Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσιααααααααααα........τα εχω φτυσει..απο το πρωι δεν σταματησα..φυγαμε το πρωι κατα τις 10 κ γυρισαμε στις 3ις..πηγαμε τζαμπο,σε 2 τραππεζες που ηθελα,στον γιατρο για παραπεπτικο κ μετα κεντρο..αφησα το αμαξι στην ιονος δραγουμη κ πηγα με την μικρη στο μικρο καροτσι μπαστουνη που ειχαμε κ πηγα τσιμισκη..πηρα φορεματακι,παπουτσια,ζακετακι κ καλσον 115ε μου βγηκαν απο τα monsoon..θα σας βαλω φωτο αλλα το εχει σε φουξ στην φωτο κ εμεις το πηραμε σε εκρου..δεν τα ειχε σε μισοτιμης αυτα :( ..δεν ειχε πολλα κομματια σε προσφορα..ολα μεγαλα νουμερα νουμερα ηταν κ ετσι πηρα απο την καινουργια κολεξιον..αλλα σχετικα σε πολυ καλη τιμη ηταν το φορεμα..62ε ηταν φορεμα,29 ζακετα,9 καλσον κ 20ε τα παπουτσια..γυρισα με εναν πονοκεφαλο που κονταψα να σκασω..ειχα ματι τελικα.η μικρη ναι μεν ηταν πολυ ησυχη αλλα ρε κοριτσια στο σπιτι με εβγαλε την πιστη..ηθελε συνεχεια να της κραταω τα χερια για να ειναι ορθια..για μεσημεριανο εφαγα στις 5 το απογευμα κ αυτο ορθια.μιση ωρα κοιμηθηκε η σκατουλα!τωρα κοιμαται κ βρηκα ευκαιρια πριν με παρει ο υπνος..

καλε ποσα γραψατε!!!γενικα θα μιλησω!! ;)

τα κολιε σταυρουλα ολα ηταν υπεροχα οπως επισης κ τα σκουλαρικια!!η πεθερα θελει να παρω κοκκινο παπουτσι.. :o λες???????κοραλι λεω εγω για να παρω κ κοραλι σκουλαρικι!!! :);)

αντωνια κουκλος ο αναστασης!!στεκεται ορθιος ?!!!

ελενα κουκλα κ η εβελινα..πανεμορφη ειναι!!

κοριτσια εγω απο την αρχη εβαλα πατατα,καροτο,κολοκυθη κ μετα εβαλα σελινο κ κρεμμυδι..πρασο δεν το ειχα σκεφτει!!!θα βαλω αν ειναι κ εγω..ολα τα δεχομαστε κ σε κανενα δεν εχει κανει αλλεργια!!

λια θα πας χορο?αχ τι τελεια!!!προχτες το απογευμα ειχα π[αει στην αδερφη μου να κατσω με το μωρο κ πηγα μαζι της σε παραδοσιακους χορους μαθαινει κ χορεψα κ εγω!!!!με αφησαν!!!η αννουλα καθοταν στο καροτσι με την ξαδερφουλα της την μικρη(2,5 χρονων)στο αλλο καροτσι κ οταν αρχισαν τα οργανα φωναζε κ η δικια μου εεεεεεεεεεεεεεεεε κ χτυπουσε τα χερια της !!! :lol::lol::lol: εμοιασε σε μενα!! :lol::lol: οπου γαμος κ χαρα η βασιλω πρωτη!! :lol::lol:

αχ κοριτσια μιλησα με την κατερινα στο τηλ κ η καημενη ακομα δεν εχει ηρεμησει με τις ιωσεις..η μικρουλα της τωρα γεμισε ολο το σωμα της σπυρακια κ ειναι οπως την ειπε κ ο γιατρος της νανσυς για την μικρη της...

σας ευχαριστω ολες μα ολες φιλεναδες μου για τις γνωμες σας !!!με βοηθησατε πολυ να παρω αποφαση.. :-*:-*:-*:x τελικα το πρωτο θα παρω.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία σου έστειλα email για το τι μπορεί να φταίει.

Καλέ Βικάκι πρόσεχε μην απλώνεις με την μπέμπα και βρεθεί από κάτω :o:o:D

Λέλα το κρεβάτι δεν είναι καθόλου στενό. Το μυαλό μου είναι που έχω άγχος ότι θα τον ακουμπήσω και θα ξυπνήσει. Ή ότι θα κάνω κάποια κίνηση στον ύπνο μου και θα πέσω πάνω του. Γενικά έχω συνηθίσει να απλώνομαι στο κρεβάτι.

