Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

Κατερινακι κ γω το παθαινω αυτο που λες με την ωρα αλλα παντα εχω ως κυριο το γαλα κ μετα οσο φαει απο τα υπολοιπα φρουτα- χορτοσουπα!δηλαδη αν πρεπει να φαει φρουτα στις 10 κ εχει ξυπνησει 7 θα του δωσω κ λιγο γαλα κ ασ εχει θηλασει πολυ μεσα στην νυχτα!εγω ετσι κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια!

Εμεις ειχαμε μια δυσκολη νυχτα!το μπεμπακι μου ψηνοταν,38,8-38,5...Της εδινα εναλλαξ ντεπον κ πονσταν στο τριωρο.Το καλο ειναι οτι οταν της επεφτε ο πυρετος ηταν ευδιαθετη.

Δεν τα αντεχω καθολου αυτα ρε κοριτσια,ειμαι ρακος.Μονο πως με κοιταζε παραπονεμενο μου τσακιζε ολη την ψυχολογια :( !αντε να κοιμηθηκε καμια ωρα ολο το βραδυ.ευτυχως κοιμαται τωρα εδω και μιση ωρα.Μολις ξυπνησει θα την ξαναμετρησω,μακαρι να μην εχει παλι πυρετο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofia nai to priksimo efuge me to xamomili...einai ligo kokkino akoma...

Tony mou s'euxaristw nai boithise polu! Auto kanw kai egw apla polles fores problimatizomai gia auto pou sou eipa, oti twra as poume molis tis pei o suzuks "fws" koitaei panw to fws kai lew mipws tin mperdepsw an tis lew egw "lignt".

Eixa rwtisei kai tin paidiatro kai mou eixe pei to idio omws! O enas mono ellinika o allos mono agglika.

Kai twra rwtisa kai tin kainouria paidiatro gia to an tha argisei na milisei kai mou eipe oti genika ta koritsakia milane kai pio grigora opote kai ta perissotera diglwssa den exoun problima....Tha to sinexisw kai tha diksei to mellon!! :D

Katerina kai egw stin arxi ton idio problimatismo eixa...alla kai otan thilaza kai twra dinw prwta gala...an argisei ligo na ksupnisei to kathistereis ligo an kai esu den tha exeis problima twra giati to mitriko einai pio elafru opote sigoura tha exei xwro kai gia to froutaki.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και πάλι

φαγαμε τα φρουτα μας τι φαγαμε δηλαδη με τα χιλια ζορια σημερα....λοιπον μαλλον οταν πιει γαλα μετα τις 6μιση 7 το πρωι φαινεται οτι εχει χορτασει και δεν τα τρωει τα φρουτα ενω οταν εχει να πιει γαλα απο πιο νωρις τα κατεβαζει γιατι τον εχει κοψει πεινα :o θα δω πως θα παει και τις επομενες μερες στην πραξη και βλεπουμε.

Ανθη μου εμεις τα εχουμε πει και τηλεφωνικα και οπως σου εχω πει και ο Νικολας ξυπναει καθε τρεις ωρες το βραδυ και πολλα αλλα μωρακια εδω κανουν τα ιδια.

Βιβη πολυ ψηλη η μπουμπουκα σου εμας μας περνατε και ας ειναι αγορι και δυο τρεις μερες μεγαλυτερος. Λαχανικα για αρχη μου εχει πει πατατα κολοκυθι καροτο και λιγο σελινο και απο κει και περα προσθετω ενα ενα οτι αλλο θελω.

Αριαδνη ειχε αλλη καταληξη η πατατα απ' οτι στο στοματακι, πρωτη φορα ηταν? Θα συνιθισει και το μπισκοτακι που θα παει ολα θα φανε καποια στιγμη. Ωραιες και οι συνταγες αν ψαξεις λιγο βρισκεις πολλες εναλλακτικες για τα μωρακια.

Βικακι τα μεγαλα μας ειναι στη φαση που μιμουνται και την βλεπω που πλεον εχει αρχιζει και παιζει λιγο μονη της κανοντας ρολους κυριως τη δασκαλα και ετσι μαθαινω και τι κανουν στο σχολειο γιατι οταν τη ρωταω δεν μου λεει και πολλα.

