Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

Καλημέρα Κορίτσια, στην Αθηνα εχει συννεφια αλλα τουλαχιστον δεν βρεχει.

Χθες η Παναγιωτα μου δεν ηταν πολυ καλα και ημουνα λιγο down. Καθως τρωγαμε φρουτοκρεμα ειχε εντονο βήχα, τον εχουν καμια βδομαδα τωρα και ξαφνικα την ακουω να βηχει συνοχομενα σαν να θελει να βγαλει τα φλεμματα, και την αρπαζω απο το καθισματακι τη γερνω λιγο μπροστα και χειμαρος εμετος, φρουτοκρεμα φλεμματα. Χαρηκα να σας πω γιατι το παιδι ανακουφισθηκε, αλλα ειχα τη ΜΑρία που γκρίνιαζε και ηθελε να συνεχισουμε την φρουτοκρεμα (στον κοσμο της) και ενα πατωμα που δεν μπορουσα να πατησω. Χαμος. Τελοσπαντων αφου τελειωσαμε μετα παιζαν για καμια ωρα μαι χαρα και μετα αρχισε η Παναγιωτα να γκρινιαζει και να μην εχει διαθεση. Δεν μου εχει ξανασυμβει να ειναι τοσο κακοδιαθετη. Δεν γελουσε με τιποτα και ειναι πολυ χαρωπα παιδια γενικως. Ηταν ζεστη αλλα το θερμομετρο δεν εδειχνε πυρετο, ωσπου μετα απο πολυ νταντεμα αποκοιμηθηκε στην αγκαλια μου, αλλα με τιποτα δεν γινοταν να την αφησω στην κουνια εκλαιγε, καπου ποναγε φαινεται. Τελικα μετα το μεσημεριανο κοιμηθηκε κανα 3 ωρο και σηκωθηκε....κοκκινη και με επιπεφυκιτιδα. Ειχε ενα 38,2. Πηρα το γιατρο και μου λεει ειναι αρχη ιωσης. ευτυχως της ειχε επανελθει η διαθεση, γιατι αυτο ηταν κατι που δεν μπορουσα να αντεξω να την βλεπω ετσι μαραμενη. Ευτυχως ο πυρετος επεσε χωρις να παρουμε κατι, αλλα εφαγα τον κοσμο να βρω το κολλυριο και τιποτα, θα μου το φερουν σημερα το μεσημερι. Ειναι καλυτερα ομως σημερα. Αντε να δουμε. Στο μεταξυ προπσαθω να την εχω σε καραντινα, αλλα πως να το κανεις αυτο που θελουν κι οι δυο να παιξουν στο χαλι και να πιανονται.

Θα σας σχολιασω αργοτερα. Φιλια πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν ισχυουν αυτα που λεει ο γιατρος, τοτε μαλλον η μητερα ειχε μεινει εγκυος οχι απο το συντροφο της και προσπαθουσε μετα να τα μπαλωσει και λιγο η επιλοχειος, λιγο οι τυψεις... τι να πες το αποτελεσμα δυστυχως ειναι το ιδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ Σονια περαστικα στην Παναγιωτα σου..ευχομαι να μην αρρωστησει περισσοτερο..κ εγω φετος πρωτη φορα ειπα αντε να ερθει το καλοκαιρι να ηρεμησουν τα μωρακια μας!

Σταυρουλα ωραιες οι μπλουζες!εγω καθε βραδυ κανω αυτο που κανει η Λελα γιατι αλλιως τωρα απο την αυπνια θα ημουν στο ψυχιατρειο!ενω ετσι κοιμαμαι κ λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα σε μαγεψαν τα Χανιά ε? Γέλασα με το "παντερμα" το λενε που κατω. Οσο για τα βαφτίσια είχε έρθει και το καγκουρακι με το Νικολα μόλις που ειχε σαραντισει. Μολις την είδα,λέω ρε Κατερινα χαρας στον κουραγιο σου!

Μαρία γαλλία ε? Εχω όνειρο να παώ στο la PAris. Αν και από Ελλάδα έχω κι εγώ την προφορά με το γρο. :D . Οσο για την παραγγελια απο το εξωτερικο τι να σου πω, μηπως να αλληλογραφουσες πρωτα μαζι τους. Δεν εχω παραγγειλει φορεμα απεξω.

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω εμενα δεν κανουν το κουπεπε γιατι δεν τους το κανω. Επρεπε να το κάνω? :roll: Είναι must?

Αριάδνη δε φωναζετε παπα να σας κανει κανα ευχελαιο? Ολα τωρε ετυχαν?

