Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 73 ...και καλά γεννητούρια!


Recommended Posts

Βενετία ξέχασα να σου ευχηθώ για τον Φιλιππάκο... :oops::oops::oops:

Να τον χαίρεσαι!!!!! Χρόνια του πολλά! Όσο για το φαγητό δεν ξέρω τί να σου πω. Αυτόν τον καιρό και οι δικές μου μου βγάζουν το λάδι για να φάνε . Με το στανιό. Μόνο αν πεινάνε τρελά θα φάνε ικανοποιητικά....

Γωγώ της Δ της λείπουν 3 δόντια και πραγματικά δεν υπάρχει χώρος για να βγουν. Δεν ξέρω τί θα γίνει. Αφού σκ'εφτομαι να την πάω σε οδοντίατρο...

Αφροδίτη να σκέφτεσαι θετικά! Θα περάσει ρε συ....

Ελενα τί ωραία που ψώνισες!!!! και γω θέλωωωω!!!!

Αργυρούλα δεν είναι πολύ μεγάλο ρε συ. Είναι 2 μέτρα . Εχει και μεγαλύτερα!!! :lol::lol::lol:

Νομίζω οτι αρρωσταίω..... Σα να με πονάει ο λαιμός μου και βάρυνε η φωνή μου......... :twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιώτα ζηλεύω που είσαι στο χωριό... Θέλω και γω .... Αλήθεια!!!

Χρύσα 15,5 κιλά είναι και η Ειρήνη!!!! Τον Φο τον είχα για πιο γεμάτο! Βέβαια έχω να τον δω καιρό....

Δημητρούλι περαστικά στο κοριτσάκι σου!!!! Κρίμα μωρέ.... Σιδερένια να είναι!!!

Σισσάκι που είσαι καλή μου;;;;;;;; Τί ωρα θα πας σήμερα;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ αν βάλω εγώ αυτό το δέντρο στο σπίτι μας πάει έκλεισε όλος ο χώρος!!! :?

απαπαπαπα, αλλά εσύ έχεις χώρο απ΄όσο βλέπω!!

:mrgreen:

οι μικρές σε βοήθησαν στο στόλισμα? :D

εγώ το κάνω με τα παιδιά :D;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρούλα μη νομίζεις οτι έχω και άπειρο χώρο! Και μάλιστα φέτος το έβγαλα έξω απο τους καναπέδες το δέντρο. Μέχρι πέρυσι το είχα κρυμμένο για να μην το πειράζουν. :D

Οι μικρές ουυυυυυυυυυ παρα πολύ. Η ε ζωγράφιζε και η Δ μπήκε μεσα στο κουτί του δέντρου και χαζολογούσε. Υποτίθεται όλοι μαζί το στολίσαμε!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!! :):)

νατασα τελειο το δεντρο!!αν και....μια φατνη κατω θα την ηθελα!! ;) ή κατι να φουτουρισεις ρε παιδακι μου εκει στη βαση!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: να το χαρειτε,να το χαρει πολυ η δαναη :lol::lol::lol::lol: ,να σου ξαναστολισει ολες τις μπαλες κ να στο ανανεωνει καθε μερα!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::D:D:D:D:D:-*:-*:-*:-*:-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p

χα χα!!το δικο μας ειναι 2,40!!!ετσι για να σκασεις!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

εμεις καλα..δε τον εστειλα κ σημερα παιδικο,αλλα αυριο θα παει!

δεν εδωσα τιποτα,ουτε αντιπυρετικο,αφου δεν καταπινε,ουτε φυσικα αντιβιωση..κ φαινεται μαι χαρα!βεβαια αυριο μεσημερι μετα το σχολειο θα τον παω ωριλα να τον δει..κ συνεννοηθηκα με χ. κ συμφωνησε :roll: ,αν μου πει κατι για θεραπεια να κλεισω ραντεβου σε ομοιοπαθητικο..αρχιζει παλι η τουρνε,το χομπυ μου ντε! :lol::lol:

εχω γινει πολυ παραξενη,το παραδεχομαι..αλλα αντιβιωση δε γουσταρω πια,ουτε φαρμακα..μεχρι βεβαια να μου παθει τιποτα το παιδι..αλλα ως τωρα καλα μας παει..!αισθητα εχει αδυνατισει βεβαια αυτες τις 3 ημερες..αλλα ελπιζω να ξαναπαρει τα πανω του συντομα..

