Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα αγιοβασιλακια 6ου-7ου-8ου '12 περιμενουν τον Santa!ν13


Recommended Posts

Tης αρεσει η μουσικη, τι καλα που καθεται :D:D

Και εμενα του αρεσει και γελαει, πλακα εχει..

Μαρακι στα jumpo το εχει.

Ελενα και εγω μαλλον το κατσαρολακι θα χρησιμοποιησω απο οτι λενε και τα κοριτσια...

Αντε να τελειωσεις με τη δουλεια να ξεκουραστεις.Εγω θα εχω πολυ φορτο αυτες τις μερες...

Νανσουλη αν δεν προλαβω να μπω , καλα να τα περασετε , καλα χριστουγεννα και καλο δρομο !! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ ελενα δεν γλυκα οταν κοιμουντε ορθια?ναι κρεμεται το κεφαλι τους..αγαπες μου!!!προχτες πηγα για ψωνια με την μπεμπα κ την εβαλα στο καθισματακι του σουπερ μαρκετ καροτσι..μου κοιμηθηκε αμεσως εκει κ δεν ηξερα τι να κανω..ειχα βαλει το χερι απο κατω στο κεφαλι της για να ακουμπαει καπου κ να μην κρεμεται κατω κ οι γιαγιαδες που ηταν εκει κ μας εβλεπαν ολο ελεγαν αχ πουλακι μου,αχ γιαβρι μου,αχ κ αχ κ αχ... :lol: οταν ηταν να βαλω τα ψωνια στις σακουλες μια κυρια την κρατουσε οπως ηταν για να μην πεσει για να μπορεσω να πληρωσω κιολας!!!

λιλ σοβαρα στο τζαμπο εχει?θα παω να κοιταξω αν ειναι!!δεν τα πηρε το ματι μου εκει!!

νανσυ καλα να περασετε στο χωριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lilaki esu pote teleiwneis??

Delphina einai super h kori sou! Kala den to pisteuw oti trwei akoma kai auta pou emeinan! Makari na tan toso eukoli sti fagito kai h dikia mou! Twra tis ftiaxnw xortosoupa. Gia na doume ti tha kanoume...

Kai auto to zaketaki pou foraei mou aresei polu! Wraio xrwma!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: απιστευτη η μπεμπα σου!!!αυτες τις φωτο μην τις χασεις ποτε!! :lol::lol::lol: κ εμενα τωρα την πηρε ο υπνος στο καρεκλι φαγητου!τι πλακα που εχουν!!

εμενα τωρα εχουν ανακαλυψει οτι εχουν φωνη κ ολη την ωρα τσιριζουν!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ νανσυ αυτο λεω!!!θα μου λειψουν πολυ αυτοι οι μηνες των παιδιων μας!!!εχουν πολυ πλακα οι ψυχουλες μου!!!για την φωνη ναι ναι ετσι κανει!!!! :lol::lol::lol: αφου λεω μαρη φτανει!!!δεν ακουω το τηλ που χτυπαει!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου!

σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια για τις φωτο!οταν παρω τις κανονικες,της φωτογραφου δηλαδη που μας εβγαλε θα σας βαλω πιο ωραιες.

η μπεμπα πολυ γκρινια κ εμενα,δεν μπορω ωρες ωρες να κανω τιποτα,θελει αγκαλια.ξεχασα να σας πω οτι μαλλον εχει γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση.το ειχε κ ο αντωνης κ το ξερω το ολο σκηνικο.της ειπα της παιδιατρου οτι κλαιει κ μαζευει τα ποδια,οτι βγαζει γουλιες που μυριζουν ξινιλα κ πιεσε τη κοιλοιτσα της κ φαινοταν οτι εκει που τη πιεσε την ενοχλει.κ θα κανουμε κ εναν υπερηχο να το σιγουρεψουμε.προς το παρον παιρνει ενα σιροπι για να δω πως θα παει.το ειχε κ ο τονι αυτο αλλα ολα ηρεμησαν απο τοτε που αρχισε τροφες.

αριαδνη μου πολυ ωραιες κ οι δικες σας φωτο!!τελειο το πουκαμισακι,απο που ειναι;κατι μου θυμιζει..το μπισκοτακι σου ειναι για φαγωμα!κ εσυ ειλικρινα πολυ λαμπερη με ωραιο χαμογελο!!

ελενακι μου οπως σου ειπαν τα κοριτσια δυστυχως δε βγαινουνευκολα οι λεκεδες..εγω αν λερωσει ξεβγαζω με καυτο νερο κ τα αφηνω λιγη ωρα στη λεκανη με σοφλαν κ τριβω κ λιγο.αλλα θελει αμεσως.καλη ξεκουραση τωρα που τελειωνεις κ εσυ τα μαθηματα.

μαρακι μου ποσο γλυκουλα ειναι κ η αννουλα..ψυχουλακι μου,κοιμηθηκε μωρε..ειναι γλυκες οταν κοιμουνται οντως,σαν αγγελουδια κ οταν τα κοιταω νιωθω να ξεχειλιζω απο αγαπη κ τρυφεροτητα.κ ωραιο ζακετακι η πεθερα,εντυπωσιακο!