Κατερινα φανταστικο το πολυμορφικο καθισματακι. Πολυ μου αρεσει. Οσο για τη νυφη, εχω δεν απο φωτο μιας γνωστης (δεν ημουν στο γαμο) νυφικό λευκό τύπου μπαλαρινα (σωμα που δεν το υποστήριζε καθολου) all star λευκα , νυφικα και ο γαμπρος με τιραντες, ψαραδικο παντελονι και καπελο τυπου ελεηστε τον αοματο. Και οταν ρωτησα τη φιλη μου που ηταν ξαδερφη της και παρουσα στο γαμο τι προσπαθουσε να πει ο ποιητης , μου απαντα οτι ετσι ηταν το στυλ τπους και θελα να το υποστηριξουν καιο στο γαμο. Βλακειες! Είναι εγωκεντρισμος και κομπλεξισμος και δεν μπορεις να μην γελασεις με το αποτελεσμα. Οκ μπορει να σου αρεσει , αν το κανεις οπως θες , αλλα μην περιμενεις και οτι εγω δνε θα γελασω!

Σταυρουλα προσεξτε με αυτα τα στρασ στα κπλουζακια να ειναι στερεωμενα καλα, γιατι ειναι επικινδυνο να τα καταπιουν τα μωρα, καθως τα εχουμε αγκαλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλία περιεργο αυτο με το μικρο και το στηθος, λες να απογαλακτίζεται απο μονος του. Να βλεπει τη μανουλα οτι χρειαζεται να αφιερωσει για λιγο την ενεργεια αλλου και να αντιδρα ετσι. Για δες πως θα εξελιχθει και πες μας. Καλο κουραγιο με τη μελετη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία περαστικά στην μπεμπούλα σου. Κι εγώ φέτος ανυπομονώ περισσότερο από κάθε άλλη φορά να έρθει το /καλοκαίρι και ας έχει καύσωνες. :twisted::twisted: Καλέ τα στρας δεν τα φοράω με το μωρό εννοείται :lol:

Πριν λίγο παραλίγο να έχουμε ατύχημα. Τον βρήκα να κρέμεται στο καρότσι και να κρατιέται να μην πέσει μόνο με τα χέρια το υπόλοιπο σώμα κρεμόταν. Παναγίτσα μουυυ.

Αντωνία είστε τυχερές που τουλάχιστον μπορείτε και κοιμάστε στο κρεβάτι με τα μωράκια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια,εδώ πάλι βροχή!Κάνω υπομονή όμως γιατί θα φτιάξει την άλλη βδομάδα και θα πάμε Πάτρα.Θέλω πολύ να πάω, με πτοεί λίγο το κουβάλημα :twisted:

Σοφία περαστικά στην Παναγιωτούλα μας!Με έχουν εκνευρίσει οι ιώσεις, τελικά είναι αρκετά δύσκολο να προφυλάξουμε τα μωράκια μας.Γέλασα που ρώτησες αν το κουπεπέ είναι must :lol::lol: Φυσικά και δεν είναι αλλά επειδή μου άρεσε και μένα σαν μωρό (είχα και παρατσούκλι κουπεπίνα :lol: ),γι αυτό της το κάνω.Τώρα κάνουμε και κουκου τα με την κουβέρτα και ξεκαρδιζόμαστε!

Σταυρούλα,πως έγινε αυτό με το καρότσι??Δεν τον είχες δεμένο?Πάντως το χρησιμοποιείς πολύ το καρότσι,ε?Θα το εφαρμόσω και γω στη Πάτρα που δεν έχουμε όλα τα κομφόρ.

Διάβασα Λίλ και γω αυτό που έβαλες και συμφωνώ με αυτά που είπε η Σοφία.Αυτή η ιστορία πάντως με έχει κάνει χάλια.

Όσο για τη φίλη μου που σας έλεγα ότι με στενοχώρησε, δεν είναι ότι με στενοχώρησε που με ρώτησε για του χρόνου γιατί έχουμε σκεφτεί τί θα γίνει με το μπισκοτάκι έτσι κι αλλιώς, με στενοχώρησε ό τρόπος της που εμπεριείχε "οικτο".Αλλά τί να γίνει, ο καθένας μπορεί να σκέφτεται όπως θέλει.Και γω πέρασα μια περίοδο που στενοχωριόμουν που δεν έχω κάποια "μονιμη"βοήθεια όπως άλλες αλλά μετά το φιλοσόφησα και πια δεν με πειράζει, ίσα ίσα με ευχαριστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!

Σοφακι περαστικα στην μικρουλα και παλι.Αμαν αυτες οι παλιοιωσεις!Εχτες που πηγαμε στο φαρμακειο μας ειπαν να προσεχουμε το συνωστισμο γιατι κυκλοφορουν και σοβαρες ιωσεις τελευταια.

