Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα αγιοβασιλακια 6ου-7ου-8ου '12 περιμενουν τον Santa!ν13


Recommended Posts

ελενα μου ετσι ηταν κ εμενα η σαντυ με τα φρουτα δεν τα ετρωγε με τιποτα κ με κανεναν συνδιασμο οσες προσπαθειες κ αν ειχα κανει.ακομα κ οταν μεγαλωνε κ αλλο.μονο την ετοιμη φρουτοκρεμα σκονη ετρωγε.οχι οτι κ τωρα που ειναι 3 της αρεσεσουν τα φρουτα..μια στο τοσο τα πλησιαζει μονο τα καλοκαιρινα της αρεσουν

κ στον αδερφο μου ο πατερας μου 3 μηνων τον ταιζε κεφτεδακια :lol::lol:

η δικη σας παιδιατρος απαγορευει το μελι;εμενα τον πρωτο χρονο το απαγορευει κ μια φιλη μου δινει στο μωρο της απο νεογεννητο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μολις ξυπνησα και εγω και τα δυο κοιμουνται ακομη γιουπι οχι τιποτα δεν θα μπορουσα να σας διαβασω - ελπιζω να προλαβω πριν ξυπνησουνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον ξεκιναω απο εκει που εμεινα....

ελενακι οχι δεν ειναι ολα τα παιδια ιδια στα δοντια. ακομη δεν εχει σκασει κανενα απλως ανοιξαν τα κατω ουλα του. υπομονη με τα φρουτακια θα τα φαει ολα σιγα σιγα απλως αλλα θα της αρεσουν πιο πολυ και αλλα πιο λιγο

μαμωτο δεν προλαβα να σας διαβασω σηκωθηκε ο μικρος και παω να ξυπνησω την κοκοπικου για να την ταισω κιολας.

νεα δεν εχω εχω κοψει αποστειρωση, τα ρουχα του τα πλενω με σκιπ δηλαδη με δικο μας απορρυπαντικο, τρωει κανονικα απλως επιμενουν ακομη τα πρασινα κακα... αυτα!!!! φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα στο ξαναείπα. Η ώρα που δίνεις το ρυζάλευρο είναι λάθος γι'αυτό σου χέζεται μέσα στη νύχτα.

Εγώ το ρυζάλευρο του το δίνω μετά τι 1 το μεσημέρι μέχρι τις 2 το έχει φάει. Το ξαναέγραψα και στην Ναταλία νομίζω. Για δώσε το μήλο ανακατεμένο με λίγο μητρικό γάλα να δίνεις μήπως το φάει. Αλλιώς πέρασε σε άλλο φρούτο. Πάντως πολύ γρήγορα έκανες την αλλαγή. Έπρεπε να το κρατήσεις λίγο ακόμα το ρυζάλευρο. Εγώ φρούτο θα του δώσω μόλις φτάσουμε τα 150ml ρυζάλευρο. Το πάω σιγά σιγά.

Μαρίνα για αρχή είναι καλό το ρυζάλευρο και για το στομαχάκι τους. Εμένα δεν έχει σφίξει πάντως αλλά θα ξεκινήσω και φρούτο. Επίσης, πολύ καλό είναι και το μουσλι με μητρικό για όσες θηλάζουν και μπορείς να προσθέσεις και αχλαδι μέσα. Τελικά το πήρα το babycook της beaba περιμένω να μου το στείλουν.

Νάνσυ τέλειο το χαλί. Κεφτεδάκιααα? Ότι να'ναι κάνει ο καθένας. Μέλι, σοκολάτα και ξηρούς καρπούς μετά τον 1ο χρόνο είναι από τα πιο αλλεργιογόνα τρόφιμα.

Αριάδνη επιτέλους να τελειώσει αυτό το δόντι σαν το γιοφύρι της Άρτας είχε καταντήσει...ολημερίς το χτίζανε το βράδυ γκρεμιζόταν :lol::lol::lol:

ΑΝτωνία μου κάθε φορά που σας διαβάζω στεναχωριέμαι. Θα πάθεις καμία υπερκόπωση στο τέλος βρε κοριτσάκι. Η παιδίατρος τι σου λέει για όλα αυτά? Τώρα τι δίνεις στον μικρό? Ρυζάλευρο? Η αλλεργία πέρασε?

