Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΚΑΙ ΤΑ ΑΔΕΛΦΑΚΙΑ ΜΑΣ


Recommended Posts

Xerete!!

Extes itan mia mera diskoli k apo kourasi k apo 4ixologia..Xtes olo to apogeuma k to vradi eimastan 3aplwmenes sto krevvati k 8ilazame ka8e 1-1,5 wra, opote gkriniaze tin evaza sto sti8os.. I mikri evale mono 60gr mesa se mia evdomada :o i simvoulos mou eipe meta ton 8ilasmo na tis dinw 30 ml apo to diko mou gala gia na eimaste sigoures pws trwei k na parei ta panw tis, to prwi ipie 20ml k meta mou evgale ligo..Tin 8ilazw ka8e 2,5 wres twra anti 3 wres k to vradi tin 3ipnaw pio sixna.. Niw8w axristi k stin Victoria k stin Anastasia o 8ilasmos mas egine "vasano"..

Piga k se xeirourgo giati i mastitida paei apo to kako sto xeirotero alla epeidi den exw molinsi, kokkinila stin perioxi oute pireto den mporei na kanei kati k sinexizoume opws prin 8ilasmo, 8ilastro, masaz, zestes kompreses mou eipe oxi giati voi8ane na dimiourgi8ei molinsi..

Danae mou mpravo sas, eis anwtera!!!

Signwmi pou den sxoliazw tipota allo alla eimai kommatia.. Paw na vgalw 30ml na tis dwsw twra pou teleiwsame ton 8ilasmo, exw poli gala filagmeno alla den 8elw na to xrisimopoiisw gia na exoume pou 8a paw douleia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 697
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα!

ανδρια μην ξαναπεις οτι εισαι αχρηστη!κ μονο που το παλευεια ετσι παρλολο τον πονο,εισαι αξιοθαυμαστη!ακους;;

χθες ειχαμε μια εφιαλτικη νυχτα..η μυρτω παλι ξυπνγσε κ εκλαιγε κ ελεγε μαμ κ νιανια(νερο).εφαγε το απογευμα στις 5 ενα πιατο φασολακια απο το μεσημερισνο της.στις 8 ηπιε 350 μλ γαλα κ μθσο τοστ σχεδον.μεσα στη νυχτα ηπθε αλλα τρια μπιυκαλθα γαλα δηλ συνολικα σχεδον ενα λιτρο γαλα!!!!!ειναι φυσιολιγικο;;;;πειτε μου.σημερα θα της δωσω το φαγητο πιο αργα κ οχι στις 5.ο κωστας κ εγω τα φτυσαμς...κοιμηθηκα γυρω στις 3 κ 6 ξαναξυπνγσα να θηλασω κ ξανα στις 7.30...τωρα κρεμαει ο κωστας τις κουρτιβες της κιτζιβας κ μετα θα φαμε τα υπολοιπα απο το τραοεζι πιυ ειχαμε την κυρθακγ.εφτιαξα χεθροποιητα ζυμαρικα ραβιολα γεμθστα κ δθαφορα αλλα...σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai akouw :) Se euxaristw gia ta kala sou logia!!

Axx se katalavenw, k emeis eixame diskoli nixta me tin mikroula egine ventouza sto sti8os..Fisika makari na valei varos k xalali tis..

Einai poli diskolo na vgazeis me to 8ilastro se ka8e geuma, vgazw me to 8ilastro alla teleiws to prwi pou exw arketo k merikes fores ligo to vradi oxi ka8e 2,5 wres :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Άντρια τι άχρηστη λες? Με τόσο πόνο κι εσύ εκεί, να συνεχίζεις να θηλάζεις και να αντλείς με το θήλαστρο? Μια φάση είναι, θα περάσει και θα στρώσει ο θηλασμός - νωρίς είναι ακόμα. Και βάρος θα πάρει θα δεις.

Δανάη, χαρά στο κουράγιο σου που έκανες και χειροποίητα ραβιόλια (μα βιονικές γυναίκες είστε όλες?).