Έλενα όντως ίσως κι εγώ το ξανασκεφτώ για το φόρεμα γιατί εμένα θα γίνει 11 το πρωί και όντως δεν μου κάνει για πρωί. Μπορεί να πάρω του ίδιου σχεδιαστή σε αυτό το στυλ φούστα και να την συνδυάσω με κάποιο αέρινο τοπ μεταξωτό από πάνω. Κάπως έτσι είναι το concept όπως στις φωτογραφίες http://img.purseforum.com/attachments/a ... allery.jpg

http://www.hervelegerobsessed.com/files ... outfit.jpg

Μαράκι ε όχι και κόκκινο παπούτσι. Εγώ θα έβαζα ή χρυσό ή nude. Μην συνδυάσεις τα σκουλαρίκια με τα παπούτσια αλλά με το clutch που θα κρατάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκανε πυρετο το μωρακι μου :( 38,6 το απογευμα.Της εδωσα ντεπον και συνηλθε λιγο αλλα πριν λιγο ειχε παλι 38,8.Πηρα την παιδιατρο μου ειπε να της δωσω και πονσταν μετα το τριωρο.Εχω αγχωθει.Τωρα κοιμαται εξαντλημενη :( και ο αντρας μου πηγε να παρει πονσταν.Μαλλον απο το εμβολιο ειναι.Εσας εκανε κανενος πυρετο απο εμβολιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μεγεια τα πραγματακια της Αννουλας!!αντε με το καλο να γινει η βαφτιση να τα φορεσει!!φανταζομαι θα σου εφυγε ενα μεγαλο αγχος!

αντε την Κατερινα τι τραβαει να της ευχηθουμε γρηγορα να γινει καλα η μπουμπου της!!αμαν αυτες οι ιωσεις πολυ δυσκολες οι φετινες!Κατερινακι θα περασουν κανε λιγο υπομονη κ γρηγορα θα γινουν καλα τα μωρακια σου!

Ναι Μαρακι μου οπου βρεθει κ οπου σταθει ο αναστασης σηκωνεται ορθιος..τον κυνηγαω να μην πεσει κ χτυπησει..κ μολις στεκεται ορθιος κορδονεται κ φωναζει απο περηφανεια που τα καταφερε..θυμωνει οταν τον βαζω κατω..κ φτου παλι απο την αρχη!

Αρι ολα μαζι σας συμβαινουν κ σε σας αμαν πια πολυ σπαστικο ειναι!το μπισκοτακι την εφτυσε την πατατα :lol::lol::lol:

Λιλ πολυ γελασα με τον πασακα σου που κανει πως μασαει!!

κ γω δεν εχω βαλει πρασο στην χορτοσουπα ουτε σπανακι αλλα προσεχως θα βαλω..

Σταυρουλα παω να δω το mail μου!ευχαριστω

μπραβο χριστινακι περιμενουμε νεα!

Βιβη ειναι φυσιολογικο καποια μωρακια να κανουν πυρετο μετα το εμβολιο..καλο ειναι να την παρακολουθεις κ για οτιδηποτε περιεργο να ενημερωσεις κ παλι την παιδιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάρααα για να γύρισες και να είσαι Happy πήγαν όλα καλά. Θα πάω μετά να σε διαβάσω.

Lil το λάδι μην το βράσεις να το βάλεις αφού σβήσεις το φαγητό να είναι ωμό.

Εγώ κορίτσια φοβάμαι να βάλω πράσα και σπανάκια μην τον πιάσουν τίποτα κοιλιακά και δεν κοιμάται το βράδυ. :lol:

Τελικά μάλλον τα κοιλιακά του είχε χτες γιατί δεν είχε κάνει κακά και σήμερα μέχρι το απόγευμα δυσκολεύτηκε πολύ αλλά τελικά έβγαλε πολύ πράμα και αφού είχε παίξει και με την γιαγιά του πολύ όσο έλειπα για καφέ ξεράθηκε στον ύπνο.Πιστεύω να τα πάμε καλά σήμερα και να κοιμηθώ λιγάκι.

Εγώ δεν σας είχα πει. Χάλασε το κινητό μου πριν την ίωση που είχα πάθει. Έσβησε η οθόνη και τέλος παπαλα το κινητό. Μου έδωσε ένα ο πατέρας μου που είχε και σήμερα ως δια μαγείας το έχασα. Το κράταγα όταν έφυγα για να πάω για καφέ και συνειδητοποίησα ότι δεν το είχα μαζί μου οπότε λέω σπίτι θα είναι. Γύρισα σπίτι και πουθενά το κινητό. Παίζει να μου έπεσε ή στον κήπο (άντε βρέστο που είναι τεράστιος) ή στο αυτοκίνητο αν και επειδή με κάλεσε η φίλη μου λογικά θα το είχα ακούσει αφού ήμουν μέσα στο αυτοκίνητο.

