Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερααα!!!

Σπαστικο που εμφανιζεται ετσι το ποστακι,στην ομαδα μου το βγαζει κανονικα.

Και ο Στρατος εχει μεινει σταθερος σε υψος και βαρος,απο τις 19/11.Μονο περιμετρος κεφαλης εχει μεγαλωσει λιγο,και πηρε 150 γρ.Αρχιζει κι ερχεται στα νορμαλ στην καμπυλη,για την ηλικια του ,ηταν πολυ ψηλα πριν,αλλα λογικο στα παιδακια που θηλαζουν.Εμενα μου φαινοταν οτι εχει ψηλωσει γιατι οι φορμες του δεν χρειαζονται πια γυρισμα κατω,αλλα δεν εχει παρει ποντο!Πως γινεται...

Τον πιανω αγκαλιτσα και μου φαινεται αδυνατουλης τωρα πια.

Σοφιακι με τον κυκλο κι εγω εχω προβληματιστει.Μου ηρθαν πρωτη φορα στον 5ο μηνα μετα τη γεννα,και ηρθε σταθερα την επομενη,οπως το ειχα υπολογισει.Τωρα εδω και 3 μερες εχω πονους περιοδου,ενοχλητικους ,περιμενα αυτες τις μερες να ερθουν.Φαντασου τη Δευτερα ξυπνησα απο τους πονους και πηγα κι εβαλα σερβιετα και τελικα ακομα δεν εχουν ερθει,μονο κατι χρυσαφι σταγονακια χτες,και πονοι κανονικοι.Μαλλον κρυωσα και αργει να κατεβει,γιατι μου κανουν για συμπτωματα αλλα αυτα......γκλουπ...!!!

Ελενα αυτο το εθιμο δεν βλεπω να σταματαει ποτε,και ειναι επικυνδυνο ρε γαμωτο,τοσες τραγωδιες εχουν συμβει σε γαμους και γιορτες..

Εχω τυχει κι εγω σε πολλες τετοιες φασεις με το κρητικο το σοι,και ηθελα να σηκωθω να φυγω,Ειχε και μικρα παιδια.

Τα νυχια με τζελ τα εκανα ,ναι,τα μακρυνα αρκετα και τα εκανα γαλλικο μονιμο.Ευτυχως δεν με εμποδιζουν πολυ.

Στο θηλασμο δεν με δαγκωνει.Δαγκωνει ομως σε ασχετες φασεις,οταν παιζει,ή εχει χορτασει και χαζολογαει στο βυζι.Κατι φορες φωναζω απο τον πονο,κι αυτος αντι να τρομαξει με κοιταει και χαμογελαει!!χαχαχα!!!

Αλλα οκ το κανει σπανια.Βασικα φαινονται και τα αλλα τρια δοντακια,τα πλαινα πανω και το δευτερο πλαινο κατω(το ενα βγηκε)Φαινονται οι μυτουλες ασπρες,απλα δεν εχουν σκασει καλα ακομα.Εχει πλακα με τα δοντια!

Σημερα θα φτιαξω σουφλεδακι.Εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerinaki s'euxaristw polu! einai to deutero tis koritsaki! Exei allo ena 3 xronwn.

Mia xara einai o Nikolas! Kai emas etsi egine tous prwtous 3 mines eixe ginei fouskitsa...meta ton 4 arxise na pernei pio liga kila kai pio ligo upsos! Ekei pou eimastan sta top tis kampulis twra exoume ftasei sta fusiologika epipeda!

Lela ase min to suzitas gia to ethimo...palia mou arese alla exw akousei tosa pou exoun ginei...pou exw frikarei kai twra me fobizei! Kai exeis dikio, den tha stamatisei pote edw! Fantasou oti den kserw oute 1 spiti pou na min exw toulaxiston 1 oplo...kai ta perissotera fusika paranoma!

Koritsia emena anoigei kanonika to mammy, apla den anoigei apo to idio meros pou to anoiga...egw to anoiga apo tin eidopoiisi apo to email, patousa to prwto pou leei deite tis nees dimosieuseis....auto simera den mou to anoige....alla patisa to deutero pou leei an thelete na deite to thema....kai me bgazei sto postaki stin prwti selida alla ta deixnei kanonika!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!εμεις σημερα κατεβηκαμε θεσσαλονικη για ψωνια..πηγαμε στο citi gate στα karfoyr κ πηρα κ 2 συνολακια απο τα ζαρα για την μικρη γιατι δεν μας κανει τιποτα..ψηλωσε κ οι φορμουλες δεν κουμπωνουν πια..πηραμε κ τις βερες σημερα!!

κατεριναι πολυ καλα ο γιοκας σου ειναι!!οταν φτανει η ωρα για φαι τα καημενουλια δεν θελουν τιποτα κ κανεναν..μονο φαι!!

σοφια ο κυκλος δεν ειναι ακομα σταθερος..κ εγω ετσι φοβομουν γιατι νομιζα οτι ειμαι εγκυος παλι αλλα δεν..τζαμπα το τεστ!!εμενα μου ηρθε στον 3ο μηνα αφου γεννησα κ απο τοτες παντα εχω απο 2 εως 5 μερες καθυστερηση καθε μηνα!

