Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΚΑΙ ΤΑ ΑΔΕΛΦΑΚΙΑ ΜΑΣ


Recommended Posts

Ανδρια τι εγινε; λυθηκε το θεμα;

Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια. Με βρηκε μια δημοσιγραφος μεσω του μπλοκ μου και ηθελε να της μιλησω για το πως ειναι να δουλευεις απο το σπιτι. βεβαια δεν ανεφερε οτι δουλευω και αλλου, εχει βγει μια επιδοτηση για τις γυναικες απο τον Οαεδ και γι αυτο ηταν αφιερωμενο το αρθτο. Αλλα μου αφιερωσε μιση σελιδα και εβαλε φωτο το αγαπημενο μου ευχολογιο (Στην τυχη το διαλεξε). Με την πρωτη ευκαιρια θα σας βαλω φωτο του αρθρου.

Σαμανθα εχει σταθερο μισθο απλα τον ξεχνανε να τον πληρωσουνε :lol::lol::lol::lol: .

δεν ξερω απλα πως να υποχωρησω εγω και να αφησω τον εγωισμο μου πισω, θα δουμε σιγα σιγα. παντως ειναι η πρωτη φορα που ειμαστε ετσι τοσες μερες!!!

Αφροδιτη ξερεις τι αγχος ειχαμε εμεις σαν μαθητες οταν γραφαμε διαγωνισμα; και τωρα βλεπω και την μερια της καθηγητριας μεσα απο σενα.

Δεσποινακι κατσε κατω να τα διαβασεις να τελειωσεις πριν ερθει το 2ο νινι γτ μετα παει το πουλακι!!!!!!!!!!!

Αχ τι τραβατε και εσεις με τα 2 μωρακια!!! εγω δεν εχωτετοια με τον Αλεξανδρο!! :lol::lol::lol: οχι οτι θα με χααγε να κανω αλλο ενα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 697
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ωραιες κουβεντουλεςς ειπατε, κοριτσια :x

ελενα, οι μαμαδες μας μαλλον μοιραζονται κοινο DNA , ειναι ενα χρωμοσωμα που λεγεται " υπαρχουν κινδυνοι παντου στον κοσμο " :lol: δεν θα ξεχασω οταν ημουν εγκυος τελειομηνη, ηταν σπιτι μου και ετοιμαζομουν να μπω για μπανιο, οποτε της λεω " παω για μπανιο, θες τιποτε;" και μου απανταει " ναι, να προσεχεις!!!" :shock::shock: ελεος, βρε μανα, μηπως θες να κανεις τσισα σου εννοουσα!!!!! :lol::lol:

γεωργιαννα, ευχομαι να ειναι γουρλιδικο το αρθρο και να εχεις πολλες πολλες δουλειες!!! δεν χρειαζεται να ριξεις τον εγωισμο σου, απλα να του μιλας και να μην ξεχνας οτι σε αγαπαει ;)

δαναη μου, χαιρομαι που ειστε καλα!! αααχ, ετσι ειναι μεχρι να χωνεψουν τα "μεγαλα" οτι οι γονεις τα αγαπανε οπως πριν!!! παντως, αυτη η περιοδος της ζηλειας μου φαινεται τοσο δυσκολη που σχεδον με αποθαρρυνει :( θελει υπομονη και ψυχραιμια ...

γεωργιαννα, να 'ξερες ποσες φορες συζηταμε με συναδελφους και βρισκουμε τοσο αχρηστο ολο το συστημα αξιολογησης στο σχολειο :( παντως, κι εγω στο σχολειο σαν μαθητρια θυμαμαι επαιρνα πολυ σοβαρα τα προχειρα, στις μερες μας δεν βλεπω και μεγαλο ενδιαφερον απο τους μαθητες, πολυ χαλαρα τα πραγματα και το επιπεδο ολο και πεφτει... αυτο το συνειδητοποιω οταν κανω ιστορια ( εχω 2 τμηματα της β'γυμνασιου ) , τα παιδια σχεδον δεν καταλαβαινουν την ορολογια, και τις εκφρασεις που βρισκουμε :( δεν λεω για ορθογραφια, τοσο χαλια που οι λεξεις δεν αναγνωριζονται, και δεν υπερβαλλω. βεβαια ειμαι και σε χωριο, στην πολη ειναι σαφως διαφορετικα τα πραγματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!