Αγνοείται η τύχη. Άντε να δούμε τι θα γίνει.

Βιβή όχι εμένα δεν έκανε ποτέ αλλά συμβαίνει μην ανησυχείς. Απλά εμένα μου έδωσε Algofren όχι ponstan. Έχω ακούσει ότι το ponstan μπορεί να κάνει αλλεργία.

Κατερινάκι μας περαστικά γρήγορα εύχομαι. Υπομονήηηη. Σε σκεφτόμαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βιβι κ εμενα μου ειπε οχι πονσταν..η ντεπον η αλγκοφραν..περαστικα σας..

σταυρουλα τι ειναι αυτο που ειπες οτι θα κραταω?πρεπει να κραταω κατι? :shock: μηπως εννοεις την ανθοδεσμη?την ξεχασα τελειως.. :lol::lol: θα παω να κοψω τριανταφυλλα :lol::lol::lol: οχι καλε δεν θα παρω κοκκινα!!! :lol::lol: ειδε η πεθερα σημερα σε μια εκπομπη νυφες κ φορουσαν κοκκινες γοβες..ξετρελαθηκε με την αντιθεση..αααααααααα την λεω πολυ εξτριμ καλε εισαι!! :lol:

τωρα για το κινητο μπορει να σε επεσε κ στον κηπο..αν πας τωρα το βραδυ που θα εχει ησυχια κ θα το ακουσεις κ θα το βλεπεις επειδη θα φωτιζει..

χριστινα χαιρομαι που ηρθες χαρουμενη!!!θα μπω ομαδα σε λιγο!!!

αχ αντωνια ναι..εφυγε ενα αγχος..μου αρεσαν πολυ η αληθεια ειναι!!παντως θα χαρω πολυ να ερθετε ολοι σας!!μα παρα πολυ!!σε ολες σας το λεω,αν και δυσκολο οι μακρυνες αλλα οι κοντινες εννοειτε οτι θα σας περιμενω με ανοιχτες αγκαλες!!!!!! :YMHUG::x μπραβο τον ανασταση κ στην εβελινα!!!παντως πολυ ανγχος εχεουν τωρα γιατι θα πεφτουν φοβαμαι να μην χτυπανε τα κεφαλακια τους..ολα τα παραταμε πλεον για να τα βλεπουμε..σημερα πηγε στο τραπεζι σερνοντας σαν σαρρανταποδαρουσα κ πηγε να σηκωθει κ στο τσαφ την προλαβα να μην τραβηξει το σεμε.. :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ σταυρουλα το πρωτο φορεμα παρα πολυ μου αρεσε!!!!!!πολυ ομορφο κομματι!!εισαι κ ψηλη θα σου παει πολυ..εγω ηθελα μακρυ εξαρχης γιατι εχω ποδια πελεκανου!!! :lol::lol: να μην φαινοντε λογο το τι εχω χασει κιλαααααααααα..........

χριστινα κ το φορεμα που ειχες βαλει μου ειχε αρεσει πολυ..ο αντρας μου δεν θα με αφηνε να φορεσω τοσο ανοιχτο.. :(

λια βαλε φωτο να δουμε το φορεμα!!!ετσι οπως το παρουσιασες πρεπει να ειναι πολυ ομορφο!!!

βικακι γιατρος κ ασθενης παιζατε? :lol::lol: κ εγω καποτε ετσι επαιζα με τον αντωνη μου!!αχ μου λειπει πολυ..οταν ηταν μικρουλης γιατι τωρα ειναι αστα να πανε..μεγαλωσε κ δεν μας θελει καθολου εμας..ολο με τους φιλους του θελει..

αυριο εχει γενεθλια!!!!!!!!!!!κλεινουμε τα 12!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι το φόρεμα της Αννούλας είναι πολυ ωραίο, θα έιναι μια κουκλίτσα!!!Σε χαίρομαι που την παίρνεις μαζί σου και είσαι τόσο δυναμική και απλή ταυτόχρονα!Μπράβο σου και πάλι!Να σε ρωτήσω, τί την τάισες όσο ήσασταν έξω?Γιατί εγώ έχω τέτοιου είδους απορίες!Το clutch που σου ανέφερε η Σταυρούλα είναι το τσαντάκι-φάκελος και σου είπε να έιναι ασορτί με τα παπούτσια.

Βιβή μην ανησυχείς, είναι φυσιολογικός ο πυρετός στα εμβόλια.