Μαράκι δεν φαίνεται τίποτα καλά σου λέει ο φίλος οδοντίατρος.

Κοριτσάκια μην τρελαίνεστε κάθε μωράκι έχει την δική του ανάπτυξη (βλέπε Μαρία και Lia)και τον δικό του ρυθμό στην διατροφή δεν υπάρχει κανόνας. Κατά την γνώμη μου πρέπει να παρατηρούμε εμείς η μαμάδες το παιδάκι μας και να πειραματιζόμαστε αναλόγως.

Δεντράκι εμείς (λέμε τώρα) θα στολίσουμε το σουκου. Ζύγισα τον μικρούλη μου πήρε 200 γραμμάρια από τότε που ξεκινήσαμε το ρυζάλευρο. Τώρα είμαστε 7400.

Τον κούρεψα κιόλας, πάω να προλάβω να σας βάλω και καμιά φωτογραφία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλία σου ξαναβάζω εδώ το λινκ με τα εσώρουχα του μπέμπη. http://www.nextdirect.com/gr/en/shoppin ... n-boys/6/3

Τελικά το κρύωμα δεν λέει να μου φύγει ακόμα. Έλεοςςς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από την Κυριακή μου ξεσπάει. Έχω ακόμα κάποιες φορές βήχα και πολύ μύξα βρε παιδί μου :?:? μπλιαχχχ :lol::lol::lol: Χτες εκνευρίστηκα γιατί μου τον φέρανε πάνω και έκλαιγε το παιδί γιατί πεινούσε και επειδή έβγαλε μύξα λέγανε ότι τον κόλλησα. Έλεοςςςς πια με την υπερβολή όλων.

Αρι ευχαριστούμε πολύ για τον θαυμασμό που δείχνεις στο πρόσωπό μας :oops::D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα είναι τόσο γλυκός :):):)

Το Λιάκι που είναι σήμερα?

Εμένα είχε πολύ γκρίνια τώρα το μεσημέρι και την έχωσα στο καρότσι και την πήγα βόλτα εδώ γύρω και ήταν πολύ ευχαριστημένη και τώρα που γυρίσαμε πριν λίγο έπεσε ξερή, πρωτοφανές για τα δεδομένα της.Να δω τί θα κάνουμε το χειμώνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marina auto tha kanw, tha dokimasw diaforous sundiasmous.

Den nomizw oti einai duskilia giati kanei kaka toulaxiston 1 fora ti mera...gia na peis oti einai duskilia den tha eprepe na min kanei toulaxiston 2-3 meres??

Nancy otan imoun egkuos etrwga tosa polla frouta pou elega oti tha trelainete me ta frouta...les na einai san ti sandy kai na min tha thelei katholou? Esu sti Sandy etrwges otan isoun egkuos? Keftedakia tou edinan?? Oti nanai ekanan oi dikoi mas...giauto den poluakouw tis thewries tous mexri na tis diastaurwsw! To meli egw exw akousei oti apagoreuete se mwra giati den exoun kapoio enzimo na to metabolisoun h kati tetoio telos pantwn...kai malista eixa akousei mia istoria pou ena mwro apo to meli kati epathe...

To xali wraio.

Aleka makari na ta faei...den me noiazei an den ta faei apo twra, exw upomoni na kanw prospatheies apla makari na ta trwei estw kai argotera...

Stauroula mou h paidiatros mou eipe na tis dinw rizaleuro to apogeumataki...kai den allaksa ti mia trofi gia tin alli, to frouto einai ksexwristw geuma...kai mou eipe prin to mesimeri...pote na prolabei na faei kai frouto kai ruzaleuro prin to mesimeri??

Esena sou eipe otan arxiseis ta frouta na kopseis to rizaleuro??

Auto me to milo kai mitriko gala tha to dokimasw...

To tzinaki pou pira apo ta NEXT einai me lastixo sti mesi roz! Einai polu wraio!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα ναι ετσι θα την κανεις...το πρωι φρουτο κ το απογευμ α ρυζαλευρο..δεν σταματας κανενα γευμα εννοειτε!μελι κ αυγο μετα το χρονο..