ναταλακι μου δε καταλαβα,παλι αρρωστη εισαι;;η λαθος καταλαβα.. :roll:

κατερινακι μου που ειναι αυτος ο σταθμος;αν θες γραψε μου στην ομαδα..πολυ ενδιαφερον ακουγεται.

κατερινακι πασχαλιτσακι μου αδελφη ψυχη μου :lol: ωραια θα ηταν για τον παναγιωτακη σου να τον πας σχολειο για να μαθει οπως λεει κ η κατερινα διαφορα που εμεις δυστυχως δεν εχουμε κ γνωσεις αλλα κ χρονο να τα κανουμε λογω μωρων..κ να ξεκουραζεσαι κ λιγακι.εχετε κατι εκει κοντα σας;;

αληθεια η βουλα μας που ειναι;;

λιλακι κ εγω σε κατσαρολιτσα παραδοσιακα οπως ειπε κ η αντωνια μας κ εγω καθε δυο μερες το κρεατακι ετσι εκανα κ του αντωνη μου.το ζουμι περιεχει πολεες ουσιες κ πρεπει να το δινουμε. ;)

αντωνια μου ο αναστασακος κοιμαται καπως καλυτερα;;αχ κ εμενα αργει πολυ να κοιμηθει,χθες πηγε 2 παλι.αφου νομιζω οτι θα τρελαθω τοση ωρα στο στηθος κ τη πηρε ο αντρας μου κ κοιμηθηκε στην αγκαλια του.κ σε σκεφτομαι κ εσενα κ παιρνω θαρρος..

εμενα ενα περιεργο πραγμα βρε κοριστια κ τα δυο μου παιδια σαν μωρο ο αντωνης κ τωρα η μικρη ηρεμουν κ σταματανε το κλαμα στον μπαμπα τους..συνηθως τα παιδια ηρεμουν στη μανα..παντως ο αντωνης κ εενα πλεον με εχει συνδυασει με φαγητο,υπνο(θελει να του χαιδευεις το χερι να κοιμηθει κ παντα ζηταει εμενα παρολο που τρελαινεται για πατερα του)κ γενικα με τη φροντιδα.στο παιχνιδι θελει μπαμπα μιας που εγω δεν το εχω ιδιαιτερα,εγω ειμαι να φαει,να πλυθει κ γενικα αυτα με νοιαζουν πιο πολυ.

σε λιγο θα τους ξυπνησω να παμε για μια αλλαγη στο ριβερ που εχει μαγιοραλ,πηγαμε χθες αλλα ξεχασα να παρω την αλλαγη μαζι κ εκανα κρατηση σε αυτα που ηθελα κ θα παμε να τα παρουμε.τα ρουχα του ειναι καταπληκτικα..δεν ηξερα τι να διαλεξω.κ ειχε κ εκθεση βιβλιου κ θα παω να παρω κανενα,εχοουν μεχρι 6 ευρω το πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω τρελαινομαι οταν κανει φωνουλες..ειναι για φαγωμα!

αυτο που λες μαρακι κ εγω το σκεφτομαι,οτι δε θα τα ξαναζησουμε αυτα.λεω ποτε εφτασε 4 μηνων,στον αντωνη περναγε πιο αργα ο καιρος γιατι ημουν λιγο πιο αγχωμενη σαν πρωτομανουλα.αφου αν ξενυχταω καποια βραδια μου λεει ο αντρας μου μην παραπονιεμαι γιατι δε θα τη ξαναζησω αυτη τη μωρουδιακη ηλικια.

εν τω μεταξυ αν προσεξατε στη φωτο κραταω αγκαλια η εγω η ο βασιλης ενα αγορακι,ε αυτο ειναι της κουμπρας που μας παντρεψε κ εχει ιδια ημερομηνια γενεθλεια απλα ειναι του 2008 ακριβως ενα χρονο πιο μεγαλο απο τον δικο μου κ τον λενε κ αντωνη!τελοσπαντων,του τα κανουν τα γενεθλεια τη κυριακη που μας ερχεται οποτε εχω να παρω κ δωρακι μετα.μαλλον μαγιοραλ θα παρω,αλλα μενουν ανοιξη τα παιδια η κουμπαρα εργαζεται κηφησια κ δε ξερω αν απο εκεινα τα μερη εχει καταστημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bre κοριτσια τωρα ειδα τα μνμ στην ομαδα!!δεν ειχα παρει πρεφα τιποτα!!

βικακι κ εγω παθουσα δεν ειναι τιποτα!!!το εχω παθει απειρες φορες!!

ναταλακι κ για εσενα το μονο που εχω να πω απορω ποσο ακομα θα τραβηξει αυτη η κατασταση!!!κ σε ποιο σημειο θα μας φτασει...απορω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορτσοπα μου πως πανε τα κεφια σημερα?

