Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 551
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπόν.....όσον αφορά τα επιδόματα.Εγώ είμαι άνεργη εδω και 3 χρόνια ίσως και περισσότερο.Απλά πήγε και ρώτησε ο 'αντρας μου αν δικαιούται κάποιο επίδομα απ΄τον κολοεοππυ,που άμα δείτε τις κρατήσεις που έχει στο μισθό του κάθε μήνα για αυτό το κολοκοταμείο...θα φρίξετε!Και τελικά δεν παίρνουμε τίποτα γιατί το νοσοκομείο που θα γεννήσω είναι συμβεβλημένο με τον εοππυ,αν δεν ήταν τότε θα παίρναμε....περίπου 900 ευρώ.Πήγαμε και ξαναρωτήσμε..τέλος πάντων..ότι ζούμε σε μπου.......λο το ξέρουμε εδώ και πολλά χρόνια.Ας είμαστε καλά και θα δούμε τι θα κάνουμε..

Ann γεννάς πρώτη τελικά;;;;;

Εleni_sk με γεια΄σου τα ψώνια!!!!!Εγώ έχω γίνει τόοοοοοοσο τεράστια που δεν υπάρχει τίποτα εκτός απο φόρμες που να μου μπαίνει....Για παπούτσια δεν το συζητάω....μόνο αθλητικά,τίποτα άλλο δεν μου κάνει...Στα κανονικά μου φοράω 40,φανταστείτε τώρα που οι αστράγαλοι έχουν γίνει...σαν μπουκάλες!!!!!Τι νούμερο θα έπρεπε να με χωράει...το.......46....;;;;;;;;;;;;;;;;;; :lol::lol::lol::lol:

Θα σουλουπωθώ μια και καλή μετά τη γέννα,ας πάνε όλα καλά και μετά.....

Niki... το χταποδάκι με το μακαρονάκι......με ΠΕΘΑΝΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!xχααααχαχαχαχαχαχαχα!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου....

Ελενη μου μεγια τα ψωνια σου...μπραβο καλοφορετα και να τα χαρεις με υγεια....

αν μου πολυ ευχαριστα τα νεακια σου...

Νικη μου καλα κανεις και ξεκουραζεσαι μαζεψε δυναμεις γιατι θα τις χρειαστεις....

ζουμπι μου ειναι οντως χαλια τα πραγματα.....εκτος απο υπομονη δεν μπορουμε να κανουμε τπτπ αλλο....

Εγω κοριτσια σημερα πηγα στο ΙΚΑ και κατεθεσα τα χαρτια μου....Ελεος κοριτσια μου...χτες που πηγα να ρωτησω μου ειπαν μονο τα μισα απο αυτα που χρειαζομουν...ο αντρας μου εγινε εξαλος μαζι τους....ηρθα σπιτι 2 φορες για να τα καταφερω...μου τα ελεγαν μισα μισα τι θελουν....τουλαχιστον εβγαλα ακρη και αρχες φεβρουαριου παιρνουμε τα λεφτα απο το επιδομα κυησης....Την παρασκευη παω να παρω το πρωτο μμου ταμειο ανεργειας και να κανω τις αιματολογικες εξετασεις του μηνα...Ειναι η τελευταιες πριν μπω στο νοσοκομειο για την γεννα...Απο δευτερα αρχιζουμε και το νον στρες ....ειμαι πολυ ανακουφισμενη που φτανουμε σιγα σιγα στο τελος της εγκυμοσυνης και που σε λιγο θα μπορουμε να παρουμε αγκαλια το θαυματακι μας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Διαβάζω τα νέα σας από το κινητό γιατί δεν Έχω υπολογιστή.. Εγώ θέλω να κάνω τα χαρτιά μου για την άδεια αλλά Θα κάτσω μέχρι τέλος του μήνα στη δουλειά.. Δηλ δυο βδομάδες παραπάνω... χαρτιά χρειάζονται ξέρετε ακριβώς;; φολσκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ χρονια πολλα στις Αντωνιες κ τους Αντωνηδες!