αν δεν τρωνε τα φρουτα ετσι βαλτε ενα μπισκοτο παπαδοπουλου για να γλυκανει λιγο..η ανιψια μου ετσι το ετρωγε..ο αντωνης μου δεν το ηθελε καθολου το φρουτο,αλλα δεν ηξερα για το μπισκοτο τοτες κ ετσι τον εδινα ετοιμη φρουτοκρεμα κ το ετρωγε οπως ειπε κ η νανσυ!!εδω που τα λεμε πολυ νοστιμη ειναι η φρουτοκρεμα η ετοιμη!! :)

σταυρουλα ακομα σε ταλαιπωρει το κρυωμα?!!καλα ο μικρος δεν παιζεται!!!!!ειναι πανεμορφος κ εχει απιστευτες ματαρες!!!!αχ κοιτουσα τις φωτο κ εκει που τον βλεπω με τις μαλλουρες ξαφνικα με κοντη φραντζα... :lol::lol::lol: σορυ σταυρουλα αλλα γελουσα μολις τον ειδα!!πολυ καλος ειναι!!

α οσο για τα κακακια εχω σχεδον κανα μηνα που της δινω ρυζαλευρο κ τα κακα δεν εχουν ωρα...π.χ σημερα εκανε το μεσημερι κ χτες τα εκανε το απογευμα κατα της 7..καθε μερα κ διαφορετικη ωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα όντως δεν έχει δυσκοιλιότητα η δικιά σου απλά πρέπει να τα κάνει άλλη ώρα. :D:D

Το φρούτο εγώ θα το δίνω για δεκατιανό δηλαδή γύρω στις 10 το πρωί. Είναι καλύτερα τα μωράκια να τρώνε όσο πιο νωρίς γίνεται γενικότερα. Όχι καλέ δεν σου είπα ότι άλλαξες το ρυζάλευρο με φρούτο. Είπα ότι το πρόσθεσες πολύ νωρίς. Πρέπει να φάει 2 εβδομάδες ρυζάλευρο πριν αρχίσει το φρούτο. Αυτό είπα.

Α! αν είναι ροζ το τζινάκι δεν είναι το ίδιο :lol::lol:

Μαράκι κατά την γνώμη μου ας δοκιμάσει πρώτα να βάλει το γάλα της στο φρούτο και αν δεν πετύχει και αυτό γιατί την γεύση του μητρικού την γνωρίζουν και το τρώνε πιο εύκολα τότε ας βάλει μπισκότο. Αν και κατά την γνώμη μου είναι σαν να βάζεις ζάχαρη. Εκτός αν πάρεις κάτι μπισκότα που δεν περιέχουν καθόλου ζάχαρη. Τα έδινε η κουμπάρα μου στον μικρό και τα έτρωγε πολύ. Θα την ρωτήσω ποια του έδινε και θα σας πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delphinaki kai mena den exei wra me ta kaka...apla sunithws ta ekane prin koimithei h to apogeuma...twra omws mes ti nuxta....eixe plaka giati sikwthikame me bardies kai xtes o antras mou sikwnotan kai meta apo 1.5 wra tragoudouse "nuuuxta skatouliaaastraaa" :lol:

Pantws gia to frouto sumfwnw me ti Stauroula oti den tha ithela na tis dwsw zaxari apo twra....h mono 2 meres exw dokimasei frouto kai einai kai mikri akoma, tha prospathw toulaxiston 1 mina kai as to petaw, toulaxiston na kserw oti to prospathisa, meta tha rwtisw kai tin paidiatro ti na kanw...

Stauro to Stratouli tha kapsei kardies...a re kai na brethei kamia kapatsa Kritikia na ston arpaksei! :lol:

Re koritsia...exw pathei plaka me tin Ebelina....toooso kairo prospathousa na tis dwsw pipila...den tin ithele, twra 5-6 meres pou tin pernei, tin emathe kai koimatai me pipila...twra otan ti thilazw den tin pernei o upnos para stamataei na trwei kai meta klaiei giati thelei pipila gia na koimithei!!!!!!!!!!!!! Auto ti sas leei??? Einai san na mou leei "h tin pipila h to buzi dialekse re mana" :lol:

Me stenaxwrei pou den koimatai thilazontas twra...itan polu wraio auto...alla ti sto kalo kapoia stigmi tha kobotan kai auto...uparxei kapoios minas pou pathainoun proskollisi h manes??? :lol:

Exw alli mia erwtisi...mipws thimatai kamia, otan bgazw apo tin katapsiksi gala poses meres krataei sto psugeio??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλακα εχετε που μιλατε για το ποτε κανουν κακα τα μωρα.. :lol::lol: εγω τι να πω που σημερα χεστηκαν κ τα τρια ταυτοχρονα;;;;;; :lol::lol::lol:

ελενα μου δεν ετρωγα καθολου φρουτα στην σαντυ..ετρωγα πολυ ψαρι για το οποιο τρελενεται..δεν ξερω αν εχει σχεση καποιοι ειδικοι ισχυριζονται πως οι συνηθειες των παιδιων ξεκινουν απο την κοιλια..

