Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια μου!Πως ειστε?Χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν!Σημερα λεω να ξεστολισω.Θα μου παρει πολυ χρονο.Πινω το μακιατο μου τωρα και σε λιγο θα ξεκινησω.Θα μαγειρεψω νωρις ωστε το μεσημερακι να ειμαι ελευθερη οταν θα παω να παρω το κοριτσακι μου.Η μπεμπουλα μου κλωτσαει ασταματητα και πολυ δυνατα.Απορω,δεν κοιμαται ποτε?Εχθες να σας πω τι επαθα κοριτσακια μου.Πηρα το κοριτσακι μου κ πηγαμε σ'ενα ελληνικο μαγαζι για ψωνια.Οπως περνουσα τη διαβαση ,στην επιστροφη με το αμαξι και ενω τα 3/4 του αυτοκινητου ειχαν περασει τη διαβαση κοβω ταχυτητα(αν κ πηγαινα ηδη με 5) και κορναρω σ'εναν τυπο ο οποιος πηγε να περασει τη διαβαση ενω κοιτουσε στο απειρο απο τη δεξια πλευρα.Δεν με ειδε και ετσι σχεδον σταματησα.Προφανως τρομαξε και μου εριξε μια μπουνια στο αμαξι.Εκνευριστηκα τοσο πολυ που του πατησα κορνα για 1 περιπου λεπτο προκειμενου να μην κανω τπτ αλλο.Με ποιο δικαιωμα χτυπας το αμαξι μου ρε φιλε?Την δικη σου περιουσια καταστρεφεις?Πωπω τι το θυμηθηκα? παλι συγχιστηκα γτ δεν ειχε δικιο.

Βινουλα μου δεν χρειαζεται να φοβασαι,ολα θα πανε καλα!Ειναι φυσιολογικο βεβαια αυτο που νιωθεις αλλα μην σκεφτεσαι αρνητικα!Τι καλα που εχεις βοηθεια!Εγω περιμενω να ερθει η πεθερα μου πρωτα στις 26 και μετα να γεννησω :lol::lol::lol: κατα παραγγελια.. :lol: Αν κ εχω υπονοια οτι η μπουμπουκα μου θελει να βγει νωριτερα!

Νικη μου καλα ψωνια!Κι εμεις πηγαμε εχθες για ψωνια οικογενειακως.Πηρα 2 φορεματακια deisgual στη μιση τιμη.Στη μπεμπα μας πηραμε 2 σκουφακια ,στον αντρουλη μου 2 παντελονια και 1 μπουφαν desigual και στο κοριτσακι μου 2 στεκουλες μονο. :( Δεν χρειαζεται μωρε κατι το μωρο μου γι αυτο δεν της πηραμε κατι αλλο.

Φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 551
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναστασία μου, δεν νομίζω ότι θα κρατηθείς μέχρι της 26 για νωρίτερα σε κόβω!!!! Όσον αφορά τον κύριο... τι να πω.... είναι αυτό που λένε ¨εκεί που μας χρωστούσανε μας πήραν και το βόδι"....

Binoula, έτοιμη η βαλίτσα????

Ελένη μου, υπομονή όλα καλά θα πάνε με τα διδυμάκια σου!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου...ευχαριστω που προσπαθειτε να με ανεβασετε..απλα δεν ξερω οσο πλησιαζει ο καιρος που θα γεννηθει ο μπεμπης μας τοσο με πιανει αγχος...ισως επειδη ειναι η πρωτη φορα...η χαρα μου ειναι αμετρητη και ολα πιστευω οτι θα πανε καλα...αν μου ο τυπος ειναι μεγαλο γαιδουρι...μερικοι δεν καταλαβαινουν τι ειναι ενα αμαξι...νομιζουν οτι επειδη δεν ειναι δικο τους δεν εχει και αξια...

νικη μου τελεια τα νεα σου...

τα πραγματα ειναι ολα πλυμενα και σιδερομενα...ειναι ετοιμα για να μπουν στην βαλιτσα αλλα λεω να τα βαλω μετα τις 12 του μηνα να κανω τα γεννεθλια μου και μετα....

εγω σημερα ξεστολισα και εκανα μια ψηλογενικη στο σπιτι και εκανα κοκκινιστο με μακαρονια...αυτα απο μενα...φιλακια πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!Τι κάνετε;

Εμείς σήμερα πήγαμε στο γιατρό και είδαμε την μπέμπα μας.Είναι μια χαρά.Ζυγίζει πλέον 3 κιλά και οι μετρήσεις για το ύψος της,την δείχνουν μιάμιση εβδομάδα μεγαλύτερη από ότι είναι δηλαδή 38,5 και όχι 37. Η μικρή έχει πάρει θέση και είναι πολύ ζωηρή.

Θα μας ξαναδεί στις 21/1 τελικά ο γιατρός εκτός και αν γεννήσουμε νωρίτερα.Από σήμερα σταματάμε τα Trofocard.Και υπάρχουν πιθανότητες για καισαρική λόγω του φλεβίτη,το οποίο θα το δούμε όταν έρθει η ώρα,μήπως και την αποφύγουμε.

Μήπως γνωρίζει κάποια τι γίνεται με τον ΕΟΠΥΥ; Ή που μπορώ να βρω πληροφορίες;

Η φετινή χρονιά θα είναι μία από τις καλύτερες της ζωής μας, για όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!! Τι κάνετε????

Σήμερα ξύπνησα με πολύ ήλιο αλλά κρύο... είναι πολύ ωραία μέρα!!!!

Σήμερα θα φτιάξω χοιρινό με πορτοκάλι με κούπα ρύζι και μετά θα καθαρίσω τα φίλτρα από το σπίτι της θέρμασνης για να είναι καθαρά για το μπέμπη μην αναπνέει σκόνες κλπ θα καθαρίσω τζάμια και θα κάνουμε με τον άντρα μου γενική λίγες μέρες πτιν γεννήσω!!!

Λένακαρά, τι ωραία νέα είναι αυτά κορίτσι μου!!! Άντε με το καλό να έρθει η μπουμπού σας με έναν πόνο... και οι μετρήσεις του δικού μου μπέμπη πάνε 1 εβδομάδα και κάτι μέρες αργότερα γι αυτό θα τον πάρει και νωρίτερα αν τον αφήσει να βγει στον καιρό του τον κόβω πάνω από 4 κιλά και δεν το θέλω καθόλου!!!