Χριστινάκι, διάβασα τα νέα σου, πολύ χαίρομαι και ταυτόχρονα παθαίνω και σοκ με τα "λαθη"/Δεν πειράζει, αρκεί που πήγανε όλα καλά!Ηταν καλό παιδάκι ο γαμπρός μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Βροχερη η σημερινη μέρα, δεν μου αρεσουν καθολου αυτες οι μερες, εκτός αν ειναι στο τέλος του καλοκαιριού που μυρίζει το χώμα και προυπαντούν το φθινόπωρο. Χθες ηρθε η αδερφη του αντρα μου από τα Χανιά, την οποία είχαν να δουν πολύ καιρό τα μωρά, αλλά ήταν τόσο ανετα μαζί της, σαν να τη θυμοντουζαν βρε παιδακι μου. Το βλεμμα τους ηταν οχι διερευνητικο οπως οταν βλεπουν καποιο για πρωτη φορα , αλλα γλυκο και οικειο. Σκεφτομαι και λέω, κοιτα να δεις πως είναι η φύση, τα μικράκια μας δεν μπορούν να μιλάνε , αλλά μπορύν να επικοινωνούν με το δικό τους τρόπο και να αντιδρούν συναισθηματικά στις καταστάσεις. Είναι μαγικό! Βεβαια ξαγρυπνησαν λιγο γιατι τους αρεσε η παρειτσα, αλλα δεν πειραζει.

Τι ωραιος που ναι ο Αναστάσης! Το βλεμμα του τόσογλυκό και παιχνιδιάρικο. Να τον χαιρεσαι Αντωνία.

Belly dance!!! Mprabo Λία! Θα ξεφυγεις απο την καθημερινη ρουτινα και θα κανεις κατι για τον ευατο σου.

Κατερικα μπραβο που εκμεταλλευτηκατε χθες το καλο καιρο και πηατε βολτα. Ελπίζω να ρθουν γρηγορα και οι Αλκυονιδες να κανουμε καμια εξορμηση.

Τα υπολοιπα σε λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια!

Το πείραμα μου τείνει να πετύχει με το βραδυνό γάλα.Σήμερα ξύπνησε 7 και κάτι και όχι 9 όπως συνήθως.Η κολλητή μου με κοροιδεύει που θέλω να ξυπνάει πιο νωρίς η μπέμπα αλλά εγώ ξέρω τί κάνω γιατί τώρα που μπαίνουν οι τροφές αν ξυπνάει 9 ,δεν θα βγαίνει με τίποτα το πρόγραμμα.

Χθες έγινε κάτι που με στενοχώρησε, με πήρε μία φίλη μου που έχει ένα κοριτσάκι 9 μηνών και δουλεύει απο το μεσημέρι μέχρι το βράδυ αλλά έχει τη μαμά της που της το κρατάει και τότε και γενικώς όποτε θέλει και μου έλεγε ότι κουράζεται πολύ αλλά ότι μάλλον η δική μου θέση είναι χειρότερη που είμαι όλη την ημέρα κλεισμένη στο σπίτι με το παιδί και δεν έχω πολλη βοήθεια.Και με ρώταγε τί θα κάνεις του χρόνου που θα δουλεύεις και άλλα τέτοια και με έκανε χάλια.

Σοφία είδες οι κοπελάρες σου?Εγω πάντως νομίζω ότι είναι και θέμα παιδιού πως αντιμετωπίζει τους τρίτους.

Και δω έχει φοβερό αέρα και βροχή,αχ ελπίζω να φτιάξει ο καιρός απο βδομάδα γιατί θέλω να πάω Πάτρα.

Βικάκι αν κάποια στιγμή μπεις και το δεις, νομίζω είχες πει κάποια στιγμή ότι ο άντρας σου έχει χοληστερίνη, αν ισχύει, θέλω να μου πεις τί διαιτολόγιο του κάνεις.

Μαράκι να χαίρεσαι τον Αντώνη σου!!Χρόνια του πολλά :ymparty::ymparty: Να είναι γερός και ευτυχισμένος!

Βρε κορίτσια η Ελένη-νενέ έχει πολύ καιρό να μπει, έχει κάποια νέα της?

Επίσης έχει καμία το τηλ΄της Κατερίνας-πασχαλιτσάκι?Κρίμα η κοπέλα έχει ταλαιπωρηθεί πολύ με τις ιώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera files!!

Ti kanete?

Delphina me geia ta rouxa tis mikris! Wraio to foremataki!

Kokkino papoutsi sou eipe?? :lol: Polu extreme ontws...fantazesai na emfanistei h stafido me kokkino papoutsi stin ekklisia??? :lol:

Egw pisteuw oti tairiazei se xrwma tou dermatos!

Stauro auta pou ebales ta fousta mplouza mou aresoun para polu!!

Bibi pws itan h nuxta sas? Nai emena den kanei panta alla an kanei mono kati dekata kai tis dinw nteponaki.