λια απιστευτος ο γιος σου!!5ο δοντι?εμεις τιποτα ακομα..μεγεια το μανικιουρ..κ εγω φτιαχνω,πηγα σε σχολη.. με την εγκυμοσηνη σταματησα να φτιαχνω λογο φαρμακων κ μυρωδιας...τωρα δεν ασχολουμε καθολου..παρα μονο με αποτριχωση που ειναι ευκολη κ γρηγορη..τωρα για το γαμο θα τα κανω!!

εμεις τα τρωμε ολα αλλα το την χορτοσουπα με το ζορι..της το δινω ομως με κολπα για να το μαθαινει κ ετσι το τρωει!!να ναι καλα κ η λουση βεβαια!!

το γιαουρτι απο ποτε ξεκινανε?

αντωνια τα κρεατικα σου ειπε η παιδιατρος απο ποτε θα τα δινουμε?η την επομενη φορα που θα παμε θα μας πει?εβαλα την αννα να αρκουδισει αλλα δεν..σαν το δεικτη του ρολογιου παει κ κανει κ πουσαπσ!!!

ελενα να της ζησει το μωρακι της νονας σας!!! κοριτσι ε?η εβελινα θα εχει κ πνευματικο αδερφακι κοντα στην ηλικια της!!τι ωραια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλησπερα!

μπηκα βιαστικα γιατι ξυπνησε ο αντωνης κ θελει να δει μικυ στο λαπτοπ..κ δε μπορω να συγκεντρωθω να γραψω,σας διαβασα με μουρμουρα!χαχαχα!!

πολυ σπαστικο που εγινε ετσι το φορουμ,αλλα εχει ξανασυμβει.θα φτιαξει.

ελενακι να σας ζησει το κοριτσακι της νονας σας!να ειναι καλοτυχο κ ευτυχισμενο!

μαρακι κ κατερινακι πολυ ωραιες οι φωτο,τα κοριτσια πολυ ομορφα κ εσεις πολυ γλυκιες,πραγματικα!

κατερινακι επεσες πολυ μεσα για τον νονο,ειναι φιλοτιμος κ αγαπαει πολυ τα παιδια,νομιζω θα ειναι πολυ τυπικος.βασικα ειμαι σιγουρη.ο νικολας σου πολυ καλος!μπραβο σας!

λιακι με γεια τα νυχια κ ζηλεψα κ το σουφλεδακι!χαχα!!

αριαδνη πολυ σπαστικο το μαζεμα αλλα πολυ τελεια που το μπισκοτακι απεκτησε πολλα δωρακια!

εμενα ειναθ καλυτερα ο τονι,του δινω τα σιροπακια του κ εχει γινει σχεδον καλα.απλα εχει μυξουκοιμηθηκα 4 η ωρα.

σημερα το μενου ειχε κοτοσουπα,εγινε πολυ ωραια.λες κ λιγο μπουκωμα.πυρετο ειχε λιγα δεκατα το βραδυ.

εν τω μεταξυ χτυπαει το τηλ χθες 1 το νυχτα,τρομαξαμε ηταν κ με απορητο κ λεμε φαρσα θα ειναι.υποπτευθηκα τηνπεθερα μου η οποια εχει απορητο κ λεω μην επαθε κατι.αλλα δε μπορουσα να παρω γιατι αν δεν ηταν εκεινη θα τη ξυπνουσα κ λεω θα κοιμαται κ η κουνιαδα μου.τελικα ξαναχτυπαει 2 παρα το σηκωνει ο αντρας μου κ ηταν εκεινη.η καημενη ειχε ξεκολωθει στους εμετους,της επεσε κ η πιεση κ ηταν μονη,ειχε βγει η κουνιαδα κ τρομαξε κ πηρε να παει ο αντρας μου.μαλλον επαθε γαστρεντεριτιδα.αν κ επειδη εχει ενα προβλημα με το στομαχι,ειχε κ πολυποδες μπορει να ειναι κ απο αυτο.να ερεθιστηκε με κατι που εφαγε.κ ετσι με ολα αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia euxaristoume polu gia tis euxes gia ti nona mas! Nai tha exoume kai pneumatiki aderfoula polu konta mono 6.5 mines diafora! Kai egw me ti nona eimastan simathitries se olo to dimotiko! Ti wraia pou tha einai na ginoun kai oi kores mas files!

Bre Bikaki perastika stin pethera...kala emeis an pisteuame oti tetoia wra mporei na itan h pethera sigoura tha to riskarame kai tha tin pername thl gia na sigoureutoume kai as tin ksupnousame...giati entaksei mia gunaika moni, pote den ksereis ti mporei na sumbei!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν θυμάμαι αν το είχατε γράψει πιο παλιά, για πείτε μου την εμπειρία σας απο την κρέμα ρυζαλευρο. Μέχρι τωρα του έχω δώσει απο δείγματα και που μου ειχε δώσει η παιδιατρος, ένα της ΝΟΥΝΟΥ μου φάνηκε πολυ γλυκια και ένα της nutricia η οποία ήταν λιγότερο γλυκια. Βασικά σκεφτόμουν να πάρω της frezylac ή της hipp που ειναι βιολογικές χωρις γάλα.

Για πείτε απο άλλες μάρκες ποιες ειναι οι πιο αγλυκες και ποιες δεν νερουλαζιουν ή δεν σβωλιαζουν?