Αμαλια :lol::lol: για το σπανακι και τα μπρατσακια του Τουλη :lol::lol: ποπαυ θα τον κανεις!!! Το πρασο επισης καλη ιδεα θα δωσει και μια πιο γλυκια γευση.

Λια μια χαρα τα παει ο Διονυσακος με τα φαγητα μπραβο που του αρεσουν ολες οι καινουριες γευσεις. Για το ελαιολαδο εγω ξερω οτι το προσθετεις στο τελος ωμο και καλο ειναι μεχρι τον χρονο να αποφευγουμε το μαγειρεμενο λαδι στα φαγητα τους.

Μαρακι μεγεια τα ρουχαλακια, ε με τοση κουραση και υπερενταση που να κοιμηθει η Αννουλα, ενα ειναι σιγουρο θα σου γινει μεγαλη χορευταρου. Ε οχι να βαλεις και κοκκινο παπουτσι νομιζω θα χαλαει ολο τον ρομαντισμο. Σας ειπα οτι στον γαμο που ειχα παει πριν δυο βδομαδες η νυφη φοραγε κοκκινα all star :shock::shock::shock:

Σταυρουλα πολυ ιδιαιτερα αυτα που εβαλες εχεις πολυ ωραιο γουστο φαινεται απο καθετι που μας εχεις βαλει και ξερεις τι πρεπει να βαλεις σε καθε περισταση αναλογα με την ωρα. :D

Χριστινα διαβασα τα ευχαριστα νεα σας στην ομαδα και πραγματικα χαιρομαι που ολα ειναι καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μικρος κοιμηθηκε, εγω εφτιαξα καφε και συνεχιζω. Σημερα παλι δεν εχω μαγειρεμα εχω σουπιτσα απο χθες και αυριο θα φτιαξω την πιτα με τον κιμα που μας ειχε βαλει η Αντωνια την συνταγη!

Βιβη εκανε πυρετουλη απο το εμβολιο τελικα, τωρα το διαβασα. Δεν κανουν ολα τα παιδακια και σε ολα τα εμβολια ελπιζω ηδη να ειναι καλα η κουκλα σου. Συμφωνω με τα κοριτσια για το Algofren η παιδιατρος μας αυτο μου εχει πει για την μεγαλη μου οταν δεν κανει τιποτα το Depon, και οταν ειχα αρρωστησει τον Οκτωβρη λογω θηλασμου τη ρωτησα αν μπορω να παρω ponstan γιατι το depon δεν μου εκανε τιποτα και τοτε μου ειχε πει και για μενα καλυτερα οχι γιατι και στα μωρακια το δινουμε μετα τον 7ο βεβαια δεν το λεω για να σε επηρεασω αλλα οπως και στη διατροφη ετσι και σε αυτα φαινεται οτι καθε παιδιατρος εχει το συστημα του.

Σταυρουλα δεν το εχεις με τα κινητα ενα χαλαει αλλο χανεις....

Μαρακι πολυ ωραιο το φορεματακι της Αννουλας. Να χαιρεσαι και τον γιοκα σου πολυχρονος και ευτυχισμενος!!!! :ymparty::ymparty:

Αριαδνη σε καταλαβαινω για το θεμα προγραμμα και εγω γι αυτο εχω τον προβληματισμο γιατι οταν ξεκινησουμε και μεσημεριανο θελω οι ωρες των γευματων να ειναι ψιλοσταθερες. Δεν μπορει τη μια μερα να τρωει φρουτο στις 10 και την επομενη στις 12. Μην στεναχωριεσαι για του χρονου οταν ερθει η ωρα θα βρεις τη λυση, ολα γινονται δεν θα εχεις βοηθεια απο τα πεθερικα σου γιατι νομιζω ειστε κοντα ή κανω λαθος και τα παει μια χαρα το μπισκοτακι σου μαζι τους.

Σοφια ηταν δυνατον να μην τα πηγαινουν καλα οι καραμελιτσες σου με την θεια τους, ειναι κοινωνικες πολυ εχουν παρει απο τη μαμα τους ;) .