Kai mena re Tony to idio thelei na sikwnetai orthia...ase pou den exw balei akoma stis mprizes prostateutika kai olo paei se mprizes...kai exw kai polles pou einai sto upsos tis! Den euxaristithika polu to mpousoulima giati sikwthike polu grigora!

Sofia nai wraio einai auto pou les na tin koitane etsi...anarwtiemai pws tha antidrasei emena h mikri otan erthoun oi papoudes kai giagiades to kalokairi...sigoura den tha tous thumatai itan polu mikri...euxomai na tous thelei

Ari min stenaxwriesai gia tou xronou...oi pio polles tha eimaste stin idia thesi...tha brethei h lusi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη κουραγιο με τη ,ικρη σου. Ελπίζω να σε παρηγορεί το γεγονος οτι πολλά μωρακια παρουσιαζουν τα ιδια. Φαση ειναι θα περασει . Το ποτε μη το ρωτας.

Βιβή καλέ τι ψηλό κοριτσάκι ειναι αυτο, να την πατε για μπασκετμπολιστρια.

Αριάδνη όλα χθες τυχανε. Ευτυχως που επιλυθυκαν.

Βικάκι πάρεση προσωπικού νεύρου επαθε η γνωστη σας? Η ιδια φλεγμονη μπορει να προκαλεσε την παράλυση του νεύρου. Οταν λενε ιωση σε αυτες τις περιπτωσεις δεν ενοουν τις κοινες ιωσεις που κυκλοφουρουν . Η ειναι κάτι άλλο?

Λία δίνε του το σπανάκι και τραγούδα του " Στρατούλης the sailor man , toutou" :lol::lol: Να σε ρωτησω αυτο που λες που βαζεις το παρκο για να μην πεσει, και αν μεσα στη νυχτα θες να σηκωθεις σηκωνεσαι από το κάτω μέρος του κρεβατιού. Αφηνεις κανα φωα ανοικτό να τον βλέπεις? Κι εγω με τη μια κοιμόμαστε καλά στο κρεβάτι.Στην αρχή είχα αυτό της Σταυρούλας ότι δεν μπορώ να κοιμηθώ και θέλω να απλωνομαι, αλλά μετά προσαρμόστηκα, πιάνομαι λίγο βέβαια. Αλλά οταν ξυπνάει και η δεύτερη, αν ωστόσο δεν έχω επιστρέψει στην κούνια της την πρώτη, πάμε καναπέ και η μια κοιμάται στο κρεβατι με το μπαμπα και η αλλη στο καναπε με τη μαμα. Εει τυχει να κοιμομαστε και οι 4 στο κρεβατι και να ειμαι ανασκελα και να την εχω πανω μου. Αλλα ναι μονο υπνος δεν ειναι αυτό . Αλλα ρε κοριτσια δεν με πολυενοχλει. Οταν σηκωνομαι το πρωι ολα καλα. Θα προτιμούσα βέβαια να εχω το κρεβατι μόνη μου και να απλώνω χέρια πόδια :lol::lol::lol:

Πάμε να βγάλουμε μυξούλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τσουπρες!!!

Ο Αναστασης μου μιλαει στον πιγκουινο που παιζει μουσικη!τον μαλωνει!!!αου αου...ααααα!!!!κ τον χτυπαει!την πλακα που εχουν!(αυτον που εχετε κ σεις σταυρουλα εμεις δεν εχουμε καλη σχεση μαζι του)

Ελενα ασε βιαζονται να περπατησουν μου φαινεται..τωρα δεν μπορω να τον αφησω στιγμη μονο..φοβηθηκε το ματι μου..οπου τον αφησω τραβιεται κ σηκωνεται ορθιος!!κ κανει μια χαρα..επειδη τα καταφερε..να παρεις να βαλεις πλαστικα οπωσδηποτε.εχει στα τζαμπο!ευτυχως εμας οι πριζες ειναι ψηλα!

ευχαριστω για τα καλα σας λογια για τον Ανασταση μου! :D:D

Σοφια τι καλα που ηρθε η κουνιαδα σου κ ξετρελαθηκαν οι μικρες!!εμενα ουτε με τις γιαγιαδες δεν τα παει καλα που τις βλεπει πιο συχνα!

Μαρακι τελειο το φορεματακι της μικρης!δεν ξερω καθολου για τα καπελα που ρωτας!

Αρι δεν καταλαβα τι ακριβως σου ειπε η φιλη σου οτι εισαι ατυχη ου εισαι στο σπιτι με το μωρο κ του χρονου δεν θα εχεις καποιον να το αφησεις ενω αυτη εχει την μαμα τησ???καλε αστο το μπισκοτακι το χεις τρελανει στα πειραματα!τι ωρα θελεις να ξυπναει????Αρι η μαρια το εχει το τηλ της Κατερινας να της πουμε να μας το δωσει!