Σταυρουλα πως εφυγε , δεν ηταν δεμενος?

Σιγουρα μας ενδιαφερει που εφυγε τοσο αδικα μια ψυχουλα!!Γιατι να τα τραβηξει αυτα το καημενουλι? :cry:Τρεμει η ψυχη μου εστω και με ενα κλαμα απο το μωρακι μου,δεν εχω λογια,αν ειναι ετσι,μαλλον καποιο προβλημα θα ειχε εκεινη, δεν μου φαινονται φυσιολογικα αυτα ,αααχ δεν ξαναδιαβαζω ειδησεις παλι.....

Σημερα κοιμηθηκαμε 8ωρο, μετα απο πολυυυυυ καιρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερα μανουλες!ΔΕν εχω διαβασει τα νεα σας!

Η μικρη μου ειναι ακομα αδιαθετη,στις 12:45 θα την παω παλι παιδιατρο,μεχρι χθες μου εκανε πυρετο αλλα ξεκινησε κι ο βηχας :( Ισως να μην ειναι μονο το εμβολιο και να εχει κρυωσει κιολας.Το καημενο κοιμαται κ ξυπναει απο τον βηχα.Προσπαθω να της βαζω ορους αλλα γινεται πανικος απο το κλαμα κ φοβαμαι μην την τραυματισω κιολας.Εχει ελλαττωσει και το γαλα πολυ,100γρ με το ζορι πινει. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia...

ti kanete? As min sas perigrapsw pali poses wres den koimithika ti nuxta...kserete kai eseis...

ma ti sto kalo epathe twra pou megalwse xeirotereuei o upnos?? Kai twra oxi tipota allo, alla klaiei kai thelei opwsdipote gala...1 wra tin paleua na tin koimisw alliws kai auti na klaiei kai molis tis edwsa gala meta apo 1 wra kai kati koimithike! Ti na pw? Den kserw pia ti einai swsto na kanw kai ti lathos? An tis dinw amesws to gala kserw oti tha koimithei kai amesws...alla einai swsto auto?? H tha to kanei sunitheio kai den tha kobetai mexri na paei 3??

Delphina oi kinezoi einai polu empistoi se oti agoraseis apo ekei kai episis molis tous steileis email an thes na rwtiseis kati tha sou apantisoun amesws...kai egw apo kina eixa parei to nufiko kai epidi eixa ksexasei na tou grapsw mia leptomereia me pire thl sto kinito o anthrwpos! Kai kati alla tsimpidakia pou eixa parei apo to e-bay gia tin Ebelina telika itan apo kina kai epidi argousan na erthoun esteila email 2 fores kai mou apantisan amesws kai tis 2 fores! (kala pira kati fobera tzimpidakia fiogkakia)

To mono einai oti tha parei polu kairo na erthei...pote tha kaneis to gamo?? To forema pou pires logika tha kanei panw apo mina na erthei. Pantws kai kapoia allagi na itheles na kaneis, h na prostheseis kati panw sto forema tha sou to ekanan, h an tous estelnes ena email me fwtografia apo allo forema kai tous peis thelw kai auto panw h etsi na einai h plati tha sto kanoun! Einai foberoi! Egw auto pou dialeksa tou ekana ena swro allages, tous eixa steilei email me alles fwtografies kai tous elega thelw auto to nufiko alla me tin oura autounou kai me to mpousto autounou...stin ousia diladi dimiourgisa ena diko mou sxedon!!

Katerina :lol::lol::lol: gia ta brakia kolie!!!

Ax Sofia, perastika stin Panagiwta sou...to kaimeno...euxomai na perasei grigora.

A! kai h Katerina irthe! Mprabo tis! Ti wraio na gnwrizeste kai na tairiazete san parea! Makari na eixa kai egw pio konta kapoies apo esas!! Giauto ante koritsia lew na kanonisete oles mazi diakopes stin Kriti! :lol:

Sofia oute egw tis kanw koupepe...den einai must kale...oti thes tous mathaineis, apla mporeis na tous mathaineis kati pou na mimountai kapoia kinisi xeriou...kai to mia wraia petalouda px to idio einai!

Stauro den ton deneis?? Egw plewn den ginetai na min tin desw...skarfalwnei pantou kai steketai...auto pou les mou to exei kanei kai me to karotsi kai me to relax kai me to kathisma fagitou! Oso gia to bradu...kalitera afou tou exeis mathei tin kounia na min tou matheis to krebati sou giati meta tha einai duskolo na ksemathei...esas pisteuw oti apla einai fasi kai tha perasei afou sto parelthon thumamai pou koimotan kai 8wra!

