Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα αγιοβασιλακια 6ου-7ου-8ου '12 περιμενουν τον Santa!ν13


Recommended Posts

Καλημερουδιαα!!!!

Μας μενει μια ωριτσα να αποχαιρετιστουμε,13:13 θα ερθει το τελος λενε!

Σας διαβαζα πεταχτα χτες αλλα δεν προλαβαινα να γραψω γιατι το επαιζα νοικοκυρα!

Διαβασα ολα τα νεα σας απο τους παιδιατρους και την εξελιξη των μπεμπακίων μας!!

Μπραβο στα παιδακια μας!

Χριστινακι χαιρομαι που εισαι παλι εδω και εισαι καλυτερα.Η κουβεντα με το συζυξ μακαρι να ηταν εποικοδομητικη!

Ελενα αυτο με τις τροφες που ολη μερα θα ασχολουμαστε κι εγω το σκεφτομαι,και λεω παλι καλα που μου εχει πει ανα εβδομαδα να προσθετω,για να συνηθισω τη διαδικασια και να κερδισω χρονο! :D

Νανσυ η φιλη σου ειναι τρατζικ!!

Να μην την ξανακαλεσεις γιατι γκρινιαζει σα να εχει 10 παιδια! :lol:

Καλα εννοειται οτι το κωλαρακι κοκκινισε απο τις simply dry.Θυμαστε που τις ειχα παρει και εκανε το ιδιο και στον δικο μου?Ειναι χαλια πανες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

geia sas tsoupres mou eimai ligo kalutera alla me exei pethanei o mikros ton exei piasei apisteuti gkrinia mallon apo ta dontia einia proti fora vlepw to paidi mou etsi...

sas diavasa ligo petaxta k den thimamai polla...

elena exeis dikio k ti mas perimenei akoma na les...

bikaki exei tin empeiria k ta to antimetwpiseis psixraima...

nansy eleos i fili sou k i alli pou tha ekanes nona... egw sunithws den proskalw filous sto spiti alla exw pei se olous oti opote theloun mporoun na erthoun.. mou fenete kapws na kalw etsi sto asxeto ektos ama kanw kati trapezi parti i kati telos pantwn... i aderfi tis giagias mou den exe erthei oute to spiti na dei oute to mwro k leei den me kalese gia na erthei thelei k prosklisi... mipws kanw lathos?

maraki thea i mikri ax poso mou areze k emena pou koimotan o aderfos mou enw epeze o mikros den koimatai etsi prpei na ton valw gia upno alliws den koimatai...

thimamai o aderfos mou mia fora eimastan monoi mas ton eixa afisei sto domatio na paizei k ekana kati douleies egw kapoia fasi den ton akouw mpainw sto dwmatio pouthena o mikros arxisa na psaxnw olo to spiti sto mpalkoni ( itan k kalokairi) ktl k telika ton vrika pisw apo to krevati na kathete k na koimatai k to kefali na min mporei na to stirikei k na pigainei panw katw... apo tin mia ton lupithika k apo tin alli eskasa sta gelia pou ton vrika etsi...

xristinaki xairomai pou eisai kalutera k elpizw na allaksei o antras sou....

voula teleiwsate me tis douleies me ligourepses me ta melomakarwna...

ksipnise o mikros tin kanw simera exoume giatro ama mporesw meta tha mpw na sas pw nea.. filakia polla...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!κοιμαστε μανουλες?Εμεις πηγαμε στον παιδιατρο και μετα για καφεδακι στην θεια μου.

Η δεσποινις μου,ηταν πολυ καλη στην παιδιατρο,εβαλε μια τσιριδα μονο οταν μπηκε η βελονα :( και σε ενα λεπτο ηρεμησε.!Πηγαμε 7870γρ και 79,5εκ.Πηρε 270γρ και 1,5εκ σε 9 μερες :shock: ,.Μου αρεσει που ανησυχουσα οτι μειωσε το γαλα της. :lol:

Δεν διαβασα τα νεα σας για να παω να φτιαξω τπτ προχειρο φαγητο για να φαει ο κυρης μολις επιστρεψει.