Εγω καλουτσικα, πιο καλα απο εχθες. Χθες και τα 2 ηταν λες και κατι τους εφταιγε, μεσα στην ανησυχια και την γκρινια, μου ερχοταν να ουρλιαξω απο τα νευρα μου. Σκεφτομαι μονο την υπηρεσια του στρατηγο το σαββατο και αγχωνομαι....θα ειμαι μονη και φοβαμαι οτι θα ζοριστω πολυ :cry::cry::cry::cry:

Σημερα εδω εχει λιακαδα, αλλα εναν βορια τρελο και πολυ κρυο.

Εκανα για εμενα και τον πριγκιπα αστρακι με κοτοπουλο στην κατσαρολα και για τον μπαμπη ρυζι με λαχανικα γιατι νηστευει. Το απογευμα περιμενουμε εναν φιλο του να μας αλλαξει θεση σε 2 φωτιστικα και να περασει το φωτιστικο στο δωματιο της νεραιδουλας.

Σιγα σιγα το τελειωνω...πηρα χαλι με νεραιδες, αυτοκολλητα με νεραιδες και ενα τεραστιο με την τινκερμπελ, φωτιστικο με τις νεραιδες και την τινκερμπελ και μενει η κουρτινα. τωρα που θα παω βεροια θα το τακτοποιησω και αυτο και μετα θα σας βαλω φωτο και απο τα 2. Του πριγκιπα ειναι ετοιμο απο τον ιουνιο και εχει θεμα τον μικυ, μεχρι και μικυ σεντονια και μικυ παπλωματοθηκη εχει, φωτιστικο, χαλι, κουρτινα, μπορντουρα, αυτοκολλητα ολα μικυ, εκτος απο μια απλικα στον τοιχο με τον μακ κουην (δεν ειχε μικυ!!!).

Της μικρης εχει θεμα τις νεραιδες και την τινκερμπελ και εγινε και αυτο πολυ ομορφο. Θα μου πειτε και εσεις τη γνωμη σας (μονο μετανοιωσα που πηρα την προικουλα της με την μινυ...).

*********************************************************************************************************************************

Ναταλιτσα διαβασα στην ομαδα....σιγουρα ειναι ζορι αυτο, το οτι θα νοιωθεις "μονη" αλλα σκεψου οτι αν δεν υπαρχει μελλον εδω, ισως ειναι καλυτερα να φυγει. Οσο για τη μοναξια εγω σε καταλαβαινω απολυτα, αλλα θα εχεις τους συγγενεις του αντρα σου κοντα, κατι ειναι και αυτο. Μη νομιζεις, οταν ημουνα στο νησι καποιος Νγια να ερθει να με δει δικος μου ηθελε να προγραμματισει ολοκληρο ταξιδι!!!!!!!Αρα δεν παιζει ρολο το εντος και εκτος Ελλαδας.

Κατερινουλα το σκεφτηκα με τον παιδικο του χρονου αλλα το θεμα ειναι οτι εδω δεν περναει απο κανενα παιδικο σταθμο λεωφοριακι για τα παιδακια, τα πας εσυ. Ελα που ομως εγω δεν εχω αυτοκινητο.......και με τα ποδια δεν γινεται με τιποτα, ειδικα τον χειμωνα με τις παγωνιες και τα κρυα, εχω και την νεραιδα, που να το ταλαιπωρω το παιδακι...η μονη λυση ειναι να βρω μια κοπελα να ερχεται στο σπιτι και να τον απασχολει, αλλα θα ηθελα να εχει σπουδασει βρεφονηπιοκομος και να εχει ορεξη να ασχοληθει μαζι του. Α, και να μην μας παιρνει μια περιουσια, το βασικο!!!!

Βρε τσεβουλα ορεξη που την ειχες!!!!! καλοφαγωτα τα γλυκα.

ΜΑρουκι ελιωσε το χιονι προχθες που εβρεξε.

Ακι εγω τον στρατηγο τον γνωρισα 78 και τον εκανα 98 :o:o:o:o Αλλα τωρα με τη νηστεια τον εβαλα σε προγραμμα και επεσε στα 91.

Η Αννουλα ειναι για να την φας, μιαμ μιαμ μιαμ, πολυ ωραια και η ζακετουλα με γεια σας :)

Η γλυκια μου στο σουπερ...φανταζομαι θεαμα :)Το καλοβολο παιδακι σου, φτου φτου σκορδα :)

Νανσουιτα με το καλο να χαρουν τα δωρακια τους οι δικοι σου ολοι :)

Αχ αυτες τις βαλιτσες και εγω σκεφτομαι.....ευτυχως κανω τις 3, ο στρατηγος την κανει μονος του ;) Αυτο με την υποψηφια νονα.......απλα ασχολιαστο!