Σταυρουλα το βρηκες το κινητο..περιεργο κ αυτο..παιζει να σου επεσε απο το αμαξ την ωρα που βγηκες για καφε??

Χριστινακι τελικα ολα καλα με το αεροπλανο..πολυ ευχαριστα τα νεα σας μπραβο!!!!

βιβη η μικρη ειναι καλυτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα τωρα είδα τις φώτο. Τι γελαστο παιδακι είναι η Εβελίνα. Τα ματια της είναι πολύ τσαχπίνικα, να τη χαίρεσαι!

Χθες ηταν η μέρα της πίτσας τελικά, μόνο που εμείς την παραγγείλαμε ;) Είμαστε μεσ στη διαιτα μπραβο μας!

Μακρυ κοντό δεν εχει σημασια το θεμα ειναι να πηγαινει στη καθεμια, απλά σκεφτομαι οτι επειδη στη βάφτιση θα χρειαζεται μια ευκινησια για να αντεπεξελυοθμε στις αναγκες των μωρών το κοντό θα βολέψει καλύτερα. Οταν οι κορες μου ηταν 4-5 μηνών γινομουνα νονα και κουμπαρα τον ιδιο μηνα και δεν ηξερα τι να βαλω, γιατι εκτός του οτι το σωμα δεν ειχε επανελθει, ειχα θεμα με το στηθος! Δεν μου εκανε τιποτα που δοκιμαζα για να αγορασω. Και ουτε λόγος για στραπλες γιατι ειχε βαρύνει πολύ και δεν ειχα στηριξη. Ωσπου τελικα έραψα και εξηγησα στη μοδιστρα την περιπτωση και της ζητησα να μου κανει τις τιραντες σαν τα σουτιεν του θηλασμου για να μπορω και να το κατεβαζω να θηλαζω χωρις προβλημα. Ηταν πολυ πετυχυμένο. Σκεφτομαι να δω πως θα πάω με την "διαιτα" που δε\ν κανω μεχρι τοτε μηπως και ξαναραψω.

Λιλ ειναι δυνατον να μην του αρεσε το μοσχαρακι? Μπραβο του. Αντε να πηγαινουμε γυμναστηριο μια μια να γινουμε κορμαρες.

Μαράκι φανταστικο το φορεμα της Αννούλας. Μιλάμε μου αρερσει παρα πολύ. Μπήκα και στη σελιδα με τα κοριτσιστικα και επαθα πλακα, ειναι ολα ενα και ενα τα φορεματακα. Μπραβο η ωρα η καλή εύχομαι. Ε οχι και κόκκινο παπούτσι, είπαμε να κάνει αντίθεση, αλλά το θεωρώ πολύ κιτσι το κόκκινο παπούτσι σε νύφη. Το κοραλλί θα ναι μια πολύ ταιριαστή επιλογή, αν και εγω θα προτιμουσα το χρυσο. Αλήθεια για τα μαλλιά δεν απαντησες [πως σκεφτεσαι να τα κανεις. Πιστευω πως κάτω θα είναι πιο σεξυ καθώς θα πεφτουν στην πλάτη, πάνω πιο ρομαντικα και σικ.

Χριστινα welcome back.

Βιβή κοιτα πως θα εξελιχθει ο πυρετός και να εισαι σε επικοινωνια και με το γιατρο. Ειναι γενικα στις παρενεργειες των εμβολιων. Απο διάθεση πως ειναι η μικρή.

Κατερινα περαστικα πολλα στην μπεμπουλα σας,

Καλά ρε Σταυρούλα. Το ενα το χαλας, το αλλο το χανεις. Ασυμφορη είσαι! :lol: Μήπως είσαι ερωτευμένη? Αχ εσεις οι αγορομανες!!!

Μαρια να χαίρεσαι το καμαρι σου να τα εκαντοστήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!ευχαριστω για το φορεματακι της μικρης κ για τον αντωνη μου!!

αριαδνη σε ευχαριστω πολυ!την εδωσα γαλα το πρωι που ξυπνησε κατα της 8 κ 10 λεπτα πριν φυγουμε δλδ 10παρα,την εδωσα φρουτοκρεμα..μετα εξω αναγκαστικα της εδωσα γαλα που ειχα μαζι μου!εχω μια τσαντα ισα ισα να χωραει ενα θερμο,την θηκη για την σκονη-γαλα κ 2 μπιμπερο.αα κ 2 παμπερς καλου κακου..την δινω κ ψωμακι την απο κατω κορα..το τρωει ολο!ετσι παρατεινουμε την ωρα σε περιπτωση που δεν θα αντεχει κ δεν μπορω να φτασω εγκαιρως στον προορισμο μας. οσο για την φιλη σου μην την δινεις σημασια..μια χαρα θα τα καταφερεις κ το κανεις αλλωστε..