εγω θυμαμαι στην σαντυ εδινα φρουτοκρεμα πρωι κρεμα απογευμα κ οταν μπηκε το φαγητο φαγητο απογευμα κρεμα βραδακι το μεσημερι επινε παντα γαλα κ δεν ετρωγε φαγητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

e nai kapws etsi tha paei kai emas to programma mas ap'oti katalaba...

twra thumithika auta pou legame otan eimastan egkuos gia tis 3 kourades pou tha exeis sto kefali sou kai tha eisai ksemalliasmeni.... :lol: telika oti les to louzese, emeis se koroideuame oti tha eisai ksemalliasmeni kai esu eisai mia xara, enw egw exw xasei tin perouka mou kai den koimamai, h Aria exei xasei ta dontia tis, h Tony kai h Lia exoun xasei to krebati tous! Kai esu eisai mia xara me 3 kai ftiaxneis kai gluka kai mpaineis kai mammy!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυναικες της ζωης μου???!!!!

Γαμωτο με τρεχει ο μικρος και δεν προλαβαινω να σας γραφω..αλλα δεν σας ''γραφω''!! :lol:

Εχετε γραψει τα απειρα!!!

Σταυρο με γεια το κουρεμα του Στρατουλη,πλακα εχει με τις αφελειες!!Ειναι πολυ ομορφος!

Ελενα αληθεια εχω κουφαθει με την Εβελινα..

Νανσυ για το μελι.http://www.dromostherapeia.gr/iatrika-n ... vrefi.html

Χεστηκε ο Στραταρας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες

Βλέπω έχετε πελαγωσει με τις τροφές....

Απ όσα διάβασα να σας πω την εμπειρία μου ως δευτερομανουλα

Λοιπόν μέλι απαγορεύεται γιατι εχει κατηγορηθεί για αλλαντιωση, κάπως έτσι λέγεται σε βρέφη, η παιδιατρος μου ειχε πει μετα τα δυο

Φράουλες μετα το χρονο γιατι θεωρείται αλλεργιογονο

Ξηρούς καρπούς μετα τα δυο και γιατι μπορούν να προκαλέσουν αλλεργία αλλα και γιατι ειναι επικίνδυνα να πνιγουν

Μπισκότα νομίζω μετα των 8ο, θα τα βάλετε όταν μπουν τα δημητριακά, μπισκοτοκρεμα και φαριν λακτε γιατι περιέχουν γλουτενη

Ψάρι και αυγό κοντά στον χρονο όπως και το γιαούρτι.

Φυσικά δεν ειναι ο κανόνας καθε παιδιατρος είπαμε ακολουθεί κάτι διαφορετικό....

Επίσης για τα φρούτα εμένα μου ειχε πει να ξεκινήσω με αχλαδι, πολτοποιειται καλυτερα και ειναι πιο ζουμερο απο το μήλο, μετα όταν θα μπει και η μπανάνα θα γινει πολυ γλυκια η φρουτοκρεμα και συνήθως αρεσει στα περισσότερα μωρακια.

Συνήθως τα φρούτα τα τρώνε κατα τις 10-11 και την κρέμα ρυζαλευρο για αρχη κατα τις 5-6 το απογευμα. Τωρα στην αρχη θα κάνετε και μιση ώρα να φάνε μετα τα πράγματα θα ειναι πολυ καλυτερα.

Λένε ότι ότι τρώει η μαμα κατα την εγκυμοσύνη και κυρίως κατα τον θηλασμο περνάνε μέσω του γάλακτος στο μωρο και έτσι συνηθίζει τις γεύσεις

Σταυρουλα ειναι κούκλος σε όλες τις φωτογραφίες, με γεια το κουρέλια.

