Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα αγιοβασιλακια 6ου-7ου-8ου '12 περιμενουν τον Santa!ν13


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενα οχι μια χαρα ειναι !Και εγω δεν συμπαθω το ρουφυχτηρι!Εχουμε πολυ καιρο να το χρησημοποιησουμε , μονο ορο του βαζω και βγαινουν μονες τους.Ελενα και εγω το κανω καμια φορα με την μπατονετα οταν βεβαια τις βλεπωνα ειναι σχεδον εξω,μονο τοτε , θελει μεγαλη προσοχη ομως γιατι κουνιουνται και φοβαμαι μην τον τραυματισω.Οταν ειματσαν στο μητερα και τους ζητησα μια μπατονετα γιατι ο κακομοιρης εκλεγε και ειχε και μυξουλες, με ρωτησαν, γιατι τι θελετε??Και τους ειπα ....μου ειπαν οτι δεν ειναι σωστο να βαζετε το ρουφυχτηρι....αντε να βγαλεις ακρη...

κοριτσια ειδα και αυτο το μπλενερ ατμομαγειρα και λεει οτο βοηθαει και στους κολικους...εμεις εχουμε λιγους

http://www.anatello.gr/cart/CHICCO-ATMOMAGIRAS-PURE-STEAM-76006.html

Ελενα να την χαιρεστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες!!!!

Σημερα απο το πρωι ο μικρός εχει θηλασει δυο φορές μονο απο πολυ λίγο γύρω στο πενταλεπτο και νιώθω ότι δεν το αδειάζει τελείως το στήθος, τι τον εχει πιάσει? θα δω πως θα παει μέχρι το βραδυ και ίσως βγάλω και με το θηλαστρο :roll::roll:

Βιβη μια χαρα που έχεις ανθρώπους να σου κρατάνε την μικρη και μπορείς και ξεφευγεις λίγο, καλα οι τύψεις παντα υπαρχουν αλλα τουλάχιστον ειναι πολυ καλυτερα απο το να τους παρακαλας.

Ανθη και οι λίγες μερες που θα κλείσει το φροντιστήριο κάτι ειναι, θα περιμένουμε να μας πεις πως βρήκε την φραουλιτσα ο doctor.

Νανσυ ειναι πολυ δύσκολα τα πράγματα, όσα περιγράφεις έχουν τύχει και στον άντρα μου, η αγορά τους χρωστάει τόσα λεφτά που σπιτι θα αγοραζαμε...και φυσικά τα έχουν ξεγραμμενα ειδικα αφου πολλες επιχειρήσεις έχουν κλείσει ήδη. Εχουν κάνει τόσα δικαστήρια μπάς και πάρουν τα λεφτα τους βγαίνουν οι αποφάσεις υπέρ τους αλλα συνήθως αυτοί που τους την έχουν κάνει δεν έχουν τίποτα και καλα στο όνομα τους τα έχουν οι γυναίκες τους τα παιδια τους και δεν βγάζεις άκρη. Ασε και εγω σκέφτομαι τι θα μπορούμε να τους προσφερουμε στο μέλλον και γι αυτο θέλω να βρω πάλι δουλεια γιατι και δική σου δουλεια να έχεις ποτε δεν ξέρεις τι μπορει να σου τύχει.

Εχουν δυο κιλα διαφορα τα διδυμακια σου :o για το μπρουμυτα δεν νομίζω ότι πλέον ειναι τόσο απαγορευτικό δεν ειναι νεογέννητο θέλω να πω μπορει να σηκώνει και να αλλάζει πλευρό στο κεφαλακι της.

Αριαδνη μια χαρα που ήταν ήσυχη σε γενικές γραμμές η μικρούλα σου :P . Έτσι ειναι καθε παιδάκι εχει τους δικούς τους ρυθμούς και γι αυτο δεν πρέπει να τα συγκρίνουμε και να απογοητευομαστε, εγω πολλες φορές πεφτω στην παγίδα και τον συγκρινω με την κόρη μου. τα κοριτσακια πάντως γενικά κάνουν καποια πράγματα πιο γρήγορα απο τα αγοράκια χωρις να ειναι βέβαια και ο κανόνας.

Λια με το καλο να σκάσουν μύτη τα δοντακια σας.

Αλέκα μια χαρα ο Πετραν, άντε να σου φέρει αυτο που θέλεις ο Αη Βασίλης μπάς και σε εχουμε πιο συχνά στην παρέα μας.

Έλενα μια χαρα ειναι η κούκλα σου απο κιλα και ύψος, μην αγχωνεσαι!!! Χαρούμενα μηνογενεθλια!!!!

Χριστινακι τέλεια τα νεα σου, ο μπεμπακος έρχεται θα απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου απο δω και πέρα και θα ειναι όλα τέλεια μέχρι να τον κρατήσεις στην αγκαλια σου.

Μαρακι μη λες για σίδερο και εγω τρία πλυντήρια έχω δυο των παιδιών και ένα δικο μας και μαλλον θα βάλω και τέταρτο το βραδυ.