Μήπως έχει τα δόντια της η Μυρτώ? Εγώ δίνω πάντα στην Κατερίνα το ποτηράκι της με το νερό μαζί στη κούνια και πολλές φορές ξυπνάει τη νύχτα, πίνει και ξανακοιμάται, κι αν καμία φορά της τελειώσει με ξυπνάει για να της το ξαναγεμίζω. 'Εχω παρατηρήσει ότι τις μέρες με τα δόντια το ζητάει περισσότερο. Μάλλον το σκληρό πλαστικό και το δροσερό νερό την ανακουφίσει. Τι να πω - πολύ γάλα πάντως! Μπορεί και να ζηλέυει που ταίζεις πιο συχνά το Νικόλα.

Αχ κουράγιο μανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Despinaki mou makari na vgei kapou oli auti i diadikasia, wspou na 8ilasw, na antlisw apo to ena sti8os 30ml me xilia zoria, erxete i wra tou allou 8ilasmou k den 3ekourazome ka8olou.. Den 3erw poso 8a ante3w me etsi ri8mous, k skefteite pws edw k 2 meres erxomaste stin mama mou k analamvanei tin Victoria, otan eimastse spiti oi 3 mas eimaste to ela na deis..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια γρηγορη καλησπερα!να πω με την σειρα μου οτιβκαλυτερα κ τα δυο μαζι απο ην αρχη!εμας η μικρη ξυπναει απο τον ΓΙωργο πλεον μονο οταννκανει τρομερη φασαρια ο μεγαλοσ κ οχι το αντιθετο που περιμεναμε!! Εχω φιλεσ που την πατησανε επειδη μεχρι καποια φαση ειχαν το ενα στο δωματιο τουσ.εμεισ το καλοκαιρι θα την βαλουμε στο δωματιο τησ μονο κ μονο γτ υπαρχει ελευθερο. θα επιστρεψω.φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας. Δανάη μου ο Διονύσης δεν τρώει τόσο το απογευμα ούτε το βράδυ. Εάν δεν έχει αποκοιμηθεί όταν τρώμε εμείς προσπαθώ να του δίνω μικρή ποσότητα. Πίνει γάλα 240 το βράδυ. Το απόγευμα μια φέτα κεικ η ένα μίνι κρουασάν η λίγα κορν φλεικς. Έχουμε τον μεγάλο που τα τρώει αυτά και έτσι δεν μπορώ να τα αποφύγω. Ανδρια οι ορμόνες σου είναι ακόμη χάλια όλα θα φτιάξουν. Εγώ γι αυτό δεν ήθελα τόσο κοντινά παιδιά σε ηλικία για να μη φλιπαρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!

Apo dia8esi eimai poli kala simera!!! Vrika ena pinaka gia tin fisiologiki au3isi varous sta apokleistika 8ilazonta vrefi k 1os-4os minas einsi 453-906gr to mina k emeis valame 540gr apo to varos e3odou, mporei auti tin evdomada na valame mono 60gr mesa se mia evdomada alla mia alli evdomada evale 270gr k etsi kali4ame to "keno".. K i mikri einai poli iremi,mallon itan gkriniara apo peina :?: au3isa poli k ta igra pou pinw, 3ekinisa to tsai tis mendela pali k eida k diafora me to 8ilastro den poli diskolevome na vgalw opws prin..

Elenaki mou se euxaristw!!