Ari kai egw akribws auto pou les...stenaxwriomoun kapote pou den exw boitheia...alla twra to exw dei alliws...eimai perifani pou oti kanw to kanw moni mou...entaksei mporei na emeina me 5 trixes apo tin kourasi kai ta ksenuxtia :lol::lol: alla megalwnw to paidaki mou kai xalali tis! :D

Lilaki egw den diabazw plewn tipota apo ola auta pou grafoun h pou lene giati einai toso stenaxwro pou den thelw oute na to skeftomai :(

Bibi perimenoume nea sou apo giatro...pwpw ola ta mwra arrwsta...polu iosi exei pesei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

ελενα σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!αχ χαρηκα γιατι με αγχωσε ο αντρας μου..ναι οντως τους εστειλα mail κ μου απαντησαν αμεσως..τους ειπα οτι το θελω μεχρι της 15 μαρτιου..για να εχω περιθωριο να διορθωσω στην μοδιστρα..θελω να το κοψω λιγο κατω για να μην το παταω γιατι με την βαφτιση με βλεπω να κανω καμια τουμπα!! ;)

σοφια κ βιβι περαστικα στα μωρουλια σας..φετος ο χειμωνας ηταν τραντζικ..τα καημενουλια δεν ησυχασαν.. :(

λιλ οσο για αυτη την γυναικα τι να πω...?!!εγω το θεωρω απαραδεκτο να αφησει ενα μωρο αταιστο κ βρωμικο..κ η φαση ειναι οτι βγηκε μια συγγενης της κ ειπε οτι επειδη κοβοταν συνεχεια καθε μερα το ρευμα δεν μπορουσε να το ταισει κ να το αλλαξει!!ειναι δυνατον? :x αριαδνη σε σας που εκοψαν το ρευμα κ το εζησες ειναι δυνατον να γινει τετοιο πραμα?καθε μερα βλεπω την μικρη μου κ λεω αν καθυστερησω λιγο το φαι της ολη η γειτονια θα μας παρει χαμπαρι απο το κλαμα κ τις τσιριδες..

σταυρουλα δεν τον ειχες δεμενο τον στρατο?ετσι εγινε κ με τον αντωνη μου..τον ειχε η πρωην πεθερα στο καροτσι (εγω στην δουλεια) κ για 1 λεπτο πηγε να κοιταξει το φαι στην κουζινα κ ξαφνικα ακουει ενα ντουκ..φρικαρε μολις τον ειδε κατω στο πατωμα..αρχισε να κλαιει κ τον εψαχνε παντου να δει αν χτυπησε..η καημενη με το που γυρισα σπιτι μου λεει το κ το κ την λεω θα τον δενεις γιατι ηταν πολυ υπερκινιτικο μωρο..7 μηνων ηταν..την λυπηθηκα οταν την ειδα ετσι..φοβηθηκε κ να μην την πω τιποτα,αλλα την καθυσηχασα..

ναταλια καλο διαβασμα..λες να κοψει τον θηλασμο ο στρατουλης σου?παιρνει μπουκαλι κανονικα πλεον?

αριαδνη μην στεναχωριεσαι..ολα ερχοντε βολικα..κ ετσι ειναι..μετα θα εχεις ενα καθημερινο ρυθμο που θα σου αρεσει κιολας..κ εγω δεν ξερω που θα την αφηνω οταν θα βρω δουλεια.γιατι η πεθερα δεν μπορει να την κραταει..εχει προβλημα στην μεση κ στα ποδια..θα πρεπει να ειναι κ ο πεθερος μου μαζι της για να την βοηθαει..μαλλον θα χρειαστει να πληρωνουμε για να μας κρατανε το μωρο..

αντωνια κ εμεις εδω συννεφια..εχει κρυο παντως..κ εγω εχω 2 νυχτες που την πηρα να ξαπλωσουμε μαζι κ μας πηρε ο υπνος κ της 2!! :) αλλα νιωθω πολλες φορες οτι την χτυπαω με το χερι μου..μου αρεσει πολυ η μυρωδια της οταν ειναι διπλα μου στο κρεβατι κ ειναι μικρουλα αγκαλια σε σχεση με τον ανδρεα που το χερι σηκωνονταν τερμα πανω για να τον αγκαλιασω!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσουίτα όλα καλά?

'Έλενα, λες όντως να πεινάει?Η μήπως το έχει συδυάσει ότι πίνοντας γάλα θα ξανααποκοιμηθει?Χτες αυτό συζητούσαμε με την κουμπάρα μου που ο γιος της είναι 4 και το βράδυ ξυπνάει για γάλα ενώ έχει φάει πολύ καλά κατα τη διάρκεια της ημέρας και λέγαμε ότι το έχει συνδυάσει με το να ξανααποκοιμηθεί. Η Εβελίνα όμως ίσως περνάει και μία φάση, ίσως να θέλει να αυξήσει το φαγητό της,θα δείξει...