Βικακι μια χαρα και η δική σου μπεμπουλα!

το ρουφηχτηρι και εγω το χρησιμοποιω μονο όταν ειναι πολυ ρευστή η μυτουλα αλλιώς μονο όρο. Αφήστε που μου βγαίνουν τα πνευμονια καθε φορα που το χρησιμοποιω.

Σας αφήνω για την ώρα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lilaki kai Kagouraki sas euxaristw!

Wraia fainetai h suskeui auti...egw ta alethw sto blender kai mou eipe twra me ta laxanika na ta brazw gia na xrisimopoiw kai ligo apo to zoumi tous sto alesma....

esas re koritsia pou trwne trofes sas exei pei ston atmo h na ta brazete???

Kagouraki egw kserw oti lene auto gia to mproumita apagoreutiko oxi mono gia na min pathei anarofisi alla kai gia to sundromo brefikou efnidiou thanatou...mexri 1 etous den kanei mproumita.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια σας εβαλα φωτο,αλλα ειναι λιγο προχειρες,εγω φαινομαι σαν ξεμαλιαρα νομιζω :lol::roll: τελλοσπαντων,ειναι απο το κινητο μιας φιλης κ απλα σας εβαλα καποιες να παρετε μια ιδεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia mou

polu kala ta nea sas apo tous giatrous... mia xara einia ta mpempakia....

bikaki polu wraies fwto... kouklia oloi....

este fatsaa o mpompiras...

eleni k emeis toso peripou tha eimaste malllon....

emeis exoume polu gkrinia k klamata den kathete pouthena orthios thelei k aggalia oute na ton koimisw mporw...

xristinaki polu kala ta nea sou polu xarika ante apo dw k pera tha apolamvaneis tin egkumosuni sou...

k emena i kolliti mou mou eipe oti perimenei koritsaki... xristinaki nomizw mazi tha gennisete k auti simera b epripedou ekane pit nomizw exei 1-2 maiou....

alla ematha k ena dusaresto k eimai polu xalia tha sas pw meta.. sorry ama den sxoliasa kapoia alla den eimai kala....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινούλα, συγχαρητήρια για τα νέα σου, τώρα χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου :):-*

Ναταλάκι, τί έπαθες?Γράψε στην ομάδα αν θες.

Βικάκι, οι φώτο καταπληκτικές, ιδίως αυτές που είστε και οι 4 μαζί ήταν πολύ πολύ όμορφες!

Εμείς γυρίσαμε, σας έβαλα και φώτο, ο Αη Βασίλης κορίτσια ήταν καταπληκτικός, αφού πίστεψα ότι ήταν ο αληθινός και γώ! :lol::o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλες μου...

μου εχετε λειψει πολυ...δεν προλαβαινω να μπω να σας γραψω εχουμε πολυ γκρινια...ολο μπαινω κ σας διαβαζω πεταχτα..

τι τελειες φωτο βαλατε ρε κοριτσια..

Βικακη τι ομορφη οικογενεια που ειστε :!::!::!:κ η μπεμπα κουκλα ειναι..κ τα νεακια απο τι γιατρο μια χαρα..

Αρι το coukie ειναι τελειο...τον κοιτουσε περιεργα τον Αγιο Βασιλη εεε :?::?::?: κ εσυ δειχνεις τοσο λαμπερη...φτου φτου..

Ελενα χαρουμενα μηνογεννεθλια κ η μικρη σου μια χαρα ειναι..για τα κιλα μην στεναχωριεσαι καθε μωρο εχει την δικη του αναπτυξη.

αληθεια :?::?: αυτο με το ρουφηχτηρι πρωτη φορα τακουω :shock::shock::shock: κ συνεχεια την ρουφαω :o:o:o:o

Νανσυ η μπεμπα μοντελακι κ ο μπεμπης..αντρακλας με τα ολα του...μια χαρα ειναι το παιδι πανω στην αναπτυξη...οσο για τα οικονομικα που λες χεστα..ολοικαπως ετσι ειμαστε..οσο ορεξη κ να μην εχεις τα γεννεθλια του παιδιου καλα ειναι να τα κανεις,,,θα το ευχαριστηθει πολυ..κ για του χρονου εχει ο θεος..την υγεια μας να εχουμε...

Χριστινακι..σε λιγους μηνες θα κρατας τον μπεμπαρο σου αγκαλια!!!!!!!!!!!!τελεια τα νεα σου..μπραβο κοριτσακι...οσο για τον τραχηλο μην στεναχωριεσαι ολα μια χαρα θα ειναι.

Λιλ.εγω παραδοσιακα σε κατσαρολακι θα κανω τις σουπες του μωρου...ωραια μεν κ ο ατμομαγειρας αλλα πολλα λεφτα..

Ανθη περιμενουμε νεακια απο παιδιατρο...

Αλεκαααααααα καλες γιορτες να εχουμε...κανει ερπην ο Πετραν..μεγαλωσατε κ σεις.