Οπότε Λένακαρά Αναστασία και εγώ είμαστε στην αναμονή για την μεγάλη μέρα!!! Ακολουθούν τα υπόλοιπα κορίτσια... με το καλό όλα να πάνε σε όλες μας!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!!Πως ειστε σημερα?Εγω σημερα λεω να καθαρισω μεσα εξω το αμαξι μας γτ ειναι σε τραγικη κατασταση απο χιονια,λασπες κλπ.Φαγητο ευτυχως εχω απο εχθες κεφτεδακια με πουρε.Η μπεμπουλα ειναι απιστευτα υπερκινητικη σε σημειο που τρομαζω!Που τη βρισκει τοση δυναμη!Αληθεια..απο ραγαδες πως πατε?Εγω συνεχιζω πανω στις προηγουμενες! :lol::lol::lol:

Νικη μου κ γω το ιδιο πιστευω.Αν το παμε συμφωνα με την πητ κ συμφωνα με το αν θα τραβηξει μεχρι τελους οπως κ στην 1η μου εγκυμοσυνη θα γεννησω 3η στη σειρα.Πρωτη κοβω την Λενα.Μετα εσυ κ τελευταια εγω.

Το φαγακι σου θα ειναι τελειο!!

Λενα μου εφτασε 3 κιλα?Τελεια!!!Με το καλο!!!

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία πολύ ωραίο το φαγάκι σου.. καιρό έχω να φάω!!! Εγώ από ραγάδες έκανα στην κοιλιά όχι πάρα πολλές αλλά είναι άσπρες δεν έχουν χρώμα... βέβαια γενικά έω πολύ καλή ελαστικότητα στο δέρμα!!! Μετά την γέννα θα σου πω... πως θα είναι η κοιλιά μου αλλά κάτι θα την κάνω θέλω να την μαζέψω!! :lol::lol:

Στην μικρή σου είχες πάει μέχρι το τέλος της ΠΗΤ????

Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου εισαι τυχερουλα για την ελαστικοτητα του δερματος σου.Μια χαρα θα ειναι η κοιλια σου μετα τη γεννα.Στην αρχη θα ειναι λιγο σαν της γιαγιας μας :lol::lol::lol::lol: αλλα μετα σιγα σιγα θα στρωσει.Σακουλιαζει λιγο αλλα επανερχεται.Εγω ειδα τεραστια διαφορα και στο στηθος.Αχ τι εχουμε να δουμε παλι. :D Στην Άριά μου γεννησα 40+1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κορίτσια!!

άντε πλησιάζετε σιγά σιγά, εύχομαι με το καλό και με έναν πόνο σε όλες μας!!!!

να βάλετε το συζυγο να μπει να μας πει ότι γεννήσατε και ότι είστε καλά και να σας ευχηθούμε , αν μπορείτε βέβαια. Μετά ποιος ξέρει πότε θα τα ξαναπούμε....βέβαια είναι ωραίο τρέξιμο οπότε δεν βαριέσαι....

Εγώ από ραγάδες σε κοιλιά και στήθος δεν έκανα ούτε μια, ελπίζω ούτε και τώρα να μην κάνω.

Στους γλουτούς έκανα ,που είχα και από πριν λίγες δημαδή άρα πιστεύω ότι είναι προδιάθεση του οργανισμού που θα κάνει, εγώ έκανα εκει αν και δεν πήρα πολλά κιλά, ενώ στην κοιλιά που έγινε τέζα δεν έκανα.

Στο στήθος βέβαι είδα διαφορά, μια μικρή χαλάρωση ήρθε :(:( ελπίζω τώρα να μη γίνει χειρότερο.Δενμ ξέρω αν φταίει ο θηλασμός πάντως εγώ θα θηλάσω και τώρα και ας γίνω αγελάδα...για το παιδί μου ρε γαμώτο :lol::lol:

Εγώ είναι νωρίς ακόμα, δεν έχω ξεκινήσει τίποτα, μόλις βγω σε άδεια θα πλύνω ρούχα από το μικρό μου, να τα φρεσκάρω να είναι έτοιμα και θα κάνω και λιγα ψωνάκια που θέλω.

Φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσάκια μου!σήμερα την μπέμπα πρέπει να την έχω ταλαιπωρήσει πολύ,πονάει ο λαιμός μου και η μύτη δεν σταματάει.Την άρπαξα για τα καλά.

Ραγάδες καινούριες δεν έχω,βάζω τον άντρα μου και τις ελέγχει τακτικά,γιατί δεν μπορώ να με δω ολόκληρη,έχω όσες είχα από τις αυξομειώσεις βάρους.Μόνο η κοιλιά μου είναι σαν σουρωτήρι από τις ενέσεις.

Να σας πω από την μία θέλω να γεννήσω πριν τις 20 για να είναι αιγόκερως σαν εμένα και τη μαμά μου,και μάλιστα αμέσως μετά τα δικά μου γενέθλια και από την άλλη θέλω να γεννήσω μετά τις 21 που έχει ένα τετραήμερο ρεπό ο άντρας μου,να είναι στη σειρά με την άδεια πατρότητας.Πολλά θέλω, το ξέρω,αλλά θα ήταν ωραία.

Και εγώ θέλω να κάνω γενική για να είναι το σπίτι όσο πιο καθαρό γίνεται για την μικρή,αλλά θα πρέπει πρώτα να γίνω καλά.Προς το παρόν κάνω μόνο το φαγητό της ημέρας και αυτό με το ζόρι.Έχω βγει off.

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Πως είστε????

Σήμερα πολύ παγωνιάαααα μπρρρρ...

Σήμερα έκανα την 2η ένεση για τα πνευμόνια του μπέμπη έχω άλλες 3

Αναστασία το τράβηξες τόσο πολύ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη... μπράβοοοο!!!! και γω έχω μια βδομάδα που το στήθος μου άλλαξε πάρα πολύ και σε χρώμα και έχει ξεχιλώσει...

Λένακαρά περιστικά σου κορίτσι μου!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου ομροφα!Ειστε καλα?Αχ σημερα εχω τοοοοοσα να κανω και μ'εχει πιασιε μια βαρεμαρα.. :? εχθες δεν προλαβα να πλυνω το αμαξι παρα μονο τα πατακια του.Οποτε σημερα εχει καθαρισμα του αυτοκινητου εσωτερικα μονο.Εξωτερικα ειναι λες το βαλαμε στις λασπες αλλα δεν μπορω να το καθαρισω γτ το εχουμε σε κλειστο παρκινγκ και δεν μπορω να κουβαλαω νερα με τον κουβα.Φοβαμαι μη γεννησω. :lol::lol::lol::lol::lol: Θα το παει ο αντρας μου για καθαρισμα.Και για το εσωτερικο θα το πηγαινε αλλα εδω το συστημα τους ειναι να το πλενεις μονος σου απλως με δικα τους σκουπες κλπ,οποτε τι εγω τι ο αντρας μου?Απλωσα ενα πλυντηριο.Θα σκουπισω,σφουγγαρισω γτ ειμαστε λες κ εχει πεσει βομβα απο λαδια και ψιχουλα.