Στην κόρη μου λόγω αλλεργίας στο γάλα της είχα δώσει πολυ αργότερα καποια υποαλλεργικη αλλα ο μικρός φαίνεται να μην εχει θέμα αλλεργίας γιατι τα δείγματα και τα δέχτηκε καλα χωρις καμια περίεργη παρενεργεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!!το μαμμυ ακομα ετσι μου το δειχνει!!!

Ελενα τι καλα που γεννησε η φιλη σου κ νονα σας!!!!τελεια θα χει κ η εβελινα καποια στην ηλικια της να παιζει!!!!οπως κ ο γιος της νονας μας εχει 7 μηνες διαφορα με τον Ανασταση κ θα παιζουνε σιγουρα μαζι!!!!

Κατερινακι εγω τα δοκιμασακ τα βιολογικα κ της nutricia!!!Αλλα δεν τα τρωμε..νομιζω ομως της nounou ειναι πολυ γλυκια!!ας πουν κ ταλλα κοριτσια γιατι εγω σταματησα να δινω κρεμα.μονο φρουτα κ χορτοσουπα δινω στο μικρο.

μπραβο τον Νικολα μας μςγαλωσε!!!δεν βαζουν βαρος πια ε..να μην ανησυχησω δηλαδη αν δεν βαλουμε αλλο βαρρος????η αν βαλουμε λιγο???

μαρακι λογικα την αλλη φορα που θα παμε θα ξεκινησουμε κ κρεατακι..θα δειξει..εμενα μπουσουλαει πλεον κανονικα..παει παντου πραγματικα...δεν πιστευω στα ματια μου..εχει απιστευτη δυναμη στα χερια..κ οπου βρει τραβαει για να σηκωθει...

Βικακη πω πω την πεθερα..περαστικα..κ στον τονυ σου περαστικα..προσεχε την μκρη σου!!!!

Λια ουτε ο Στρατος εβαλε πολυ βαρρος??μηπως επειδη συναιχεια κινουνται κ δεν σταματαν..εμενα δεν στεκεται πια σενα μερος..η ειναι φυσιολογικο ενα μηνα να βαζουν κ τον αλλο να βαζουν λιγοτερο..κ γω βλεπω τον δικο μου πλεον αδυνατο...Λια εχω τρελα με νυχια αλλα τωρα με τον μικρο δεν μπορω να τα κανω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A nai exeis dikio Antwnia...kai gw dokimasa tis Nounou kai einai polu glukia...mono mia fora edwsa kai den ksanadwsa....

Tony wraia pou exete kai eseis paidaki na paizei! Mpousoulaei o Tasoulis e? Emena re paidi mou exei kollisei sti stasi auti pou einai sta tessera kai talanteuetai mpros pisw alla to bima den to exei kanei akoma...alla pisteuw oti polu suntoma tha mpousoulaei...esu ton afineis na mpousoulaei se olo to spiti??? Skeftomai oti tha einai duskolo na tin periorisw alla kai na tin afinw na mpousoulaei se olo to spiti pou patame me papoutsia??

Gia na min sboliazoun oi kremes egw exw brei oti an prostheteis mia mia ti mezoura kai to anakatebeis kala den sboliazei...twra gia auto pou nerouliazei...entaksei nerouliazei alla meta apo arketi wra...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουσουλαει κανονικα ο Τασουλης!Ειναι μπρατσαρας!!

Ελενα κι εγω αυτο με τα χαλια που παταμε σκεφτομαι.Ο Στρατος ακομα δεν εχει μπουσουλισει κανονικα,το μονο που τον ενδιαφερει ειναι να σηκωνεται ορθιος!

Ρωτησα και την παιδιατρο χτες αν μπορω να τον αφηνω να παταει.Μου ειπε για λιγο,ισα ισα να γυμναζεται,αλλα οχι πολυ.Και οτι καλο θα ηταν να μην ''πηδηξει''το σταδιο του μπουσουληματος,γιατι ετσι γυμναζει τα χερια ,τον αυχενα κτλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφηστε κοριτσια τα χω παιξει..συνεχεια σφουγγαριζω..οπου παω εγω σιγα σιγα ερχεται κ ο μικρος απο πισω...δεν μπορω να τον περιορισω κλαιει..κ με στεναχωρει που ολο το σπιτι δεν εχει χαλια κ κρυωνουν τα ποδαρακια κ τα χερακια του..οποτε τον σηκωνω ειναι παγωμενος...κ φυσικα εχει κ τριχες μου πανω του!!!!!!!!!!!!!!δεν ξερω τι να κανω..συνεχεια καθαριζω παντως..τουλαχιστον δεν τον εχω ολη μερα αγκαλια..εξευρευνει το σπιτι..οπου ακουει την φωνη μου ερχεται..εχει πολυ πλακα..βασικα δεν πιστευω στα ματια μου...οσο για το ορθιο κ η δικη μου παιδιατρος αυτης της αποψησ ειναι..ολα πρεπει να γινουν στην ωρα τους πρωτα ..μπουσουλημα...μετα να τραβιουνται να στεκονται ορθια κ μετα περπατημα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala de diafwnw kai egw gia to orthio...alla moni tis tentwnei ta podia kai thelei na einai orthia...kai fusika den tin afinw na einai orthia sunexeia...mono gia ligo...fusika kai egw thelw prwta na mpousoulisei...exw mia geitonisa pou h kori tis den mpousoulise katholou alla perpatise, omws mexri na perpatisei tis ebgale to ladi giati afou den mpousoulouse den ithele kai katholou na tin afinei!