Θελω να γεννησω κοριτσια!!!Αρχισα να μην αντεχω..Νιωθω βαρια αν κ εχω παρει μονο 9 κιλα σε συγκριση με την 1η μου εγκυμοσυνη που ειχα παρει 13.Το βραδυ δεν κοιμαμαι καλα,καθεται πολυ περιεργα το νινι κ μ'ενοχλει πολυ ωρες ωρες.Αλλες φορες θα ειναι πολυ ησυχουλι κ αλλες θα με κλωτσαει τοσο δυνατα που με τρομαζει.Μια περιεργη κατασταση..Σημερα ειμαι 38+0.Αντε να δουμε ποτε θ'αποφασισει να βγει.. :o

Ελενη μου οχι δεν μου ειπε ποτε γενναω.Το μωρο απο την αρχη της εγκυμοσυνης ειναι πολυ χαμηλα κ οταν κανει ψηλαφιση μου λεει καθε φορα πως το κεφαλι της ειναι πολυ βαθια.Διαστολη δεν νομιζω να εχω γτ δεν ποναω.Αν πονας δεν εχεις διαστολη?Επισης,δεν μ΄'εχει ελεγξει κανεις απο κατω.Εσυ ξερεις αν εχεις?Μεγεια τα ψωνια σου κ καλοφορετα!

Ζουμπι μου αγνοειται η τυχη μου! :lol::lol::lol::lol::lol: Δεν ξερω αν γενναω πρωτη αν κ δεν νομιζω.Πιστευω θα ειμαι 3 κατα σειρα.Οσον αφορα το θεμα των επιδοματων ,τα εχουν διαλυσει ολα με τα ταμεια.Οτι νομος τους κατεβει τον θεσπιζουν κ τον εχουν τρελανει τον κοσμο!

Βινουλα μου με το καλο να τα παρετε κ εσεις τα χρηματα.Τι σου λεει ο γιατρος για τη μεθοδο του τοκτου?Θα πας με φτ ή με κτ?

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου...πως ειστε σημερα???εγω ξυπνησα εκανα κοκκινιστο και καθομαι στην τηλεοραση....εχει πολυ βροχη και αερα σημερα....αν μου ο γιατρος ειπε οτι ο μπεμπης μας ειναι πολυ χαμηλα και ετοιμος για να μας ερθει....οποτε σχεδον σιγορα για φτ....και εγω θελω φτ...αυτα απο μενα...φιλακια πολλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!Τι κάνετε;Πως είστε;

An-n ακριβώς τα ίδια νιώθω κ εγώ τα βράδια.Πλέον δεν κοιμάμαι καλά για να ξεκουραστώ όσο πρέπει και το πρωί ξυπνάω κομμάτια.

Απόψε ξύπνησα γιατί πονούσα ψηλά στην κοιλιά,μου είχε πει ο γιατρός ότι μπορεί να νιώσω κάτι τέτοιο κ ότι είναι η προετοιμασία που γίνεται για να βγει το μωρό.Και το έχω νιώσει κ άλλες φορές σήμερα.Επίσης πριν κάποια ώρα ένιωσα πόνο χαμηλά στην κοιλιά κ στα γεννητικά όργανα ο οποίος κράτησε κάποια δευτερόλεπτα.Αμέσως φόρεσα ρολόι για να μπορώ να μετρήσω αν ξανασυμβεί.Και έχω αρκετά συχνά την αίσθηση ότι θα μου έρθει περίοδος.Ο γιατρός μου είπε ότι οι συσπάσεις είναι σαν πόνοι περιόδου.Λέτε να έρχεται η ώρα μου;

ΠΗΤ έχω 3/2 και αύριο θα μπω στην 39η εβδομάδα.Τελευταία φορά πήγα στο γιατρό 7/1 και θα ξαναπάω στις 21/1 αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τότε.Μετά τις 3/2 μας αφήνει ακόμα 2 μέρες και μετά πάμε για πρόκληση τοκετού.