Gewrgianna mou einai poli diskolo ontws na einai ilikiaka konta ta paidakia 8a diskoleutoume ta prwta 2-3 xronia k meta pistevw 8a iremisoume..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!προφσνως κ δεν ζηταρι το γσλα γιατι πειναει,αλλα γιατι θελει καθε τρεις κ λιγο να πηγαινιυμε στο δωμσυιο τξς.ετσι ζηταει το ενδιαφερον μας κ το διρκδικει σπο το μικρο.χθες ειχαμε ενα εφισλτικο βραφυ μεχρι να κοιμηθει.την εβαλα για υπνο κ συνεχεια σηκωνοταν.την ξσναεβσλα 5 φορες.της εδωσα νερο το υπολοιπο γσλα που δεν ειχε πιρι,της τραγουδησα αγκσλιτσα κ μολις εφευγα ξανακατεβσινε απο το κρεβστι.πετασε μθδη ωρα κλσιγοντας πισω απο την πορτα.οταν πια δεν τηνακουα οηγα στο δωμσυιο της κ την ειχε παρει ο υπνος στον καναπε,ειχε κανει εμετο συο πατωμα.ταδκουπισα κ τξν εβαλα στο κρεβατι της κ ξυπνησε.ξανσκατεβηκε κ παλι σπο την αρχη...οταν σταματησε να κλαει μπηκα στο δωματιο κ κοιμοταν στο πατωμα :-( τη σηκωσα κ την εβαλα στο κρεβατι κ ευτυχως κοιμηθηκε μεχρι τις 7, της εδωσε γαλα ο κωστας κ ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 9 παρα...ευτυχως!θελω να πιστευω οτι θα στρωσει δθγα σιγα.ευτυχως σημετα προς το παρον κοιμηθηκε ηρεμα...της επλυνα πρωτη γορα τα δοντια με παιδικη οδοντοπαστα.μεχρι τωρα κ απο εξι μηνων τα πλεναμε μονο με νερο.πλακα ειχε γιατι εφτυνε το νερο στο νιπτηρα.

φιλακια κ καλη ξεκουραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Άντρια είδες, έρχονται καλύτερες μέρες, να έχεις υπομονή και επιμονή!

Δανάη κι εσύ το ίδιο! Η καημένη η Μυρτούλα τα έχει δει όλα με το αδελφάκι! Κι εγώ θέλω να χρησιμοποιήσω οδοντόκρεμα αλλά φοβάμαι ότι θα την καταπίνει. Ασε που τώρα πια δεν με αφήνει να της τα πλύνω εγώ και θέλει μόνη της (όπου απλώς δαγκώνει την οδοντόβουρτσα) κι έτσι σταμάτησα να της τα πλένω συστηματικά. Πρέπει να το ξαναπροσπαθήσω όμως.

Οι υπόλοιπες που είστε? Ελπίζω όλα να είναι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα θα παρω ολη τημ αδεια ανατροφης σωρρευτικα""! :-) θα επιστρεψω δηλ εκτος σπροοπτου μεσα οκτωβρη χβρις να εχω χρησιμοποιησει καθολου απο τημ κανονικη αφεια του '13.εσεις τι μου κανετε;

φιλσκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!

και εγω του δινω την οδοντοβουρτσα και παιζει μαζι της, την δαγκωνει. ρωτησα τον οδοντιατρο μου και μου ειπε οτι αυτο πρεπει να κανει τωρα. αργοτερα θα τα τους τα πλενουμε.

Δαναη τι τραβας και εσυ!! γτ της κλεινεις την πορτα; εαν της φωναξεις λιγακι να καθισει να κοιμηθει και να αφησει την πορτα ανοιχτη. εαν βρεις το βιβλιο Κοιμησου παιδι μου να το διαβασεις ισως σε βοηθησει στην αντιμετωπιση της Μυρτω.

εμεις ειμαστε καλα. ετοιμαζω πυρωτεδως λαμπαδες για την σελιδα μου. θα μου βγουν γυρω στις 20 απο τις οποιες καποιες ειναι σε συνεργασια με την Ειρηνη. Λεω να σας βαλω μια να μου πειτε την γνωμη σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια,τι κανετε....?