Εχω να σας κανω ερωτησεις για την διατροφη γιατι με μπερδεψε η παιδιατρος και επειδη τσατιστηκα δεν σημειωσα τπτ.Παλι για αλλαγη γιατρου με βλεπω.....φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A! Kala kai skeftomouna ti gigantas paidi einai auto?? :lol:

Kai egw skeftomai na allaksw paidiatro alla kollaw kiolas giati ante na psaxneis kai poios mou leei oti kai h epomeni tha einai kaliteri...exw ksenerwsei pou me bazei na grafw egw ti diatrofi tis mikris anti na mou ta dwsei se fwtotipia...ma etsi den einai to swsto??

eplina rouxa sto xeri..ma meta pou ta plenete sto xeri afou einai polu liga den bazete plintirio etsi den einai? Opote ti kanete ta aplwnete na stegnwsoun kai meta otan bazete pluntirio ta bazete mesa??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μπηκα λιγο βιαστικα να σας πως ενα γεια.

Απο το πρωι ειμαι στη κουζινα και τωρα σειρα εχει το σπιτι να το συμαζεψω μεχρι το βραδυ.

Ανθη μια χαρα η φραουλιτσα ειναι στα κιλα ειδες το ειχες αγωνια ολα καλα.

Αντωνια με τα cupcakes θα ξετρελαθηκαν ολα τα παιδακια στην χριστουγεννιατικη γιορτη, και εγω εφτιαξα σημερα αλλα 12 οχι 40!!

Νάνσυ αφηνω ασχολιαστο αυτο με τη φιλη σου, αμα κανει δικα της παιδια ελπιζω να αλλαξει γιατι διαφορετικα.....

Ελενα αυτο παει να πει full time mom :D

Βιβη η μπεπουλα σου ειναι πολυ καλη και ψηλη θα γινει!!

Αμαλια δεν το θυμομουν για τις πανες και εγω απο αυτες λεω οτι ειναι γιατι δεν εχουμε αλλαξει τιποτα ακομα στην διατροφη να πεις οτι κατι τον πειραξε. Σημερα το πρωι πηραμε αλλες ελπιζω να δω γρηγορα βελτιωση.

Ελενα αν ο μονος λογος ειναι αν στα δινει σε φωτοτυπια ή οχι δεν αξιζει αλλα αν δεν συμφωνεις με καποια ποθ σου λεει γενικα για την διατροφη τοτε ναι. Παντως και η δικια μου δεν μου τα δινει σε φωτοτυπια μου τα γραφει παντως η ιδια εκεινη την στιγμη. Μπορεις να κλεισεις ενα ραντεβου και σε μια αλλη να δεις και μετα επιλεγεις.

Σας αφηνω γιατι δεν θα προλαβω να κανω τιποτα :-h

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!

ειμαι στεναχωρημενη γιατι η μπεμπα εβγαλε λιγο αιματακι στα κακα.μα τι επαθε κ της ηρθαν ολα μαζι;το μουντζωσαν το παιδι;εν τω μεταξυ εκανε οταν ξυπνησε κ τοτε ηταν το πρωτο αιματακι κ μετα που ξαναεκανε μεσημερι ειχε παλι απλα πολυ λιγο.κ δε πηρα τη παιδιατρο γιατι ηταν 3 παρα κ λεω να τη παρω απογευμα..δεν εφαγα κατι διαφορετικο,σκεφτομαι μηπως ειναι κανενα μικροβιο γιατι εχει γκρινια κ λιγο βηχακο.κ η παιδιατρος προχθες στο εμβολιο ειδε λιγακι κοκκινο τον λαιμο.εν τω μεταξυ κ εγω κατι με τριγυρναει κ του αντωνη η φωνη καπως ειναι σημερα κ εχει κ λιγο βηχα.αχ θυμαμαι τι ταλαιπωρια τραβηξα με τον αντωνη τοτε,δε μπορω παλι να κοψω τροφες κ να τρεχουμε για μαγιερ κ να αγχωνομαι παλι..τα ιδια χουγια εχουν κ τα δυο μου παιδια,σε πολλα μοιαζουν.