Εμ βέβαια, εσεις έχετε πολλά μαλλιά και παραγγέλνετε και τσιμπιδάκια :lol:

Μαράκι π'ότε θα γίνει ο γάμος τελικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΑ χαρα ειμαι αριαδνη μου απλα καθεται η σαντυ κ βλεπει παιδικα κ μωλις με δει να κατσω στον υπολογιστη τσουπ ερχεται ετσι το αποφευγω να μπαινω για α μη βλεπει κ αυτη πολυ

κ εγω τωρα περιμενω την παιδιατρο για τα εμβολια..κ τα κακομοιρα κοιμουνται..

τελικα εκοψα 2 μαθηματα το μηνα κ απο την λογοθεραπευτρια κ απο την παιδοψυχολογο γιατι δεν μου κατεβαζαν την τιμη κ ετσι εχασαν κ οι δυο..εαν μου εκοβαν απο 5 ευρω η καθε μια θα εβγαζαν περισοτερα αλλα τα πηρε κ ο αντρας μου κ ετσι θα χασουν κ οι δυο κ εγω θα γλιτωσω 140 το μηνα..απλα θα πηγαινουν εναλλαξ η σαντυ στην ουσια θα κανει ενα μαθημα λιγοτερο την εβδομαδα..δεν γινοταν αλλιως τα 35 ευρω για 45 λεπτα τσουζουν παρα πολυ..απλα κοιταζω να δουλευω κ εγω περισσοτερο μαζι της.

βλεπω τρελες ετοιμασιες..μπραβο κοριτσακια μου!!εγω απο την στιγμη που δεν εχω νονους δεν εχω ορεξη να ασχοληθω με τιποτα..

γενικα δεν μας παει καλα τον τελευταιο καιρο κ απλα προσπαθουμε να μην πεσουμε ψυχολογικα..

το ποσιμο εμβολιο ουτε εμεις το καναμε γιατι δεν ηθελε ο αντρας μου βεβαια μας ειπε η παιδιατρος οτι απο την στιγμη που εχουμε μεγαλυτερο παιδι οτι ηταν σημαντικο ννα το κανουμε αλλα η σαντυ δε παει παιδικο κ ετσι δεν το καναμε.

εστε μου στο τσακ το γλιτωσες ε;εχει φαει τουμπες εμενα η σαντυ..ου..κ ακομα τρωει δηλαδη :lol::lol:

εχτες πεθανε κ η φιλη της ξαδερφης μου απο ανακοπη 32 χρονων με δυο παιδακια 1,5 κ 3,5....αυτα ακουω κ λεω θεε μου πανω απο ολα υγεια!!!κριμα στα νιατα της κοπελας που δεν θα μπορεσει να δει τα παιδακια της να μεγαλωνουν..κ κριμα στα παιδακια που θα μεγαλωσουν χωρις την μανουλα τους...κριμα γενικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριάδνη εμένα δεν γελάει με το κουκου-τσα. Καλά το κουπεπε ούτε να το χε... :lol:

Καλά εγώ φταίω που έγινε αυτό με το καρότσι. Τον δένω απλά εκείνη την στιγμή τον άφησα για 1 λεπτό και όταν γύρισα για να τον δέσω είδα ότι είχε κρεμαστεί. :lol: Παρόλο που τρόμαξα όσο το σκέφτομαι ήταν πολύ αστείο το θέαμα γιατί κρατιόταν το καημένο γερά να μην πέσει. Το ένστικτο τι σου είναι όμως ε?

Ναι το καρότσι το χρησιμοποιώ πολύ γιατί το γουστάρει πολύ ο δικός μου. Εκεί τον νανουρίζω πολλές φορές όταν δυσκολεύεται να κοιμηθεί. Δεν κοιμάται πουθενά αλλού εκτός από το στήθος βέβαια.

Αρι τα παιδιά δεν τα κάνουμε με την προυπόθεση ότι θα έχουμε βοήθεια. Αν ήταν έτσι θα υπήρχε υπογονιμότητα μεγάλη.

Βιβή ε τότε μάλλον κρύωσε γι'αυτό έκανε και πυρετό. Πωπωωω δεν αντέχω άλλο να ακούω κόσμο να βήχει και ακόμα χειρότερα μωράκια να βήχουν και να είναι άρρωστα.

Έλενα μήπως δεν είναι πείνα αλλά την πονάνε τα ούλα της? Το λέω γιατί αν ήταν πείνα δεν θα έκανε 1 ώρα μετά το γάλα να κοιμηθεί θα κοιμόταν αμέσως. Για δοκίμασε πριν της δώσεις γάλα να της βάλεις λίγο mundisal στα ούλα.

