol::lol:

Μαρία τέλεια τα βραχιολάκια.Εχει το σετ και σε μεγαλύτερο μέγεθοσ? Για πολύ μεγαλυτερο ομως λέμε. :lol::lol::lol: Μιλαμε μου αρεσει πολυ :D

Αντωνία αυτό με τους 70 βαθμους το χα διαβασει κι εγω καπου σε συνδυασμο με αυτο με το δεκαλεπτο γι αυτο σας ειχα ρωτησει τοτε, τι να πω ρε παιδι μου. Ο γιατρος μου πε παντως οτι δεν εχει αναγκη.

Κοριτσαρες τα υπόλοιπα αυριο, βγαζουνε κραυγουλες τα μπεμπακια μου, δειχνουν πως πανε καλυτερα, πιασανε οι ευχες σας, σας ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία χαχαχαααα όντως όπως παλιότερα και με το πιεσόμετρο και με το εντομοκτόνο. :D:D Πάντα πιάνουν οι ευχές των κοριτσιών εδώ. ;):D

Βικάκι πολύ καλά έκανες. Για την ζάχαρη λέμε να την αποφεύγουμε και να μην την δίνουμε από την αρχή γιατί κάποια παιδάκια τρώνε και αυτή που δεν έχει ζάχαρη (όπως ο δικός μου) αλλά κάποια άλλα παιδάκια που δυσκολεύονται δεν θα τα αφήσουμε νηστικά για να μην φάνε ζάχαρη. ;) Πολύ καλή η ιδέα σου να της δώσεις μισό μισό. Μακάρι να φταίει η αμοξίλ. Περιμένουμε όλες τα κακά της μπέμπας σου. :D:D

Τελικά του έδωσα κι άλλο φαγητό έφαγε λίγο πάλι αλλά στο σύνολο ικανοποιητική ποσότητα.

Τώρα τον θήλασα και κοιμήθηκε πάλι. Σκέφτομαι να του δώσω λίγη κρέμα μετά το μπάνιο και μετά να τον θηλάσω κιόλας να είναι χορτάτος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας γράψω ότι χτες διαπιστώσαμε ότι ο Στράτος έχει αρχίζει και ξεχωρίζει τις λέξεις. Του λέμε που είναι το φως? και κοιτάει το φως. Του λέμε που είναι το ζουζούνι? (ένα αυτοκόλλητο στον τοίχο) και απλώνει το χέρι να το πιάσει. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Σε λίγο θα μας μιλάνε κιόλας. Εμένα ήδη μου κάνει φουυ για το φως :lol: Α κάναμε και κουπεπε μόνοι μας χωρίς να του το δείξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικακι χαιρομαι που ειναι καλυτερα η μπεμπα σου..οντως τελικα μπορει να ηταν το αμοξιλ..θα φανει κιολας στα κακακια που θα κανει!!καλα να περασετε με τους κουμπαρους!!!!!!

σταυρουλα δλδ πλεον ελευθερα για δευτερο νινι?αντε ωραια!!με το καλο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφια τα παραγγειλα κ ηρθαν τα σουτιεν!!!! :lol::lol: ξεχασα να σας πω!!ειναι παρα πολυ ωραια κ πολυ πρακτικα για το καλοκαιρι!!

αχ σταυρουλα ναι δεν ειναι τελεια που ξεχωριζουν πραματα? :):) καλα εκανες κ τον ταισες φαγητο..κ εγω οταν τυχαινει ετσι π.χ νυσταζει κ δεν τρωει ολο το φαγητο της της το δινω το απογευμα ξανα..

αχ αντωνια φανταστικα τα παπουτσακια!!!!!!!!!εμεινα..τρελαινομαι για τετοια πλεκτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agapes mou simera eixame paidiatro kai ta nea mas einai: o tonis mou einai 7450gr ;) kai 65cm. o manolis mou einai 8620 :? kai 65,5cm piran mono 1cm se ena mina :?:? esas koritsia ti upsos exoun ta mora sas??? apo aurio ksekiname frouta ;) me milo alesmeno kai kathe 2 meres tha prostheto kai ena kainourgio frouto ;) meta apo mia ebdomada tha ksekinisoume kai kremoula :D o tonis banilia/ruzaleuro ;) kai o manolis krema dimitriakon xoris zaxari apo to farmakeio :( meta apo 3-4 meres tha ksekinisoume kai fagito :D:D poure laxanikon (patata karoto) kai kathe mera leei na prostheto kai ena akoma laxaniko. meta apo 4 meres leei na bazo kai ligo kreataki mesa. kotopoulo, mosxaraki i arni. auto me to arnaki proti fora t'akouo. me mperdepse ligo me to programma :?:? esas sas eipan gia arni???? ksexasa na tin rotiso gia nero an kanei tora na pinoun, eseis dinete??? a kaname kai embolio kai den klapsame :D sunithisame pia ;)