μαρακι οχι η παλινδρομησξ δεν ειναι κληρονομικη,σημαινει οτι το γαλα ανεβαινει ψηλα μαζι με γαστρικα υγρα κ την καιει γι'αυτο κ κλαιει,ποναει η καημενουλα,ετσι κ ο αντωνης ηταν,πολυ κλαμα μερικες φορες απο αυτο.

αριαδνη μου κ εγω επαντορεν δινω.μακαρι να βελτιωθει.οχι τιποτα αλλα να μην υποφερει.

χριστινακι μας λειπεις να μπαινεις πιο συχνα!τελεια η εικονα με τα διδυμακια σου!εδω εγω κ κατουριεμαι με το ενα μωρο που κανει ηχους,που να εχεις κ δυο!

ελενακι μου ευχαριστω για τα καλα σου λογια για τις φωτο!αχ ετσι ειναι οταν ξεκινανε τροφες,εγω αυτο σκεφτομαι τι θα κανω που θα κανω το φαγητο μας,το ιδιαιτερο του μωρου κ θα παω δουλεια.κ γενικα που θα τρωει φρουτοκρεμες,αν οπως λες δε τρωει ευκολα να κανω θεατρο κ να εχω να ετοιμασω κ ταισω τονι κ να παω να τα αφησω πεθερα κ να παω δουλεια.συνεχεια το σκεφτομαι αυτο συν ολες τις αλλες δουλειες που θα κανω πριν φυγω.γι'αυτο δε θελω να γυρισω αλλα δυστυχως δε γινεται κ να λεμε κ δοξα τον θεουλη που εχουμε δουλεια.εγω ετσι κανω με τα ρουχα,τα στεγνωνω κ μετα απλυτα μεχρι να βαλω πλυντηριο. ;)

αντωνια μου εισαι κ εσυ αστερι νοικοκυρα,αληθεια βρε κοριτσια αυτα τα cupcakes δεν ειναι δυσκολα;γιατι ετσι νομιζω..με ξενυχταει η μπεμπα κ εμενα αντωνια μου,αλλα δε ξυπναει συνεχεια σαν τον ανασταση.χθες κοιμηθηκε 2 κ ξυπνησε 9.30.απλα μεχρι να κοιμηθει εχω γινει τρελη.

κατερινα μου κοντα στη δουλεια του αντρα μου ειναι ο σταθμος σας.κ εμενα σημερα η πεθερα μου κανει μελομακαρονα.

χθες πηγαμε για τις αλλαγες που σας ειπα,πηρα κ δωρακι του γιου της κουμπαρας κ πηγαμε κ ζαρα κ επειδη δεν βρισκαμε κατι κ τα παιδια γκρινιαζαν πηραμε το ποσο σαν δωροεπιταγη κ οποτε θελουμε μεχρι κ τα επομενα δυο χρονια μπορουμε να παμε κ να το εξαργυρωσουμε.μας βολεψε αυτη η λυση γιατι εχει μαζεψει αρκετα ρουχα ο αντωνης η μπεμπα εχει κ εκεινη οποτε με τη καινουργια σεζον θα το βρουμε μπροστα μας.ο αντωνης εχει κ γιορτη σε ενα μηνα οποτε αλλα δωρα κ απο εκει.

νανσυ μου οντως εισαι ηρεμη κ ψυχραιμη με τα παιδια,οσες φορες συναντηθηκαμε ησουν χαλαρη κ ισως γι'αυτο τα διδυμα να ειναι ηρεμα.η φιλη σου ειναι η κοπελα που γνωρισα στη καφετερεια;μαλλον καμια σχεση ε;γιατι ειναι κουμπαρα σου..καλο ταξιδι κιολας,θα ηθελα κ εγω να εφευγα..

ναταλακι μου ετσι ειναι,για το μωρο δε καλεις,ουτε εγω καλεσα,αν ειναι δυνατον.αλλο να πω σε μια φιλη ενα να κατσουμε η να τα πουμε.