Κοννα :lol::lol::lol::lol: γελασα με την αγελαδα!Εμενα να δεις πως ειχε γινει το στηθος μου επειτα απο 8,5 ολοκληρους μηνες αντλωντας το γαλα με το θηλαστρο.Σταφιδα! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Λενα μου περαστικα σου κοπελα μου.Εγω ημουν κ ειμαι ετσι εδω κ 2 εβδομαδες).Δεν βοηθαει κ το κλιμα του σπιτιου.Εχουμε πολυ ζεστη συνεχεια με αποτελεσμα να ξεραινεται η ατμοσφαιρα.Οποτε θυμομαστε χρησιμοποιουμε τον υγραντηρα. :?

Νικη μου ασε στην 1η μου εγκυμοσυνη προς το τελος δεινοπαθησα γτ ειχα πολυ εντονες συσπασεις για 3 μερες κ μπαινοεβγαινα στο νοσοκομειο για ενεσεις μορφινης μηπως κ ηρεμησω.Ειχα να κοιμηθω 3 βραδια.Το τελευταιο βραδυ μπηκαμε παλι στο νοσοκομειο για μορφινη κ ενω ημουν εντελως αρνητικη στο να την παρω αναγκαστηκα να παρω μιση δοση(πολυ μικρη δλδ) η οποια δεν μ επιασε.Ελεγχαν συνεχως τον τραχηλο να δουν τη διαστολη και ειχα μονο 2.Οποτε αφου ειδαν οτι υπεφερα ξεκινησαμε τον τοκετο.Δεν ηρθε μονο του.Μου εκαναν αμνιοτομη(μου εσπασε η μαια δλδ τα νερα) και καπως ετσι ξεκινησε ο τοκετος.

Α!Θελετε να σας βαλω την ιστορια τοκετου μου να δειτε τι περασα?χαχαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!Ελπιζω ολες οι φουσκοκοιλιτσες να ειναι καλα!!!Εγω απο την Δευτερα πλεον ειμαι σε αδεια!!!!Τωρα επιτελους θα ξεκουραστω!!!!Σημερα θα παμε και στο γιατρο να δουμε και τον μπεμπη μας!!!Τι κρυο ειναι αυτο;;;Χθες χιονισε κιολας εδω περα και το εστρωσε και λιγακι!!!!Σημερα εβγαλε ηλιο με δοντια!!!!Κοριτσακια μου ευτυχως και εγω δεν εχω ραγαδες!!!!Εχουμε πολυ ελαστικο δερμα στην οικογενεια!Ουτε η μανα μου ειχε κανει ουτε η αδερφη μου!!!!Μονο που εμενα μεγαλωσε πολυ το στηθος μου αλλα ραγαδα ουτε μια!!!Θελω να ξεστολισω και το δεντρο και δεν το εχω κανει ακομα!!!!Βαριεμαι υπερβολικα αλλα δεν παει αλλο θελω να φυγει απο τη μεση!Σημερα θα γινει ομως!Στενοχωριεμαι λιγακι που θα αδειασει ο χωρος!Ηταν πολυ ομορφο!Τωρα ομως θα ασχοληθω με το δωματιο του μπεμπουλίνου μας!!!!Αχ πλησιαζει ο καιρος και μερικες φορες με πιανει και εμενα φοβος!!!!Μετα μου περναει,μετα με ξαναπιανει...Προσπαθω να μην το σκεφτομαι!!!!Παντως...επιτελους προς το παρον ξεκουραζομαι,τεμπελιαζω πολυ και δεν το πιστευω!!!Ειχα παρα πολλα χρονια να αραξω ετσι και το ειχα πολυ αναγκη!!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλισπερα κοριτσακια μου....τι κανετε??

Λενα μου περαστικα κοριτσακι μου....

αν αυτο θα ελειπε να κουβαλησεις και νερο...η μπεμπα μας θα βγει μια ωρα αρχιτερα...

Εμεις σημερα ειχαμε επισκεψεις ηρθε η πεθερα μου για καφε και μετα πηγαμε να ριξουμε μια ματια για κουνια να δουμε σχεδια και τιμες....απο κρυο εχει παρα πολυ και εδω....εγω τις τελευταιες μερες δεν κοιμομουν καθολου καλα...εκανα ατσαλο υπνο...χτες κοιμηθηκα αρκετα καλα και ανεβηκα πολυ ψυχολογικα...τωρα ειπα να χαλαρωσω λιγο...ο μπεμπης ειναι πολυ χαμηλα και μερικες φορες με τσουζη λιγο απο κατω...αυτα τα νεα μου...φιλακια πολλα σε ολες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κοριτσάρες μου...πλησιάζει ο καιρός για κάποιες ε..;;;Αντε με το καλό!!

Εμένα το στήθος μου έχει μεγαλώσει πολύ,απο 75c έχω πάει στο 90!!!!!!Αλλά δεν μου κάνει εντύπωση,τα ίδια είχα και στην κόρη...Η δεύτερη εγκυμοσύνη τελικά,έχει πολλά πλεονεκτήματα...το κυριότερο...δεν κάνεις καινούργιες ραγάδες!!!!Κοιτάζομαι και βλέπω τις παλιές αγαπημένες μου,γνωστές ραγαδίτσες...χαχαχα!!

Τελικά στο γιατρό θα πάω την άλλη βδομάδα..την Τρίτη θα πάω να κάνω τις εξετάσεις...ξέρετε αίμα,ούρα κ.τ.λ.Ουφ..άντε να περάσουν οι μέρες...έχω αγωνία !!!Για το ντόπλερ ο γιατρός μου είπε πως δεν χρειάζεται να το κάνουν όλες οι εγκυμονούσες..θα με δεί και θα μου πεί...ούτε στην κόρη μου το είχα κάνει.

Ο μπέμπης είναι πολύ ζωηρός!!Ρίχνω πολύ γέλιο!!Η κοιλιά μου ώρες-ώρες είναι λες και βλέπω το alien!!!!!!χαχαχα!!