Έλενα είδες με την πιπιλα πως άλλαξε, εχει και αποψη :lol: , για το γάλα νομίζω μέχρι 48 ώρες μπορείς στο ψυγείο μετα.

Κατερίνα ευχαριστω για τις ευχές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρομαι που σας αρεσει το ονομα της μπουμπους μου.

Ελενα εχουμε να κατεβουμε 2χρονια στην Κρητη.ΦΓενικα ομως την αγαπουσα και πριν τον αντρα μου,ασε που και ο προηγουμενος δεσμος ηταν παλι απο κει(ιεραπετρα),ειχαμε γνωριστει στην αθηνα,κολλησαμε και ειχαμε 2χρονια σχεση εξ αποστασεως,πικρα μεγαλη.Παντως εχετε ωραιους αντρες ;);)

Πασχαλιτσακι το ξερω οτι πρεπει να το κανω αλλα στην πραξη με δυσκολευει...

πωπω αστα με αυτες τις δουλειες,δε τα καταφερνω καθολου καλα.Συνεχεια φτιαχνω και παλι μανταρα το σπιτι,οσο για αυτο το πλυντηριο το εχω σιχαθει,δεν θελω να το βλεπω μπροστα μου

Απαπα αν εχει να κανει το τι θα τρωει η μπουμπου μου με το τι ετρωγα στην εγκυμοσυνη την εβαψα,με καρπουζι και παγωτο την εβγαζα,οτι αλλο ετρωγα καπακι εξαγωγη μεχρι να γεννησω :cry:

Εστε και γω χαλια ειμαι και παρακαλαω μη κολλησει κι η μικρη....ευχαριστω και παλι για το καλωσορισμα

Κοριτσια εχετε θεμα με τριχοπτωση?καπου ειχα διαβασει οτι στην εγκυμοσυνη μεγαλωνει πολυ το μαλλι και μετα την γεννα πεφτει συνολικα.Τουφες μου πεφτουν και εχει αγριεψει παρα πολυ :cry:

Νυσταξα...καλο βραδυ μανουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kouklitses mou....

voula tin evgala tha tin ksanavalw na tin deis teleios o statoulis megia to kourema, wraia auta pou evales thimamai ta eixes ksanavalei akoma den piga na dw simera tha paw zara na dw mipws vrw ekei...

emena pali i paidiatros mou eipe prwta na arxisw frouta k meta rizaleuro giati meta den tha ta trwei ta frouta.... tha dokimasw na valw gala...

koritsia ti rizaleuro dinete eseis tha to arxisw se kamia 10 meres k den kserw ti marka na parw mou edwse deigmata apo giwtis alla den thelw auta giati exoun glouteni mesa...

auto gia to augo k to meli k ksirous egw kserw meta ta 2

elena min stenaxwriesai siga siga pisteuw tha faei k emena den trwei kala

auto me tin pipila mou to kanei k emena...

ari ti kala pou exei kalo programma tha exei xrono k gia tin alli douleia

maraki i mpoumpou thelei k apo to dikos sas fagaki... :lol::lol:

este k emena etsi me eixe talaitwrisei gia kamia vdomada akoma...

antwnia mou pali arxise na se talaipwrei ekei pou eleges arxise na strwnei, xara sto kouragio sou pou ekanes k trapezi...

eleni ti kala pou trwei kalutera i mikri eides megali diafora ee?

ante na arxisete k tous thilasmous kali anarwsi euxomai...

k egw exw polu siderw pia to eipe? alla to kako einai oti den exw k sidero espase k tha pame apo vdomada na parw exw ena kalssiko alla me ekeino den mporw na katsw na ta siderwsw ola ta kanw ena ena...

nansy wraio to xali....

pasxalaki etsi einai otan exeis filoksenoumenous alla ti na kaneis...

emena tha erthei i giagia mou twra stis giortes k mallon tha meinei merikes meres se mena k o antras mou den thelei katholou giati den exoume megalo spiti gkarsoniera einai k tha eimaste polu strimwxta k apo tin mia dikio exei alla k egw ti na tin pw min erxesai na deis to mwro pou den to exei dei k den kserw ti na kanw....

lia kouklos o strataras.....