Samantha mou vgazw arketo gala apo to sigkekrimeno einai to "kalo" mou, aplws mazeutike mia terastia grompalara :lol: pou den leei na figei me tipota..

Piga extes stin simvoulo 8ilasmou pou einai k paidiatros, mou zouli3e to sti8os (pe8ana apo ton pono) mou evale zesti kompresa, me evale na vgalw gala me to 8ilastro (nosokomeiako tis mendela) k san evgala mou pieze to sti8os me dinami :shock: alla meta pou teleiwsame den eidame k megali diafora..Mou eipe na kanw ultrasound sti8ous k mou pire gala gia na to steiloume gia kalliergeia..Mou eipe na sinexisw gia alles 4 evdomades tin antiviwsi (25evro to ka8e kouti :o ) k na pinw k ta antiflegmonwdis..Emeina ekei ena 2wro k 8ilaza alla pali den elege na ipoxwrisei, ka8ws 8ilaza ekleisa rantevou gia ultrasound k molis efiga ap'ekei piga kateu8eian stin kliniki na to kanw telika einai 4 galaktokiles konta konta k egw otan aggiza nomiza pws einai ena terastio k exw k en masxaliaio diogkwmeno lemfadena me flegmoni einai poli xalia mou eipe i giatros pou mou to ekane..Eutixws to de3i mou einai pentaka8aro..8a vgei k avrio to prwi k i kalliergeia apo to gala na doume an iparxei kammia molinsi i mikrovio etsi wste na tin katapolemisoume me tin swsti antiviwsi..An den doume kamia diafora me ola auta 8a apota8oume se xeirourgo na doume pws mporoume na to afairesoume :(

To allo pou me agxwse einai oti i mikri evale mono 110gr mesa se 1 evdomada alla i proigoumeni metrisi itan apo alli zigaria k den 3erw poso antikeimeniki einai..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια μου, να 'ξερες ποσο σε σκεφτομαι :( κατ'αρχας, ευχομαι να φυγουν τα γρομπαλακια, και να μην χρειαστει καμια ειδους επεμβαση !! μακαρι να υποχωρησει η φλεγμονη με την αντιβιωση!!

για το βαρος της μικρουλας, επειδη θυμαμαι οτι και στην βικτωρια συνεχεια ανησυχουσες, και μετα εβγαζεις με το θηλαστρο κ.τλ. θα σου δδωσω μια συμβουλη : ΝΟΙΚΙΑΣΕ ΜΙΑ ΖΥΓΑΡΙΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΖΥΓΙΖΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΖΥΓΑΡΙΑ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. δεν πρεπει να παιρνουν κατω απο 200-250 γρ την εβδομαδα, αλλα ειναι πιθανον π.χ τη μια εβδομαδα να παρουν 120 γρ και την αλλη 400 ( εμενα μου συνεβη ) . συμβουλη νο 2 : ΝΑ ΤΡΩΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΥΧΝΑ,, ΠΕΙΝΑΣ ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΣ. Αν τα κανεις αυτα, και εχεις συνεχεια το μωρο στο στηθος θα παιρνει βαρος κανονικα!!

περαστικα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxaristw poli Afrodite mou k gia tin egnoia sou k tis euxes sou.. Euxomai k egw i antiviwsi na ferei apotelesmata giati k talaipwroume alla k oikonomika den tin palevoume, mono xtes edwsa 160evro xwris ta farmaka pou 8a 8elw 25evro tin evdomada k 8a ta pinw gia ena mina k alla pou idi dwsame :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμαν η γαιδουρα προχθες ξεχασα να σας ευχηθω Αφροδιτακι!Να ειστε παντα ευτυχισμενοι κ ερωτευμενοι παντα!!κ την ευτυχια σας να την ολοκληρωσει ενα ακομη μελος στην οικογενεια σας!!!οτι καλυτερο ευχομαι ολοψυχα!!

Αντριακι πως πηγε με το στηθος?ελαφροχερα η μπα??

Γεωργιαννα μου κ απο εδω συγχαρητηρια κ εις ανωτερα!!!

Δεσποινα καλη επιτυχια κ με το καλο το πτυχιο σου!!καλλιο αργα παρα ποτε δε λενε?! Παντως κ εγω τον Σεπτεμβρη περιμενω να στειλω παιδικο τον Γιωργο μπας κ βρω καμια δουλεια γτ δν την παλευω αλλο στο σπιτι μονο σαν νοικοκυρα κ μανα!