Λιλακο κατσαρολακι ναι, οχι χυτρα γιατι η υψηλη θερμοκρασια καταστρεφει ολα τα θρεπτικα συστατικα. και με το ζουμακι αλεθεις και ειναι πεντανοστιμο το φαγακι ;);)

Ελεναλντα τα κακακια τα μουλιαζεις λιγο σε χλιαρο νερακι και μετα πλενεις με πρασινο σαπουνι και καθαριζουν. τα φρουτα και τα φαγητα θελει πλυσιμο τοπικο με απορρυπαντικο για τα πιατα και μετα πλυντηριο κανονικα. Ενιοτε πλενεις και με τα δικα μας και μετα ξαναπλενεις με το δικο τους απορρυπαντικο. Λες καμια φορα να δουμε την Λιουμπα στην Τατι να περιγραφει τη ζωη της με τη σταφιδω και πως εφτασε στο εγκλημα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ???

Βικουλα - αδερφη ψυχη μου :-* . Με το θεμα ειδες αλλαγη? Τιποτα δεν ειναι μην στεναχωριεσαι, και εγω ετσι ειμαι ρε γμτ και μετα που περνανε λεω τι καθομουνα και εσκαγα αφου δεν ηταν τιποτα :o:o:o:shock: Καλα να περασετε.

Αφου το ειχε και ο τονυ τοτε ξερεις πως να το διαχειριστεις, αλλωστε σε λιγο μπαινουν και οι στερεες και θα στρωσει η μπουμπουκα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα.Πηγα πηρα το εμβολιο της μικρης και εχει πολυ κρυο εξω.Ευτυχως τα ξανα πιστωνουνε,οσο ναναι κατι ειναι και αυτα τα ευρω!

και μενα με αβα πιατων μου χουν πει για δυσκολους λεκεδες,να ριχνω λιγο πανω στον λεκε,λιγο τριψιμο και μετα πλυντηριο.

Εχετε παρατηρησει οτι δεν εχουνε στολισει πολλοι?Εστω στην Αθηνα φαινεται η διαφορα απο τα αλλα χρονια!

Αυριο ειναι η συντελεια του κοσμου???? :shock: ,να δουμε ποσες αυτοκτονιες θα καταγραφτουνε

Και μενα κοριτσια τσιριζει πολυ με ξεκουφαινει και τραβαει το μπιμπερο με τσαμπουκα να το βαλει στο στομα της,εχει πολυ φαση οταν βλεπει το μπιμπερο εκτροπιαζει :lol:

Delphine μου ειναι για δαγκωμα η μπεμπα σου .Αντε να δουμε ποτε θα δω και τα υπολοιπα αστερακια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μουυυυ.

Φυσικά δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω είναι πάρα πολλές οι σελίδες.

Είχα πάει από την Τρίτη στο πατρικό μου γιατί φτιάξαμε ντουλάπια στην αποθήκη μας και είχαμε μαστόρους.

Σήμερα γύρισα και βάζω σοκολάτα στα μελομακάρονα που έφτιαξα με την μαμά μου.

Ο μικρούλης είναι στα πεθερικά μου και δεν ξέρω πόσο χρόνο έχω ακόμα.

Τελικά ο αντρούλης μου αποφάσισε μόλις χτες ότι θέλει γιορτή. Να δω πως θα τα καταφέρουμε και ποιος θα πατήσει κιόλας αφού έχει μικρύνει πολύ ο κύκλος μας μετά το μωρό. Κλασσικά και εμείς δεν μπορούμε αλλά και οι άλλοι απομακρύνονται ιδίως αν δεν έχουν παιδιά.

Ελπίζω να μου είστε όλες καλά. Πάω να δω αν έχετε βάλει φωτογραφίες και να διαβάσω και στην ομάδα μας. Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agapesssssss mou :x:x:x:x ti kanete?????? mou leipsate poluuuuuuuuuuuu!!! :x:x:x:x den eixa katholou xrono na mpo :(:(:(:( ta mora mou einai kala :D:D alla den afinoun tin manoula tous na iremisei ligo :? exoun pristei ta oula tous kai sunexeia exoun ta xerakia tous sto stoma :? exoun polu plaka ;) eidika otan einai dipla dipla kai paizoun mazi, pianei o enas ta xerakia tou allou mou erxete na ta fao :lol::lol::lol: fonazoun, lene ta dika tous :D:D ego pali den imoun katholou kala autes tis meres psuxologika! oreksi gia tipota!!! ekana pali polles erotiseis ston eauto mou, nai to ksero treli eimai! kai psaxno apantiseis!!! :?:? den exo kai xrono na kano kati gia mena, na nioso ligo gunaika! kaname kai suzitisi me ton suzuks giauta pou me apasxoloun kai katalabe oti kai autos ftaiei pou einai xalia i psuxologia! tou eipa ta parapona mou kai elpizo na do allages!!! ante na doume! simera perimeno na erthei o nonos tou manoli mou me tin kopela tou! tha feroun to doro tou gia ta xristougenna giati tha leipei ekeines tis meres athina! elpizo na piran kai kati tou toni :lol::lol::oops::oops: auta ta nea mas, logika apo aurio tha exo perissotero xrono! ;)

filakia pollaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsiaaaa

pwpwpwpw simera polu kruooo brrrrrr! Exoume anapsei to tzaki kai einai teleia!