Μαρακι πολλα φιλια στην Αννουλα...

Λιακι περιμενουμε φωτο απο cookies!!!!!!!!!!!!!!

Ναταλακι γκρινιαζει ο Στρατουλης σου..εσυ τι επαθες κ δεν εισαι καλα :?::?: ευχομαι να μην ειναι τιποτα σοβαρο..

Κατερινακι τι επαθε ο Νικολας σου :?::?::?: γιατι το κανει αυτο λες :?::?:

Σταυρουλα που εισαι :?::?::?: ολα καλα :?::?:

Χριστινακι,κικιτσα ,νενε-ελενη,πασχαλιτακι, βιβη κ οποια ξεχασα πολλα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμεις Αντωνια εχουμε γκρινια και δεν τρωει καλα σημερα ,μπορει να ειναι και απο τα δοντια :?

Ελενα και εγω το ιδιο ξερω για μπρουμυτα .... τωρα αυτο που λες για το φαγητο του μωρου θα ρωτησω και τον παιδιατρο...ειμαι στο ψαξιμο.

Νανση τοση διαφορα στο βαρος.Τα κοριτσακια κρατανε σιλουετα απο τωρα ;)

Εμεις πηγαμε και του πηραμε παιχνιδια :D:D Του πηραμε ενα αλογακι που μπορει καθεται πανω του αργοτερα,η θεση ειναι σαν πολυθρονιτσα γουνινη ασπρη, κουνιστο και αμα του πατας τα αυτια βγαζει ηχους...καλπαζει, χλιμιντριζει και κουναει την ουρα.Εχει πολυ πλακα καθεται και το χαζευει :lol::lol:

Νενακι που εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου.

Αχ τι ωραια ωρα....η μικρη κοιμηθηκε και τον πριγκιπα τον ανελαβε ο στρατηγος, βλεπουν τον σφουγγαρακη!

Δεν περνανε οι ρημαδομερες......δεν περνανε :evil::evil::evil::evil:

*********************************************************************************************************************************

Αριακι οντως εγω σαν εμαθα το σκαιπ αλλα δεν μπαινω, γιατι δεν εχω χρονο για κανονικη κουβεντα.... στο μαμμυ μου αρεσει περισσοτερο :)

Το μπισκοτακι ειναι τελειο και μου αρεσε πολυ αυτο το πουκαμισοφορεμα το καρο!!!! Πολυ σικατη μικρη κυρια ;) . Και εσυ φρεσκαδουρα, μπραβο και πολυ λαμπερη.

Ο Αη βασιλης οντως ηταν σαν αληθινος!!!

Η δικια μου ειναι τεμπελα αν κρινω απο εσας. Εμενα δεν γυριζει ακομημ φτανει μεχρι τη μεση και μετα ξαναπεφτει πισω. Μονο κανει το ρολοι και οταν την βαζω το βραδυ για υπνο, στη μεση της κουνιας το πρωι τη βρισκω με το κεφαλι κολλημενο στο κεφαλαρι, μαλλον με τα ποδαρακια σπρωχνει κατα πανω. Εμενα δεν γυριζει ακομη μπρουμυτα αλλα αν την βαλω εγω με τα χερακια πλακωμενα αυτη τα βγαζει μονη της.

Κατερινουλα μου αρεσει πολυ το συστημα του παιδικου σας σταθμου. Δεν ξερω αν ολοι κανουν ετσι.....εγω μαλλον δεν θα το ζησω γιατι δεν προβλεπω να τα στελνω αφου δεν δουλευω.

Ετσι ειναι οπως τα λες, επειδη περνανε ολα απο τα χερια μου εγω αυτη την αισθηση....και ο πριγκιπας τον τελευταιο μηνα με κουραζει πολυ επειδη νοιωθω οτι εχει κρεμαστει στην κυριολεξια πανω μου :cry::cry::cry::cry: ισως ετσι να βγαζει καποιο ειδος ζηλιας....η απλα μεγαλωνει και ειμαστε σε μεταβατικο σταδιο.

Για να καταλαβεις...καταρχην θελει να ασχολουμαι εγω μαζι του και οχι ο μπαμπας του (φαγητο, αλλαγμα, υπνος). Επισης ειναι στη φαση που ολο ρωταει, τι ειναι αυτο, τι κανει ο μικυ στην ταινια, διαβασε μου το παραμυθι ξανα και ξανα, ελα να κανουμε παζλ και και και....με κουραζει γιατι νοιωθω οτι δεν μπορω να ανταπεξελθω στις αναγκες του με ολο το νοικοκυριο και την φροντιδα της μικρης που με περιμενουν και αυτο με γεμιζει ενοχες και νευρα, πολλα νευρα :evil::evil::evil::evil: Και απο πανω νοιωθω αχαριστη που ο θεος μου χαρισε τα θαυματακια μου και εγω νευριαζω :cry::cry::cry::cry:

Τσεβουλα με το καλο το εμβολιακι, θα περιμενουμε τα νεα σας.