Ωχ ξυπνησε η μικρη κ θα ξεσηκωσει τον Γ. εφυγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώωωωωωωωωωωωω είμαι κι εγώ!!!!!!

Ζουζούνες τι κάνετε?

Μετά από 7 μέρες που είχα άρρωστη τη Γεωργία και 3 μέρες που ήταν οι γονείς μου εδώ και το ρίξαμε στις βόλτες, επανήλθα!

Πάω να διαβάσω τα νεάκια σας και τα λέμε πιο μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα πήγα τη Γεωργία παιδικό μετά από 10 μέρες. Ακόμη παίρνουμε αντιβίωση για την ωτίτιδα. Για να δούμε πόσες μέρες θα "μείνουμε" υγιείς???

Γιουλάκι μου, περαστικά στον Αλέξη! Χαίρομαι που είναι καλύτερα!

Πρέπει να πέρασες πολύ δύσκολες ώρες μόνη σου.....

Αφροδίτη χρόνια σας πολλά για την επέτειο σας! Εύχομαι του χρόνου να γιορτάσετε κάτω από την ίδια "στέγη"!

Και η δικιά μου είναι σουρτούκο :lol: όλο βόλτες θέλει! Αλλά δεν είχε να μοιάσει.... εμένα εννοώ.

Εγώ σαν βρέφος, με το που με βάζανε μέσα στο σπίτι, κλάμα και κακό. Με το που περνάγανε την εξώπορτα, αγγελάκι η Αναστασία :lol:

Πάλι καλά που γεννήθηκα αρχές καλοκαιριού και τη "βγάζανε" συνέχεια έξω οι γονείς μου για να ηρεμώ! Τους παίδεψα πολύ η αλήθεια είναι.

Με τη μαμά μου εγώ δεν μαλώνω. Δεν ανακατεύεται καθόλου στον τρόπο που αποφασίσαμε με τον άντρα μου να μεγαλώσουμε το παιδί. Πάντα με ρωτάει για το τι να κάνει. Είναι χρυσός άνθρωπος και τη λατρεύω!

Με τον μπαμπά μου τώρα...... "μαλώνουμε" γτ δεν με ακούει σε θέματα που αφορούν την υγεία του. Έχω πολλά νεύρα γι αυτόν το λόγο. Και με την πεθερά μου πάλι, δεν έχω κανένα πρόβλημα! Τί έγινε? Εγώ από το διάστημα έπεσα? :lol::lol::lol:

Έλενα, να χαίρεσαι τον Αντρούλη σου! Να είναι γερός και δυνατός!

Αντριούλα μου, τι κάνεις? Ακόμη παιδεύεσαι με το στήθος?

Δανάη μου, φιλάκια στα μωράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenaki mou itan poli vareto to xeri tis :( k na pw pws vgike kati me olo auto ton pono na pw ok alla...

Anastasia mou an paidevome? spasane ta nevra mou kourastika pou den vlepw veltiwsi..

Vgikane k ta apotelesmata tis kalliergeias k vre8ike ena mikro pososto stafilokokkou i kopela sto ximeio mou eipe pws einai se poli mikro pososto alla i giatros mou 8a krinei an prepei na piw kati, mou edwsan k antiviogramma k eutixws mesa stis proteinomenes einai k ekeini pou pinw edw k 1 evdomada epomenws euxomai na kataferoume kati..Milisa k me tin simvoulo k mou eipe na sinexisoume opws twra antiviwsi, antiflegmonwdes, masaz, kompreses, 8ilastro k 8ilasmo k stin evdomada 8elei na me dei ennoeitai an xeirotere4w na paw nwritera..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη ειχα στο μυαλο μου οτι επειδη ειναι σε χωριο και ειναι λιγοτερα τα παιδια στο τμημα δεν ειναι και τοσο αδιαφοροι, δεν θελω να πω αμορφωτοι μη παρεξηγηθω. εσυ πιστευω καταλαβαινεις τι εννοω. Μου κανει τρομερη εντυπωση που δεν γνωριζουν ορθογραφια. δεν μου αρεσει η αδιαφορια για την μαθηση, μακαρι τα παιδια μου να μην γινουν ετσι αλλα να τρεμουν οταν ακουνε προχειρο διαγωνισμα!!!!!