Tony egw nomizw pws den mporeis na kaneis kai polla gia auto...giati den mporeis kai na to periorizeis entelws...apla egw exw skeftei oti otan erthei auti h wra, ektos oti tha prospathw na exw sunexeia kathara ola ta patwmata oso mporw tha exw kai mantilakia detol gia na tis katharizw ta xeria!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια γειά σας, είστε καλά?Μου βγήκαν τα μάτια να σας διαβάσω, Έλενα δεν κατάλαβα απο πού μπαίνεις και στο δείχνει κανονικά..

Σήμερα δεν πρόλαβα να μπώ γιατί το πρωί είχα τακτοποίηση και το απόγευμα πήγαμε παιδίατρο.Το μπισκοτάκι μας πήρε σχεδόν ένα κιλό και είναι 7300!!Αλλα τους προηγούμενους 2 μήνες είχε πάρει γυρω στο μισό κιλό την κάθε φορά.

Εμάς μας είπε η παιδίατρος να αρχίσουμε ρυζάλευρο την άλλη βδομάδα και όταν κλείσουμε τους ΄6 μήνες λαχανικά-πρώτα πατάτα, μετά κολοκύθι και μετά θα τα ξαναπούμε αναλυτικά που θα πάμε για εμβόλιο, μου έδωσε βέβαια και χαρτί.Την ρώτησα πώς και δεν θα δώσουμε φρουτόκρεμα μετά το ρυζάλευρο και μου είπε ότι είναι της άποψης να συνηθίσουν πρωτα τα λαχανικά γιατί τα φρούτα είναι πιό γλυκά και σε συνδυασμό με το ρυζάλευρο, μετά πολλά μωρά δεν θέλουν την χορτόσουπά.Τί να πώ, δεν ξέρω, θα κάνω αυτά που μου είπε και βλέπουμε!

Αντωνία,ο Αναστάσης πήρε φόρα,ε??Όσο για τα πατώματα, τί να γίνει?Όσο μπορείς,κράτα τα καθαρά, έ, ας πάρει και κάποια αντισώματα.

Κατερίνούλα μια χαρά ο Νικόλας!

Έλενα να της ζήσει της φίλης σου το μωράκι!

Ελπίζω να φτιάξει γρήγορα το mammy γιατί ούτε να γράψω καλά καλά δεν μπορώ έτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eseis apo pou mpainete re koritsia?? Egw exw patisei to koumpei katw katw pou me eidopoiei sto email an kapoios grapsei kai mpainw se auto kai pataw na anoiksei apo ekei to mammy kai me bgazei kateutheian sta teleutaia pou graftikan!

Eseis apo allou mpainete? Mia xara mou ta deixnei ola opws prin...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω μπαινω απο τους σελιδοδεικτες,αποθηκευω καθε φορα τη σελιδα που γραφουμε τελευταια.Κι εμενα χαλια τα δειχνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γλυκα και ομορφα......αχ ποσο μου λειπετε δεν μπορειτε να φανταστειτε. Ειστε δικοι μου ανθρωποι πια και οταν δεν εχω καθημερινη επικοινωνια μαζι σας νοιωθω οτι κατι μου λειπει.

Καταρχην Καλη χρονια να εχουμε με υγεια, αγαπη και δουλεια. Υγεια παβω απ' ολα και ολα γινονται. Ευχομαι με ολη μου την καρδια οτι καλυτερο στις οικογενειες σας και να πραγματοποιηθουν φετος ολα τα ονειρα και οι επιθυμιες σας.

Χρονια πολλα στις εορταζουσες και στους εορταζοντες, Χριστινακι με το καλο να γεννηθει ο μπεμπακος και να μυρισει το παρεακι μας και παλι μωρουδιλα. Χρονια πολλα και καλα και σε ολους οσους ειχαν καποιον δικο τους που γιορταζε αυτες τις μερες, εμενα γιορταζε η αδερφουλα μου, Βασω την λενε.

Εμεις ειμαστε καλα δοξα τω θεο. Αχ κοριτσια πως θα γυρισω παλι πισω στη μοναξια και στην κλεισουρα.....απο τωρα το σκεφτομαι και μου ερχεται να κλαψω. Εδω καθε μερα βγαινουμε εξω, ειτε για καφε, ειτε παμε καποια επισκεψη, ειτε στην αγορα και εξω συνανταμε και γνωστους και ειναι τελεια!!!!! Παντα εχω μαζι μου τη νεραιδουλα, για να μην κουραζω και την πεθερα μου αλλα και γιατι ειναι καλοβολη αλλα ετσι δεν χρειαζεται να βγαζω και γαλα. Τον πριγκιπα τον εχουν αναλαβει εξ' ολοκληρου τα πεθερικα μου και με ξεκουραζει πολυ αυτο, γιατι αφενος περναει πολυ καλα μαζι τους και αφετερου δεν εχω και εγω την εγνοια του...αν εφαγε , αν νυσταξε, αν βαρεθηκε..... Ολα μια χαρα.

Μαζεψαμε και καποια δωρακια για την μπεμπα και εφεραν και τον πριγκιπα για να μην ζηλευει, αλλα τα πιο πολλα θα τα μαζεψουμε μια και καλη στη βαφτιση. Αχ τι θα γινει που δεν βρισκουμε κουμπαρους??????? Ελπιζω να το λυσουμε συντομα και αυτο το θεμα.