πασχαλιτσακι μου πολυ γελασα κ εγω με το μηνυμα σου! :lol: αν κ μαλλον την γλυτωσαμε τελικα! ;):lol:

αυτο που ειπες το σκεφτομουν κ εγω,οτι αν δηλ πιστευει καποιος ολα αυτα.εγω δε σας κρυβω οτι καποιες στιγμες ειπα ρε λες;; :lol:

ξεχασα να γραψω μενου.αρακα για αντωνη,κοτοπουλο φιλετο με σαλατα λαχανο-καροτο του χοληστερινοχου κ μακαρονια με κιμα για μενα απο χθες ο κιμας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bikaki μου κ ομως αυτη ειναι....τεσπα ειναι κ αλλα αλλα δεν σχολιαζω γιατι τιμω τα τοσα χρονια φιλιας..αλλα το γεγονος οτι πλεον εχουμε τοσο διαφορετικες ζωες εχουμε χαθει παντελως μονο στο τηλ μιλαμε κ αυτο γιατι οπως καταλαβατε τα παιδια μου την ζοριζουν :lol::lol: εχουν ανοιξει κ το καφε επομενως καμια επαφη..κ εμεις πλεον δεν παμε στο καφε λογο χειμωνα ενταξη με εχει πειραξει κ κατι αλλο αλλα τεσπα..

κοριτσακια μου αυριο φευγω σας φιλω γλυκα καλες γιορτες να εχουμε!!!!υγεια κ ευτυχια σε μας κ τα παιδακια μας!!!!!

ιντερνικες μου φιλες θα μου λειψετε!!!!!!!!!!!!!!!!!γιατι μονο μαζι καταλαβαινομαστε!!!!

βικακι μου θα προσπαθησω να μπω για να μαθω για την μικρη σου!!ελπιζω να μην ειναι τιποτα!1!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έχω απίστευτα νεύρα. Καλά μου ήρθε και η περίοδος αλλά όλη μέρα φτιάχνω φαγητό για τον μπέμπη και τίποτα δεν τρώει. Την φρουτόκρεμα όπως την έφτιαξα την πέταξα, την κοτόσουπα επίσης και τώρα το ρυζάλευρο στο οποίο έβαλα και λίγη μπανανίτσα για να τον δελεάσω γιατί σήμερα δεν τρώει τίποτα. Αλλά μουλάριιιι εκεί δεν ανοίγει με τίποτα το στόμα. :twisted::twisted::twisted: Τα νεύρα μου! Τι να έχει ρε γαμώτο. Μέχρι χτες έτρωγε ένα μπολ ολόκληρο. :roll::roll::cry::cry:

Λέτε να βγάζουμε πάλι δόντια? Αν έχουμε ξενύχτια πάλι το βράδυ είναι σίγουρα δόντια. :cry::cry:

Και έχω και τον σύζυγο που μέσα σε όλα αυτά θέλει και γιορτές και πανηγύρια. :evil::evil: Δεν έχω όρεξη λέμεεεεεε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσουλα αυτη ειναι τελικα ε;κ τη συμπαθησα εκεινη τη μερα.καλα βεβαια αυτο που λεω δεν εχει σχεση αλλα λεμε.καλα να περασετε κ παλι κ οταν τελειωσουμε με τις γιορτες κ κανεις κ εσυ τα γενεθλεια θα κανονισουμε να ερθεις σπιτι.

σταυρουλι μου μπορει να ειναι κ δοντακια..ναι..θα δεις κ το βραδυ,ευχομαι να εχετε ηρεμη νυχτα.. :roll:

πηρα τη γιατρο μας κ μου ειπε να δωσω ουλτρα λεβιρ για 3 με 4 μερες,να προσεξω τη διατροφη μου κ μπορει λεει να εγινε απο συνδυασμο σιροπι κ εμβολιο..τι να πω..θα το παρακολουθησω κ τα τη ξαναπαρω φυσικα αν συνεχιστει.

ηρθε η πεθερα μου μου εφερε μελομακαρονα σε πολυ ομορφη πιατελα πολυ ωραια στολισμενη με ενα λουτρινο αγιο βασιλη κ ενα αλεξανδρινο.πηρε κ τον αντωνη,θα μου τον φερει πιο μετα κ ετσι ειμαι μονη για την ωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσακι να περασετε ομορφα!Να μας φιλας καθε μερα τα παιδακια σου!Καλες γιορτες,θα μας λειψεις κι εμας!