Οσο για τις μαμαδες μας ενα θα σας πω Τι θα κανουμε εμεις οταν θα μεγαλωσουμε;

τα λεμε μετα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια τι κάνετε?Δηλώνω παρόν,διαβαζω τα νεα σας οταν μπορω αλλά δεν προλαβαινω να σας γραψω....Αφροδίτη να τα εκατοστησετε με τον αντρα σου!Υπομονη με την μαμά,δεν θα αλλάξει τωρα χαρακτηρα,ολα τα κανει απο αγάπη αλλα εχει διαφορετικη νοοτροπια σκεψης,τι να κάνεις?

Περαστικά στον Αλεξη της Γιούλης!Επίσης ελπίζω Αναστασία μου να ειναι υγιεστατη απο δω κ πέρα η Γεωργια μας,να μην ξαναταλαιπωρηθεί....

Αντρια καλη δυναμη σε όλα τα νεα σου κατορθωματα ας πουμε,επίσης Δαναη μου πως τα πας με το μωρό?Φιλια σε ολους,εχουμε μια βαπτιση τον Ιουνιο Κρητη αλλα δεν νομιζω να κατεβω,πολλα τα εξοδα για ενα 2ημερο,δυστυχως...

Γεωργιαννα συγχαρητηρια για το αρθρο που σου αφιερωσαν!!!Χαίρομαι γτ σε εμπνευσα να το ξεκινησεις οποτε ειμαι κομματακι περηφανη παραπανω για σενα!

Μακαρι να μπορουσα να ασχοληθω κ εγω,αλλα τα παρατησα ολα....

Γρηγορα νεα μου,δουλεια δουλεια,σπιτι κ καμια βολτα.,,σκεφτομαι τελος του μηνα να τους πω για 6ωρο....επίσης εδωσαν καλοκαιρινη αδεια 15/7 με τελος στον αντρα μου,κατι που αποκλειεται να παρω εγω λογω εκτωσεων κ ειμαι στεναχωρημενη γτ στην ουσια θα παει 4ος χρονος χωρις διακοπες...ο αντρας μου μου ειπε εναν μηνα πριν να τους ενημερωσω κ να σταματησω...αλλα μετα παλι αγχος για δουλεια...δεν ξερω τι θα γινει.... :(

Ετσι κ το καλοκαιρι περασα καλυπτωντας αδειες αλλονων κ στο τελος δεν μου ανανεωσαν την συμβαση επειδη ειχα ζητησει αδεια για την βαπτιση στην οποια με το ζορι πηρα.....

Αυτα γενικοτερα,η Χριστινα μιλάει κ πεθαινω στο γελιο!!!Τι να σας λεω,δεν υπάρχει!Χαιρομαι πολυ που επικοινωνουμε τοσο πολυ!

Τελευταια την παμε στον Αγιομ κοσμα κ παιζουμε στο τεχνητο γκαζον των γηπέδων,αφθονη απλα κ ασφαλεια,εχει κ αλλα παιδακια,χωρις κουνιες αλλα πολυ τρεξιμο,μπαλα κ κυνηγι!

Θα της παρουμε κ ενα ποδηλατακι....σας φιλω ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη ειχα στο μυαλο μου οτι επειδη ειναι σε χωριο και ειναι λιγοτερα τα παιδια στο τμημα δεν ειναι και τοσο αδιαφοροι, δεν θελω να πω αμορφωτοι μη παρεξηγηθω. εσυ πιστευω καταλαβαινεις τι εννοω. Μου κανει τρομερη εντυπωση που δεν γνωριζουν ορθογραφια. δεν μου αρεσει η αδιαφορια για την μαθηση, μακαρι τα παιδια μου να μην γινουν ετσι αλλα να τρεμουν οταν ακουνε προχειρο διαγωνισμα!!!!!

Οσο για τις μαμαδες μας ενα θα σας πω Τι θα κανουμε εμεις οταν θα μεγαλωσουμε;

τα λεμε μετα......