Αντωνια μαλωνει τον πιγκουινο :lol::lol::lol: εμενα χθες ειχε ξεκαρδιστει στα γελια αλλα τετοιο δυνατο γελιο κακαριζε κανονικα γιατι εβλεπε την Αγγελικη που επαιζε με ενα μπαλονι και το πεταγε το κυνηγαγε γελαγε η μικρη γελαγε και αυτος.

Ελενα βαλε προστατευτικα στις μπριζες και στις γωνιες απο τα τραπεζακια και σε λιγο σε οτι θα μπορει να ανοιξει ντουλαπια συρταρια....τρεξιμο που ερχεται :roll::roll: Για την γλωσσα που λες αν και δεν εχω προσωπικη εμπειρια πιστευω οτι δεν μπερδευονται απλα μαθαινουν δυο λεξεις για το ιδιο αντικειμενο.

Επιτελους καταφερα και τα διαβασα ολα!!!! Παω να σας βαλω και καμια καινουρια φωτογραφια στην ομαδα

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ευχαριστω για την πληροφορια με το ελαιολαδο, δεν το ειχαμε διευκρινισει, και εκανα οτι εγραφε το χαρτι... τα εβαζα ολα μαζι.Σημερα το βαζουμε στο τελος. Και εμεις τα ιδια βαλαμε Κατερινακι.Υπομονη με το φαγητο.

Βλεπω πολλα ξενυχτια...Εμεις δοξα το θεο τρωμε κατα τις 12κ 30 το βραδυ και μετα κατα τις 7 το πρωι.Σημερα με ξυπνησε 8 το πρωι. Μια χαρα ευτυχως.Πιστευω οτι ειναι καταρχην στο παιδι και θεμα τυχης καμια φορα να εχεις το πακετο να κοιμαται κιολας.

Μαρακι πολυ ομορφο το φορεμα της Αννουλας , με γεια σας! Να χαιρεστε τον Αντωνη!

Τσεβουλα περαστικα σας!

Μιλησα με την Ελενη μας , ειναι καλα απλα δεν προλαβαινει να μπαινει συχνα στο φορουμ.

Τα φιλια μας !

Ελενα καλα κανεις και της μιλας Αγγλικα απο τωρα της Εβελινας.

Αρχισε η συρηνα αααχ τρεχω τωρα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα ναι εχει γενεθλια το μικρο παλικαρι μου!!!κλεινουμε τα 12!!!!!!!αυτο που σου ειπε η αντωνια κανε..οταν την ειδα απο κοντα την αντωνια μιλουσε στα αγγλικα την δεσποινα κ ο αντρας της στα ελληνικα..επαθα πλακα πως μιλουσε η δεσποινα!!!χαζεψα κ συγχρονως με συγκινουσε..δεν εχω δει παιδι να μιλαει αγγλικα κ ελληνικα μαζι..την ελεγε στα αγγλικα κατι κ αυτη ερχοταν κ στο ελεγε στα ελληνικα για να καταλαβουμε κιολας!!! :lol: ειναι απιστευτη!!!μπραβο αντωνια!!!!μπραβο κ σε σενα ελενα που την μαθαινεις αγγλικα κ της μιλας!!!

κατερινα με φανταζεσαι?θα ασχολιοταν ο κοσμος με τα κοκκινα παπουτσια μου :lol::lol::lol: οχι οχι δεν προκειτε να κανω τετοιο λαθος! :lol::lol: τωρα σοβαρα μιλας για την νυφη που ειπες?φορεσε all star? :shock:

η δικια μου ξυπναει στης 8 το πρωι,την δινω γαλα κ ξανακοιμαται επιτοπου,κατα της 10 που ξυπναει την δινω φρουτοκρεμα,αλλα για να πω την αληθεια της το καθυστερω λιγο για να βολεψω κ το μεσημεριανο.για να φαει π.χ στης 2-3 το μεσημεριανο.ετσι στης 6 το απογευμα τρωει κ την βανιλια κ το βραδυ 2 φορες γαλα..μια στης 9 κ μια στης 12 το βραδυ για να μη με ξυπνησει την νυχτα..

βιβι περαστικα.. :( αχ το καημενουλη τι τραβανε τα μωρα με τον πυρετο..στο πονσταν δεν εφερε αλλεργια?