Όσο για τα επιδόματα που και εγώ είμαι πολλά χρόνια άνεργη, δεν δικαιούμαι τίποτα ,ούτε από τον άντρα μου που είμαι ασφαλισμένη σε αυτόν.Και από το ΙΚΑ μας είπαν πως αν η κλινική είναι συμβεβλημένη με τον ΕΟΠΥΥ καλύπτει 500 ευρώ απευθείας στην κλινική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα ή μάλλον καλό μεσημέρι!!

Ann με το καλό όποτε έρθει το μωρό!Υπομονή...ξέρεις πως τα δύσκολα είναι τώρα προς το τέλος.. :)

Βinoula μου,φυσικά και θα πάς να γεννήσεις με φτ!!!!Η καισαρική είναι παρεμβατική μέθοδος,χειρουργική επέμβαση είναι και γίνετε μόνο όταν υπάρχει σοβαρός λόγος!!!Μια χαρά θα γεννήσεις και δεν θα καταλάβεις τίποτα!!Ακου με...ξέρω τι σου λέω..Η γέννα σήμερα δεν είναι όπως κάποτε.. :D

Λενακαρά..εσένα μάλλον πλησιάζει η ώρα για τα καλά!!!'Αντε κούκλα μου με έναν πόνο!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ πήρα τις εξετάσεις μου,μια χαρά είναι.Το απόγευμα στις 6:15 έχω ραντεβού με το γιατρό.Οπότε μόλις γυρίσω θα μπώ να σας γράψω τα νέα μας!!

Καλή όρεξη!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακαρά μου πλησιαζει η μεγαλη ωρα...μακαρι ολα να σου πανε τελεια...με ενα πονο και συντομα να εχεις αγκαλια σου το μωρακι σου...

ζουμπι μου κ εγω φτ θελω...μακαρι να τα καταφερω και συντομα να το εχω αγκαλια το ζουζουνι μου...ανηπομωνω πλεον να τον παρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! Τι κάνετε????

Εγώ σήμερα θα σας έφερνα νέα από το γιατρό... εχθές όμως μώλις σας έφραψα το πρωί πήγα τουαλέτα για πιπί μου και είδα στο εσωρουχό μου αίμα!!! :shock::shock: Λέω στον άντρα μου... μην πανικοβληθείς αλλά έτσι και έτσι!!! :lol::lol::lol: Κόντεψε να πεθάνει... παίρνω τον γιατρό τηλ. και μου είπε να βάλω δάχτυλο στον κόλπο να δω εάν είναι αίμα από κει!!! (Συγνώμη για την περιγραφή) Τελικά έβαλα δεν είχε τίποτα... μου λέει έλα να σε δω... και τοκετός να είναι δεν έχεις πρόβλημα!!! Παίρνω την βαλίτσα μου μην τυχόν και μου πει να μείνω και τρέχω ο άντρας μου κατακόκκινος από το άγχος του... εγώ μέσα στην τρελή χαρά... φτάνουμε στο ιατρείο με βάζει στον καρδιοτοκογράφο (εάν το λέω σωστά) η καρδιά του μωρού μια χαρά οι συσπάσεις όμως ήταν γέννας!!! Με βάζει στον υπέρηχό του ο τράχηλος είναι στο 2,10 και αποκόλληση δεν είδε τίποτα... μετράει το μωρό τα πανευμόνια του μια χαρά αλλά έχει μέινει πίσω από βάρος ενώ έπρεπε να ήταν 3 κιλά είναι 2.700 και μου είπε να πάω την Δευτέρα το πρωί να με δει και εάν είναι Τρίτη ή Τετάρτη να γεννήσω... εάν δεν πάρει άλλο βάρος το μωρό μου είπε ότι άρχισε και δεν αντέχει άλλο μέσα στην κοιλιά!!! Με κοίταξε και στον κόλπο και είδε κάτι σαν φλεβούλες και μάτωσε εκείνο και είδα αυτό το αίμα!!!Μου έδωσε μισό yutopar 4 φορές την ημέρα για τις συσπάσεις και χάπια για την ταχυκαρδία που προκαλούνται αυτά τα χάπια!!! Οι συσπάσεις τώρα έχουν μειωθεί αρκετά αλλά δεν έχουν εξαληφθεί κι όλας!!! Την Δευτέρα θα σας έχω νέα!!!