γεωργιαννα μου, δεν θελει κανεις να τρεμουν τα παιδια ακουγοντας "προχειρο" ( ειπαμε, το συστημα αξιολογησης δεν ειναι το καλυτερο) , αλλα να διαβαζουν και λιγο!! σε καποιες περιπτωσεις δεν ανοιγουν βιβλιο, και απλα πηγαινοφερνουν την τσαντα :( εχω μαθητες σε ενα τμημα που , επειδη ειναι πρωτη ωρα, βαριουνται να βγαλουν την τσαντα απο τους ωμους τους :o:o:o αυτο το τμημα ειναι απελπισια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

περαστικα στη γιωργια μας!! αναστασια, μαλλον εσυ εισαι καλος ανθρωπος και δεν δινεις σημασια στην πεθερα σου!!! :lol:

γωγω μου, φανταζομαι τι θα λεει η χριστινα!!!! ροδανι η γλωσσσα της!! εμενα ειναι πιο λακωνικη στην επικοινωνια μας, αλλα και παλι το απολαμβανω!! το φαγανουλι μου εχει ανεπτυγμενο λεξιλογιο στα ποτα και τροφιμα : μο=χυμο, λια=ελια, τοτο=φαγητο, γιογιο=νερο, κει=κεικ,τοτ=τοστ, τα=πιτα, λααλι=αχλαδι, γιουγιου=κουλουρι..... ενω τους αριθμους, το καμαρι μου ολους "ντε" (=πεντε) τους λεει : ενα-ντε, δυο-ντε, τρια-ντε κ.τ.λ !!!! :lol::lol: μαθηματικη διανοια το βλασταρι μου!!! :lol::lol:

ευχαριστω ολες για τις ευχες σας, ειστε πολυ καλες που μας σκεφτηκατε , και ευχομαι κι εσεις να ειστε παντα ερωτευμενες με το ταιρι σας, και να σκορπισετε στη γη πολλα πολλα παιδακια ;);)

αντρια, πως εισαι σημερα; ελπιζω καλυτερα!

η αθηνουλα εχει ακομα αυτο το μπουκωμα, και τρεμω μηπως χειροτερεψει!! δεν θελω να παρει παλι αντιβιωση!! εχετε να προτεινετε κατι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανασταδια μας ελειψες!!!πως ειναι η γεωργια;;πολλη ςρρωστια με τον παιδικο ε;το γοβαμσι πολυ που σκεφτομαι να στειλω τη μικρη απο οκτωβρη...θα δουμε.

γωγω μου μπραβο στην πολυλιγου ζηνα?,!σημερα η μυρω μρ τρελανε!της λεω αγαπας τη μαμα λεει νσι!της λεω ποσο; μου κανει τοοοσο κ σηκωνει το χερι ψηλσ.ελιωσα η μανα!!!

εμεις καλα ειμαστε.σημερα ειχε υπεροχη μερα πηραμε τα παιδακια μας κ τα δυο μας κατοτσια κ πηγαμε βολτιτσα με την κουμπαρα μας κ το μελλοντικο μου βαπτιστηρι.ωραια περασαμε χαλαρα!το σπιτσκι μας ειναι ετοιμο.λειπουν οι κουρτινες οι οποθες θα ειναι ετοιμες την αλλη εβδομαφα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μυρτω απο προχθες μας κανει κολπα με το μεσημεριανο κ βραδινο υπνο.προχθες το μεσημερ οετασε 45'γκτλρινιαζοντας πθσω απο την πορτα τιυ δωματιου της γιατθ δεν ηθεκε νσ κοιμηθει κ εγω ρπεμενα να ξαπλωσει.το βραδυ ξυπνησε κ ηθελε γαλα.χσημερα το πρωι ξυπνησε στις 5 κ ηπιε γαλα κ μετα σηκωνοταν κ εβγαινε απι το κρεβατι της.την ξαναεβαζα κ παλθ εβγισνε.στο τελις πρεπει να κοιμηθηκε στο πστωμσ.το πρωι την ρωτησα αν κοιμηθηκε στο πατωμα κ οηγε κ ξαπκωσε διπλα στην πορτα κ η αληθεια ριναι οτι την λυπηθηκε η ψυχη μου.αλλα τι να κανουμε;αν υπιχωρησουμε κ την σηκωνιυμε απο τις 5 κ δεν κοιμαται κ το μεσημερι οως θα την παλεψουμε κ εμεις κ αυτη;;;ο ξαημενος ο κωστας ξυπναεθ το ορωι κ οηγαθνει στο δωματιο της κ ξαπλωνει στον καναπε κ αυτη λαιζεθ.δυο μερες εχει βγει νοκ αουτ...αυτα!παντως οθστευουμε ιτι ολι αυτο εθνσι αντθδραση στην παρουσια του μωροτ.σαν να μγ. θεκει να μας αποχωρθζεται.ανθρωοινο οποτε υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλες καλημερες! Του Αγιου Βαλεντινου σημερα,ημερα των ερωτευμενων υποτιθεται..μιακοινη μερα δλδ μιασ κ ειμαστε καθε μερα ερωτευμενοι..!