με την κατερινα μιλησαμε χτες το απογευμα..ο παναγιωτης ειναι καλυτερα αλλα η μικρουλα εβγαλε σε ολο το σωμα της σπυρακια..τα εχει φτυσει η καημενη..απο τα χριστουγεννα δεν εχει ησυχασει απο τις κολοιωσεις.! :( μας διαβαζει καθημερινα απ΄το κινητο αλλα οπως καταλαβαινεται δεν μπορει να γραψει..

λιλ ναι στο τελος το λαδι!!συρηνα ε? :lol:

αχ κοριτσια τα μωρα που αρχισαν να σηκωνοντε πως κανετε δουλειες?εγω συνεχεια απο πανω της ειμαι..με το που γυρναω την πλατη την βρισκω πανω στο καναπε σκαρφαλωμενη κ τσατιζεται που δεν με φτανει κ πεφτει μετα..τρεεεεεεχαααααααααααααααα μετα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Μαράκι πολύ ωραίο το φόρεμα της μικρής μπράβο.

Αχ μωρέ ξεχάστηκα ότι εσύ θα έχεις και γάμο πέρα από βάφτιση και σου έλεγα να κρατάς τσαντάκι. Άκυρο. :lol:

Να χαίρεσαι τον Αντωνάκι σουυυ.

Αντωνία πήγες για την συσκευή τοποθέτησης στρας στο Lidl? Εγώ πήγα μόλις σε 2 Lidl και δεν το βρήκα. Μου την έχει δώσει που δεν το βρήκα. Πλάκωσαν φαίνεται όλες οι μοδίστρες :lol:

Το βρήκα το κινητό τελικά είχε πέσει στη θέση του οδηγού μάλλον από την τσέπη μου.

Βιβή πως είναι σήμερα η μικρή? :roll:

Αρι κακώς αγχώνεσαι με το φαγητό. Αν σου ξυπνάει 9 θα της δίνεις το γάλα κατά τις 11 το φρούτο και κατά τις 2μιση-3 το μεσημεριανό και το απογευματινό ανάλογα. Εγώ κάνω αμάν να μου ξυπνήσει μετά τις 7. Σήμερα πάλι τα ίδια είχαμε. Ξύπνησε 1 μετά ξανά 3 μετά ξανά 5 και μετά ξανά 7 και μετά κοιμήθηκε 9 και ξύπνησε 11 ευτυχώς που έπεσα κι εγώ και κοιμήθηκα ακόμα ένα 2ωρο αλλιώς δεν θα την πάλευα. Απορώ τι τον ενοχλεί και ξυπνάει τόσες φορές.

Αντωνία εμείς τον αγαπάμε τον πινγκουίνο μας προς το παρόν. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα σχετικα με τη βαφτιση, ειχαμε κανονισει την κουμπαρια πριν μεινω εγκυος, οταν εμεινα εγκυος και υπολόγιζα το ποτε θα γεννησω διαπιστωσα οτι επεφτε λιγο μετα την καθορισμενη ημερομηνια. Οποτε οι γονεις εδειξαν κατανοηση και αλλαξαν την ημερομηνια για 4 μηνες μετα. Και παλι ομως ζοριστηκα γιατι η βαφτιση γινοταν στην Καλαματα!!! Και φυγαμε απο τα Χανια αεροπορικως την καλυτερη εποχη να παμε αθηνα και μετα από κανα δυο μερες οδικώς Καλαματα. ΚΑι δεν φτανει αυτο ηταν και σε ενα χωριο 40 κμ εκτος πολεως.Εννοειται μαζι με τα μωρα, γιατι τα θηλαζα και δεν μπορουσα να τα αφησω. Κουραστηκα παρα πολυ και τοτε ειχαμε γενικως αγρυπνιες και ειχα αγχωθει οτι απο την αυπνια δεν θα μπορω να βαφτισω το παιδακι. Και ειδικα στην επιστροφη η μεγαλη μου εκλαιγε τοσο πολυ που νομιζα οτι κατι εχει παθει και σταματησαμε κι εδα και απο ειδα για να την ηρεμησω. εκανε και ζεστες και ηταν ολα μαζι. Η αλλαγη περιβαλλοντος σε τετοιες ηλικιες επηρεαζει πολυ τα μωρακια. Ομως δεν μπορουσαμε παλι να το αναβαλλουμε, ηθελα πολυ να βαφτισω το παιδακι. Παντως αν ηξερα ολο αυτο που περασαμε για να μαι ειλικρινης θα ελεγα οχι. Ηταν ομως η μετακινηση που ηταν δυσκολη , καταλαβαινει τσαρτζαλα μαρτζαλα και οχι η βαφτιση αυτου καθεαυτου. Απεναντις συγκινηθηκα και ευχαριστηθηκα πολυ στο μυστηριο. Φανταζομαι η φιλη σου ειναι απο τα Χανια και η βαφτιση θα γινει στα Χανια, οποτε δεν θα εχετε τετοιο θεμα. Αλήθεια που σκεφτεσαι να την κανεις?