xristinaki,bikaki, kakngouro,lil,kikitsa,bibi,marina,afroditoula,anthi sas stelnw polla filakia

den thimamai alla k thelw na kanw kamia douleia mexri na ksipnisoun...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!!!!!!! :):) εμεις ειχαμε ενα βραδυ αστα να πανε..οχι η μικρη,αλλα η κουνιαδα μου με τον μπατζανακη μου..σηκωθηκε κ εφυγε στης 1 το βραδυ κ ο ανδρεας πηγε διπλα στην αδερφη του για να δει πως ειναι κ ηταν ψυχραιμη μου ειπε..αυτος ειπε ειναι τελειωτικος ο χωρισμος!!!τι να πω...εφτιαξαν το σπιτι,το επιπλωσαν κ τωρα χωρισαν..ζηταει κ τα λεφτα που εβαλε στο σπιτι κ ο ανδρεας τον ειπε παρε οτι αγορασες απο το σπιτι..τον ειπε οτι δεν θα μπαινεις σε σπιτι θα επιπλωνεις θα αναστατωνεις κ θα ζητας λεφτα..τι να πω...θα δειξει σημερα!!!η πεθερα μου δεν νομιζω να το ξερει ακομα..

για την φρουτοκρεμα ναι βαλτε το γαλα σας πρωτα..ξεχασα να πω οτι μετα τον 6ο η 7ο μηνα βαζουν μπισκοτο.τα παπαδοπουλου εχουν ζαχαρη?

ναταλια με το συγκαμα ενταξει ειναι ο στρατουλης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

χθες τελικα ηρθαν οι κουμπαροι μου με τον γιο τους κ περασαμε ομορφα μετα φυγανε γιατι επρεπε να βαλω τον μικρο για υπνο γιατι γκρινιαζε..

Αρι πολυ ευχαριστα τα νεα για τον αντρα σου κ την δουλεια..καλη αρχη του ευχομαι..

Θα συμφωνησω με την Κατερινα για το μελι το αβγο κ τους ξηρους καρπους..ετσι ξρω κ γω κ ακολουθησα κ στην κορη μου.

Ελενα πιστευω αν μπουν κ ταλλαφρουτακια θα της αρεσουν περισσοτερο της μικρης.κανε δοκομες κ θα την πετυχεις την συνταγη που θα παει..κ γω πολλες φορες σκεφτηκα να σου στειλω μηνυμα το βραδυ αλλα φοβαμαι μην σας ξυπνησω.οσο για τα κακα εμενα παντα τα κανει κ βραδυ..πολυ σπανια να μην τα κανει κ στην διαρκεια της μερας τα ανει 2-3 φορες σιγουρα...

Σταυρουλα μου οποτε ειπα την παιδιατρο για τον μικρο..μου λεει πως ειναι στο παιδι κ οτι το κανει απο ανασφαλεια κ θελει συνεχεια να με νιωθει διπλα του..μπορει να παει ετσι μεχρι τα δυο μου ειπε :roll::roll::roll: θα πεθανω δηλαδη..δεν εχει σχεση με το φαγητο αμα χορταινει κ τετοια αφου πριν 3 βδομαδες ηταν 8130 κιλα κ μου ειπε πως ειναι μια χαρα κ ο μονος λογος που θα ξεκινησουμε φαγακι ειναι να παρει κ αλλα στοιχεια που ειναι απαραιτητα ο μικρος απο το φαγητο..ιχνοστοιχεια σιδηρο κ τετοια.τωρα τι να σου πω..ισχυουν δεν ισχυουν δεν ξερω..εγω ξερω πως ειμαι στα προθυρα νευρικης κ ψυχικης καταρευσης..καθε βραδυ να σηκωνεται πανω απο 5 φορες..κ ολη μερα μεσα στην γκρινια κ κολλημενος πανω μου..ε δεν ξερω πια τι να πω..εχω κουραστει πολυ..

Ναταλακι εγω βιολογικο ρυζαλευρο πηρα αν κ του εδωσα μια φορα μονο..την δευτερη δεν το εφαγε..

Νανσυ πολυ ομορφο το χαλακι που πηρες..μεγεια..

Λιακι τα αντρακια μας εχουν κ το ιδιο κουκλακι :lol::lol::lol::lol: πολυ σοβαρος ειναι ο γιος σου..κουκλος..

Βιβη η τριχοπτωση παει συννεφο..