Δαναη σε διαβαζα κ θυμηθηκα τον πρωτο καιρο με τη μικρη στο σπιτι.Παρομοιες κ χειροτερες καταστασεις με τον Ζοζεδακο.Ευτυχως με τον καιρο θα στρωσουν τα πραγματα οποτε οπλισου με υπομονη κ ξεκουρασου οσο μπορεις. Την λυπηθηκα κ εγω τη Μυρτουλα που κοιμηθηκε στο πατωμα αλλα απο οτι καταλαβαινω ειναι κ πεισματαρα πολυ! Ο ΝΙκολας πως ειναι;Αυξησε τον βραδινο υπνο; Ζηλεψα τη βολτουλα σας με τακαροτσακια! Εδω οποτε λεμε για βολτα βρεχει!

Αναστασια δε ξερω αν επεσες απο το σιαστηματα ξερω ομως οτι εισαι ποκυ τυχερη!! Σπανιο πραγμα να εχεις καλη πεθερα κ μανα! Συνηθως ενα απο τα δυο "χαλαει"...

παω να φτιαξω ενα καφεδακι να ξυπνησω! Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Δανάη επειδή δεν θυμάμαι, η Μυρτώ κοιμάται σε κρεβάτι πια και στο δωμάτιο με κλειστή πόρτα; Είσαι λίγο φράου (με την καλή έννοια ;) αλλά κι εγώ το βράδυ φεύγω από το δωμάτιο μετά από λίγο και ας φωνάζει γιατί αλλιώς θα έπρεπε να κάθομαι όλη νύχτα δίπλα στην κούνια και να της τραγουδάω τις παραγγελιές της. Μιλάει πια κανονικά, τραγουδάει όλη την ώρα και ρωτάει "αυτό τι είναι;αυτό τι είναι; " Το πιο αστείο είναι όταν της εξηγώ κάτι και τη ρωτάω στο τέλος "κατάλαβες;" και μου απαντάει "κατάλαβα" :lol::lol::lol::lol:

Αναστασία πλήρη ανάρρωση εύχομαι στη Γεωργία και άλλη αρρωστια να μη σας βρει!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είπα να δηλώσω ζωντανή και παρούσα, μέρα που είναι... :lol: :lol: :lol:

Τρέχω, τρέχω, τρέχω, δουλειές, παράσταση, Άρης... όλα μπλεγμένα και όλα σε περίεργες ώρες. Νιώθω γεμάτη όμως και δε με νοιάζει.

Απόψε έχουμε την παράσταση, ότι πρέπει για σήμερα μια που αντιπαθώ εξαιρετικά τον Άγιο Βαλεντίνο και χαίρομαι που θα τον περάσω παίζοντας μια ελαφρώς αλκοολική και κυνική φωτογράφο.

Δεν έχω διαβάσει τα νέα σας, θα επανέλθω όμως.

Σας φιλώ όλες και πιο πολύ τα ζουζούνια σας!

Κι όποιος γουστάρει να γιορτάσει, να περάσει υπέροχα!!! [smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλενάδες!

Η ώρα είναι 5:40 και τώρα κάθομαι να φάω... μπροστά στο pc και είπα να δώσω το παρόν.

Δούλευα πρωί, πήρα τη μικρή από τον παιδικό, έφαγα τρελή κίνηση, έφτασα στο σπίτι στις 4, τακτοποίησα τη μικρή (πλύσιμο, άλλαγμα, μαμ), έκανα μπάνιο και τώρα έφτασε η στιγμή να φάω...

Τώρα γτ σας τα λέω όλα αυτά? Ε, γτ ήθελα κάπου να τα πω.............

Ά, έχω να πάω και παιδίατρο σήμερα άνευ μπαμπά γτ δουλεύει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!