Τυχερουλα εισαι που εχεις τοσα χερια προθυμα γυρω σου....Αχ ζηλευω.

ΜΑρουκι αυτο με το κλαμα το εχω και εγω, ειδικα στους γαμους κλαιω περισσοτερο απο ολους, πολυ συγκινουμαι και στις βαφτισεις εκει που λεει το ονομα κλαιω!

Ειμαι σιγουρη οτι αν πας την αννουλα στο σινεμα θα ειναι πιο ησυχη απο τον γιο σου :lol::lol::lol:

Βρε Ανθουλι θα την κανεις και την φραουλιτσα νυχτοπουλι :shock::shock::shock::shock: 2 τα ξημερωματα μπανιο?????????????????????????? χαρα στο κουραγιο σου...

Νανσουιτα μεγαλη διαφορα τα μωρακια, η μπεμπουλα μινιον και ο μπεμπης αντρακλας βλεπω :shock::shock::shock: Χοντρος δεν ειναι καθολου, μια χαρα ειναι τον πιανεται καλυτερα το φαγητο προφανως.

Εγω το μπρουμυτα το φοβαμαι σε τοσο μωρακια....

Μακαρι να επιβιωσουν οι επιχειρησεις, ειναι κριμα για ολους και μεσα σε αυτους και για εσας να υπαρχουν τετοια προβληματα......

Για τα ταξιδια δεν θα πω τη γνωμη μου, αλλα τα γενεθλια της σαντουλα θα τα κανεις με δοξα και τιμη, γιατι το παιδι θα χαρει πολυ αλλα και εσυ εχεις κανει τοση ετοιμασια και ειναι κριμα να παει χαμενη.

Εδω μπορει ενα χρονο ακομη μπορει και 10, ποτε δεν ξερεις :o:o:o

Ναταλικι περιμενουμε και τα δικα σας νεα απο τον γιατρουλη.

ΚΑι εσεις ειστε θυματα της κρισης :cry::cry::cry::cry: ευτυχως που υπαρχουν οι γονεις σας και σας βοηθανε :)

Τι παθατε και στεναχωρεθηκες? Ελπιζω να μην ειναι θεμα υγειας......

Λιλακο ο μικρος ζοριζεται το πουλακι μου....ετσι ειναι μετα δοντακια, τα περισσοτερα μωρακια ταλαιπωρουνται ειδικα στα πρωτα.

Εγω δεν μπηκα ποτε στη σκεψη του ατμομαγειρα, γιατι ναι μεν ειναι πιο υγειινα αλλα τι κανουμε με το ζουμακι που χρειαζομαστε για να τα αλεσουμε??????

Με γεια τα πραγματακια :D

Αλεκο μια χαρα ο πετραν, μπραβο σας :). Ξεκινησατε και τις βολτες ε? Ποιος σας πιανει τωρα, τρεχατε ποδαρακια μου :) Μακαρι ο Αη βασιλης να σου φερει το δωρο που παρηγγειλες γιατι σε θελουμε στην παρεα μας συχνοτερα :D:D:D

Ελεναλντα μια χαρα ειστε και εσεις, μπραβο σας. Μη μπαινεις στο τριπακι να συγκρινεις........σουπερ ειναι η εβελινα ;);););)

Δοκιμασες φρουτοκρεμα σε σκονη? την ρωτησες τη γιατρο?

Χαρουμενα μηνογενεθλια :D:D:D:D:D

Χριστινακι μου στα ειπα και στο ποστακι σας...με το καλο να γεννηθει ο σουπερ τελειος μπεμπακος σας και να σας κανει τρισευτυχισμενους :D:D:D:D:D:D Απο εδω και περα απολαυσε με ηρεμια την εγκυμοσυνη σου ενταξει γλυκια μου ;);););)

Σε λιγο καιρο θα εχουμε και αλλο μπεμπακι στην παρεα και θα ειναι κουκλακι, οπως ολα του ποστακιου μας :ymparty::ymparty::ymparty:

Βικουλινι πολυ καλη και η μπεμπουλιτσα σου. Εμας μας περασε, εμεις οταν πηγαμε ειμασταν 4 μηνων και 6 ημερων και ειμασταν 6400 και 65 ποντους. Οι φωτο πολυ ζεστες οικογενειακες, ειστε πολυ ομορφη οικογενεια :). Ο γιος σου ειναι καρακουκλος και ιδιος εσυ και η κορη νομιζω οτι μοιαζει παρα πολυ στον μπαμπα, εχω αδικο?

Σου εγραψα στην ομαδα, διαβασε και θα ηρεμησεις ;);););)

Τονινο μου.....βρε τον Τασικα που ταλαιπωρει την μανουλα.......

Ο σταυρουκος που ειναι οεο????????