Η νεραιδουλα μου παιρνει πολυ καλα σχολια και ειμαι πολυ χαρουμενη γι αυτο. Μπορει να μην τα εννοουν οσα μου λενε, αλλα για εμενα ειναι το πιο ομορφο κοριτσακι του κοσμου.

Φανταζομαι οτι μαθατε απο την Μαρια οτι γνωριστηκαμε. Ηταν εντελως ξαφνικο, πηγαμε σε ενα κοντινο χωριο επισκεψη και αφου βολευε περασαμε και απο εκει. Η ΜΑρια σαν κουκλιτσα πορσελανινη, ο Ανδρεας πολυ καλο παιδι (2 μετρα αντρας με ψυχη παιδιου) και η Αννα...αχ η Αννουλα πανεμορφη μουριτσα. Κοριτσια ειναι οπως τα λεει η ΜΑρια, χορευει με τα ζουζουνια και τα στρουμφακια, στεκεται ορθια, ειναι μπαμπατσικο μωρακι για ζουληγμα και πολυ μπροστα σε ολα. Χορταινεις αγκαλιτσα :))))))))

ΚΑι ρε κοριτσια τι ανεση με την μαρια.....σαν να ειμασταν φιλες χρονια, οικειοτητα και ζεστασια μεταξυ μας, περιεργο πραγμα και μαγικο!!!

Ο στρατηγος πολυ τους συμπαθησε και τους 2 και ετσι δεν θα μου τη λεει οποτε θα του λεω οτι ειμαι στο μαμμυ χαχαχχαχαχχχαχχαχ

Εμεις πρωτα ο θεος γυρναμε την Δευτερα :(((((((((((((((((. Την τριτη εχουμε εμβολια, αντε να δουμε ποσο μεγαλωσε η νεραιδουλα μου.

Απο τις 4 πιτες που κοψαμε στις 2 το ετυχε ο στρατηγος, στην μια το τυχαμε μαζι και στην αλλη η μαμα μου, αλλα παντου μετα το βαζαμε στο κομματι του πριγκηπα!

***************************************************************************

Απο που να πρωτοξεκινησω που εχω να σας σχολιασω απο παραμονη χριστουγεννων!!!!!! Απλωνω και να δουμε αν θα φτασει το σχοινι.

Σας ευχαριστω για τις ευχουλες σας για τη μαμα μου. Μακαρι κοριτσια ολα να πανε καλα και απο εδω και στο εξης μονο καλα πραγματα να της συμβαινουν, γιατι ειναι αδικο.......απο εδω και στο εξης μονο χαρες. Λιουμπακι μου ευχαριστω πολυ, ξερεις εσυ.

Επισης ευχαριστω για τα καλα σας λογια για τα μωρακια μου και για την φατσα μου!!!

Λελακο πως περασες με την πεθερα? Αχ αυτη η υγρασια ειναι πολυ ζορι ρε γμτ...Δεν φταιει το κρυο, εμενα που εχουμε πολυ ζεστη τοτε την βγαζει, αν εχουμε το καλοριφερ κλειστο οπως οταν λειπουμε δεν βγαζει καθολου. Τι μπορειτε να κανετε?

Τι δωρο πηρες την πεθερα?

Οι φωτογραφιες τελειες, ο μπρατσαρας κουκλος το γιαβρι μου και εκφραστικοτατος!!!!!Εσυ μαρη εισαι για τα καλλιστεια!

Με τα κακα το ξαναεκανε?

Βλεπω πηρε φορα με τα δοντακια. Σε δαγκωνει καθολου οταν θηλαζει?

Νανσουμπα εγινε το παρτυ? εννοειται οτι θελουμε αναλυτικο ρεπορταζ και φωτογραφιες!!!

Αχ βρε Μαρω τι επαθες με τι φωτο.....:( Κριμα. Δεν μπορεις να τις κανεις ανακτηση?

Ναταλιτσα αρχισατε τις ταρζανιες? Ετσι ειναι ολοι λενε αντε να μεγαλωσει να ηρεμησει η αγκαλια αλλα αρχιζουν αλλα μετα. Ολα ειναι φυσιολογικα σταδια που θα τα περασετε. ΘΑ παει σχολειο και θα παρακαλας και δεν θα ζυγωνει!!!

Ελεναλντα η εβελινα πηρα μπρος σε πολλα βλεπω. Και ορθια, και μπουσουλημα και καλαμακι..μπρααααααααααααααβοοοοοοοοοοοοοοο!

Οι φωτο πανεμορφες :)))))))))))))))))))))))))))))))))))

ΚΑι επισης διαβασα πολλα πολλα δωρακια πηραν τα μωρακια μας. Με γεια τους :)

Τελικα απ 'οτι καταλαβα δεν βρεθηκατε στην αθηνα...κριμα. αλλη φορα. εγω λεω καθε φορα θα κανονιζω να γνωριζω και απο μια, ναταλιτα, τονινο, μεχρι και στον εξωτικο μυτικα θα φτασω!!!!!

Διαβασα και για ιωσουλες. περαστικα να ειναι κοριτσια, δυστυχως ολα ειναι στο προγραμμα και στις γιορτες με τα φιλια ακομη πιο πολυ κυκλοφορουν οι ιωσεις.