ο γιωργος,προ ιωσης,ηταν 17.500 κ 1,05.τωρα μισο κιλο το εχασε :roll:

αφρο γιατι σωνει κ ντε να κανεις επεμβαση;εγω ειχα κυστη με υγρο στην εγκυμοσυνη,στην ωοθηκη ηταν,που μεγαλωνε διαρκως..ειχε φτασει 10 χιλιοστα! :shock::shock::shock::shock:

ο γυναικολογος ελεγε πως μετα το πρωτο τριμηνο θα την αφαιρουσαμε με παρακεντηση κ μεθη..

ευτυχως,ευτυχως,μετα το πρωτο τριμηνο αρχισε να συρρικνωνεται μεχρι που εξαφανιστηκε!παντως ηταν τοσο μεγαλη που την ψηλαφιζα,πιανοταν ευκολα κ την εισθανομουν! :shock: ετρεμα μη σπασει κ ημουν κ εγκυος..

ο,τι κ αν γινει θα το αντιμετωπισεις καλε,τιποτα δε θα ειναι! :)

δημητρουλα περαστικα στα κοριτσακια σου.. :(

εμενα με γυροφερνει κατι..αλλα ΔΕ ΘΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΩ :twisted::twisted::twisted: Α Ρ Ν Ο Υ Μ Α Ι!!!

γωγω για τη συναντηση που λες..προσωπικα,πλεον,δε θα καθομουν οχι ωρα,αλλα λεπτο παραπανω στο σχολειο να ενημερωσω κανεναν!δε μου φταινε οι γονεις,συμφωνη,αλλα κ εγω δε φταιω σε κανεναν να παιρνω τα τρια μου,να προσπαθω να ειμαι αψογη,χωρις επιτυχια παντα,ο.κ.,κ να μενω εκτος ωραριου!

κ αφου ειναι μια φορα το τριμηνο,ε,ας παρει αδεια καποιος απο τους γονεις για 2 ωρες,γιατι να κατσω εγω;δεν ειναι για τη μια ημερα παραπανω για εμενα,αλλα για το γαμωτο της υποθεσης..ολοι να σε θεωρουν δεδομενη για τα παντα κ να ακους τα χιλια μυρια οταν το θεμα ερχεται σε μισθους,αδειες,συνθηκες!

ας ερθει εντος ωραριου οποτε μπορει ο καθε γονεας,ετσι κανουν σε εμας κ ας με ρωτησει ο,τι θελει!κ φυσικα αν προκυψει κατι ,θα του τηλ. κ εγω να τα πουμε!

βενη καταλαβαινω ποσο σπαστικο ειμαι αυτο με το πεταμα φαγητου :twisted::twisted::twisted:

εδω κ 3 ημερες εχω πεταξει τα απειρα.. :( δοκιμαζει 3 μπουκιες κ μετα στοπ..ενταξει,ειναι απο την ιωση..το καταλαβαινω :(:(

αυτο που σκεφτηκα ειναι πολυ μικροψυχο..οχι σαν κ αυτο που λες αργυρω βεβαια..αλλα ισως σας το γραψω στην ομαδα..αν κ ντρεπομαι..τεσπα..θα μου περασει!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασ αμη ξεχνασ οτι ο φο περναει τρελες φασεις αφαγιασ..

ειναι μερες που τρωει πχ ενα γιαουρτακι με φυτρο και σταφιδες...και μια μπανανα..και τελος..δε γουσταρει..τι να κανω..