Χριστινιω, Λενακι, κικιτσα, συμπεθερα Λια, Αφροδιτουλα :-*:-*:-*:-*:-*:x

ΥΓ. Παω να κοιμησω τον πριγκιπα.....ο στρατηγος απετυχε στην αποστολη!!!!!! Επιστρατευω τα μεγαλα μεσα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικακι πολυ ωραιες οι φωτο, παντα τετοιες ευτυχισμενες στιγμες να εχετε. Φαίνεται ότι περασατε ωραία στον παιδοτοπο.

Αριαδνη και οι δικές σου φωτο πολυ ωραίες όντως ο Αη Βασίλης ειναι τόσο γλυκος και τον κοιτάει με τετοια απορία το μπισκοτακι σου!

Ναταλια ελπίζω ότι ειναι να αντιμετωπίζεται....

Λια μπορει να ειναι απο τα δοντακια αφου λες ότι ειναι έτοιμα να βγουν, με γεια και τα παιχνιδακια του.

Και εγω στην κατσαρόλα τα έφτιαχνα της μικρής και εχω και φουρνο ατμου, γιατι θες και λίγο ζουμακι για να τα πολτοποιησεις.

Κατερίνα γιατι δεν το σκέφτεσαι να τον στείλεις απο του χρόνου, ειναι καλο να παει και μαθαίνουν απίστευτα πράγματα. Και εγω δεν δουλεύω τωρα αλλα βλέπω ότι μαθαίνει πράγματα που εγω στο σπιτι σίγουρα δεν θα της τα είχα μάθει. Το σύστημα αυτο δεν το έχουν ολοι εγω είχα δει πέντε παιδικούς σταθμούς πριν καταλήξω ολοι οι άλλοι δίνουν το χαρτί καθε μεσημέρι με το αν έφαγε τι έφαγε και τετοια, εμάς δεν δίνουν μου λένε όταν την παίρνω απο το σχολικό. Ο Παναγιώτης σου ειναι σε αυτη την ηλικία που θελει για όλα την μαμα δεν νομιζω οτι ειναι θεμα ζηλιαςκαι η δικια μου το ίδιο κάνει θελει για όλα αυτα τα διαδικαστικά μονο εμένα, ο μπαμπάς ειναι μονο για λίγο παιχνίδι. Είσαι για εκείνον το πρόσωπο που εχει όλη μερα μαζι του.

Καληνύχτα σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες!Δεν διαβασα τα νεα σας.Σημερα ποναει ολο μου το κορμι γιατι η μπουμπουκα ηθελε ολη την ημερα αγκαλια,εχει πολυ υπερενταση αυτες τις μερες και γκρινια!Ειδικα το βραδυ σεληνιαζεται 8-)

7 το απογευμα με επιασε μια τσιτα και πηγα σουπερ και πηρα υλικα για μελομακαρονα και κουραμπιεδες,τωρα περιμενω την τελευταια φουρνια απτους κουραμπιεδες.Τα μελομακαρονα εγιναν ωραια,απτου ΠΑρλιαρου πηρα την συνταγη,οι κουραμπιεδες λιγο αγλυκοι,και η δευτερη φουρνια ξεροψημενοι :? !Οκ για πρωτη φορα καλα εγιναν! :ymapplause::ymapplause::ymapplause: ΚΑι του χρονου κοριτσια :YMHUG::YMHUG:

Πτωμα ειμαι κι ομως δεν νυσταζω,θα θελα ενα καλο μασαζ,του ζητησα του αντρα μου αλλα αυτος ειχε στο μυαλο του αλλα πραγματα 8-} τι να κανω η καημενη,υπεκυψα :ymblushing: και αυτος επεσε μετα με την μπουμπου για υπνο και γω κουραμπιεδιαζω

Μακαρι να σηκωθω αυριο με ορεξη να κανω καμια επισκεψη με την μπεμπα γιατι με εφαγε το σπιτι.

καληνυχτα ομορφιες μου....ονειρα γλυκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou akoma xalia eimiamk den kserw pote tha sunelfw...

ari to mpiskotaki ena koukli einei eidika me to poukamisw mou arese polu.... k esu mia koukla...

tsevoula k tou xronou...

katerina ontws polu wraios akougete o paidikos emeis pou stelname ton aderfo mou mou stelnan fwtografies apo ta genethlia pou ekana ekei k gia tis dradtiriotites mou ta elegan kathe mera k eixan ena mplok pou ta sumeiwnan k mou to edeinan sto telos tou mina... ontws mathainoun polla pragmata...

den sxoliazw alla na kserete sas diavazw alla den eimai se fasi na grafw k polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

ναταλια ευχομαι να ειναι κατι παροδικο κ να ηρεμησεις!αν θελεις να ξεσπασεις παλι μπες ομαδα! ;) σημερα θα κανετε εμβολιο?μηπως βγαζει κανα δοντακι ο στρατουλης?