Πολλα τραπεζωματα ρε κοριτσια....χαρα στο κουραγιο σας. ααααααααααααααααααχχχχχχχχχχ εγω χορτασα καθησιο και ετοιμο φαγητο, την εκανα ταρατσα απο την πολλη μασα χαχαχαχαααχαχαχα

Κικιτσα σκετη γλυκα η μικρη και τι ωραιες ματαρες. Τα σπιτακια πολυ ωραια, μπραβο.

Τονινο με γεια το δοντακι, γερο να ειναι. Εσκασε ολο? Αχ ζοριζεται ο τασικας.....

Αχ σε διαβαζω και θυμαμαι τα δικα μου στον πριγκιπα......ετσι εκριβως ημουνα και εγω. ο θεος με λυπηθηκε και δεν μου βγηκε το ιδιο και η νεραιδα, θα ειχα σαλταρει!!!

Κατερινουλα ανεβηκες στα μερη μας ε? Αχ τι καλα να σε βλεπαμε απο κοντα. Διαβασα και τον λογο. Εσυ ξερεις καλυτερα, μακαρι να βρεθει κατι καλο φετος :)ΚΑι οι δικες σας οι φωτο πολυ ομορφες, φτου φτου σας μαναρακια σου :)

Αλεκο σταματησες τον θηλασμο ειδα. Μια χαρα τοσο που θηλασες με τοσα προβληματα. μπραβο σας. Ακομη πονας? Τι γλυκα τα αδερφακια....ψυχουλες μου.....Ο πετραν κανει πολλα βλεπω!!!!κλεισατε ημερομηνια για τα βαφτισια?

Μωρουδενια κουκλος ο μικρος και εσυ πολυ γλυκια μανουλα :)

Τσεβουλα ειδα και την μπουμπουκα σου. Πολυ γλυκο μωρακι :). Μεγαλωνοντας θα γινει μια εξωτικη κουκλαρα.

Ελενακι μου τι παθατε? Με τον θηλασμο πως τα πατε?

Σταματαω. Η ωρα πηγε 00.40 και τελειωσα με τα μυνηματα του 2012. Τν επομενη φορα θα σχολιασω του 2013. Καλο βραδυ γλυκουλες μου και ηρεμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου..

πως εγινε ετσι το φορουμ;;;;τι βλακεια;;;αντε να το φτιαξουν

το παρτυ εγινε!!!!περασαμε παρα πολυ ωραια!!ολοι ξετρελαθηκαν με τις δημιουργιες μου κ με τον στολισμο που ειχα κανει!ολοι μου ελεγαν να το κανω επαγγελμα..χαχα ειχαν κανει ποσα φαγητα κ ολοι εφαγαν απο 3 με 4 πιατα!!!!τα επεξα οταν πηγα να μαζεψω κ ειδα οτι δεν ειχαν μεινει πολλα..τα παιδακια ειχαν ιδρωσει απο το πολυ παιχνιδι κ οι μεγαλοι ειχαν σκασει απο το φαι.εγιναν ομως δυο ασχημα συμβαντα..το πρωτο ειναι οτι με την τουρτα εγινε πατατα!!δεν εκανα τελικα δυοροφη γιατι απο την βιασυνη κ το ανχος ο δευτερος οροφος γκρεμιστηκε..κ τελικα την εκανα απλα..μετα απο πολλες ωρες που προσπαθουσα να την σωσω..ημουν στο τσακ να την πεταξω στα σκουπιδια!!ανχωθηκα τοσο πολυ που μονο δεν εκλαιγα..κ το δευτερο κ πιο τραγικο ειναι οτι ειμασταν σε εναν παιδοτοπο που τον ειχα κλεισει κ ειμασταν μονο συγγενοις κ φιλοι..κ ξερετε τι εγινε;;;;;με εκλεψαν!!!!ειχα βαλει το τσαντακι μου πισω απο το μπαρ στον επανω οροφο κ εκει το οποιο ηταν κλειστο κ ειχα βαλει εκει τα δωρα των παιδιων απλα εμπαινε η κορη αυτης που εχει τον παιδοτοπο κ εβαζε μουσικη!!ηταν ενα τσαντακι μαυρο κ στο σκοταδι ουτε που φαινοταν..με ειδε να το βαζω εκει η κορη της η νυφη μου κ αυτη που εχι τον παιδοτοπο..η κορη της να σημειωσω φαινεται μια πολυ σοβαρη κοπελα αλλα δεν εχι καμια σημασια γιατι κ μια αλλη που με ειχε κλεψει σε εμπορικο ηταν μια καλοντυμενη κ ανευ υποψιας κυρια!!εκει λοιπον εκτος απο την κορη της μπηκαν τα παιδακια η ξαδερφη μου κ ο διπλανος γειτονας μας ο οποιος ειναι τραπεζικος κ παπαδοπαιδι!!ενας ευγεναστατος κ ανευ υποψιας κ αυτος!!ακομα αναρωτιεμαι ποιος μου αρπαξε τα 50 ευρω!!!οι υποψιες μου πεφτουν στην κορη ή σε καποιο παιδακι γιατι πολλα παιδακια κανουν κατι τετοια γιατι δεν γνωριζουν τη σοβαροτητα κ δεν εχουν τον φοβο..αλλα ποιον μπορω να κατηγορησω απο την στιγμη που δεν εχω αποδειξεις;;;;;;;τελικα ουτε τον κωλ..σου δεν πρεπει να εμπειστευεσαι στις μερες μας!!στεναχωρηθηκα παρα πολυ μονο κ μονο γιατι μπορει να ηταν κ καποιος συγγενεις ή φιλος..κ αυτο ηταν μεγαλη μαγαρα!!!!!απο την αλλη αυτος που με εκλεψε σιγουρα δεν γνωριζε την αξια που ειχε το τσαντακι γιατι αλλιως θα επαιρνε κ αυτο κ θα ειχαμε εχθες κηδεια..οπως ειπε κ ο αντρας μου..ηταν ενα μαυρο λουι αξιας 380 ευρω κ μου το χε κανει δωρο η κουμπαρα μου απο το χωριο οταν τους ειχαμε παντρεψει..ευτυχως ειναι μαυρο κ το σηματακι δεν φαινοταν..εαν ηταν το κλασσικο σχεδιο θα μου το ειχαν αρπαξει κ αυτο..κριμα παντως κ να σας πω την αληθεια ευχομαι αυτος που το πηρε να το πληρωσει παρα πολυ ακριβα στην ζωη του!!!