Oi fwto sas koritsia einai teleies! Bikouli faineste mia polu omorfi kai eutuxismeni oikogeneia...euxomai na eiste panta etsi!!

Ari kai to cookie teleio kai esu omorfi! Kala o Agios Basilis ksereis ti mou thumise??? Ton Agio Basili stin tainia me auto to koritsaki, nomizw ti lene "Christmas on 34th street"! Teleios!

Pasxalitsa :lol::lol: gia tin Lioumpa!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια γειά σας, σήμερα είχα μια δύσκολη μέρα και σας έχω διαβάσει στα γρήγορα.Το πρωί είχαμε 4μιση :evil: ώρες διακοπή ρεύματος και ήμουν μέσα στα νεύρα.Είχαμε παραγγείλει και μια βιβλιοθήκη και μας την έφεραν και κάνανε ατσαλιές και δεν είχα ρεύμα να βάλω ηλεκτρική :( Παρόλα αυτά η βιβλιοθήκη τέλεια, κάλυψε ένα μεγάλο τοίχο και κάναμε διχρωμία με πορτάκια και επιτέλους γέμισε ο διάδρομος και έχω κάπου να βάλω τα άπειρα βιβλία μας!Φυσικά μετά ξεσήκωσα την ντουλάπα του παιδικού που τα είχα μέσα, τις τακτοποίησα και γενικά...άνοιξα δουλειές.Με ένα διάλειμμα το μεσημέρι, πριν λίγο τελειώσα :?

Μαράκι, τί να πούμε για την Αννούλα, καταπληκτική.Και πολύ μου αρέσει αυτό το πλεχτό ζακετάκι!Μου έπλεκε και η γιαγιά μου. Τώρα θα αγοράσω απο τη Νάνσυ, όταν μάθει καλά και γίνει διάσημη ;)

Νάνσυ, μεγειά τα ρουχαλάκια και τα ψώνια.

Έλενα, τους λεκέδες απο κακά, εγώ βάζω fairy πάνω και βγαίνουν,Τώρα δεν ξέρω αν βγαίνουν και τα φρούτα με τον ίδιο τρόπο.

Βικάκι και ο μπεμπάκος της κολλητής μου έχει παλινδρόμηση και πίνει το επαντορέν και έχει δει μεγάλη βελτίωση.

Κατερινάκι ο παιδικός έιναι καλύτερος απο το να πάρεις κοπέλα γιατί βοηθάει πολύ την κοινωνικοποίηση του παιδιού.Αλλά έιναι πρόβλημα οι μετακινήσεις απ΄ότι καταλαβαίνω :(

Σταυρούλα welcome back :D

Xριστινιώ, δύσκολα τα ψυχολογικά,εδώ έχω εγώ με ένα, δεν θα έχεις εσυ με 2 μωρά?Υπομονή, τί άλλο να πώ?Θα έρθουν καλύτερες μέρες :)

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για τη μπέμπα.Κάποια με ρώτησε γι αυτό που φοράει, είναι φόρεμα απο τα μπένετον με ζωνάκι και έχει και απο μέσα σαν "κομπινεζόν"άσπρο με δαντελίτσα, απλά σε μας πάει ακόμα μεγάλο και δεν δείχνει σωστά 8-) Όσο για μένα, δεν μου αρέσω καθόλου, έχω κάνει μαγουλάρες, πρέπει επειγόντως μετά τις γιορτές να πάω πάλι διαιτολόγο γιατί μόνη μου δεν πειθαρχώ :(

Συγνώμη αν ξέχασα καμία :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας όμορφες

Σημερα μυρισε το σπιτι μου Χριστούγεννα, ήρθε η μαμα μου και έφτιαξε μελομακαρονα σε μας γιατι το δικο της μίξερ εχει χαλάσει οπότε η δόση ήταν διπλή. Αυριο τελευταία μερα η μικρη στον παιδικο για φέτος μετα με την νεα χρονια, αν δεν ερθει το τέλος του κόσμου που λένε :lol::lol::lol: .

Εντωμεταξυ ο Νικόλας άρχισε να πιάνει τα πόδια του και όταν τον βάζω στην κούνια τύπου ρηλαξ που έχω προσπαθεί να σηκώσει την πλάτη του για να σηκωθεί και μολις με δει απλώνει και τα χεράκια του. Απο το ανάσκελα μπρουμυτα ακομα δεν το εχουμε καταφέρει......α έχω και αλλο θέμα είδα τωρα το απογευμα ότι εχει ερεθιστει το πωπουδακι του λέτε να ειναι απο τις πάνες γιατι πρώτη φορα του πήρα τις simply dry τις πορτοκαλί :roll::roll: .

Βιβη και του χρόνου να ξανά φτιάξεις κουραμπιεδες και μελομακαρονα και να έχεις και μια μικρη βοηθό. Αυτο με το μασαζ τι πράγμα ειναι και ο δικός μου μολις του ζητήσω μασαζ αλλού καταληγουμε :P χαρούμενα μηνογενεθλια και σε σας!