Ιουλια γραψε μας..θα ξελαφρωσεις..γιατι ειμαι σηγουρη πως ειναι κατι που σταντρα τουλαχιστωνκ αποια παο μας θα εχει σκεφτει...

Κοιτα..και ο Φο καθε φορα που αρωστειναι χανει βαρος..στανταρ..ειναι που ειναι κακοφαγος..ε εκεινες τις μερες δεντρωει τιποτα..

Τωτε που το ειχες αναφερι το θυμηθηκα..αλλα μετα κλασσικα το ξεχασα...

εγω σαν παιδι ο λαιμος μου ηταν χαλια- μην αναρρωτιεμαι σε ποιον μοιαζουν τα παιδια-...στη Ρωσσια εκεινα τα

χρονια υπηρχε μονο πενικιλλινι και αυτη τη δινανε σε ενεσιμη μορφη σε νοσοκομεια..

εγω εκανα γαργαρες..με ενα κιτρινοπο υγρο..μπλιαξ ηταν./.αλλα με βοηθαγε..

επισης με βαγαζε να πιω γαλα με βουτυρο και μελι..μαλακωνε τρομερα τον λκαιμο..και πολυ πολυ τσαι χλιαρο..

νοσοκομειο γαι αντιβισωη πρεπει να πηγα 2-3 φορε..μεχρι να γινω 9 που ηρθαμε στην Ελλαδα..

εδω πηρα και την πρωτη μου αντιβιωση σε χαπι..χαχαχ...

εξαρταται γαι μενα απο τι ειναι η αμυγδαλυτιδα..εαν ειναια πο στρεπτοκοκκο..χωρις νατιωιωση δεν περναει..αλλα αν ειναι ιωγενης η απο φλεγφμωνη..εχει αλλε μεθωθους θεραπειασ...

νατασ ατελειο ρε το δενρτο..χαχα..και εγω για να μπω στο κλιμα...εβαλα τον γκριντσ...χαχα..και εβαλα τραγουδακια στο φεισ...χαχαχα

Φετος δε τη γλυτωνω..ο Χ ειναι τοσο ενθουσιασμενος που ερχονται Χριστουγεννα...που δε μου παει καρδια να μιζεριασω και να κανω μουτρα..θα κανω πετρα την καρδια μου και θα τοπυς προσφερω οσο πιο χαρουμενες γιορτε ςμπορω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία δεν το φουτούρησα στη φωτο γιατί ήθελα να σκουπίσω από κάτω. Θα ρίξω ένα φουξ πανί. Αλλά δεν βάζω γιατί βαριέμαι να τα ξεστήνω και να καθαρίζω.

Ο λαιμός του Γ πονάει; Αντε στα τελειώματα είναι!!!!

Για την έξτρα ώρα που λές θα σου πω περίπτωση που γνωρίζω απο καλή μου φίλη. Ειναι δασκάλα σε μεγάλο ιδιωτικό σχολείο εδώ. Παίρνει 700 ευρω το μήνα και η διεύθυνση του υποχρεώνει ανά 2 μήνες να ενημερώνουν τους γονείς για 2 εβδομάδες καθημερινά εκτός παρασκεύής από τις 6μέχρι τις 9 χωρίς φυσικά να πληρώνονται γιαυτές τις ώρες. Όσο για τις συνθήκες τί να σου πω... Δεν τους αφήνουν ακόμη και να μιλήσουν στους συναδέλφους τους στα διαλείμματα γιατί έχουν υπηρεσία. Μεγάλο σχολέιο που μόλις το 1/10 των εκπαιδευτικών του είναι δάσκαλοι. Οι υπόλοιποι είναι φιλόλογοι (ω ναι) που τελούν χρεή δασκάλων. Οι γονείς κατά τ΄άλλα πληρώνουν 6 και 7.000 ευρώ το χρόνο για να στέλνουν τα παιδιά τους στη φίρμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα Χρυσα είδα τον Μπίπερ!!! Μιλάμε οτι βλέπω συνέχεια γιαυτόν στο E! και δεν ξέρω ούτε ένα τραγούδι του!!! Είσαι πολύ μπροστά!!!!χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα... :|:|:|

στις 5:15 εχω γιατρο. Εγω παντως ειμαι στα ίδια.