Σταυρο κανει διαιτα σημερα ο Στρατος?Το γαλα το πινει ομως ε?

Ποιος ξερει,μπορει να ειναι και τα διντια,αλλα ετσι δεν θα δαγκωνε και λιγο το κουταλι?Μπορει απλα να μην εχει πολυ ορεξη ακομα.Εχει κανει κακα σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια. Χαλασε ο μετασχηματιστης του λαπτοπ και δεν μπορουσα να μπω τοσες μερες. Τωρα σας διαβαζω και σας γραφω από ενα ταπλετ και μου χουν βγει τα ματια.

Χρονια πολλά σε όλα τα μωια που ειχαν μηνογενενθλια. Και χρονια πολλα για την Αγγελικουλα της ΚΑτερινας και τον Αντωνακη της Βικυς.

Εμας ηταν πολυ γεματες οι μερες αυτες και ειδικα ...οι νυχτεσ. Ευτυχώς μας περασε το κρύωμα αν και μας εχει μείνει προικα το βηχαλακι, να δω πως θα απομακρυνθουν τα φλεμματα για να καθαρισουν εντελως. Ευτυχως ομως είναι ευδιαθετες και τρωνε το φαι τους, οποτε δεν ανησυχω. Οι νυχτες ομως είναι δυσκολες... Σηκωνονται και αν τις παρω εγω αγκαλια δεν υπαρχει περιπτωση να ηρεμησουν αν δεν φανε απο το στηθος. Δεν νομιζω οτι πεινανε το κανουν για παρηγορια... Αν σηκωσει καποια ο αντρας μου και με κοψει οτι θηλαζω την αλλη , παλι γινεται ενασ πανικος και δεν ηρεμει μεχρι να την παρω αγκαλια. Καλα χθες ηταν εφιαλτικη νυχτα, αλλα νομιζω οφειλεται στο οτι ειχαμε τον αδερφο μου μεχρι το βραδυ ο οποιος τις ξεσηκωσε και βγηκαν απο το προγραμμα τους.

Γενιακ τις ημερες ειμαστε καλα και θελουμε συνεχεια παιχνιδι και απασχοληση.

Την Κυριακη πηγαμε στο Μακ Αρθουρ και ηταν παρα πολυ ωραια για τα παιδακια. Η χαρα του παιδιου. Οι δικες μου επαναστατησαν, δεν ηθελαν καροτσακι με τιποτα! Ηθελαν αγκαλια να βλεπουνε. Ηταν ντυμενες και αγιοβασιλιτσες και ταιριαζαν με το γιορτινο ντεκορ :D

Γενικα αυτες τις μερες μυριζει το σπιτι απο την προετοιμασια των γιορτινων γλυκων. Βλεπω και εσας εχουν παρει φωτια οι κουζινεςς. Ομορφες παραδοσεις.

Σχολιαζω ο,τι θυμαμαι.

Delphine kai Kokona Τα μωρακια σας ειναι για ζουληγμα :P . Μικρα ανθρωπακια, πολυ ομορφα και εκφραστικα!

Νανσυ σχετικα με τις θερμοκοιτιδες, απλα δεν θελω να τα σχολιαζω. Κρατώ ότι τα παιδακια βγηκαν υγιη απο κει και ολα τα αλλα βραστα. Καλες ετοιμασιες για το παρτυ της μικρης σου, να το ευχαριστηθειτε εσεις και ειδικα αυτη και καλα να περασεςτε στας εξοχας.

Εστε αυτο με την κλεισουρα ολες το εχουμε νιωσει, ειδικα καποιες που γιναμε μητερες καπως πιο μεγαλες και ειχαμε συνηθησει αλλιως. Τετοιες εποχες κανονιζα καθε μερα και καφε και βολτα στα αμαγαζια.χρειαζεται ομως υπομονη και χρονος να βρουμε ολη στην οικογενεια το τροπο για να φτιαξουμε νεες ισορροπιες.Ο πρωτος χρονος των μωρων εχει ιδιαιτεροτητες.