σοφια απ'τα χανια ε?αχ τι ωραια.εχεις παρεα!!ναι οντως τα μωρα εχουν την δικη τους ματια που σου δινουν να καταλαβαινεις τι νοιωθουν εκεινη την στιγμη!

αντωνια :lol::lol::lol::lol: με τον πιγκουινο?κ η δικια μου με εναν ποντικι-αρκουδακι,δεν το θελει καθολου...μολις την βαζω μπροστα το χτυπαει σουφρωνει φρυδια ματια κ φωναζει αααααααα-ααααααααααααα κ το χτυπαει.. :lol::lol::lol:

αχ ανθη μου σε ξεχασα..μας ελειψες κ εμας..καλο κουραγιο στην δουλεια!απογευμα δουλευεις?

ελενα φανταζεσαι? :o να μου ερθει ετσι στην εκκλησια?!!απαπαπαπαπππαπα.....ναι σε εκρου θα παρω.. πρεπει να κραταω κ τσαντακι?εγω σκεφτομαι να παρω την μεγαλη μου να βαλω μεσα κινητα,καπνο κτλ....εννοειτε οτι δεν θα την κραταω μπροστα.. :lol::lol:

κ εμεις συννεφια κ ψιχαλιζει..χαλια..

σοφια κατω θα τα αφησω τα μαλλια..σκεφμομαι καποια μαζεμενα σε στυλ πιο αρχαιο κ και να τελειωνουν κατω σε μια ελαφρια μπουκλα..κατι τετοιο..εχω δει καποια χτενισματα..

στα φορεματα δεν εχεις αδικο μακρυ-κοντο οπως παει στην καθεμια..εγω επειδη ειμαι πολυ αδυνατη μακρυ θελω γιατι θα λεει παλι ο κοσμος (καλε πως αδυνατησες παλι) κ δεν τον γουσταρω καθολου..

βιβι πως ειναι η μικρη σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριάδνη καταρχάς μπράβο που προσαρμόζεις την μπέμπα στο πρόγραμμα που σε εξυπηρετεί. Κατά δεύτερον μη σε αγχώνει αυτό που σου λεέι η φίλη σου για τη δουλεια. Και αυτό γιατί κάθε φορά στη ζωή μας που έχουμε να αντιμετωπίσουμε μια δυσκολη και απαιτητιτκη κατάσταση η σκέψη της και μόνο μπορεί να μας παραλύει, αλλά οταν το ζεις με ενα περίεργο τρόπο ξέρεις τι να κανεις και πως να τα αντιμετωπίσεις. Οπότε απόλαυσε τώρα αυτό που ζεις που σίγουρα θα το νοσταλγήσεις και άσε τα αλλα για μετα.

Χαχα ο Αναστασης μιλά με τον πιγκοθινο και τον μαλώνει κιολας, θα πεθάνω. Εμένα έτσι μας μαλώνει η ΠΑναγιωτα και μαλιστα χτυπα το χέρι της στο τραπέζι κιολας και μας επιπληττει. Προεδρο δικαστηρίου της αποκαλώ ;)

Πλαστικα για μπριζες εχει και στον ΑΒ, γενικα εχει πολλα πραγματα για μωρα. Ελενα πως παει το ματι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofia se euxaristoume gia ta kala sou logia :D

A polu wraia idea pou ekanes na rapseis forema! Pws eniwthes pou egines nona toso suntoma meta pou gennises?? To skeftomoun kai egw auto me ti nona mas giati molis gennise prin 2 ebdomades kai otan tha baftisei ti mikri mou tha exoun perasei molis 5.5 mines kai h alitheia einai oti den ithela na tin kanw na niwsei piesmeni, alla epidi einai to deutero tis tin blepw polu xalari! Genika einai polu dunamiki kai idi exei frikarei pou einai spiti toses meres...opote logika tha einai ok! Makari na exei epanelthei kai swmatika gia na niwthei auti kala! Egw pantws sti baftisi den tha exw na kunigaw gia allagi! Tha exoume olous tous papoudes/giagiades na kanoun autoi to treksimo! xixi kai oi giagiades einai kai oi duo polu nees mia xara tha treksoun! H mia einai 54 (h mama mou) kai h alli 57!