Εχω και κολλητη και αδερφη τρελή που μου λένε να βιαστω να μη γεννησω σε αλλαγη ζωδίου και μου βγει το παιδι σκορπιοτοξοτης και υποφέρει!! :shock::shock::shock: ποτε αλλαζει δλδ το ζωδιο;;; :shock:

Το αγχος μου εχει βαρεσει κοκκινο!!! :twisted::twisted::twisted:

Αργυρούλα το μωρο δεν παθαινει τπτ με την μεταλ! Εγω με τον Μοτσαρτ θα πάθαινα... :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Ήθελα να χαλαρωσω όχι να κοιμηθω... :?

Κατι αλλο ηθελα να γραψω σχετικα με τον τοκετό μου, αλλά δε θυμάμαι... :roll: Αι σηχτηρ πια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

επανηρθα κ αγνοηστε τη βλακεια που με ειχε πιασει παρακαλω!!

βενη τι να σου πω πια για το φαι... ειλικρινα δεν ξερω...

ιουλια αν οι αμυγδαλες εχουν πυον θελουν αντιβιωση

νατασα τι τελεια που στολισατε!! εμεις θα στολισουμε το σκ που θα γυρισει ο τολης

αχ ρε γιωτα ειλικρινα σας ζηλευωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

αφρο περαστικα να πω....

εμενα απο κιλα ο αναστασης ειναι 17 κ ο μικρος 9160!! γιουχουυυυυυυ

γωγω για το θεμα της ενημερωσης των γονιων, υπαρχει εγκυκλιος (για το δημοτικο, δεν ξερω για τις αλλες αθμιδες) που λεει οτι η ενημερωση γινεται υποχρεωτικα εκτος ωραριου των εκπαιδευτικων, συνηθως με τη ληξη του ωραριου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίσσυ χαλάρωσε!!!! Μην αγχώνεσαι και κοίτα να επικονωνείς με το μωρό σου. Μην ακούς κανέναν και τίποτα. Εμπιστεύσου το σώμα σου και το μωρό σου. Το άγχος προκαλέι καταστολή των υπόλοιπων συναισθημάτων. Εσύ τώρα πλέπει να πετάς και να είσαι γεμάτη αγάπη!!!! Ξεκόλλα και σύνελθε!

Λένα χαίρομαι που επανήλθαν τα μυαλά σου!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατάσα τέλειο το δεντράκι σας... :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Πολύ προχώ και το χρώμα και τα στολίδια... ;);););) Αντε και του χρόνου.... :x:x:x:x:x Με τον γιο!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Αρτζι και το δικό μου μεγαλύτερο είναι από της Νατάσας... :mrgreen::mrgreen: 2,40!!!! ;);););)

Αλλα κλασικό πράσινο....Και τώρα δεν έχω λεφτά να πάρω καινούριο... :lol::lol::lol::lol:

Τζούλια σε αυτό που λες έχεις απόλυτο δίκιο.... :(:(:(:( Ναι, σας έχουν πετσοκόψει, οπότε δε θέλετε λεπτό να χαραμίσετε παραπάνω και με το δίκιο σας... :(:(:( Αλλά δε φταίμε κι εμείς ρε γαμώτο... :roll::roll::roll::roll::roll::roll: Εγώ καθημερινά βλέπω τις δασκάλες της και τα λέμε... :roll::roll: Και πραγματικά είναι παααααρα πολύ καλές και κάνουν πολυ καλή δουλειά....Ούτε σε ιδιωτικό να δουλευαν.... :x:x:x

Περαστικά στο αγοράκι σου το όμορφο... :x:x:x

Ουφ!!!Με πήρε η μάνα μου...Μόλις έκανε εμετό η Μαρτίνα... :(:(:(:(

Συμπεθερόνι μου τι κάνεις;;;; :mrgreen::mrgreen: Τι κάνουν τα αγόρια μας;;; :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Ο Τόλης λείπει πάλι;;; :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα επανηρθαν κ ελπιζω να μεινουν στη θεση τους :lol::lol::lol::lol:

σημερα λεω στον ανασταση ανασταση θα παμε μια μερα να δουμε το θοδωρη κ τον παντελακο!