ελενα η περιγραφη που εκανες για το πως περνα η μερα με το μωρο μου θυμισε τη Μαιρη τηΝ Παναγιωταρα.. :lol: Αυτο με το πλυσιμο στο χερι και μενα μου σπαει τα νευρα. ειχες ζητησει και μια συνταγη για μαφιν κολοκυθας. Αυτη εκανα με μηλο και βγηκαν ιδανικο συνοδευτικο του καφε http://www.sintagespareas.gr/sintages/m ... ithas.html

Βικακι ελπιζω να μην ειναι τιποτα αυτο με το αιμα. Μηπως εχει καποιος θεμα υποθυροειδισμου στην οικογενεια?

Μπεμπουλα και εσενα τα διδυμακια σου θελουν συνεχεια απσχοληση?

Κοριτσια συγνωμμη που δεν σχολιασα τις υπολοιπες. ελπιζω να καταφερω να μπω αργοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Bikaki makari na min einai kati kai na perasei tis mpempoulas....ase auto pou les to pws tha ta prolabaineis me ta fagita kai tis douleies...de les pali kala pou exeis kai pethera kai kapws boithaei?? egw den exw kanenan...oute kserw pws tha ta katafernw an arxisw douleia...oute na to skeftomai de thelw :(

Nancy kala na perasete! Kala Xristougenna kai kales giortes!!

Stauro kai emena tipota den trwei...me polu prospatheia tis dinw ligo...alla esena an etrwge prin ena olokliro mpol tote auto simainei oti kati egine twra kai den tha eixe oreksi...emena apo tin arxi den etrwge.

Sonja :lol::lol: gia tin Mairi...kai egw autin mou thumizw!! :lol:

Ta koritsia sou etsi ksupnane kathe bradu h twra epeidi itan arrwsta??

Euxaristw gia ti suntagi! Tha tin koitaksw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσουιτα καλά να περάσετε!Καλές γιορτές!Πότε θα επιστρέψεις?

Βικάκι, μπορεί να την πειράξανε όλα μαζί ,αυτό που είπες, το εμβόλιο, το σιρόπι...Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Σταυρούλα, απεργία ο Στρατούλης?Καλά και γω δεν θα θελα να κάνω με τίποτα γιορτή.

Φιλάκια και στις υπόλοιπες...είμαι πτώμα σήμερα.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai kai emeis parolo pou tha ithela egw, den tha tou kanw giorti giati skeftomai pws den mporw na lew ston kosmo sshhhhh to mwro koimatai....kai sigoura me tosi baboura den tha koimithei kai tha gkriniazei...etsi o suzuks mou eipe na min kanoume...mono mporei na poume se 1 zeugari kalous mas filous na erthoun gia ena potaki!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γειααααααα!!!!!!!!!σημερα απο το πρωι δεν προλαβα να μπω!!πηγαμε εγω η μπουμπου,η πεθερα κ η κουνιαδα απο το μεσημερι ικεα,λεροι μερλιν,τζαμπο κ μετα σε ενα μαγαζι στην καλαμαρια που κανει αυτοκολλητα τοιχου..θελει η πεθερα να βαλει στο σαλονι της κ θα της το βαλω εγω!!η μπουμπου αψογη!!ολο χαμογελα κ κραυγες!! :lol: ειχε πολυ πλακα!!

λοιπον...τα μωρακια σας ,για να μη λεω μια μια,ειναι ολα αψογα στα κιλακια!!!τσεβουλα οταν διαβασα 79 επαθα πλακα!καλε λεω τι γιγαντα παιδι?!! :lol::lol: καλε λεω η δικια μας ειναι 71 κ μας την ειπε ψηλη...μετα οταν πηγα πιο κατω στο μηνυμα α λεω ενταξει!! :lol:

βικακι ευχομαι να μην ειναι τιποτα το αιμα στα κακα.. ;)

ελενα δυστηχως κ εγω ετσι κανω με τα ρουχα της..τα πλενω επιτοπου εκει που εχει λερωθει κ το βαζω στο καλοριφερ να στεγνωσει κ μετα καλαθι.. :(