Νανσυ με γεια τα πραγματάκια. Για το θέμα της βαπτισης συμφωνω δε μπορει να σου λενε μια έτσι μια αλλιώς και φυσικό να μην θέλεις.

Λια αρκεί και ένα multi μπλεντερ αν εννοείς το μεγάλο αυτο συνήθως θελει ποσότητα για να αλεσει και δεν πολυ βολεύει, εμένα τουλάχιστον.

Έλενα δεν καθαρίζουν τα φρούτα απο τα ρούχα τόσο εύκολα γιατι ειναι το βρεφικο απορρυπαντικο που ειναι ήπιο. Κανε αυτο που ειχε γράψει η Κατερίνα πριν λίγο καιρό τοπικά με υγρό πιάτων και μετα το βάζεις πλυντήριο.

Μαρακι ειναι απίστευτη η Αννουλα σου τι φάτσα που ειναι που την πηρε ο ύπνος παίζοντας.

Βικακι ότι και να ναι έχεις την εμπειρία απο τον Αντώνη και θα το αντιμετωπίσεις και με την μπεμπουλα και αφου λες ότι περνάει με την εισαγωγη των τροφών, υπομονη λίγος καιρος ειναι. Ο σταθμός που την πάω ειναι πίσω απο την Παντειο.

Κατερίνα πολυ ωραία θα ειναι τα δωμάτια να μας βάλεις φωτο. Καλε μη στεναχωριεσαι για την προίκα της περνεις αργότερα σεντονακια με την τινκερμπελ. Νομίζω καλυτερα ο παιδικός απο μια κοπέλα μαθαίνει εκει την ομάδα, το να μοιράζεται, το να περιμένει στην σειρά πράγματα που δύσκολα μπορει να τα μάθει στο σπιτι. Πιστεύω όταν ερθει η ώρα καποια λύση θα βρεις για τη μεταφορά, ελπίζω δηλαδη.

Σταυρουλα σοκολάτα στα μελομακαρονα ε, λες να το δοκιμάσω.....όσοι σας αγαπάνε θα έρθουν στη γιορτη ;)

Χριστινακι καλα κάνατε και μιλήσατε με τον άντρα σου ελπίζω να έχεις περισσότερη βοήθεια. Τι γλυκα θα ειναι που το ένα θελει να παίζει και να πιάνει το αλλο.

Σας αφήνω γύρισε ο άντρας μου και πάω να του κάνω παρέα που τρώει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Κοριτσια θα θελα να σας πω οτι ειμαι πολυ χαρουμενη που σας γνωρισα, εστω και διαδικτυακα.... :D .

Που μοιραστηκα μαζι σας τους φοβους, τις στεναχωριες αλλα κυριως τια χαρες μου.... :)

Ελπιζω καποια στιγμη να σας ξανασυναντησω, σε καποια αλλη ζωη, καπου στον γαλαξια..... :o "

Επιλογος μιας και αυριο αναμενουμε το τελος του κοσμου :lol::lol::lol::lol::lol:

ΥΓ. Αραγε ποσοι πιστευουν οτι αυριο θα καταστραφει η γη? Μηπως να κλειναμε κανενα δωματιο σε εκεινο το χωριο στην Τουρκια που μας πεφτει και κοντα? Προλαβαινουμε ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα :lol::lol::lol::lol::lol: για τον αποχαιρετισμο!!! :lol::lol::lol::lol: θα περιμενουμε φωτο με τα δωματια!!!παντως πολυ ομορφα τα περιεγραψες!!οσο για τον παιδικο συμφωνω κ εγω..αρεσουν πολυ στα παιδια να παιζουν με αλλα !!μαθαινουν κ την ομαδα!!

σταυρουλα καλως ηρθες !!μελομακαρονα με σοκολατα?καλοφαγωτα!!!!!!!!δεν πειραζει,καντε την γιορτη..θα περασετε καλα με τα ατομα που σας αγαπανε κ θα σας τιμησουν!!! :)

χριστινα καλα εκανες κ το συζητησες με τον αντρα σου!!δεν θα αλλαξει στο 100 τις 100 αλλα προσπαθειες θα κανει για να εισαι ευτυχισμενη!!τι ομορφα που περιγραφεις για τα αγορια σου που παιζουν μαζι!!εβλεπα στο you tybe διδυμακια που παιζουν κ συγκινουμουν!! :)

κατερινα κ εγω θελω να κανω μελομακαρονα να μυρισει το σπιτι χριστουγεννα... :) πλακα εχει οταν πιανουν τα ποδια κ τα τραβανε προς την μουριτσα τους..καλε εμενα απο το τραβα τραβα τι ειδα σημερα? :shock: ειχε μια τρυπουλα η φορμιτσα της στο δαχτυλο τον ποδιων!!! :lol::lol::lol:

ευχαριστω για τα καλα σας λογια για την μπουμπου!!!! :-*:-*:-*

βικακι απο τι γινετε αυτο?>?κληρονομικο ειναι?το καλο ειναι οτι ξερεις πως να το χειρηστεις κ θα εισαι ψυχολογικα ετοιμη!