pao na diabaso... :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

μπεμπουλιτσα μου εμενα που ειναι της πεθερας μου τα κρεατα μου ειπε να βαζω οτι θελω κ να σου πω οτι με το αρνι η σαντυ το ετρωγε ολο!!!τελικα παντως λες κ ειναι απο διαφορετικο κοσμο ολοι οι παιδιατροι..εμεις φρουτο τωρα ξεκιησαμε κρεμα μωλις κλεισαμε τον 4ο κ φαγητο τον αλλο μηνα.θρεφταρι ο ενας σου γιος τοσο ειναι κ ο δικος μου αλλα τον περναμε κ ενα μηνα κ ολοι τον λεμε χοντρο :lol::lol: τωρα για το υψος μην σε ανχωνει εμενα εβαλαν 2ποντους αλλα θυμαμαι κ απο τη σαντυ μια εβαζε πολυ μια λιγο την αλλη μισο.κ εμενα στην αρχη μου κανει δε εβαλε υψος η μπεμπα κ της λεω Κ πως τα ρουχα της δεν της πανε ολα κ τελικα δεν την ειχε μετρησει καλα κ την ξαναμετρησε ετσι οπως κανουν τα ζουζουνια που να τα μετρησεις σωστα.

να ρωτησω που λετε οτι αρχισαν να αναγνωριζουν τους τα επαναλαμβανεται πολλες φορες τη μερα; εγω τους λεω συνεχεια το μαμα το κουπεπε κ τα 5 παπακια κ οταν τα λεω παντα γελανε αλλα δεν εχω επεκταθει σε αλλα ακομα παρα μονο στα μερη του σωματος τους ποδαρακια χερακια κτλ το διαβασα σε ενα βιβλιο.απο τι ηλικια αρχισατε να τους αναφερεται για τα αντικειμενα;;;ξερετε τι εχω παθει;;;τρελο ανχος μη αργησουν να μιλησουν οπως τη σαντυ..παροοτι ξερω οτι ηταν νοσοκομειακο μπλοκαρισμα..ε!σαν γονιος νοιωθω ευθυνη..

η σαντυ πλεον μιλαει αλλα δεν τα λεει ολα καθαρα κ ολο της λεω σωστα της λεξεις αλλα απο την αλλη λεω τι απαιτησεις εχω εκει που δεν μιλαγε καθολου να τα λεει κ ολα καθαρα

παντως ηφιλη μου απο διπλα εχει προβλημα με τον παιδικο η κορη της επειδη δεν μιλαει καθαρα τα παιδακια δεν την κανουν παρεα..κ αρχισε να μην θελει να πηγαινει

παντως κοριτσια εαν δεν μιλησει πεντακαθαρα δεν τη παω παιδικο γιατι τα αντιμετωπιζουν πολυ ρατσιστικα τα παιδια ακομα κ οι δασκαλες..τρελενομαι με αυτα που ακουω καθε μερα κ εαν ειναι το παιδι μου απο κοινωνικο να μου το κανουν απομονωμενο ευχαριστω δε θα παρω κ ουτε θελω να μπω σε διαδικασιες οπως η φιλη μου που την παιρνουν τηλ κ τις λενε διαφορα κ την κανουν ρακος κ να φανταστειται οτι λεει τα παντα η κορη της εχει απιστευτες γνωσεις απλα δεν λεει καποιες λεξεις καθαρα..δε ξερω βεβαια εαν φταιει το οτι δεν πληρωνει τον παιδικο..γιατι τα εχω ακουσει κ αυτα.απλα στην περιπτωση της σαντυ η παιδοψυχολογος μου εχει δηλωσει ρητα το χαρτι της εγκρισης να μην το φανερωσω ποτε στο σχολειο γιατι υπαρχει μεγαλος ρατσισμος κ θα εχει μεγαλο θεμα η σαντυ.ειναι ενα πολυ χαρουμενο παιδακι κ αυτο δεν θελω να αλλαξει με τιποτα!το εχω προσεξει σε κουνιες πιο παλια που δεν μιλαγε ενω στην αρχη την πλησιαζαν παιδακια μετα να εφευγαν επειδη δεν μιλαγε κ δεν ειναι ωραια εικονα πιστεψτε με!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια μου.

Σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη γιατί κοιμήθηκε ο μικρούλης μου καλά. :D:D Τελικά εμείς είχαμε θέμα με τα δόντια. Από προχτες που ξεκίνησα πριν τον ύπνο να του βάζω mundisal ηρεμήσαμε. Χτες ξύπνησε μία φορά κατά τις 12μιση όπου τον κούνησα λιγάκι στην αγκαλιά μου και κοιμήθηκε αμέσως και τον έβαλα κούνια. Μετά ξύπνησε ξανά στις 5 όπου τον άλλαξα και μέχρι να τον ξανακουμπώσω είχε κοιμηθεί και ξανά στις 6μιση όπου τον θήλασα στο κρεβάτι μου και κοιμηθήκαμε αγκαλιά μέχρι τις 8μιση όπου ξύπνησε και του ξαναέδωσα γαλατάκι. Τώρα θα φάμε τα φρούτα μας κανονικά στις 10. Ελπίζω σήμερα να πάει καλά το πρόγραμμά μας. Είμαι πολύ χαρούμενη μακάρι να συνεχίσει έτσι.