νανσυ καλα να περασετε στο χωριο!!!!καλα χριστουγεννα κ καλη χρονια να εχετε!!κ εμας θα μας λειψεις!! :)

σταυρουλα δεν ειχε ορεξη ο στρατουλης?δεν πειραζει..ισως οντως να τον ποναει τα ουλα..κ η δικια μου μου τα κανει αυτα αλλα μου δαγκωνει το κουταλι,ετσι την ανακουφιζει..αλλα βαζω κρεμα στο κουταλι κ το αφηνω να δαγκωνει..ετσι τρωμε ολη την κρεμα μας!!

αριαδνη τελειωσες με την βιβλιοθηκη?

κατερινα :-*

ναταλια κ εγω δεν καλω σπιτι..φυσικα αναλογως ποιος θα ειναι..π.χ κατι κυρατσες εδω του χωριου δεν τις καλεσα..πηγαν στην πεθερα διπλα για δωρο του μωρου..γιατι ειναι παρα πολυ κουτσομπολες κ της το ξεκαθαρισα στην πεθερα..δικες της φιλες ειναι ας ερθουν σε σενα κ εγω θα φερω το μωρο να το δουν..αυτο που με τσατιζει ειναι οτι κοιτανε απο πανω μεχρι κατω το σπιτι κ δεν κοιτανε εμενα οταν μιλαω κ τα παιρνω ασχημα.. :evil::evil:

σονια αγιοβασιλιτσες?φανταζομαι ο κοσμος πως θα τις χαζευε!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου καλααααα!!δεν εχω μεπι να σας ευχαριστησω για οοολες τισ ευχουλεσ σας για τον μπεμπακο μου διοτι εχουμε θεμα με το ιντερνετ σπιτι..τεσπα σας ευχαριστω οοοολες μια προς μια για ολη την στηρηξη και ολες τις προσευχες για μενα και τον αστερια μου!!σας ανταποδιδω με πολυ αγαπη για ολες εσασ και φυσικα τις οικογενειες σας!!αποδω και περα ελπιζω πως θακουτε μονο ευχαριστα για μασ μεχρι να ερθει η ωρα να σας βαλω κιεγω την πρωτη φωτογραφεια του κυριου μπεμπη μας!!!σασ φιλω πολυ καιμε την πρωτη ευκαιρια θα μπω να σας διαβασω και να τα πουμε!!! :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!! :)

χριστινακι χαρηκαμε πολυ με τα ευχαριστα νεα του αστερια σου!!! :) θα σας περιμενουμε στην παρεα!! :-*:-*

σημερα λεω να κανω ροξακια!!!αν γινουν καλα,γιατι εχω να κανω σχεδον 15 χρονια θα σας γραψω συνταγη!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!!

Σημερα εχω πολυ ψησιμο παλι...να δω πως θα τα κανω με τον μικρο..θα ρθουν κ οι κουμπαροι μου ταπογευμα..να φερουν το δωρο της μικρης..εχω να να κανω μπισκοτα παλι ετοιμαζω την πιατελα γι τον αδερφο μου που εχρχεται απο Αθηνα κ θα τον δω αυριο κ θελω να κανω κ πιτσα..κ κατι μεζεδες ακομα γεμιστα μανιταρια κ να δω τι αλλο...

Νανσυυυ να περασεις καλα..καλες γιορτες..θα μας λειψεις!!!

Βικακη ευχομαι να μην ειναι τιποτα το αιματακι κ να ειναι συνδυασμος απο το εμβολιο κ το σιροπακι..σε καταλαβαινω που ανησυχεις..το περασα κ γω..θα περιμενουμε να μας πεις...

Σταυρουλα τι επαθε ο Στρατουλης..μαλλον δοντακια θα ειναι....ευχομαι να ειστε καλυτερα σημερα!!!!!!

Σονια τα κοριτσακια σου τα εντυσες αγιοβασιλιτσες ..πω πω ολοι θα τις χαζευαν..τελεια..

Χριστινακι οποτε μπορεις να μας λες τα νεα σου...