Τα βράδια πλέον δεν κοιμάμαι...δεν βολεύομαι πουθενά.Μουδιάζουν οι γοφοί μου,τα χέρια μου,παθαίνω κράμπες στις γάμπες μου,αφήστε τη συχνοουρία...Δεν πειράζει χαλάλι...χίλιες φορές χαλάλι!

Αυτά φιλενάδες μου.Καληνύχτα,όνειρα γλυκά και θα τα πούμε πάλι!!!

Ann γράψε για την πρώτη γέννα...μου αρέσει να διαβάζω ιστορίες τοκετών!!Γράψε εσύ και μετά θα σας γράψω και εγώ τη δική μου! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μπουμπουκες μου!Τι κανετε?Σημερα δεν μπορουσα να σηκωθω με τπτ απο το κρεβατι.Απιστευτη κουραση ενιωθα.Εχθες καθαρισα οπως σας ειπα το αμαξι.1 ωρα και 15 μιν εκανα.Τελικα το καθαρισα κ απο εξω.Δεν αντεξα :? .Κουβαλησα μονο μισο κουβα νερο και εκανα την δουλεια μου τελεια!Εγινε πολυ ομορφο!!!Σημερα θα καθαρισω τα ντουλαπια απο εξω γτ ειναι λευκα και φαινονται οι λαδιες παντου.Αυριο πρωτα ο Θεος λεμε να παμε στην πολη που μεναμε γτ εχει ο αντρας μου μια δουλιτσα εκει και θα παμε κ εμεις για παρεα.Φοβομαστε για τον καιρο λιγο γτ ειπε η εμυ οτι θα χιονισει παλι.

Ζουμπι μου θα την βαλω οπως την ειχα δημοσιευσει τοτε που ειχα γεννησει.Εμενα δεν μεγαλωσε καθολου το στηθος μου οπως κ στην 1η εγκυμοσυνη.Μετα μεγαλωνει εμενα.Εγω πρεπει να εκανα 1-2 εξτρα ραγαδες.Επισης ειδα οτι αλλες 2 απλως μεγαλωσαν . :lol::lol::lol::lol::lol: Σαν αλιεν κανει κ η μπουμπουκα μου!!!Δεν εχει πολυ γελιο????????????Απ'οτι βλεπω ολες εχουμε θεμα με τον υπνο.

Βινουλα κ γω νιωθω ενοχλησεις κατω ειδικα οταν με κλωτσαει δυνατα νιωθω σαν να θελει να βγει.

Καντυ μου ευχομαι να μην κανεις ραγαδες.Οι ραγαδες συνηθως δημιουργουνται μεσα του 8ου μεχρι και τη γεννα.Επισης μολις γεννησουμε πρεπει να προσεξουμε πολυ και να συνεχισουμε να αλειφομαστε γτ μπορει να δημιουργηθουν και τοτε πολυ ευκολα γτ μαζευει η κοιλια.Τι ωραια που εχεις αδεια!Να ξεκουραστεις οσο μπορεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η περιγραφη του τοκετου μου!!! 4-8-2010.

την τριτη το βραδυ πηγαμε στο νοσοκομειο γιατι υπεφερα παλι απο τις συσπασεις.μου εκαναν για 2η φορα ενεση μορφινης και δεν επιασε.νοσηλευτηκα ολο το βραδυ και το πρωι ηρθε μια μαια να ελεγξει αν εχω διαστολη.ειχα 2.μας προτεινε να ξεκινησουμε τη διαδικασια τοκετου και φυσικα δεχθηκαμε.τα συναισθηματα???αναμικτα!ειχα φοβερη χαρα που θα γεννουσα το μικρο καραμελακι μου και μεγαλη αγωνια για το τι με περιμενε..στις 9 το πρωι μου εκαναν επισκληριδιο(τελεια αισθηση )δεν με πονεσε καθολου+οι πονοι περασαν σε 10 λεπτα.τα ποδια μου τα ενιωθα κανονικοτατα!πηγαινα+βολτες..τελεια ηταν!στις 10:45 μου εσπασε τα νερα η μαια με τη μεθοδο της αμνιοτομης..δεν καταλαβα τπτ..ενιωθα μονο κατι να τρεχει.μου εφεραν πρωινο+μεσημεριανο να φαω αλλα δεν ειχα καθολου ορεξη.μου ειπαν οτι επρεπε να φαω και εφαγα ελαχιστα.ολα καλα ως τις 3 που η μαια μου εβαλε εναν ορο για να αυξηθουν οι συσπασεις.στην αρχη τις αντεχα αλλα μετα απο λιγη ωρα.. τα ειχα δει ολα..μεσα σε 2 ωρες ειχα σχεδον την τελεια διαστολη.απο 3 που ηταν πηγε 8.σιγα σιγα οι πονοι δεν υποφερονταν..εκανα αναπνοες για να βοηθηθω.η επισκληριδιος πλεον δεν μπορουσε να με βοηθησει.εσπρωχνα σχεδον 1,5ωρα, ενω στο ενδοιαμεσο(σπρωξιματος και παυσης πονου κοιμομουν)ειχα εξαντληθει..στην αρχη δεν ειχα καταλαβει πως επρεπε να το κανω.μου ελεγε η μαια να σπρωξω σαν να κανω κακα μου (παρδον)..εκει σκεφτηκα και αν εχουμε τπτ απροοπτο??δεν μου εβαλαν ουτε κλισμα ουτε καθετηρα.ευτυχως ολα καλα! περνουσε η ωρα και το μωρο δεν ελεγε να βγει..και για να μην την βγαλουν με βεντουζα φωναξε η μαια αλλη μια μαια και εκει εγινε ο χαμος.μια μου κρατουσε τα ποδια γιατι απο τον πονο τα εσφιγγα,η αλλη με παστατευε απο κατω και η αλλη εριξε ολη της τη δυναμη στην κοιλια μου..με την τελευταια παιξαμε μπουνιες της τραβουσα με ολη μου τη δυναμη το χερι της και αυτη μου φωναζε ασε με αυτη ειναι η δουλεια μου.να σε βοηθησω θελω..οχιιιιιιιιιιιιιιιιιι της ελεγα εγω...ποναωωωωωωωω!!!(και ολα αυτα στα σουηδικα..ο Νικος μου εξεπλαγην πραγματικα!!)καλα σοου!!!ειχα γινει παντζαρι..(ευτυχως που ηρθε γιατι αλλιως δεν θα εβγαινε η καραμελιτσα μου)με 2 σπρωξιματα και τη βοηθεια της 3ης μαιας γεννηθηκε η καραμελιτσα μου και οπως ηταν την ακουμπησαν πανω μου..δεν ξερω αν εχω βρει τα καταλληλα λογια για να εκφρασω αυτο που ενιωσα..σοκ καταρχην γιατι σκεφτηκα πως αυτο ειναι το μωρακι που ζουσε μεσα μου για 9ολοκληρους μηνες?τοσο περιεργο συναισθημα..συγκινηση,ευτυχια,πληροτητα,στοργη,ΑΓΑΠΗ,ΛΑΤΡΕΙΑ!οταν μου την αφησαν πανω μου σταματησε να κλαιει αφου της μιλουσα συνεχεια.την καλοσωρισαμε και οι 2(ο μπαμπακας μας και γω) και της μιλουσαμε αδιακοπα.το μονο που της ελεγα ηταν αγαπη μου!αγαπη μου!θησαυρε μου!εσυ ησουν μεσα μου τοσους μηνες?ψυχη μου καλωςηρθες!σε λατρευουμε!δεν θα ξεχασω ποτε την πρωτη στιγμη που την πηρα στην αγκαλια μου!ποτε!η περιποιηση που δεχθηκα στην συνεχεια δεν περιγραφεται..η μαια με την οποια "πλακωθηκαμε" με δροσιζε με πετσετες στο προσωπο,η γιατρος με εραβε απο κατω..μια αλλη μαια ηρθε σε αποσταση αναπνοης να με συγχαρει+μου μιλουσε δυνατα..(νομιζε πως δεν ακουω).Δεν μου την πηραν λεπτο απο κοντα μου τη καραμελιτσα μου!ο Νικος μου εκοψε τον ομφαλιο λωρο και τραβουσε βιντεο την ωρα που γεννιοταν η πριγκιπισσα μου!μεσα σε 8 ωρες ειχα γεννησει.για πρωτος τοκετος πηγε πολυ καλα..η μαια που ουσιαστικα με ξεγεννησε με ρωτησε αν θελω να δω τον πλακουντα.ειπα ναι,φυσικα!σοκαριστηκα!σαν μεδουσα μου εμοιασε.ειδα και τον ομφαλιο λωρο.ολα κυλησαν πολυ καλα με εξαιρεση τον πονο ο οποιος ηταν φυσικοτατα αναμενομενος!ευχαριστω τω Θεω μεσα απο τη καρδια μου που μας αξιωσε να γινουμε γονεις!ειναι εκπληκτικο συναισθημα!μοναδικο!τη κοιταζω και λιωνω!!ποναω οταν κλαιει,χαιρομαι οταν τρωει,οταν κοιμαται ησυχη,οταν χαμογελαει στον υπνο της..ζω γι'αυτην+τον μπαμπα της!αυτο το κοριτσακι μου εχει παρει στην κυριολεξια το μυαλο!νιωθω τρομερη κουραση αλλα ειλικρινα οταν τη βλεπω καλα ξανανιωνω!ειναι πανεμορφη!εχει παρει και απο τους δυο μας.απο μενα εχει παρει τα χειλακια,τα λακακια,τις πατουσιτσες,τα μαλλακια.τα υπολοιπα απο τον μπαμπα μας.. ειναι μια ζωγραφια η πριγκιπεσσα-καραμελιτσα μας!γεννηθηκε 3584 γρ και 51 εκατοστα.