ενθουσιαστηκε, τρελαθηκε, ολο γελιο κ χαρα κ με ρωταει μαμα θα παμε κ στην ειρηνουλα μας??? :lol::lol::lol:

συμπεθερονιιιιιιιιιι ολο θελω να σε τηλ κ ολο το θυμαμαι αργα το βραδυ!

ναι μωρε παλι εφυγε, παρασκευη γυρναει κ θα λειπει κ στα γενεθλια του μικρου :?

τα σκασμενα μου καλα ειναι, ο αναστασης μια χαρααααααααα κ ο μικρος τελεια! εχει αρχισει κ τρωει πολυ καλα, περπαταει σχεδον κανονικα πλεον κ εχει γινει κανονικο ανθρωπακι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγα καλε μην εχουν κ εγκυκλιο για δημοτικους παιδικους σταθμους!! :lol::lol::lol:

Λενιω τί κανεις;; :):):):):):)

βρε νατασα δεν αντιλεγω,στα ιδιωτικα ειναι η εκμεταλλευση της εκμεταλλευσης!

αλλα για αυτο εγω ,που δεν ειμαι σε ιδιωτικο,αλλα σε δημοσιο,κ μαλιστα διορισμενη αξιοκρατικοτατα με γραπτες εξετασεις ασεπ,χωρις αυτο βεβαια να με καθιστα καλυτερη εκπαιδευτικο,αλλο θεμα αυτο,συμφωνω!,να ακουω τα χιλια μυρια απο ανθρωπους εκτος

και παρολα αυτα να καθομαι εκτος ωραριου;ε οχι!

εμας εγκυκλιος εχει ερθει για απογευματινες συνεδριασεις,που βεβαια δε γινονται ποτε,γιατι δε γινεται απο θεσσαλονικη να πηγαινοερχομαστε σταυρο εκατο φορες την ημερα! :twisted::twisted::twisted:

κ δε συνεδριαζουμε μια φορα το μηνα,αλλα εκατο φορες την εβδομαδα για καθετι καινουριο που προκυπτει!εχουμε μεχρι κ περιπτωσεις μαθητριων που χαρακωνονται! :o:o:o:o

οι συνθηκες στο σχολειο δε με χαλανε,μου αρεσει αυτο που κανω,σε σημειο που εχω γινει το ανεκδοτο των μαθητων!χαρακτηριστικα μου λενε"ε αυτη δεν παει καλα!αλλα μονο ετσι θα την εβγαζε καθαργη εδω!" :lol::lol::lol::lol::lol: ειμαι τοσο τρα λα λι κ τρα λα λο εκει που κ οι συνεδελφοι θεωρουν οτι μου εχει λασκαρει καποια βιδα! :o:o

δεν ξερω αν εχει αμυγδαλες,ο λαιμος δεν πονει αλλο..αυριο ο ωριλα θα μου πει πιστευω..

ρε νονα τί λες για τα ζωδια;αντε ξεκολλα!κ κατσε καμια εβδομαδα ακομη στα αβγα σου!παρε καμια παρατασουλα σημερα απο τον γιατρο!μικρα μικρα μηνατακια καθε φορα!μη του πεις να περιμενεις 15 μερες κ του ερθει νταμπλας! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Γωγώ με τον γιό!!!! :lol::lol::lol:

Τα στολίδια εγώ τα έκανα!!!! ;););)

Και γαμώ δεν είναι;;;;; Ε;;;; :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ωχ ρε συ περαστικά της!