Emeis xtes eixame mia diskoli mera olo gkrinia k sxedon ka8olou ipno, olo agkalies k sti8os k na eimai k teleiws moni sto spiti me tis 2 zouzounes [smilie=banghead.gif] ~x( alla eixame k mia pio diskoli nixta, ka8e 1-1,5 wra 3ipnouse k eklaige, iremouse mono sto sti8os k otan tin evaza sto carrycot pali apo tin arxi, i peinouse i eixe ponakia..Deutera 8a paw stin simvoulo 8ilasmou k 8a tis pw na mou tin zigizei giati mallon den trwei ikanopoiitika :(.. Apo oti eida twra mporei k na einai k alma anapti3is, makari na einai auto giati spazw to mualo mou ti allo mporei na simvainei..To vradi ir8e k i Victoria sto dwmatio mas 2 fores k tin pire o george pisw sto dwmatio tis..

Eseis ti kanete? Emena molis ir8e o george spiti #:-s giati moni den tin palevw, i megali koimate k i mikri einai sto relax eutixws iremi..Prostoparwn einai ipo elegxo i katastasi..Prose3a pws otan einai 3ipnia i megali i mikri klaiei k den mporei na koimi8ei, genika einai poli anastatwmeni giati i Victoria olo tsirizei k rixnei paixnidia katw, kanei apisteuti fasaria k i mikri 8elei isixia, akomi na sini8isei stous dikous mas ri8mous alla otan koimate i Victoria i mikroula einai poli iremi..Alla ti na kanw k i Victoria mwro einai akomi den mporw na perimenw k polla apo autin, epomenws ipomoni k 8a ola 8a strwsoun, ELPIZW :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα!!!!!!!!

Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όλες τις μανούλες :D:D

Άνδρια υπομονη κοριτσακι μου και εμεις τα ιδια περασαμε και σε καταλαβαινω ειναι πολυ δυσκολα στην αρχη...μηπως να επαιρνες καποια γυναικα να σε βοηθαει? Με το πονεμενο στηθος τι εγινε??

Αναστασια μου περαστικα! Καλη δυναμη ειναι πολυ δυσκολα ολα αυτα που κανεις με δουλεια, βαρδιες και μερικες φορες με τον μπαμπα απων...καλη δυναμη!!

Δαφνη μου χρονια πολλα και απο εδω! Χιλιοχρονη και με ενα καινουριο μωρακι στην κοιλιτσα :D:D:D

Εμεις ειμαστε καλα, πολυ δουλεια και χθες ολη μερα αλλαζα το σπιτι, εβαλα τις 2 κουνιες σε ενα δωματιο με στοχο να κοιμουνται μαζι τα κοριτσακια μου...ακομα δεν το εχουμε επιχειρησει γιατι φοβομαστε οτι η μια θα ξυπναει την αλλη αλλα σιγα σιγα θα προσπαθησουμε να το κανουμε...βλεπω τις 2 κουνιες μαζι και λιωνωωωωωωωωωωωωωωωωωωω τα λατρευω τα κοριτσακια μου...και πιο πολυ λατρευω που ειναι μαζι τα δυο τους...παντα ηθελα να εχω αδερφη και ειχα μονο αδερφους και θελω οσο τιποτα αλλο να ειναι αγαπημενα τα παιδακια μου και μια ζωη η μια διπλα στην αλλη ...πιστευω οτι ειναι το μεγαλυτερο 'στοιχημα' που εχει να βαλει ενας γονιος με 2 παιδια (ή και παραπανω) ..να ειναι αγαπημενα και ευτυχισμενα...σιγουρα μπορει να υπαρχει ζηλεια και αλλα συναισθηματα που ειναι ανθρωπινα αλλα προσπαθω με διαφορες προτροπες κυριως προς την Εμμα να της εμφυσήσω αυτα τα συναισθηματα...

σημερα εχω γυναικα για καθαριοτητα..............................το καθαρο και τακτοποιημενο σπιτι ειναι το φετιχ μου χιχιχι... :D:D:D

καθαρο σπιτακι λοιπον, φαγητακι και αγκαλιτσες !!!

φιλιααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!

Μολις βγηκα απο την κουζινα!! μετα θα τακτοποιησω το σπιτι και το μπανιο.

Σαμανθα και εγω οταν κοιταω τα ζουζουνια μου λιωνω οταν τα βλεπω να κοιμουνται μαζι. πραγματι ειναι ενα στοιχιμα που πρεπει ο γονιος να αγωνιζετε συνεχεια για να πετυχει τα παιδια του να ειναι αγαπημενα. Οι παππουδες μο ειχαν πετυχει αυτο με τα 6 παιδια τους. εγω με την αδελφη μου ειμαστε αγαπημενες πια, μικρες δεν ειμασταν ετσι. Μακαρι να τα καταφερουμε και εμεις σαν γονεις.