Αχ αυτά τα 8ωρα σαν όνειρο τα θυμάμαι. Μου φαίνονται πολύ μακρινά. :lol: Μακάρι να μπορούσα να του βάλω κι εγώ τσιμπιδάκια :lol::lol:

Πωπωωω ξεκίνησα να γράφω με ντάλα ήλιο και τώρα έχει μαυρίσει ο τόπος και ρίχνει καρέκλες.

Νάνσυ ουφφφφ δεν μπορώ να ακούω τέτοια μαυρίζει η ψυχή μου. :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Νανσουλη κριμα πολυ κριμα για την κοπελα και για τα παιδακια της που αφησε πισω και την οικογενεια της.

Ειναι πολυ στεναχωρα ολα αυτα ειναι και ο καιρος ετσι και σε πιανει πλακωμα .Ευτυχως που θα φυγω για δουλεια σε λιγο να πουμε και κανα κους κους να ξεχαστω λιγακι.

Μαρακι τα ιδια με εσενα σκεφτομουνα και εγω, συμφωνω μαζι σου.

Τσεβουλα περαστικουλια σας !

Σταυρουλα φαινεται οτι ουτε λεπτο δεν πρεπει να τα αφηνουμε απο εδω και περα.

Ελενα μπορει να ειναι και τα ουλα της....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσυ καλα κανατε..θα την βοηθησεις κ εσυ την σαντυ..πολλα λεφτα ειναι το μηνα..αχ η καημενουλα..κριμα πολυ κριμα..32 χρονων νεοτατη..κριμα για τα παιδια που δεν θα εχουν την μανουλα τους..πολυ μικρα ειναι. :cry:

ελενα κ η δικια μου ξυπναει την νυχτα κ την δινω γαλα κατευθειαν τωρα πια γιατι δεν κοιμαται αλλιως..παιζει με την πιπιλα της κ φωναζει αν δεν σηκωθω..

το κουκου τζα μου το ξεκινησε μονη της οταν 4 μηνων..με την σαλιαρα της το εκανε πρωτη φορα κ μετα με την κουβερτα η αν την δωσω πετσετα γελαει κ περιμενει ποτε θα της πω που ειναι που ειναι το κοριτσι την κατεβαζει κ χαμογελαει η φαφουτα..εχει πολυ πλακα γιατι τεντωνει τα χειλη προς τα πλαγια κ φαινοντε τα ουλα!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stauro ta make up einai diaforetika, to forema to raboun aptin arxi giauto kanoun kai toso kairo...

Delphina pantws tha mporouses na zitiseis sto forema kai kapoio stolidi h kati na baleis, epidi eleges oti s'aresei kati sto allo sto lew...mporeis na tous steileis fwto kai na tous pei oti to thes etsi...

Ari kai egw nomizw auto akribws, oti einai apla sunitheia kai thelw na to ksekopsw twra pou einai nwris....alla einai dramatiko na to akouw na klaiei re mamwto kai na min mporw na kanw tipota...

Nancy tragiko auto me tin kopela 32 xronwn :( auto akribws pou eipes, na exoume tin ugeia mas na megalwsoume ta paidakia mas!

Stauro lathos katalabes kale...1 wra prospathw na tin koimisw xwris gala....meta apo tin apotuximeni prospatheia tis dinw gala kai koimatai amesws!!! Apla prospathw prwta xwris gala gia na dw an brw kanenan allo tropo giati to gala to braduno tis to eixa kopsei polu kairo otan thilaza...panw apo mina...twra ksafnika ti tin epiase kai thelei gala? Alla pisteuw oti einai auto pou elege h Aria...oti to exei sundiasei me ton upno....ase paraggeila kai auto to biblio koimisou paidi mou na dw ti leei kai auto mpas kai kanw kanena sundiasmo peiramatwn....2 kopeles pou to dokimasan edw mou eipan oti eidan megali beltiwsi...opote eipa na dokimasw...

Edw akoma ntala ilio exei alla sunithws otan exete eseis panw kakokairia edw katebainei 1 mera meta! Opote aurio xalia kairos...kai legame na pame kai taberna! kala oxi oti auto tha mas empodisei...alla kala thatan na xe kai ilio! :D

Ari :lol::lol: gia ta tsimpidakia....ela bre se kalo dromo eiste kai eseis...se ligo kairo tha ta forate kai eseis!

koritsia gia ta oula den to apokleiw giati mas eipe h giatros oti einai prismena...alla re paidi mou as emfanistei kai kanena donti! Toso kairo leme ta oula kai ta oula alla donti pouthena! H fafouta mou omws to skeftomoun kai to fafoutenio tis xamogelo me trelainei...tha mou leipsei otan bgalei dontia!!