Κατερινακι εμενα που ναι δυο τυχαινει η μια να σηκωνεται στις 7 και να πινει το γαλα και η αλλη στις 9, και παλι της δινω κανονικα το γαλα κι ας εχουν θηλασει και μετα κατα τις 10 , 10.30 την φρουτοκρεμα. Δεν νομιζω οτι ειναι χορτασμενος και δεν τρωει, σιγουρα οταν εχει ωρα να φαει γαλα εχει πεθανει στην πεινα και το τρωει αναγκαστικα, απλα ειναι νωρις ακομα. Υπομονη.

Ρε κοριτσια δεν ειστε από εδώ? Πολύ αγγλικό ακουω. Μπραβο για τα ελληνικα σας τοτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για όσες ενδιαφέρονται μόλις είδα τον επόμενο κατάλογο του Lidl και στις 31/1 θα φέρει προστατευτικά για ντουλάπια-πρίζες-γωνίες τραπεζιών κ.α. Επίσης, θα φέρει καλσόν bebe καλτσάκια bebe και μπανιέρα μωρού που εμείς μάλλον δεν την χρειαζόμαστε πια :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποση ωρα διαβαζω και μεχρι να τελειωσω ξεχασα τι ηθελα να πω!! :D

Τι κανετε??

Μαρακι να χαιρεσαι τον Αντωνακη σου!!Παλικαρακι εγινε,12 χρονων!Εφηβεια ε...??

Το φορεμα της Αννας ειναι τελειο,θα ειναι κουκλακι το κοριτσακι σου!!

Με το καλο!!Καλα ναι,μας κουφανε η πεθερα με το κοκκινο παπουτσι.Φανταζεσαι να σου ερθει στο γαμο με καπελο αλλα βασιλικο γαμο στο μπακινγκχαμ?Σαν αυτο που φορουσαν οι ξαδερφες του Ουιλιαμ :lol::lol:

Καγκουρακι θες να του δινεις το φαι στανταρ ωρα ε?Κι εμενα το πρωι στο κρεβατι πινει πολυ γαλα,αλλα υπολογιζω μετα ποτε θα πεινασει,10 με 12 να φαει φρουτα.Καποια πρωιναεχει χορτασει με το γαλα και δεν τα θελει τα φρουτα καθολου.Τα πεταμε...Και μετα τρωει τα λαχανικα.

Εχω παρατηρησει οτι οι γλυκες γευσεις δεν του αρεσουν.Παραξενο μου φαινεται.Μονο τα λαχαικα και ολες οι μεχρι τωρα παραλλαγες και το κοτοπουλο ,του αρεσουν πολυ!

Βιβη εκανε πυρετο απο το εμβολιο η κουκλιτσα...Πως ειναι σημερα?Για δυο μερες μου ειχε πει η παιδιατρος κανουν απο το εμβολιο πυρετο ή γκρινια.

Ναι εχω στο δωματιο φωτακι διακριτικο και τον βλεπω.Νομιζω πως λογω ενστικτου δεν γινεται να πλακωσεις το παιδι στον υπνο σου.Οπως δεν πεφτουμε και απο το κρεβατι.Το σωμα καταλαβαινει.Εκτος κι αν εχεις πιει αλκοολ ή χαπια που πεφτεις ληθαργο!

2 φορες ισως μεσα στον υπνο του να ζητησει στηθος αλλα δεν ξυπναει κανεις απο τους δυο μας(μαμα-μωρο).Γινεται μεσα στον υπνο,οπότε δεν διακοπτουμε το νανι μας! :D

Οσο και να κουνηθω και να τον ακουμπησω δεν ξυπναει,ισως απλα να αναστεναξει ή να κουνηθει.