Αυτη ηταν η ιστορια τοκετου μου πριν απο 2,5 περιπου χρονια.Μοναδικη εμπειρια!Ποσο μεγαλη ευλογια εχουμε εμεις οι γυναικες που μπορουμε να ζησουμε ενα απο τα μεγαλυτερα θαυματα!Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας και συντομα να κραταμε στην αγκαλιτσα μας τα θαυματακια μας.Α!Τα μαλλακια τελικα μονο απο μενα δεν τα πηρε.. :lol::lol::lol: Και γενικα ειναι ιδια ο μπαμπας της!Ελπιζω στο 2ο. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου....διαβασα αν μου την ιστορια σου και συγκινηθηκα....τι ομορφα που τα γραφεις....μακαρι για ολες μας να πανε ολα καλα...εγω σημερα ξυπνησα απο τις 5:30 το πρωι γιατι εκανα συσπασεις και ο μπεμπης κλοτσουσε ασταματητα....εκανα κατι δουλειτσες εξω ειπια και ενα καφεδακι...γυρισα εκανα κατι δουλειτσες σπιτι και μαγειρεψα μια μακαροναδα με κοκκινη σαλτσα....και τωρα θα χαλαρωσω λιγο για να ξεκουραστω...φιλακια σε ολες σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!! Τι κάνετε????

Εγώ δόξα τω Θεώ καλά από τις 9 που ξύπνησα τώρα έκατσα σε καρέκλα... έφτιαξα γίγαντες στο φούρνο τηγάνισα κεφτεδάκια και έβρασα κοτόπουλο ντόπιο για σούπα το βράδυ και επίσης έκανα μια κολοκυθόπιτα και μια γαλατόπιτα!!! Αυτά τα λίγα!!! :lol::lol::lol: Έβγαλε ο άντρας μου όλα τα φίλτρα από την θέρμανση του σπιτιού τα πλείναμε για να είναι καθαρά γιατί είχαν σκόνες και γενικά τώρα κάθομαι!!!

Από προχθές έχω αρκετές συσπάσεις και θα το πω στο γιατρό μου την Πέμπτη που θα πάω... πιστεύω ότι είναι λογικό τώρα μπήκα στον μήνα μου πόσο άλλο!!!!

Αναστασία μου, πολύ ωραία η περιγραφή αλλά με έκανες να φοβηθώ!!!! :shock::shock::shock: Θα μου πεις το αποτέλεσμα μετράει!!! ;) Να ναι γερό το κοριτσάκι σου πάντα και να το καμαρώνεις!!!

Εγώ το βράδυ κορίτσια ξυπνάω στις 4 λες και έχω ρολόι και με παίρνει ο ύπνος στις 6 κάθε βράδυ αυτό το χάλι!!!Ξυπνάω πάω για να κατουρίσω και μετά κάθομαι και φυλάω το σπίτι!!! Δεν μπορώ πλεον να κοιμηθώ ανάσκελα μόνο πλάγια αλλά με πονάνε οι γοφοί μου από το πολύ πλάγια!! Κατά τα άλλο δόξα τω Θεώ... έχει ανέβει αρκετά προς το στομάχι το μωρό και με πιέζει!!! Αλλά μην είμαι και αχάριστη... 9 μήνες η ψυχούλα μου δεν με ταλαιπώρησε καθόλου μακάρι να είχαν όλες οι γυναίκες την εγκυμοσύνη μου!!!