κοριτσακια φιλια σε ολες...παω γιατι εχω πολυ ψησιμο σημερα...φυσικα αγκαλια με Ανασταση........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο ψησημο αντωνια!!!με το καλο να δεχτεις τον αδερφουλη σου!!!

α δεν σας ειπα..πηρε η πεθερα μου δωρο το καρεκλακι που ειναι για κατω κ στην καρεκλα!!πολυ βολικο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλό σαββατοκύριακο.Εδώ βρέχει πολύ και κάνει και κρύο!Παρόλα αυτά πήγα και πήρα τα υλικά για τα μελομακάρονα, θα φτιάξω τελικά,μισά απλά και μισά με σοκολάτα.Επισης να τονίσω ότι πρώτη φορά στη ζωή μου θα φτιάξω :o Οπότε ευχηθείτε μου καλή επιτυχία ;)

Αντωνία εσύ που είσαι ο σέφ της παρέας, όλο μαγειρικές κάνεις!Σε ζηλεύω!Το έχεις μέσα σου :)

Μαράκι, πήρες τελικά αυτοκόλλητο?΄΄Εχω βάλει και γω ένα μεγάλο σαν φυτό-δέντρο στο σαλόνι και δείχνει πολύ ωραίο.Μπράβο η Αννούλα μας που είναι τόσο καλό κορίτσι.Της fisher price σου πήρε η πεθερά?Είναι ωράιο?Σκέφτομαι να πάρω και γώ ένα δεύτερο για όταν πηγαίνουμε Πάτρα ή καμια φορά όταν την πάω στην πεθερά γι αυτό σε ρωτάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες

Η μερα ειναι για χουχουλιασμα έτσι που ειναι βροχερη! Εμεις χθες είχαμε τραπέζι σε κάτι θειους μας και μέχρι να μάζεψω μετα κοιμήθηκα αργα. Ευτυχώς κοιμήθηκε και η μικρη αργά και μου ξύπνησε σημερα στις εννιά γιατι δεν θα άντεχα να ήταν όρθια απο τις 8 παρα. Της εφεραν και δωρο ενα βιβλιο που γινεται νεραιδοσπιτο, και εχει ξετρελαθει παιζει με αυτο τωρα για αυτο βρηκα χρονο να σας γραψω. Σημερα θα κανουμε και τα γενέθλια της στον παιδοτοπο :P

Το πωπουδακι του Νικολα το βλέπω να καλυτερευει μολις άλλαξα πάνες, σίγουρα απο αυτες θα ήταν. Και είχα πει στον άντρα μου να μην τις παρει γιατι δεν έχω ακούσει καλα λογια αλλα μου τις πηρε γιατι ήταν σε προσφορα :evil:

Βικακι ελπίζω να μην ξανά δεις αίματα κι στα κακά και αν τυχόν ειναι πάλι αλλεργία να ειναι κάτι πιο ήπιο. Περαστικα κιόλας για το κρυωματακι που σας τριγυρναει. Τα cupcakes δεν ειναι πολυ δύσκολα αν κανεις διάφορες παραλλαγές μέσα σου περνει περισσότερη ώρα απο ότι ένα απλό κεικ και φτιαχνεις μετα και την βουτυροκρεμα απο πανω! Πολυ καλη ιδέα που τα έκανες δωροεπιταγη γιατι θα χρειαστείς ρούχα όταν καλοκαιριασει!

Νανσυ καλο ταξίδι, καλα να περάσετε και καλα Χριστούγεννα!

Σταυρουλα τι άρνηση αυτη χθες για φαγητο, η νύχτα πως ήταν? Σημερα τρώει?

Σοφάκι άντε να περάσει και το βηχαλακι και τα φλεματακια να ηρεμήσουν οι μικρουλες σου. Το αλλο με τη νύχτα εμένα μου κάνει άγχος αποχωρισμού!

Αντωνία καλα μαγειρέματα σημερα!

Μαρακι μεγεια το καρεκλακι.

Αριαδνη καλη επιτυχία στα μελομακαρονα!

Καλο σαββατοκύριακο σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...