Λένα τη θυμάται ρε συ;;;;;; Εχει ποσα χρόνια να τη δει!!!!

Ιουλία έχεις δίκιο! Εδώ που τα λέμε μια λολαμάρα τη έχεις!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα τοξότης με τοξότης, άλλα λόγια να αγαπιόμαστε! :lol::lol::lol::lol:

Νατασα αγαπημενη μου το ξέρω... αλλά εχω εκνευριστεί πολύ με τον γιατρό... απο την αλλη σκεφτομαι οτι στην ελαχιστη πιθανοτητα να πάει κατι στραβα θα έσουν όλοι επάνω μου να με φάνε ε και όλες αυτές οι σκέψεις μου δημιουργούν πολύ αγχος και αρνητικα συναισθήματα... ενω θα έπρεπε να είμαι χαλαρή ακι ήρεμη...

Και εχω και την Αργυρούλα να μου λέει για την μεταλ!! :twisted::twisted::mrgreen:

Γωγω εμεις είχαμε συνελευση στις 5:00 μ.μ. πάντως. :roll:

Καλε βαπτιστήρα εγω τα λέω;;;; Το τελευταίο που με ενδαφερει είναι αυτό! Μην ξεχνας οτι είμαι και θεολογα! :mrgreen:

Καλα για τον γιατρό θα τα πούμε το βραδυ... παω να ετοιμαστώ!

Νατασα αλήθεια;; Θεα ρε! μπραβο! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια help...Τι φαγητά δίνουμε μετά από εμετό;;;;;

Γαλακτοκομικά απαγορεύονται ε;;Γιαούρτι για παράδειγμα;;;

Δε θυμάμαι καθόλου... :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω ο,τι τραβαει η ψυχουλα της..

αλλα με μετρο κ σιγα σιγα..καλυτερα φρυγανιτσες,μηλο,ρυζακι με κοτοπουλο,τετοια..

περαστικα σας :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσυ μην σκέφτεσαι αρνητικά. ¨ολα καλά θα είναι. Και μην ακούς κανεναν από γυρω τριγύρω. Επαφή έκανες με άλλο

γιατρο;

Η Θου που είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εχω και την Αργυρούλα να μου λέει για την μεταλ!! :twisted::twisted::mrgreen:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ρε άκου Μότσαρτ να γαλεινέψει η ψυχή σου ;):D αλλά και της μεμπούλας! :D:x

Γωγώ στον δικό μας παιδικό είναι από τις 8.30-12.30 κάθε μέρα για μία εβδομάδα!!! :roll:

πάντως θα συμφωνήσω με την Ιουλία ότι ο γονέας θα πρέπει να πάρει άδεια για να πάει να ρωτήσει.....αλλά στην δικιά σου περίπτωση δεν χρειάζεται να πας, αφού μιλάς κάθε μέρα μαζί τους!!! ;)

άλλωστε παιδικός είναι όχι Λύκειο!!! :lol::lol::lol:

Λένα φαντάζομαι τον μικρούλη τι ομορφούλης θα έχει γίνει :x:x

δεν μου απάντησες για το σχολείο, θα πάρεις τάξη όταν θα γυρίσεις ή θα είσαι γραφείο?

υπάρχει κενό?

επίσης τι μαθαίνουν τα παιδιά στην 2α δημοτικού εκεί?

για πες να συγκρίνω :roll::roll:

δίνεις ό,τι θέλει το παιδί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το τι χαζομάρες λέω στα παιδιά γι ανα φάνε :mrgreen:

π.χ -σου πονάει το κεφάλι γιατί δεν τρως

- φάε για να κάνεις ποντίκια :mrgreen::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

κια μια μέρα λέει η Ρ. "μου πονάει το κεφάλι" και της λέει ο Λ. "σου ποναει γιατί δεν έφαγες το φαγητό σου" :mrgreen::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...