Παναγιά μου πόσα είπα και πάλι!!! Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοιλίτσες!!!

όλες καλά? εμείς Δόξα το Θεό μια χαρούλα, η κούραση και η πολύ δουλειά των γιορτών έφυγε και τώρα είναι καλύτερα. Βέβαια δεν βλέπω την ώρα να σταματήσω. Κάντυ Κάντυ άντε καλή ξεκούραση τώρα και καλή προετοιμασία στα πραγματάκια σου.

Αn πολύ ωραίος τοκετός!!! μπράβο , εύχομαι στο δεύτερο με ένα πόνο να βγεί να μην καταλάβεις τίποτα. Κοριτσάκι είναι και αυτό?

Πάντως και εγώ κορίτσια που έκανα καισαρική μεγάλη ιστορία η επισκληρίδιος, είσαι ξύπνια και τα βλέπεις όλα + ότι σου δίνουν το μωρό αμέσως ενώ παλιά έπρεπε να συνέλθεις μετά για να το δεις.

Νίκη μου σιγά σιγά μην κουράζεσαι πολύ. Αλήθεια τιε ενέσεις για τους πνεύμονες γιατί κάνεις 5? εννοώ πως αφού το μωρό είναι τελειόμηνο και μεγάλο γιατί κάνεις τις ενέσεις και μάλιστα 5? θα στο πάρει νωρίτερα?

εγώ είχα κάνει στο γιο μου που φοβόμασταν πρόωρο τοκετό , έκανα 2 ενέσεις 35 εβδ γιατί ήταν και μικρός. Τελικά γέννησα 38+3 όλα μια χαρα.

Βινούλα κοντεύεις και εσύ , άντε μια μια να ετοιμάζεστε.

Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!! πως είστε?????

Εγώ σήμερα θα τεμπελιάσω όλη μέρα!!! Δεν έχω να κάνω τίποτα... βρέχει κι όλας έξω είναι καιρός για σπίτι!!!

Για μεσημέρι έχουμε φαγητό από εχθές και για το βράδυ θα φτιάξω κουνέλι γεμιστό στο φούρνο!!!

Ο μπέμπης μου δεν είναι ζωηρός όπως ήταν αλλά κουνιέται αρκετά!!! Μάλλον περιορίζεται ο χώρος του!!!!

Κόννα μου, ο γιατρός μου έδωσε να κάνω 5 ενέσεις κορτιζόνης ( celestone chronodose) για τα πνευμόνια ανά 5 ημέρες και τις τελειώνω στις 24 του μήνα που θα είμαι 37+1 οπότε μετά από 2 μέρες υπολογίζω ότι θα γεννηθεί!!! Απ ότι κατάλαβα στον υπέρηχο κοιτάζει συνέχεια κάτι που είναι με 2 χρώματα μπλε και κόκκινο και από εκεί κάτι συμπέρανε!!! Τι να σου πω... αλλά μου είπε να τις κάνω ανά 5 ημέρες γιατί πρώτον ανεβάζουν το σάκχαρο και δευτερον μπορεί και να μην χρειαστούν όλες!!! Την Πέμπτη θα με δει πάλι που θα έχω κάνει 3 μπορεί να μην χρειαστεί να κάνω άλλη!!!! Εάν σου τα εξήγησα καλά!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσουδια μου...πως περασατε σημερα???εγω εχω λιωσει στον καναπε...ξυπνησα παλι 5 παρα το πρωι και τωρα χαλαρωνω...κατα τ αλλα μιαβολτουλα στην πολη και ολα καλα...φιλακια πολλα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φιλενάδες μου!Βλέπω όσες γράφουμε τελικά,είμαστε μια χαρά!!Πολλές απουσίες όμως.....δεν πειράζει ας είναι καλά όλες!!

Ann.....τα περιγράφεις τέλεια!!Φοβερή στιγμή όταν πρωτοαντοκρίζεις το μωρό σου....δεν υπάρχουν λέξεις να περιγράψεις τα συναισθήματα.....

Να σας γράψω και εγώ τη δική μου ιστορία τοκετού....

Ήταν 25 Οκτωμβρίου του 2003...είχα πητ 28/10.Είχα μια τεράστια κοιλιά,όποιος με έβλεπε νόμιζε πως έχω δίδυμα!Η εγκυμοσύνη ήταν άψογη...δεν ένιωσα την παραμικρή ενόχληση 9 μήνες.Μόνο έτρωγα κορίτσια μου,πολύ φαί....!!Τέλος πάντων...εκείνη την ημέρα λοιπόν με είχε φωνάξει ο γιατρός να πάω στο νοσοκομείο για να με δεί...Πάω λοιπόν συνάμενη-κουνάμενη..με βάζει σε ενα εξεταστήριο και μου λέει για να δούμε τι γίνετε απο κάτω;;;Όπως θα καταλάβατε όσες έχετε ξαναγεννήσει μου έκανε αποκόλληση τραχήλου,αν το λέω σωστά...το γνωστό "χέρι".... :oops: Ο πόνος ΄ήταν στιγμιαίος και μέχρι να κάνω "αουτσσσσ!!!!" είχε τελειώσει.Φύγε μου λεέι και ότι νιώσεις,πάρε με τηλ..Εγώ φυσικά σαν πρωτάρα,ούτε κατάλαβα ότι αυτό που μου έκανε ήταν για να αρχίσει ο τοκετός!!Πάω σπίτι μου λοιπόν,η ώρα είχε φτάσει 1 το μεσημέρι,πεινούσα..κλασικά...χαχαχα,τρώω μια γερή μερίδα,κάνω και ένα ντουζάκι και την πέφτω για ύπνο.Έντωμεταξύ είχαν αρχίσει οι συσπάσεις.Δεν πονούσα καθόλου,το μόνο που ένιωθα ήταν ανά τακτά χρονικά διαστήματα,να σφίγγει,να σφίγγει πολύ δυνατά όλη μου η κοιλιά και μετά να χαλαρώνει...Ήμουν τόοοοοοσο άσχετη που ούτε καν είχα καταλάβει ότι αυτές ήταν οι συσπάσεις... :shock::shock: ,νόμιζα πως γυρνούσε το μωρο!!!!Τόσο τούβλο!!