Ανδρια κουραγιο κοπελα μο τα πρωτα 100 χρονια ειναι δυσκολα :lol::lol::lol: .

εμεις αντιθετα με την Ανδρια κοιμηθηκαμε Παρασκευη-Σαββατο 22.00-10-.30 σερι. και εχεθς 23.00- 9.00. Το Σαββατο τον βαζω επιτυδες πιο αργα για να ξυπνησει πιο αργα. να κοιμηθει και η μανα καμια ωρα παραπανω :lol::lol::lol:

Του Βαλεντινου ο ανδρουλης μο μου πηρε δωρακια- ρουχα. μου αρεσει αυτη η γιορτη και παντα μου παιρνει κατι, ακομη και λουλουδια. μια χρονια μου ειχε παρει ρολοι Cavalli.

Δαναη καλο ειναι να μην της κλεινεις την πορτα. αυτο μου ειπε η ψυχολογος. τελικα κοιματε τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γλυκες μανουλες!τι κανετε;εγω χαλαρωνω στον κανσπε κ χαζευω τα υποψηφια τραγουδια για την eurovision.

δεσποινα,η μυρτω κοιμαται στην κουνια της.κλεινουμε την πορτα για λογους ασφαλειας στο νεο δπιτι γιατι υπαρχουν καποια πραγματσ σκομα που δεν ρχογν τακτοποιηθει στο γραφειο κ την αποθηκη κ δεν θεκω να τα πειρσξει μην γινει καμια ζημισ.

ελενα,πως τα πανε στο ιδιο δωματιο;;;κ εμεις δκεφτομαστε να τα βσλιυμε μαζι μετα το 5μηνο αλλα φοβουμαστε μην παει κ τα πειραξρι η μεγσκη το μικρο.η παιδιατρος ριπε θα δουμε πως θα ρινσι τοτε η συμπεριφορσ της μυρτως.

σημερα πηγαμε κ τα δυο στην παιδιατρο.ηανακουσε το φυσημα στη μυρτω οποτε .μας ριπε να την παμε ηια υπερηχο καργιας κ εκλεισα ηδη ραντεβου.μας ειπε οτι δεν ριβσι σνησυχητικο σλλα να το ελεγξουμε.

κ μικρος ρκανε τα πρωτα του εμβολια. μια χαρα εινσι.πηρε σε ενσ μηνα 1.400 γρ κ 3 εκ!!!ειναι 5.800 κ 57 εκ το ζουζοηνι μας!!

μας ειπε να δινουμε στη μυρτω το απογευμα κσνονικο φαγητο δηλ τη μθση ποδοτητα απο το μεσημερισνο γιστι της ειπα οτι ξυπναει νωριτερσ κ πειναει.για να δουμε λως θα παει.

φιλακια δε ολες! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Δανάη ελπίζω να είναι όλα καλά με τη Μυρτώ! Δηλαδή ανεβοκατεβαίνει στην κούνια της άνετα ε? Κατάλαβα γιατί κλείνετε την πόρτα- από το να τραυματιστεί...Πίνει γάλα το βράδυ? Εγώ δίνω στη Κατερίνα τοστάκι ή κρακεράκια και τυρί για βραδινό ή αν δεν έχει φάει όλο το μεσημεριανό της, της το δίνω το βράδυ. Επειδή εμείς τρώμε το βράδυ, κάθεται μαζί μας στο τραπέζι αλλά τσιμπάει σαλάτα κυρίως (τρελάινεται!) και ψωμί με τυρί. Και μετά δεν πίνει γάλα αλλά δεν νομίζω ότι πεινάει το πρώι γιατί δεν πίνει όλο το γάλα της (το μείωσε από τα 300ml στα 250 ή και 200)

Ο Νικόλας μεγαλώνει γρήγορα ε? Φτου φτου!

Πάντως τα 2 παιδιά στο ίδιο δωμάτιο είναι θέμα - φαντάζομαι ότι το ένα θα ξυπνάει το άλλο για πολλά χρόνια ακόμα. Πάντως μια φίλη μου που έχει 2 με διαφορά 21 μηών, μου λέει ότι η μεγάλη (3 χρονών τώρα) δεν ξυπνάει με τίποτα από τον μικρό, ενώ ο μικρός αμέσως. Είναι μάλλον και στο παιδί.

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...