τσεβουλα μασαζ ε? :lol::lol::lol: ποσα κιλα ειναι η μπουμπου σου?κ εγω δεν αντεχω πολυ ωρα στην αγκαλια...την αφηνω κατω κ εχω γεμισει με παιχνιδια γυρω της για να μην βαριεται κ μου ζηταει παλι αγκαλια!! :)

ελενα χαρουμενα μηνογενεθλια!!! :) αυτο που σου ειπαν τα κοριτσια,ναι μην συγκρινεις με τα αλλα μωρα..αν τρωει κανονικα τα γευματα της ειναι μια χαρα !!

αριαδνη ωραια περασατε ε?δεν μπηκα ακομα να δω φωτο..αρχισα να γραφω κ μετα το θυμηθηκα! ;)

κατερινα ελιωσε το χιονι?ο γιοκας σου οντως θα περναει μια φαση..κ ο δικος μου ηξταν κολλημενος πανω μου..τον εστελνα στην γιαγια για να κανω καμια δουλεια κ αυτος εκλαιγε γιατι ηθελε να ειναι μαζι μου..που δεν ειχα τοτες αλλο μωρο..

κατερινα κ εγω στο κατσαρολακι το μικρο θα κανω φαγητακι για την μικρη..θα κανω μια μεριδα (χορτοσουπα)καθε μερα για να ειναι κ φρεσκο..οταν μπει κ το τσιτσι(κρεας)ανα 2 μερες θα κανω..

συνεχιζω σε λιγο..παω να αλλαξω την μικρη..α κ να δω κ φωτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ κοριτσακια

μαξιμακι μου τι συμβαινει;;;;;

εγω εχτες βγηκα απο το σπιτι κ ψωνισα τα δωρακια που επρεπε να παρω κ μετα σουπερ ωραια ηταν αλλα γυρισα με εναν πονοκεφαλο κ ηθελα να σπασω το κεφαλι μου στον τοιχο..2 φορες εκανα εμετο..ευτυχως που αντρας μου εκατσε με τα παιδια γιατι εγω ημουν στη λεκανη..να ναι καλα που με ξεματιασε ο πεθερος μου κ ηρεμησα..

ψωνισα κ του αντρα μου κ του δωσα τα δωρα του κ με πηραν τα κλαματα γιατι ειναι τοσο στεναχωρημενος..πηρα κ στη μπεμπα φορεματακι για τα γενεθλια κ στον μπεμπη τζινακι κ ενα κοκκινο μπλουζακι κ μια κοκκινη σαλοπετα κοτλε.τι να τον κανω που χοντραινει κ δεν του κανει τιποτα! :lol::lol: μου δωσε κ ο πατερας μου λεφτα κ πηρα στην σαντυ ενα κοκκινο παλτο για τα γενεθλια της.

αυτο το αλογακι το εχει παρει κ η νυφη μου στη σαντυ κ ειναι πολυ ωραιο αν κ δεν κανει κ το εχω για να βαζω τα ασιδερωτα της σαντυς :lol::lol:

ακομα δεν εχω δει φωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιλ ωραιο ακουγεται το αλογακι!!!κ εγω ψαχνω τι να την παρω για τα χριστουγεννα!αλλα μαλλον για το καρεκλακι πατωματος που ειναι..θα δουμε!

τσεβουλα εκανες μελομακαρονα παρλιαρου?το κοιτουσα χτες στο you tybe για να τα κανω..ωραια εγιναν?τα εκανες οπως λεει αυτος?

αντωνια φιλακια πολλα!!!!!!!!!! :-*:-* αχ σε πιστευω κοριτσαρα μου..το ειδα..θελει πολυ κουραγιο να τον εχεις ολη μερα αγκαλια..δεν εχεις κ αλλη επιλογη :(

βικακι τελειες οι φωτο!!ειστε μια πολυ ομορφη οικογενεια!!να σου ζησει κ παλι ο αντωνακης!!η μπομπου πολυ γλυκια ειναι!

αριαδνη κ η δικια σου μπουμπου ειναι πολυ γλυκια!!φοβερη η πουκαμισα της!!καλα ο αη βασιλης επαθα πλακα!!!με δικα του γενεια!!

ναταλια κ βικακι σας εγραψα στην ομαδα..

νανσυ μεγεια τα ρουχαλακια σας!!!!!καλα εκανες για τον αντρα σου! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Παει η βολτιτσα σημερα,δεν με εμπνεει ο καιρος :(

Χριστινακι πολυ χαρηκα κοριτσαρα μου με τα νεα σου.Αντε να μπει και το μπεμπακι σου στην παρεα μας :YMHUG::YMHUG:

Delphine η μπεμπα ηταν 7600γρ πριν καμια 10αρια μερες,αυριο εχουμε παιδιατρο να δουμε ποσο ειναι τωρα!Σημερα το πρωι που εφαγα πραγματικα εγιναν πολυ πετυχημενα!Οπως το λεει,τραγανα απ'εξω και μαλακα απο μεσα =p~ !Και ηταν πολυ ευκολα στην εκτελεση.Και φαντασου οτι δεν τα κοιταξα στο youtube