Delphina kai emena etsi kanei,an kai tis teleutaies 2-3 imeres klaiei polu kiolas, apla fobamai min tis ginei anagki kai to sundiasei toso polu me ton upno pou den mporei na koimithei xwris gala kai mou to paei etsi mexri 3-4 xronwn giati to exw akousei se polla paidakia...kai isws polles na me perasete gia treli pou afou mporw na tis dwsw amesws gala kai na koimithei den to kanw...alla lew mipws kai to prolabw na to allaksw twra pou einai arxi!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες

Ναταλια καλο διαβασμα, αν μου ελεγες εμενα τωρα να διαβασω για να δωσω μαθημα με τιποτα δεν θα μπορουσα να συγκεντρωθω. Αυτο που σου κανει με το στηθος πολυ περιεργο δεν ξερω τι να σε συμβουλεψω μαλλον του ειναι πιο ευκολο απο το μπουκαλι που ρεει χωρις να κανει θηλαστικες κινησεις.

Σταυρουλα εκανες το συστημα της Αμαλιας...θεμα συνηθειας ειναι εσυ παντα εχεις το νου σου. Εγω οποτε το κανω μου λεει ο αντρας μου ποτε τον εφερες να μου το λες μην τον πλακωσω. Καλα αυτο με το καροτσι πως εγινε, δεν τον δενεις τωρα που κανει περισσοτερες κινησεις?????

Σοφια περαστικα στην Παναγιωτα, οταν τα βλεπεις ετσι κακοκεφα πως να μην εισαι και εσυ down. Ευχομαι να μην κανει αλλο πυρετο και να εχει καλη διαθεση και φυσικα να μηνν σου κανει τα ιδια και η Μαρια.

βιβη περαστικα στην μικρουλα σου λες να εχει ιωσουλα σε συνδυασμο με το εμβολιο? Ριχνε ορο οσο μπορεις καλο της κανεις.

Ελενα καποια φαση περνανε ολα μαζι και ξυπνανε τοσες φορες την νυχτα. Και εμεις δεν διαπραγματευομαστε να μην πιουμε γαλα το βραδυ, το απλο νανουρισμα δεν μας κανει τιποτα. Εγω σε αυτη την φαση δεν εχω το κουραγιο μεσα στη νυχτα να κατσω μια ωρα μεχρι να κοιμηθει ετσι του δινω αμεσως στηθος, μετα τον χρονο και αναλογως τι γαλα θα πινουμε τοτε θα δω πως θα το χειριστω. Με τη Σοφια γνωριζομαστε απο το 1996 απο το Πανεπιστημιο. :D

Λια 8ωρο εχω να το ζησω και εγω πολυ καιρο αυτο....

Ωχ βρε Νανσυ κριμα για την κοπελα και κυριως για τα παιδακια τοσο μικρουλια χωρις την μαμα τους πολυ στεναχωριεμαι οταν μαθαινω τετοια :cry: , καλα λες υγεια να χουμε και ολα τα αλλα κουτσα στραβα γινονται.

Παω να παρω την μικρη σας αφηνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις εδειξε το πορισμα της ιατροδικαστικης εξετασης απο το βρεφος!3 μερε χωρις φαγητο κ απλητο!η κοπελα σιγουρα ειχε επιλοχεια καταθλιψη!αλλα κανεις δεν βρεθηκε να την βοηθησει...καλο ταξιδι στο μωρακι..κριμα!!

πω πω Νανσυ πολυ κριμα για την κοπελα κ για τα παιδακια της που δεν θα μπορεσει να καμαρωσει..κ τα παιδακια θα μεγαλωσουν χωρις μανουλα!!!πω πω πολυ στεναχωρα γεγονοτα θεε μου!

Σταυρουλα ευτυχως δεν την εκανε την βουτια ο Στρατος!!να τον δενεις!!

Ελενα σε καταλαβαινω που θελεις να μαθεις την Εβελινα να κοιμαται χωριες γαλα αλλα μηπως ειναι πολυ μικρη??η μπορει να ειναι φαση που περναει κ παλι σε λιγο να κοιμαται μια χαρα!

Βιβη περαστικα στην μικρουλα!

ΑΧ τι ωραια που εχετε κρατησει την φιλια σας Κατερινα κ Σοφια τοσα χρονια μπραβο σας!