Ισως επειδη νοιωθουν ζεστασια,οπως στο μαρσιπο που δεν ξυπνανε ευκολα.

Αυτα θυμαμαι ειχατε ρωτησει για τον υπνο.

Τονυ μαλωνει τον πιγκουινο? :lol: Πλακα που εχει!

Ρε κοριτσια μου φαινεται ο δικος μου εχει μεινει πισω!Δεν κανει ολα αυτα που κανουν τα δικα σας...Κανει μονο κουπεπε και γεια.Σταματησε να λεει τα μπαμπα που ελεγε,και ακομα δεν μπουσουλαει κανονικα,μονο ενα δυο βηματακια.Αλλα που θα παει θα παρει μπρος..Μηπως δεν του μιλαω πολυ και το εχω κανει χαζο το παιδι με την τηλεοραση? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέλα χαχαχαχα έτσι κάνουν μαρή κάθε φορά κολλάνε σε άλλη λέξη. Και μένα το μπαμπά δεν το λέει πια πολύ σπάνια. Τώρα έχουμε φάει κόλλημα με το ντα ντα, το αααντεε και το γκιαγκια :lol: Κουπεπε όμως και γεια δεν κάνουμε οπότε είστε αλλού μπροστά εσείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λια κολλανε καμια φορα στα ιδια, αλλα ξαναπαιρνουν μπρος ξαφνηκα :lol:

Εμας εχει πολυ δυναμη στα ποδια και τσουπ σηκωνεται για λιγο αλλα μετα ξανακαθεται και ξανα παλι.Για τα βηματακια εχουμε δρομο ακομα.Προς το παρον τσιριζουμε!

Αληθεια απο ποτε κανει να βλεπουν τηλεοραση γιατι εμεις οποτε την εχουμε ανοικτη καρφωνει το βλεμμα του να κοιταξει και τσαντιζεται γιατι την κλεινουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι ρε Λια αναλογα το παιδι ειναι!!εμενα η Δεσποινα μπουσουλησε στα 9..ενω ο μικρος τωρα παει σφαιρα κ σηκωνεται ορθιος,αφου τον βλεπω κ δεν το πιστευω αλλα δεν κανουμε κουπεπε κ γεια!!!!το καθε μωρακι κανει τα δικα του!

Μαρια τωρα που σηκωνεται δεν προλαβαινω να κανω βημα!!!

Σοφια γεννηθηκα Αμερικη αλλα ηρθα σε πολυ μικρη ηλικια Ελλαδα!οι γονεις κ οι δυο απο Ελλαδα!

ναι το εχω το μηχανημα Σταυρουλα απο περυσι κ δεν το εχω χρησιμοποιησει ακομα!απλως τα στρας που εχει μεσα ειναι λιγο διαφορετικα ειναι σαν να εχουν σιλικονη πανω γιαυτο σε ειχα ρωτησει απο που να βρω αλλα να αγορασω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λετε ε?Να μην αγχωθω..οχι τιποτα αλλο αλλα το καταλαβαινουν αν τα συγκρινεις και ανυσηχεις γι'αυτα.Μην τον κανω κομπλεξικο! :?

Να στεκεται ορθιος θελει συνεχεια.Το προτιμαει απο το να μπουσουλισει.Και τις τσιριδες που τις ειχε κοψει τις ξαναρχισε,αλλα πολυ πιο δυνατες!!Μου τρυπαει το τυμπανο!! :D

Εχει πλακα με το κουπεπε,μολις αρχισω να του το τραγουδαω κανει το χερακι του ετσι και χαμογελαει!!Του δειχνω και το γιουπι,το μπραβο το ελα.και ελπιζω να καταλαβει και τι εννοω οταν του κανω ''οοοχι ''με το δαχτυλο! :lol:

Αυτο με τα στρας το ειδα κι εγω στο χαρτι του λιντλ,ωραιο,που σκοπευετε να το χρησιμοποιησετε?