Νανσουλα μεγεια τα πραγματακια σας

Μαξιμ εχεις καταταλαιπωρηθει μαμωτο...περαστικουλια σου

Ελενα χρονια πολλα για τα μηνογενεθλια σας.Να χει ευτυχια παντα κουκλα μου!και μεις σημερα εχουμε

Αμαν αυτοι οι παιδιατροι :evil: !Εμενα και οι τρεις που εχω αλλαξει μεχρι τωρα μου χουν πει να ρουφαω τις μυξουλες 5 λεπτα μετα απο τον ορο!ΚΑι να το κανω συχνα!ΛΚαι να βαζω αρκετες φορες ορο την ημερα

Για ατμομαγειρα ηθελα να πω και γω στην πεθερα μου να μας παρει δωρο αλλα απο οτι βλεπω τις γνωμες σας δεν ειναι απαραιτητο.

Πρεπει να παρω αποφαση να πλυνω τα ταψια και τις κατσαρολες απο χτες,δνε αντεχα να τα κανω ~x(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια !

Νανσουλι με γεια τα ρουχαλακια :D Το εχετε και εσεις, ε?Ειναι λιγο για αργοτερα, αλλα πιστευω οτι θα του αρεσει εστω και αν τον κραταμε.

Μαρακι 40 ευρω το πηραμε δεν ηταν και πολυ ακριβο, θα του βγαλω και ωραιες φωτογραφιες του μικρου :lol:

Λετε δηλαδη στο κατσαρολακι καλυτερα και να παρω ενα μπλεντερ μονο?

Ναταλακι ευχομαι να περασει αυτο που σε στεναχωρει... :YMHUG:

Εχθες πηγαμε και βολτιτσα και μετα για φαγητο, περασαμε πολυ ομορφα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia...

xalia kairos kai kruooooo

den thelw na paw pouthena...alla prepei...simera teleutaio mathima, dinw bathmous kai telos gia fetos!

Anthi pote kleinete?

Euxaristw gia ta xronia polla!

Bibi kai eseis minogennethlia, xronia sas polla! :)

Auto me tis miksoules den kserw...etsi mou eipe, alla logiko mou akougete kai auto pou eipe, edw ligo an arrwstisoume skoupizoume ti miti mas emeis 4-5 meres kai kokkinizei kai erethizete, gia fantasou ta mikra na to kaneis auto sunexeia!

Alla oute kai auto pou mou eipe leitourgei giati mou eipe me mia bregmeni mpatoneta...ektos oti h dikia mou den kathetai katholou na tis to kanw auto...den xoraei mia mpatoneta sto mitaki tis!! Exoume kai muti galiki! :lol:

Prospathw apo xtes na tis bgalw ena kakadaki kai den bgainei me tipota!

Egw tis trofes tha tis brazw sto katsarolaki mou eipe kalitera etsi giati theloume kai zoumaki apo ta laxanika kai argotera apo to kreataki!

Nataly ti egine?? Poios se pirakse??

Gia frouto skoni den tin rwtisa...tha to palepsw ligo akoma me ta frouta...mia ta trwei mia den ta trwei me tipota....opws simera :( Aptin prwti koutalia den ithele me tipota...giname xalia.

Re koritsia emeis olo xalia ginomaste otan trwme....alla mallon epidi den thelei na faei kai prospathw me paixnidia...esas logika an anoigoun to stoma kai trone den tha ginontai xalia e?

Ase pou den bgainoun oi lekedes...ti kanete eseis gia tous lekedes??? Xtes ebala ena plintirio me rouxa tis mikris se programma pou leei frontida mwrou pou eplaine 2 wres kai 40 lepta!!! Kai lew e tosi wra pou plainei tha ginoun pentakathara...kai pali exoun meinei kai apo kaka lekedes kai apo frouto. Giati den bgainoun??? Eseis ti kanete??

Stauro pou eisai?

Lela xtes eblepa Tatiana kai to thema pou eixe mou thumise esena! :lol:

Kala den einai kai toso asteio to thema (mia skotwse tin pethera tis) alla einai asteio to oti mou irthes ekeini ti stigmi sto mualo!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειναι βρε κοριτσια η μπεμπουλα;

βικακι η μικρη πραγματικα πολυ ψιλη!φτου φτου εμενα η μπεμπα ειναι 65 κ ο μπεμπης 68

τελικα θα παμε στο χωριο αλλα θα γυρισουμε νωριτερα..καλυτερα να εχω περισσοτερες μερες για τα γενεθλια!

πρεπει να ετοιμασω κ βαλιτσες κ βαριεμαι...βασικα ακομα πλενω κ τα βαζω στο καλοριφερ για να στεγνωνουν..