κ εδω ξεκινησε να βρεχει...παλιοκαιρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εδω πολυ μαυριλα και αερας και βροχη ....θελω ηλιο και καλοκαιρι

Ξεχασα να σας πω πριν σημερα ο Νικολας ξυπνησε στις 6 και μιση και ηπιε γαλα και μετα ξυπνησε στις 9 οποτε δεν του εδωσα παλι γαλα αλλα εφαγε στις 10 και μιση την φρουτοκρεμα οπου σημερα βαλαμε και μιση μπανανα. Καλα την εφαγε στην αρχη προς το τελος δεν ηθελε αλλα φαινεται επειδη αυξηθηκε η ποσοτητα με την προσθηκη της μπανανας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν φάγαμε τίποτα και σήμερα. Στην φρουτόκρεμα έβαλα και ένα μπισκότο μπας και τον δελεάσω αλλά τίποτα με το ζόρι φάγαμε την μισή το ίδιο και το μεσημεριανό μας. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα και προσπαθώ να είμαι ήρεμη. Από τα νεύρα μου όλο μασουλάω. Πάει και η δίαιτα.

Μετά σκέφτομαι το άλλο εμείς κοιμόμασταν και πλεον δεν κοιμόμαστε. Εμείς τρώγαμε και πλέον δεν τρώμε. Μα τι στο διάολο γίνεται ρε φούστη μου??????? Είναι δυνατόν αντί να φτιάχνουν να χαλάνε? :twisted::twisted:

Κι εγώ πλέον τον ταιζω κάθε βράδυ γιατί δεν παλεύεται. Έλενα το θέλω κι εγώ αυτό το βιβλίο.

Επίσης, εννοείται ότι όλη μέρα γκρινιάζουμε και κλαίμε. Δεν ξέρω τι να κάνω πια δεν έχω χαλαρώσει ούτε λεπτό. :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα μια απ τα ιδια βαρεθηκα να πεταω το φαι κ την φρουτοκρεμα!δεν ξερω πια τι να κανω!κ ολη μερα τρεχω απο πισω του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια σας!

ειχα μπει κ χθες σας διαβασα αλλα δε προλαβα να γραψω.

τωρα που μπηκα ειδα οτι εχετε γραψει 8 σελιδες κ επειδη ισως να μη προλαβω κ να διαβασω κ να σχολιασω λεω να γραψω κ μετα να διαβασω οτι προλαβω γιατι ξυπναει κ ο αντωνης ως γνωστον κ βλεπει τα παιδικα του στο λαπτοπ.

ειμαι λιγο στεναχωρημενη γιατι η μπεμπα προχθες το απογευμα κ σημερα το πρωι εκανε κακα με βλενη κ κουκιδες αιματακι.λεω μηπως ηταν η αμοξιλ.πασχαλιτσακι μου αν με διαβασεις θυμασαι που το συζηταγαμε στο φειςμπουκ προχθες που ειδες κ εσυ βλενη;τελικα σου συνεχιστηκε;εγω πηρα τη γιατρο κ ειπε αν κ εφοσον ειναι καλα η μικρη,που ειναι,να κοψω την αντιβιωση κ να δινω 3 φορες τη μερα ουλτρα λεβιρ.εγω εκτος απο την αντιβιωση υποπτευομαι κ κατι γλυκα που τρωω που εχουν απ'εξω ξηρους καρπους κ παροτι δε μου αρσεουν οι ξηροι καρποι στα γλυκα,με τα συγκεκριεμνα εχω πορωθει.το ρυζαλευρο μηπως φταιει;τι να πω..ξεχασα να την ρωτησω.

τι βροχη εριξε βρε κοριτσια πριν;κ αερας μαζι κ πολυ εντονη βροχη,χαμος!

αριαδνη μου πηρε χθες το ματι μου που σας διαβαζα που με ρωταγες για διατροφη του αντρα μου που εχει χοληστερινη κ ειναι το μονο που θυμαμαι να απαντησω,κοιτα χθες ας πουμε του εκανα φασολια μαυροματικα,τριβω απο πανω κ μαιντανο κ καποιες φορες τα συνοδευει με τονο,αλλες φορες κ σκετα.κανει καλο η σαρδελα,ο σολωμος,γενικα τα ψαρια,οχι κρεατα,οχι γλυκα,οχι λιπαρα,οχι πιτες,τυρια,σνακς τυπου κρουασαν,πατατακια κτλ,τηγανητα κ γενικα ολα τα ωραια απαγορευονται,του κανω σαλατες κ τα συνοδευει με παξιμαδια,φιλετο κοτοπουλο ψητο με σαλατα κ γενικα αυτα τα πιο διαιτης..αν μπεις κ στο γκουγκλ θα βρεις ιδεες,εμενα τωρα τελευταια εχει ξεφυγει λιγο κ μαλιστα τελευταια ολο τον μαλωνω γι'αυτο κ χθες εκανα τα φασολια που λενε πως κανουν πολυ καλο.εχει ο αντρας σου χοληστερινη;

παω να σας διαβασω κ αν προλαβω τα ξαναλεμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...