Αναστασία μου, και μένα ο μπέμπης δεν είναι ιδιαίτερα ζωηρός αλλά ο γιατρός μου λέει ότι στην εβδομάδα που είμαι έχει περιοριστεί πολύ ο χώρος του γι αυτό δεν έιναι όπως πριν... μην ανυσηχείς!!! Άντε λίγο μας έμεινε!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου μακαρι να πανε ολα καλα...εφτασε η μεγαλη ωρα και για σενα...μακαρι ολα να πανε καλα και συντομα να κρατησεις τον μπεμπη μας αγκαλιτσα..με το καλο και με ενα πονο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη μια χαρα σε ακουω...

μολις γυρισαμε απο γιατρο...

2050 ο ενας και 1900 ο αλλος... μπορει λεει να ειναι και παραπανω αλλα αυτος μου βγαζει το ελαχιστο που μπορει να ειναι...

καλα παμε λεει..

αμνιακο εχουμε ακομα..

οι πλακουντες συνεχιζουν να γερνανε...

και τωρα λεει θελει να γεννησουμε στις 17 του φεβρουαριου...

μου ηρθε να βαλω τα κλαματα...

του λεω αφου ειναι μεγαλοι και γω ζοριζομαι γιατι να μην τους παρουμε οταν ειπαμε που θα ειναι γυρω στα 2600;;;;

και μου λεει εγω τους θελω 3.....

κοριτσια δεν μπορω... τα πλευρα μου ειλικρινα δεν εχουν αλλο περιθωριο... ποναααααααωωωωω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου καταλαβαινω οτι περνας δυσκολα με τα δυο ζουζουνια να σε ζοριζουν ολο και περισσοτερο αλλα πρεπει να κανεις υπομονη...οσο περισσοτερο μεινουν τοσο καλυτερα για τα μωρακια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα!!!

Νiki άντε με το καλό και εσύ!!!Με έναν πόνο!!!! :D

Εleni_sk..σε καταλαβαίνω τι ζόρι τραβάς..μπορεί να μην έχω δίδυμα αλλά και ο δικός μου με ζορίζει πολύ.Υπομονή...λίγο έμεινε και άκου τι σου λέει ο γιατρός σου,κάτι θα ξέρει παραπάνω... :D Με το καλό και εσύ!!

Τα δικά μου νέα.Ο μπέμπης έχει φτάσει 2100γρ..Ο γιατρός λέει μια χαρά είναι και μάλλον θα γεννηθεί 3000γρ.Γεννάω στις 7 Μαρτίου,καλώς ερχόντων των πραγμάτων.Πάντως 7 Μαρτίου είναι η τελευταία ημερομηνία.

Ο μικρός γύρισε,είναι με το κεφάλι κάτω,αλλά κορίτσια μου πολύ χαμηλά και με παιδεύει λιγάκι....

Σήμερα ξεκίνησα να πλένω και τα ρουχαλάκια του....όλο το σπίτι έχει μυρίσει μωρουδίλα!!!!Δεν ξέρω...έχω ένα προαίσθημα πως θα γεννήσω πιο γρήγορα...θα δούμε...

Άντε πολλά φιλάκια και καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε Νίκη έφτασε η μεγάλη ώρα!!!Σε λίγο θα έχετε τον μπεμπούλη σας αγκαλίτσα!Όλα να πάνε καλά!

Σιγά-σιγά να παίρνουμε όλες σειρά!