αυτα θα σας βαλω κ φωτο να δειτε τις δημιουργιες μου!!

καλη χρονια σας ευχομαι!!υγεια κ ευτυχια!!εμενα οπως καταλαβατε εαν εξαιρεσω το γεγονος οτι το κοριτσακι μου εγινε τρια κ ηταν πολυ χαρουμενο που ξεκινησε η χρονια με κλεψιμο..ελπιζω να μην παει ετσι ολος ο χρονος!!!

μα δεν ειναι αδιανοητο;;;;αλλα κ παιδακι να το πηρε κ ο γονιος να το βρηκε ποιος θα παρει τηλ κ θα πει το παιδι μου σε εκλεψε;;κανεις!!!απλα δε θα μαθω ποτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia akomi etsi to forum????ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ Εmειs ths NOYNOY trwme kremoules...kai egw eixa parei xwris zaxarh kai den ths etrwge...kai me autes teleia...tis trwei oles!!!

koritsia...exei elafrws pristei to mataki tou epanw sto vlefaro...ti na kanw????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Ευχαριστω για τις πληροφοριες για τις κρεμες. Επειδη δεν ειχα αλλο δειγματακι του πηρα χθες της nestle που ειδα οτι ηταν χωρις ζαχαρη και σημερα εφαγε 16 κουταλιες. Νομιζω την εφαγε καλυτερα απο χθες και προχθες ισως γιατι δεν βγηκε πολυ πηχτη και του ηταν πιο κοντα στο γαλα που εχει μεχρι τωρα συνηθισει, και την δοκιμασα και εγω και οντως ειναι αγλυκη. Εχω παραγγειλει και της HIPP απο το φαρμακειο οποτε θα πειραματιστω και με αυτη για να του την φτιαξω με δικο μου γαλα.

Μαρακι με γεια τα ρουχαλακια, κανατε και την βολτα σας ωραια.

Βάσω περαστικα στην πεθερα δυσκολη η γαστρεντεριτιδα σε εξαντλει πολυ.

Αντωνια πηρε πολυ φορα ο Αναστασης, ειναι δυσκολη εποχη τωρα που θα μπουσουλησουν που ειναι στρωμενο το σπιτι, αλλιως το καλοκαιρι σφουγγαριζεις πιο ευκολα. Εμεις μεσα στο σπιτι δεν παταμε με παπουτσια αλλα αν ερθει καποιος ξενος πολλες φορες δεν μπορεις να πεις τιποτα. Παντως αμα παρουν φορα δυσκολα τα περιοριζεις....

Αριαδνη μπραβο στο μπισκοτακι ενα ολοκληρο κιλο, μας εφτασε στα κιλα ο δικος μου παλι πηρε 600 γρ τους τελευταιους δυο μηνες οποτε μια χαρα ειστε.

Κατερινακι καλη χρονια, περνατε πολυ ωραια, αλλα θα συνηθισεις παλι αλλωστε εχεις ολες εμας!! Ελπιζω να βρειτε και εσεις και εμεις συντομα νονους και να ειναι καλοι σαν της Βασως, εγω ελπιζω να εχω νεα αυτο το μηνα για το θεμα νονου θα σας πω.

Νάνσυ να την χαιρεσαι την μικρουλα σου να ειναι παντα χαρουμενη. Κρατα απο εκεινη την μερα οτι περασαν καλα τα παιδακια και οτι ευχαρηστηθηκαν οι καλεσμενοι σου, οποιος το εκανε θα το βρει μπροστα του.

Μαρινα εμενα παλι δειχνει να εφαγε καλυτερα αυτην χωρις ζαχαρη, το προτιμω να σου πω την αληθεια δεν χρειαζεται να μαθει απο τωρα στη ζαχαρη και οσο μπορω να ελεγχω τι τρωει θα την αποφευγω. Για το ματακι μπορεις να του βαλεις κομπρεσουλες με χαμομηλι ή ρωτα τον παιδιατρο σου για το tobratex.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!

Λιακι τι καλα που βγαζει τοσο γρηγορα δοντακια,εγω την κοιταω καθε μερα ποτε θα πεταχτει κανενα!Εχουν πολυ πλακα με τα πρωτα τους δοντακια

Μαρακι καλοριζικες οι βερες κοπελα μου και καλοστεριωτες!