Εγω μία στα πανω μια στα κατω.....αυτη την στιγμη εχω δεμενο το αριστερο χερι με ναρθηκα,χτυπησα την Πεμπτη κ εχω ανναρωτικη αδεια...δεν πολυγραφω γτ με κουραζει.Παντως φετος όλο πεφτω,πριν λιγο γλυστρησα στο σαλονι,προχτες με πιασανε να μην πεσω απο κατι σκαλια κ τις προαλλες,αν θυμαστε,επεσα απο τα σκαλια του σταθμου κ στραμπουληξα τον αστραγαλο....τι γινεται???

Ρωτησα μια φιλη παιδοοδοντιατρο για ποια μαρκα οδοντοβουρτσα κ οδοντοκρεμα να χρησιμοποιησω κ μου ειπε aim...εσεις τι λετε?καλο ειναι να ξεκινησουμε σιγα σιγα γτ εδω που τα λεμε τρωνε τα παντα,οποτε οι τροφες συσωρευονται στα δοντακια τους κ μπορει να διημουργησει προβληματακια,ασχετως που θα αλλαξουν δοντακια παλι.

Παντως εμεις ακομα βγαζουμε!

Εχω ανναρωτικη αδεια,θα ξαναμπω να σας γραψω νεα με την 1η ευκαιρια...φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

γεωργιαννα το εχω διαβασει εφσρμοσει στο παρελθον με επιτυχια.καλη επκτυχια με τις λαμπαφες!πολυ ομορφξ η κοριτσιστικη!μπραβο"!

γωγω πεταδτικα σου!τι να πω;;;προσοχη!

εγω της τα πλενω απο 6 μηνων.ειδικα το γαλα δεν πρεπει να μενει στα δοντια κ γενικα ολα τα γσλακυομικα.κ εγω aim της εχω παρει.χθες ρκανε εμετο στο κρεβατι της ξσπλωμενη κ σημερα το πρωι πσλι καθως επι.ε το γαλσ.δεν θα της ξαναδωσω ξσπλωμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα καλή επιτυχία με τις λαμπάδες!

Γωγώ περαστικά! Αλλό κακό να μη σε βρει!

Δανάη αυτό σημαίνει ότι τον Οκτώβρη που θα επιστρέψεις θα δουλεύεις 8ωρο? Και θα έχει και 22 μέρες άδεια ακόμα? Καλό ακούγεται. Συνολικά δηλαδή θα λείπεις από τη δουλειά 1 χρόνο ε?

Απίστευτη βροχή σήμερα. Είμαι στη δουλειά με μουσκεμένο παντελόνι - σίγουρα θα περάσω άρρωστη το Σ/Κ.

Καλά να περάσετε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!

Gewrgianna poli omorfi i lampada..8a exoun epitixia sigoura :)

Gwgw mou perastika sou, kane kanena 3ematiasma..Sou epesan ola mazi!!

K emena dagkwnei tin odontovroutsa den dexete na tis ta kanoume emeis :?

Danae eisai poli tixeri pou 8a meineis spiti toso kairo me ton Nikola, mono pou skeftomai pws 10 maiou tin mera twn gene8liwn tis Victorias mou k tou george paw pisw douleia me pianei kata8li4i!!

Despina 8imise mou, eisai ipallilos i einai dikia sou i douleia? Den mporeis na petaxteis spiti sta grigora na alla3eis rouxa?

Efiga paw na kanw tin aggareia mou (na vgalw gala) twra pou koimate, vgazw prin tin 8ilasw giati otan tin 8ilasw k meta den poli vgazw..Pira til tin simvoulo prox8es k mou eipe na to kanw etsi k oso vgazw na tis to dinw osa ml k an einai auta, alla epeidi 8ilazei arketa k ka8e 2,5 wres tis dinw 50ml meta apo ka8e 8ilasmo giati mia mera tis edwsa 60ml k mou ta ekane emeto, mono ena vradi tis edwsa 85ml (xwris 8ilasmo) giati itan polles wres nistikia, sti8os edwsa aplws gia na tin parei o ipnos!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

επιτελους θα κατσω να τα πουμε με την ησυχια μας!!! λεω να παω να βαλω καφεδακι και να επιστρεψω ;)~o)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξενερωσαααααα... τελικα ο καφες που πηρα για την εσπρεσιερα δεν κανει, και ηθελα εναν καπουτσινο :(:(

τεσπα, σας διαβαζα κατα καιρους, αλλα το σκ ημουν αθηνα με τη μικρη και το γιωργο και ολο εξω ημασταν, και αυτη την εβδομαδα δεν προλαβαινα να σας γραψω, ελπιζω να θυμαμαι τα νεα σας. :?