Eleni_sk λίγο υπομονή ακόμα,κάτι παραπάνω ξέρουν οι γιατροί από εμάς.Εδώ δυσκολευόμαστε εμείς με ένα,φαντάζομαι εσύ με 2.Αλλά σκέψου όμως τι μπέμπηδες θα έχεις αγκαλίτσα;

Χαίρομαι πάρα πολύ για όλα τα μωράκια που αρχίζουν σιγά-σιγά να έρχονται.

Μάλλον αυτό που έχω είναι συσπάσεις αλλά δεν είναι τοκετού γιατί είναι ακανόνιστες,όποτε θυμούνται έρχονται.Κάθε 3-4 ώρες,μπορεί και παραπάνω και κρατάνε λίγα δευτερόλεπτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!Βλεπω εχουμε ολες τα συμπτωματα για τη μεγαλη μερα!Εγω εχθες κοριτσακια μου νομιζα πως θα γεννησω.Ειχα αρκετους πονους και πολλες συσπασεις που συνοδευονταν με πονο.

Λενα εγω ειμαι 38+1 σημερα αρα εχω μπει στην 39 εβδομαδα ε?Εχω πητ 30/1.Θα γεννησω κ δεν θα ξερω να μετραω σωστα.Παντα λεω ποσο ακριβως ειμαι για να καταλαβει ο αλλος. :oops::lol::lol::lol: Πωπω μας βλεπω ολες να τρεχουμε πανικοβλητες!! :lol::lol::lol::lol:

Ζουμπι μου σ ευχαριστω πολυ!!Αν το ξερω λεει!!!Οι τελευταιες εβδομαδες ειναι λιγο ζορικες αλλα μολις δουμε το θαυματακι μας τπτ δεν θα ειναι το ιδιο!Ολα ξαφνικα γινονται τοσο ομορφαααααα!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Να μας πεις τα νεα σου!!! Υπομονη κοπελα μου.

Νικη μου νομιζω πως πλησιαζει η δικη σου ωρα για τα καλα!!!Με το καλο κοπελα μου!!!!!Λογικο ειναι να εχουν περιοριστει οι κινησες τους λογω του λιγου χωρου που εχουν πια.Ολες ξερετε βλεπω το βαρος τους εκτος απο μενα.. :( εγω δεν εχω παει για υπερηχο εδω κ πολυ καιρο οποτε θα ειναι για μας εκπληξη το βαρος κ το υψος!Νικη μου εχεις κ πονους με διαστολη 2?Γτ εγω στην 1η μου εγκυμοσυνη οταν ειχα διαστολη 2 ειχα τρελαθει στον πονο.

Ελενη μου νομιζω πως και συ εχεις τα δικια σου και σε καταλαβαινω εν μερει γτ κ μενα με πιεζει παρα πολυ ποσο μαλλον εσενα που εχεις κ 2.Αλλα μηπως κ ο γιατρος ξερει κατι παραπανω?Λιγο υπομονη κοπελα μου!Λιγο μας εμεινε !!

Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου...τι κανετε???το κατα δυναμιν απ οτι διαβαζω...αχ πλησιαζει η μεγαλη μερα και ειναι ολα καπως...Μακαρι να μας πανε ολα καλα και να εχουμε τα μωρακια μας αγκαλιτσα....εγω μαλλον αργο ακομα...χτες το βραδυ δεν κοιμηθηκα καθολου...εκανα συσπασεις και ειχα μικρο πονακια...σημερα ξυπνησα με σουβλιες στην κοιλια μου...πηγα στον οαεδ και μου ανεβηκε η πιεση...μου εβγαλαν ταμειο μονο για 6 μηνες σαν εποχικη επειδη δεν ηταν συνεχομενη η συμβαση μου...τι θα κανω το καλοκαιρι βρε κοριτσια μου????που θα βρω δουλεια και να εχω και το μωρο???αφηστε στεναχωρηθηκα παρα πολυ...τελος παντων...την υγεια μας να εχουμε και ολα θα πανε καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!Συγνωμη που εξαφανιστηκα λιγο αλλα η αληθεια ειναι οτι ειμαι σε φαση τεμπελιας και ξεκουρασης τωρα γιατι εδω και 12 μερες εχω αδεια απο τη δουλεια απο εδω και περα και ειμαστε λιγο σε φαση που ετοιμαζω το δωματιο του μωρου, κανω βολτιτσες οσο μπορω,ξεκουραζομαι κτλ..Οσο για το ικα Eleni_sk μου και εγω πηγα και κατεθεσα χαρτια και πανω κατω τα ιδια ειπαν και σε εμενα!!!!Αστα!!!Πριν μια εβδομαδα πηγαμε και στο γιατρο!Το μωρο πηρε θεση!Ειναι σχεδον 2 κιλα και ολα πανε καλα!Τωρα θα ξαναπαμε την τεταρτη 23/1...Εδω και λιγες μερες εχω τρομερη φαγουρα στα χερια!!!Μου εδωσε να κανω μια εξεταση γιατι καμια φορα στην εγκυμοσυνη λεει βγαινουν καποιες αλεργιες στο σωμα!Το εχω ακουσει να συμβαινει και σε αλλες εγκυους και σε ολο το σωμα!Σημερα περιμενω να μου πει τι θα κανω γιατι δεν αντεχω κοριτσια!ΠΟΛΥ ΦΑΓΟΥΡΑ ΛΕΜΕ!!!!Η εξεταση λεγετΑΙ ΧΟΛΙΚΑ ΑΛΑΤΑ...καπως ετσι!Αν εξαπλωθει και στο υπολοιπο σωμα χαθηκα!!!Θα φρικαρω!!!Περιμενω να δω αν θα μου δωσει κατι!Το εχει παθει καμια σας;;;Πολλες κοπελιτσες βλεπω πλησιαζετε κιολας να γεννησετε!!!Πωπω καμια φορα οταν το σκεφτομαι με πιανει αγχος και φοβαμαι!!!!Προσπαθω να μην αγχωνομαι!!!!Ας ελπισουμε οτι θα πανε καλα για ολες μας!!!!Σημερα τι καλο θα φατε;;;Φιλακια πολλα!!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!! Τι κάνετε????

Ευχαριστώ για τις ευχές σας!!! Με το καλό να έρθουν τα μπεμπάκια μας!!!

Είμαστε όλες σε μια περίεργη φάση!!! Πω πω τι πράγμα είναι αυτό οι τελευταίες ημέρες δεν περνάνε με τίποτα!! :lol::lol:

Εγώ γενικά αποφεύγω να κάνω το ότιδήποτε γιατί νιώθω πονάκια και συσπάσεις!!! Φανταστείτε να μην έπερνα και τα χάπια... τα υγρά μου έχουν αυξηθεί!!! Μερικές φορές το νιώθω τόσο χαμηλά που λέω ότι θα ζοριστώ και θα πέσει!!! Περιμένω πως και πως την Δευτέρα να δω τι θα γίνει!!!

Ελένη μου, κάνε υπομονή κορίτσι μου... είναι δύσκολα τα δίδυμα.. αλλά η χαρά σου θα είναι διπλή... να πάρουν και άλλο βάρος υπομονή!!

Αναστασία μου, στην ίδια κατάσταη είμαστε!!! Πονάκια μερικές φορές έχω... όταν γίνεται σύσπαση έχω πόνο αλλά είναι μικρός και δεν έχω πρόβλημα... οι συσπάσεις μου παρ όλα αυτά είναι αρκετές!!!