Maria oxi den to fantazomai! An eblepa etsi tin pethera mou diladi egkefaliko tha pathaina! :lol:

An kratas anthodesmi den xreiazesai tsantaki...apla exe tin tsanta sou gia na exeis ta pragmata sou kai dwstin stin aderfi sou na tin krataei!!

Ari tha sto ksanapw alli mia fora....eisai toso tuxeri pou to cookie einai toso eukolo ston upno...kai me to prwto peirama tis allakses ton upno opws ton itheles esu!!! Ma ti kalo paidaki!!

Nai koritsia tha paw na parw gia mprizes opws dipote...alla twra re koritsia exei mathei to "NO" (agglika tis milaw) kai molis paei na akoumpisei kai tis pw me dunati fwni "NO" katalabainei oti ti malwnw kai stamataei to xeri ligo prin to aggiksei stin priza kai me koitaei kai kamia fora bazei kai ta klamata!!! Genika katalabainei polles lekseis alla den exei pei tipota akoma!

Tony exw mia aporia...esena h Despoina argise na milisei? Rwtaw giati oloi mou lene oti ta diglwssa paidia argoun na milisoun. Kai alli mia aporia...emena as poume ti leksi "fws" tis ti leei o suzuks kai tin kserei sta ellinika...kai alles lekseis pou tis lew egw tis kserei sta agglika....twra an tis mathw to "fws" sta agglika den tha mperdeutei???

Maria exei gennethlia o Antwnis??? Na ton xairesai kai opws epithimeis na ton deis!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!!!!!

Μας τα χαλασε ο καιρος σημερα....

Ερωτηση κυριως σε οσες θηλαζετε και ξυπνανε τα μικρα μεσα στη νυχτα: Λοιπον εμενα τωρα τελευταια κοιμαται κατα τις 10 το βραδυ πινει γαλα απο τις εννιαμιση. Μετα θα ξυπνησει μια φορα στις 12 και μιση και μετα στις 3-4. Θα τον θηλασω και τις δυο φορες. Τωρα το επομενο ξυπνημα καποιες φορες ειναι μετα τις 6 και μιση και αλλες ειναι πολυ νωρις 5 με 5 μιση. Ο προβληματισμος μου ειναι οτι οταν πιει γαλα κατα τις 5μιση και μετα ξυπνησει για πρωι γυρω στις 9 του δινω κατευθειαν φρουτα στις 10 και μιση ενω αν ξυπνησει στις 8 δεν μπορω να τον κρατησω χωρις γαλα μεχρι τα φρουτα οποτε πινει γαλα και τα φρουτα θα τα φαει μετα τις 11- 11μιση. Δεν ξερω τι απο τα δυο ειναι πιο βολικο, στην πρωτη περιπτωση δεν θεωρω οτι χανει το πρωινο γαλα αφου εχει πιει μεσα στη νυχτα. Εσεις τι κανετε?

Παω να του ετοιμασω τα φρουτακια του τωρα του γκρινιαρουλη μου, τα δικα σας μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα πολυ χαιρομαι που μιλας στο Εβελινακι αγγλικα!Εσυ οπως σου εχω ξαναπει θα της μιλας παντα αγγλικα!!!ο συζυγος ελληνικα!!!δεν θα της δωσεις την επιλογη οτι ξερεις ελληνικα κ ασ μιλας με τον συζυγο κ τριτους στα ελληνικα!πρεπει να τησ δωσεις την εικονα εσυ αγγλικα κ ο μπαμπας ελληνικα!οι πρωτες λεξεις τησ Δεσποινας ηταν φυσικα στα αγγλικα!η Δεσποινα βεβαια μιλησε πολυ γρηγορα κ πραγματι λενε πως τα διγλωσσα αργουν να μιλησουν!γενικα κ τωρα η Δεσποινα ειναι πολυ καλος παπαγαλος μια φορα το λες κτο εχει αποτυπωση!εξαρταται απο το παιδι!τωρα περιμενω να δω κ με τον Ανασταση τι θα γινει!στην αρχη τα μιλουσε ανακατεμενα η δεσποινα μετα με τον καιρο τα ξεχωρισε μονη της!μαμα -αγγλικα μπαμπας-ελληνικα τωρα να καταλαβεις οτι λεω παει τα μεταφραζει με πολυ ευκολια στον μπαμπα της η σε οποιονδηποτε. εσυ το φως θα το λες στα αγγλικα κ ας το ξερει αυτη στα ελληνικα καποια στιγμη θα κανει την συνδεση οτι το light ειναι ιδιο με το φως !αλλα τονιζω κ παλι εσυ δεν θα μιλας καθολου σεκεινη ελληνικα!θελουμε να την κανουμε να μιλαει σαν να ειναι η μητρικη της γλωσσα!

ελπιζω να σε βοηθησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...