δαναη, σε σκεφτομουν που περιεγραφες το δραμα με τον υπνο της μυρτους, γιατι θυμηθηκα ποσο δυσκολα ηταν και για εμενα πριν ενα μηνα οταν η αθηνα μου εκανε τα ιδια σκηνικα :( βεβαια εγω δεν ειχα και ενα νεογεννητο οπως εσυ να φροντιζω, ειχα ομως ενα σχολειο να παω το πρωι και μια μαμα που οχι μονο δεν με στηριζε αλλα με φορτωνε ενοχες :( γι'αυτο χαρηκα πολυ οταν ολα ομαλοποιηθηκαν ( οχι οτι αμφεβαλλα, απλα οσο νωριτερα τοσο το καλυτερο) και η μυρτω κοιμηθηκε ηρεμα :)

αντρια, εσενα τα κοριτσια σου προσεχουν το βαρος τους :lol::lol: παντως, εκτος απο υγρα ο θηλασμος θελει φαι!! και ειλικρινα, δεν εχω δει μανουλα να το πολεμαει τοσο πολυ με το θηλασμο, παρα την κουραση και το αγχος σου!!! χιλια μπραβο, τα κοριτσακια σου ειναι πολυ τυχερα που τα φροντιζεις τοσο!!!

γωγω μου, περαστικα!!! βρε μηπως ηθελε η χριστινουλα να κατσεις σπιτι και πετουσε μπανανοφλουδες για να πεσεις και να παρεις αναρρωτικη ; :lol::lol: πως τα περνας σπιτι; να γραφεις συχνοτερα !!

γεωργιαννα, πολυ ωραια η λαμπαδα, θα προτιμουσα λιγο κοντυτερη τη μια κορδελα ;)

κι εμενα μασαει την οδοντοβουρτσα, και την εποχη που εβγαλε κατι δοντια μαζεμενα την ανακουφιζε κιολας! οδοντοκρεμα δεν της εβαζα γιατι μου εδωσαν μια στο φαρμακειο απο 5 χρονων και πανω και δεν το προσεξα :oops:

ασχετο, ειναι καιρος τωρα που εχω δει 2 μυτες απο 2 δοντια αλλα δεν εχουν κατβει ακομα, γιατι;;; :roll::roll:

δεσποινακι, χαμος σημερα στην αθηνα, εε;;;; τετοια βροχη ριχνει κι εδω, μονο που δεν εχουμε ακομα κλεισει τα ρεματα και το νερο φευγει προς τη θαλασσα.... αληθεια, ακουσατε για μια κοπελα που επαθε κριση πανικου και πεθανε εγκλωβισμενη απο το νερο κατω απο μια γεφυρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα νεα μας: σκοτσεζικο ντουζ ηταν αυτη την εβδομαδα.... προχτες χαρηκα, γιατι εκανα για πρωτη φορα μαθημα χρησιμοποιωντας τον βιντεοπροτζεκτορα και τη ψηφιακη εκδοση του βιβλιου :D:D πραγματικα, ενιωσα ποσα ωραια πραγματα μπορεις να κανεις μες στην ταξη οταν τα χρηματα απο τα εσπα πανε στην παιδεια :o δεν μπορειτε να φανταστειτε τι βοηθεια ειναι στην ξενη γλωσσα να προβαλλεις τις εικονες στον πινακα και να ακους τους διαλογους με επιλογη υποτιτλισμου η οχι :) φοβερο πραγμα!! και χτες, με πληροφορησαν οτι ψηφιστηκε εν μεσω της νυχτος απο τη βουλη η αυξηση ωραριου των εκπαιδευτικων, 24 για τους καθηγητες, 27 για τους δασκαλους.... ξερω οτι στον πολυ κοσμο φαινεται εξωφρενικο να εχει καποιος 4 ωρες μαθημα την ημερα, και το καταλαβαινω γιατι εχω κανει κι εγω δουλεια γραφειου , και φροντιστηριο και ιδιαιτερα οπου χτυπαγα 8-9 ωρες την ημερα, αλλα δεν συγκρινεται με την κουραση της ταξης ενος δημοσιου σχολειου σε ενα χωριο :( θυμωσα πολυ με την αναισθησια των συναδελφων μου που μας εφερε μεχρι εδω - δηλ. στο σημειο κανενα κακο να μην μας εκπλησσει- και απελπιστηκα : δεν θα φυγω ποτε απο αυτο το μερος . τι να σας λεω.....