Binoula μου, όλοι σε μια τέτοια φάση σαν την δική σου είμαστε!! Εμένα μου τελείωσε η ανεργία και θα πρέπει να ζήσουμε με τα λεφτά του άντρα μου 1.000 ευρώ το μήνα!!! Ένας Θεός ξέρει πως θα τα βγάλουμε πέρα αλλά είναι ο μπέμπης στη μέση που έρχεται και κάπως ξεχνιόματε... να μαστε καλά και έχει ο Θεός!!! Αλλιώς θα πάμε στην Αναστασία στο εξωτερικό να μας βρει καμια δουλειά!!! :lol:

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάντυ μου... ας είσαι καλά και ας έχεις δουλίτσες... καιρό έχουμε να σε ακούσουμε... άντε να χαρείς την άδειά σου!!! Όσον αφορά την φαγούρα μια φίλη μου είχε στην πρώτη της εγκυμοσύνη και την πέραε έτσι... είχε γεμίσει σπυριά πλενότανε με ειδικό σαπούνι αλλά δεν υποχώρησαν όταν γέννησε όλα έστρωσαν!!! Μπορεί και να μην είναι το ίδιο... υπομονή να κάνεις και ότι σου πει ο γιατρός σου!! Μην έχεις άγχος για την μεγάλη μέρα... ότι μας βρει θα το περάσουμε!!! Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EMENA με ξυνει το προσωπο μου....

μου ερχεται να βγαλω το δερμα μου απο την φαγουρα...

που θα παει σε τρεις εβδομαδες μπαινω στο ενατο και ευελπιστω οταν γεννησω να σταματησουν ολα αυτα.....

ρε κοριτσια εσεις που δουλευεται εχεται ακουσει τιποτα για το αν κοπει το εξαμηνο αδειας του οαεδ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου, υπομονή μετά την εγκυμοσύνη όλα θα φύγουν!!!

Εγώ δυστηχώς δεν γνωρίζω να σου πω για τον ΟΑΕΔ γιατί δεν δουλεύω...

Εγώ κορίτσια με αυτά τα δικαιολογητικά πήρα τα πιο κάτω επιδόματα από το ΙΚΑ και ξέρω ότι δεν δικαιούμαι τίποτε άλλο!!

http://www.ika.gr/gr/infopages/asf/bene ... y/home.cfm

Μακάρι να τα δικαιούστε... εγώ στο πρώτο πήρα 840 ευρώ και στο δεύτερο επίδομα θα πάρω 1000 ευρώ περίπου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EMENA με ξυνει το προσωπο μου....

μου ερχεται να βγαλω το δερμα μου απο την φαγουρα...

που θα παει σε τρεις εβδομαδες μπαινω στο ενατο και ευελπιστω οταν γεννησω να σταματησουν ολα αυτα.....

ρε κοριτσια εσεις που δουλευεται εχεται ακουσει τιποτα για το αν κοπει το εξαμηνο αδειας του οαεδ?????

Eleni_sk μου απο οτι ξερω ισχυουν ολα κανονικα!Και το 6 μηνο του ΟΑΕΔ!Θα δουμε...βλεποντας και κανοντας!!!!Μακαρι να μην γινει καμια στραβη και αλλαξει κατι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου... τι κάνετε???

Πως τα πάτε???? Δεν πιστεύω να μας έκανε κανένα μωρό έκπληξη????

Εγώ σήμερα έβαλα 2 πλυντήρια αύριο το πρωί θα έρθει η μαμά μου με την αδερφή μου να μου καθαρίσουν το σπίτι και είμαι έτοιμη για την Δευτέρα να ακούσω από το γιατρό τον ερχομό του μπέμπη μας!!! Προσπάθησα και ευτυχώς τα έχω όλα έτοιμα!!!!!

Σήμερα μαγειρεύει η μαμά μου ψητές τσιπούρες και ζύμωσε και ψωμάκι!!! Ευτυχώς και βγήκε λίγος ήλιος να στεγνώσουν τα ρούχα!!! Από συσπάσεις με τα χάπια έχουν ελλατωθεί κατά πολύ αλλά έχω ώρες ώρες κάτι σπρωξήματα προς τα κάτω!!! Από κινήσεις δεν είναι ιδιαίτερα καλός αλλά τουλάχιστον μου δείχνει σημάδια ότι είναι καλά!! Σήμερα έκανα και την 4η ένεση για τα πνευμόνια... οπότε τώρα είμαστε μια χαρά τώρα είμαι 36+3 στην 37η εβδομάδα!!!

Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...