Με τα πολλά,έφτασε η ώρα 7 το απόγευμα και σηκώθηκα απο το κρεβάτι,έφτιαξα ένα καφεδάκι και άραξα να χαζέψω τηλεόραση.Σε κάνα μισάωρο κατεβαίνει και η μαμά μου να μου κάνει παρέα.Εγώ είχα αρχίσει να έχω κάτι πονάκια σαν να μου έρθει περίοδος,ελαφριά...δεν έλεγα τίποτα..Η μάνα μου όμως,το κατάλαβε και μου λέει τι έχεις;;;Της λέω...αυτό και αυτό νιώθω απο το μεσημέρι!!!

Βλέπω που λέτε κορίτσια το μαλλί της μάνας μου να σηκώνεται!!!!!!!!Και μου λέει..Πάς καλά βρε βλαμένο;;;;;Γιατί δε λές τίποτα;;;;;Εδώ θα γεννήσεις;;;;;;;;....Τι θα κάνωωωωωωωωωωωω;;;;; :o:o:o:o

Τότε πια κατάλαβα ότι...είχε έρθει η ώρα...πάω τουαλέτα για πιπί και βλέπω λίιιιιιγο αιματάκι...το λέω στη μαμά και.....χτυπάει συναγερμός!!!!Για πότε ετοιμάστηκα,ήρθαν οι αδρφές μου,ο πατέρας μου,για πότε πήραμε τηλ.το γιατρό,για πότε φτάσαμε στο μαιευτήριο...ούτε που το κατάλαβα...

Εντωμεταξύ απόσταση απο το σπίτι στο μαιευτήριο με κίνηση 1 ώρα περίπου,χωρίς κίνηση 30".Έλα όμως που ήταν σαβατόβραδο και είχε κίνηση...Εγώ είχα αρχίσει και την "ψιλοάκουγα"απο τα πονάκια,τα οποία πια ήταν ανα 5'!!Η μάνα μου να με μουρμουράει που περίμενα να γεννήσω στο απίτι το παιδί,ο πατέρας μου να βαράει το κλάξον σαν τρελός,περισσότερο απο την αγωνία του,η αδερφές μου να με κοιτάνε έντρομες...ώσπου χαλάει η κόρνα του αυτοκινήτου...Τώρα....;;Λένε οι αδερφές μου μη σας νοιάζει...ανοίγουν τα παράθυρα και αρχίζουν στα φανάρια να φωνάζουν..."Φυγέτε καλέεεεεεεεεεεεεεεεεεεε,γενάμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε" Χαχαχαχαχαααα!!!!!!Κορίτσια τι γέλιο τώρα που τα σκέφτομαι και όποτε τα θυμόμαστε με τις αδερφές μου γελάμε μέχρι δακρύων...ωραίες στιγμές!

Κάποια στιγμή φτάνουμε στο νοσοκομείο.Έρχετε η νοσοκόμα με μια καρέκλα,με ροδάκια ξέρετε,με βάζει εκεί και κατευθείαν μέσα.

Μου δίνουν αυτήν την ελεεινή πράσινη ρόμπα να φορέσω,η οποία φυσικά δεν μου κλείνει αφου ήμουν τεράστια,οπότε κυκλοφορώ κανονικότα....ολοτσίτσιδι..τι να πρωτομαζέψω;;;;;;;Με πλακώνουν στα καρδιογραφήματα,κλίσματα κ.τλ.π.Κοιτάει ο γιατρός τον τράχηλο...είσαι έτοιμη μου λέει.Μου λένε πήγαινε τουαλέτα(λόγω κλίσματος) ,πλύσου λιγάκι και έλα...Ααααχ...κορίτσια εκει γελούσα πραγματικά με τον εαυτό μου....Τα πονάκια είχαν γίνει πλέον πόνοι(αλλά όχι κάτι που δεν άντεχα),και προσπαθούσα να κάνω ντούζ..και να πονάει και η κοιλιά μου και να νιώθω και ένα μπούκωμα απο κάτω..και να φοβάμαι μήπως γεννήσω το παιδί μέσα στη ντουζιέρα!!Τι να σας λέω...

Τελικά πάμε στο δωμάτιο οδυνών.Αρχίζουν εκει και με πλακώνουν στα καλώδια,στους ορούς ούτε καταλάβαινα τι γινόταν.Αυτό που θυμάμαι είναι ότι άρχισα να έχω μια αίσθηση απόλυτης ηρεμίας και ψυχραιμίας...μάλλον μου ρίξανε κάποιο ηρεμιστικό...δεν ξέρω..κάποιο παυσίπονο μάλλον...

Μετά απο λίγη ώρα έρχετε ο γιατρός και μου λέει,να κάνουμε την επισκληρίδιο;;Του λέω...και με τα παυσίπονα που είμαι τώρα,καλά είμαι δεν πονάω..μου λέει είσαι σίγουρη;;ναι του απαντάω..Φεύγει και έρχονται οι μαίες.Μου δείχνουν πως να σπρώχνω και ξεκινάω....

Όλα μέχρι εκέινη τη στιγμή ήταν τέλεια,όμως....αφού έσπρωχνα πάνω απο μια ώρα ανα 5 λεπτά....το μωρό δεν έβγαινε.Είχα κουραστεί τόοοοσ πολύ,ένιωθα απίστευτη εξάντληση.Βλέπω τις μαίες κάτι να μουρμουράνε,φωνάζουν το γιατρό,κάτι με κοιτάζουν απο κάτω,κάτι με πασπατεύουν....τελικά μου λένε πως το ηβικό οστό μου είναι στραβό.Το μωρό προσπαθεί αλλά δεν χωράει να περάσει το κεφάλι του και έχει ζοριστεί αρκετα,υπάρχει τρόπος να το πάρουμε αλλά....θα το διακινδυνεύσουμε μιας και θα δεχθεί μεγάλη πίεση το κεφάλι...,εκτός αν μπουμε στο χειρουργείο και κάνουμε καισαρική.....

Για εμένα δεν υπήρχε κανένα δίλημα...του λέω γιατρέ,θέλω το μωρό μου γερό,κάνε ότι είναι δυνατό!!

Έτσι λοιπόν,ετοιμάσανε το χειρουργείο,μου έκαναν την επισκληρίδιο και μέσα σε 15'....τσούπ...μου δείξανε το Ειρηνάκι μου...ταλαιπωρημένο,μελανιασμένο και το κεφαλάκι του είχε ένα περίεργο σχήμα σαν πεπόνι...Φοβήθηκα και ρώτησα γιατί είναι έτσι;;Και μου είπαν να μη φοβάμαι τίποτα απο την πίεση που προσπαθούσε να βγεί μου είπαν,θα φτιάξει...και ΄'οντως έτσι και έγινε...