κατα τ'αλλα καλα, χαιρομαι το κοριτσακι μου που μεγαλωνει και λεει λεξουλες , και με κανει αγκαλιτσες και ομορφαινει τις μερες μου :)

σας φιλω γλυκα :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι κι εγώ!!!

Θα κάνω ώρα να γράψω το μήνυμα γτ τρώω παράλληλα ;) έχω μάθει πια να κάνω πάντα δυο πράγματα την ίδια στιγμή!

Σήμερα το πρωί πραγματικά φοβήθηκα στο αυτοκίνητο, με το μωρό πίσω, να προσπαθώ να την πάω στο σταθμό και μετά να πάω στη δουλειά με τέτοιο κατακλυσμό.... Νόμιζα ότι θα με παρασύρουν τα νερά....

Και μετά θύμωσα με τον εαυτό μου που κινδύνεψα για να είμαι στην ώρα μου στη δουλειά......

Γωγούλα, περαστικά! Μήπως έχεις υπόταση ή χαμηλό σίδηρο και πέφτεις τόσο συχνά?

Δανάη και Άντρια (μανούλες με νεογέννητα) σας βγάζω το καπέλο για το κουράγιο και την υπομονή σας!

Αφροδίτη, για την αύξηση των ωρών τι να πω... θα μας εξαθλιώσουν κι άλλο.... δεν έχουμε φτάσει ακόμη στον πάτο του βαρελιού...

Εμείς στο νοσοκομείο δουλεύουμε πια σε σημείο επικίνδυνο για τους ασθενείς...

Είμαστε τοσο λίγοι που ο θεός φυλάει τους ασθενείς απ΄τα λάθη και τις παραλείψεις μας, και εμάς απ΄το να μην πάμε φυλακή.....

Με τη Γεωργία πιάνουμε κουβεντούλα σιγά-σιγά :D με εκπλήσει κάθε μέρα το πόσα λέει! Μετράει μέχρι το δέκα, κάνει προτάσεις και χρησιμοποιεί ρήμματα :shock: Όταν τη ρωτάμε τι χρώμα είναι αυτό λέει "κίτινο" ! Γι αυτήν, όλα είναι κίτρινα! Μάλλον αποφάσισε ποιο είναι το αγαπημένο της χρώμα!

Μια μέρα που θα έφευγα στη δουλειά και θα έμενε με τον μπαμπά της, μου είπε "φύγε μαμά" :o

Με τον ύπνο τα "χαλάμε" πάλι... Κλαψουρίζει πολύ συχνά στον ύπνο της σα να βλέπει όνειρα και αρχίσαμε μάλλον να βγάζουμε τα τελευταία 4 δόντια, τους τραπεζίτες. Πολύ γκρίνια λέμε....

Αυτά τα news! Φιλάκια στις υπόλοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!