κ η λογοθεραπευτρια κ η ιωαννα εφεραν δωρο στη σαντυ για τα χριστουγεννα..τελικα ειδατε που ειναι στον ανθρωπο;οταν ο αλλος θελει εστω κ με 3 ευρω κατι παιρνει;μιλαγα με τη πρωιν νονα κ μου ελεγε ενταξυ μην ανχωνεσαι εαν δεν βρεις θα τα βαπτισουμε εμεις αλλα πλεον δεν θελω καθολου δεν προκειται να πω ναι πλεον γιατι αυτο θα τα βαπτισω δεν τα βαπτισω συνεχεια με ενοχλησε οσο κ αν καταλαβαινω καταστασεις ή το κανεις ή δε το κανεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελεναρα οι λεκεδες απο τα φαγητα κ φρουτα αν δεν τα πλυνεις αμεσως δεν βγαινουν καθολου ευκολα!!ειναι αυτη η περιοδος που αυξανονται οι βαθμοι στο πλυντηριο κ αρχισουν τα ασπρα να γινονται ροζ :lol::lol: εχω κανει τετοια καλα μπολικα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιβι χαρουμενα μηνογενεθλια!!!!!!!!!!!!!!

θα τα κανω αν ειναι τοσο νοστιμα..μαλλον την δευτερα να ειναι κ φρεσκα!! ;) θα χαρει ο αντρας μου!!χιιχιχι..ειναι του γλυκου γι'αυτο εγινε κ 107 κιλα απ'οταν γνωριστηκαμε..τον παχυνα.. :lol:

ελενα εμεις ηλιο εχουμε σημερα!!αλλα με δοντια!! :)

οσο για τις μυξουλες στον γιο μου το εκανα πολυ συχνα γιατι ειχε γεννηθει χειμωνα κ δεν ειχαμε θεμα..μια χαρα εβγαιναν ..με βατονετα ειναι δυσκολο γιατι μπαινουν πιο μεσα.. :?

για την κρεμα κ εμενα παρολο που ανοιγει το στομα διαπλατα γινομαστε γουρουνια!!! :lol: εχω κ την σαλιαρα την καουτσουκ που εχει κ θηκη για να πεφτουν μεσα τα περισσευματα ..τα φρουτο στα ρουχα δεν βγαινει..η θα το κανεις κατευθειαν κ μετα πλυντηριο..οπως κ τα κακα δεν βγαινουν.τα βαζω στην λεκανη να μουλιασουν με tide κ τα βαζω εξω αν εχει ηλιο να τα ψησει..οχι να ζεστανει..εχει μια ιδιοτητα ο ηλιος με την σκονη να τα βγαζει..αν εχει συννεφια τζιφος..δεν γινετε τιποτα..απλα με τα πολλα πλυσιματα θα φυγουν..

λιλ ο ατμομαγειρας θα ειναι για πολυ λιγο καιρο..μετα τα μωρα θα θελουν να τρωνε οπως εμας..(εκτος αν ειναι κακοφαγο)τοτες θα θελεις για πολυ καιρο ατμομαγειρα κ μπλεντερ..στον αντωνη σταματησα να του αλεθω οτανβ ηταν 1,5 χρονων..ειχε δοκιμασει δικα μας κ του αρεζε πιο πολυ..εδω που τα λεμε αλεσμενα ειναι απαισια τα φαγητα τους.ειναι πιο ευκολο να βαζεις ενα κατσαρολακι κ μετα μπλεντερ γιατι εχει κ μια νοστιμια με το ζουμακι που θα βαλεις,ενω στον ατμομαγειρα δεν θα εχει ζουμι κ χρειαζεται να βαλεις παλι..

πολυ καλη τιμη το πηρατε το αλογακι!!απο που το πηρατε?

νανσυ ετσι ειναι..ναι θα βαφτισω μετα οχι κ παλι ναι,ε τρεχα γυρευε ειναι!!!εμεις ακομα τιποτα..δεν θελει κανενας.. :cry: στεναχωριεμαι που δεν θελουν να βαφτισουν την μπουμπου μου...ειπα μια κοπελα με τον αντρα της κ μου ειπε θα δουμε..ο ανδρεας δεν θελει κ τον ειπα αντε κανε κ λιγο τα στραβα ματια..μια χαρα παιδια ειναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον...εβαλα την μικρη ζουζουνα να παιξει κατω κ ειχα βαλει κ τα ζουζουνια να παιζουν(τραγουδια)κ εκει που χορευε κοιταξτε!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxx to glukouli mouuuu!! Ti psuxoulia pou einai re paidia...kathe fora pou ti blepw kai egw na koimatai liwnw! :x

Delphina kai emena etsi sto asxeto tin pernei o upnos...emena xtes molis ekane to embolio eklaige kai meta tin kratouse o antras mou me tin plati tis kolimeni sti mesi tou kai koitaze pros ta emas kai ksafnika tin pire o upnos ekei kremasmeno to psuxouli mou.

Ax koritsia me apogoiteuete me auta pou mou lete gia tous lekedes! Exw xalasei ta misa tis rouxa etsi!!

Diladi kathe mera prepei na plenw rouxa KAI sto xeri????

Mamwto...mou exei xalasei kai ena kainourio formaki/pitzama pou pira apta next...den bgainei o lekes apta frouta :(

ti to ekana sto xeri ti plintiria 2 fores...tipota.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...