αρη αν κ ειπα πριν οτι ειναι μια κουκλα η μπισκοτενια,ξεχασα να πω οτι κ εσυ λαμπεις !!!!ασε τα χαζα που φουσκωσες!! :D μεγεια την βιβλιοθηκη!!πολυ μου αρεσει να βλεπω σε σπιτι μεγαλη βιβλιοθηκη!!εχει αλλη χαρη!!!!!εγω παλι 0 απο βιβλια!! :( τα νοικιαζα απο μια βιβλιοθηκη εδω στο χωριο που εχει οταν ειχα ορεξη για να διαβασω!!!

λια λες να σε δουμε στην τατιανα? :lol::lol::lol: εγω ηταν να παω στο παμε πακετο πριν 5 χρονια!!εκανα αιτηση κ ακομα μιλαω με την δημοσιογραφο της βικης!!γιναμε φιλες!! :)

ξεχασα καποιο κοριτσακι μας ? :( φιλια πολλα προς το παρον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol: Κατερίνα για την καταστροφή της γης :lol::lol::lol: εγω πάλι άκουσα για ένα χωριο στη Γαλλία. :lol::lol: πως και δεν είπαν και για κανα χωριο εδω στην Ελλάδα τόσα λεφτά θα μαζευαν πως και δεν το σκεφτηκαν :lol::lol::lol:

Άντε πάω για υπνο, φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε φιλεναδες μου?Εγω ξαπλωμενη στο κρεβατι μου ακουω τη μπεμπα που χτυπιεται στην κουνια της.Βλεπετε την κοιμιζα στο πορτ μπεμπε ως τωρα και μαλλον δεν της αρεσει...Θα σας πω εν συντομια τα νεα μας απο το γιατρο.Ηφραουλιτσα εφτασε τους 65 ποντους και τα 6500 κιλα.Ειδικα στο υψος κοντεψε να ξεπερασει την καμπυλη.ΕΙμαι περηφανη που μεγαλωσε τοσο με το γαλατακι μου.Στα εμβολια εκλαψε αλλα το ξεπερασε ευκολα.Κοριτσια σας αφηνω μπας και την κοιμισω.Η ωρα ειναι τρεις παρα.

Α Κατερινακι, στον Πανο ειχα παρει τις simply dry και ειχε ερεθιστει παααρα πολυ.Τις πεταξα με τη μιαε.Σιγουρα φταινε αυτες οι πανες.

Φιλακια πολλα σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!

χθες σας διαβασα αλλα δεν μπορεσα να σας γραψω γιατι ημουν κουρασμενη..εφτιαξα 40 cupcakes για την χριστουγεννιατικη γιορτη της κορης μου σημερα στο σχολειο..θα πουμε κ ποιηματακι..κ ζητησαν απολες τις μαμαδες κατι να φερουν..κ συνεχισα με τις δουλειες του σπιτιου..

Κατερινακι τι καλα που η μανουλα ετιαξε μελομακαρονα!!!!εμενα ρε κοριτσι συνεχεια βγαζει τις καλτσες απο τα ποδια του κ τα βρισκω μεσα στο σομα του!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Νανσυ μεγεια τα πραγματακια σας!!!!!

Ελενα κ γω τους λεκεδεςπρωτα τους καθαριζω με το δικο μας απορρυπαντικο κ μετα τα ξαναπλενω με του μωρου!!!μολις γινει ο λεκες κ ετσι ευτυχως καθαριζουν!!!!

Μαρακι τελεια η Αννουλα..μεγεια το ζακετακι σας!!!αα κοριτσια η αννουλα απο κοντα ειναι ακομα πιο ομορφη!!!! :D

Βικακη μου κ η μπουμπου σαν τον Αντωνακη σου??δηλαδη της δινεις σιροπακι??εχεις δει βελτιωση..κ σενα σε ξενυχταει η μπουμπου????

Ανθη μια χαρα η μπουμπου!!ειδες που που το ειχες αγχος..μπραβο σας!!!!!!!!!!!!

Κατερινακι μου μαγευτηκα κ μονο απο την περιγραφει που εχεις κανει απο τα δωματια..μολις μπορεσεις θα περιμενουμε φωτο!!!!θα συμφωνησω με την Αρι για τον παιδικο σταθμο..ειναι αλλιως εκει κ αλλιως στο σπιτι..το βλεπω κ στην κορη μου αλλα μπορει μεχρι τοτε να εχεις παρει αμαξι..που ξερεις!!!!

Χριστινακι φιλακια στα αγορακια σου τα ομορφα..τι καλα που μιλησατε με τον αντρουλη σου,ας ελπισουμε να σεχει κατανοησει κ να σε βοηθησει νανεβεις λιγο ψυχολογικα!!!!!