Χριστινάκι μια χαρά είναι το ύψος τους καλέ. Μου αρέσει που από τώρα ανησυχούμε για το ύψος των μωρών μας που αυτό θα αλλάξει 100 φορές :lol:

Ο Μανωλάκης δίαιτα ε? :D:D

Μαράκι ναι ελεύθερα αλλά μην νομίζεις εγώ δυσκολεύτηκα πολύ αφού ο μικρός ήρθε με εξωσωματική οπότε δεν νομίζω να έχω νέα σύντομα.

Με ψήνεις για το σουτιέν πλάκα πλάκα γιατί κι εγώ ήθελα κάτι τέτοιο γιατί φοράω συνεχώς μέσα από τις μπλούζες τανκ τοπ γι'αυτό το λόγο. Είχα πάρει μάλιστα ένα σε γαλάζιο όχι σουτιέν όμως το οποίο το φορούσα μέσα από αυτό http://www.asos.com//M-Missoni/M-Misson ... id=1670839

Πωπω Νάνσυ πρέπει να πέρασες μεγάλο άγχος. Εγώ πάντα του μιλάω σαν να με καταλαβαίνει. Απλά κάποια αντικείμενα του τα λέω μονολεκτικά. Πχ. Δεν του λέω: Που είναι το φώς? Του λέω: Το φως? και κοιτάει προς το φως. Το ζουζουνι? και πάει να το πιάσει. Πρέπει κατά την γνώμη μου να μην μιλάμε μωρουδίστικα αλλά να μιλάμε όπως θα μιλούσαμε σε έναν αλλοδαπό :lol: Να μην χρησιμοποιούμε ακόμα προτάσεις γιατί τώρα είναι σε φάση που γνωρίζουν ότι για κάθε πράγμα έχει ονομασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες!Τι ωραιος που ναι ο ηλιος.ξυπνησα με διαθεση :D

Χτεσ ηταν πολυ κουραστικη μερα!Η μπουμπου ηταν μεσα στην γκρινια κ στο κλαμα.Το απογευμα φεραμε την παιδιατρο,ηθελα να την εξετασει μηπως εκανε τιποτα βρογχιολιτιδεσ ή τιποτα αλλο. Τελικα την βρηκε μια χαρα αλλα μου πε να προσεχουμε τον βηχα-τα τσισα αν μυριζουν-και τα αυτακια της μην κανει ωτιτιδα.

Το εντονο κλαμα ειπε οτι ισως προερχεται απο τα δοντια και οτι ειναι πολυ πρησμενα τα ουλα.Και πριν δυο μηνες πρησμενα ητανε :roll: Αλλα πουθενα δοντι

Μπεμπουλα,δεν το ηξερα ουτε εγω για το αρνι,εγω σημερα θα της δωσω κοτοπουλακι πρωτη φορα.Για το νερακι εφοσον μπαινουν στερεες τροφεσ λογικα πρεπει να δινεις,αλλα θα σου πουνε και οι πιο εμπειρες μανουλες,εμενα με το ζορι 2γουλιτσες πινει.

Νανσυ οντως τα παιδακια ειναι πολυ σκληρα,αλλα πιστευω ειναι κ στον χαρακτηρα του παιδιου αν επιτρεψει δηλ την "κοροιδια">Καποια πολυ δυναμικα παιδακια,που ειναι πχ χοντρουλικα,ειναι "αρχηγοι"στην παρεα τους λογω του δυναμισμου στον χαρακτηρα τουσ,ενω αλλα απομονωνονται λογω της ευαισθησιας τους

Σταυρουλα τι ωραια οταν επικοινωνεις με το νινι σου,οταν αρχισουν κ να μιλανε θα κατουρηθουμε απο την χαρα.Ναι οντως δεν πρεπει να τους μιλαμε μπεμπιστικα,μου το χε πει κ η γιατρος.Και γω σου ευχομαι να παει τελεια το προγραμμα σας ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι τσεβουλα εχεις δικιο σε αυτο γιατι οντως η κορη της ειναι χαρακτηρας που παραδινεται ευκολα κ γενικα χαρακτηριζεται ως μιγιαγκικτη αλλα απο την αλλη οσο κ δυνατο να ειναι το παιδι σου δεν ξερεις πως θα αντιδρασει οταν βρεθει με πολλα παιδακιακ νοιωσει την απομονωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...