Σταυρουλα ο Στρατουλης ειναι τελειος..εχει ματαρες υπεροχες..μεγεια το κουρεμα...

Μαρακι ποτε θα πατε παιδιατρο?????την αλλη βδομαδα???εγω μαλλον γυρω στις 10 του μηνος...

κοριτσια δεν ξερω αν ξεχασα καμια συγνωμη..πω πω τι παθατε βραδιατικα...θα χωρισουν τελικα??γιατι τι εγινε??ειναι παντρεμενοι??δεν καταλαβα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kokona mou toso polu mporei na traviksei popo... ti kala pou perasate.... mou exoun leipsei autes oi mazokseis...

ksexasa k emeis exoume teteio upokampo...

k emeis autes tis meres ksipname ta vradia kamia 2-3 fores ....

maraki giati xwrizoun oute egw katalava...

to sugkama den perase akoma k me anusixei bouturo pou mou eixes pei na valw xeirotera egine...

den kanei kalo k o sakis mou eipe oti epeidi einai ladi ton sugkaiei akoma perissotero....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλίτες.

Σήμερα ξυπνήσαμε 2 φορές την νύχτα αλλά ευτυχώς κοιμηθήκαμε αμέσως. Την 2η φορά μας πήρε ο ύπνος κοιτάζοντας τον μπαμπά μας που κοιμόταν. :x:x

Ελενα ααα δεν ξέρω αν αυτή η Κρητικιά είναι όμορφη σαν την Εβελίνα μας και μουσικόφιλη θα υποκύψουμε σίγουρα. Όντως απίστευτο αυτό με την πιπίλα. Εμένα δεν την παίρνει τόσο καλά.

Ναταλία Ζάρα δεν είχα βρει τέτοια ούτε και mothercare. Μόνο Λητώ και next. Όντως προσοχή στην γλουτένη απαγορεύεται. Να πάρεις το HOLLE το οποίο το βρίσκεις μόνο σε μαγαζιά με βιολογικά. Για το σύγκαμα καλέ γιατί δεν ρωτάς την παιδίατρο?

Μαρία όντως δεν μας έγραψες τι έγινε στα καλά καθούμενα.

Αντωνία μου πως του το έδωσες το ρυζάλευρο? Με νερό? Έχεις δοκιμάσει να τον αφήσεις να κοιμηθεί στο κρεβάτι σου το βράδυ?

Λέλα ο Στρατάρας μεγαλώνει συνεχώς. Οι πόζες είναι δική σου έμπνευση? :lol: Μου άρεσε αυτή με το πληκτρολόγιο. Τον μαθαίνεις να γράφει και στο mammy? :lol::lol: Έτσι τον βάζω κι εγώ στον καναπέ με μαξιλάρια γιατί αν τον αφήσω ελεύθερο πέφτει μπρούμυτα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera κοριτσακια

ελενα οπως το πες..εχτες κοιμηθηκε η σαντυ 7 το απογευμα κ ξυπνησε το πρωι η μπεμπα κοιμηθηκε στις 8.30 κ ξυπνησε 7.30 κ ο μπεμπης εκανε ενα ξυπνημα για γαλα κ κοιμηθηκε κατευθειαν..κ εγω επισης απο τις 9.30...

σας κουφανα; :lol::lol::lol: κ τωρα φυσικα κοιμουνται παλι.. :lol::lol::lol:

κ δε σας ειπα το καλυτερο να πεσετε κατω απο τα γελια..αυριο εγω η κουμπαρα μου κ η ξαδερφη μου ξεκιναμε καινουργιο χομπι!!!!θα πηγαινουμε μια φορα την εβδομαδα κ θα μαθαινουμε πλεξιμο!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: θα πεσει πολυ γελιο!!!θα σκασω μυτη κ με μαντηλι στο κεφαλι!!! :lol::lol::lol: αλλα ειναι τελεια φαση θα μαθαινουμε θα πλεκουμε κ θα κουτσομπολευουμε!!!κ σε οποιον το εχω πει αντι να πεφτει απο τα γελια μου χει πει οτι τελειο κ οτι θα ξεφευγω παρα πολυ! :lol::lol::lol: ω ρε μανα μου κατι πουλοβερακια που θα φτιαξω!!! :lol::lol::lol: αφου μιλαμε στο τηλ για μαλλια κ βελονες κ γελαμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...