το μεσημερι πηγαμε σε εναν πολυ καλο καρδιολογο για το φυσημα της μυρτως κ της εκανε υοερηχο.ολα καλα το φυσημα οντως ακουγετσι αλλα ειναι φυσιολιγικο πολλα πσιδακια το εχουν εχει μια παλινδρομηση ελαφρια στη μητριειδη βσλβθδα αλλα κ αυτο εινσι οκ.πολλοι το εχχουν-πιθανα κ εγω- χωρις να το ξερουν.ουφ μιυ εφυγε ενα αγχος.μας μενει το ακουογραμμα του μικρου απι εβδομαδα.γενικο σερβις ιικογενειακο ;-)

εγω της οηρα της theramed οδοντοπαστα πιυ εινσι απο ενις ετους.

χυες το βραδυ κ ενω ροινε το γαλα της ξαπλωμενη εκανε εμετο-δεν θυμαμαι αν σας το εγραψα.πιθσνα να βαρυστοναχιασε γιατι της ειχα δωσει κ μισο πιατι φαγητο (ρυζι με ντοματα κ καλσμποκι) κ ηπιε κ γαλα στισ 8.ολα χαλθα σεντονια πυτζαμες υπιστρωμα.μολθς την ειχα κσνει μπανιο κ την ξαναεκανα.το ορωι πιυ της εδωσε ο ξωστας το γαλα παλθ εκανε εμετο ξαπλωμενη...συμοερασμα δεν θα ξαναλθει γαλα ξαπλωμενη.σας εχει συμβει αυτο;

ανασταδια κουκλα η γεωργια με το σκιυφακι της!!!θα τη φαω!

σας φιλωωω

αα η μυρτω εξακουθει να ηυπναει τι βραδυ κ να κατεβαινδι αοι το κρεωατι.απλα τηβ εκπαιδευσε ο κωστας να ξανανεβαινεθ στο κρεβατι για να μγν κοιμαται στο πατωμα...

ο μικρος απο την αλλη αγγελιυδι.

σορρυ για τα καθη στι ξειμενο.γραφω απο το κινητο κ δεν εχω εικονα του κειμενου για να κανω διορθωσεθς.

καλι βραδακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δαναη μου δεν θυμομουν για το φυσημα της μυρτους, χαιρομαι που δεν ειναι τιποτε σοβαρο, η αληθεια ειναι οτι ξερω κι εγω αρκετους με φυσημα, και φανταζομαι οτι ειναι αλλοι τοσοι που το εχουν και δεν το ξερουν :lol: ο νικολας γιατι θα κανει ακουογραμμα;

αναστασια, η αθηνα τα λεει ολα "μπε" = μπλε :) λες να ειναι αυτο το αγαπημενο της χρωμα; γιατι εγω το δωματιο της θα το ξαναβαψω στο γυμνασιο :lol::lol:

παντως, δεν εχει πατο το βαρελι, και η αναισθησια και η αδρανεια των συμπολιτων μου με απογοητευει φρικτα :(

ααα δαναη, η δικη μου δεν εχει κανει ποτε εμετο, και το γαλα σπανια της το εχω δωσει ξαπλωμενη, συνηθως καθομαστε στον καναπε στο σαλονι η στο δωματιο της, σημερα τι ειπιε στο γραφειο βλεποντας το μπαμπα της στο σκαιπ και το εριξε το μισο κατω :o μαζευα γαλατα απο παντου :evil::evil:

καληνυχτα!

post-15892-13873940131575_thumb.jpg

post-15892-13873940132657_thumb.jpg

post-15892-13873940133739_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!!

Afroditi mou eisai poli glikia me auta pou mou egra4es gia ton 8ilasmo.. Se euxaristw :D

Danae mou k emas exei fisima i Victoria, pigame se kardiologo otan itan vrefaki k mas eipe ta idia pws ontws exei alla den einai anisixitiko pws mporei na exw k egw k na min to 3erw k pws den 8a tin epireasei stin zwi tis..Pantws o george eixe otan itan mikros den 3erw an to exei akomi..

Efiga klaiei i mikroula..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...