εγω την πατησα με τα ρουχαλακια της,της ειχα παρει απο τη εγκυμοσυνη για καθε μηνα σχεδον αλλα τα χειμωνιατικα πηγαν χαμενα ,της ειναι μικρα,αρα και τα ανοιξιατικα μικρα θα της ειναι

Εμεισ δεν παταμε με παπουτσια στο σπιτι,αλλα οπως και να χει σκονιζεται το σπιτι

Η μπουμπου μου δεν θελει καθολου ακομα μπρουμητα και απο τοτε που βρηκε πως να γυρναει ανασκελα δεν καθεται ουτε λεπτο μπρουμυτα!

Μια χαρα το μπεμπακι σου Αριαδνη!Η δικια μου μου ειπε να ξεκινησω με φρουτα .Δευτερα θα ξεκινησουμε.Τι να πω καθε γιατρος δικη του τακτικη.Απλα για το ρυζαλευρο ειναι ΄λιγο αρνητικη η δικια μου γιατρος.

Πασχαλιτσακι τι καλα που περνατε τοσο ομορφα!Και γω ανυπομονω να παω στο χωριο μου το Πασχα και να σου πω την αληθεια θελω να κατσω και ολο το καλοκαιρι(αν το δεχτει ο κυρης)με ενα μικρο διαλειμμα στην Κρητη.Ετσι ειμαστε και μεις στο χωριο,ολη μερα περατζαδες και ανεμελια...ε και λιγο παραπανω τσιπουρο!Οσο για το ξωτικη,αντε να ρθει το καλοκαιρακι να της βαλω τα κιτρινα μαγιο της και να φλεταρουμε με μπεμπηδες!

ΝΑνσυ μου περασατε ωραια,αυτο εχει σημασια,που το ευχαριστηθηκες.!Ατιμο πραγμα η κλεψια οντως κι ειδικα αν σου μπαινουν υποψιες για καποιον...αλλα δεν μπορεισ να πεις τπτ

Πωωπωω διαβασα και εγραψα τοσα που μπερδευτηκα!!!Τα υπολοιπα μετα,,,Σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AGAPES MOUUUUUUUU!!! xronia pollaaa! kali xronia euxomai na exoume me ugeia pano apo ola, agapi, lefta kai fouskomenes koilitses gia oses to epithumoun!:)))))) xronia polla kai stis eortazouses kai stous eortazontes. xristinaki xronia mas polla! me to kalo na gennithei o mpempis ;)

bikaki mou xronia polla na xairesai to onoma sou kai na xairesai kai ton antrouli sou.

den thimamai poies akoma giortazoun :( sunxoreste me...

loipon ta dika mas, paramoni xristougennon ekana trapezi spiti opos kathe xrono kai boithisan kai i mana mou kai i keratoukla pethera(tha sas eksigiso meta) ekana polla fagita kai menane polla!!! eixa kalesei kai tin nona tou toni me ton arraboniastiko tis pou einai kai ksaderfos mas! ola kala mas afisan ta mora na fame! meta paiksame kai xartia kai meta nani...

paramoni protoxronias ekana pali trapezi spiti kai mono i mana mou skeftike na ftiaksei kai auti kati na min ta exo ego ola... kala perasame, anoiksame sampania kai kopsame basilopita kai etuxe to flouri se olous mas xaxaxax itan akribos sti mesi. ti protoxronia fagame sti pethera mou kai ekei to flouri epese se mena ;) mporei na kerdisa to flouri alla den ksekinise gia mena toso kala i xronia!!!!! loipon i kali mou petheroula exei ena megalo kako!!! polla exei alla telos panton! oles tis meres pou eimastan mazi (paramoni xristougennon, xristougenna, paramoni protoxronias kai protoxronia) sunexeia elege ton manoli mou keratoukli!!!! na to peis mia fora stis toses na po ok! alla na fonazeis to moro mono keratoukli e den to dexomai!!! mexri kai i nona tou toni mou eipe oti einai treli kai den tha eprepe na ton fonazei sunexeia etsi! ti protoxronia omos den anteksa!!! tis leo se kapoia fasi ekei pou mou eixe anebei to aima sto kefali, to ''keratoukli'' einai to xaideutiko tou manoli??? kai gelouse! kai tis leo diladi kai ego mporo na fonakso kapoia gunaika keratoukla xoris na tsatistei! kai den milise! meta apo ligo leo tou suzuks ade pame spiti! ta mora eixan kourastei kai ego den ithela na katso allo! anebikame spiti kai tou tin eipa tou suzuks gia tin mana tou, oti den to brisko sosto na leei sunexeia to moro keratoukli kai tou eipa oti otan tin do tha tin po keratoukla!!!! kai as mou pei tipota!!!! kai etsi malosame kai den ksekinise toso kala i xronia!!! tespa... sas kourasa...

ta mora mou einai kala, mono o manolis mou exei trelo mpoukoma! dokimasa to frezymar alla tipota! mou edose kai kati stagones i paidiatro kai pali tipota!!! simera exoume rantebou gia embolio kai tha doume ti tha mou pei! tha sas ksana grapso meta pou tha gurisoume...

elpizo na prolabo argotera na diabaso ta nea sas! den mporeite na fantastite poso mou LEIPETE.... filakia pollaaaa

a ti epathe to mammy?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...