Σημερα πρεπει να κανουμε και το ποσιμο εμβολιο...ανυσηχω πως θα το κανουμε,ο μικρος και το σιροπι που του εδινα,χτυπιοταν και 8 στις 10 το εκανε εμετο.Και αυτη του κανει καπως το στομα του πιεζει το σαγονι να ανοιγοκλεισει για να καταπιει ,κι ο καημενος πνιγεται και κλαιει.Τωρα που εχει και δοντια φοβαμαι μη δαγκωσει καμια γλωσσα.

Τα αλλα παιδακια λεει το παιρνουν με το μπιμπερο...Τι να κανουμε εμεις που δεν το θελουμε...μονο με κουταλακι ή κατευθειαν απο την αμπουλα.Τα σιροπια με κουταλι του τα δινω.

Ενταξει..το πολυ πολυ να το βγαλει σημερα..!

Θα εχει και νευρα απο αυτο και αντε μετα να του κανεις και το ενεσιμο! :shock:

ΕχΕι αρχισει και την παιρνει χαμπαρι απο την ωρα που ετοιμαζει το εμβολιο ,και κανει νιαουρισμα και ψαχνει καποιον να τον παρει αγκαλια να τον σωσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ήθελα να βάλω τρουκς σε κάτι μπλουζάκια.

Θα κάνετε το πόσιμο? Εμείς δεν το κάναμε ποτέ. Είναι για την γαστρεντερίτιδα αυτό ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελεγα κι εγω μηπως τον εβαζα στη στρατα ετσι για λιγο,να ξεπιανεται...Θα ρωτησω τη γιατρο.

Τα ριλαξ τα εχετε μαζεψει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι γιατροι ολοι λενε οχι στην στρατα!τωρα απο κει κ περα ειναι στην κριση σου τους λογους τους εχουμε αναφερει παλιοτερα!εγω την κορη μου την μεγαλωσα μεσα στην στρατα τιποτα δεν επαθε.τον μικρο τωρα δεν βρισκω λογο να τον βαλω απο την στιγμη που μπουσουλαει κ σηκωνεται ορθιος ισα ισα πιστευω θα εμποδισω τις προσπαθειες που κανει..ο καθενας κρινει κ κανει!το ριλαξ εχει καιρο το βαλαμε στην ακρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις δικιο,θα του κοψει τη φορα,το πιστευω κι εγω.Θα το παω και το ριλαξ πισω στο σπιτι γιατι μου πιανει το χωρο τσαμπα.

Τον εβαλα τωρα μπρουμυτα και μπουσουλησε!Περισσοτερο απο χτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια ναι σοβαρα μιλαω φορουσε all star δεν ξερω φυσικα με ποια λογικη τα εβαλε αλλα η μαμα μου ειπε οτι τα φοραγε γιατι ποιο τακουνι θα αντεχε το βαρος..κακιουλα ... ηταν βαρεων βαρων η νυφη :lol::lol::lol:

Αν μιλησεις παλι με την Κατερινα να της πεις πολλα περαστικα απο μας.

Σταυρουλα βρεθηκε το κινητο ευτυχως!

Αμαλια οχι καλε και να εχει μεινει πισω ο Τουλης καθε παιδακι ειπαμε ξεχωριστο και δεν κανουν ολα τα ιδια πραγματα μαζι. Εχετε και εμβολιακια αντε να μας πεις νεα απο την παιδιατρο. Εμεις αυτο το ποσιμο δε νομιζω να το κανουμε, ουτε η κορη μου το ειχε κανει.

Αντωνια δεν ειναι στρατα αυτο που τον εχω στην φωτο, ειναι σταθερο απο κατω απλα εχει το υφασματινο καθισματακι και τωρα δυο μερες τον βαζω γιατι και μενα του αρεσει να βαζει δυναμη στα ποδια οταν τον κραταω ορθιο, δεν στεκεται ακομα ο δικος μου ειναι μικρουλης. Θα σας βαλω φωτο να το δειτε. Εβαζα και την κορη μου εκει και δεν ξερω ισως την βοηθησε να σταθει πιο γρηγορα.

Το ρηλαξ εγω το εχω ακομη δεν κανει ακομα πολλες ταρζανιες και το χρησιμοποιω και για να τον ταισω γιατι στο καρεκλακι μου γερνει μπροστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...