Αυτό που θυμάμαι είναι πως μόλις την έβγαλαν και μου την έδειξαν είπα..."πω,πωωω όλο αυτό ήταν μέσα μου;;;;"Δεν ξέρω...μου φάνηκε τεράστια...Γεννήθηκε 3600κ. και 56 πόντους.

Τι να περιγράψω;;Τα συναισθήματα....;;;Απερίγραπτα...είναι κάτι μοναδικό...είναι κάτι θεικό...

Θα το νιώσετε σύντομα όλες......!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....

ΘΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ...

Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΗΤΑΝ ΒΙΑΣΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΓΕΙ 19 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ....

ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16 ΤΟΥ ΟΚΤΩΜΒΡΗ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΦΩΛΙΑΣΜΑΤΟΣ (ΥΠΟΣΥΝΗΔΗΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΓΕΝΝΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ...)...ΣΙΔΕΡΩΣΑ ΛΟΙΠΟΝ 5 ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΡΟΥΧΑ....ΕΦΤΑΞΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΨΙΛΟΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΣ..ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΚΑΤΩ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ...ΠΗΓΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ...ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑΜΕ, ΣΙΔΕΡΩΣΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΛΙΓΟ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 11:30 ΤΟ ΒΡΑΔΥ...Ε ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ.....ΑΡΧΙΣΑΝ ΚΑΤΙ ΜΙΚΡΑ ΠΟΝΑΚΙΑ....ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΓΕΝΝΑΣ...ΕΙΠΑ ΤΟΥ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΠΟΓΡΑΦΟ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ Η ΑΝΗΣΥΧΙΑ...Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΧΕΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ 17 ΟΚΤΩΜΒΡΙΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ Η ΚΟΡΗ ΜΑΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΩΡΟ ΤΗΝ ΑΦΙΞΗ ΤΗΣ....ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΑΚΟΜΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ....ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΑΓΙΟΝΑΡΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΟΙ....ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΣΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΤΙ ΝΙΩΘΩ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΑΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΕ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΤΟΠΟΓΡΑΦΟ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ Η ΑΝΗΣΥΧΙΑ. ΑΦΟΥ ΜΕ ΕΒΑΛΑΝ ΠΗΡΑΝ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΓΙΑΤΙ 60 ΤΑ ΕΚΑΤΟ ΘΑ ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΒΡΑΔΥ...ΕΓΩ ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ...ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΟΝΑΩ ΠΩΣ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ???? :woohoo:

ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΕΤΡΕΧΕ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΤΟΣ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΒΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.(3 ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΕΣΤΕΙΛΑ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕΝΑΜΕ ΚΟΝΤΑ...) :laugh:

ΜΑΣ ΕΒΑΛΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΜΕ...ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΥΠΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΙΣΙΩΣΑ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ....Ο ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΣΑΝ ΠΟΥΛΑΚΙ...ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΕΝΙΩΘΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΣΠΡΩΞΙΜΟ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ....

ΤΟ ΠΡΩΙ ΗΡΘΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΒΑΛΑΝ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΩΝ ΟΔΙΝΩΝ...(ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΩΝ ΑΝΕΚΔΟΤΩΝ....ΟΤΙ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΞΕΡΑΜΕ ΤΟ ΕΙΠΑΜΕ...) :laugh:

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΙΣ 8 ΚΑΙ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ...ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 3 ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΚΑΛΑ...ΤΕΛΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΑ 2 ΠΑΡΑ 10...Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 2 Η ΩΡΑ....ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ...ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ...ΤΩΡΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΠΟΝΑΝΕ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ... :(

ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΙΤΙΔΑ ΛΟΓΩ ΠΡΟΩΡΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ 2 ΜΕΡΕΣ...(35 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ)...Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΗΤΑΝ 2900...ΕΠΕΙΤΑ ΤΗΝ ΕΠΙΑΣΕ ΙΚΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΛΑΝΕ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟΘΕΡΑΠΕΙΑ...ΕΚΑΝΑ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΘΗΛΑΣΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ....ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΥΓΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΩΝ ΝΕΩΓΝΩΝ ΚΑΙ ΕΝΩ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΠΑΤΣΟΥΡΟΥ (ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΣΧΕΣΗ, ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΤΗ ΘΗΛΑΣΩ...ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΠΗΡΕ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ...ΕΚΤΟΤΕ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ...ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΕΣ...

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΓΕΥΤΕΙ, ΝΑ ΓΕΥΤΗΤΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ...ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΦΕΡΝΕΙΣ ΕΝΑ ΠΛΑΣΜΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα συνεγκυουλες μου....τι ομορφες ιστοριες που γραψατε για την μεγαλη μερα που εχετε ηδη ζησει...μαγευτηκα με ολα οσα διαβασα.....

Ζουμπι μου γελασα πολυ με την εμπειρια σου...χωρις παρεξηγηση αλλα ηταν πολυ ομορφη

ελενη μου η μπουμπου σου βιαστηκε λιγο αλλα εκανε το χατιρι του μπαμπα της....

Εγω κοριτσια μου σημερα το εριξα στις βολτες...Σημερα γινομαι 24 χρονων και περασα την μερα μου με πολλες βολτες...για φαγητο μαγειρεψε η μαμα μου και φαγαμε οικογενειακα...του χρονου πρωτα ο θεος θα εχω τον μπεμπη στην αγκαλια μου και θα σβησουμε παρεα τα κερακια.....ειμαι πολυ χαρουμενη που πλησιαζει η μερα που θα τον παρω στην αγκαλια μου...αν και κατι μεσα μου μου λεει οτι θα ερθει νωριτερα απ οτι τον περιμενουμε...μακαρι να πεσω εξω...αυτα απο μενα..φιλακια πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Mpourmpoulo κορίτσι μου οπως είπαν κ τα κορίτσια καλυτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα παρά να φανεί σε υπερήχους αργότερα κ να πρέπει να διακόψεις!! Εννοείται αυτά τα σύνδρομα είναι τυχαία όποτε μόνο από αυτό θα ανακουφιστείς!!! ΜιΑ φίλη μου ακριβώς το ίδιο με εσένα πήγε για υπέρηχο κ είχε σταματήσει η καρδούλα,  κ τώρα είναι ξανά εγκυος κ παει για αυχενική σε λιγες ημερες!!! Όποτε το θαυματακι σου θα έρθει σύντομα!!! 💕💕💕💕
    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...