Βιβη ωραια που εφτιαξες μελομακαρονα κ κουραμπιεδες...

Αρι μεγεια την βιβλιοθηκη μετα την ταλαιπωρια τουλαχιστον τακτοποιησες τα πραγματα..κ μπηκαν ολα στην θεση τους..φανταζομαι αγχος που θα το ειχες!!!

Σταυρουλα μελομακαρονα με σοκολατα???μιαμ μιαμ...αρχισαν απο τωρα οι λιγουρες???στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου...

φιλακια κ στις υπολοιπες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!

κοκονα θελω φωτο απο cupcakes

χριστινουλα μου σε ειχαμε χασει..ελπιζω συντομα να νοιωθεις καλυτερα..ολες πανω κατω περναμε καποια στιγμη αυτη τη φαση

ρε κοριτσια δεν μαθατε πως το τελος του κοσμου πηρε αναβολη για της 3 γεναρη;;; :lol::lol::lol: εγω παντως δε σας κρυβω οτι οταν ειχα δει το εργο ειχα επιρρεαστει..καποια στιγμη κ περυσι διαβαζα κ αρθρα για αυτο..

το καλο ειναι οτι ακομα δεν εχουν αρχισει οι σεισμοι..κ τα ακραια καιρικα φαινομενα..αλλιως θα ειχα χεστει επανω μου!!!! :lol::lol::lol:

εχτες ειχε ερθει μια φιλη μου κ ειχε σοκαριστει με τα τρια παιδια στο σπιτι κ ολη την ωρα ελεγε πωπω εχω σοκαριστει πωπω δεν μπορω θα τρελαθω πως μπορεις κ εισαι τοσο ηρεμη εγω θα επαιρνα ψυχοφαρμακα κ πψωπω κ πωπω κ να φανταστειται καθοντουσταν τα μωρα στο ριλαξ κ δεν ενοχλουσαν καθολου κ η σαντυ καθοταν στον υπολογιστη κ εβλεπε μικυ κοινως μια πολυ ηρεμη κατασταση..κ της λεω πλακα κανεις κανεις ετσι με αυτη την ησυχια;που να τα εβλεπες να εκλαιγαν.κ πωπω ολη την ωρα.. :twisted::twisted: κ μετα μου λεει ο αντρας μου γιατι οταν μου λεει να τους πουμε να ερθουν γιατι δεν ειμαι πολυ θετικη..κ να λεει κ να ξαναλεει τα ιδια κ εγω δεν μπορω θελω να γυρναω σπιτι κ να μαι μονη μου εντελως κ αμα κανω παιδι να μου φαιρνεται ψυχοφαρμακα κτλ..κ οταν της ειχα πει οτι πηγαμε την κυριακη στην κουμπαρα μου..μου λεει σοκαρισμενη τι κ με τα τρια;;;;ηθελα εκεινη την ωρα να της πω οτι δεν ειναι ολη σαν κ εσενα που δεν μας καλουσες ουτε με το ενα..ναι ναι μου το χε πει καταμουτρα οτι δεν μας λεει γιατι δεν μπορουμε να παμε χωρις τη σαντυ.

αυτα σημερα εχω βαλιτσες να ετοιμασω κ βαριεμαι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Ti kanete??

Emeis kala!

Prwi prwi eplaina rouxa sto xeri me fairy! Twra suniditopoiw poso kala itan otan apla thilaza...oli mera asxoloume me ta fagita tis Ebelinas twra eleos! To prwi na ti thilasw...meta na katharisw frouta kai na etoimasw gia tin froutokrema...meta fusika na kanw ton klooun gia na taisw tin froutokrema (45 lepta gia na faei to miso peripou) , meta na tis bgalw oti foraei giati fusika h misi froutokrema exei paei sta rouxa...na zestanw nero kai na ta plinw sto xeri...meta klaiw gia to manikiour pou eixa kanei xtes kai simera me to na plenw sto xeri egine sk@t@! Kai mexri na plinw rouxa na ta stipsw kai na ta aplwsw exei perasei h wra kai einai wra sxedon gia mesimeriano...opote wra na katharisw laxanika gia na kanw xortosoupa...alla 45 lepta na tin taisw kai na paizw theatro (a kai twra pou sas grafw kanei kaka, opote twra tha paw na tin allaksw kai an exei lerwsei rouxa pali na ta plinw sto xeri :lol: ) Eleos! As min perigrapsw tin upoloipi mera...pou einai mia apta idia! :shock: Pwpw Nancy esena skeftika kai ti se perimenei otan tha arxisoun na trwne trwfes!

Pasxalitsaki :lol::lol: gia ton epilogo!

Delphina :lol::lol: gia tin trupa sto rouxo!

Nancy emena an mou eixe pei kapoia "fili" oti den mas kalei giati den mporoume na pame xwris to paidi mou tha tis erixna mia moutza...kai meta ksereis pou tha tin egrafa! Tetoia atoma den ta thewrw filous!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...